Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η stasa199 είπε:

Γενικά της έχω πει κανα δύο φορές με αυτά που μου έχει πει ότι θα κάνουμε ό,τι μας πει η παιδίατρος γιατί αύριο να τα ήξερε έκανε και αυτή παιδιά και τα μεγαλωσε!Έτσι είπε και της είπα ότι έχουν περάσει πολλά χρόνια από τότε έχουν αλλάξει πολλά!Να δω αν το πήρε χαμπάρι!!!!!Επίσης όταν σε ένα χρόνο θα πρέπει να πάω στη δουλειά δεν θέλει να έρχεται αυτή στο σπίτι να το κρατάει αλλά να της το πάμε εμεις στο δικό της (δεν μένουμε κοντά )και της είπα ότι θα δούμε γιατί αν πρέπει να βγάζω το μωρό 6 η ώρα μες το κρύο καλύτερα να έρχεται αυτή πάρα να βγάζουμε το μωρό και τώρα είπα το κορυφαίο ότι αν το πήγαινες σχολείο τι θα έκανες?και της είπα ότι δεν είναι το ίδιο ούτε το δρομολόγιο ούτε η ώρες!βασικά έχει σκυλί και δεν θέλω να σας πω την αλήθεια μου....

Το θεμα σκυλου δεν το θεωρω κακο αν και δεν εχω.. εγω θα παω στο διμηνο για δουλεια θα το κραταει η μαμα μου...στο χρονο θα το βαλω βρεφικο ομως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Angelmammy  χαχαχα ετσι ...και μενα η δικη μου μαμα με εκνευριζει! Δεν ζηταει πραγματα, ονοματα και τετοια... αλλα ειναι δυναμικη προσωπικοτητα. Εχει αποψη για ολα και προσπαθω να τη βαζω στη θεση της. 

Αχ κοριτσια το δικο μας ονομα αποφασιστηκε και δε μου αρεσει σαν ονομα. Πριν μαθουμε φυλο με τον αντρα μου λεγαμε οτι θα βαλουμε ασχετα ονοματα. Μετα αρχισε να μου εκφραζει την επιθυμια του, αν βγει αγορι να βαλει τον μπαμπα του και να σας πω το δεχτηκα. Σεβομαι την επιθυμια του κι ας μη μου αρεσει το ονομα. Εξαλλου ενα ονομα ειναι... στην ουσια δε με πολυνοιαζει. Εεε και που λετε το ονομα ειναι.... Μιλτιαδης! ?? Θα το κανουμε Μιλτος που ειναι καπως πιο...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/1/2019 at 10:10 ΜΜ, ο/η Valfrag είπε:

Το θεμα σκυλου δεν το θεωρω κακο αν και δεν εχω.. εγω θα παω στο διμηνο για δουλεια θα το κραταει η μαμα μου...στο χρονο θα το βαλω βρεφικο ομως

Δεν το βρίσκω και εγώ κακο όταν το φροντίζεις...εμένα οι δικοί μου δεν είναι κοντά δυστυχως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η vayaki είπε:

@Angelmammy  χαχαχα ετσι ...και μενα η δικη μου μαμα με εκνευριζει! Δεν ζηταει πραγματα, ονοματα και τετοια... αλλα ειναι δυναμικη προσωπικοτητα. Εχει αποψη για ολα και προσπαθω να τη βαζω στη θεση της. 

Αχ κοριτσια το δικο μας ονομα αποφασιστηκε και δε μου αρεσει σαν ονομα. Πριν μαθουμε φυλο με τον αντρα μου λεγαμε οτι θα βαλουμε ασχετα ονοματα. Μετα αρχισε να μου εκφραζει την επιθυμια του, αν βγει αγορι να βαλει τον μπαμπα του και να σας πω το δεχτηκα. Σεβομαι την επιθυμια του κι ας μη μου αρεσει το ονομα. Εξαλλου ενα ονομα ειναι... στην ουσια δε με πολυνοιαζει. Εεε και που λετε το ονομα ειναι.... Μιλτιαδης! ?? Θα το κανουμε Μιλτος που ειναι καπως πιο...

 

Ελα ενταξει δεν ειναι ασχημο το Μιλτος!!μια χαρα ειναι!!καπως ετσι ξεκιναμε ολοι...θα βγει ουδετερο..και μετα αλλαζει σιγα σιγα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η vayaki είπε:

@Angelmammy  χαχαχα ετσι ...και μενα η δικη μου μαμα με εκνευριζει! Δεν ζηταει πραγματα, ονοματα και τετοια... αλλα ειναι δυναμικη προσωπικοτητα. Εχει αποψη για ολα και προσπαθω να τη βαζω στη θεση της. 

Αχ κοριτσια το δικο μας ονομα αποφασιστηκε και δε μου αρεσει σαν ονομα. Πριν μαθουμε φυλο με τον αντρα μου λεγαμε οτι θα βαλουμε ασχετα ονοματα. Μετα αρχισε να μου εκφραζει την επιθυμια του, αν βγει αγορι να βαλει τον μπαμπα του και να σας πω το δεχτηκα. Σεβομαι την επιθυμια του κι ας μη μου αρεσει το ονομα. Εξαλλου ενα ονομα ειναι... στην ουσια δε με πολυνοιαζει. Εεε και που λετε το ονομα ειναι.... Μιλτιαδης! ?? Θα το κανουμε Μιλτος που ειναι καπως πιο...

 

Μμμ είναι λίγο κάπως αλλά σκέψου ότι υπάρχουν και χειρότερα!!!μιας φίλης μου τον πεθερό τον λένε Ταξιάρχη και τον βγάλανε έτσι το μικρό και μίας αλλης Ζαφείρη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Μμμ είναι λίγο κάπως αλλά σκέψου ότι υπάρχουν και χειρότερα!!!μιας φίλης μου τον πεθερό τον λένε Ταξιάρχη και τον βγάλανε έτσι το μικρό και μίας αλλης Ζαφείρη!!

????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

@Angelmammy  χαχαχα ετσι ...και μενα η δικη μου μαμα με εκνευριζει! Δεν ζηταει πραγματα, ονοματα και τετοια... αλλα ειναι δυναμικη προσωπικοτητα. Εχει αποψη για ολα και προσπαθω να τη βαζω στη θεση της. 

Αχ κοριτσια το δικο μας ονομα αποφασιστηκε και δε μου αρεσει σαν ονομα. Πριν μαθουμε φυλο με τον αντρα μου λεγαμε οτι θα βαλουμε ασχετα ονοματα. Μετα αρχισε να μου εκφραζει την επιθυμια του, αν βγει αγορι να βαλει τον μπαμπα του και να σας πω το δεχτηκα. Σεβομαι την επιθυμια του κι ας μη μου αρεσει το ονομα. Εξαλλου ενα ονομα ειναι... στην ουσια δε με πολυνοιαζει. Εεε και που λετε το ονομα ειναι.... Μιλτιαδης! ?? Θα το κανουμε Μιλτος που ειναι καπως πιο...

 

Λοιπόν, θα σου πω κάτι να σου δώσω κουράγιο. Οι Λατίνοι έλεγαν ότι το όνομα είναι οιωνός!!! Είναι πολύ σημαντικό ποιο όνομα μας δίνουν οι γονείς μας και φυσικά ποιο μετέπειτα θα δώσουμε εμείς στα παιδιά μας. 

Ο Μιλτιάδης λοιπόν ήταν αριστοκράτης, πολιτικός και ΑΡΧΗΓΟΣ που οδήγησε τους Αθηναίους στη μάχη του Μαραθώνα. Δε θες κάτι άλλο. :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Μμμ είναι λίγο κάπως αλλά σκέψου ότι υπάρχουν και χειρότερα!!!μιας φίλης μου τον πεθερό τον λένε Ταξιάρχη και τον βγάλανε έτσι το μικρό και μίας αλλης Ζαφείρη!!

Χαχαχαχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Μμμ είναι λίγο κάπως αλλά σκέψου ότι υπάρχουν και χειρότερα!!!μιας φίλης μου τον πεθερό τον λένε Ταξιάρχη και τον βγάλανε έτσι το μικρό και μίας αλλης Ζαφείρη!!

Πες το Ταξιαρχης το κανουν Ακης το Ζαφειρης Ρουλης;χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Λοιπόν, θα σου πω κάτι να σου δώσω κουράγιο. Οι Λατίνοι έλεγαν ότι το όνομα είναι οιωνός!!! Είναι πολύ σημαντικό ποιο όνομα μας δίνουν οι γονείς μας και φυσικά ποιο μετέπειτα θα δώσουμε εμείς στα παιδιά μας. 

Ο Μιλτιάδης λοιπόν ήταν αριστοκράτης, πολιτικός και ΑΡΧΗΓΟΣ που οδήγησε τους Αθηναίους στη μάχη του Μαραθώνα. Δε θες κάτι άλλο. :-)

Ναι οκ αυτα θα σκεφτομαι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Valfrag είπε:

Πες το Ταξιαρχης το κανουν Ακης το Ζαφειρης Ρουλης;χαχαχαχα

Ζαφειρουλα λενε τη μαμα μου και τη φωναζουν Ρουλα και μας εχει απαγορευσει εδω και χρονια να βαλουμε το ονομα της σε παιδι γιατι δεν της αρεσει καθολου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η vayaki είπε:

Ζαφειρουλα λενε τη μαμα μου και τη φωναζουν Ρουλα και μας εχει απαγορευσει εδω και χρονια να βαλουμε το ονομα της σε παιδι γιατι δεν της αρεσει καθολου?

Και παλι ρε παιδι μου αλλο το Ρουλα και αλλο το Ρουλης χαχαχχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η vayaki είπε:

Ζαφειρουλα λενε τη μαμα μου και τη φωναζουν Ρουλα και μας εχει απαγορευσει εδω και χρονια να βαλουμε το ονομα της σε παιδι γιατι δεν της αρεσει καθολου?

Πάλι καλά που το καταλαβαίνουν από μόνη τους μερικοί!!!μιας φίλης μου τη μαμά τη λένε σουζανα και αυτή είχε απαγορεύσει στην κόρη της να βγάλει το όνομα της

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/1/2019 at 10:22 ΜΜ, ο/η Valfrag είπε:

Και παλι ρε παιδι μου αλλο το Ρουλα και αλλο το Ρουλης χαχαχχαχα

Χαχαχαχαχα ναι στο αγόρι είναι πιο δύσκολο!!!!!έχω δεν θα το έκανα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vayaki προσωπικά βρίσκω τ μιλτος υπέροχο. Είχα συμμαθητή π τ έλεγαν έτσι κ μ άρεσε από πάντα. Το βρίσκω ιδιαίτερο άλλα καθόλου άσχημο. Ίσα ίσα. Άνετα θα έβγαζα τ γιο μου.

@stasa199 στο χρόνο θα κάνεις ακόμη ένα χαχαχ πέρα απο την πλάκα μην τ σκέφτεσαι από τωρα για τ τι θα γίνει μετά από ένα χρόνο. Θα δεις πως θα είναι τ παιδί μέχρι τότε κ ανάλογα πρατεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/1/2019 at 1:51 ΠΜ, ο/η Diwni είπε:

@vayaki προσωπικά βρίσκω τ μιλτος υπέροχο. Είχα συμμαθητή π τ έλεγαν έτσι κ μ άρεσε από πάντα. Το βρίσκω ιδιαίτερο άλλα καθόλου άσχημο. Ίσα ίσα. Άνετα θα έβγαζα τ γιο μου.

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια λυπάμαι για τις μανουλες που αναγκάζονται να δώσουν ένα όνομα που δεν τους αρέσει κ πιο πολύ γι αυτές με τις θανάσιμες πεθερές ή και μαμάδες καμια φορά! Εμένα είναι αγγελούδια ρε παιδί μου, από την αρχή μας είπαν να κάνουμε ότι θέλουμε. Απλά είναι κι εμάς το πρώτο εγγόνι στην οικογένεια, ο πεθερός μου δε ζει εδώ κ δωδεκα χρόνια, ούτε εγώ τον είχα γνωρίσει κ από τότε που προσπαθούσαμε έλεγα στον άντρα μου αν θέλει να βάλουμε του πατέρα του, τιμής ένεκεν, Παύλος. Ο άντρας μου έλεγε να βάλουμε του μπαμπά μου, Χαράλαμπος, που είναι εν ζωή να το χαρεί (τον έχει αδυναμία τον πεθερό του). Αν είχαμε κορίτσι έλεγα της πεθεράς μου γιατί μ αρέσει πιο πολύ από της μαμάς μου (Ειρήνη αντί Γλυκερίας). Οι γονείς αμέτοχοι σ' όλο αυτό. Κάντε ότι θέλετε έλεγαν  κι οι δυο πλευρές. Κ τελικά όταν αρχίσαμε να προσπαθούμε, είχα κάνει ένα τάμα στον ταξιάρχη Μιχαήλ κ μπερδεύτηκαν τα πράγματα!!! Μετά από πολλη σκέψη είπαμε Παύλος Μιχαήλ, αν κ δε θέλαμε δύο ονόματα, όμως για τον πεθερό μου εγώ επέμεινα, δεν ξέρω το θελω πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mariamagdalini είπε:

Αχ κορίτσια λυπάμαι για τις μανουλες που αναγκάζονται να δώσουν ένα όνομα που δεν τους αρέσει κ πιο πολύ γι αυτές με τις θανάσιμες πεθερές ή και μαμάδες καμια φορά! Εμένα είναι αγγελούδια ρε παιδί μου, από την αρχή μας είπαν να κάνουμε ότι θέλουμε. Απλά είναι κι εμάς το πρώτο εγγόνι στην οικογένεια, ο πεθερός μου δε ζει εδώ κ δωδεκα χρόνια, ούτε εγώ τον είχα γνωρίσει κ από τότε που προσπαθούσαμε έλεγα στον άντρα μου αν θέλει να βάλουμε του πατέρα του, τιμής ένεκεν, Παύλος. Ο άντρας μου έλεγε να βάλουμε του μπαμπά μου, Χαράλαμπος, που είναι εν ζωή να το χαρεί (τον έχει αδυναμία τον πεθερό του). Αν είχαμε κορίτσι έλεγα της πεθεράς μου γιατί μ αρέσει πιο πολύ από της μαμάς μου (Ειρήνη αντί Γλυκερίας). Οι γονείς αμέτοχοι σ' όλο αυτό. Κάντε ότι θέλετε έλεγαν  κι οι δυο πλευρές. Κ τελικά όταν αρχίσαμε να προσπαθούμε, είχα κάνει ένα τάμα στον ταξιάρχη Μιχαήλ κ μπερδεύτηκαν τα πράγματα!!! Μετά από πολλη σκέψη είπαμε Παύλος Μιχαήλ, αν κ δε θέλαμε δύο ονόματα, όμως για τον πεθερό μου εγώ επέμεινα, δεν ξέρω το θελω πολυ

Αφού το θέλεις πολύ καλά κάνεις. Να δώσεις οποίο όνομα επιθυμείς και θεωρείς σωστό. Πάντως, είσαι τυχερή που δε σου δημιουργούν κανενα πρόβλημα οι συγγενείς. Να έρθουν με το καλό τα μωράκια μας και κορίτσια!! μη στεναχωριέστε για τέτοια θέματα. Υπάρχουν πολύ πιο σημαντικά. Θα μας διαβάζουν κοπέλες που προσπαθούν για παιδάκι και θα λένε ας κάνω εγώ ένα μωράκι και ας πάρει οποίο όνομα είναι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα κι από εμένα! Εμείς από την αρχή είχαμε δηλώσει ότι το μωρό με το καλό θα πάρει όνομα από αυτά που δεν έχουν ακουστεί και από τις δύο πλευρές. Οπότε ήξεραν οι γονείς από την αρχή τα ονόματα που θα διαλέγαμε κι έτσι δεν είχαμε πολλά πολλά... Το θέμα είναι να βγουν γερά τα μωράκια μας και όπως και να τα βγαλουμε, θα τα αγαπάμε το ίδιο!!!

Ωστόσο η πεθερούλα ανέκαθεν ήταν από εκείνες που έχουν άποψη για τα πάντα. Έτσι και τώρα έχει αρχίσει τις θεωρίες... Εγώ πάλι δεν πολύ δίνω σημασία, αφού ούτως ή άλλως, να έρθει με το καλό το μπεμπέ, ο άντρας μου κι εγώ θα έχουμε τον πρώτο και... τελευταίο λόγο για το παιδί μας. 

@Angelmammy Γέλασα πολύ με αυτό που έγραψες  για τις αγορομάνες! Ως μέλλουσα αγορομάνα, το έχω σκεφτεί κι εγώ μη γίνω σαν εκείνες που κοροϊδεύω που είναι κολλημένες με τους γιους...  Από τώρα έχω πει στον άντρα μου πως εάν με δει να κάνω περίεργα να με βάλει στη θέση μου... Χαχαχα!!!

@stasa199 μη στενοχωριέσαι για την πεθερά! Αστην να λέει τα δικά της. Έτσι κάνω κι εγώ... Εάν μπορείς να συνεννοηθεί με τον άντρα σου και τα βρίσκετε, μην ασχολείσαι με αυτά που λένε οι γύρω. Πολύ φοβάμαι ότι αφού γεννηθούν τα μωρά μας έχουμε να ακούσουμε πολύ χειρότερα από διάφορους... Οπότε όσο μπορούμε αδιαφορία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/1/2019 at 4:29 ΜΜ, ο/η Madi85 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα κι από εμένα! Εμείς από την αρχή είχαμε δηλώσει ότι το μωρό με το καλό θα πάρει όνομα από αυτά που δεν έχουν ακουστεί και από τις δύο πλευρές. Οπότε ήξεραν οι γονείς από την αρχή τα ονόματα που θα διαλέγαμε κι έτσι δεν είχαμε πολλά πολλά... Το θέμα είναι να βγουν γερά τα μωράκια μας και όπως και να τα βγαλουμε, θα τα αγαπάμε το ίδιο!!!

Ωστόσο η πεθερούλα ανέκαθεν ήταν από εκείνες που έχουν άποψη για τα πάντα. Έτσι και τώρα έχει αρχίσει τις θεωρίες... Εγώ πάλι δεν πολύ δίνω σημασία, αφού ούτως ή άλλως, να έρθει με το καλό το μπεμπέ, ο άντρας μου κι εγώ θα έχουμε τον πρώτο και... τελευταίο λόγο για το παιδί μας. 

@Angelmammy Γέλασα πολύ με αυτό που έγραψες  για τις αγορομάνες! Ως μέλλουσα αγορομάνα, το έχω σκεφτεί κι εγώ μη γίνω σαν εκείνες που κοροϊδεύω που είναι κολλημένες με τους γιους...  Από τώρα έχω πει στον άντρα μου πως εάν με δει να κάνω περίεργα να με βάλει στη θέση μου... Χαχαχα!!!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Angelmammy είπε:

Αφού το θέλεις πολύ καλά κάνεις. Να δώσεις οποίο όνομα επιθυμείς και θεωρείς σωστό. Πάντως, είσαι τυχερή που δε σου δημιουργούν κανενα πρόβλημα οι συγγενείς. Να έρθουν με το καλό τα μωράκια μας και κορίτσια!! μη στεναχωριέστε για τέτοια θέματα. Υπάρχουν πολύ πιο σημαντικά. Θα μας διαβάζουν κοπέλες που προσπαθούν για παιδάκι και θα λένε ας κάνω εγώ ένα μωράκι και ας πάρει οποίο όνομα είναι. 

Έχεις απόλυτο δίκιο!!!!ας είναι καλά τα μωράκια μας και όλα τα άλλα δεν έχουν τόση σημασια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα! Διαβάζω όλα όσα γράφετε για τις πεθερές κ γελάω...δεν σας κρύβω ότι στο πρώτο μου παιδί κι εγώ έτσι σκεφτόμουν...τσατοζομουν αν μου έλεγε τη γνώμη της για κάτι θεωρούσα ότι έχουν περάσει χρόνια κ δεν ξέρει κ όλα όσα γράφετε...γυρισα στη δουλειά όταν το μωρό ήταν 2?5 μηνών κ την άφηνα 2 φορές την εβδομάδα στην γιαγιά...τις άλλες μέρες την είχε ο άντρας μου...λοιπόν ήμουν στη τσίτα στην αρχή...μου έλεγε πχ δώσε πιπίλα εγώ δεν ήθελα αλλά δοκίμασα κ το μωρό αναγουλιαζε ..της το έλεγα κ με αμφισβητούσε...ανέβαζα πίεση ...της άφησα λοιπόν το μωρό έφυγα στη δουλειά κ σε μια ώρα με πήρε τηλέφωνο να γυρίσω...δεν δεχόταν τίποτα ούτε πιπίλα ουτε μπιμπερο με αντλημενο γάλα..γενικά τον πρώτο καιρό μου έφταιγαν όλα...οι συμβουλές μου την έδιναν...μετά κάπως χαλάρωσα...είδα ότι κι αυτη λατρεύει το παιδί και θελει να βοηθήσει κ λέω την αδίκησα...τώρα στο δεύτερο που είναι πιο κουλ γενικά νομίζω δεν θα έχω την ίδια στάση...γενικά για να μην είμαι αχάριστη με έχουν βοηθήσει πολύ τα πεθερικά μου κ βοηθάνε ακόμη απλά όταν είσαι πρωτάρα κ αγχώνεσαι σου φταίνε όλα...λίγο οι ορμόνες λίγο το άγχος δεν θέλει κ πολύ...

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για το όνομα εμάς ήδη ξέρουν ότι θα βάλουμε τον πεθερό μου ...στο πρώτο βάλαμε τον μπαμπά μου...η μαμά κ η πεθερά μου τα έχουν ακούσει...οπότε δεν ρωτάνε γιατί ήδη γνώριζαν...αλλά γενικά με τα ονόματα δεν είχαμε ποτέ θέμα...να είναι γερά τα μωράκια μας κ όλα τα υπόλοιπα είναι λεπτομέρειες...εγώ και για τον αποθηλασμο άκουσα τα μύρια όσα ( αποθηλασμο στους 13 μήνες κ το θεωρούσαν πολύ οι γύρω μου) και για τη συγκοιμηση και για το κούνημα κ για την διατροφή...γενικά είχαν άποψη όλοι...όταν άφηνα όμως το μωρό σε μαμαδοπεθερες έλεγαν έχεις δίκιο ... Ο καθένας τα δικά του μανουλες...θα ακούσετε πολλά... εμπιστευτείτε το ένστικτο σας κι ακολουθήστε το μωρό...εσείς ξέρετε καλύτερα απ' όλους το παιδί...κ όλα θα γίνουν στην ώρα τους...μην πιέζετε καταστάσεις...κ θα μιλήσουν κ θα περπατήσουν κ θα φάνε κ μόνα τους θα κοιμηθουν κ πάνα θα κόψουν...απλά όλα στην ώρα τους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η dimitra2222 είπε:

Για το όνομα εμάς ήδη ξέρουν ότι θα βάλουμε τον πεθερό μου ...στο πρώτο βάλαμε τον μπαμπά μου...η μαμά κ η πεθερά μου τα έχουν ακούσει...οπότε δεν ρωτάνε γιατί ήδη γνώριζαν...αλλά γενικά με τα ονόματα δεν είχαμε ποτέ θέμα...να είναι γερά τα μωράκια μας κ όλα τα υπόλοιπα είναι λεπτομέρειες...εγώ και για τον αποθηλασμο άκουσα τα μύρια όσα ( αποθηλασμο στους 13 μήνες κ το θεωρούσαν πολύ οι γύρω μου) και για τη συγκοιμηση και για το κούνημα κ για την διατροφή...γενικά είχαν άποψη όλοι...όταν άφηνα όμως το μωρό σε μαμαδοπεθερες έλεγαν έχεις δίκιο ... Ο καθένας τα δικά του μανουλες...θα ακούσετε πολλά... εμπιστευτείτε το ένστικτο σας κι ακολουθήστε το μωρό...εσείς ξέρετε καλύτερα απ' όλους το παιδί...κ όλα θα γίνουν στην ώρα τους...μην πιέζετε καταστάσεις...κ θα μιλήσουν κ θα περπατήσουν κ θα φάνε κ μόνα τους θα κοιμηθουν κ πάνα θα κόψουν...απλά όλα στην ώρα τους...

Αααχ καλά που έχουμε και εσάς τις έμπειρες μανούλες!!!!!Όλα καλά θα πάνε για όλους!και όπως λες και εσυ στα ζόρια θα τους αφήσουμε να το καταλάβουν μόνοι τους!!!τόσο απλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...