Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Λενι είπε:

Σινηθος. Εχο. Κικλο28με29.. Λες κ να πονο αποτα τωρα.. 

Τι συμπτώματα έχεις? Γιατί κ εγώ από την ωορρηξία κ μετά έχω κάτι σα πόνους περίοδου κ λίγα λευκά υγρά.. άντε πες τα υγρά τα έχω ξανά δει δεν είναι κάτι άγνωστο στο κύκλο μου αλλά ποτέ δε Μ έχει τύχει να έχω πόνους περιόδου αμέσως... Έχω 10 μέρες μπροστά μου.. τι να πω ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Katerina1993 είπε:

Και θα έρθεις Ελλάδα για τσεκ απ?  Πως και δεν πας εκεί? 

Στην Αγγλία εδώ έχουν όλοι δημόσια υγεία για ιδιωτικο γιατρό ούτε λόγος 150 λίρες  επισκέψει μόνο 

Εδώ για να κάνεις τεστ Παπανικολάου πρέπει να είσαι 25 χρόνον  και γίνεται κάθε 3 χρόνια! Οπότε άσε 

Για αυτό κατεβενω Ελλάδα και κάνω τα τσεκ μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εγώ κορίτσια είμαι στη 39η ημέρα. Κι αν είναι θα κάνω υπομονή μέχρι τη άλλη εβδομάδα κ θα ξανά καλέσω τον γιατρό να δω τι θα μου πει.. Αλλά ελπίζω τα pregnacare να βοηθήσουν λίγο την κατάσταση.. Κανονικά τώρα έπρεπε να μπαίνω στις επόμενες γόνιμες ημέρες... 

Και παρόλα αυτά συνεχίζει να βγαίνει αρνητικό το τεστ?? Τουλάχιστον αν δεν είσαι έγγυος να σου κατέβει να ξεφουσκώσεις βρε παιδί μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

Και παρόλα αυτά συνεχίζει να βγαίνει αρνητικό το τεστ?? Τουλάχιστον αν δεν είσαι έγγυος να σου κατέβει να ξεφουσκώσεις βρε παιδί μου

Να σας πω την δική μου εμπειρία.... Όταν αγχώνομαι σταματάει η περίοδος μου.... 3 Μαΐου η τελευταία μου περίοδος....15 Ιουνίου πρώτο τεστ... Αρνητικο... Δεύτερο τεστ 10 Ιουλίου Αρνητικο... Έλεγα θα έρθει... 20 Ιουλίου κλείνω ραντεβού με τον γιατρό ραντεβού και επειδή ήξερα ότι θα ζητήσει χοριακη πήγα και έκανα... Βγαίνει θετική 80 των παίρνω τηλ και μου λέει να κάνω σε λίγες μέρες 330 μετά από λίγες ξανά και χοριακη 2...Απεβαλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η thalaki είπε:

το ότι έχεις συχνές επαφές είναι το καλύτερο... ? αλλά αν ξέρεις κ ακριβώς την ημέρα νομίζω είναι εντελώς διαφορετικό. κ εμείς τον προηγούμενο μήνα π αρχίσαμε προσπάθειες... κάθε μέρα είχαμε επαφές σε όλη την διάρκεια του κύκλου... αλλά τίποτα! θεωρώ θετικό να γνωρίζουμε την ημέρα ωορρηξιας, ειδικά σε μεγάλο κύκλο, τώρα θα ήξερες κ ποτε περιμένεις ακριβώς να αδιαθετησεις. από την άλλη θεωρώ πραγματικά ότι και τη μέρα να ξέρουμε πρέπει να είναι όλα μα όλα υπέρ μας, αυτή η κατάλληλη ιδανική στιγμή, π κανείς δεν την ξέρει! 

@thalaki Κάθε μέρα? Ουάου! Μπράβο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η earrp είπε:

 

@earrp Εμείς πρωινά προσπαθούμε αλλά δεν έχει γίνει ακόμα κάτι. Η γιατρός μου θεωρεί ότι δεν έχει σημασία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

Αχ δίκιο έχεις!!!πιστεύω αύριο θα είμαι καλύτερα!!Εγώ τον άλλον μήνα έχω κλείσει και εκδρομουλα για μια εβδομάδα και πιστεύω θα περάσει πιο χαλαρά!!! Σίγουρα κάποιος μήνας θα είναι τυχερός!!!??

Μπράβο που κανόνισες εκδρομή! Και εγώ πρέπει να το κάνω!  σε χαλαρώνει και οι επαφές είναι αυθόρμητες! Σίγουρα κάποιος μήνας θα είναι ο τυχερός! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η levanda είπε:

Μπράβο που κανόνισες εκδρομή! Και εγώ πρέπει να το κάνω!  σε χαλαρώνει και οι επαφές είναι αυθόρμητες! Σίγουρα κάποιος μήνας θα είναι ο τυχερός! ?

ΧΑ!κανόνισα αφού θα έχουν περάσει οι γόνιμες εκείνες τις μέρες θα περιμένω πάλι!φυσικά τυχαία έγινε έτσι αλλά τουλάχιστον δεν θα έχω εκεί το νου μου!!Λέω και τον άλλο μήνα να πάω να κάνω και την σαλπιγγογραφια να τελειώνω και με αυτό!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

ΧΑ!κανόνισα αφού θα έχουν περάσει οι γόνιμες εκείνες τις μέρες θα περιμένω πάλι!φυσικά τυχαία έγινε έτσι αλλά τουλάχιστον δεν θα έχω εκεί το νου μου!!Λέω και τον άλλο μήνα να πάω να κάνω και την σαλπιγγογραφια να τελειώνω και με αυτό!!!!

Ακριβώς!  Δεν θα έχεις εκεί το νου σου! αυτές οι 2 βδομάδες μετά την ωορρηξία δεν περνάνε..

Εγώ έκανα σαλπιγγογραφια τον Ιούνιο. είναι λίγο επώδυνη όταν σου βάζουν το σκιαγραφικο υγρό. Σαν έντονους πόνους περιόδου την πρώτη μέρα. Το νιώθεις για ένα λεπτό. Μετά την υπόλοιπη μέρα είχα πονακια περιόδου αλλά βγήκε καλή η εξέταση κ δεν νε ένοιαζε μετά! Είχα αγχωθεί..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η levanda είπε:

Ακριβώς!  Δεν θα έχεις εκεί το νου σου! αυτές οι 2 βδομάδες μετά την ωορρηξία δεν περνάνε..

Εγώ έκανα σαλπιγγογραφια τον Ιούνιο. είναι λίγο επώδυνη όταν σου βάζουν το σκιαγραφικο υγρό. Σαν έντονους πόνους περιόδου την πρώτη μέρα. Το νιώθεις για ένα λεπτό. Μετά την υπόλοιπη μέρα είχα πονακια περιόδου αλλά βγήκε καλή η εξέταση κ δεν νε ένοιαζε μετά! Είχα αγχωθεί..

Ε γ αυτό το καθυστέρησα αλλά λέω να την κάνω να φύγει και αυτή!!! Και μετά να δούμε πως θα κινηθούμε!! Αλλά πάντα ελπίζω ότι μπορεί να τα καταφέρουμε χωρίς βοήθεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Ε γ αυτό το καθυστέρησα αλλά λέω να την κάνω να φύγει και αυτή!!! Και μετά να δούμε πως θα κινηθούμε!! Αλλά πάντα ελπίζω ότι μπορεί να τα καταφέρουμε χωρίς βοήθεια!

Μετά τις εξετάσεις μας ηρέμησα πολύ! αλλά εμείς προσπαθούμε ελεύθερα 3 χρόνια. Δεν ήθελα να καθυστερήσω άλλο τις εξετάσεις. 

Μην σκέφτεσαι την εξέταση, 5 λεπτά υπόθεση και ξέρεις τι σου γίνεται! 

Θυμάμαι όταν πήραμε απαντήσεις κ από το σπερμοδιαγραμμα ότι είναι καλό ενιωσα τόσο ανάλαφρη. Τα έβλεπα όλα μαύρα, περίμενα ότι ένας από τους 2 θα έχει σίγουρα πρόβλημα. Η γιατρός μου λέει πως κάποιοι οργανισμοί αργούν να "κουμπωσουν" ,ειδικά εάν δεν προσπαθούν στις γόνιμες εντατικά! 

Αυτή τη φορά μόνο μια φορά ήρθαμε σε επαφή, πρωί της 14ης ημέρας. Σήμερα ολοκληρώνω τη 19η ημέρα κ μηδέν πόνος στο στήθος. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η levanda είπε:

Μετά τις εξετάσεις μας ηρέμησα πολύ! αλλά εμείς προσπαθούμε ελεύθερα 3 χρόνια. Δεν ήθελα να καθυστερήσω άλλο τις εξετάσεις. 

Μην σκέφτεσαι την εξέταση, 5 λεπτά υπόθεση και ξέρεις τι σου γίνεται! 

Θυμάμαι όταν πήραμε απαντήσεις κ από το σπερμοδιαγραμμα ότι είναι καλό ενιωσα τόσο ανάλαφρη. Τα έβλεπα όλα μαύρα, περίμενα ότι ένας από τους 2 θα έχει σίγουρα πρόβλημα. Η γιατρός μου λέει πως κάποιοι οργανισμοί αργούν να "κουμπωσουν" ,ειδικά εάν δεν προσπαθούν στις γόνιμες εντατικά! 

Αυτή τη φορά μόνο μια φορά ήρθαμε σε επαφή, πρωί της 14ης ημέρας. Σήμερα ολοκληρώνω τη 19η ημέρα κ μηδέν πόνος στο στήθος. ?

Ναι!και εμείς κάποιο πρόβλημα δεν έχουμε θα κάνω και αυτό και θα δούμε!!Απλά σκέφτομαι αν δεν υπάρχει κάποιο θέμα γιατί να μην μπορούμε  δεν ξέρω αν αξίζει να μπεις και στην διαδικασία την εξωσωματικής !!εμείς είμαστε στον 1 χρόνο και!!!!Εσύ έχεις σκεφτεί να προσπαθήσετε και κάπως αλλιώς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Ναι!και εμείς κάποιο πρόβλημα δεν έχουμε θα κάνω και αυτό και θα δούμε!!Απλά σκέφτομαι αν δεν υπάρχει κάποιο θέμα γιατί να μην μπορούμε  δεν ξέρω αν αξίζει να μπεις και στην διαδικασία την εξωσωματικής !!εμείς είμαστε στον 1 χρόνο και!!!!Εσύ έχεις σκεφτεί να προσπαθήσετε και κάπως αλλιώς;

Ότι δεν επιτυγχάνεται η σύλληψη δεν σημαίνει πως υπάρχει πρόβλημα. Σκέψου το ποσοστό επιτυχίας κάθε μήνα είναι 25% ακόμα κ αν έχεις κάνει τα πάντα σωστά κ είσαι κ υγιεστατος. 

Ναι έχω σκεφτεί κ την εξωσωματική. Πριν κάνω τις εξετάσεις κ αφού είχα κάνει την συζήτηση με τον σύζυγό μου, ενημέρωσα τη γιατρό πως αν υπάρχει πρόβλημα σε έναν από τους 2 θέλω να προχωρήσουμε κατευθείαν σε εξωσωματική. Όταν λοιπόν είδε τις εξετάσεις μου είπε ότι όλα είναι καλά κ ότι πρέπει να προσπαθήσουμε για ένα 6μηνο συστηματικά στις γόνιμες. Μετά το πέρας του 6μηνου εάν δεν έχω μείνει έγκυος, συζητάμε τι θα κάνουμε από κει κ πέρα. 

Γενικά μου είπε να είμαιχαλαρή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η levanda είπε:

Ότι δεν επιτυγχάνεται η σύλληψη δεν σημαίνει πως υπάρχει πρόβλημα. Σκέψου το ποσοστό επιτυχίας κάθε μήνα είναι 25% ακόμα κ αν έχεις κάνει τα πάντα σωστά κ είσαι κ υγιεστατος. 

Ναι έχω σκεφτεί κ την εξωσωματική. Πριν κάνω τις εξετάσεις κ αφού είχα κάνει την συζήτηση με τον σύζυγό μου, ενημέρωσα τη γιατρό πως αν υπάρχει πρόβλημα σε έναν από τους 2 θέλω να προχωρήσουμε κατευθείαν σε εξωσωματική. Όταν λοιπόν είδε τις εξετάσεις μου είπε ότι όλα είναι καλά κ ότι πρέπει να προσπαθήσουμε για ένα 6μηνο συστηματικά στις γόνιμες. Μετά το πέρας του 6μηνου εάν δεν έχω μείνει έγκυος, συζητάμε τι θα κάνουμε από κει κ πέρα. 

Γενικά μου είπε να είμαιχαλαρή. 

Ναι και η δική μου το ίδιο μου είπε!εγώ αν ήμουν και πιο μικρή εφόσον δεν του θέμα θα το άφηνα και θα έλεγα οπότε έρθει τώρα σκέφτομαι λίγο την ηλικία είμαι 34 οπότε με πιέζει λιγο αυτό!!! Τώρα θα το πάνε έτσι και θα δω μετά την σαλπιγγογραφια τι θα κάνουμε!!!ελπίζω να μέχρι τότε να έρθει!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Ελπίζω να είσαι η τυχερή του Οκτωβρίου!!???

Σε ευχαριστώ πολύ vicky! Μακάρι να γίνει αυτό για όλες μας όσες περιμένουμε ακόμη κ για όσες πάνε για Νοέμβρη να είναι τότε τυχερές.

Νιώθω πολύ περίεργα είναι η αλήθεια. Υπάρχουν στιγμές που λέω να τώρα αδιαθετω ή να αδιαθετησα, ακόμη όμως καθαρή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Ναι και η δική μου το ίδιο μου είπε!εγώ αν ήμουν και πιο μικρή εφόσον δεν του θέμα θα το άφηνα και θα έλεγα οπότε έρθει τώρα σκέφτομαι λίγο την ηλικία είμαι 34 οπότε με πιέζει λιγο αυτό!!! Τώρα θα το πάνε έτσι και θα δω μετά την σαλπιγγογραφια τι θα κάνουμε!!!ελπίζω να μέχρι τότε να έρθει!!!???

Στο εύχομαι ειλικρινά! 

Κορίτσια σε όλες θα έρθει ο ευτυχής μήνας! Έχουμε εδώ τουλάχιστον η μια την άλλη να ανταλλάσουμε ανησυχίες και γνώμες! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Τι συμπτώματα έχεις? Γιατί κ εγώ από την ωορρηξία κ μετά έχω κάτι σα πόνους περίοδου κ λίγα λευκά υγρά.. άντε πες τα υγρά τα έχω ξανά δει δεν είναι κάτι άγνωστο στο κύκλο μου αλλά ποτέ δε Μ έχει τύχει να έχω πόνους περιόδου αμέσως... Έχω 10 μέρες μπροστά μου.. τι να πω ..

Εχο ευαισθησια στο στηθος ωρες ωρες ποναω... Κ πονους χαμηλα.... Ποτε δεν χερεις.. Να περιμενουμε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Και παρόλα αυτά συνεχίζει να βγαίνει αρνητικό το τεστ?? Τουλάχιστον αν δεν είσαι έγγυος να σου κατέβει να ξεφουσκώσεις βρε παιδί μου

Με τις πολυβιταμινες αυτό μου έκανε εντύπωση. Άλλες φορές σε καθυστέρηση τέτοια ήμουν τούμπανο. Η κοιλιά σαν 4ων μηνών. Τώρα τίποτα. Καμιά σχέση όπως ήμουν. Και δεν έχω κ νεύρα. Νιώθω πιο χαλαρή. ? Το μόνο που βλέπω λίγη αύξηση είναι το στήθος, που δνε με πειράζει που πρηστηκε κ λίγο. Καλύτερα μη σου πω. ? Γι αυτό λέω ότι νιώθω καλύτερα, σα να αρχίζει το σώμα να φέρεται και να προσαρμόζει σιγά σιγά. Απλά προφανώς καθυστερεί γιατί είναι η πρώτη φορά που πήρα τις βιταμίνες.. Άλλες φορές η αλήθεια είναι ότι έπαιρνα κάτι ορμόνες για να μου έρθει περίοδος κ την τελευταία φορά μου δημιούργησαν μια μεγάλη κύστη στη ωοθήκη. Γι αυτό είπα κ στο γιατρό να μην τα πάρω κ ασ περιμένω λιγάκι.. Καλημέρα κορίτσια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η levanda είπε:

@earrp Εμείς πρωινά προσπαθούμε αλλά δεν έχει γίνει ακόμα κάτι. Η γιατρός μου θεωρεί ότι δεν έχει σημασία. 

Σε ευχαριστώ πολύ @levanda για την πληροφορία τουλάχιστον μου λύθηκε η απορία?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα. Κοριτσια.. Σινεχιζυμε να. Δουμε... Ρε κοριτσια να. Σας. Ροτισο ετιχε σε καμια. Μετα την επαφη να εχει. Καψιμο? Ουφυ ελπιζο να μην. Επαθα παλε. Κολπιτιδα... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Λενι είπε:

Καλημερα. Κοριτσια.. Σινεχιζυμε να. Δουμε... Ρε κοριτσια να. Σας. Ροτισο ετιχε σε καμια. Μετα την επαφη να εχει. Καψιμο? Ουφυ ελπιζο να μην. Επαθα παλε. Κολπιτιδα... ?

Ναι κοίτα το πως θα εξελιχθεί. Έχεις και υγρά?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...