Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η stasa199 είπε:

@Narcissa και εμενα υποτιθεται ειναι πολυ χαμηλα αλλα εγω μια χαρα ταλαιπωρουμε!!!δεν ξερω...πλεον δεν τα λεω καν στο γιατρο γιατι δεν μπρορει να μου κανει και κατι...

Ναι καλα θυμασαι μου ειχε ανεβει για μια δυο μερες και μετα προσπαθουσα να ειμαι ηρεμη για να μη  ξανα ανεβει!

Εχουν πλακα μωρε που ανησυχουν αλλα ενταξει πες τους αν γινει κατι θα σας παρω εγω δε γινεται να σε ολοι να σε παιρνουν ολη την ωρα τηλεφωνο!!!!καλα για τον αντρα σου δεν μπορω να πω κατι!!και ο δικος μου απο την ερχη ετσι εκανε αλλα μετα χαλαρωσε ευτυχως!τωρα στο τελος δεν ξερω πως θα κανει!!!εμενα δεν εχουν ξεκινησει να κανουν ετσι ευτυχως γιατι δε θα το αντεχα ουτε θα το αντεξω!!!!αλιμονο πες τους οτι οτι και να γινει ενα τηλεφωνο στον αντρα σου θα τον κανεις αν δεν το βρεις θα παρεις καποιον αλλο!

Όοοοχι δεν κατάλαβες, όταν λέμε ανησυχούν μήπως έπαθα "κάτι", εννοούμε κάτι τύπου να έπεσα και να χτύπησα και στην καλύτερη να μην μπορώ να κουνηθώ ή να είμαι αναίσθητη για κάποιο περίεργο λόγο, άρα πώς να ειδοποιήσω; Μιλάμε για μεγάλη φαντασία όχι αστεία ?

Γυρίσαμε από τη γιατρό πριν λίγο. Ο μπέμπης έχει χωθεί τόσο χαμηλά στη λεκάνη που δεν μπορεί πια να τον μετρήσει με ακρίβεια! Και ο τράχηλος ούτε 1 εκατοστό... Είναι πλέον σίγουρη ότι έχει "κολλήσει" από το χειρουργείο που είχα κάνει παλιότερα. Κατά τα άλλα όλα καλά, αν και απ'ότι κατάλαβα φοβήθηκε με την πίεση και τις ζαλάδες και τα πρηξίματα και μου είπε να την κρατάω ενήμερη. Από την ώρα που φύγαμε έχω φουλ συσπάσεις. Όχι επίπονες, αλλά πολύ πολύ ενοχλητικές, σα να μου σφίγγει κάποιος την κοιλιά!    

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Narcissa οντως δεν καταλαβα!!!!το εχουν παει αλλου !!!χαχαχαχα υπομονη!!!!

Μια χαρα ο μπεμπης!!!καλα σημαδια ολα νομιζω και ο τραχηλος και η θεση του και οι συσπασεις αντε αντε φτανει η ωρα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νταξει απ' ότι κατάλαβα κορίτσια τα νεύρα σε όλες μας είναι χαρακτηριστικά και αναπόφευκτα. Τι να γίνει κάπου πρέπει να καταλάβουν κι εμάς. Εμένα τις τελευταίες μέρες ο ύπνος μου είναι ανήσυχος και τη μικρή μου τη νιώθω συνέχεια δόξα τω Θεώ δεν έχει ησυχία!! ? @Narcissa Μια χαρά έτοιμη σε βλέπω όμως ε; Αντε πλησιάζει η ώρα όλα καλά θα πάνε!! Αχαχαχα όσο για τους δικούς σου πρέπει να είναι πολύ ενοχλητική όλη αυτή η κατάσταση όμως. Θα τους περάσει και θα ηρεμήσουν, ελπίζω δηλαδή γιατί άμα κάνουν έτσι και μετά τη γέννα για το μωρό τότε καλή υπομονή!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια κι εγώ υποφέρω στον ύπνο...καμιά στάση δεν με βολεύει πια...από τη μια λέω θεέ μου να γεννησω να κοιμηθώ σαν άνθρωπος...από την άλλη γελάω λέω αν γεννησω είναι που δεν θα κοιμηθώ...πάντως νομίζω οι μέρες που θα μείνουμε στην κλινική θα είναι οι πιο ξεκούραστες... απολαύστε τες...χαχαχ !!! @Valfrag καθώς κ στις υπόλοιπες μανουλες σημασία έχει να είμαστε καλά εμείς Κάι τα μωρά μας...ανεξάρτητα από το πώς θα γεννήσουμε αν θα θηλασουμε κλπ η κάθε μία κανει το καλύτερο δυνατό για το μωρό της...απλά να θυμάστε ότι για να είναι ένα μωράκι καλά πρεπει κ η μανούλα να είναι καλά...οπότε όπως μας βγει μην αγχώνεστε!!! Να είναι μόνο γερά τα μωράκια μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!! 

@Madi85 με το καλό σήμερα το μωράκι σας!!!!! Περιμένουμε τα καλύτερα νέα και από εσένα!!! Όταν μπορέσεις στείλε μας ότι όλα είναι καλά και λεπτομέρειες όποτε βρεις ευκαιρία. 

Αχ κορίτσια, μου φαίνεται ακόμα απίστευτο ότι υποδεχόμαστε ένα ένα τα μωράκια μας!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Καλημέρα!!! 

@Madi85 με το καλό σήμερα το μωράκι σας!!!!! Περιμένουμε τα καλύτερα νέα και από εσένα!!! Όταν μπορέσεις στείλε μας ότι όλα είναι καλά και λεπτομέρειες όποτε βρεις ευκαιρία. 

Αχ κορίτσια, μου φαίνεται ακόμα απίστευτο ότι υποδεχόμαστε ένα ένα τα μωράκια μας!!! 

Κι εγω απ το πρωι μπαινω και κοιταω ποτε θα μαθουμε νεα για το 2ο μωρακι!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!!

Αχ αντε να με το καλο να μας πει και η @Madi85!!

μετα να δουμε πιο μωρακι θα ειναι το επομενο!!!!!!εχω αρχισει και εχω λιγο αγχος!!!δεν εχει μεινει και πολυ βρε κοριτσια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! 

Σας ευχαριστώ πολύ όλες για το ενδιαφέρον! Ακόμα δεν έχουμε νέα! Μου είπε ο γιατρός κατά τις 3 να υπολογίζω να με πάρει. Μέχρι τότε περιμένω και ανυπομονώ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/4/2019 at 12:30 ΜΜ, ο/η Madi85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! 

Σας ευχαριστώ πολύ όλες για το ενδιαφέρον! Ακόμα δεν έχουμε νέα! Μου είπε ο γιατρός κατά τις 3 να υπολογίζω να με πάρει. Μέχρι τότε περιμένω και ανυπομονώ!!! 

 ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια τι κανετε???εγω χαλια παλι...παλι φουλ καουρες και εμετους....τι θα κανω???ελεγα στον αντρα  μου μηπως να πω στο γιατρο να γεννησουμε να ηρεμισω ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Κοριτσια τι κανετε???εγω χαλια παλι...παλι φουλ καουρες και εμετους....τι θα κανω???ελεγα στον αντρα  μου μηπως να πω στο γιατρο να γεννησουμε να ηρεμισω ???

Κι εγώ τα χάλια μου έχω αλλά έχω βαρεθεί και να με ακούω και να σας γράφω (για τα χάλια μου), οπότε κάνω υπομονή! Όλο πονάω κάπου, δεν κοιμάμαι, πλέον δεν μπορώ να κάτσω γιατί πετάγομαι από πόνο από κάτω και άλλα πολλά. Είμαι στην 39η εβδομάδα!!! Πόσο θα κρατήσουν ακόμα;;; Κάνω υπομονή! Και πρέπει να σταματήσω τη γκρίνια και τα νεύρα γιατί δε μου κάνει καλό, ούτε στο μωρό μου. Αύριο έχω γιατρό, NST κλπ. Θα σας έχω νέα. Χαλάρωσε όσο γίνεται και άσε το μωράκι σου να έρθει όποτε θέλει αυτό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Κι εγώ τα χάλια μου έχω αλλά έχω βαρεθεί και να με ακούω και να σας γράφω (για τα χάλια μου), οπότε κάνω υπομονή! Όλο πονάω κάπου, δεν κοιμάμαι, πλέον δεν μπορώ να κάτσω γιατί πετάγομαι από πόνο από κάτω και άλλα πολλά. Είμαι στην 39η εβδομάδα!!! Πόσο θα κρατήσουν ακόμα;;; Κάνω υπομονή! Και πρέπει να σταματήσω τη γκρίνια και τα νεύρα γιατί δε μου κάνει καλό, ούτε στο μωρό μου. Αύριο έχω γιατρό, NST κλπ. Θα σας έχω νέα. Χαλάρωσε όσο γίνεται και άσε το μωράκι σου να έρθει όποτε θέλει αυτό!

Και εγω ειπα δε θα τα γραφω αλλα δεν μπορωωωωωω!!!!εχω εδω και ποσες μερες απο τον πονο στην πλατη δεν κοιμαμαι πλεον...αν κοιμαμαι 3 με 4 ωρες καθε βραδυ..και μια ωρα μες ττη μερα....

Εγω ειμαι 36η...και εγω εχω γιατρο αυριο το απογευμα!!μωρε να ερθει οποτε θελει αλλα δεν μπορω με τις καουρες και τους εμετους.....εχω αρχισει παλι να μην μπορω να φαω τιποτα....λες να το κανει επειδη πηγα στα 12 κιλα και θελει να χασω κανενα για να μην εχω πολλα για μετα???χαχαχαχαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Και εγω ειπα δε θα τα γραφω αλλα δεν μπορωωωωωω!!!!εχω εδω και ποσες μερες απο τον πονο στην πλατη δεν κοιμαμαι πλεον...αν κοιμαμαι 3 με 4 ωρες καθε βραδυ..και μια ωρα μες ττη μερα....

Εγω ειμαι 36η...και εγω εχω γιατρο αυριο το απογευμα!!μωρε να ερθει οποτε θελει αλλα δεν μπορω με τις καουρες και τους εμετους.....εχω αρχισει παλι να μην μπορω να φαω τιποτα....λες να το κανει επειδη πηγα στα 12 κιλα και θελει να χασω κανενα για να μην εχω πολλα για μετα???χαχαχαχαα

Λες να προσέχει τη σιλουέτα σου το νινί σου;;;; Χαχαχαχα!!!! Αυτό με τους εμετούς, όσες το έχουμε περάσει, ξέρουμε ότι δεν παλεύεται!!!! Δυστυχώς, δεν μπορούμε να κάνουμε πολλά. Κι εγώ μια στις 10-15 μέρες έχω τα ίδια. Κάτι τρώω που με πειράζει όμως. Δεν το παθαίνω με ο, τι φάω όπως συνέβαινε τους πρώτους 6 μήνες. Οπότε, μήπως να γίνεις (αν δεν είσαι ήδη) λίγο πιο επιλεκτική πάλι;;; Δλδ καθόλου fast food και μικρά συχνά γεύματα;; Αν και έχω την εντύπωση ότι ήδη τα κάνεις αυτά. :-) Αχ βαχ!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 ουφ υπομονη λίγο έμεινε! Μόνο αυτό σκέψου! Κι εγώ πολλές φορές έχω σκεφτεί να πω στον γιατρό να γεννησουμε όταν πάω πχ 37η εβδομάδα αλλά όταν νιώθω καλά το ξεχνάω!

Νομίζω σχεδόν όλες έχουμε ενοχλήσεις, καταλαβαίνω πόσο σπαστικό είναι που έχεις πάλι καούρες κλπ φροντίζει η μπεμπα για τη σιλουέτα σου, εγώ έχω πάλι λίγο σκάσιμο από χθες αλλά προσπαθώ να μην δινω σημασία , και αυτή η κοιλιά έχει γίνει τεράστια πια νιωθω πολύ δυσκίνητη, να μη σας πω για την εμφάνιση αιμορραιδας ευτυχώς σε πολύ ηπιο βαθμό προς το παρόν ελπίζω να μην επειδινωθει.

@Angelmammy μου περιμένουμε νέα σου αυριο, κοντευεις για τα καλά κι εσύ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy μαλλον με προσεχει το παιδι μου!!!χαχαχχαχα

Εγω εχω παει παλι στο καθε 3 μερες.....στα φαγητα δεν εχω αλλαξει κατι οπως ετρωγα προσεκτικα τρωω...και δεν ειναι οτι εφαγα κατι που με πειραζει...ισως ενα κομματακι τσουρεκι να μου εκανε τη ζημια....δε θα ξανα  φαω και ποσο μου αρεσει το τσουρεκι!!!!και προσπαθω να κανω συχνα γευματα..δεν ξερω τι αλλο να κανω...εχθες εκανα μπριαμ με πειραξε σημερα εκανα κριθαρακι με πειραξε...μονο μακαρονια θα τρωω παλι και πατατες να δω μηπως και περασει!

@marakineos προσπαθω αλλα με ριχνει πολυ....σχεδον καθολου  καλα  δεν ειμαι εδω και 2 βδομαδες...υπομονη το πολυ 4 βδομαδες ακομα!!!(ελπιζω να μη θελει να κατσει παρα πανω μεσα!!!!!)αιμορροιδες δεν ξερω αν εχω κανει...ελπιζω πως οχι γιατι εχω καιρο να δω αιμα..(συγνωμη κιολας κοριτσια...)προσπαθω να μη το πιεζω κιολας το θεμα...οποτε παω πηγα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

@Angelmammy μαλλον με προσεχει το παιδι μου!!!χαχαχχαχα

Εγω εχω παει παλι στο καθε 3 μερες.....στα φαγητα δεν εχω αλλαξει κατι οπως ετρωγα προσεκτικα τρωω...και δεν ειναι οτι εφαγα κατι που με πειραζει...ισως ενα κομματακι τσουρεκι να μου εκανε τη ζημια....δε θα ξανα  φαω και ποσο μου αρεσει το τσουρεκι!!!!και προσπαθω να κανω συχνα γευματα..δεν ξερω τι αλλο να κανω...εχθες εκανα μπριαμ με πειραξε σημερα εκανα κριθαρακι με πειραξε...μονο μακαρονια θα τρωω παλι και πατατες να δω μηπως και περασει!

@marakineos προσπαθω αλλα με ριχνει πολυ....σχεδον καθολου  καλα  δεν ειμαι εδω και 2 βδομαδες...υπομονη το πολυ 4 βδομαδες ακομα!!!(ελπιζω να μη θελει να κατσει παρα πανω μεσα!!!!!)αιμορροιδες δεν ξερω αν εχω κανει...ελπιζω πως οχι γιατι εχω καιρο να δω αιμα..(συγνωμη κιολας κοριτσια...)προσπαθω να μη το πιεζω κιολας το θεμα...οποτε παω πηγα..

Κι εγώ το ίδιο, δεν είχα ευτυχώς προβλήματα δυσκοιλιότητας μόνο με το έντερο γενικά φούσκωμα κλπ αλλά να που εμφανίστηκε βέβαια ευτυχώς ίσα που το καταλαβαίνω ευτυχώς!

ΟΠως το είπες το πολύ 4 εβδομάδες. Εγώ με τις συσπάσεις πιστεύω δεν θα πάει πολύ αλλά ποτέ δεν ξέρεις ίσως του αρέσει εκεί κ δεν βγαίνει μετά. Τρίτη που έχω γιατρό θα έχω μπει στην 36 η εβδομάδα να δούμε τι θα πει ο γιατρός! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marakineos εγω οταν ειχα τρομαξει λιγο ετρωγα πολλα ακτινιδια και φραουλες!δεν ξερω αν βοηθανε εμενα με βοηθησαν..

Τωρα μεχρι και τα φρουτα εχω κοψει παλι γιατι με πειραζουν!???

Εγω συσπασεις δεν εχω νιωσει καιθολου....μονο μια φορα που ειχε πετρωσει η κοιλια μουκαι με πονεσε αλλα ηταν απο τη στεναχωρια...απο τοτε δεν εχω ξανα καταλαβει κατι...και πονακια περιοδου λιγα εχω...λογικα θα μου κοψει το μαγνησιο αυριο οποτε να δω πως θα παει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Sofi90 είπε:

Κορίτσια και γω ολη μέρα καούρα σήμερα και πόνο στην πλάτη και τα πόδια..Αύριο μπαίνω στον μήνα μου και έχω αγχωθει..Νομίζω δεν είμαι ακόμα έτοιμη για τον τοκετό..Πέρασε πολύ γρήγορα ο καιρός..Τις χει καμία άλλη αυτό η εγώ έχω φρικαρει μόνο??

Ενα ψιλοφρικαρισμα το νιωθω κι εγω να σου πω. Λεω: "αμαν... τωρα εγω ειμαι ετοιμη να γεννησω σε λιγο καιρο;" 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε κορίτσια κ γω εχω να κοιμηθώ δ ξερω τώρα πόσες μέρες. Με πονάει απίστευτα η μεση μ κ τ ισχυο μ σε σημείο ούτε πλευρό να μπορώ να αλλάξω. Το πρωί δε δεν μπορώ να σηκωθώ από τ κρεβατι. Τ μισό βράδυ την βγάζω καναπέ.

Χθες τ βράδυ είχα μέχρι τα ξημερώματα συσπάσεις αφού κάπου αγχώθηκα ότι γένναω.  Αλλά τ ξεφτιλισα τις προηγ 3 μερες στο εξω. Σήμερα δ βγήκα από τ σπίτι. Ανέλαβε ο άντρας μ τ πρωι τη μικρή κ οι παππούδες τ απόγευμα. Αχ ας κρατηθεί μια βδομάδα ακόμη κ μετά όποτε θεκει ας έρθει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofi90 και @vayaki και εγω ετσι λεω αλλα επειδη δε μπορω νομιζω πως θα νιωσω μεγαλη ανακουφιση!!!!!

@Diwniεγω μια φορα πηγα καναπε και ηταν πολυ κάλυτερα αλλα τρομαξε ο αντρας μου και μου ειπε να μην ξανα φυγω απο το κρεβατι!βεβαια δεν ξερω αν θα το τηρησω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Ενα ψιλοφρικαρισμα το νιωθω κι εγω να σου πω. Λεω: "αμαν... τωρα εγω ειμαι ετοιμη να γεννησω σε λιγο καιρο;" 

@Sofi90 @vayaki εεε κι εγω τωρα 37+1 εχω ηδη φρικαρει.ειδικα απο την προηγουμενη βδομαδα που πηγα στη γιατρο και μου ειπε για δευτερη βδομαδα το μωρο ειναι στα ιδια κιλα και αν ειχε γερασει και αλλο ο πλακουντας θα το βγαζαμε!!αυριο εχω παλι ρνβ.ελπιζω μη μου πει την πεμπτη μπαινουμε...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofi90 εδώ Εγώ π είναι 2ο μωρο Κ χθες με έπιασαν συσπάσεις κ φρικαρα. Αλλά οκ τ ελέγχω. Στην πρώτη μ κ γω όταν μπηκα στο.μηνα μ έλεγα κάτσε μέσα κάτσε μέσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katya81 είπε:

@Sofi90 @vayaki εεε κι εγω τωρα 37+1 εχω ηδη φρικαρει.ειδικα απο την προηγουμενη βδομαδα που πηγα στη γιατρο και μου ειπε για δευτερη βδομαδα το μωρο ειναι στα ιδια κιλα και αν ειχε γερασει και αλλο ο πλακουντας θα το βγαζαμε!!αυριο εχω παλι ρνβ.ελπιζω μη μου πει την πεμπτη μπαινουμε...?

Δεν ξερω αν ειναι αληθεια αλλα εχω διαβασει πως τις τελευταιες εβδομαδες δεν παιρνουν ιδιαιτερο βαρος τα μωρακια....και ο πλακουντας λογικο δεν ειναι να γερναει στην εβδομαδα που εισαι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...