Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιατικο θαυματακι


*Louloudenia*

Recommended Posts

Κορίτσια όλες λέτε για συμπτώματα περιόδου αλλά.....αν παίξατε σωστά μπαλίτσα όπως έπρεπε μπορεί αυτά τα συμπτώματα να μην είναι και περιόδου, να είναι εγκυμοσύνης!!! Οπότε χαλαρώστε και περιμένετε την ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Μπα όχι....εσυ??

 

Αντε καλή μας επιτυχια!!!!!????

Είχα κάνει... Χθες πάρα λίγο να την πατήσω. Ευτυχώς είδα τα υγρά της ωορρηξιας κ έκανα ένα. Κ ήταν θετικό. Οπότε πλέον υπολογίζω ημέρα ωορρηξίας 22η.. 36 κύκλο πάλι κι αυτόν τον μήνα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Lenaki1890 είπε:

Καλημέρα και από εμένα κορίτσια μ....Μόλις ξύπνησα και κοίταξα έξω...χιόνισε σήμερα στη Γερμανία και έχει απίστευτο κρύο. Σε ποια περιοχή είσαι ΜαριαΧ. Εγώ μένω στη Φρανκφούρτη

Καλημέρα και καλή εβδομάδα.στο Ντίσελντορφ είμαστε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Είχα κάνει... Χθες πάρα λίγο να την πατήσω. Ευτυχώς είδα τα υγρά της ωορρηξιας κ έκανα ένα. Κ ήταν θετικό. Οπότε πλέον υπολογίζω ημέρα ωορρηξίας 22η.. 36 κύκλο πάλι κι αυτόν τον μήνα... 

Καλημέρα και καλή εβδομάδα.πολυ θετικό που βρήκες την ωορρηξία σου.κανε τις προσπάθειες σου τώρα.κ εύχομαι να μας έχεις σύντομα ευχαριστα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα.ηθελα να μοιραστώ τη σημερινή μου εμπειρία καν μπορεί κάποια να με βοηθήσει.σημερα το πρωί πριν σηκωθώ από το κρεβάτι ένιωσα ένα τσίμπημα στο στήθος αλλά είχε διάρκεια.μονο από την αριστερή πλευρά.τι να είναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ΜαριαΧ είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα.πολυ θετικό που βρήκες την ωορρηξία σου.κανε τις προσπάθειες σου τώρα.κ εύχομαι να μας έχεις σύντομα ευχαριστα

Δεν χάσαμε ευκαιρία μόλις το είδα είχαμε επαφή. Κ ελπίζουμε κ σε μια σημερινή επαφή. Λέω να κάνω άλλο ένα τεστακι προς το μεσημεράκι να δω τι γίνεται. Αλλά ωορρηξια βρε κορίτσια με πρησμένο στήθος???? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ΜαριαΧ είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα.ηθελα να μοιραστώ τη σημερινή μου εμπειρία καν μπορεί κάποια να με βοηθήσει.σημερα το πρωί πριν σηκωθώ από το κρεβάτι ένιωσα ένα τσίμπημα στο στήθος αλλά είχε διάρκεια.μονο από την αριστερή πλευρά.τι να είναι?

Από τις ορμόνες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Από τις ορμόνες. 

Λες ε?δεν το έχω ξανανιώσει κ αγχώθηκα.σαν τσούξιμο κ φαγούρα.κατι περίεργο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Δεν χάσαμε ευκαιρία μόλις το είδα είχαμε επαφή. Κ ελπίζουμε κ σε μια σημερινή επαφή. Λέω να κάνω άλλο ένα τεστακι προς το μεσημεράκι να δω τι γίνεται. Αλλά ωορρηξια βρε κορίτσια με πρησμένο στήθος???? 

Αυτό δεν το έχω παρατηρήσει να σου πω την αλήθεια.μην το σκέφτεσαι μην σε απασχολεί.καλες επιτυχίες ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ΜαριαΧ είπε:

Αυτό δεν το έχω παρατηρήσει να σου πω την αλήθεια.μην το σκέφτεσαι μην σε απασχολεί.καλες επιτυχίες ?

Πρώτη φορά μου συμβαίνει ωορρηξια με πρησμένο στήθος!!! Αλλά κ πρώτη φορά είδα αυτά τα υγρά κ με τόση ελαστικότητα.. Μόλις τα είδα είχαμε επαφή μετά από 2 ώρες. Οπότε ελπίζω!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Lenaki1890 είπε:

Και σε εμένα σταμάτησαν τα συμπτώματα. Δεν πονάω άλλο, καλά και πριν δεν είχα έντονους πόνους, μόνο πονακια ελαφριά αραιά και που... Αυτό που παρατήρησα μόνο αυτή τη φορά, είναι ότι με φαγουριζουν λίγο οι θηλές μου και έχω γεμίσει πολλά σπυράκια στο προσωπο..άλλες φορές είχα μόνο δύο η τρία...τώρα είμαι γεμάτη..είμαι μπερδεμένη...απο τη μια πλευρά είμαι πολύ αισιόδοξη γι αυτό το μήνα...Έτσι από μέσα μου βγαίνει....Από την άλλη υπάρχουν και στιγμές μέσα στη μέρα που πέφτω ψυχολογικά και λέω τι ελπίζω...πάλι θα μου έρθει...

Καλημερα κοριτσι πως εισαι;κι εγω ακριβως τα ιδια νιωθω απο θεμα ψυχολογιας

αλλα εγω χθες ειδικα το πρωι ειχα πολυ εντονο πονο περιοδου

σημερα τιποτα απο σπυρακια ειχα σε περιεργες φασεις αυτο κυκλο αλλα λιγο τα μαλλινα και λιγο το γενι του συζυγου πιστευω επηρεασαν τωρα εχω πολυ καθαρο προσωπο αλλα ειναι νωρις για να βγαλω τα σπυρακια πριν τη περιοδο

σημερα γενικα ειμαι καλα λιγο το στηθος μου νιωθω η πλατη με ποναει που ειναι ετσι κι αλλιως το μονιμο προβλημα μου και ουτε ιδιαιτερα υγρα αλλα δε ξερω νομιζω πως δεν πετυχαμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, καλή εβδομάδα.

@Starrr πρησμένο στήθος είναι σύμπτωμα ωορρηξίας. Έχε και σήμερα επαφή, κάνε κι ένα τεστ να δούμε αν κοκκίνησε κι άλλο!

@egw τα λευκά υγρά δείχνουν ότι έγινε η ωορρηξία αλλά δεν αποκλείουν εγκυμοσύνη! 

Γενικά, έχω καταλάβει ότι τα συμπτώματα διαφέρουν από μήνα σε μήνα, και ότι μοιάζουν πάρα πολύ της περιόδου και της εγκυμοσύνης, οπότε δεν μπορούμε να βγάλουμε ξεκάθαρο συμπέρασμα.

Εγώ σήμερα περιμένω την κυρά-Κοκκινούλα, χθες βράδυ είχα επαφή με τον σύζυγο και είχα μετά καφέ υγρά, οπότε σήμερα θα κατέβει η ροή. Άντε να έρθει γιατί τα νεύρα μου τα έχουν παίξει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλημέρα κορίτσια, καλή εβδομάδα.

@Starrr πρησμένο στήθος είναι σύμπτωμα ωορρηξίας. Έχε και σήμερα επαφή, κάνε κι ένα τεστ να δούμε αν κοκκίνησε κι άλλο!

@egw τα λευκά υγρά δείχνουν ότι έγινε η ωορρηξία αλλά δεν αποκλείουν εγκυμοσύνη! 

Γενικά, έχω καταλάβει ότι τα συμπτώματα διαφέρουν από μήνα σε μήνα, και ότι μοιάζουν πάρα πολύ της περιόδου και της εγκυμοσύνης, οπότε δεν μπορούμε να βγάλουμε ξεκάθαρο συμπέρασμα.

Εγώ σήμερα περιμένω την κυρά-Κοκκινούλα, χθες βράδυ είχα επαφή με τον σύζυγο και είχα μετά καφέ υγρά, οπότε σήμερα θα κατέβει η ροή. Άντε να έρθει γιατί τα νεύρα μου τα έχουν παίξει.

κοριτσι μου ειμαι πολυ μακρια για ωορρηξια απλα ειχα τους πονους το απογευμα ειδα μια φορα υγρα απο αυτα που δεν εισαι γονιμη και μετα δεν ξανα ειδα τιποτα απλα θυμαμαι ενα δυο πραγματα που ειχα οταν εμεινα εγκυος το μικρο και τωρα δεν τα εχω ασε που ξεκινησε να ποναει το στηθος 

χμ εσενα σιγουρα ερχεται;ελπιζω οχι

εντωμεταξυ ηθελα να ρωτησω τη μερα που βλεπουμε τα υγρα της ωορρηξιας μετραμε απο την επομενη 14 μερες για να ερθει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η egw είπε:

Καλημερα κοριτσι πως εισαι;κι εγω ακριβως τα ιδια νιωθω απο θεμα ψυχολογιας

αλλα εγω χθες ειδικα το πρωι ειχα πολυ εντονο πονο περιοδου

σημερα τιποτα απο σπυρακια ειχα σε περιεργες φασεις αυτο κυκλο αλλα λιγο τα μαλλινα και λιγο το γενι του συζυγου πιστευω επηρεασαν τωρα εχω πολυ καθαρο προσωπο αλλα ειναι νωρις για να βγαλω τα σπυρακια πριν τη περιοδο

σημερα γενικα ειμαι καλα λιγο το στηθος μου νιωθω η πλατη με ποναει που ειναι ετσι κι αλλιως το μονιμο προβλημα μου και ουτε ιδιαιτερα υγρα αλλα δε ξερω νομιζω πως δεν πετυχαμε

Καλημέρα κοπέλα μου, μόλις ετοιμάστηκα να πάω στη δουλειά μου. Και εγώ πιστεύω ότι δεν το πετύχαμε πάλι αυτό το μήνα...σήμερα ξύπνησα πολύ αδιάθετη και με πιάνουν  ώρες ώρες σαν εξαψεις, το οποίο είναι συμπτωμα πριν μου έρθει περίοδος...πάει το θαυματακι μάλλον γι αυτό το μήνα ???

Ακόμη λίγες μέρες και θα ξέρω σίγουρα.. .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλημέρα κορίτσια, καλή εβδομάδα.

@Starrr πρησμένο στήθος είναι σύμπτωμα ωορρηξίας. Έχε και σήμερα επαφή, κάνε κι ένα τεστ να δούμε αν κοκκίνησε κι άλλο!

@egw τα λευκά υγρά δείχνουν ότι έγινε η ωορρηξία αλλά δεν αποκλείουν εγκυμοσύνη! 

Γενικά, έχω καταλάβει ότι τα συμπτώματα διαφέρουν από μήνα σε μήνα, και ότι μοιάζουν πάρα πολύ της περιόδου και της εγκυμοσύνης, οπότε δεν μπορούμε να βγάλουμε ξεκάθαρο συμπέρασμα.

Εγώ σήμερα περιμένω την κυρά-Κοκκινούλα, χθες βράδυ είχα επαφή με τον σύζυγο και είχα μετά καφέ υγρά, οπότε σήμερα θα κατέβει η ροή. Άντε να έρθει γιατί τα νεύρα μου τα έχουν παίξει.

Πότε δεν ξανά είχα πρησμένο στήθος κατά την ωορρηξια είχα μόνο μετά.... Ναι ελπίζω να χουμε κ σήμερα μια επαφή.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η egw είπε:

κοριτσι μου ειμαι πολυ μακρια για ωορρηξια απλα ειχα τους πονους το απογευμα ειδα μια φορα υγρα απο αυτα που δεν εισαι γονιμη και μετα δεν ξανα ειδα τιποτα απλα θυμαμαι ενα δυο πραγματα που ειχα οταν εμεινα εγκυος το μικρο και τωρα δεν τα εχω ασε που ξεκινησε να ποναει το στηθος 

χμ εσενα σιγουρα ερχεται;ελπιζω οχι

εντωμεταξυ ηθελα να ρωτησω τη μερα που βλεπουμε τα υγρα της ωορρηξιας μετραμε απο την επομενη 14 μερες για να ερθει;

Ναι από την ημέρα που θα γίνει η ωορρηξία μετά από 14 μέρες σου έρχεται περίοδος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Είχα κάνει... Χθες πάρα λίγο να την πατήσω. Ευτυχώς είδα τα υγρά της ωορρηξιας κ έκανα ένα. Κ ήταν θετικό. Οπότε πλέον υπολογίζω ημέρα ωορρηξίας 22η.. 36 κύκλο πάλι κι αυτόν τον μήνα... 

Είχες τις επαφουλες σου???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lenaki1890 είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου, μόλις ετοιμάστηκα να πάω στη δουλειά μου. Και εγώ πιστεύω ότι δεν το πετύχαμε πάλι αυτό το μήνα...σήμερα ξύπνησα πολύ αδιάθετη και με πιάνουν  ώρες ώρες σαν εξαψεις, το οποίο είναι συμπτωμα πριν μου έρθει περίοδος...πάει το θαυματακι μάλλον γι αυτό το μήνα ???

Ακόμη λίγες μέρες και θα ξέρω σίγουρα.. .

τι να πω μακαρι να μην μας ερθει απλα εγω αν ερθει μετα δε ξερω πως να κινηθω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ΜαριαΧ είπε:

Ναι από την ημέρα που θα γίνει η ωορρηξία μετά από 14 μέρες σου έρχεται περίοδος

και ωορρηξια ειναι η μερα με τα υγρα η η επομενη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η egw είπε:

και ωορρηξια ειναι η μερα με τα υγρα η η επομενη;

Δεν είμαι η κατάλληλη να απαντήσω.αυτο το μήνα έκανα τέστ γτ εγώ δεν τα καταλαβαίνω τα συμπτώματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η egw είπε:

τι να πω μακαρι να μην μας ερθει απλα εγω αν ερθει μετα δε ξερω πως να κινηθω

Εγώ θα πάω Ελλάδα και θα επισκεφθώ έναν καλό γιατρό..Επίσης έχω σκοπό μα κάνω πάλι ορμονικές και ο άντρας μου σπερματοδιαγραμμα. Για τη δική σου περίπτωση νομίζω ότι είναι απλά το άγχος γιατί από ότι θυμάμαι έχεις ήδη ένα παιδάκι. Πόσο καιρό προσπαθείτε? Εμείς τώρα με το Δεκέμβριο 7 μήνες  και δύο βιοχημικές στο ιστορικό μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια κ καλή εβδομαδα, 20η μέρα για μενα σημερα, μπηκα στις πιο βαρετες κ αχαρες μέρες του μηνα :P χθες κ προχθες ειχα πόνους στη μήτρα σα κράμπες, χθες ολη μέρα εκανα δουλιτσες κ μελομακάρονα όλη μέρα ήμουν όρθια κουραστηκα... δύσκολη κ αυτη η βδομάδα θα ειναι για μας με πολύ τρέξιμο ! εγω περιμένω την επόμενη τριτη... ευχομαι μέχρι τοτε να ακουσω ευχαριστα απο εσας !! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Lenaki1890 είπε:

Εγώ θα πάω Ελλάδα και θα επισκεφθώ έναν καλό γιατρό..Επίσης έχω σκοπό μα κάνω πάλι ορμονικές και ο άντρας μου σπερματοδιαγραμμα. Για τη δική σου περίπτωση νομίζω ότι είναι απλά το άγχος γιατί από ότι θυμάμαι έχεις ήδη ένα παιδάκι. Πόσο καιρό προσπαθείτε? Εμείς τώρα με το Δεκέμβριο 7 μήνες  και δύο βιοχημικές στο ιστορικό μου..

αυτο μου λεει και η γιατρος μου πως αγχωθηκα γιατι δεν ειναι δυνατον το πρωτο να το πιασω τοσο ευκολα με τη πρωτη και να υπαρχει θεμα με ρωτησε μονο αν περασε καποια σοβαρη ασθενεια ο αντρας μου που επηερασε το σπερμα αλλα οχι

κοιτα απο καιρο δεν ξερω να σου πω γιατι δεν κανουμε καθε μηνα στοχευμενα οποτε ειναι δυσκολο να ξερω αλλα 4-5 κυκλους πιστευω πως ναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@egw σε ποια μέρα είσαι; Τα λευκά υγρά εμφανίζονται μετά την ωορρηξία και λίγες μέρες πριν την περίοδο γίνονται, σε μένα τουλάχιστον, λιγότερο παχύρρευστα, υπόλευκα και κολλώδη, σαν στικ κόλλας φαντάσου. Εγώ προσωπικά σε καμία εγκυμοσύνη δεν πρόσεξα κάποια τρανταχτή διαφορά στα υγρά, και πες στην πρώτη ήμουν ανυποψίαστη, αλλά στη δεύτερη που παρακολουθούσα την παραμικρή αλλαγή, δεν κατάλαβα κάτι διαφορετικό.

Όσον αφορά την ωορρηξία, τα υγρά μπορεί να εμφανιστούν πριν γίνει η ωορρηξία, οπότε δεν είναι αξιόπιστο σημάδι. Πρέπει να ξέρεις επακριβώς τη μέρα της ωορρηξίας για να μετρήσεις 14 ημέρες. Επίσης, δεν είναι ασυνήθιστο η ωχρινική φάση να "παίζει" από 12-16 ημέρες, οπότε και πάλι οι 14 ημέρες δεν ισχύουν για όλες τις γυναίκες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...