Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τυχερός Νοέμβρης...


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Τα συμπτωματα περιόδου και εγκυμοσύνης είναι σχεδόν ίδια! !!!!ελπίζω να μην σου έρθει! !!!☺☺

Μακάρι Ε.Γ.Α μου τι να πω; Σήμερα στήθος ξεπριστηκε αλλά πόνους χαμηλά Φούλ! Κ επειδή δε θα κρατηθω στάνταρ κατα τις 2-3 το βράδυ θα με πιάσει τρέλα κ θα κάνω τεστ. Με ξέρω! Αν υπάρχει πιθανότητα να είμαι θα δείξει πιστεύω γιατί με home test στη κόρη μου έδειξε 27 μέρα κύκλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Twinkl κοριτσι μου Ναι εγώ την βλέπω ρη γραμμή. Πήγαινε Κάνε μια χοριακη πρωί πρωί!

Διωνη θα πάω γιατί με τα τεστ δε θα βγάλω άκρη. Εκανα αλλο ενα τωρα αφου βέβαια εχω Παει άπειρες φορες τουαλέτα ενδιάμεσα κ ήπια νερο κ δε φαινεται τιποτα. Ελπιζω οτι ειναι θετικο το πρωτο γιατι ακριβως ετσι ηταν κ στη κορη μου κ γενικα τα θεωρώ αξιόπιστα τα hometest. Οπως καταλαβες ματι δεν εχω κλείσει απο την αγωνία μου! Θα παω για χοριακη κ θα σας ενημερωσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Twinkl είπε:

Οκ φαινεται αχνα κ στο δεύτερο...

image.jpeg

Αντέ κορίτσι μου  μπραβο να είσαι ακόμα μια τυχερή του μηνα!!!να πας για χοριακη να το επιβαιβωσεις! !!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Twinkl είπε:

Διωνη θα πάω γιατί με τα τεστ δε θα βγάλω άκρη. Εκανα αλλο ενα τωρα αφου βέβαια εχω Παει άπειρες φορες τουαλέτα ενδιάμεσα κ ήπια νερο κ δε φαινεται τιποτα. Ελπιζω οτι ειναι θετικο το πρωτο γιατι ακριβως ετσι ηταν κ στη κορη μου κ γενικα τα θεωρώ αξιόπιστα τα hometest. Οπως καταλαβες ματι δεν εχω κλείσει απο την αγωνία μου! Θα παω για χοριακη κ θα σας ενημερωσω!

Καλημερα!Μπραβο κοριτσι μου!Φαινεται θετικο!Μια χοριακη θα μας δειξει!Περιμενουμε νεα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλημερα!Μπραβο κοριτσι μου!Φαινεται θετικο!Μια χοριακη θα μας δειξει!Περιμενουμε νεα σου!

Μπράβο κορίτσι μου άντε τώρα για χοριακη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Μπράβο κορίτσι μου άντε τώρα για χοριακη

Καλημερα Σταυρι!Ας περιμενουμε την φιλη μας να μας πει τα νεα!Φανταζομαι ειναι πολυ πρωι ακομα για να ξερει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλημερα Σταυρι!Ας περιμενουμε την φιλη μας να μας πει τα νεα!Φανταζομαι ειναι πολυ πρωι ακομα για να ξερει..

Μακάρι και το ελπίζω και για εκείνη και για όλες μας.. λοιπόν ακουστε και μένα τωρα να σας πω κάτι εχτες στην έβδομη ημέρα και αφού είχα καθαρίσει από περίοδο έκανα ένα τεστ ωορρηξίας και βγήκε άχνη γραμουλα τη σημαίνει Αυτό Τώρα επαφή είχα το Σάββατο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου είδα το τεστ κ ψιλοδακρυσα πράγματικα. Από χαρά για το κορίτσι μας.. μακάρι να δούμε κ εμείς την γραμμουλα σύντομα..μακάρι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Μακάρι και το ελπίζω και για εκείνη και για όλες μας.. λοιπόν ακουστε και μένα τωρα να σας πω κάτι εχτες στην έβδομη ημέρα και αφού είχα καθαρίσει από περίοδο έκανα ένα τεστ ωορρηξίας και βγήκε άχνη γραμουλα τη σημαίνει Αυτό Τώρα επαφή είχα το Σάββατο.

Ότι έρχεται σιγά σιγά η ωορρηξια... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Μακάρι και το ελπίζω και για εκείνη και για όλες μας.. λοιπόν ακουστε και μένα τωρα να σας πω κάτι εχτες στην έβδομη ημέρα και αφού είχα καθαρίσει από περίοδο έκανα ένα τεστ ωορρηξίας και βγήκε άχνη γραμουλα τη σημαίνει Αυτό Τώρα επαφή είχα το Σάββατο.

Μακαρι κοριτσι μου!Σε ποια μερα βρισκεσαι;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου είδα το τεστ κ ψιλοδακρυσα πράγματικα. Από χαρά για το κορίτσι μας.. μακάρι να δούμε κ εμείς την γραμμουλα σύντομα..μακάρι...

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Συγχαρητήρια στα κορίτσια μας που τα κατάφεραν!!! Εμείς οι υπόλοιπες θα είμαστε χριστουγεννιατικες ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η sofiefin1982 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Συγχαρητήρια στα κορίτσια μας που τα κατάφεραν!!! Εμείς οι υπόλοιπες θα είμαστε χριστουγεννιατικες ????

Αμήν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Twinkl είπε:

Κορίτσια έκανα τεστ... Δείτε λίγο κ πείτε μου... Βλέπετε δεξιά μια πολυ πολυ αχνη γραμμουλα;;;

image.jpeg

Ναιιιι υπάρχει Γράμμουλα... Καλέ τι Νοέμβρης είναι αυτός μπράβο.. έτσι να συνεχίσουμε. Πήγαινε για χοριακη είσαι έγγυος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Μακάρι και το ελπίζω και για εκείνη και για όλες μας.. λοιπόν ακουστε και μένα τωρα να σας πω κάτι εχτες στην έβδομη ημέρα και αφού είχα καθαρίσει από περίοδο έκανα ένα τεστ ωορρηξίας και βγήκε άχνη γραμουλα τη σημαίνει Αυτό Τώρα επαφή είχα το Σάββατο.

Σταυρι μου το αχνό είναι αρνητικό.. εμένα ποτέ σκέψου δεν έχει δείξει κενό. Πάντα υπάρχει μια άχνη γραμμή. Όταν γίνει έντονη είναι θετικό..πρώτη φορά χρησιμοποιεις??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Μακάρι και το ελπίζω και για εκείνη και για όλες μας.. λοιπόν ακουστε και μένα τωρα να σας πω κάτι εχτες στην έβδομη ημέρα και αφού είχα καθαρίσει από περίοδο έκανα ένα τεστ ωορρηξίας και βγήκε άχνη γραμουλα τη σημαίνει Αυτό Τώρα επαφή είχα το Σάββατο.

Ε ρε το Σάββατο..χαχαα κ εγωωω..από την 10η βουρρρ... Κ ας είναι λίγο κουρασμένα τα παλικάρια μας τι να κάνουμε.. εμένα γύρισε σήμερα κ από άδεια στη δουλειά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Twinkl είπε:

Κορίτσια έκανα τεστ... Δείτε λίγο κ πείτε μου... Βλέπετε δεξιά μια πολυ πολυ αχνη γραμμουλα;;;

image.jpeg

Μπράβο Καλημερα εννοείται οτι φαίνεται η γραμμουλα!! Ευχομαι να το επιβεβαιώσεις με τη χωριακη!!! Με το καλο?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου είδα το τεστ κ ψιλοδακρυσα πράγματικα. Από χαρά για το κορίτσι μας.. μακάρι να δούμε κ εμείς την γραμμουλα σύντομα..μακάρι...

Lactaki Καλημέρα... Όλα μέσα στο μυαλό μας είναι πιστευω.. ήμαστε μια χαρα υγιής τιποτα δεν μας λείπει τα έχουμε όλα.. λίγη τύχη χρειαζετε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Lactaki Καλημέρα... Όλα μέσα στο μυαλό μας είναι πιστευω.. ήμαστε μια χαρα υγιής τιποτα δεν μας λείπει τα έχουμε όλα.. λίγη τύχη χρειαζετε

Ναι κορίτσι μου για αυτό θα έρθει κ το δωράκι μας.. λοιπόν έχεις πολλά τεστ? Αν έχεις συνέχισε κάνε ένα την ημέρα μέχρι την 10η μέρα κ μετά δύο δυο.. εγώ επειδή ξέρω τον κύκλο μου θα ξεκινήσω την 10η κ σιγά σιγά 2 την ημέρα .. μέχρι να γίνει θετικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Για εμένα, μπορεί και τσάμπα να το σκέφτεσαι.. μετά από τρίμηνη καταστολή των ενδογενών ορμονών δεν ξέρεις αν θα είναι καλές οι ορμόνες στην πρώτη εμμηνόρροια για να προχωρήσετε σε διέγερση.. μίλα με το γιατρό σου κάνε τις εξετάσεις σου δείτε πως θα είναι ο κύκλος σου και το αποφασίζετε τότε με το γιατρό σου..! Εγώ τουλάχιστον και σύμφωνα με αυτά που έχουν αναφέρει κορίτσια στο παρελθόν με ενδομητριωση, αν έπαιρνα το οκ από το γιατρό μου να προχωρήσουμε θα το έκανα τώρα που θεωρητικά η ενδομητριωση είναι σε ύφεση και οι πιθανότητες καλύτερες..
    • It is one of the well-known complications following in vitro fertilization (IVF) with embryo transfer (ET). The incidence of ectopic pregnancy is estimated to be 2.1–8.6% of clinical pregnancy after IVF-ET, which is 4 times higher than natural conceptions. No significant difference could be demonstrated on the incidence of EP in fresh IVF cycles vs. frozen/thawed cycles in a large cohort of patients. Donor egg recipients were found to have a significantly lower incidence of ectopic pregnancy compared with standard IVF patients. Πηγή: Pubmed  Ισχύει.. του εναντίον δηλαδή, η εξωσωματική αυξάνει τις πιθανότητες..
    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...