Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιατικο θαυματακι


*Louloudenia*

Recommended Posts

στις πριν 13 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Βροχερή μέρα σήμερα.

@lactaki τι έγινε με τα καφετιά κορίτσι μου; Σταμάτησαν;

Κορίτσια, μη με βρίσετε, αλλά έκανα μια βλακεία. 

Μου τη βάρεσε χθες (περίεργο...!!!) και έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης (24η μέρα κατά τις 19.00-19.30 το βραδάκι - ναι, το ξέρω πολύ νωρίς και βράδυ, έκανα μεγάλη μ@@@@ !!!), ταινία σαν το hometest αλλά με ευαισθησία 10 mlU/ml, σε ένα πλαστικό μπουκάλι από coca cola που το είχα ξεπλύνει (ό,τι να'ναι, είμαι τρελή!!!) και το άφησα 10 λεπτά, ίσως και λίγο παραπάνω, μέχρι να απορροφηθούν τα ούρα και να ασπρίσει. Το κοιτάω λοιπόν, και νομίζω ότι βλέπω μια σκιά, στη θέση της δεύτερης γραμμής, η οποία όμως δεν μου φάνηκε γκρι αλλά ρόζιζε. Το γύρναγα από εδώ, το γύρναγα από εκεί, είχε σίγουρα κάτι εκεί πέρα, γιατί έχω ξανακάνει το ίδιο τεστ εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση (σώπα...!!!) αλλά και το clearblue στο παρελθόν, και ήταν κάτασπρα, πιο άσπρα πεθαίνεις που λέμε! Το δείχνω στο σύζυγο (του είπα όμως ότι είναι τεστ ωορρηξίας, μην χαρεί τσάμπα!) και την είδε κι αυτός τη γραμμή-σκιά. Τελικά το πέταξα το τεστ γιατί είπα ότι δεν θα τρελαθώ, και σκέφτομαι - αν δεν με προλάβει περίοδος - να κάνω άλλο ένα το Σάββατο πρωί, να πάρω την κρυάδα και να ησυχάσω.

Το έκανα κορίτσια γιατί δεν έχω δει ακόμη καφετιά όπως τους προηγούμενους μήνες (αλλά τώρα που το είπα, το γκαντέμιασα, χαχαχα!) και λέω, λες;

Συγγνώμη για τη σεντονάρα. Την καλημέρα μου!

Καλημερα!Γιατι δεν κανεις αλλο ενα σημερα με πιο νορμαλ συνθηκες;;Σε ενα ουροσυλλεκτη και να το αφησεις οση ωρα γραφει το τεστ;;Εμενα για καλο μου ακουγονται ολα αυτα!Αντε κοριτσι μου!Μακαρι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η egw είπε:

ναι εχω το παιδακι μου αλλα εχω χασει καπου το ειμαι γυυναικα κι  και αυτο μου χαλαει τη διαθεση και δυστυχως δεν εχω μετα και την ιδια ορεξη να ασχοληθω με το παιδι αν και ασχολουμαι βεβαια:)

Τι να κανουμε;; Ειναι πολλοι οι ρόλοι και είναι φυσικο κάπου να το χάσουμε.Ειναι λογικο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ καμία διάθεση από χθες κοριτσια.. πολύ down. . Απογοητεύομαι.. χθες είδα ίχνος καφέ οπότε έρχεται από Δευτέρα που περιμένω.. σήμερα είμαι καθαρή βέβαια αλλά δεν ελπίζω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλημερα!Γιατι δεν κανεις αλλο ενα σημερα με πιο νορμαλ συνθηκες;;Σε ενα ουροσυλλεκτη και να το αφησεις οση ωρα γραφει το τεστ;;Εμενα για καλο μου ακουγονται ολα αυτα!Αντε κοριτσι μου!Μακαρι!

Σήμερα είμαι καθαρή αλλά δεν ελπίζω.. ξύπνησα πολυ down σήμερα .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Σήμερα είμαι καθαρή αλλά δεν ελπίζω.. ξύπνησα πολυ down σήμερα .. 

Λακτακι μου για εγκυουλα σε βλέπω αυτό το καφέ είναι σημαδι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Σταυρι είπε:

Λακτακι μου για εγκυουλα σε βλέπω αυτό το καφέ είναι σημαδι..

Τι ωραία που τα λες... Χαχα.. είμαι πολύ χάλια σήμερα αλήθεια.. γιατί απογοητεύτηκα όταν τα είδα.. είδα στον ύπνο Μ ότι ήμουν έγγυος κ είχα πολλά καφέ.. πάρα πολλά κ πρόσεχα πολύ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Τι ωραία που τα λες... Χαχα.. είμαι πολύ χάλια σήμερα αλήθεια.. γιατί απογοητεύτηκα όταν τα είδα.. είδα στον ύπνο Μ ότι ήμουν έγγυος κ είχα πολλά καφέ.. πάρα πολλά κ πρόσεχα πολύ..

κι εγω θα συμφωνησω οτι ισως εισαι εγκυος

βρε κοριτισα τελικα εμφυτευση οταν γινεται ποια μερα γινεται;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Τι ωραία που τα λες... Χαχα.. είμαι πολύ χάλια σήμερα αλήθεια.. γιατί απογοητεύτηκα όταν τα είδα.. είδα στον ύπνο Μ ότι ήμουν έγγυος κ είχα πολλά καφέ.. πάρα πολλά κ πρόσεχα πολύ..

Αχ μακαρι!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Βροχερή μέρα σήμερα.

@lactaki τι έγινε με τα καφετιά κορίτσι μου; Σταμάτησαν;

Κορίτσια, μη με βρίσετε, αλλά έκανα μια βλακεία. 

Μου τη βάρεσε χθες (περίεργο...!!!) και έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης (24η μέρα κατά τις 19.00-19.30 το βραδάκι - ναι, το ξέρω πολύ νωρίς και βράδυ, έκανα μεγάλη μ@@@@ !!!), ταινία σαν το hometest αλλά με ευαισθησία 10 mlU/ml, σε ένα πλαστικό μπουκάλι από coca cola που το είχα ξεπλύνει (ό,τι να'ναι, είμαι τρελή!!!) και το άφησα 10 λεπτά, ίσως και λίγο παραπάνω, μέχρι να απορροφηθούν τα ούρα και να ασπρίσει. Το κοιτάω λοιπόν, και νομίζω ότι βλέπω μια σκιά, στη θέση της δεύτερης γραμμής, η οποία όμως δεν μου φάνηκε γκρι αλλά ρόζιζε. Το γύρναγα από εδώ, το γύρναγα από εκεί, είχε σίγουρα κάτι εκεί πέρα, γιατί έχω ξανακάνει το ίδιο τεστ εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση (σώπα...!!!) αλλά και το clearblue στο παρελθόν, και ήταν κάτασπρα, πιο άσπρα πεθαίνεις που λέμε! Το δείχνω στο σύζυγο (του είπα όμως ότι είναι τεστ ωορρηξίας, μην χαρεί τσάμπα!) και την είδε κι αυτός τη γραμμή-σκιά. Τελικά το πέταξα το τεστ γιατί είπα ότι δεν θα τρελαθώ, και σκέφτομαι - αν δεν με προλάβει περίοδος - να κάνω άλλο ένα το Σάββατο πρωί, να πάρω την κρυάδα και να ησυχάσω.

Το έκανα κορίτσια γιατί δεν έχω δει ακόμη καφετιά όπως τους προηγούμενους μήνες (αλλά τώρα που το είπα, το γκαντέμιασα, χαχαχα!) και λέω, λες;

Συγγνώμη για τη σεντονάρα. Την καλημέρα μου!

καλημερα κοπελα μου μακαρι μακαρι να εισαι εγκυουλα!!!!!! περιμενω με αγωνια νεα σας ευχαριτσα!!!

εμενα ακομα να ερθει η περιοδος και τα συμπτωματα σταματησαν!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η egw είπε:

κι εγω θα συμφωνησω οτι ισως εισαι εγκυος

βρε κοριτισα τελικα εμφυτευση οταν γινεται ποια μερα γινεται;

5 έως 12 ημέρες μετά την ωορρηξια την ουσία.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

5 έως 12 ημέρες μετά την ωορρηξια την ουσία.. 

μαλιστα γιατι διαβαζω συνεχεια και εχω μπερδευτει 

ποσο ασχετη ειμαι και εχω και παιδι χιχι

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα.το σημερινό τεστ μου χαμογέλασε.βουρ στο ψητό αυτές τις μέρες.ειναι καμία μαζί μου να μετράμε αντίστροφα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η egw είπε:

μαλιστα γιατι διαβαζω συνεχεια και εχω μπερδευτει 

ποσο ασχετη ειμαι και εχω και παιδι χιχι

 

Εγώ είχα τώρα πολλά υγρά και είμαι στο σχολείο... ?? Κ δεν αισθάνομαι κ καλά... Αυξήθηκε βέβαια λίγο η θεμροκρασια μου. Ελπίζω αύριο περισσότερη...!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Εγώ είχα τώρα πολλά υγρά και είμαι στο σχολείο... ?? Κ δεν αισθάνομαι κ καλά... Αυξήθηκε βέβαια λίγο η θεμροκρασια μου. Ελπίζω αύριο περισσότερη...!!! 

μακαρι κοριτσι μου να σου πανε ολα καλα εγω σημερα βαριεμαι στο σπιτι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Maroulli @egw @Χρυσάφω μακαρι κοριτσια αλλα μαλλον επροκειτο για γραμμη εξατμισης. Δεν πειραζει, θα δω αν κανω αλλο ενα αλλιως θα περιμενω να κατεβουν ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η egw είπε:

μακαρι κοριτσι μου να σου πανε ολα καλα εγω σημερα βαριεμαι στο σπιτι

Εμείς σήμερα παίρνουμε ελέγχους. Και είμαι λίγο πάνω κάτω κ μάλλον με το περπάτημα είχα τα ατυχήματακια μου!!!! Μακάρι να πάνε όλα καλά σε όλες μας. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

9η ημέρα ήμουν χθες μετά την ωορρηξία

μπορει να ειναι κατι τετοιο στο γιο μου ενιωθα πονακια περιπου μια βδομαδα πριν δηλαδη καπου εφτα μερες τα καφε τα ειδα τη μερα που εκανα το τεστ πεντε μερες καθυστερηση ειχα αλλα ειναι ολα διαφορετικα μεταξυ τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η egw είπε:

Εγώ δεν είδα καθόλου αυτήν τη φορά και μάλλον πρέπει να το ξεγράψω γι'αυτό το μήνα 

Καλημερααα.... σημερα μεχρι  ρας δεν εχω δει τιποτα... Με τις ωρεε τουε ειναι μωρε μη σκας... μπορει να δεις αργοτερα μπορει να μη δεις κιολας.. δεν ειναι απαραιτητο... Ποια μερα εισαι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εγώ είχα τώρα πολλά υγρά και είμαι στο σχολείο... ?? Κ δεν αισθάνομαι κ καλά... Αυξήθηκε βέβαια λίγο η θεμροκρασια μου. Ελπίζω αύριο περισσότερη...!!! 

Το ιδιο παθαινα κ εγω εχθες στη δουλεια... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η *Louloudenia* είπε:

Καλημερααα.... σημερα μεχρι  ρας δεν εχω δει τιποτα... Με τις ωρεε τουε ειναι μωρε μη σκας... μπορει να δεις αργοτερα μπορει να μη δεις κιολας.. δεν ειναι απαραιτητο... Ποια μερα εισαι???

μπορει κοπελα μου να εισαι εγκυος

20η και εχω βγαλει ηδη σπυρακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κ απο μένα κοριτσια , χθες επισκεφθηκα το γιατρό μου ειπε πως μαλλον εχω κυστιτιδα, πηγα σημερα το πρωι για γενικη ούρων κ τα αποτελεσματα θα τα εχω το βραδακι μαλλον... μου ειπε αν μεχρι το Μαρτιο δεν εχω μεινει εγκυος να παω για να ξεκινησουμε ορμονολογικές εξετασεις , ουσιαστικα μου ειπε να παω τον επομενο σεπτεμβρη κ του λεω τοσο αργα?? δεν ειμαι κ πιτσιρικα κ μου λεει ε αφου ειναι ολα καλα στα γυναικολογικα σου, τελος παντων αντε ελα το Μαρτιο μαζι με το ετερων ημισυ κ βλεπουμε..και το πιο βασικο μου λεει ...οχι αγχος ..!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η egw είπε:

μπορει κοπελα μου να εισαι εγκυος

20η και εχω βγαλει ηδη σπυρακια

18 εγω!!! Ερχομαι απο κοντα και εγω... Για να δουμε... Πρωτα εσυ μετα η @Starrr και μετα εγω :p

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

9η ημέρα ήμουν χθες μετά την ωορρηξία

αντε  κοντευεις....!!!! :) σε δυο μερουλες εγω θα εκανα ενα τεστακι, αλλα να μη σου βαζω ιδεες χαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η *Louloudenia* είπε:

αντε  κοντευεις....!!!! :) σε δυο μερουλες εγω θα εκανα ενα τεστακι, αλλα να μη σου βαζω ιδεες χαχαχ

Κορίτσια μου νομίζω ότι πρέπει να χαλαρώσουμε λίγο κ να μην κάνετε τεστ γρήγορα γτ αποητευομαστε κ στρεσαρουμε τον εαυτό μας! Εγώ προσπαθώ ενάμιση χρόνο κ δεν έχω κάνει ποτέ τεστ!!!Μια φορά έχω κάνει χοριακη κ αυτό μόνο!!! Κάντε υπομονή να δείτε καθυστέρηση κ μετά θα το γιορτάζουμε όλες μαζί!!! Σας το λέω με πολύ αγάπη κ ως πιο μεγάλη από εσάς!!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...