Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τυχερός Νοέμβρης...


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Brisa είπε:

Η τριτη φορά θα είναι κ η τυχερή ? 

πάντως όταν ξέρεις ποτέ είναι οι γόνιμες νομίζω έχεις περισσότερη αυτοπεποίθηση  τουλάχιστον αυτό Νοιώθω εγώ , κ από κει κ πέρα ότι θέλει ο θεός !!! 

Καλά ναι σίγουρα... Αλλά ούτως ή αλλιώς έχω τις επαφές μου.... Απλά ήθελα να διαπιστώσω αν μετά τα χάπια που πήρα έφτιαξαν λίγο οι ορμόνες... Γι αυτό τα πήρα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Καλημέρα κ από εμένα κοριτσια... Μια όμορφη Κυριακή.. εγώ είμαι σε φάση στόλισματος σήμερα στο σπίτι... Έτσι να τα βλέπουμε να ανεβαίνει η διάθεση μας ..

κατά τ αλλά είμαι στην 7η ημέρα.. κ συνεχίσουμε την προσπάθεια μας για τον Δεκέμβρη..  @Starrr πρώτη μέρα για σένα σήμερα? Άντε ωραία να ξεκινήσεις ..εσένα θα στο φέρει ο Άγιος Βασίλης .. εγώ 18 θα περιμένω, ανάλογα την ωορρηξία μου αυτό το μήνα . Θα ξέρω τις επόμενες μέρες.. @stavri μου είσαι καλά?? Ξεκινάμε δυναμικά τις επαφουλες μας ε.. μαζί είμαστε εμείς.. πήρες τεστακια ωορηξιας?? Εγώ αύριο τα περιμένω λογικά ..

Και εγώ αύριο τα περιμένω λογικά. Θέλω να δω αν μου βγουν θετικά σωστά μετά τα φάρμακα που πήρα.. Έχω ξανά παριε 2 φορεσ τεστ ωορρηξίας. Την 1η φορά είχε δείξει 2 μέρες θετικό δηλ ορμονική διαταραχή κ την 2η φορά δεν βγήκε ποτέ θετικό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η cleo91 είπε:

@Κορτας Μπραβο.. Ολα να σου πανε τελεια!!!! ? @BrisaΕιχα παραγγειλει και εγω τα one step ωορηξια και τεστ εγκυμοσυνης τον νοεμβρη ... Ελπιζω να ερθουν αυτο το μηνα να προλαβω να χρησιμοποιησω ?(ερχονται απο τη κινα ) χεχεχ

 Πως σας φαινεται το θερμοδιαγραμμα μου???? ?

Screenshot_20181125-113900.jpeg

Νομίζω είναι λίγες οι μέρες της 2ης φάσης....... Έπρεπε να είχες περισσότερες υψηλές τιμές. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Νομίζω είναι λίγες οι μέρες της 2ης φάσης....... Έπρεπε να είχες περισσότερες υψηλές τιμές. 

@brisa σ ευχαριστω... Τι μπορει να σημαινει αυτο χαμηλη προγεστερονη???? Σημερα επεσε γιατι θα αδιαθετησω οπου να ναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κορτας είπε:

Κοριτσια καλημερα!!!! Σημερα κανονικα ειναι η μερα περιοδου. Χθες εκανα αλλο ενα clearblue το οποιο εβγαλε τη δευτερη γραμμη πριν περασει καν ενα λεπτο.. το onestep δειχνει ακομα αρνητικο.. ψηφιζω clearblue early με 10000000!!!! Πολυ αξιοπιστο.. χθες και προχθες σαν συμπτωματα εχω ενα μονιμο πονο-ενοχληση κατω χαμηλα σαν να κρατας τα ουρα σου και θες να πας τουαλετα! Αυτα απο μενα. Τεταρτη λοιπον δευτερη χοριακη και ξεκινησα να παιρνω filicine 5mg.. καλη μας επιτυχια

Ολα καλα να πανε κοπελα μου!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Και εγώ αύριο τα περιμένω λογικά. Θέλω να δω αν μου βγουν θετικά σωστά μετά τα φάρμακα που πήρα.. Έχω ξανά παριε 2 φορεσ τεστ ωορρηξίας. Την 1η φορά είχε δείξει 2 μέρες θετικό δηλ ορμονική διαταραχή κ την 2η φορά δεν βγήκε ποτέ θετικό. 

Ααα επηρεάζουν δηλαδή τα χάπια?? Παρακολούθησε το τότε.. εγώ έχω απορία να δω πότε θα έχω ωορηξια γιατί δυο μήνες που έκανα ήταν τη μια 16η την άλλη 13η.. γιατί έτσι? Δεν είναι τελείως σταθερά αυτά?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κορτας είπε:

Κοριτσια καλημερα!!!! Σημερα κανονικα ειναι η μερα περιοδου. Χθες εκανα αλλο ενα clearblue το οποιο εβγαλε τη δευτερη γραμμη πριν περασει καν ενα λεπτο.. το onestep δειχνει ακομα αρνητικο.. ψηφιζω clearblue early με 10000000!!!! Πολυ αξιοπιστο.. χθες και προχθες σαν συμπτωματα εχω ενα μονιμο πονο-ενοχληση κατω χαμηλα σαν να κρατας τα ουρα σου και θες να πας τουαλετα! Αυτα απο μενα. Τεταρτη λοιπον δευτερη χοριακη και ξεκινησα να παιρνω filicine 5mg.. καλη μας επιτυχια

Καλημέρα κοριτσι μου.. καλά μιλάμε τι one step το κόβω να γέννας κ να δείχνει ακόμα αρνητικό έλεος... Δεν έχω διαβάσει κ εγώ θετικά σχόλια οπότε μην αγχώνεσαι .. όλα καλά θα πάνε με το σπορακι σου θα δεις μέχρι την Τετάρτη θα έχει μεγαλώσει..περιμένουμε νέα σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η cleo91 είπε:

@brisa σ ευχαριστω... Τι μπορει να σημαινει αυτο χαμηλη προγεστερονη???? Σημερα επεσε γιατι θα αδιαθετησω οπου να ναι!

26 μέρες έχεις κύκλο?? Κ γω αυτό κατάλαβα ότι σου έρχεται... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Ααα επηρεάζουν δηλαδή τα χάπια?? Παρακολούθησε το τότε.. εγώ έχω απορία να δω πότε θα έχω ωορηξια γιατί δυο μήνες που έκανα ήταν τη μια 16η την άλλη 13η.. γιατί έτσι? Δεν είναι τελείως σταθερά αυτά?? 

Όχι γιατί αγχωνομαστε.. Επίσης υπάρχουν κύκλοι που υπάρχει μια ανισσοροπια. Δεν είναι κάθε μήνας σταθερος.. Ναι πιστεύω με την προγεστερονη να καθαρίσει λίγο η μήτρα να πέσει όλο το ενδομητριο. Και παίρνω κ τις πολυβιταμινες. Κ δεν έχω παρακολουθήσει την ωορρηξια με αυτές. Οπότε να η ευκαιρία. Κανονικά μια φορά πρέπει να δω θετικό τεστακι για να είναι σωστά οι ορμόνες. Αν το δω θα πω πως επιτέλους τουλάχιστον ένας μήνας ήταν ορμονικα σωστός. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

26 μέρες έχεις κύκλο?? Κ γω αυτό κατάλαβα ότι σου έρχεται... 

δεν εχω σταθερα... τον προηγουμενο ηταν 28 τον παραπροηγουμενο 35! Ειναι αναλογως ποτε θα κανω ωορηξια, και αυτη δεν ειναι σταθερη.  Αυτον τον μηνα εκανα 14η και ωχφρινικη φαση 11-12 μερες οποτε 26-27 αυτο το μηνα!!!! ακομα ροζ εχω που και που.. και κανενα συμπτωμα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η cleo91 είπε:

δεν εχω σταθερα... τον προηγουμενο ηταν 28 τον παραπροηγουμενο 35! Ειναι αναλογως ποτε θα κανω ωορηξια, και αυτη δεν ειναι σταθερη.  Αυτον τον μηνα εκανα 14η και ωχφρινικη φαση 11-12 μερες οποτε 26-27 αυτο το μηνα!!!! ακομα ροζ εχω που και που.. και κανενα συμπτωμα....

14 και 15 ημέρες. 29 ημέρες κύκλος... Και έπεσε η θερμοκρασία από την 26η από ότι βλέπω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

14 και 15 ημέρες. 29 ημέρες κύκλος... Και έπεσε η θερμοκρασία από την 26η από ότι βλέπω... 

Τι εννοεις 14 και 15 ? ωχρινικη φαση? οχι ποτε δεν ειχα τοσο μεγαλη.. Το ειπα στο γιατρο αλλα μαλλον δεν με πηρε στα σοβαρα  γιατι φαινομαι μικρη ( 27 ειμαι παρολα αυτα) και δεν του ειπα οτι θελω να κανω παιδι.Αλλα το αφησα να εννοειθει. τον ρωτησα και για τη προγεστερονη αλλα παλι μου ειπε να μη σε απασχολουν αυτα ακομη... Δεν ξερω, πρεπει να παρω κατι για να ειναι πιο υψηλες η θερμοκρασιες στο δευτερο μισο και να κραταει παραπανω λες? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η cleo91 είπε:

Τι εννοεις 14 και 15 ? ωχρινικη φαση? οχι ποτε δεν ειχα τοσο μεγαλη.. Το ειπα στο γιατρο αλλα μαλλον δεν με πηρε στα σοβαρα  γιατι φαινομαι μικρη ( 27 ειμαι παρολα αυτα) και δεν του ειπα οτι θελω να κανω παιδι.Αλλα το αφησα να εννοειθει. τον ρωτησα και για τη προγεστερονη αλλα παλι μου ειπε να μη σε απασχολουν αυτα ακομη... Δεν ξερω, πρεπει να παρω κατι για να ειναι πιο υψηλες η θερμοκρασιες στο δευτερο μισο και να κραταει παραπανω λες? 

Δεν ξερω τι πρέπει να πάρεις.. Κ εγώ που είχα καλές τιμές αυτόν τον μήνα δεν ήρθε ποτέ, μόνο με προγεστερονη. Βέβαια να το άφηνα θα ερχόταν καποι στιγμή. Αλλά δεν ήθελα να το αφήσω να πάρει πολύ χρόνο. Και εγώ το ίδιο είναι σε ηλικία. Τώρα θα είναι ο 4ος κύκλος προσπάθειας... Μετ την ωορρηξια εννοώ θέλει 15 ημέρες περίπου. Οι υψηλές θερμοκρασίες 11 τουλάχιστον. Αλλά στην αρχή μετά την ωορρηξια που είναι ακόμη χαμηλές μην της μετράς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η cleo91 είπε:

δεν εχω σταθερα... τον προηγουμενο ηταν 28 τον παραπροηγουμενο 35! Ειναι αναλογως ποτε θα κανω ωορηξια, και αυτη δεν ειναι σταθερη.  Αυτον τον μηνα εκανα 14η και ωχφρινικη φαση 11-12 μερες οποτε 26-27 αυτο το μηνα!!!! ακομα ροζ εχω που και που.. και κανενα συμπτωμα....

Αν είναι 11 12 ημέρες ωχρινικη πάει να πει ότι οι αυξημένες θερμοκρασίες θα είναι κ γύρω στις 9...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Δεν ξερω τι πρέπει να πάρεις.. Κ εγώ που είχα καλές τιμές αυτόν τον μήνα δεν ήρθε ποτέ, μόνο με προγεστερονη. Βέβαια να το άφηνα θα ερχόταν καποι στιγμή. Αλλά δεν ήθελα να το αφήσω να πάρει πολύ χρόνο. Και εγώ το ίδιο είναι σε ηλικία. Τώρα θα είναι ο 4ος κύκλος προσπάθειας... Μετ την ωορρηξια εννοώ θέλει 15 ημέρες περίπου. Οι υψηλές θερμοκρασίες 11 τουλάχιστον. Αλλά στην αρχή μετά την ωορρηξια που είναι ακόμη χαμηλές μην της μετράς. 

Αυτό το έχω διαβάσει και εγώ ότι η θερμοκρασία μπορεί να ανέβει και 2 μέρες μετά την ωορρηξία!!!Είναι λίγο μπέρδεμα οι θερμοκρασίες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η cleo91 είπε:

@brisa σ ευχαριστω... Τι μπορει να σημαινει αυτο χαμηλη προγεστερονη???? Σημερα επεσε γιατι θα αδιαθετησω οπου να ναι!

Μπορείς να εγγραφείς στο gyn.gr και να στείλεις το θερμοδιαγραμμα σου θα σου απαντήσουν οι γιατροί με λεπτομέρειες αν είναι σωστό ή όχι!!!Εγώ έχω στείλει δύο τρεις φορές και μου απάντησαν πάντα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Αυτό το έχω διαβάσει και εγώ ότι η θερμοκρασία μπορεί να ανέβει και 2 μέρες μετά την ωορρηξία!!!Είναι λίγο μπέρδεμα οι θερμοκρασίες!!

Ναι γιατί δνε αυξάνεται κατευθείαν η προγεστερονη.... Πρέπει να γίνει μια καμπύλη.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Αν είναι 11 12 ημέρες ωχρινικη πάει να πει ότι οι αυξημένες θερμοκρασίες θα είναι κ γύρω στις 9...

Αα τωρα το καταλαβα... Η μονη φορα που ειχα ξεκαθαρο θερμοδιαγραμμα ηταν τον πρωτο μηνα μετα τα αντισσυλιπτικα χαπια... Ευχαριστω παντως αυτο δεν το ηξερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Μπορείς να εγγραφείς στο gyn.gr και να στείλεις το θερμοδιαγραμμα σου θα σου απαντήσουν οι γιατροί με λεπτομέρειες αν είναι σωστό ή όχι!!!Εγώ έχω στείλει δύο τρεις φορές και μου απάντησαν πάντα!!

Εχω εγγραφει εστειλα 3 πιο παλια θερμοδιαγραμματα και μου απαντησε  οτι "εδω μιλαμε  για SUPER ωορηξιες... Δεν ξερω που τις ειδε χαχχα ... Πηγα και σημερα να στειλω αλλα δεν με αφηνε το συστημα... θα προσπαθησω αργοτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η cleo91 είπε:

Εχω εγγραφει εστειλα 3 πιο παλια θερμοδιαγραμματα και μου απαντησε  οτι "εδω μιλαμε  για SUPER ωορηξιες... Δεν ξερω που τις ειδε χαχχα ... Πηγα και σημερα να στειλω αλλα δεν με αφηνε το συστημα... θα προσπαθησω αργοτερα...

Μια χαρά για να στο είπε έτσι θα είναι!! Καλά μην νομίζεις και όλα τέλεια να είναι 25% πιθανοτητες έχουμε κάθε μήνα!δεν είναι πάρα πολλές!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να για να καταλαβεται... Ο μαιος ειναι πρωτος μηνας χωρις αντισσυλιπτικα και ειναο ξεκαθαρος ενω απο κει κ μετα ειναι σαν τον προηγουμενο.. τον οκτ..

Συγνωμη αν σας κουραζω απλσ δεν εχω καπου να μιλησω ..

Screenshot_20181125-145500.jpeg

Screenshot_20181125-145528.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η cleo91 είπε:

Αα τωρα το καταλαβα... Η μονη φορα που ειχα ξεκαθαρο θερμοδιαγραμμα ηταν τον πρωτο μηνα μετα τα αντισσυλιπτικα χαπια... Ευχαριστω παντως αυτο δεν το ηξερα...

Έτσι νομίζω κ εγώ απ όσο έχω διαβάσει... Ναι γιατί μάλλον είχες ορμονική ισορροπία μετ τα αντισυλληπτικα.... Κ εγώ γι αυτό πήρα τώρα τα τεστακια κ μαζι με την θερμοκρασία θα δω πως θα πάει αυτός ο μήνας μετ την προγεστερονη... Κ βλέπουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η cleo91 είπε:

Να για να καταλαβεται... Ο μαιος ειναι πρωτος μηνας χωρις αντισσυλιπτικα και ειναο ξεκαθαρος ενω απο κει κ μετα ειναι σαν τον προηγουμενο.. τον οκτ..

Συγνωμη αν σας κουραζω απλσ δεν εχω καπου να μιλησω ..

Screenshot_20181125-145500.jpeg

Screenshot_20181125-145528.jpeg

Του Οκτωβρίου πάντως ωορρηξια είναι 17η...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Του Οκτωβρίου πάντως ωορρηξια είναι 17η...

Ναι και εγω αυτο πιστευα, αλλα δεν κανει λαθος συνηθως το fertility friend και το χα απορια !!!

Κοριτσια ευχομαι ο Αι βασιλης να μας φερει ενα δωρακι φετος αλλιωτικο απο τα αλλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Twinkl είπε:

Εγώ περιμένω Τρίτη Τετάρτη αλλά έχω όλα τα συμπτώματα της περιόδου. Πρησμένο στήθος, πόνο στη μέση, απίστευτο πόνο κ στις δυο σάλπιγγες , κ τα κουλα σπυράκια που βγαίνουν σε μερη οπως μεσα στο αυτί μου η στο κεφάλι! Για μενα ολα αυτα προμηνύουν περίοδο..

Τα συμπτωματα περιόδου και εγκυμοσύνης είναι σχεδόν ίδια! !!!!ελπίζω να μην σου έρθει! !!!☺☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...