Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τυχερός Νοέμβρης...


paradisebird

Recommended Posts

στις Just now, ο/η mellenaki είπε:

βρε κοριτσια να ρωτησω τωρα εγω κατί ..? δηλάδη οταν μένεις εγκυος εχεις τα συμπτώματα τις περιόδου λένε πολλές , δηλαδή πονάκια πρησμενο στηθος πονος στη μέση κλπ κλπ μόνιμα η στην αρχη ?? ξερει καμια ?? :P

Η καθεμία γυναίκα έχει δικά της συμπτώματα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Η καθεμία γυναίκα έχει δικά της συμπτώματα... 

ναι συμφωνώ , η ερώτηση  μου ειναι αλλη, εαν οταν μενεις εγκυος εχεις αυτα τα συμπτωματα στην αρχη η τα εχεις μόνιμα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η mellenaki είπε:

ναι συμφωνώ , η ερώτηση  μου ειναι αλλη, εαν οταν μενεις εγκυος εχεις αυτα τα συμπτωματα στην αρχη η τα εχεις μόνιμα ?

Ε αυτό σου εξηγώ... Η καθεμία έχει κι άλλα. Κ σε συμπτώματα κ σε βαθμό κ πόσο διαρκούν.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Ε αυτό σου εξηγώ... Η καθεμία έχει κι άλλα. Κ σε συμπτώματα κ σε βαθμό κ πόσο διαρκούν.. 

α οκ ! ! καταλαβα , αρα ουτε απο κει μπορουμε να βγαλουμε ακρη !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

@Lenaki1890δύο φορές αναμονή μέσα στον μήνα εσύ! Εύχομαι να μην χρειαστεί η δεύτερη ?

Γεια σου Γιάννα 36, ναι δύο φορές για τον Νοέμβριο, έχω μικρό κύκλο 27 μερες..ευχομαι και εγώ αυτός ο μήνας να είναι τυχερός για όλες μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Lenaki1890 είπε:

Γεια σου κορίτσι μου, εγώ περιμένω 1 με 2 Νοεμβρίου περιοδο και μετά πάλι τέλος Νοεμβρίου για μα δούμε πως θα μου πάει ο επόμενος μήνας. Πριν ένα χρόνο τον Νοέμβριο έμεινα εγκυος και δυστυχώς  κατέληξε σε βιοχημικη. Γενικά όμως έχω καλό προαίσθημα....

Τι εννοουμε βιοχημικη;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σε ολες σας και καλη επιτυχια! Εμενα οι προσπαθειες μου για αυτην την τριτη φορα θα ξεκινησουν απο 08/11! Καλη μας τυχη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katerina1993 είπε:

Καλημερα... Είσαι σίγουρη όμως ότι δεν είσαι έγκυος? Γιατί εγώ έτσι την πάτησα την πρώτη φορά.... 

Αχ...Εχω κανει κ χοριακη κ τεστ.Αρνητικό.Ποναω παντου τώρα κ 15 μερες κ τίποτα...Μου ερχεται να σκασω...Το Σάββατο ειχα λιγο ροζ στο σκούπισμα.Λεω ενταξει ,ηρθε...Αλλα κ παλι τιποτα...Τι να κανω κοριτσια;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα κορίτσια!!Εύχομαι ο Νοεμβριός να είναι φουλ τυχερός κ όλα τα κορίτσια να τα καταφέρουμε!!!Εγώ αναμένω 1/11!!Αν αδιαθετήσω θα κάνουμε την πρώτη μας προσπάθεια με σπερματέγχυση αυτό τον μήνα!!Σήμερα έχω ραντεβού με τον γιατρό μου!!Και πάλι σας εύχομαι με καλές κ τυχερές επαφούλες κ όσες αναμένουν με θετικές χοριακούλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η mellenaki είπε:

βρε κοριτσια να ρωτησω τωρα εγω κατί ..? δηλάδη οταν μένεις εγκυος εχεις τα συμπτώματα τις περιόδου λένε πολλές , δηλαδή πονάκια πρησμενο στηθος πονος στη μέση κλπ κλπ μόνιμα η στην αρχη ?? ξερει καμια ?? :P

Μπορεί να μην έχεις και τίποτα από αυτά.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας. γεια σας... έχουμε πολύ κόσμο αρχές του μήνα εε.. με το καλό κορίτσια μου.. εγώ είμαι στην 8η μέρα του κύκλου κ θα ξεκινήσω σιγα σιγα τις επαφούλες μου και τα τεστάκια ωορρηξίας.. περιμένω περίπου στις 21 Νοέμβρη. οπότε είμαι προς το τέλος... Καλη επιτυχία σε όοοοοοολες!!!!! πολύ αισιόδοξος αυτός ο μήνας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια μου αδιαθέτησα στις 26 Οκτωβρίου και καθάρισα χθες. Μέρες πριν την περίοδο ένιωθα μια έντονη ευαισθησία στις θηλές (πόνο και κάψιμο). Το δε στήθος μου πρισμένο. Μια μέρα μετά την περίοδο συνεχίζεται αυτό. Μου κάνει εντύπωση γιατί όλα αυτά σταματούν όταν μου έρχεται η περίοδος. Απορώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η paradisebird είπε:

Εγώ κορίτσια μου αδιαθέτησα στις 26 Οκτωβρίου και καθάρισα χθες. Μέρες πριν την περίοδο ένιωθα μια έντονη ευαισθησία στις θηλές (πόνο και κάψιμο). Το δε στήθος μου πρισμένο. Μια μέρα μετά την περίοδο συνεχίζεται αυτό. Μου κάνει εντύπωση γιατί όλα αυτά σταματούν όταν μου έρχεται η περίοδος. Απορώ...

Συνήθως πόσες μέρες διαρκεί η περίοδο σου? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Συνήθως πόσες μέρες διαρκεί η περίοδο σου? 

Πέντε μέρες μέχρι να καθαρίσω εντελώς. Αυτή τη φορά τρεις μέρες όπου τις δυο πρώτες είχα κανονική ροή. Την τρίτη μέρα είχα μικρή ροή και την τέταρτη μέρα καθάρισα. Δηλαδή 26, 27, 28 αίμα και χθες 30 του μήνα καθάρισα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η paradisebird είπε:

Πέντε μέρες μέχρι να καθαρίσω εντελώς. Αυτή τη φορά τρεις μέρες όπου τις δυο πρώτες είχα κανονική ροή. Την τρίτη μέρα είχα μικρή ροή και την τέταρτη μέρα καθάρισα. Δηλαδή 26, 27, 28 αίμα και χθες 30 του μήνα καθάρισα.

Μήπως ήταν κάποιο ορμονική διαταραχή? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Μήπως ήταν κάποιο ορμονική διαταραχή? 

Μάλλον... ίσως ο προάγγελος της εμμηνόπαυσης... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου, θέλω να με βοηθήσετε σε κάτι, πως γίνεται να ξεκόλλησω το μυαλό μου από το να σκέφτομαι μόνο το παιδί και την εγκυμοσυνη. Όλο αυτό με φθείρει και φθείρει και τη σχέση με τον άντρα μου. Πώς να καταπολεμήσω το άγχος μου, το οποίο είναι υπερβολικό. Πραγματικά νομίζω θα με αρρωστήσει όλο αυτό...θέλω να χαλαρώσω λίγο και δεν μπορώ...σκέφτηκα να γραφτώ γυμναστήριο να ξεχνιέμαι, το πρόβλημα είναι όταν γυρνάω σπίτι από τη δουλειά είμαι ψόφια...έχετε να μου προτείνεται κάτι άλλο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lenaki1890 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου, θέλω να με βοηθήσετε σε κάτι, πως γίνεται να ξεκόλλησω το μυαλό μου από το να σκέφτομαι μόνο το παιδί και την εγκυμοσυνη. Όλο αυτό με φθείρει και φθείρει και τη σχέση με τον άντρα μου. Πώς να καταπολεμήσω το άγχος μου, το οποίο είναι υπερβολικό. Πραγματικά νομίζω θα με αρρωστήσει όλο αυτό...θέλω να χαλαρώσω λίγο και δεν μπορώ...σκέφτηκα να γραφτώ γυμναστήριο να ξεχνιέμαι, το πρόβλημα είναι όταν γυρνάω σπίτι από τη δουλειά είμαι ψόφια...έχετε να μου προτείνεται κάτι άλλο???

Εγώ κάνω μεταπτυχιακό οπότε δεν έχω κ που ελεύθερο χρόνο. Αλλά αν σου έχει κολλήσει οποιαδήποτε στιγμή θα το σκέφτεσαι... Κ γω το θέλω πολύ όσο τίποτα άλλο. Αλλά προσπαθώ να μην αγχώνομαι, όσο τουλάχιστον μπορω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάνε δραστηριοτητες που να απασχολουν το μυαλο σου και να μην σταματησεις τιποτα απο οσα εκανες πριν ξεκινησεις τις προσπαθειες για μωρο.Αν μείνει αδρανής θα το εχεις διαρκώς στο μυαλο σου.Κι εγω το ιδιο επαθα εδω και 3 χρόνια.Τωρα ομως ξεκινησα γυμναστηριο και θεατρο και προσπαθω να κάνω σαν να μην συμβαίνει τιποτα.Οχι οτι δεν το σκέφτομαι ,αλλα τουλάχιστον κάνω και κάτι αλλο για τον εαυτο μου ...Καλη επιτυχια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εγώ κάνω μεταπτυχιακό οπότε δεν έχω κ που ελεύθερο χρόνο. Αλλά αν σου έχει κολλήσει οποιαδήποτε στιγμή θα το σκέφτεσαι... Κ γω το θέλω πολύ όσο τίποτα άλλο. Αλλά προσπαθώ να μην αγχώνομαι, όσο τουλάχιστον μπορω. 

Έκανα μεταπτυχιακό το 2015, μήπως να κάνω διδακτορικό τώρα χαχαχα. Μετά να δεις ούτε χρόνο να δω το εαυτό μου θα έχω.Ισως κάποια δραστηριότητα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Lenaki1890 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου, θέλω να με βοηθήσετε σε κάτι, πως γίνεται να ξεκόλλησω το μυαλό μου από το να σκέφτομαι μόνο το παιδί και την εγκυμοσυνη. Όλο αυτό με φθείρει και φθείρει και τη σχέση με τον άντρα μου. Πώς να καταπολεμήσω το άγχος μου, το οποίο είναι υπερβολικό. Πραγματικά νομίζω θα με αρρωστήσει όλο αυτό...θέλω να χαλαρώσω λίγο και δεν μπορώ...σκέφτηκα να γραφτώ γυμναστήριο να ξεχνιέμαι, το πρόβλημα είναι όταν γυρνάω σπίτι από τη δουλειά είμαι ψόφια...έχετε να μου προτείνεται κάτι άλλο???

Πραγματικά δν φεύγει ποτέ τελείως απ το μυαλό!!!Κ είναι άλλο η έντονη  επιθυμία για παιδάκι κ άλλο αγχώνομαι πότε θα γίνει η ωορρηξία,κοιτάω 10 μέρες πριν την περίοδο συμπτώματα τύπου πρήζεται ξεπρήζεται το στήθος!!!Ασε κορίτσι μου κ μένα όλες μου οι φίλες έχουν παιδάκι!!Η μια το βάπτισε,η άλλη γεννάει,της άλλης πάει νήπια!!!Και είναι πολύ καλές μου φίλες!!Και οι κουβέντες τους πάντα είναι γύρω απ τα παιδάκια τους κ είναι λογικό(είπα να πω κ γω τον πόνο μου χαχαχ)

Τώρα για το γυμναστήριο έχεις δίκιο!!Εμένα με τις σειρές ξεφεύγει το μυάλο μου,βιβλία κ με βόλτες!!!Λίγο μαγαζιά!!!Είναι κ χειμώνας δν έχουμε πολλές επιλογές!!!Να κάνετε πράγματα μαζί με τον αντρούλη σου!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Lenaki1890 είπε:

Έκανα μεταπτυχιακό το 2015, μήπως να κάνω διδακτορικό τώρα χαχαχα. Μετά να δεις ούτε χρόνο να δω το εαυτό μου θα έχω.Ισως κάποια δραστηριότητα...

Σε υτη τη κατάσταση είμαι κ γω. Ούτε προλαβαίνω να αγχωθω. Είμαι στην έρευνα τώρα κ ζορίζομαι... Αλλά νταξει κάποια στιγμή θα τελειώσει κι αυτό.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

Πραγματικά δν φεύγει ποτέ τελείως απ το μυαλό!!!Κ είναι άλλο η έντονη  επιθυμία για παιδάκι κ άλλο αγχώνομαι πότε θα γίνει η ωορρηξία,κοιτάω 10 μέρες πριν την περίοδο συμπτώματα τύπου πρήζεται ξεπρήζεται το στήθος!!!Ασε κορίτσι μου κ μένα όλες μου οι φίλες έχουν παιδάκι!!Η μια το βάπτισε,η άλλη γεννάει,της άλλης πάει νήπια!!!Και είναι πολύ καλές μου φίλες!!Και οι κουβέντες τους πάντα είναι γύρω απ τα παιδάκια τους κ είναι λογικό(είπα να πω κ γω τον πόνο μου χαχαχ)

Τώρα για το γυμναστήριο έχεις δίκιο!!Εμένα με τις σειρές ξεφεύγει το μυάλο μου,βιβλία κ με βόλτες!!!Λίγο μαγαζιά!!!Είναι κ χειμώνας δν έχουμε πολλές επιλογές!!!Να κάνετε πράγματα μαζί με τον αντρούλη σου!!!

 

Και σε εμάς ο περίγυρος μας είναι σχεδόν όλοι παντρεμένοι με παιδιά. Και νιώθω πολύ περίεργα όταν βρισκόμαστε, όπως λες και εσύ μιλάνε για τα παιδάκια τους και είναι απολύτως φυσιολογικό. Στη δική μας περίπτωση είναι και πιο έντονη η επιθυμία γιατί μας το υπενθυμίζει συνέχεια και ο κόσμος, έχει ένα χρόνο που παντρευτηκαμε και όλοι ρωτάνε άντε εσείς παιδί δεν θα κάνετε...που να ξέρουν όμως πόσο πολύ το θέλουμε και ότι δυο φορές είχα αποβολή. Αχχ δεν ξέρω...πρέπει να καταπολεμήσω το άγχος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Σε υτη τη κατάσταση είμαι κ γω. Ούτε προλαβαίνω να αγχωθω. Είμαι στην έρευνα τώρα κ ζορίζομαι... Αλλά νταξει κάποια στιγμή θα τελειώσει κι αυτό.. 

Εννοείται θα τελειώσει, εξάλλου ένα μεταπτυχιακό γίνεται πάντα για καλό σκοπό..Και ελπίζω να σε βοηθήσει και στον επαγγελματικό τομέα. Αυτό που θυμάμαι εγώ όταν έκανα μεταπτυχιακό, σχολουσα από τη δουλειά και μετά διάβαζα ως τα μεσάνυχτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Lenaki1890 είπε:

Και σε εμάς ο περίγυρος μας είναι σχεδόν όλοι παντρεμένοι με παιδιά. Και νιώθω πολύ περίεργα όταν βρισκόμαστε, όπως λες και εσύ μιλάνε για τα παιδάκια τους και είναι απολύτως φυσιολογικό. Στη δική μας περίπτωση είναι και πιο έντονη η επιθυμία γιατί μας το υπενθυμίζει συνέχεια και ο κόσμος, έχει ένα χρόνο που παντρευτηκαμε και όλοι ρωτάνε άντε εσείς παιδί δεν θα κάνετε...που να ξέρουν όμως πόσο πολύ το θέλουμε και ότι δυο φορές είχα αποβολή. Αχχ δεν ξέρω...πρέπει να καταπολεμήσω το άγχος..

Nαι κ γω είχα αποβολή!!Είχα μείνει έγκυος πριν 2 χρόνια ακριβώς!!Εγώ πιο πολύ ζορίζομαι ή πιο σωστά ο άντρας μου με τους φιλούς μας κ όχι σε ερωτήσεις συγγενών ή γνωστών!!Εμείς έχουμε 2 χρόνια παντρεμένοι!!Αλλά να σου πω δν ξέρει ο καθένας πότε ξεκίνησες προσπάθειες!!Γτ να υθπάρχει αυτό το στάνταρ γάμος και αμέσως παιδί?Εγω μια φορά απάντησα κ είπα θέλουμε να χαρούμε κ λίγο μόνοι μας!!Με προσπάθεια όλα μπορούν να γίνουν!!!Εγώ έχω 1 μήνα έχω κόψει το τσιγάρο κα στην πιο δύσκολη φάση της ζωής μου!!Σιγα΄σιγά μη σκέφτεσαι αύριο θα ξυπνήσω κ δν θα αγχώνομαι!!Μέαρ τη μέρα θα το δουλέψεις!!Μετά απο αποβολές είναι ακόαμ χειρότυερα τα πραγμάτα σίγουρα!!Αλλα πιστεύω ακράδαντα θα ρεθει για όλες μας την σωστή στιγμή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μπράβο ρε κορίτσια!! Όλες μοντέλα μάλλον εγώ κάνω κάτι πολύ λάθος έχω πάρει 5 κιλά 😬
    • Θα έρθει κορίτσι μου σε όλες μας το μωράκι ♥️🥰 θα τα καταφέρουμε!!!!!
    • Σε ευχαριστώ Elk μου! Μόλις έγραψα το θέμα, η μικρή γέμισε δύο πάνες φουυυυυλ στα κακα, ευτυχώς με σύσταση πάστας χωρίς κλάματα!! Γουρλιδικο το φόρουμ 😂 Δοκίμασα σήμερα να της βάλω το αχλάδι μέσα σε αυτήν την πιπίλα την μεγάλη με τις τρύπες και της άρεσε πάρα πολύ. Το κρατούσε με το χεράκι της και ρουφούσε με μανία 🥰 Μετά της το έλιωσα με το πιρούνι και έφαγε λίγο. Νομίζω ο τελείως πουρές της κακοφαινεται. Θα δείξει πως θα πάει, αρχή είναι ακόμα, νομίζω πρέπει να δειξω περισσότερη υπομονή! 
    • Κλείσε κορίτσι μου ραντεβού με οδοντίατρο και μίλησε με τον γυναικολόγο σου ότι θα πας σε περίπτωση που χρειαστεί να μιλήσουν κ μεταξύ τους! Μπορούν να γίνουν κ ενέργειες και στην εγκυμοσύνη μη το αφήσεις γτ είναι χειρότερο! Περαστικά εύχομαι!
    • Πολύ συγκινητική η ιστορία του άντρα σου Αντωνια μου...!Και καταπληκτικό ότι τα κατάφερε τόσο καλά ένα αδύναμο εμβρυακι. 💖 Και αυξήθηκε  το αποθεμα σας!! Δεν μπορειτε βεβαια να επιλεξετε εσεις ποια-ες θα βαλετε. 😄 Το ξερεις, φανταζομαι. Οι γιατροί ξεκινουν συνηθως τις ετ από τα πιο δυνατά έμβρυα, ώστε να έχετε περισσότερες πιθανότητες.  Επίσης, η ποιότητα της βλαστοκυστης στην πραξη φαίνεται. Μακαρι να πετυχεις με την πρωτη, ολες αυτο ευχομαστε! Αλλα το σημαντικο ειναι να ειναι υγιεις αυτες που θα βαλεις, οχι μονο αριστες σύμφωνα με τους χαρακτηρισμους των εμβρυολογων. Το έχουμε δει πολλές φορές. Από αγάπη κ ενδιαφέρον στο λέω. Επειδή είναι η πρώτη σου προσπαθεια και καλό είναι να έχεις ολες τις πληροφορίες.😉  Προς το παρον ολα καλα πανε, μακαρι να συνεχίσουν ετσι!!🥰🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...