Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θέλω να γίνω μαμά!!!


Σταυρι

Recommended Posts

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Χαρα123 είπε:

Ναι κοριτσι μου γονιμη εισαι γ αυτο.....ηρεμισε και ολα θα γινουν....να μην ξενερωνετε γιατι τωρα ειναι η ευκαιρια σασ μετα την θεραπεια..

Σωστα τα λες..  Τώρα πριν λίγο έκανα τεστ και η γραμμή ήταν άχνη αυτό τι σημαίνει κοριτσια??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Σωστα τα λες..  Τώρα πριν λίγο έκανα τεστ και η γραμμή ήταν άχνη αυτό τι σημαίνει κοριτσια??

Αυτο σημαινει οτι τελιωσε η οωριξια σου..αντε κοριτσι μου να εχεις καλα αποτελεσματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Χαρα123 είπε:

Αυτο σημαινει οτι τελιωσε η οωριξια σου..αντε κοριτσι μου να εχεις καλα αποτελεσματα...

Σήμερα ξανα έκανα τεστακι και επιβεβαιώθηκε  ότι Τέλος η οωρηξια.. οπότε άμα κάνω σημερα τιποτα  αποκλειετε να πιασω κάτι από τι στιγμή που έδειξε το τεστ θετικό τη Παρασκευή??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!! Ήθελα να ρωτήσω κάτι πάνω σε αυτά που αναφέρατε στην αρχή της συζήτησης για τα τεστ ωορρηξίας. Πρώτη φορά αυτό το μήνα είπα να τα δοκιμάσω της clearblue,γιατι ενω είχα μέση διάρκεια κύκλου 29 ημέρες, τις τελευταίες φορές μου ήρθαν στις 31 ημέρες κ την τελευταία φορά στις 28 μέρες. Ξεκίνησα τα τεστ την 12 μέρα κ μέχρι σήμερα δεν μου έχει εμφανιστεί στο τεστ το χαμογελάκι!! Μήπως κάνω κάτι λάθος? Λέτε να έγινε η ωορρηξία μου πριν την 12?απαντηστε μου σας παρακαλώ γιατί έχω κατά μπερδευτεί ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Σήμερα ξανα έκανα τεστακι και επιβεβαιώθηκε  ότι Τέλος η οωρηξια.. οπότε άμα κάνω σημερα τιποτα  αποκλειετε να πιασω κάτι από τι στιγμή που έδειξε το τεστ θετικό τη Παρασκευή??

Όχι κορίτσι μου έχουν περάσει οι μέρες!!12 με 36 ώρες κρατάει η ωορρηξία Εφόσον είδες την Παρασκευή θετικό  έπρεπε να έρθεις σε επαφή Παρασκευή Σάββατο άντε και την Κυριακή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

12 με 36 Ε??? Εκανα Σάββατο και Δευτέρα μάλλον έπρεπε να κάνω Κυριακή αντί για Δευτέρα..  παειβκι αυτός ο μηνας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

12 με 36 Ε??? Εκανα Σάββατο και Δευτέρα μάλλον έπρεπε να κάνω Κυριακή αντί για Δευτέρα..  παειβκι αυτός ο μηνας

Ποτέ δεν ξέρεις!! Το καλύτερο είναι πάντα να κάνεις την ημέρα που θα δεις το τέστ και την επόμενη και αν μπορείς κάνεις και την τρίτη μέρα στην ουσία όλος ο χαμός γίνεται για δύο μέρες αλλά επειδή δεν ξέρουμε πότε ακριβώς γίνεται η ωορρηξία καλό είναι να κάνουμε και την τρίτη μέρα!! Το βασικό είναι να υπάρχει σπέρμα πριν αρχίσει η ωορρηξία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

12 με 36 Ε??? Εκανα Σάββατο και Δευτέρα μάλλον έπρεπε να κάνω Κυριακή αντί για Δευτέρα..  παειβκι αυτός ο μηνας

Κοριτσι μου μην ξεχνας οτι το σπερμα ζει τουλαχιστον 2 με 3 μερεσ...οποτε μην απογοιτευεσε...γιατι εισαι μεσ τις μερες σου..♡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Χαρα123 είπε:

Αυτο σημαινει οτι τελιωσε η οωριξια σου..αντε κοριτσι μου να εχεις καλα αποτελεσματα...

Πώς εξηγείς όμως ότι εγώ σημερα έχω πόνο στο στήθος λες και θα αδιαθετησω?? Λες να έκανα σημερα οωρηξια αλλά παλιβαπο υγρά τιποτα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Χαρα123 είπε:

Κοριτσι μου μην ξεχνας οτι το σπερμα ζει τουλαχιστον 2 με 3 μερεσ...οποτε μην απογοιτευεσε...γιατι εισαι μεσ τις μερες σου..♡

Από το στόμα σου και στου θεούλη το αυτι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Πώς εξηγείς όμως ότι εγώ σημερα έχω πόνο στο στήθος λες και θα αδιαθετησω?? Λες να έκανα σημερα οωρηξια αλλά παλιβαπο υγρά τιποτα

 

Οχι τελος τωρα μην μπερδευεσε....τωρα αναμενουμε να δουμε το αποτελεσμα...με την θεραπεια παχυνες;(ασχετο)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Σήμερα ξανα έκανα τεστακι και επιβεβαιώθηκε  ότι Τέλος η οωρηξια.. οπότε άμα κάνω σημερα τιποτα  αποκλειετε να πιασω κάτι από τι στιγμή που έδειξε το τεστ θετικό τη Παρασκευή??

σόρυ που επεμβαίνω αλλά με βάση τις οδηγίες όταν δούμε θετικό τεστάκι σημαίνει πως έρχεται η ωορρηξία εντος 12-24 ώρες περίπου δε σημαίνει πως έχουμε ήδη ωορρηξία... οπότε όπως έχω μάθει κ από τα κορίτσια.. κάνεις επαφούλα την ημέρα του τεστ κ τις επόμενες δυο τουλάχιστον που θα είναι οι πιθανές μέρες ωορρηξίας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

Όχι κορίτσι μου έχουν περάσει οι μέρες!!12 με 36 ώρες κρατάει η ωορρηξία Εφόσον είδες την Παρασκευή θετικό  έπρεπε να έρθεις σε επαφή Παρασκευή Σάββατο άντε και την Κυριακή!!!

κ εγώ αυτό έκανα.. είδα Κυριακή θετικό και ήρθα σε επαφή Κυριακή-Δευτέρα-Τρίτη... το αποτέλεσμα θα φανεί εντός των ημερών.. πρώτη φορά το δοκιμάζουμε έτσι προγραμματισμένα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

κ εγώ αυτό έκανα.. είδα Κυριακή θετικό και ήρθα σε επαφή Κυριακή-Δευτέρα-Τρίτη... το αποτέλεσμα θα φανεί εντός των ημερών.. πρώτη φορά το δοκιμάζουμε έτσι προγραμματισμένα..

Μπραβο!!!!!!Καλα αποτελεσματα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Katriniki είπε:

Κορίτσια καλημέρα!! Ήθελα να ρωτήσω κάτι πάνω σε αυτά που αναφέρατε στην αρχή της συζήτησης για τα τεστ ωορρηξίας. Πρώτη φορά αυτό το μήνα είπα να τα δοκιμάσω της clearblue,γιατι ενω είχα μέση διάρκεια κύκλου 29 ημέρες, τις τελευταίες φορές μου ήρθαν στις 31 ημέρες κ την τελευταία φορά στις 28 μέρες. Ξεκίνησα τα τεστ την 12 μέρα κ μέχρι σήμερα δεν μου έχει εμφανιστεί στο τεστ το χαμογελάκι!! Μήπως κάνω κάτι λάθος? Λέτε να έγινε η ωορρηξία μου πριν την 12?απαντηστε μου σας παρακαλώ γιατί έχω κατά μπερδευτεί ?????

κοριτσάκι καλησπέρα... συνέχισε να κάνεις τεστάκια μέχρι να χαμογελάσει..εγώ πήρα της hometest 2 μήνες τώρα που τα χρησιμοποιώ την πρώτη βγηκε θετικό 16η κ αυτό το μήνα προς έκπληξή μου 13η... δε το περίμενα αλλά όπως φαίνεται δεν είναι στάνταρ κάθε μήνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

κ εγώ αυτό έκανα.. είδα Κυριακή θετικό και ήρθα σε επαφή Κυριακή-Δευτέρα-Τρίτη... το αποτέλεσμα θα φανεί εντός των ημερών.. πρώτη φορά το δοκιμάζουμε έτσι προγραμματισμένα..

Καλά έκανες!!Σίγουρα έκανες τις σωστές μέρες!!!Έχεις πολλές πιθανότητες!!!! Εύχομαι να είσαι και τυχερή γιατί χρειάζεται και αυτό!!!!Καινά μας πεις ευχάριστα!!!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Καλά έκανες!!Σίγουρα έκανες τις σωστές μέρες!!!Έχεις πολλές πιθανότητες!!!! Εύχομαι να είσαι και τυχερή γιατί χρειάζεται και αυτό!!!!Καινά μας πεις ευχάριστα!!!!!???

από δω κ πέρα στην αναμονή.. σ ευχαριστώ πολύ πολύ μακάριιιι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lactaki είπε:

κοριτσάκι καλησπέρα... συνέχισε να κάνεις τεστάκια μέχρι να χαμογελάσει..εγώ πήρα της hometest 2 μήνες τώρα που τα χρησιμοποιώ την πρώτη βγηκε θετικό 16η κ αυτό το μήνα προς έκπληξή μου 13η... δε το περίμενα αλλά όπως φαίνεται δεν είναι στάνταρ κάθε μήνα

Είμαι ήδη στην 17 ημέρα γιαυτο και αγχώθηκα! Τα χρησιμοποιώ και πρώτη φορά και καταλαβαίνεις??

Της hometest είναι καλα? Σε περίπτωση που δεν τα καταφέρω αυτή τη φορά να δοκιμάσω και με αυτά!! 

Σε ευχαριστώ πολύ πάντως! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Katriniki είπε:

Είμαι ήδη στην 17 ημέρα γιαυτο και αγχώθηκα! Τα χρησιμοποιώ και πρώτη φορά και καταλαβαίνεις??

Της hometest είναι καλα? Σε περίπτωση που δεν τα καταφέρω αυτή τη φορά να δοκιμάσω και με αυτά!! 

Σε ευχαριστώ πολύ πάντως! ?

Είναι πολύ οικονομικά κ καλά .. από την hometest .εγώ τον πρώτο μήνα δεν βρήκα θετικο κάτι δεν έκανα καλά... Μετά όμως έκανα δύο την ημέρα κ έτσι το έπιασα το θετικό.. μακάρι να μη χρειαστεί να τα πάρεις..σου το εύχομαι.. έλα στην παρέα μας :τυχερος Νοεμβρης.. εκεί τα λέμε με τα κορίτσια που περιμενουμε τα αποτελέσματα μας από αυτό τον μήνα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Είναι πολύ οικονομικά κ καλά .. από την hometest .εγώ τον πρώτο μήνα δεν βρήκα θετικο κάτι δεν έκανα καλά... Μετά όμως έκανα δύο την ημέρα κ έτσι το έπιασα το θετικό.. μακάρι να μη χρειαστεί να τα πάρεις..σου το εύχομαι.. έλα στην παρέα μας :τυχερος Νοεμβρης.. εκεί τα λέμε με τα κορίτσια που περιμενουμε τα αποτελέσματα μας από αυτό τον μήνα..

Ευχαριστώ πολύ!!! Σήμερα το πρωί είδα το χαμογελάκι! 18 μέρα! Δεν το πιστεύω ότι τόσους μήνες στηρίζουν στο πρόγραμμα του κινητού μου για τις γονιμες μερες και τα έβγαζε λάθος! Άρα από σήμερα μέχρι κ αύριο είναι οι εντατικές προσπάθειες μου?? Έτσι λειτουργούν αυτά τα τεστ?? Ναι εννοείται πως θα μπω κ εγώ στην παρέα σας κ μακάρι να έχουμε όλες έναν υπέροχο Νοέμβρη!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Katriniki είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!! Σήμερα το πρωί είδα το χαμογελάκι! 18 μέρα! Δεν το πιστεύω ότι τόσους μήνες στηρίζουν στο πρόγραμμα του κινητού μου για τις γονιμες μερες και τα έβγαζε λάθος! Άρα από σήμερα μέχρι κ αύριο είναι οι εντατικές προσπάθειες μου?? Έτσι λειτουργούν αυτά τα τεστ?? Ναι εννοείται πως θα μπω κ εγώ στην παρέα σας κ μακάρι να έχουμε όλες έναν υπέροχο Νοέμβρη!! ???

Μπράβο μην αγχώνεσαι.. λοιπόν εγώ είδα θετικό κ έκανα την ίδια μέρα κ τις επόμενες δύο ημέρες.. είναι οι πιο κρίσιμες κ γονιμες μέρες σου... Ναι ισχύει αυτό που λες με την ωορρηξία.. κ μένα δεν μου τα δείχνει απόλυτα σωστά.. αλλά απ' ότι φαίνεται δεν έχουμε κ τις ίδιες μέρες κάθε μήνα.. 16η είχα θετικό τον προηγούμενο μήνα 13η αυτό το μήνα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Μπράβο μην αγχώνεσαι.. λοιπόν εγώ είδα θετικό κ έκανα την ίδια μέρα κ τις επόμενες δύο ημέρες.. είναι οι πιο κρίσιμες κ γονιμες μέρες σου... Ναι ισχύει αυτό που λες με την ωορρηξία.. κ μένα δεν μου τα δείχνει απόλυτα σωστά.. αλλά απ' ότι φαίνεται δεν έχουμε κ τις ίδιες μέρες κάθε μήνα.. 16η είχα θετικό τον προηγούμενο μήνα 13η αυτό το μήνα...

Τέλεια!! Οκ καταλαβα!! Μακάρι να μην χρειαστει να το επαναλάβω κ τον επόμενο μήνα!! Μακάρι να είναι ο τυχερός Νοεμβρης για όλες μας!! Είχα πει πως αν δεν τα καταφέρουμε ούτε αυτόν τον μήνα 8 θα πω στον γιατρό μου ν το ψάξουμε λίγο παραπάνω με εξετάσεις γιατί είναι ο 9 μήνας προσπαθειών! Αλλά τώρα σκέφτομαι πως τόσους μήνες ίσως δεν γινόταν τις σωστές μέρες γιαυτό κ δεν το πετύχαμε! Δεν ξέρω... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Katriniki είπε:

Τέλεια!! Οκ καταλαβα!! Μακάρι να μην χρειαστει να το επαναλάβω κ τον επόμενο μήνα!! Μακάρι να είναι ο τυχερός Νοεμβρης για όλες μας!! Είχα πει πως αν δεν τα καταφέρουμε ούτε αυτόν τον μήνα 8 θα πω στον γιατρό μου ν το ψάξουμε λίγο παραπάνω με εξετάσεις γιατί είναι ο 9 μήνας προσπαθειών! Αλλά τώρα σκέφτομαι πως τόσους μήνες ίσως δεν γινόταν τις σωστές μέρες γιαυτό κ δεν το πετύχαμε! Δεν ξέρω... ?

Προσπάθησε το με τεστακια κανα δύο μήνες..  βοηθούν πολύ πιστεύω γιατί ξέρεις ακριβώς τις επαφές σου.. ένα κορίτσι τον Οκτώβριο που ήταν στην παρέα τα δοκίμασε για πρώτη φορά κ έμεινε έγγυος.. κ εγώ αυτό το μήνα είναι η πρώτη φορά που βρήκα θετικό κ κάναμε σωστές επαφές .. τον πρώτο μήνα δεν βρήκα θετικό δεν ήξερα .. κ τον δεύτερο δεν ήρθαμε τις σωστές μέρες.. μόνο την ημέρα του θετικού τεστ που απ' ότι φάνηκε δεν αρκούσε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...