Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

Εμενα μου ειπε οτι το doppler μια φορα..και το nst απο την 36η και μετα αν υπαρχει λογος γινεται και καθε βδομαδα..χωρις χρεωση στο μαιευτηριο...πριν τη 36η αν πρεπει να το κανεις χρεωνεται

Κι εγώ για το Doppler ξέρω μια φορά. Το nst πολλές αν χρειάζεται. 

@stasa199 κόστος δε γνωρίζω γιατί εγώ τις κάνω όλες τις εξετάσεις σε δημόσιο νοσοκομείο και δεν πληρώνω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 14 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Στο ιατρείο του θα μου την κάνει...Στις επισκέψεις μου παίρνει 40 ευρώ και στις 2 μεγάλες μου πήρε από 100..όταν μου τα είχε πει μόνο για Αυχενική και β επιπέδου μου είχε πει ότι είναι 100 ευρώ...Θα δείξει!Και το nst μετά ποτέ το κάνουμε??Και κάτι ακόμα το doppler μια φορά γίνεται?γιατί άκουγα από φίλες ότι στο τέλος όλο doppler κάνανε...

Έχω ραντεβού την Τρίτη για το Doppler με συνεργάτη του γιατρού, η οποία μου έκανε και τους άλλους δύο μεγάλους υπερήχους. Κόστος δεν ξέρουμε ακόμα, αλλά την τρίτη που θα πάω θα σου πω! Για το nst μου είπε ότι από την 36η εβδομάδα θα με βλέπει κάθε βδομάδα στο μαιευτήριο και θα κάνουμε και αυτό! Άντε να δούμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 ο γιατρος μου κανει doppler στο ιατρειο του με συνεργατη ειδικο γιατρο ο οποιος μου εκανε και την αυχενικη και τη β. μας ειπε πως το κοστος ειναι 80€ !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το nst τι είναι; Εγώ 8 Μάρτη έχω ραντεβού κ μόνο για Doppler είχαμε συζητήσει

Κορίτσια γελάσαμε να είστε καλά! Ένα θα σας πω, λατρεμένο το απαγορευμένο... Εμείς είμαστε στην απαγόρευση από την αρχή... Έχουμε λυσσαξει, αλλά το βλέπω λίγο κ σαν τιμωρία καθώς με τόσα χρόνια προσπαθειών είχα φτάσει να το θεωρώ αγγαρεία πια! Ενώ τώρα μόνο στα όνειρα ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mariamagdalini είπε:

Το nst τι είναι; Εγώ 8 Μάρτη έχω ραντεβού κ μόνο για Doppler είχαμε συζητήσει

Κορίτσια γελάσαμε να είστε καλά! Ένα θα σας πω, λατρεμένο το απαγορευμένο... Εμείς είμαστε στην απαγόρευση από την αρχή... Έχουμε λυσσαξει, αλλά το βλέπω λίγο κ σαν τιμωρία καθώς με τόσα χρόνια προσπαθειών είχα φτάσει να το θεωρώ αγγαρεία πια! Ενώ τώρα μόνο στα όνειρα ??

Το nst ειναι ο καρδιοτοκογραφος...για τους παλμους του μωρου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Mariamagdalini είπε:

Το nst τι είναι; Εγώ 8 Μάρτη έχω ραντεβού κ μόνο για Doppler είχαμε συζητήσει

Κορίτσια γελάσαμε να είστε καλά! Ένα θα σας πω, λατρεμένο το απαγορευμένο... Εμείς είμαστε στην απαγόρευση από την αρχή... Έχουμε λυσσαξει, αλλά το βλέπω λίγο κ σαν τιμωρία καθώς με τόσα χρόνια προσπαθειών είχα φτάσει να το θεωρώ αγγαρεία πια! Ενώ τώρα μόνο στα όνειρα ??

Χαχαχα καλό είναι να σας λείψει και λίγο!! Εντάξει φαντάζομαι κάποιο διάστημα μετά απ τη γέννα θα επανέλθουμε δριμύτεροι. Όταν και αν βρίσκουμε χρόνο απ' τα μικρακια μας ??? Όνειρα θερινής νυκτός τελικά! 

Εγώ για το Doppler σας είχα πει, τώρα αυτό το άλλο που λέτε ούτε κι εγώ το ξέρω ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η irened91 είπε:

Χαχαχα καλό είναι να σας λείψει και λίγο!! Εντάξει φαντάζομαι κάποιο διάστημα μετά απ τη γέννα θα επανέλθουμε δριμύτεροι. Όταν και αν βρίσκουμε χρόνο απ' τα μικρακια μας ??? Όνειρα θερινής νυκτός τελικά! 

Εγώ για το Doppler σας είχα πει, τώρα αυτό το άλλο που λέτε ούτε κι εγώ το ξέρω ?

εως τοτε θα ξεχασουμε πως ειναι χαχα!

νομιζω to nst βλεπει και τις συσπασεις της μητρας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marakineos είπε:

εως τοτε θα ξεχασουμε πως ειναι χαχα!

νομιζω to nst βλεπει και τις συσπασεις της μητρας!

Πες το ψεμματα χαχαχαχχαχ ...ναι βλεπεις και τις συσπασεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εντωμεταξυ πηρα σημερα το Μητερα να μου πουν κοστη κτλ..και σε περιπτωση καισαρικης παλι 3 μερες σε κρατανε...νομιζα 1 παραπανω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Valfrag είπε:

Εντωμεταξυ πηρα σημερα το Μητερα να μου πουν κοστη κτλ..και σε περιπτωση καισαρικης παλι 3 μερες σε κρατανε...νομιζα 1 παραπανω

αα σωπα! στο ρεα ειπαν 4 για καισαρικη οποτε ανεβαινει και το κοστος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marakineos είπε:

αα σωπα! στο ρεα ειπαν 4 για καισαρικη οποτε ανεβαινει και το κοστος!

Μου ειπαν 1640 φυσιολογικο τοκετο με 3 διανυκτ και 1820 για καισαρικη παλι με 3 διανυκτ..τι να πω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

Μου ειπαν 1640 φυσιολογικο τοκετο με 3 διανυκτ και 1820 για καισαρικη παλι με 3 διανυκτ..τι να πω

δεν εχω μαζι μου το χαρτακι που μου εδωσε ο γιατρος με τις τιμες αλλα πανω κατω ειναι ιδιες με του μητερα απ οσο θυμαμαι !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marakineos είπε:

δεν εχω μαζι μου το χαρτακι που μου εδωσε ο γιατρος με τις τιμες αλλα πανω κατω ειναι ιδιες με του μητερα απ οσο θυμαμαι !

Σχεδον ολα τα ιδιωτικα πανω κατω ιδιες τιμες εχουν...50 πανω 50 κατω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τωρα σας διαβασα κι εγω. Κι εμεις που λετε...μια φορα το επιχειρησαμε αυτο το πραγμα που λεγεται σεξ ? ενταξει καλα ηταν... αλλα κοριτσια δεν το ξαναεκανα... πονανε τα παντα μου. Το βλεπω ως αγγαρεια σε αυτη τη φαση.  Σημερα πηρα αποτελεσματα απο αιματολογικες εξετασεις. Ανεβηκε πια ο αιματοκριτης μου στο 36,7 αλλά ο σιδηρος μου (φερριτινη)  παραμενει στα πατωματα και με 2 χαπια την ημερα. Γυρω στο 11 ειναι. Τιποτα πια δεν απορροφαω;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παίζει ρόλο με το γιατρό το κόστος στο μαιευτήριο....Η κουμπάρα μου στο λητω έμεινε 4 μέρες με καισαρική....Και πλήρωσε νομίζω 1800...

Αυτά τα έχουμε συζητήσει με το γιατρό και μου είπε για το Γαία ότι θα πάει 1100 το μαιευτήριο γιατί του κάνουν κάποια έκπτωση!!!!Και μια φίλη μου που γέννησε πριν 2χρονια στο Ιασώ η στο μητέρα δεν της πήρε χρήματα η γιατρός της για το μαιευτήριο γιατί κάποια στιγμή τους δίνουν και δώρα και αυτή της το είπε ότι θα της το δώσει έτσι χωρίς χρέωση!!!πολύ τυχερή!πλήρωσε μόνο τη γιατρό της!Καλά και εγώ δεν παραπονιέμαι η τιμή είναι πολυ καλή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η vayaki είπε:

Τωρα σας διαβασα κι εγω. Κι εμεις που λετε...μια φορα το επιχειρησαμε αυτο το πραγμα που λεγεται σεξ ? ενταξει καλα ηταν... αλλα κοριτσια δεν το ξαναεκανα... πονανε τα παντα μου. Το βλεπω ως αγγαρεια σε αυτη τη φαση.  Σημερα πηρα αποτελεσματα απο αιματολογικες εξετασεις. Ανεβηκε πια ο αιματοκριτης μου στο 36,7 αλλά ο σιδηρος μου (φερριτινη)  παραμενει στα πατωματα και με 2 χαπια την ημερα. Γυρω στο 11 ειναι. Τιποτα πια δεν απορροφαω;

 

 Μια χαρά οι εξετάσεις σου μπράβο!!!πολύ καλά είσαι!Στο 12 δεν είναι το όριο??Θα ανέβει μη στεναχωριέσαι !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Παίζει ρόλο με το γιατρό το κόστος στο μαιευτήριο....Η κουμπάρα μου στο λητω έμεινε 4 μέρες με καισαρική....Και πλήρωσε νομίζω 1800...

Αυτά τα έχουμε συζητήσει με το γιατρό και μου είπε για το Γαία ότι θα πάει 1100 το μαιευτήριο γιατί του κάνουν κάποια έκπτωση!!!!Και μια φίλη μου που γέννησε πριν 2χρονια στο Ιασώ η στο μητέρα δεν της πήρε χρήματα η γιατρός της για το μαιευτήριο γιατί κάποια στιγμή τους δίνουν και δώρα και αυτή της το είπε ότι θα της το δώσει έτσι χωρίς χρέωση!!!πολύ τυχερή!πλήρωσε μόνο τη γιατρό της!Καλά και εγώ δεν παραπονιέμαι η τιμή είναι πολυ καλή!

Προσωπικα οσες κοπελες ξερω οι τιμες ειναι φιξ και ολες πληρωσαν το ιδιο...πρωτη φορα το ακουω αυτο π λες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Vivi35 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!

Τώρα εγώ να ρωτήσω κάτι εκτός θέματος? 

Σαρακοστιανά τρώμε κανονικά? Και ταραμοσαλάτα? 

Αν θυμαμαι καλα ο γιατρος ειχε πει κατι μονο για τα μυδια... γενικα αυτα που μπορει να ειναι ψιλοωμά. Αλλα με το καλαμαρακι ας πουμε τι θεμα να εχεις; Δεν ξερω... ας πουνε και οι αλλες κοπελες αν ξερουν. Εγω παντως περα απο μυδια... τα αλλα τα τρωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

Προσωπικα οσες κοπελες ξερω οι τιμες ειναι φιξ και ολες πληρωσαν το ιδιο...πρωτη φορα το ακουω αυτο π λες!!!

Και εγώ έτσι άκουγα και εντυπωσιάστηκα με αυτή την κοπέλα!τώρα δεν ξέρω κάτι παραπάνω να σας πω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Vivi35 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!

Τώρα εγώ να ρωτήσω κάτι εκτός θέματος? 

Σαρακοστιανά τρώμε κανονικά? Και ταραμοσαλάτα? 

Εμένα γενικά δεν μου έχει απαγορέψει κάτι....μόνο να είναι Καλά μαγειρεμένα μου είχε πει....αν δεν νιώθεις σίγουρη πατρόν ένα τηλέφωνο και ρωτά τον !Δεν είναι κακο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Μάλλον είμαι η πιο εύκινητη από όλες σας. Πονάω απίστευτα στο ισχύο άλλα κ βόλτες βγάζω καθημερινά τη μικρη κ τις δουλειές μ όλες κανω κ σεξ 2 φορες τη βδομάδα τ κρατάμε σταθερά κ μια χαρα κοιμάμαι.

Μέχρι τον 9ο Εγώ μια φορά τ μηνα πάω στο γιατρο μετά με βλέπει ανά 5 μέρες με μια βδομάδα. Από 36η βδομάδα καρδιοτοκογραφο κάνω στο ιατρείο του αε κάθε επίσκεψη. Doppler Επίσης δ κάνω χωρια άλλα κάθε φορα εκεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Τωρα σας διαβασα κι εγω. Κι εμεις που λετε...μια φορα το επιχειρησαμε αυτο το πραγμα που λεγεται σεξ ? ενταξει καλα ηταν... αλλα κοριτσια δεν το ξαναεκανα... πονανε τα παντα μου. Το βλεπω ως αγγαρεια σε αυτη τη φαση.  Σημερα πηρα αποτελεσματα απο αιματολογικες εξετασεις. Ανεβηκε πια ο αιματοκριτης μου στο 36,7 αλλά ο σιδηρος μου (φερριτινη)  παραμενει στα πατωματα και με 2 χαπια την ημερα. Γυρω στο 11 ειναι. Τιποτα πια δεν απορροφαω;

 

Χαχαχα!! Απ' ότι βλέπω οι άντρες μας γενικά... "καλοπερνάνε"! 

Όσον αφορά τη φερριτινη σου, μην ανησυχείς. Έχω την εντύπωση (χωρίς να είμαι σίγουρη) ότι ο αιματοκρίτης τους ενδιαφέρει πιο πολύ!!! Πάντως το μωράκι σου καλά είναι. Παίρνει τα πάντα από εσένα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diwni είπε:

Γειά σας κορίτσια!

Μάλλον είμαι η πιο εύκινητη από όλες σας. Πονάω απίστευτα στο ισχύο άλλα κ βόλτες βγάζω καθημερινά τη μικρη κ τις δουλειές μ όλες κανω κ σεξ 2 φορες τη βδομάδα τ κρατάμε σταθερά κ μια χαρα κοιμάμαι.

Μέχρι τον 9ο Εγώ μια φορά τ μηνα πάω στο γιατρο μετά με βλέπει ανά 5 μέρες με μια βδομάδα. Από 36η βδομάδα καρδιοτοκογραφο κάνω στο ιατρείο του αε κάθε επίσκεψη. Doppler Επίσης δ κάνω χωρια άλλα κάθε φορα εκεί.

Ωραιότατα!!!!Μια  χαρα εγκυούλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diwni είπε:

Γειά σας κορίτσια!

Μάλλον είμαι η πιο εύκινητη από όλες σας. Πονάω απίστευτα στο ισχύο άλλα κ βόλτες βγάζω καθημερινά τη μικρη κ τις δουλειές μ όλες κανω κ σεξ 2 φορες τη βδομάδα τ κρατάμε σταθερά κ μια χαρα κοιμάμαι.

Μέχρι τον 9ο Εγώ μια φορά τ μηνα πάω στο γιατρο μετά με βλέπει ανά 5 μέρες με μια βδομάδα. Από 36η βδομάδα καρδιοτοκογραφο κάνω στο ιατρείο του αε κάθε επίσκεψη. Doppler Επίσης δ κάνω χωρια άλλα κάθε φορα εκεί.

Τέλεια!! Χαράς στο κουράγιο σου με τόσο τρέξιμο και πόνους!!! Χαχαχα!! Εγώ μάλλον θα το παρατήσω το άθλημα και βλέπουμε. Ίσως στον 9ο να τα καταφέρουμε. Lol!!

36η και μετά κάνεις κάθε φορά;;; Είναι απαραίτητο ή στο κάνει προληπτικά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...