Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τυχερός Νοέμβρης...


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Κορτας είπε:

Καλημερα!!! Τωρα καταπογοητευτηκα..

Εγω να δεις...Ημουν σιγουρη μεχρι τωρα οτι τα εκανα ολα μια χαρα!Πρωτη φορα το διασταυρωσα.Δεν χρειαζεται βεβαια να το βαζουμε κατω.Απλα δεν ειναι κακο ,μια εστω φορα που δειχνει το τεστακι ,να το διασταυρωσουμε με ενα υπερηχο.Ετσι απο περιεργεια και μονο.Αυτο εχω να πω...Να εκανε λαθος ο γιατρος;;;Τι να πω ...Εγω παντως θα ξαναπαω την Δευτερα -Τριτη να το ελεγξω..Σημείωση  ,ο γιατρος δεν μου πηρε χρηματα γ αυτον τον υπερηχο.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Εγω να δεις...Ημουν σιγουρη μεχρι τωρα οτι τα εκανα ολα μια χαρα!Πρωτη φορα το διασταυρωσα.Δεν χρειαζεται βεβαια να το βαζουμε κατω.Απλα δεν ειναι κακο ,μια εστω φορα που δειχνει το τεστακι ,να το διασταυρωσουμε με ενα υπερηχο.Ετσι απο περιεργεια και μονο.Αυτο εχω να πω...Να εκανε λαθος ο γιατρος;;;Τι να πω ...Εγω παντως θα ξαναπαω την Δευτερα -Τριτη να το ελεγξω..Σημείωση  ,ο γιατρος δεν μου πηρε χρηματα γ αυτον τον υπερηχο.

 

Νομίζω πως όλα είναι πολύ σχετικά κορίτσια μου! δε γίνεται η ιατρική να κάνει λάθος κ να έχουν βγει τα τεστ ωορρηξίας τα οποία είναι χημική αντίδραση κ ανιχνεύουν 100% την ορμόνη lh! να υπάρχουν τόσες περιπτώσεις κοριτσιών π έτσι έμειναν εγκυες, κ εγώ προσωπικά με σταθεροτατο κύκλο 28 ημερών να μου επιβεβαίωσε την 14η ημέρα ως ωορηξιας! μπορώ να δεχτώ ότι η lh εντοπιστηκε σωστά, αλλα λόγω άγχους ή κάτι άλλο να μετατοπιστηκε η ωορηξια! κ φυσικά πάντα υπάρχουν εξαιρέσεις σε όλα, όπως κ στα τεστ εγκυμοσύνης. υπάρχει ένα μικρό ποσοστό να δείξουν λάθος αποτέλεσμα,έτσι πιθανότατα κ ένα τεστ ωορηξιας. αυτό όμως το γνωρίζουμε όλες. εύχομαι να μη σε μπέρδεψε ο γιατρος σου κ να σου έδωσε σωστες πληροφορίες, ειδικά αν τον γνωρίζεις καλά κ τον εμπιστεύεσαι. προσωπικά θα είχα επαφές κ σύμφωνα με τις υποδείξεις του τεστ αλλά και του γυναικολόγου ώστε να είμαι μέσα! εύχομαι σύντομα να αποκτήσουμε όλες το μωράκι π επιθυμούμε! με όποιο τρόπο κ οποιο δρόμο κ αν χρειαστεί να ακολουθήσουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η thalaki είπε:

Νομίζω πως όλα είναι πολύ σχετικά κορίτσια μου! δε γίνεται η ιατρική να κάνει λάθος κ να έχουν βγει τα τεστ ωορρηξίας τα οποία είναι χημική αντίδραση κ ανιχνεύουν 100% την ορμόνη lh! να υπάρχουν τόσες περιπτώσεις κοριτσιών π έτσι έμειναν εγκυες, κ εγώ προσωπικά με σταθεροτατο κύκλο 28 ημερών να μου επιβεβαίωσε την 14η ημέρα ως ωορηξιας! μπορώ να δεχτώ ότι η lh εντοπιστηκε σωστά, αλλα λόγω άγχους ή κάτι άλλο να μετατοπιστηκε η ωορηξια! κ φυσικά πάντα υπάρχουν εξαιρέσεις σε όλα, όπως κ στα τεστ εγκυμοσύνης. υπάρχει ένα μικρό ποσοστό να δείξουν λάθος αποτέλεσμα,έτσι πιθανότατα κ ένα τεστ ωορηξιας. αυτό όμως το γνωρίζουμε όλες. εύχομαι να μη σε μπέρδεψε ο γιατρος σου κ να σου έδωσε σωστες πληροφορίες, ειδικά αν τον γνωρίζεις καλά κ τον εμπιστεύεσαι. προσωπικά θα είχα επαφές κ σύμφωνα με τις υποδείξεις του τεστ αλλά και του γυναικολόγου ώστε να είμαι μέσα! εύχομαι σύντομα να αποκτήσουμε όλες το μωράκι π επιθυμούμε! με όποιο τρόπο κ οποιο δρόμο κ αν χρειαστεί να ακολουθήσουμε! 

Σε ευχαριστω πολυ thalaki που μου απαντησες. Στενοχωρηθηκα πολυ χτες ,ειναι η αληθεια και ενιωσα ηλίθια. Ωστοσο εμεις ειχαμε την επαφη μας το πρωι για το δικο μας κεφι και μονο και συνεχιζουμε.Πριν λιγο εκανα ενα τεστ για πλακα και ηταν πιο αχνο απο χτες.Οσο αφορα τον γιατρο ,τον εχω επισκεφτει προσφατα...Δεν τον γνωριζω καλα...Θεωρείται ενας απο τους πολυ καλους..ΤΩΡΑ....Για κανεναν δεν βαζω το χερι μου στη φωτια.Λες να παω να κανω υπέρηχο σε αλλον ,να δω τι γινεται;;;Εχω μπερδευτει τωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλημερα κοριτσια!Τι κανετε σημερα;;Απο εχτες ηθελα να σας γραψω τα  νεα μου ,γιατι εχει ενδιαφερον ...

Ειχα δει το πρωι και το απογευμα που το επανελαβα,τεστακι  ωορρηξιας κατακοκκινο .Ετοιμο δηλαδη.Λιγο παραξενο μου φανηκε βεβαια απο την 8η μερα του κύκλου.Συμφωνα με το τεστ  ως την10ημερα θα ειχα ωορρηξια...

Ακυρα ολα!!!!Ο γιατρος ειδε βεβαια ενα ωαριο 10 χιλ. αλλα για ωορρηξια τωρα κοντα ουτε λογος.Αν μεγαλωσει σωστα ,θα εχω μετα απο 5-6 μερες!!Μάλιστα μου είπε οτι ούτε σε 25αρα δεν μαγαλώνει τοσο συντομα ωστε να εχει ωορρηξια ,τοσο νωρις...

Ενιωσα πολυ ηλιθια που τοσο καιρο χρησιμοποιω τεστακια και πηγαινα συμφωνα με αυτα ,γιατι αποδείχτηκε οτι ειναι ακυρα...Δεν ξερω αν καποια κοπελα εχει πετυχει με τεστακια ,αλλα σιγουρη  λυση ειναι μονο ο υπέρηχος τελικα...Οποτε ,ολο αυτον τον καιρο ,αμφιβαλλω να εχω πετυχει ποτε ωορρηξια...Τοοοσο καλα...

Αλήθεια εχει κάποια απο εσας διασταυρωσει τα τεστάκια με υπέρηχο να δει αν λειτουργούν σωστά;;

Αυτα!Αν γνωριζετε κατι αλλο ,συμπληρωστε με !

Μήπως έχεις πολυκυστικές ή έχεις ανεβασμένη lh; Έχεις κάνει ορμονικές ποτέ; Τα τεστάκια από τη στιγμή που βγαίνουν θετικά ειναι 98% αξιόπιστα. Υπάρχει το παράθυρο του 2% σε σφάλμα, επίσης δείχνουν ψευδώς θετικά σε εικόνα πολυκυστικών ωοθηκών ή σε περίπτωση ανεβασμένης lh καθολη τη διάρκεια του κυκλου. Επίσης τα τεστάκια ήταν όντως θετικά; Γιατί πολλές κοπέλες μπερδεύονται κάποιες φορές με την κόκκινη γραμμή. Εγώ έχω μείνει έγκυος με τεστάκι ασχετως αν παλινδρόμησε. Μάλιστα πάντα 14 μετά το θετικό έχω περίοδο. Μπορείς και έτσι να το τσεκάρεις. Να δεις πότε θετικοποιείται και να ξεκινάς να μετράς από την επόμενη μέρα πότε θα σου έρθει η περίοδος. Αν σου έρθει μεταξή 12 και 15 ημερών με συνηθέστερη την 14η τότε ειναι σωστό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Μήπως έχεις πολυκυστικές ή έχεις ανεβασμένη lh; Έχεις κάνει ορμονικές ποτέ; Τα τεστάκια από τη στιγμή που βγαίνουν θετικά ειναι 98% αξιόπιστα. Υπάρχει το παράθυρο του 2% σε σφάλμα, επίσης δείχνουν ψευδώς θετικά σε εικόνα πολυκυστικών ωοθηκών ή σε περίπτωση ανεβασμένης lh καθολη τη διάρκεια του κυκλου. Επίσης τα τεστάκια ήταν όντως θετικά; Γιατί πολλές κοπέλες μπερδεύονται κάποιες φορές με την κόκκινη γραμμή. Εγώ έχω μείνει έγκυος με τεστάκι ασχετως αν παλινδρόμησε. Μάλιστα πάντα 14 μετά το θετικό έχω περίοδο. Μπορείς και έτσι να το τσεκάρεις. Να δεις πότε θετικοποιείται και να ξεκινάς να μετράς από την επόμενη μέρα πότε θα σου έρθει η περίοδος. Αν σου έρθει μεταξή 12 και 15 ημερών με συνηθέστερη την 14η τότε ειναι σωστό.

Καλημερα κοριτσι μου και σ ευχαριστω που μου απαντησες.Να δουμε αν βγαλω ακρη.Πολυκυστικες δεν εχω.Τωρα τις ορμονες μου να σου πω εχω καιρο να τις ελεγξω.Θα πηγαινα σε αυτον τον κυκλο αλλα το αφησα..Χτες εδειξε κατακοκκινο το τεστακι.Σημερα οχι.Οποτε αν βγηκε σωστο ,λογικα θα αδιαθετησω στις 22 του μηνα;; Ημουν χτες στην 8η του κυκλου.Ουφ...Θα παω και σε αλλο γιατρο.Που θα παει ;; Θα ξεδιαλύνω την κατασταση.Και θα κανω ενα ελεγχο ορμονων στον επομενο κυκλο τωρα πια.Παει μαλλον κ αυτος ο μηνας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλημερα κοριτσι μου και σ ευχαριστω που μου απαντησες.Να δουμε αν βγαλω ακρη.Πολυκυστικες δεν εχω.Τωρα τις ορμονες μου να σου πω εχω καιρο να τις ελεγξω.Θα πηγαινα σε αυτον τον κυκλο αλλα το αφησα..Χτες εδειξε κατακοκκινο το τεστακι.Σημερα οχι.Οποτε αν βγηκε σωστο ,λογικα θα αδιαθετησω στις 22 του μηνα;; Ημουν χτες στην 8η του κυκλου.Ουφ...Θα παω και σε αλλο γιατρο.Που θα παει ;; Θα ξεδιαλύνω την κατασταση.Και θα κανω ενα ελεγχο ορμονων στον επομενο κυκλο τωρα πια.Παει μαλλον κ αυτος ο μηνας...

Κοίτα η ωορρηξία γίνεται 24 έως 36 ώρες αφού το τεστ βγεί θετικό. Οπότε αν εγινε χτες θετικό σημερα ή αυριο θα χεις ωορρηξία. Η περίοδος συνεπώς θα πρέπει να σου έρθει γυρω στις 23 με 24 του μήνα μαξ 25. Αν κάνεις ορμονικές τις κάνεις 2η με 5η μερα του κυκλου, αρα ναι θα πρέπει να περιμένεις τον επόμενο κύκλο που ευχομαι να μην έρθει. Εσύ μιακαι πηγες στο γιατρο εχε κανονικές επαφές και θα δείξει σε 2 βδομάδες τι γίνεται! Εσυ τι κυκλο έχεις γενικα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια κ εγώ συμφωνώ με την @Kat-Cat. Εγώ είμαι σήμερα 30η ημέρα του κύκλου. Κ έχω ανεβασμενη ακόμη θερμοκρασία. Αντί να κατεβαίνει ανεβαίνει.. Είμαι λίγο καλύτερα από την ίωση τουλάχιστον. Στηθος κ σήμερα πρησμένο. Πρώτη φορά τόσες μέρες πρησμένο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Κοίτα η ωορρηξία γίνεται 24 έως 36 ώρες αφού το τεστ βγεί θετικό. Οπότε αν εγινε χτες θετικό σημερα ή αυριο θα χεις ωορρηξία. Η περίοδος συνεπώς θα πρέπει να σου έρθει γυρω στις 23 με 24 του μήνα μαξ 25. Αν κάνεις ορμονικές τις κάνεις 2η με 5η μερα του κυκλου, αρα ναι θα πρέπει να περιμένεις τον επόμενο κύκλο που ευχομαι να μην έρθει. Εσύ μιακαι πηγες στο γιατρο εχε κανονικές επαφές και θα δείξει σε 2 βδομάδες τι γίνεται! Εσυ τι κυκλο έχεις γενικα;

Θα σου γραψω τι κυκλο ειχα!28 ημερων μεχρι πριν ενα χρονο.Τωρα και ενα χρονο οποτε να ναι..35 ,40 ,και τελευταια ειχα να αδιαθετησω 3 μηνες.Ειμαι προ εμμηνοπαυση κοριτσι μου.Ετοιμαζομαι για εξωσωματικη στην Αθηνα ,αλλα στο μεταξυ το προσπαθουμε μονοι μας και οτι γινει.Επαφες παντως ειχαμε το πρωι ...Θα συνεχισω και τις επομενες μερες!Σε ευχαριστω πολυ!ΑΑΑ να σε ρωτησω κατι;; Μια και σε βρισκωπολυ ενημερωμενη!Οι πολυκυστικες μπορει να εμφανιστουν ξαφνικα ,ενω για χρονια μπορει να μην εχεις θεμα;;;Και με τι εξεταση το βλεπεις;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κορτας είπε:

Καλημερα!!! Τωρα καταπογοητευτηκα..

Μην απογοήτευστε γιατί κ ο υπέρηχος δεν είναι πάντα στάνταρ. Πχ τον προηγούμενο μήνα πάω 17η μέρα Τρίτη,μου λέει από σαββατοκύριακο η ωορηξια επαναπαυομαι εγώ κ τελικά η ωορηξια έγινε Πέμπτη γιατί η περίοδος ήρθε 14 μέρες μετά. Πάω τώρα 13η μέρα μου λέει τίποτα αργείς έλα 17η μέρα πάω το πρωί κ μου λέει δεν το πιστεύω έσπασε το ωοθηλακιο χθες το βράδυ. Άρα.... Όλα σχετικά είναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Θα σου γραψω τι κυκλο ειχα!28 ημερων μεχρι πριν ενα χρονο.Τωρα και ενα χρονο οποτε να ναι..35 ,40 ,και τελευταια ειχα να αδιαθετησω 3 μηνες.Ειμαι προ εμμηνοπαυση κοριτσι μου.Ετοιμαζομαι για εξωσωματικη στην Αθηνα ,αλλα στο μεταξυ το προσπαθουμε μονοι μας και οτι γινει.Επαφες παντως ειχαμε το πρωι ...Θα συνεχισω και τις επομενες μερες!Σε ευχαριστω πολυ!ΑΑΑ να σε ρωτησω κατι;; Μια και σε βρισκωπολυ ενημερωμενη!Οι πολυκυστικες μπορει να εμφανιστουν ξαφνικα ,ενω για χρονια μπορει να μην εχεις θεμα;;;Και με τι εξεταση το βλεπεις;;

αν έχεις ακανόνιστη περίοδο τότε μπορεί να έχεις και μια διαταραχούλα οπότε γιαυτο και το τέστ να έδειξε θετικό. Οι πολυκυστικές ειναι μεγάλο θέμα. Το σύνδρομο πολυκυστικών όχι δεν το βλέπεις ξαφνικα και ειναι ένα συνδρομο πολλων παραγόντων. Εικόνα πολυκυστικών μπορεί να έχεις είτε μόνο από τον υπέρηχο (πολλα μικρά κυστικα ωοθυλάκια) ειτε να ειναι καθαρός ο υπέρηχος αλλά να υπάρχει αυτή η αναστροφή fsh - lh που σου λέω (να είναι υψηλότερη η Lh, συν καποιες αλλες ορμόνες). Καλή επιτυχία στην εξωσωματική σου. Ξεκίνα αυτό το μήνα με την έλευση της περιόδου σου να κάνεις τις εξετάσεις σου. Συνεννοήσου με το γιατρό σου και ό,τι ειναι μπορεί να τοκάνεις μεσα στο μήνα ώστε να ξέρεις ακριβώς. Δεν ξέρω και τι σου είπε να κοιτάξετε. Θα πάνε ολα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Θα σου γραψω τι κυκλο ειχα!28 ημερων μεχρι πριν ενα χρονο.Τωρα και ενα χρονο οποτε να ναι..35 ,40 ,και τελευταια ειχα να αδιαθετησω 3 μηνες.Ειμαι προ εμμηνοπαυση κοριτσι μου.Ετοιμαζομαι για εξωσωματικη στην Αθηνα ,αλλα στο μεταξυ το προσπαθουμε μονοι μας και οτι γινει.Επαφες παντως ειχαμε το πρωι ...Θα συνεχισω και τις επομενες μερες!Σε ευχαριστω πολυ!ΑΑΑ να σε ρωτησω κατι;; Μια και σε βρισκωπολυ ενημερωμενη!Οι πολυκυστικες μπορει να εμφανιστουν ξαφνικα ,ενω για χρονια μπορει να μην εχεις θεμα;;;Και με τι εξεταση το βλεπεις;;

Με τον υπέρηχο θα το έβλεπε προφανώς ο γιατρός. Αλλά οι ορμόνες σου προφανώς πηγαιμό έρχονται. Γι αυτό ίσως αυξήθηκε η lh.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Με τον υπέρηχο θα το έβλεπε προφανώς ο γιατρός. Αλλά οι ορμόνες σου προφανώς πηγαιμό έρχονται. Γι αυτό ίσως αυξήθηκε η lh.. 

Ειλικρινα ,ενω ειμαι αισιοδοξη το πιο πολυ καιρο ,ξαφνικα νιωθω πολυ στενοχωρημενη...Οπως το ειπες οι ορμονες μου προφανως ειναι μπαχαλο.Θα εκανα τον ελεγχο που μου ειχε γραψει ο γιατρος και μεχρι να αδιαθετησω έληξαν και δεν τις εκανα..Τον αλλο μηνα πια...Καλη επιτυχια σε εσας κοριτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου.. εγώ βρε κορίτσια νιώθω το στήθος μου περίεργα κ είναι πολύ πολύ νωρίς ακόμα δε Μ έχει ξανά τύχει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Hope!!! είπε:

Μην απογοήτευστε γιατί κ ο υπέρηχος δεν είναι πάντα στάνταρ. Πχ τον προηγούμενο μήνα πάω 17η μέρα Τρίτη,μου λέει από σαββατοκύριακο η ωορηξια επαναπαυομαι εγώ κ τελικά η ωορηξια έγινε Πέμπτη γιατί η περίοδος ήρθε 14 μέρες μετά. Πάω τώρα 13η μέρα μου λέει τίποτα αργείς έλα 17η μέρα πάω το πρωί κ μου λέει δεν το πιστεύω έσπασε το ωοθηλακιο χθες το βράδυ. Άρα.... Όλα σχετικά είναι 

Ολα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.. εγώ βρε κορίτσια νιώθω το στήθος μου περίεργα κ είναι πολύ πολύ νωρίς ακόμα δε Μ έχει ξανά τύχει.

Μακάρι μακάρι μακάρι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.. εγώ βρε κορίτσια νιώθω το στήθος μου περίεργα κ είναι πολύ πολύ νωρίς ακόμα δε Μ έχει ξανά τύχει.

Δηλαδή? Εγώ το νιωθω μαλακό κ πρησμένο τώρα από την 25η ημέρα... Καλημέρα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Δηλαδή? Εγώ το νιωθω μαλακό κ πρησμένο τώρα από την 25η ημέρα... Καλημέρα.. 

Δεν πονάει είναι μαλακό όπως λες αλλά νιωθω πόνο εσωτερικό κ θέλω να βγάλω το σουτιεν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

Δεν πονάει είναι μαλακό όπως λες αλλά νιωθω πόνο εσωτερικό κ θέλω να βγάλω το σουτιεν

Κ εγώ όταν φοράω πιζαμα με πονάει. Μόνο με σουτιέν με χαλαρώνει. Στο οποίο βέβαια ξεχειλίζει. Σορρυ κιόλας... Αλλά οι ορμόνες είναι στο πικ τους μάλλον.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κ εγώ όταν φοράω πιζαμα με πονάει. Μόνο με σουτιέν με χαλαρώνει. Στο οποίο βέβαια ξεχειλίζει. Σορρυ κιόλας... Αλλά οι ορμόνες είναι στο πικ τους μάλλον.... 

Πρώτη φορά τόσο νωρίς για αυτό απόρησα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Πρώτη φορά τόσο νωρίς για αυτό απόρησα ..

Εγώ τόσες μέρες... Η υπάρχει κάτι ή οι ορμόνες έρχονται για ν α δυναμώσουν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!! 27η ημέρα εγώ, έκανα το τελευταίο τεστ που μου είχε απομείνει κι έδειξε δυστυχώς αρνητικό.. Οπότε περιμένω μέχρι δευτέρα να αδιαθετησω και πάω για Δεκέμβρη... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Καλημέρα!! 27η ημέρα εγώ, έκανα το τελευταίο τεστ που μου είχε απομείνει κι έδειξε δυστυχώς αρνητικό.. Οπότε περιμένω μέχρι δευτέρα να αδιαθετησω και πάω για Δεκέμβρη... 

Το έκανες κ συ πολύ νωρίς... Γιατί δε περίμενες μέχρι δευτέρα??? Εγώ κάνω πως δεν τα βλέπω τα τεστακια.... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Το έκανες κ συ πολύ νωρίς... Γιατί δε περίμενες μέχρι δευτέρα??? Εγώ κάνω πως δεν τα βλέπω τα τεστακια.... ?

Ένα είχε μείνει και μ έτρωγε... Να σου πω όμως, 11 μέρες μετά την ωορρηξία θα είχε δείξει, δεν το έκανα τόσο νωρίς.. Anyway.. Τώρα που δεν έχω άλλα θα περιμένω αναγκαστικά Χαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Ένα είχε μείνει και μ έτρωγε... Να σου πω όμως, 11 μέρες μετά την ωορρηξία θα είχε δείξει, δεν το έκανα τόσο νωρίς.. Anyway.. Τώρα που δεν έχω άλλα θα περιμένω αναγκαστικά Χαχαχα 

??Κατάλαβα..  Κ γω αν έκανα 22η ημέρα ωορρηξια θα περιμένω ωσ την 35η ημέρα.... Αν κρατηθώ... Γιατί παράγγειλα κάτι τεστ με 5 μέρες μετά την ωορρηξια.... Κ με έχουν βάλει σε σκέψεις.. Αλλά αποφεύγω να ανοίξω το συρτάρι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

??Κατάλαβα..  Κ γω αν έκανα 22η ημέρα ωορρηξια θα περιμένω ωσ την 35η ημέρα.... Αν κρατηθώ... Γιατί παράγγειλα κάτι τεστ με 5 μέρες μετά την ωορρηξια.... Κ με έχουν βάλει σε σκέψεις.. Αλλά αποφεύγω να ανοίξω το συρτάρι... 

Πιστεύω πως από Κυριακή μπορείς να κάνεις. Αλλά μην σε πάρω στον λαιμό μου! Μόλις παραγγείλω ξανά τα ωορρηξιας θα αφήσω σχόλιο δεν θέλω το δώρο σας!! Μην μου στέλνετε εγκυμοσύνης!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
    • Συνήθως ξέρουν πότε περίπου θα γεννήσουν οι γυναίκες που παρακολουθούν και προγραματίζουν ανάλογα το πότε και πόσο θα λείψουν. Αλλά συνήθως δε φεύγουν για πάνω απο 3-5 μέρες. Μακάρι να το ζήσουμε κορίτσι μου. Εγώ θα ξεκινήσω μαθήματα στο τελος του 7ου με την ελπίδα να έρθει στην ώρα της η μπουμπού. Για την ώρα κάνω μόνο ασκήσεις Kegel!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...