Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

@joy2 Ναι κορίτσι μου εννοείται πως κάνει κ για τ νερό. Το βραζεις όμως πρώτα τουλάχιστον τους 6 πρώτους μήνες. Πχ μπορείς να βραζεις νερό να έχεις κ ας κρυώνει. Κ μετά γεμίζεις από εκείνο τ μπιμπερό κ τ βάζεις στο μηχάνημα να ζεσταθεί. Νομίζω μετά αρκεί κ τ νερό της βρύσης δηλαδή να θερμαίνεται μια κ έξω εκεί κ εσύ να συμπληρώσεις τη σκόνη. Ρωτα κ τ παιδίατρο για σίγουρα. Με τ καλό τα μωράκια σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 9 ώρες, ο/η Mariamagdalini είπε:

Έτσι είπε κ σε σένα, φυσιολογικό ε; απλά εμείς δεν μπορούμε να τα βλέπουμε να ζοριζονται! Υπομονή λοιπόν... Εμάς μας είπε ότι είναι ανώριμο το γαστρεντερικό σύστημα κ μεγαλώνοντας θα στρώσει. Αδύναμο κοιλιακό τοίχωμα νομίζω ανέφερε. Σ' αυτή τη φάση μας νοιάζει λέει η υφή κ το χρώμα. Κ εννοείται αν δεν κάνει κακά πολλές μέρες

Τώρα για την πιπίλα λογικό το βρίσκω για τα μωράκια που δε θηλάζουν να τη χρειάζονται, εφόσον εμείς που θηλάζουμε βλέπουμε ότι κάνουν το βυζί πιπίλα ?? Εμένα η παιδίατρος μου πρότεινε να του δώσουμε πιπίλα τότε που πρωτοξεκίνησαν οι κολικοί γιατί δεν ηρεμούσε ούτε ήθελε στήθος. Σίγουρα καλό θα ήταν να μην "εθιστεί" γιατί μετά θα έχουμε να αλλαξουμε ακόμα μια συνήθεια του μωρού που θα δυσκολέψει κι εμάς κι αυτό

Όπως λες δεν θέλουμε να τα βλέπουμε να ζορίζονται εμένα έχει και κολικούς ζορίζεται και με τα κακα αστα να πάνε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας! Σχετικά με το θέμα του ύπνου, εμάς έχει δύο μέρες τώρα που κοιμάται σερί 12-7 ξυπνάει για να φάει και ξανακοιμάται μέχρι τις 10 και.

Να ρωτήσω κάτι που με άγχωσε..παρατήρησα σήμερα ότι ο παράμεσος στο ένα χεράκι απ τη μια πλευρά έχει κοκκινίσει..προφανώς πιέζει το νύχι το δέρμα του! Όταν του έκοψα τα νυχάκια, σε εκείνο το δάχτυλο στη μια πλευρά πρέπει να το έκοψα λίγο πιο βαθιά. Έχει συμβεί σε κάποια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@joy2 Ναι κορίτσι μου εννοείται πως κάνει κ για τ νερό. Το βραζεις όμως πρώτα τουλάχιστον τους 6 πρώτους μήνες. Πχ μπορείς να βραζεις νερό να έχεις κ ας κρυώνει. Κ μετά γεμίζεις από εκείνο τ μπιμπερό κ τ βάζεις στο μηχάνημα να ζεσταθεί. Νομίζω μετά αρκεί κ τ νερό της βρύσης δηλαδή να θερμαίνεται μια κ έξω εκεί κ εσύ να συμπληρώσεις τη σκόνη. Ρωτα κ τ παιδίατρο για σίγουρα. Με τ καλό τα μωράκια σου!

Σε ευχαριστώ πολύ Diwni μου! Τέλεια! Ναι εύκολο είναι :) εννοείται θα μιλήσω και με τον παιδίατρο!! ? ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 ναι κορίτσι μου γλυκό! Τέλος του μηνα αρχές του άλλου θα μπω για γέννα! Θα μου πει την άλλη εβδομάδα η ιατρός την ημερομηνία. Ναι είδες που λέγαμε τα δικά σου τότε να κάνεις υπομονή λίγες μέρες!! Εεε τώρα κάνω εγώ υπομονή με τη παλιόζέστη αχαχαχα! Φιλιά στα πατουσάκια της μικρής!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η joy2 είπε:

@stasa199 ναι κορίτσι μου γλυκό! Τέλος του μηνα αρχές του άλλου θα μπω για γέννα! Θα μου πει την άλλη εβδομάδα η ιατρός την ημερομηνία. Ναι είδες που λέγαμε τα δικά σου τότε να κάνεις υπομονή λίγες μέρες!! Εεε τώρα κάνω εγώ υπομονή με τη παλιόζέστη αχαχαχα! Φιλιά στα πατουσάκια της μικρής!! 

Άντε με το καλό να κρατήσεις αγκαλιά τα αντράκι σου!!!!!τίποτα δεν εμεινε!!!Θα περιμένω να μάθω νέα σου!!!Θα είναι λίγο δύσκολα αλλά όπως έχουμε πει θα είναι διπλή η ευτυχία!εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!!!❤❤❤??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Άντε με το καλό να κρατήσεις αγκαλιά τα αντράκι σου!!!!!τίποτα δεν εμεινε!!!Θα περιμένω να μάθω νέα σου!!!Θα είναι λίγο δύσκολα αλλά όπως έχουμε πει θα είναι διπλή η ευτυχία!εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!!!❤❤❤??????

Να είσαι καλά Νατάσα μου!! Ναι εννοείται θα τα μαθαίνεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Sofi90 είπε:

Καλημέρα!Εχω ενα θεμα με το στηθος..Εχει 2 μερες τωρα που μου πρηζεται πολυ οπως στις αρχες και νιωθω δυσφορια.Δεν μπορω να καταλαβω το γιατι..Υποτιθεται πως με τον καιρό αυτο θα εφτιαχνε.Μηπως δεν τρωει πολυ το μωρο και γι αυτο??Εχω παραγγειλει θήλαστρο αλλα δεν το εχω παραλαβει ακομα γοα να εβγαζα λιγο..Αφου λεω μηπως την ξυπναω γιατι σημερα το βραδυ μου κοιμηθηκε 6ωρο σερι..

@joy2 Με το καλο τα διδυμακια σου!!Γερά να ειναι?

Καλημέρα!! Μην ανησυχείς! Ακριβώς στη φάση που είσαι πέρασα το ίδιο! Μου κράτησε αν θυμάμαι καλά 3 μέρες αυτό το φοβερό πρήξιμο. Ακριβώς όπως ήταν στην αρχή αρχή. Μετά ηρέμησα αρκετά αλλά εμένα παραμένει το στήθος μου να γεμίζει γάλα που μου δημιουργεί δυσφορία όταν μένει ώρες χωρίς να θηλάσει. Δλδ ο θηλασμός μου ακόμα να εδραιωθεί. Και είμαι στις 66 μέρες σήμερα. Αν δε θηλάσω για 4-5 ώρες γεμίζει τόσο που σκληραίνει σε σημεία αρκετά. Αλλά η μικρή σε 10' έχει μαλακώσει το στήθος μου όπως ήταν παλιά, πριν τον τοκετό.

Εγώ κορίτσια έχω ένα άλλο πρόβλημα. Εδώ και 3 μέρες και νύχτες η μικρή το βράδυ κοιμάται πάρα πολύ αργά (κατά τις 02:00) και ξυπνάει ανά 3 ώρες να φάει με διαφορά τη σημερινή νυχτα που ξυπνούσε ανά 2 ώρες ακριβώς (ούτε ρολόι να είχε) και τη μέρα κοιμάται πάρα πολύ. Ποτέ δε μου κοιμόταν μέρα αν θυμάστε. Και όσο είναι ξύπνια τρώει τα χέρια της με μανία!!! Έχει δεν έχει φάει, νυστάζει δε νυστάζει.... Τρώει τα χέρια της. Επειδή πιπίλα δε δέχεται και εγώ δε θέλω να μάθει να πιπιλαει τα χέρια της, της τα βγάζω συνεχώς από το στόμα ή της κρατάω το χεράκι αλλά δεν έχει επιτυχία γιατί μόλις την αφήσω ξεκινάει πάλι. Λέτε να περνάει άλμα ανάπτυξης;; Είμαστε στην 9η εβδομάδα. Επίσης όλη μέρα είναι ήσυχη και ή παίζουμε, ή τρώει ή κοιμάται αλλά τη νύχτα από τις 21:00 περίπου μέχρι τις 02:00 έχει απίστευτη γκρίνια. Πόσες φορές θα αλλάξουν πρόγραμμα Χριστέ μου;;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/7/2019 at 11:59 ΠΜ, ο/η Angelmammy είπε:

Καλημέρα!! Μην ανησυχείς! Ακριβώς στη φάση που είσαι πέρασα το ίδιο! Μου κράτησε αν θυμάμαι καλά 3 μέρες αυτό το φοβερό πρήξιμο. Ακριβώς όπως ήταν στην αρχή αρχή. Μετά ηρέμησα αρκετά αλλά εμένα παραμένει το στήθος μου να γεμίζει γάλα που μου δημιουργεί δυσφορία όταν μένει ώρες χωρίς να θηλάσει. Δλδ ο θηλασμός μου ακόμα να εδραιωθεί. Και είμαι στις 66 μέρες σήμερα. Αν δε θηλάσω για 4-5 ώρες γεμίζει τόσο που σκληραίνει σε σημεία αρκετά. Αλλά η μικρή σε 10' έχει μαλακώσει το στήθος μου όπως ήταν παλιά, πριν τον τοκετό.

Εγώ κορίτσια έχω ένα άλλο πρόβλημα. Εδώ και 3 μέρες και νύχτες η μικρή το βράδυ κοιμάται πάρα πολύ αργά (κατά τις 02:00) και ξυπνάει ανά 3 ώρες να φάει με διαφορά τη σημερινή νυχτα που ξυπνούσε ανά 2 ώρες ακριβώς (ούτε ρολόι να είχε) και τη μέρα κοιμάται πάρα πολύ. Ποτέ δε μου κοιμόταν μέρα αν θυμάστε. Και όσο είναι ξύπνια τρώει τα χέρια της με μανία!!! Έχει δεν έχει φάει, νυστάζει δε νυστάζει.... Τρώει τα χέρια της. Επειδή πιπίλα δε δέχεται και εγώ δε θέλω να μάθει να πιπιλαει τα χέρια της, της τα βγάζω συνεχώς από το στόμα ή της κρατάω το χεράκι αλλά δεν έχει επιτυχία γιατί μόλις την αφήσω ξεκινάει πάλι. Λέτε να περνάει άλμα ανάπτυξης;; Είμαστε στην 9η εβδομάδα. Επίσης όλη μέρα είναι ήσυχη και ή παίζουμε, ή τρώει ή κοιμάται αλλά τη νύχτα από τις 21:00 περίπου μέχρι τις 02:00 έχει απίστευτη γκρίνια. Πόσες φορές θα αλλάξουν πρόγραμμα Χριστέ μου;;;

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Sofi90 είπε:

Μηπως εχουν ξεκινησει τα δοντια??Εχει και σάλια?Της ξαδερφης μου στον μηνα πανω ξεκινησαν τα ουλα να ενοχλουν τον μπεμπη και εβαζε τα χερια στο στομα (ολη την μπουνιτσα) και οτι αλλο εβρισκε κοντα του..Ειχε και πολλα σαλακια..Στο διμηνο ειχε βγαλει ηδη 2 δοντια..

Μηπως την πειραξε κατι που έφαγες?Εγω μανιταρια εφαγα ενα μεσημερι και 2 μερες δεν ηρεμησαμε..Δεν κοιμηθηκε ουτε 5 ωρες το 24ωρο

Για δοντάκια δεν ξέρω καθόλου. Είναι νωρίς πάντως ακόμα για το μέσο όρο των μωρών σε αυτήν την ηλικία να βγάλουν δοντάκια. Θα δούμε εν καιρώ όμως...

Δεν έφαγα κάτι διαφορετικό από αυτά που τρώω από την αρχή του θηλασμού. Μανιτάρια και την ενόχλησαν, ε;; Μα που να φανταστούμε...

Λες να περνάει άλμα;;;; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/7/2019 at 2:22 ΜΜ, ο/η Angelmammy είπε:

Για δοντάκια δεν ξέρω καθόλου. Είναι νωρίς πάντως ακόμα για το μέσο όρο των μωρών σε αυτήν την ηλικία να βγάλουν δοντάκια. Θα δούμε εν καιρώ όμως...

Δεν έφαγα κάτι διαφορετικό από αυτά που τρώω από την αρχή του θηλασμού. Μανιτάρια και την ενόχλησαν, ε;; Μα που να φανταστούμε...

Λες να περνάει άλμα;;;; 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Sofi90 είπε:

Ναι μπορεί να ειναι αλμα..και μεις των 5εβδομαδων το περασαμε βαριά με πολυ κλαμα και γκρίνια

Κι εμείς το ίδιο! Και τώρα στην 9η εβδομάδα κάπου διάβασα ότι μπορεί τα μωράκια να δείξουν φοβερή υπνηλία μέσα στη μέρα και υπερδιέγερση τη νύχτα με πολλή πείνα (τη νύχτα). Ακριβώς όπως η μικρή μου τώρα. Όλο φάσεις περνάνε κι αυτά κι εμείς δεν ξέρουμε τι συμβαίνει κάθε φορά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy κ μένα τ κάνει αυτό με τ χεράκι. Άφησε την Δ πειράζει. Πρώτον ανακαλύπτει έτσι τ κόσμο της. Δεύτερον τα ηρεμεί η θηλαστικη κίνηση. Θα τ κόψει μόνη της. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Angelmammy κ μένα τ κάνει αυτό με τ χεράκι. Άφησε την Δ πειράζει. Πρώτον ανακαλύπτει έτσι τ κόσμο της. Δεύτερον τα ηρεμεί η θηλαστικη κίνηση. Θα τ κόψει μόνη της. 

Αλήθεια θα το κόψει μόνη της;;; Η μεγάλη σου το έκανε;; Πόσο να την αφήνω;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!Έχω και εγώ θέμα με το στήθος!Η μπέμπα μου κοιμάται τα βράδια από 3 ώρες μέχρι 7 συνεχόμενα και όταν φτάνει τις 4 νε 5 ώρες αρχίζει και με πονάει το στήθος που την είχα θηλάσει στο προτελευταίο γεύμα και λερώνει...Μια φορά την ξύπνησα την άλλη έτυχε να ξύπνησε ο μόνη της και μου το άδειασε αλλά ξυπνάω από την ενόχληση....Επίσης εμένα δεν τρώει πάνω από 5 λεπτά....συνήθως στο 5λεπτο σταματάει,σπάνια πάει παρά πάνω....εχθές το βράδυ δεν μπορούσα να την αφήσω από την αγκαλιά μου....Μόλις της άφηνα πονάνε και ξύπνουσε!Δεν ξέρω γιατί αλλά στην αγκαλιά μου δεν πονάει τόσο!εμένα από χθες κοιμάται σχεδόν όλη μέρα!Μάλλον της έκανε καλό που πήγαμε εκκλησία!βέβαια βγήκαμε και βόλτα και στο αμάξι νανουριστηκε  και κοιμήθηκε!Δεν ξέρετε πόσο χάρηκα!Σήμερα έχω γυναικολόγο να δούμε πως θα πάει!

Όσο για τα σαλακια και τα δόντια έχει 3 μέρες περίπου που έχει αρχίσει να μας τρώει στον ώμο όταν την κρατάμε να ρευτει!Εγώ βλέπω στα ούλα της κάτω 2 ασπρακια από όταν γεννήθηκε...και εσάς φαίνονται η μήπως θα μου βγάλει νωρίς δόντια??

Της σταμάτησα και τις σταγόνες για τους κολικούς 2 μέρες τώρα...Έχω κόψει τελείως τα γαλακτοκομικά (έφαγα ελάχιστη φέτα εχθές Ούτε μπουκια)και τα όσπρια και νομίζω πάει καλά!Επίσης έχω προσέξει ότι όταν είναι ανήσυχη την βάζω σε μια θέση και τα κάνει και ηρεμεί.. λέτε να έχει θέμα δυσκοιλιότητας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199σε "αδειάζει" στο 5λεπτο;;; Ή μένει γάλα στο στήθος σου;; Χορταινει η μικρή;;; 

Όχι, δεν έχω δει ασπράκια στα ούλα της. Αλλά κι εμάς έτσι μας κάνει στο ώμο. Και όχι μόνο σε εμάς. Χθες είχα πάει Γέρακα στον μπαμπά μου να ψηφίσω και έτρωγε τον ώμο του παππού της. Χαχαχαχα! 

Μπράβο που ηρέμησε κάπως με τους κολικούς. Και η δικιά μας το ίδιο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy ειχα διαβάσει κάπου αν δεν κανω λάθος οτι ολα τα μωράκια απο 2-4 μηνών βάζουν όλη τη μπουνιτσα τους μέσα στο στομα και οτι ειναι αναπτυξιακό στάδιο. Ίσως ανακαλύπτουν τα χεράκια τους έτσι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Berry είπε:

@Angelmammy ειχα διαβάσει κάπου αν δεν κανω λάθος οτι ολα τα μωράκια απο 2-4 μηνών βάζουν όλη τη μπουνιτσα τους μέσα στο στομα και οτι ειναι αναπτυξιακό στάδιο. Ίσως ανακαλύπτουν τα χεράκια τους έτσι...

Ωραία!! Θα ρωτήσω κ τον παιδίατρο βέβαια αλλά απ' ότι καταλαβαίνω είναι φυσιολογικό κ σχεδόν όλα τα μωράκια το κάνουν. :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

@stasa199σε "αδειάζει" στο 5λεπτο;;; Ή μένει γάλα στο στήθος σου;; Χορταινει η μικρή;;; 

Όχι, δεν έχω δει ασπράκια στα ούλα της. Αλλά κι εμάς έτσι μας κάνει στο ώμο. Και όχι μόνο σε εμάς. Χθες είχα πάει Γέρακα στον μπαμπά μου να ψηφίσω και έτρωγε τον ώμο του παππού της. Χαχαχαχα! 

Μπράβο που ηρέμησε κάπως με τους κολικούς. Και η δικιά μας το ίδιο. 

Ναι στο 5 λεπτό χορταίνει!φτου φτου μη την ματιασω!και με αδειάζει βέβαια τρέχει και το στήθος μου Αφού της βάζω πανάκι και το βράδυ το μουσκευουμε τελείως λίγο εγώ που όταν αφήνει το στήθος κάπου πρέπει να το αδειάσω λίγο αυτή που της τρέχουν από παντού!Αυτό με τον ώμο θέμα!Δε θέλω να τρώει όποιον την παίρνει αγκαλιά!Έχω αρχίσει και δίνω πάνα σε όλους να βάζουν πάνω τους....την μπουνιτσα της εμένα την βάζει όταν πεινάει μόνο και όχι όλη πιπιλαει λίγο η αν θέλει στήθος το βράδυ για να κοιμηθεί !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου πως τα βάζετε τα μωράκια σας να κοιμούνται ; Ανάσκελα η στο πλαι; Εμάς όλοι οι παιδίατροι μας είπαν ανάσκελα με το κεφαλάκι στο πλαι. Αποτέλεσμα αυτού ειναι το μωρό να προτιμάει την αριστερή πλευρά και δεξιά δεν θέλει καθόλου. Του το γυρνάμε δεξιά όταν τον πάρει βαθιά ο ύπνος αλλά μετά απο λιγο καταλήγει παλι απο τα αριστερά. Η παιδίατρος ειπε να του το γυρνάμε όσο μπορούμε για να μην δυναμώσουν οι μύες μονο απο τη μια πλευρά. Τωρα φιλόξενω την πεθερά μου για λίγες μερες και με εχει τρομάξει λέγοντας μου οτι το κεφαλάκι του παιδιού απο πίσω εχει πάρει κλίση. Όλη μερα τον βάζει στο πλαι και το παιδί δυσκολεύεται να κοιμηθεί και ειναι ανήσυχο. Σκεφτόμουν να πάρω καμία σφηνουλα αφού ρωτήσω πρώτα τη γιατρό μας. Εχει καμία σας αντίστοιχο θεμα; Ειμαι πολυ προβληματισμένη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Berry προσωπικά την αφήνω να βολευτεί μόνη της. Την έβαζα στο πλάι μια από τη μια μεριά μια από την άλλη αλλά γυρνούσε ανάσκελα μόνη της κ πάντα τ κεφάλι τ είχε αριστερά. Αποτέλεσμα να έχει μια ανομοιομορφια τ κεφαλάκι της αλλά ο παιδίατρος μ είπε ότι είναι καθαρά λόγο προτίμησης θέσης κ από τ 6ο π θα κάθεται θα στρώσει από μόνο του. Όσες φορές προσπάθησα να την βάλω από την άλλη ξύπνησε κ αναστάτωθηκε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Berry προσωπικά την αφήνω να βολευτεί μόνη της. Την έβαζα στο πλάι μια από τη μια μεριά μια από την άλλη αλλά γυρνούσε ανάσκελα μόνη της κ πάντα τ κεφάλι τ είχε αριστερά. Αποτέλεσμα να έχει μια ανομοιομορφια τ κεφαλάκι της αλλά ο παιδίατρος μ είπε ότι είναι καθαρά λόγο προτίμησης θέσης κ από τ 6ο π θα κάθεται θα στρώσει από μόνο του. Όσες φορές προσπάθησα να την βάλω από την άλλη ξύπνησε κ αναστάτωθηκε.

Ακριβώς τα ίδια και εμείς αλλά λυσαξανε να μου λένε όλοι για αυτο και εχω εκνευριστεί αλλά και στεναχωρεθει ταυτόχρονα. Βλέπω και το μωρό να ταλαιπωρείται δεν θέλω και πολυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Berry Εγώ δεν το ήξερα αυτό και η παιδίατρος η πρώτη που δεν μου άρεσε μου το είπε!δεν ξέρω αν είχε δει κάτι τότε αλλά μου είπε να τη βάζω μια από τη μια μεριά μια από την άλλη η ανάσκελα η στο πλάι!Εγώ ανάσκελα τη βάζω γιατί μια φορά την είχα στο πλάι και μου γύρισε μπρούμυτα και ευτυχώς την είδα αμέσως και ο τωρινός παιδίατρος μου είπε μόνο στο πλάι  αλλά δεν μου είπε κάτι για το μια από τη μια μια από την άλλη!Ίσως ήταν στην αρχή πιο ευαίσθητα γιατί τώρα πλέον δεν προσέχω πως τη βάζω τότε με είχε αγχώσει παρά πολύ αυτή!Ααα μου είχε πει και στο θηλασμό εγώ τη θήλαζα από δεξιά κανονικά και από αριστερά την εβαζα το κορμάκι της στο πλάι και μου είπε πως πάλι στην ίδια φορά ακουμπάει και από τότε τη θηλάζω με την ίδια στάση και στα δύο για να μην είναι μόνο από τη μια μεριά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...