Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χαμηλή AMH


Recommended Posts

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Έλα βρε κορίτσι μη σε παίρνει από κάτω. Είχες μία ατυχία από ότι έχω διαβάσει και καταλαβαίνω ότι φοβάσαι. Αφού έμεινες, θα ξαναμείνεις και αυτή τη φορά θα είναι όλα καλά. Δεν θα είναι πάντα άτυχοι οι ίδιοι άνθρωποι, μη φοβάσαι τίποτα. 

❤️σε ευχαριστω! πολυ ωραια τα λογια σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat μου συμφωνώ με την Πιου-Πίου.

Ειμαι σιγουρη οτι ειναι θεμα χρονου να τα κατακαταφερετε!

Κανε την σαλπιγγογραφια, ναειναι ολα καλα και να χαλαρωσεις κ με αυτο, γιατι τωρα καταλαβαινω οτι σου μπηκε στο μυαλο οτι κατι ισως υπαρχει. 

Μετα πιστευω θα ερθει το νινί γρήγορα.

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona Μου σε ευχαριστώ πολυ. ειμαι πολυ φοβιτσιάρα γενικά με φάρμακα και λοιπά, δε φημίζομαι καθόλου και για την υπομονή μου και γιαυτο σας θαυμάζω και πάρα πολύ όλες εσάς που με επιμονή και υπομονή καταφέρνετε και φτάνετε στο στόχο σας. Ελπίζω να έρθουν όλα όπως πρέπει. Λίγο ηρέμησα από χτες. Ηταν η μέρα του πανικού, όπως συμβαίνει κάποιες φορές. Θα την κάνω ίσως τον άλλο μήνα γιατί αυτόν τον έχασα με τις μέρες να δω τι θα δείξει και αυτη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

@nikona Μου σε ευχαριστώ πολυ. ειμαι πολυ φοβιτσιάρα γενικά με φάρμακα και λοιπά, δε φημίζομαι καθόλου και για την υπομονή μου και γιαυτο σας θαυμάζω και πάρα πολύ όλες εσάς που με επιμονή και υπομονή καταφέρνετε και φτάνετε στο στόχο σας. Ελπίζω να έρθουν όλα όπως πρέπει. Λίγο ηρέμησα από χτες. Ηταν η μέρα του πανικού, όπως συμβαίνει κάποιες φορές. Θα την κάνω ίσως τον άλλο μήνα γιατί αυτόν τον έχασα με τις μέρες να δω τι θα δείξει και αυτη!

Άντε καλέ που δε φημίζεσαι για την υπομονή σου. Τα ίδια λέω και εγώ για μένα που δήθεν είμαι αρνητική στην αρχή και μετά τολμάω περισσότερα από ότι προτείνουν οι γιατροί.  Μια χαρά κορίτσι είσαι και όλα τα ψάχνεις και ό,τι καλύτερο κάνεις. Όλα θα έρθουν όπως πρέπει. Όλες έχουμε και τη μέρα πανικού και τη μέρα απογοήτευσης και τη μέρα νεύρων κλπ. Θα σου πάνε όλα καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nikona είπε:

Συμφωνω με την @Πιου-πιου.

Να ξερεις @Kat-Cat πως ειμαστε εδω για σενα. Ειναι χαρά μας να μιλάμε μαζι σου. 

Σας ευχαριστώ και τις δυο!! ❤️ Για να πω την αλήθεια ειμαι σε σκέψη να αλλάξω το γυναικολόγο μου και μου ειναι αφόρητα δυσκολο γιατι παω κοντα στα 13 χρονια σε αυτόν, και δεν είχα κανενα παραπονο, ειναι πολυ γλυκος, καθησυχαστικός  δε με βαζει να κανω περιττες εξετάσεις οσο και αν επιμενω κοκ, ωστόσο τελευταία, ό,τι απορία ή ανησυχία και αν του πω δε μου απαντάει καθόλου  και λίγο έχω αρχίσει να νιώθω μια ανασφάλεια. Γιαυτο και η διάθεση γιατι φεύγω απο την comfort zone μου τώρα αν κάνω αυτή την αλλαγή και δεν είμαι και πολύ των αλλαγών :P Αντε να βρεις τώρα καποιον καλο, γλυκο, να ξεαγχώνει, να ναι και καλος επιστημονας κλπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Σας ευχαριστώ και τις δυο!! ❤️ Για να πω την αλήθεια ειμαι σε σκέψη να αλλάξω το γυναικολόγο μου και μου ειναι αφόρητα δυσκολο γιατι παω κοντα στα 13 χρονια σε αυτόν, και δεν είχα κανενα παραπονο, ειναι πολυ γλυκος, καθησυχαστικός  δε με βαζει να κανω περιττες εξετάσεις οσο και αν επιμενω κοκ, ωστόσο τελευταία, ό,τι απορία ή ανησυχία και αν του πω δε μου απαντάει καθόλου  και λίγο έχω αρχίσει να νιώθω μια ανασφάλεια. Γιαυτο και η διάθεση γιατι φεύγω απο την comfort zone μου τώρα αν κάνω αυτή την αλλαγή και δεν είμαι και πολύ των αλλαγών :P Αντε να βρεις τώρα καποιον καλο, γλυκο, να ξεαγχώνει, να ναι και καλος επιστημονας κλπ

Μμμμμμμ εχεις δικιο....και για μενα ειναι δυσκολες οι αλλαγες!

Ευχομαι να βρεις εναν γιατρο εντιμο που να ταιριασετε! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

Σας ευχαριστώ και τις δυο!! ❤️ Για να πω την αλήθεια ειμαι σε σκέψη να αλλάξω το γυναικολόγο μου και μου ειναι αφόρητα δυσκολο γιατι παω κοντα στα 13 χρονια σε αυτόν, και δεν είχα κανενα παραπονο, ειναι πολυ γλυκος, καθησυχαστικός  δε με βαζει να κανω περιττες εξετάσεις οσο και αν επιμενω κοκ, ωστόσο τελευταία, ό,τι απορία ή ανησυχία και αν του πω δε μου απαντάει καθόλου  και λίγο έχω αρχίσει να νιώθω μια ανασφάλεια. Γιαυτο και η διάθεση γιατι φεύγω απο την comfort zone μου τώρα αν κάνω αυτή την αλλαγή και δεν είμαι και πολύ των αλλαγών :P Αντε να βρεις τώρα καποιον καλο, γλυκο, να ξεαγχώνει, να ναι και καλος επιστημονας κλπ

Βρε κορίτσια Ταύροι είμαστε και οι τρεις και δε μπορούμε τις αλλαγές; Δεν πιστεύω καθόλου στα ζώδια αλλά επειδή έτσι λένε... Μεγάλο το δίλημμα για τον γλυκούλη γιατρό που σε καθησυχάζει αλλά ενδεχομένως είναι της " παλαιάς σχολής'' και τον νέο, αυστηρό που σου λέει  όλες τι νέες μεθόδους, αλλά σου δημιουργεί άγχος με το χρόνο, τα ποσοστά, τις πιθανότητες και γενικά τα αρνητικά σενάρια. Εγώ έχω τον δεύτερο, αλλά επειδή είναι και παιδικός μου φίλος μαλώνουμε κιόλας και εκτονώνομαι. Πήγαινε και δες πριν απορρίψεις το γλυκούλη που σίγουρα ξεγεννάει καλύτερα από όλους. Επιμένω δεν έχεις κανένα πρόβλημα. Ο γλυκούλης θα σε ξεγεννήσει μια χαρά και ξέρει τα πάντα για τις πιθανές επιπλοκές. Θα σε βάλει στο κρεββάτι εγκαίρως, θα σου κάνει ακόμα και αχρείαστη περίδεση αλλά ... θα σε βγάλει πέρα. Είναι θέμα εμπειρίας, όχι θεωρίας. Άλλες μπορεί να χρειαζόμαστε τις μοντερνιές, όχι εσύ. Επιμένω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/10/2018 at 12:53 ΜΜ, ο/η Kat-Cat είπε:

Η ΑΜΗ σου δεν ειναι και τοσο χαμηλη. Εχουμε σχεδον ιδια ηλικια, και η μια κολλητη μου (συνομηλικη και αυτη) εκανε ΑΜΗ, βγηκε 0,3 και ειχε και ενδομητριωση και εμεινε εγκυος τελικως φυσιολογικα. Να σε ρωτήσω επειδη θελω να κανω και εγω σαλπιγγογραφια, σου ειπε ο γιατρός αν επιτρεπεται να κανεις επαφές αμέσως? ή χανεις τον κύκλο? Ειδα στο ιντερνετ αλλοι γυναικολογοι σου λενε να χασεις τον κυκλο, και αλλοι σου λενε οτι ειναι απειροελαχιστη η ακτινοβολια και δεν επηρεαζει το τυχον εμβρυο. Ευχομαι ο,τι καλυτερο παντως....(Ατιμες εξετασεις ενας κυκεωνας ειναι)

Εμενα μου είχαν πει για κάνα δυο μέρες όχι επαφές αλλα ότι μπορω αμέσως στον ίδιο κύκλο να προσπαθήσω όμως κ μενα ή γιατρός μου είπε να μην έχω κ πολλές ελπίδες σε εκείνον το κύκλο όχι όμως αυτή ή ακτινοβολια δεν επηρεάζει το έμβρυο.εγω την έκανα 10η μέρα,να την κάνεις kat cat μου να σου φύγει ή σκέψη από το μυαλό.κ όπως είπε ή πιου πιου vibramycin οπωσδήποτε.εκλεισες ραντεβού;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Πιου-πιου είπε:

Βρε κορίτσια Ταύροι είμαστε και οι τρεις και δε μπορούμε τις αλλαγές; Δεν πιστεύω καθόλου στα ζώδια αλλά επειδή έτσι λένε... Μεγάλο το δίλημμα για τον γλυκούλη γιατρό που σε καθησυχάζει αλλά ενδεχομένως είναι της " παλαιάς σχολής'' και τον νέο, αυστηρό που σου λέει  όλες τι νέες μεθόδους, αλλά σου δημιουργεί άγχος με το χρόνο, τα ποσοστά, τις πιθανότητες και γενικά τα αρνητικά σενάρια. Εγώ έχω τον δεύτερο, αλλά επειδή είναι και παιδικός μου φίλος μαλώνουμε κιόλας και εκτονώνομαι. Πήγαινε και δες πριν απορρίψεις το γλυκούλη που σίγουρα ξεγεννάει καλύτερα από όλους. Επιμένω δεν έχεις κανένα πρόβλημα. Ο γλυκούλης θα σε ξεγεννήσει μια χαρά και ξέρει τα πάντα για τις πιθανές επιπλοκές. Θα σε βάλει στο κρεββάτι εγκαίρως, θα σου κάνει ακόμα και αχρείαστη περίδεση αλλά ... θα σε βγάλει πέρα. Είναι θέμα εμπειρίας, όχι θεωρίας. Άλλες μπορεί να χρειαζόμαστε τις μοντερνιές, όχι εσύ. Επιμένω.

Εγώ πάντως όπως έχετε καταλάβει δεν το έχω πρόβλημα με τις αλλαγές σε τρεις πηγα μέχρι να βγάλω ακρη,οποιον δεν ένιωθα ότι με βοηθούσε να προχωρησω next!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Πιου-πιου δικιο εχεις αυτο μου λενε οι φιλες μου. Ο αντρας μου εχει νευριασει που δε μου απανταει ο γιατρος πλεον οταν του προτεινω καμια εξεταση (οπως του προτεινα τη σαλπιγγο). Θα παω για το παπ απο βδομαδα σε αυτον και θα δω απο κοντα πως ειναι. Οπως τα λες ειναι ομως με τους γιατρους. Αυτος ειμαι πιο μεγαλος ηλικιακα της παλιας σχολης και μιλαει κυριως με την εμπειρια. Αλλά θα δουμε. (Το σκισαμε το θεμα οντως, εγω φταιω :P ).

@ bloublou85 (δε με αφηνει να κανω ταγκ) δεν την εκλεισα ακομα γιατι δε μου απαντησε ποτε ο γιατρος μου στο μεηλ τι να παρω πριν. χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

@Πιου-πιου δικιο εχεις αυτο μου λενε οι φιλες μου. Ο αντρας μου εχει νευριασει που δε μου απανταει ο γιατρος πλεον οταν του προτεινω καμια εξεταση (οπως του προτεινα τη σαλπιγγο). Θα παω για το παπ απο βδομαδα σε αυτον και θα δω απο κοντα πως ειναι. Οπως τα λες ειναι ομως με τους γιατρους. Αυτος ειμαι πιο μεγαλος ηλικιακα της παλιας σχολης και μιλαει κυριως με την εμπειρια. Αλλά θα δουμε. (Το σκισαμε το θεμα οντως, εγω φταιω :P ).

@ bloublou85 (δε με αφηνει να κανω ταγκ) δεν την εκλεισα ακομα γιατι δε μου απαντησε ποτε ο γιατρος μου στο μεηλ τι να παρω πριν. χαχα

Βρε τον γλυκουλη!κλείσε εσύ ραντεβού κ σου λέει κ ο ακτινολογος τι θέλει να πάρεις,αλλα σου λέω μόνο αντιβιωση πριν κ παυσίπονο.ειχα κ εγώ τον προηγούμενο τούβλο που δεν ήθελε να ψαξω τίποτα κ να που βρεθηκαμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Βρε τον γλυκουλη!κλείσε εσύ ραντεβού κ σου λέει κ ο ακτινολογος τι θέλει να πάρεις,αλλα σου λέω μόνο αντιβιωση πριν κ παυσίπονο.ειχα κ εγώ τον προηγούμενο τούβλο που δεν ήθελε να ψαξω τίποτα κ να που βρεθηκαμε.

μα γι' αυτο θελω να το ψάξω λιγο, δε μου χουν μεινει πολλα, αυτο μονο, που φυσικα ειναι και βασικοτατο. Α, λες να μπορει να με κατατοπισει ο ακτινολογος ε? Χμμμμμ. οκ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

μα γι' αυτο θελω να το ψάξω λιγο, δε μου χουν μεινει πολλα, αυτο μονο, που φυσικα ειναι και βασικοτατο. Α, λες να μπορει να με κατατοπισει ο ακτινολογος ε? Χμμμμμ. οκ!

Βασικά εμενα οι γιατροί δεν μου είπαν τίποτα δύο φορές που εκανα, ή γραμματέας στο τηλ μου είπε ένα vibramycin το προηγούμενο βράδυ,ενα παυσίπονο μία ώρα πριν την εξέταση κ με ρωτούσαν αν έχω αλλεργίες σε κάτι.μου έβαλαν κ εκεί βέβαια ένα παυσίπονο.δεν είναι κάτι θα το δεις,μονο που δε ξέρω αυτό που έλεγαν τα κορίτσια @nikona σε περίπτωση που έχουν δημιουργηθεί κάποιες συμφυσεις αν θα φαίνονται στη σαλπιγγογραφια,σε αυτό δεν είμαι σίγουρη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Βασικά εμενα οι γιατροί δεν μου είπαν τίποτα δύο φορές που εκανα, ή γραμματέας στο τηλ μου είπε ένα vibramycin το προηγούμενο βράδυ,ενα παυσίπονο μία ώρα πριν την εξέταση κ με ρωτούσαν αν έχω αλλεργίες σε κάτι.μου έβαλαν κ εκεί βέβαια ένα παυσίπονο.δεν είναι κάτι θα το δεις,μονο που δε ξέρω αυτό που έλεγαν τα κορίτσια @nikona σε περίπτωση που έχουν δημιουργηθεί κάποιες συμφυσεις αν θα φαίνονται στη σαλπιγγογραφια,σε αυτό δεν είμαι σίγουρη.

στο Ρεα που κανουν υστεροσαλπιγγογραφια γραφει οτι φαινονται. ελεγχουν μητρα και σαλπιγγες για υπαρξη συμφυσεων. Ωραια θα ρωτησω τη Δευτέρα και θα το δρομολογήσω αναγκαστικά από τον επόμενο μηνα γιατι τις έχασα τις μερες. Ασε που εκανα και μια μαστογραφια αυτο το μηνα αναφορας οποτε λεω να μην ακτινοβοληθω εστω και ελαχιστα δις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

στο Ρεα που κανουν υστεροσαλπιγγογραφια γραφει οτι φαινονται. ελεγχουν μητρα και σαλπιγγες για υπαρξη συμφυσεων. Ωραια θα ρωτησω τη Δευτέρα και θα το δρομολογήσω αναγκαστικά από τον επόμενο μηνα γιατι τις έχασα τις μερες. Ασε που εκανα και μια μαστογραφια αυτο το μηνα αναφορας οποτε λεω να μην ακτινοβοληθω εστω και ελαχιστα δις.

Ωραία άντε να κάνεις κ αυτή να ξεαγχωθεις,οταν είχες ξεκινήσει προσπάθειες σε πόσο καιρό εμεινες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bloublou85 είπε:

Ωραία άντε να κάνεις κ αυτή να ξεαγχωθεις,οταν είχες ξεκινήσει προσπάθειες σε πόσο καιρό εμεινες;

Σε 4 μηνες ειχα μεινει. Τώρα εχουμε ξαναξεκινησει από τον Ιουνιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Σε 4 μηνες ειχα μεινει. Τώρα εχουμε ξαναξεκινησει από τον Ιουνιο.

Γι αυτό ρωτησα θέλει λίγο το χρόνο του,θα δεις θα έρθει σύντομα.λοιπον τη προηγούμενη φορά που είχα ξεκινήσει διέγερση εσύ είχες ανακοινώσει την εγκυμοσυνη,τωρα που ξαναξεκιναω την επόμενη λες;;;?το εύχομαι ολόψυχα να γίνει ετσι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Γι αυτό ρωτησα θέλει λίγο το χρόνο του,θα δεις θα έρθει σύντομα.λοιπον τη προηγούμενη φορά που είχα ξεκινήσει διέγερση εσύ είχες ανακοινώσει την εγκυμοσυνη,τωρα που ξαναξεκιναω την επόμενη λες;;;?το εύχομαι ολόψυχα να γίνει ετσι!

αχαχαχαχ, ΛΕΣΣΣ? Μακάρι!!! Και επειδή δεν ειχε καλή κατάληξη ούτε η εγκυμοσύνη μου ούτε η δική σου προσπάθεια, εύχομαι τώρα που συμπίπτουν πάλι να αλλάξουν το γούρι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat κι εγω vibramicin πηρα. Την ξεκινησα μετα την σαλπιγγογραφια για 4 ημερες. Μου το ειπε και η γιατρος μου και ο ακτινολογος. 

Ομως για το σκιαγραφικό μου ειχε δωσει η γιατρος συνταγη κ το πληρωσα με συμμετοχη. Δεν θυμαμαι κ αν ειναι ακριβό ή οχι για να ξερεις.

Τελος,η γιατρος μου ειπε να παρω ενα αλγκοφρεν καμια ωρα πριν την εξεταση. Εγω επειδη δεν κανει να πινω αντιφλεγμονωδη, δεν ηπια τιποτα.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

αχαχαχαχ, ΛΕΣΣΣ? Μακάρι!!! Και επειδή δεν ειχε καλή κατάληξη ούτε η εγκυμοσύνη μου ούτε η δική σου προσπάθεια, εύχομαι τώρα που συμπίπτουν πάλι να αλλάξουν το γούρι!

Δεν μπορεί εμείς θα είμαστε οι νέες έγκυες του 19,μαλλον τα μωρακια μας θέλανε να γεννηθούν καλοκαιρινά γι αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 ας έρθουν όποτε θέλουν και απλα ας έρθουν γερά! Ελπίζω να αλλάξει το γούρι. Τελευταια λέω στον αντρα μου καθε φορα "πίστη και αισιοδοξία" καιγ ελάμε γιατι το λεω παρα πολυ τσαντισμενα και συνεχως, αλλα πες το πες το θα το πιστεψουμε :P

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Kat-Cat κι εγω vibramicin πηρα. Την ξεκινησα μετα την σαλπιγγογραφια για 4 ημερες. Μου το ειπε και η γιατρος μου και ο ακτινολογος. 

Ομως για το σκιαγραφικό μου ειχε δωσει η γιατρος συνταγη κ το πληρωσα με συμμετοχη. Δεν θυμαμαι κ αν ειναι ακριβό ή οχι για να ξερεις.

Τελος,η γιατρος μου ειπε να παρω ενα αλγκοφρεν καμια ωρα πριν την εξεταση. Εγω επειδη δεν κανει να πινω αντιφλεγμονωδη, δεν ηπια τιποτα.  

Ειχα παρει τηλ στο ΡΕΑ αλλα αυτή δε μου είπε τιποτα πλην του να παω συγκεκριμένες μέρες του κύκλου μου. Εντάξει φυσικά ηταν η γραμματέας δε θα ήξερε και αυτή. Θα μιλήσω πάντως να δω τι χρειάζεται και ο Θεος βοηθός. Εξάλλου πάμε για επόμενο μήνα οπότε δεν υπάρχει λόγος να αγχώνομαι. Ειχα λυσσάξει γιατί ελεγα μηπως τον προλάβαινα! Σας ευχαριστω πάντως παρα πολυ για το χρόνο σας και ζητώ συγγνωμη απο την θεματοθέτρια γιατί της το απαυτωσαμε το τοπικ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωχ ακόμη ταλαιπώρησε κορίτσι Μ; Δύσκολο με τα δόντια στην εγκυμοσύνη. Γιατί δεν ρωτάς να βρεις εναν οδοντίατρο που θα σε αναλάβει και έχει και εμπειρία στις έγκυες; Ισως Νιώσεις και πιο ασφαλής έτσι. Κορίτσια εγώ έχω την λίστα που μου εδωσαν από την κλινική. Αλλά δεν την έχω  ετοιμάσει. Λέω να ξεκινήσω από την άλλη βδομάδα να την ετοιμάζω σιγά σιγά.  Θα ξεκινήσω να παραγγέλνω και πανες, σαμπουάν κτλ.  Όντως πως πέρασε ο καιρός. Πότε ειχαμε άγχος για το αν θα ακούσουμε την καρδούλα τους, για την αυχενική... Και τώρα γραφω και με κλωτσαει 🥹 λίγοι μήνες έμειναν κορίτσια και θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας επιτέλους 💙
    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...