Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η France είπε:

Κ μια φορά αρκεί, φτάνει να είναι η τυχερή.

Μακάρι France μου προσπαθώ να μη το σκέφτομαι.. έχω ακόμα 10 μέρες προς το παρόν είμαι χαλαρή... Δε θέλω να μπω στη διαδικασία τεστακια νωρίτερα .. θα τα αφήσω να έρθουν οι μέρες γτι κ μέσα στο καλοκαίρι είχα 4 μέρες καθυστέρηση κ δεν ήταν τπτ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια είμαι στη 39η ημέρα. Κι αν είναι θα κάνω υπομονή μέχρι τη άλλη εβδομάδα κ θα ξανά καλέσω τον γιατρό να δω τι θα μου πει.. Αλλά ελπίζω τα pregnacare να βοηθήσουν λίγο την κατάσταση.. Κανονικά τώρα έπρεπε να μπαίνω στις επόμενες γόνιμες ημέρες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εγώ κορίτσια είμαι στη 39η ημέρα. Κι αν είναι θα κάνω υπομονή μέχρι τη άλλη εβδομάδα κ θα ξανά καλέσω τον γιατρό να δω τι θα μου πει.. Αλλά ελπίζω τα pregnacare να βοηθήσουν λίγο την κατάσταση.. Κανονικά τώρα έπρεπε να μπαίνω στις επόμενες γόνιμες ημέρες... 

Ελα ρε κοριτσι μου πιασε το. Γιτατρο.να παεις. Να σε δει μεγαλος. Κικλος.. Ιρεμισε ελπιζο να παν ολα. Καλα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Λενι είπε:

Ελα ρε κοριτσι μου πιασε το. Γιτατρο.να παεις. Να σε δει μεγαλος. Κικλος.. Ιρεμισε ελπιζο να παν ολα. Καλα.. 

Έχω συνηθίσει τους μεγάλους κύκλους. Απλά έχω λιγότερες φορές ωορρηξια τον χρόνο. Δεν έχω άλλη επιλογή.... Ελπίζω με τα χάπια με τον καιρό να φτιάξει. Και βλέπουμε αισιόδοξα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εγώ κορίτσια είμαι στη 39η ημέρα. Κι αν είναι θα κάνω υπομονή μέχρι τη άλλη εβδομάδα κ θα ξανά καλέσω τον γιατρό να δω τι θα μου πει.. Αλλά ελπίζω τα pregnacare να βοηθήσουν λίγο την κατάσταση.. Κανονικά τώρα έπρεπε να μπαίνω στις επόμενες γόνιμες ημέρες... 

πω πω βρε κοριτσακι μου..πραγματικά έπρεπε να μπαίνεις στις επόμενες γόνιμες... περιμενες τόσο μεγάλο κύκλο ή σου είναι κ εσένα παράξενο; επίσης πότε έγινε η ωορηξια σου με τόσο μεγάλο κύκλο; σε έχει μπερδέψει τόσο πολύ :( παρακολουθησε την τον επόμενο μήνα είτε με τεστακια είτε με υπέρηχο! αλλά όπως εσύ νιώθεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Έχω συνηθίσει τους μεγάλους κύκλους. Απλά έχω λιγότερες φορές ωορρηξια τον χρόνο. Δεν έχω άλλη επιλογή.... Ελπίζω με τα χάπια με τον καιρό να φτιάξει. Και βλέπουμε αισιόδοξα. 

Ευχομε. Να. Φιαξει.. Αυτα διαβασα εινε. Καλα. Περιεχει. Ολες τις. Βιταμινες.. Λεω κ. Εγωνα τα. Αρχισο.. Αλα. Πινο. Φολικο. Να. Το. Σταματισο. Να. Πιασο. Αυτα? Ι να. Μου τελιοσουν. Κ να πιασο. Απο. Αυτα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η thalaki είπε:

πω πω βρε κοριτσακι μου..πραγματικά έπρεπε να μπαίνεις στις επόμενες γόνιμες... περιμενες τόσο μεγάλο κύκλο ή σου είναι κ εσένα παράξενο; επίσης πότε έγινε η ωορηξια σου με τόσο μεγάλο κύκλο; σε έχει μπερδέψει τόσο πολύ :( παρακολουθησε την τον επόμενο μήνα είτε με τεστακια είτε με υπέρηχο! αλλά όπως εσύ νιώθεις!

Η αλήθεια είναι ότι σε αστατους κύκλους ο υπέρηχος μπορεί να βοηθήσει . Η κουμπάρα μου είχε «τρελαθεί» για 2 χρόνια με τεστακια κλπ τελικά αποφάσισε να παρακολουθήσει  ωορρηξία με υπέρηχο και έπιασε μπεμπακι τον 2ο μήνα παρακολούθησης ... ίσως να είναι κ τυχαίο απλά ήξερε ακριβώς την ημέρα ωορρηξίας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η thalaki είπε:

πω πω βρε κοριτσακι μου..πραγματικά έπρεπε να μπαίνεις στις επόμενες γόνιμες... περιμενες τόσο μεγάλο κύκλο ή σου είναι κ εσένα παράξενο; επίσης πότε έγινε η ωορηξια σου με τόσο μεγάλο κύκλο; σε έχει μπερδέψει τόσο πολύ :( παρακολουθησε την τον επόμενο μήνα είτε με τεστακια είτε με υπέρηχο! αλλά όπως εσύ νιώθεις!

Ούτως ή αλλιώς έχω συχνές επαφές. Οπότε ότι είναι να γίνει θα γίνει. Ήταν ο πρώτος μήνας με πολυβιταμινες κ ίσως λίγο η αλλαγή αυτή να μπέρδεψε λίγο τα πράγματα. Γενικά κάνω ότι κύκλους θέλει η περίοδος κάθε φορά. Το καλοκαίρι που δνε δούλευα είχα 28 ημέρες κ 30.τωρα που ξανά ξεκίνησα δουλειά κ γενικά έχω περισσότερο άγχος πάλι ξανά χάλασε... Αλλά ποτέ δεν ξέρεις πότε Κ τι να περιμένεις.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Λενι είπε:

Ευχομε. Να. Φιαξει.. Αυτα διαβασα εινε. Καλα. Περιεχει. Ολες τις. Βιταμινες.. Λεω κ. Εγωνα τα. Αρχισο.. Αλα. Πινο. Φολικο. Να. Το. Σταματισο. Να. Πιασο. Αυτα? Ι να. Μου τελιοσουν. Κ να πιασο. Απο. Αυτα? 

Δεν ξερω. Συνεννόησου κ με τον γιατρό σου. Κανονικά εγώ τελείωσα το φολικο που έπαιρνα κ ξεκίνησα πολυβιταμινες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Δεν ξερω. Συνεννόησου κ με τον γιατρό σου. Κανονικά εγώ τελείωσα το φολικο που έπαιρνα κ ξεκίνησα πολυβιταμινες... 

Νε να το. Παρω.. Νομιζο ετσει πρεπει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ούτως ή αλλιώς έχω συχνές επαφές. Οπότε ότι είναι να γίνει θα γίνει. Ήταν ο πρώτος μήνας με πολυβιταμινες κ ίσως λίγο η αλλαγή αυτή να μπέρδεψε λίγο τα πράγματα. Γενικά κάνω ότι κύκλους θέλει η περίοδος κάθε φορά. Το καλοκαίρι που δνε δούλευα είχα 28 ημέρες κ 30.τωρα που ξανά ξεκίνησα δουλειά κ γενικά έχω περισσότερο άγχος πάλι ξανά χάλασε... Αλλά ποτέ δεν ξέρεις πότε Κ τι να περιμένεις.. 

Και εγώ όταν αγχώνομαι πολύ το παθαίνω.... Εμένα με βοήθησαν αρκετά τα inofert.    

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Meli_aa είπε:

Η αλήθεια είναι ότι σε αστατους κύκλους ο υπέρηχος μπορεί να βοηθήσει . Η κουμπάρα μου είχε «τρελαθεί» για 2 χρόνια με τεστακια κλπ τελικά αποφάσισε να παρακολουθήσει  ωορρηξία με υπέρηχο και έπιασε μπεμπακι τον 2ο μήνα παρακολούθησης ... ίσως να είναι κ τυχαίο απλά ήξερε ακριβώς την ημέρα ωορρηξίας...

Ναι θα ήταν πιο εύκολο. Αλλά είπαμε να ξεκινήσουμε τις πολυβιταμινες μας για 3 μήνες και βλέπουμε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ούτως ή αλλιώς έχω συχνές επαφές. Οπότε ότι είναι να γίνει θα γίνει. Ήταν ο πρώτος μήνας με πολυβιταμινες κ ίσως λίγο η αλλαγή αυτή να μπέρδεψε λίγο τα πράγματα. Γενικά κάνω ότι κύκλους θέλει η περίοδος κάθε φορά. Το καλοκαίρι που δνε δούλευα είχα 28 ημέρες κ 30.τωρα που ξανά ξεκίνησα δουλειά κ γενικά έχω περισσότερο άγχος πάλι ξανά χάλασε... Αλλά ποτέ δεν ξέρεις πότε Κ τι να περιμένεις.. 

το ότι έχεις συχνές επαφές είναι το καλύτερο... ? αλλά αν ξέρεις κ ακριβώς την ημέρα νομίζω είναι εντελώς διαφορετικό. κ εμείς τον προηγούμενο μήνα π αρχίσαμε προσπάθειες... κάθε μέρα είχαμε επαφές σε όλη την διάρκεια του κύκλου... αλλά τίποτα! θεωρώ θετικό να γνωρίζουμε την ημέρα ωορρηξιας, ειδικά σε μεγάλο κύκλο, τώρα θα ήξερες κ ποτε περιμένεις ακριβώς να αδιαθετησεις. από την άλλη θεωρώ πραγματικά ότι και τη μέρα να ξέρουμε πρέπει να είναι όλα μα όλα υπέρ μας, αυτή η κατάλληλη ιδανική στιγμή, π κανείς δεν την ξέρει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Katerina1993 είπε:

Και εγώ όταν αγχώνομαι πολύ το παθαίνω.... Εμένα με βοήθησαν αρκετά τα inofert.    

Πήρα 1 μήνα τα ινοφερτ. Κ δεν είχε το φαρμακείο άλλο είχε έλλειψη. Κ πηρ τώρα τα pregnacare που έχουν καλές βιταμινες γενικά. Οπότε κ εγώ ελπίζω να με βοηθήσουν... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

Να σου πω καλύτερα  έτσι!!!Και αυτό να τα αναλύουμε συνέχεια δεν κάνει καλό!!!! Άμα είναι να γίνει θα γίνει!!!!Ας ελπίσουμε πριν φύγει το 18.Εγω μετά θα δω άλλες λύσεις!!Γιατί ήδη είμαστε στον 1 χρόνο και...

Ελπίζω μέχρι το τέλους του χρόνου να τα καταφέρουμε όλες?

Εγω άμα δεν δω φως όταν κατεβω Ελλάδα θα πάω για φουλ τσεκ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η earrp είπε:

Ελπίζω μέχρι το τέλους του χρόνου να τα καταφέρουμε όλες?

Εγω άμα δεν δω φως όταν κατεβω Ελλάδα θα πάω για φουλ τσεκ! 

Σε ποια χώρα είσαι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η thalaki είπε:

το ότι έχεις συχνές επαφές είναι το καλύτερο... ? αλλά αν ξέρεις κ ακριβώς την ημέρα νομίζω είναι εντελώς διαφορετικό. κ εμείς τον προηγούμενο μήνα π αρχίσαμε προσπάθειες... κάθε μέρα είχαμε επαφές σε όλη την διάρκεια του κύκλου... αλλά τίποτα! θεωρώ θετικό να γνωρίζουμε την ημέρα ωορρηξιας, ειδικά σε μεγάλο κύκλο, τώρα θα ήξερες κ ποτε περιμένεις ακριβώς να αδιαθετησεις. από την άλλη θεωρώ πραγματικά ότι και τη μέρα να ξέρουμε πρέπει να είναι όλα μα όλα υπέρ μας, αυτή η κατάλληλη ιδανική στιγμή, π κανείς δεν την ξέρει! 

Μα κ την ημέρα που ήξερα κ τον προηγούμενο μήνα. Δεν ξέρω αν έφτασε το κατάλληλο σημείο το ωάριο να σκάσει. Κ προφανώς αυτό το μήνα έγινε κάποια στιγμή δνε έφτασε εκεί που έπρεπε κ έγινε κλασσικά κυστικη. Κατάλαβες? Δηλ τώρα μπορεί να προχώραει ο καιρός. Κ να εχω περίοδο μετά κ από άλλες γόνιμες.. Ξέρω κι γω. Νομίζω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η thalaki είπε:
στις πριν 4 ώρες, ο/η thalaki είπε:

κι εγώ το σκέφτομαι για το βράδυ.. γιατί μεσολαβούν πολλές ώρες από βράδυ σε βράδυ, καμία φορά πάνω από 24... χάχα δε ξέρω μπορεί να έχουμε δίκαιο μπορεί να είμαστε κ τρελές χάχα αν κ τελικά θέλει τύχη πιστεύω στο να υπάρξουν οι ιδανικές συνθήκες κ τίποτα άλλο 

Εγω θα δοκιμάσω και πρώι μήπως και αλλάξει κάτι.... Αν όχι τουλάχιστον θα μου φύγει η σκέψη! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...