Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

στις On 29/4/2019 at 8:30 ΜΜ, ο/η irened91 είπε:

Αλήθεια για πες μας πως ηταν να έχεις συσπάσεις τόσο έντονες; Τις καταλαβαίνεις κατευθείαν ε; 

@lila80 Μακάρι να μη γινόταν όλο αυτό βέβαια!! Αλλά εφόσον αντιμετωπίζεται όλα καλά θα πάνε. Πολύ δύσκολο να μην μπορείς να κοιμηθείς πάντως το επιβεβαιώνω, τις τελευταίες μέρες απ' τις καούρες υποφέρω και δεν μπορώ να κοιμηθώ. Εδώ προχθές μες τον ύπνο μου κόντεψα να πνιγώ επειδή μου ανέβηκαν πάνω ξινίλες και τρόμαξα. Και χθες κοιμήθηκα 5 τα ξημερώματα. Άσχημο πράγμα... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Sofi90 πόσο σε καταλαβαίνω. Εγώ 2ο παιδί κ όταν κουράζομαι με πιάνουν συσπάσεις τακτικές για ώρες κ σκέφτομαι γένναω δ γένναω. Αλλά ξέρω πως είναι κ της γέννας οπότε αολα περιμένω να περάσουν. Κάνε ότι σ λέει ο γιατρός σ κ όλα θα πάνε καλά. Ούτως ή άλλως τ μωράκι σου έχει τις βδομάδες του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofi90 υπομομη και θα μεινει λιγο ακομα μεσα η μπουμπου!!!μεχρι τωρα τα αγορακια ηταν βιαστικα!!!

@Angelmammy πραγματικα δεν εχει μεινει τιποτα!!!αντε με το καλο η μπεμπα σου και εσενα!ααα και σημερα ειχα καο εγω σπασμενα αγγεια στο ματι πρωτη φορα..

@irened91στα ιδια χαλια πρεπει να ειμαστε εμεις....υπομονη!εμενα μαλλον με πειραζαν τα αναψυκτικα που ψιλο επινα επειδη μεχρι χθες με βοηθουσαν!θα δω σημερα πως θα παει!

Γραψατε πολλα και χαθηκα προσπαθω να θυμηθω και σε ποιες κοπελες ηθελα να γραψω κατι αλλα ολο τα ξεχναω!γυρναω πισω τα διαβαζω μεχρι να τα γραψω τα ξανα ξεχναω!!!χαχαχαχα

Σημερα νιωθω πολυ καλυτερα παντως!!!ελπιζω να μην εχω θεματα στον υπνο παλι....εχω 2 μερες δεν κοιμαμαι καθολου σχεδον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

@Sofi90 υπομομη και θα μεινει λιγο ακομα μεσα η μπουμπου!!!μεχρι τωρα τα αγορακια ηταν βιαστικα!!!

@Angelmammy πραγματικα δεν εχει μεινει τιποτα!!!αντε με το καλο η μπεμπα σου και εσενα!ααα και σημερα ειχα καο εγω σπασμενα αγγεια στο ματι πρωτη φορα..

@irened91στα ιδια χαλια πρεπει να ειμαστε εμεις....υπομονη!εμενα μαλλον με πειραζαν τα αναψυκτικα που ψιλο επινα επειδη μεχρι χθες με βοηθουσαν!θα δω σημερα πως θα παει!

Γραψατε πολλα και χαθηκα προσπαθω να θυμηθω και σε ποιες κοπελες ηθελα να γραψω κατι αλλα ολο τα ξεχναω!γυρναω πισω τα διαβαζω μεχρι να τα γραψω τα ξανα ξεχναω!!!χαχαχαχα

Σημερα νιωθω πολυ καλυτερα παντως!!!ελπιζω να μην εχω θεματα στον υπνο παλι....εχω 2 μερες δεν κοιμαμαι καθολου σχεδον!

Χαχαχα έχεις δίκιο στα ίδια είμαστε. Ακόμα και στο θέμα της μνήμης βλέπω!! ??? Πάντα οι απαντήσεις μου είναι 2η και 3η φορά διορθωμενες γιατί ξεχνάω τι θέλω να γράψω και τα θυμάμαι μετά!! Κι εγώ ελπίζω να καταφέρω να κοιμηθώ σήμερα σαν άνθρωπος αν και συνεχίζω να έχω έντονες καούρες... Θα δείξει τι να πω... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η stasa199 είπε:

@Sofi90 υπομομη και θα μεινει λιγο ακομα μεσα η μπουμπου!!!μεχρι τωρα τα αγορακια ηταν βιαστικα!!!

@Angelmammy πραγματικα δεν εχει μεινει τιποτα!!!αντε με το καλο η μπεμπα σου και εσενα!ααα και σημερα ειχα καο εγω σπασμενα αγγεια στο ματι πρωτη φορα..

@irened91στα ιδια χαλια πρεπει να ειμαστε εμεις....υπομονη!εμενα μαλλον με πειραζαν τα αναψυκτικα που ψιλο επινα επειδη μεχρι χθες με βοηθουσαν!θα δω σημερα πως θα παει!

Γραψατε πολλα και χαθηκα προσπαθω να θυμηθω και σε ποιες κοπελες ηθελα να γραψω κατι αλλα ολο τα ξεχναω!γυρναω πισω τα διαβαζω μεχρι να τα γραψω τα ξανα ξεχναω!!!χαχαχαχα

Σημερα νιωθω πολυ καλυτερα παντως!!!ελπιζω να μην εχω θεματα στον υπνο παλι....εχω 2 μερες δεν κοιμαμαι καθολου σχεδον!

Αλήθεια;;; Έσπασαν κι εσένα τα αγγεία σου;;; Εμένα έκανε σχεδόν 5 μέρες να φύγει το αίμα από μέσα. 

@irened91 εγώ τις τελευταίες ημέρες είχα τέτοιες καούρες που πέραν ότι ξυπνούσα τη νύχτα, όταν κατάπινα ένιωθα ένα απίστευτο κάψιμο στον οισοφάγο μου. Και όταν ανέβαιναν πάνω τα γαστρικά υγρά δεν ήξερα τι να κάνω να ηρεμήσω. Αλλά από χθες σα να έχω ηρεμήσει πάλι. 

Σας ευχαριστώ για τις ευχές κορίτσια μου!! Μπορεί να είμαι η επόμενη που θα γεννήσω, μπορεί και όχι γιατί τα μωράκια μας όλο εκπλήξεις είναι!! Χαχα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!

@Sofi90ολα καλά να πάνε κορίτσι μου. Ταλαιπωρουμαι καιρό με τις συσπάσεις. Μέχρι στιγμής ευτυχώς είναι ακανόνιστες και σπάνια μαζί με πόνο περιόδου αλλά σχεδόν πάντα νιώθω αυτή τη δυσφορία.

Όλα καλά θα πάνε , κοντευουμε!! 

@Angelmammy όντως όπως φαίνεται θα είσαι η επόμενη! Για να δούμε για πότε το σκέφτεται η μπέμπα!!

Το απόγευμα έχω γιατρό, σήμερα μπηκα στην 36η εβδομάδα ελπίζω να μου πει πως έχουμε ακόμη δρόμο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά κορίτσια! Κι εγώ μεθαύριο έχω γιατρό...αυτές τις μέρες πήγαμε στο χωριό μου για Πάσχα περπάτησα αρκετά στον επιτάφιο κ γενικά κάναμε βόλτες που με κούρασαν...είχα αρκετές συσπάσεις κ μια ανασφάλεια μην τυχόν κ γίνει τίποτα έκτακτο..αν κ ήμουν μόνο μια ώρα μακριά από το μαιευτήριο...χθες γυρίσαμε κι έχω ξεσηκώσει το σπίτι ..καθαρίζω σαν να μην υπάρχει αύριο...όλα μου φαίνονται βρώμικα...έχω τρέλα νευρα ..και φυσικά το βράδυ είχα πόνους περιόδου. ..με βλέπω να γεννάω πριν την ώρα μου..άντε να δούμε ποια είναι στη σειρά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η dimitra2222 είπε:

Καλησπέρα και χρόνια πολλά κορίτσια! Κι εγώ μεθαύριο έχω γιατρό...αυτές τις μέρες πήγαμε στο χωριό μου για Πάσχα περπάτησα αρκετά στον επιτάφιο κ γενικά κάναμε βόλτες που με κούρασαν...είχα αρκετές συσπάσεις κ μια ανασφάλεια μην τυχόν κ γίνει τίποτα έκτακτο..αν κ ήμουν μόνο μια ώρα μακριά από το μαιευτήριο...χθες γυρίσαμε κι έχω ξεσηκώσει το σπίτι ..καθαρίζω σαν να μην υπάρχει αύριο...όλα μου φαίνονται βρώμικα...έχω τρέλα νευρα ..και φυσικά το βράδυ είχα πόνους περιόδου. ..με βλέπω να γεννάω πριν την ώρα μου..άντε να δούμε ποια είναι στη σειρά...

Καλέ χαλάρωσε!! Γιατί κάνεις τόσες δουλειές μόνη σου;;;; Το θέμα δεν είναι μόνο να γεννήσουμε αλλά να είμαστε και καλά. Σε έχει πιάσει μάλλον αυτό το σύνδρομο που μας πιάνει πριν γεννήσουμε αλλά θέλει προσοχή! Ξεκουράσου όσο μπορείς τώρα που επέστρεψες. :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εγω οτι και να κανω το ωραδυ κατι δαν παει καλα!ολο αναγουλες εχω....ρωτησα στο φαρμακειο για το gaviskon και μου ειπε να μην το παρω γιατι δεν το βλεπει να με βοηθαει...

Ρωτησα και για το οινοπνευμα...κανει και του σουπερ μαρκετ απλα στο φαρμακειο εχει 2 μιση ευρω και στο σουπερ μαρκετ 10 επειδη ειναι και ποσιμο ενω του φαρμακειου ειναι μονο για εξωτερικη χρηση!

Σχετικα με τις δουλειες εμενα δεν με εχει πιασει αλλα εχει πιασει τον αντρα μου !την παρασκευη εχει γενικη το σπιτι!!εγω δεν θα κανω τιποτα γιατι δεν μπορω!σημερα εχω πολλα πονακια περιοδου αλλα το παλευω!τη δευτερα εχω και εγω γιατρο!επισης σε μια βδομαδα πηρα ενα κιλο!!!!και ας μην τρωω τίποτα!μαλλον μεγαλωνει η μικρη μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κόριτσια δεν το κάνω επίτηδες ειλικρινά μου βγαίνει αυθόρμητα...δεν μπορώ να καθίσω όλο κάτι κάνω...μάλλον σ αυτη την εγκυμοσύνη επειδή έχω κ μια μεγαλύτερη ζουζούνα που χρειάζεται φροντίδα έχει συνηθίσει το σώμα να τριγυρνά...πήρα και το Κιτ για τα βλαστοκύτταρα σήμερα...η διαδικασία είναι πολύ απλή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου πήγαμε κ εμείς στον γιατρό!

2800 ο μπεμπακος και πολυ πολύ χαμηλά, ο τράχηλος 2,9 κρατάει ακόμη αλλά έχει μαλακώσει αρκετά μου έκανε αυτό που φοβόμουν εξέταση με το χέρι αλλά τελικά δεν ήταν τόσο τραγικό ευτυχώς απλώς άβολο θα έλεγα. Μου έκανε και ένεση κορτιζόνης για να ωριμάσουν τα πνευμονακια του μωρού να είμαστε έτοιμοι για κάθε ενδεχόμενο! Ο ίδιος θέλει οπωσδήποτε να πάρουμε ένα 10ημερο τουλάχιστον ακόμη. Πιστεύει πως θα γεννήσω σχετικά σύντομα , έτσι δείχνει τουλάχιστον.

Δευτέρα με βάζει καρδιοτακογραφο και αρχίζουν και οι εβδομαδιαίες επισκέψεις, επίσης μου ανέφερε πως λόγω της στενής λεκάνης δεν θα μπορούσα να γεννήσω φυσιολογικα μωρό πάνω από 3300-3400 , για να δούμε !! με καθησύχασε πως και τα νερά να σπασουν προλαβαίνουμε να πάμε Αθήνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marakineos μπράβο κορίτσι μου. Είδες;;; Ο τράχηλος καλά κρατεί!!! Και αφού σου έκανε και την ένεση για τα πνευμονακια του μωρού όλα καλά. 

Όσον αφορά αυτό με το ότι αν το μωρό ξεπεράσει τα 3400 δε θα μπορούσες να γεννήσεις φυσιολογικά, κράτα μικρό καλάθι. Να δυσκολευτείς ναι, να μη γεννήσεις όμως... δεν ξέρω, δεν είμαι ειδικός αλλά η θεία μου γέννησε φυσιολογικά, με μια λεκάνη που πιο στενή δεν έχω δει στη ζωή μου, ένα μωράκι σχεδόν 4 κιλά. Ταλαιπωρήθηκε πάρα πολύ βέβαια αλλά τα κατάφερε. 

Νομίζω ότι σε λίγο καιρό θα έχουμε όλες τις δικές μας εμπειρίες τοκετού να μοιραστούμε. :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

@marakineos μπράβο κορίτσι μου. Είδες;;; Ο τράχηλος καλά κρατεί!!! Και αφού σου έκανε και την ένεση για τα πνευμονακια του μωρού όλα καλά. 

Όσον αφορά αυτό με το ότι αν το μωρό ξεπεράσει τα 3400 δε θα μπορούσες να γεννήσεις φυσιολογικά, κράτα μικρό καλάθι. Να δυσκολευτείς ναι, να μη γεννήσεις όμως... δεν ξέρω, δεν είμαι ειδικός αλλά η θεία μου γέννησε φυσιολογικά, με μια λεκάνη που πιο στενή δεν έχω δει στη ζωή μου, ένα μωράκι σχεδόν 4 κιλά. Ταλαιπωρήθηκε πάρα πολύ βέβαια αλλά τα κατάφερε. 

Νομίζω ότι σε λίγο καιρό θα έχουμε όλες τις δικές μας εμπειρίες τοκετού να μοιραστούμε. :-)

Ναι ευτυχώς όλα καλά !! Όσο περνούν οι μέρες μου φεύγει το άγχος . Μακάρι να κρατήσει όσο περισσότερο γίνεται!

Αυτό με τη γέννα, λεκάνη κλπ το σκέφτηκα κ εγώ γιατί παλιά πως γεννούσαν απλά όντως ίσως είναι πιο δύσκολος ο τοκετός ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυριο Πρωτομαγιά!!! Ο Μήνας μας!!! Ανα λίγες μέρες θα έρχεται κι ενα μωρακι!!!

Κάθομαι και βλέπω στο youtube βιντεακια τυπου "η εμπειρια απ τη γεννα μου"... η καθε γυναικα εχει να διηγηθει κατι διαφορετικο. 

@marakineos μια χαρα θα κρατησει κι αλλο ο μπεμπης. Σιγουρα πιστευω θα το παρει το 10ημερο που θελει ο γιατρός. 

Ανυπομονω κι εγω τη Δευτερα να παω νοσοκομειο να δουν σε τι φαση ειμαι. Ως τωρα δεν εχω νιωσει ουτε μισο πονακι περιοδου... ουτε μια συσπαση... κατι μου λεει οτι θα παω ως τελος τελος... θα φανει. Αμα παρω και καμια παραταση προλαβαινω να δωσω και εξεταστικη για το μεταπτυχιακο μου. Καθενας με τον πονο του?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marakineos μια χαρα ο μπέμπης σου! Διάβαζα πρόσφατα έρευνες π έλεγαν ότι πλέον η δικαιολογία δυσαναλογίας μωρου λεκάνης έχει καταντήσει καραμέλα για ρους γιατρούς κ πατάνε εκεί για αναίτιες καισαρικές. Στατιστικά η πιθανότητα να μην χωράει τ μωρο είναι πολύ πολυ μικρή αλλά πλέον οι γιατροί κάνουν κατάχρηση αυτής της δικαιολογίες. Κ ότι κανονικά θα έπρεπε να ξεκινήσει ο τοκετός να φθάσεις τουλ 5 διαστολη κ από εκεο κ πέρα θα φανεί. Ουσιαστικά δ σε νοιάζει τ βάρος τ μωρου αλλά η περίμετρος τ κεφαλιού. Αν βγει τ κεφάλι γεννήσες. 

@vayakiδεν έχεις ένα μήνα σχεδόν μπροστά σου. Δ χρειάζεται ανυπομονησία. Όταν είναι έτοιμο τ μωρο θα δώσει τα σημάδια του. Εγώ 2ο Μωρό, συσπάσεις κάνα 2 μήνες τώρα κ αύριο κλείνω 39η βδομάδα.

Αντε να δουμε ποια θα είναι η επόμενη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marakineos μια χαρα το μωρακι σοθ και ο τραχηλος!!εμενα πριν μια βδομαδα ηταν 2.1 !!!αυτη την εξεταση με το χερι πολυ τη φοβαμαι!!!!!οσο για το μεγαλο μωρο και εγω το ιδιο πιστευω πως απλα ταλαιπωρει τη μαμα περισσοτερο και σπανια δε γινεται..οσο στενη και να ειναι η λεκανη ανοιγει καπως για τη γενα...εγω εχω δει διαφορα στη δικη μου...(εχουν ανοιξει τα κοκαλακια μου!!!!)

Εγω κοριτσια οτι και να κανω χαλια ειμαι!απλα περιμενω να γεννησω να σταματησουν οι εμετοι!και πηρα και ενα κιλο μεσα σε μια βδομαδα!πως δεν ξερω!

@vayaki και εγω τη δευτερα θα παω να δω τη μικρη!!!ολα καλα θα πανε θα τελειωσεις και τη  εξεταστικη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marakineos Μια χαρά κορίτσι μου καλά κρατάτε!!! Καλο μήνα να έχουμε κύριες μου με πολλά χαμόγελα πλέον!!! ??? Όλα καλά να πάνε εύχομαι και μια μια να μπαίνουμε με τη σειρά!! Πότε έγινε η ομάδα και πότε φτάσαμε στο Μάιο πάντως ε; Απίστευτο σαν χθες μας φαίνεται... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλο μηνα κοριτσια!!!!με το καλο τα μωρακια μας!!!!!!!

Σημερα μπορω να πω πως επιτελους κοιμηθηκα!!!!!!νομιζω ειχα 2 βδομαδες κοντα που ειχα θεμα!ξυπνουσα ανα μια ωρα βεβαια αλλα δεν με πειραζε γιατι ξανα κοιμομουν!!!!

Επισης πριν μια βδομαδα εβγαλα τη βερα μου γιατι ειχε αρχισει να ζοριζει!φοραω μια αλυσιδα στο χερι μονο που μαλλον θα την βγαλω και αυτη!εσεις πως ειστε ?εχετε πρηξιμο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλό μήνα κορίτσια με γερά μωράκια όλες!!! 

@Angelmammy μάλλον είσαι η επόμενη, ε;;;

Είναι πολύ όμορφη αυτή η προσμονή!!! Θυμάμαι την ημέρα του τοκετού πριν γεννήσω πέταγα από τη χαρά μου! Είναι υπέροχο να ξέρεις ότι σε λίγο καιρό θα έχεις ένα μωράκι!

@marakineos μια χαρά είσαι!!! Θα πάρεις και πάνω από 10 μέρες, θα δεις! Αυτό που λέει η @Diwni έχει δίκιο. Σε όλες τις καισαρικές βλέπεις δυσαναλογία κεφαλής-λεκανης. Αυτό δεν μπορεί να το πει κανείς με σιγουριά εάν δεν ξεκινήσει πρώτα ο τοκετός οπότε μη σε απασχολεί...

@stasa199κι εγώ στο τέλος έπαιρνα κιλά χωρίς να τρώω. Μη ασχολείσαι με αυτά. Θα φύγουν μόλις γεννήσεις. Είναι μια εβδομάδα που έχω γεννήσει και ήδη έχω χάσει 10! Τη βέρα καλά έκανες και την έβγαλες. Πρηζομαστε πολύ στο τέλος..

Εμείς κορίτσια την Δευτέρα βγήκαμε από τη θερμοκοιτίδα και τον πήρα πρώτη φορά αγκαλιά!!! Ήταν υπέροχη στιγμή!!! Τώρα πηγαίνω ανά 2-3 ώρες και τον θηλάζω. Παιδευομαστε λιγάκι γιατί είχε συνηθίσει να τρώει με το μπιμπερο, αλλά ο καλός μου κάνει φιλότιμη προσπάθεια και κάθε μέρα τα πάει καλύτερα! Υπάρχει περίπτωση σήμερα να τον πάρουμε σπίτι επιτέλους!!! 

@Valfrag εσένα ο μπέμπης σου τι κάνει;;;

@Narcissa εσένα ήταν που έκανε ίκτερο;;; Πώς είναι τώρα;;; Έχει πέσει;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μήνα κορίτσια!!! Με το καλό να έρθουν γερά όλα τα μωρακια μας... @Madi85 τι ωραία νέα...άντε να είστε σπιτάκι σας όλοι γέροι κ να βρείτε ρυθμούς...για το θηλασμό δες πως θα πάει το μωρό...όσο αντέχετε... Κι εμένα υπάρχουν μέρες που κι εγώ βρίσκω τα χέρια μου πρησμένα ειδικά το πρωί που ξυπνάω...και 1-2 φορές ένιωσα να με σφίγγουν.κ.τα παπούτσια μου επομένως μάλλον κ τα πόδια μου το έπαθαν...οι μανουλες που γέννησαν πως ειστε!? Πως τα πατε με τα μικρουλια σας???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...