Μετάβαση σε περιεχόμενο

Serpafar-ovitrelle!


Scooby!

Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Scooby! είπε:

Έλα κορίτσι μ! Ναι με είδε μ είπε ότι πάμε καλά κ θα με ξανά δει! Αλλά έχω άλλο άγχος! Βγήκα θετική στην κυστική ίνωση κ κοντεύω να τρελαθώ! Πραγματικά γιατί γιατί? Τ ένα πίσω από το άλλο? 

ελα παιδι μ! ολα καλα θα πανε!! μην το βαζεις κατω!! την ενεση ποτε θα την κανεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Scooby! μην ανησυχεις θα κανει και ο αντρας σου που αποκλειεται να εχετε και οι δυο. Ειναι απειροελαχιστες τετοιες πιθανοτητες. Το πιο πιθανο ειναι να παραμεινει απλα ως ευρημα και ως εκει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marillia είπε:

Σ ευχαριστώ για την απάντηση!!Εγω μένω επαρχία κ ένας μικροβιολόγος μου είπε για 150ε γτ τα στέλνει Αθήνα κ ότι εδώ στην πόλη μου κανένας δν έχει τα μηχανήματα να το υποστηρίξει!!Θα ρωτήσω τον γυναικολόγο μου!!Ξέρω κορίτσια που βγήκαν θετικά κ οι άντρες τους αρνητικοί!!Οσο μπορείς να είσαι ήρεμη τώρα που πας κ για πολλά ωαριάκια!!

Αχ προσπαθώ αλλά πόση ηρεμία έχω τόσο άγχος! Δεν το περίμενα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

@Scooby! μην ανησυχεις θα κανει και ο αντρας σου που αποκλειεται να εχετε και οι δυο. Ειναι απειροελαχιστες τετοιες πιθανοτητες. Το πιο πιθανο ειναι να παραμεινει απλα ως ευρημα και ως εκει

Μακάρι Kat μου τι να πω μέχρι να σιγουρευτεί όμως θα με φάει η αγωνία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Scooby! είπε:

Μακάρι Kat μου τι να πω μέχρι να σιγουρευτεί όμως θα με φάει η αγωνία! 

το καταλαβαινω αλλα θα το δεις καισυ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

το καταλαβαινω αλλα θα το δεις καισυ!!

Πήγα στ γιατρό εγώ τ έχω δεν χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο! Ο άντρας μ πρέπει να ελεγχθεί για το 99 των μεταλλάξεων! Οπότε περιμένουμε τώρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Scooby! είπε:

Πήγα στ γιατρό εγώ τ έχω δεν χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο! Ο άντρας μ πρέπει να ελεγχθεί για το 99 των μεταλλάξεων! Οπότε περιμένουμε τώρα! 

τελεια, δε θα χει κατι, οποτε δε θα ξανασχοληθείτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Scooby! κορίτσι μ κ γω θετική είμαι στην Κυστική ίωση κ μάλιστα τ έμαθα ούσα ήδη έγκυος. Ο άντρας μ αρνητικός. Αλλά κ θετικός να ήταν έπρεπε τ συγκεκριμένο θέτικο δικό μ γονίδιο να συνδυαστεί με τ δικό τ θετικό. Αλλά υπάρχουν άπειροι συνδυασμοί. Κ ανάλογα τή μετάλλαξη δ δίνουν ακόμη κ οι θετικοί συνδυασμοί Κυστική ινώση.  Μη φερνεις τ πανικό. Είναι κάτι π ευτυχώς προλαμβανεται κ αντιμετωπίζεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/10/2018 at 6:25 ΜΜ, ο/η Scooby! είπε:

Όχι έχει 0 ευρώ συμμετοχή αλλά είναι για το 50 της 100 των μεταλλάξεων τώρα δεν ξέρω αν ζητήσουν να κάνω την πιο αναλυτική! Μακάρι να είναι αρνητικός!

το ιδιο επαθα κ εγω.....10 πρωτες ξαδερφες στο σοι κ καμμια δεν ειχε θεμα....ουτε κληρονομικοτητα..κανω κυστικη ινωση για το 100% και τρελαινομαι σαν εσενα!!!θετικη!!!! κ ευτυχως κανει ο αντρας που εχει πρωτο ξαδερφο ασθενη κυστικης με μεταμοσχευση κ ομως ηταν αρνητικος!!! οποτε ολα οκ......ας κανεις κ αυτος....βεβαια πληρωσα πολυ ακριβα την εξεταση!!!! 350 ο καθενας μας στο χωρεμειο....αλλα εχω το μυαλο μου ησυχο!!!υπομονη και αν ειναι φορεας ο ενας δεν υπαρχει προβλημα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/9/2018 at 5:18 ΜΜ, ο/η Scooby! είπε:

Αχ κοπέλα μ γιατί μπήκες στην διαδικασία χωρίς να κάνεις σπερμοδιαγραμμα? Νομίζω έπρεπε να τ είχατε δει πριν προχωρήσετε! 

Έχεις απολυτο δικιο. Κλεισαμε για την τριτη. Κανει δυο τρεις μερες να βγει αρα τελος αλλης βδομαδας θα ξερουμε

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι κορίτσια @Diwni @Kat-Cat @antzy9 εντάξει ένας πανικός σε πιάνει! Αντε περίμενε αποτέλεσματα. Αλλά εντάξει ελπίζω να είναι έτσι! Να είναι εκείνος αρνητικός κ να πάνε όλα καλά! Εγώ δεν είχα καθόλου ανχος για αυτή την εξέταση δεν το περίμενα μ τίποτα δηλαδή! Δεν το έχω ακούσει στην οικογένεια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Semperidem είπε:

Έχεις απολυτο δικιο. Κλεισαμε για την τριτη. Κανει δυο τρεις μερες να βγει αρα τελος αλλης βδομαδας θα ξερουμε

 

Ωραία να πάρεις τα αποτελέσματα κ μετά να συζητήσετε πως θα κινηθείτε! Εύχομαι να είναι όλα καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Scooby! είπε:

Ναι κορίτσια @Diwni @Kat-Cat @antzy9 εντάξει ένας πανικός σε πιάνει! Αντε περίμενε αποτέλεσματα. Αλλά εντάξει ελπίζω να είναι έτσι! Να είναι εκείνος αρνητικός κ να πάνε όλα καλά! Εγώ δεν είχα καθόλου ανχος για αυτή την εξέταση δεν το περίμενα μ τίποτα δηλαδή! Δεν το έχω ακούσει στην οικογένεια! 

@Scooby! μου, κι εγω πιστεύω ότι τα κορίτσια έχουν απόλυτο δίκιο!!!Το συγκεκριμένο δεν είναι πρόβλημα,ειδικά όταν ο άντρας σου δεν το έχει καν ελέγξει....Θα δεις οτι θα ειναι αρνητικος..Μην στεναχωριέσαι προκαταβολικά,κάνοντας υποθέσεις και μην βασανίζεις το μυαλουδάκι σου,γιατί μόνο κακο κάνει στη ψυχολογία σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μόλις έκανα κ εγώ εγγραφή χαίρομαι πολύ για την παρέα κ τις ανταλλαγές απόψεων... μπήκα τυχαία κ είδα την συζήτηση κ ήθελα να πω ότι την περασμένη εβδομάδα έκανα κ εγώ την πρώτη μου σπερματεγχυση με serpafar 3 την ημέρα  κ ovitrelle 12 τη νύχτα 36 ώρες ακριβώς πρίν την σπερματεγχυση δεν είχα καθόλου παρενέργειες τώρα έχουν περάσει ήδη 7 ημέρες κ περιμένω να δω στης 11 του μήνα αν τελικά μετά από τόσο μεγάλο αγώνα έγινε το θαύμα.. το μόνο που νιώθω είναι λίγο ενόχληση στο στήθος όπως όταν περιμένω ν'αδιαθετησω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Scooby! είπε:

Ωραία να πάρεις τα αποτελέσματα κ μετά να συζητήσετε πως θα κινηθείτε! Εύχομαι να είναι όλα καλά! 

Σευχαριστω πολυ!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Scooby! είπε:

Ναι κορίτσια @Diwni @Kat-Cat @antzy9 εντάξει ένας πανικός σε πιάνει! Αντε περίμενε αποτέλεσματα. Αλλά εντάξει ελπίζω να είναι έτσι! Να είναι εκείνος αρνητικός κ να πάνε όλα καλά! Εγώ δεν είχα καθόλου ανχος για αυτή την εξέταση δεν το περίμενα μ τίποτα δηλαδή! Δεν το έχω ακούσει στην οικογένεια! 

Κοριτσι μου θα δεις θα ειναι αρνητικος. Υπομονη μεχρι τα αποτελεσματα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Caterinaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μόλις έκανα κ εγώ εγγραφή χαίρομαι πολύ για την παρέα κ τις ανταλλαγές απόψεων... μπήκα τυχαία κ είδα την συζήτηση κ ήθελα να πω ότι την περασμένη εβδομάδα έκανα κ εγώ την πρώτη μου σπερματεγχυση με serpafar 3 την ημέρα  κ ovitrelle 12 τη νύχτα 36 ώρες ακριβώς πρίν την σπερματεγχυση δεν είχα καθόλου παρενέργειες τώρα έχουν περάσει ήδη 7 ημέρες κ περιμένω να δω στης 11 του μήνα αν τελικά μετά από τόσο μεγάλο αγώνα έγινε το θαύμα.. το μόνο που νιώθω είναι λίγο ενόχληση στο στήθος όπως όταν περιμένω ν'αδιαθετησω....

Καλή επιτυχία κορίτσι μου εύχομαι να είναι ο τυχερός σας μήνας!!Να ρωτήσω πως ήταν η διαδικασία της σπερματέγχυσης?Σε ιατρείο ή κλινική?Κ το δείγμα που το δώσατε?Πόσα ωάρια έκανες?Σε τρέλανα εεε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/10/2018 at 3:30 ΜΜ, ο/η marillia είπε:

Καλή επιτυχία κορίτσι μου εύχομαι να είναι ο τυχερός σας μήνας!!Να ρωτήσω πως ήταν η διαδικασία της σπερματέγχυσης?Σε ιατρείο ή κλινική?Κ το δείγμα που το δώσατε?Πόσα ωάρια έκανες?Σε τρέλανα εεε?

Χαχα όχι καθόλου δε με τρελανες!!σε κλινική έγινε είχα κάνει 3 ωάρια το ένα είχε σπάσει πριν την σπερματεγχυση και την ώρα που κάναμε υπέρηχο για να προχωρήσουμε στην διαδικασία είχα δυο τα οποία έσπασαν περίπου μία ώρα μετά την σπερματεγχυση...δεν πόνεσα καθόλου ξάπλωσα στο κρεβάτι του υπερήχου κ η διαδικασία ήταν σα να κάνουμε ένα τέστ Παπ με την διαφορά ότι βάζει μια μακριά σύριγγα για να βάλει μέσα το σπέρμα... έκατσα 20 λεπτά εκεί ξαπλωμένη κ μετά σηκώθηκα τίποτα το ιδιαίτερο δεν κατάλαβα 10 λεπτά υπόθεση τσάμπα άγχος είχα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/10/2018 at 1:58 ΠΜ, ο/η Caterinaki είπε:

Χαχα όχι καθόλου δε με τρελανες!!σε κλινική έγινε είχα κάνει 3 ωάρια το ένα είχε σπάσει πριν την σπερματεγχυση και την ώρα που κάναμε υπέρηχο για να προχωρήσουμε στην διαδικασία είχα δυο τα οποία έσπασαν περίπου μία ώρα μετά την σπερματεγχυση...δεν πόνεσα καθόλου ξάπλωσα στο κρεβάτι του υπερήχου κ η διαδικασία ήταν σα να κάνουμε ένα τέστ Παπ με την διαφορά ότι βάζει μια μακριά σύριγγα για να βάλει μέσα το σπέρμα... έκατσα 20 λεπτά εκεί ξαπλωμένη κ μετά σηκώθηκα τίποτα το ιδιαίτερο δεν κατάλαβα 10 λεπτά υπόθεση τσάμπα άγχος είχα!!!!

Σ ευχαριστώ για την απάντηση!!Νομίζω σε κλινική είναι λιγότερο αγχωτικό γτ γίνονται όλα εκεί!!Σου εύχομαι να έχει πιάστει το σποράκι σας!!Λίγο έμεινε να μάθεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η marillia είπε:

Σ ευχαριστώ για την απάντηση!!Νομίζω σε κλινική είναι λιγότερο αγχωτικό γτ γίνονται όλα εκεί!!Σου εύχομαι να έχει πιάστει το σποράκι σας!!Λίγο έμεινε να μάθεις!!!

Ευχαριστώ ελπίζω κ εγώ να έχει πιαστεί θα σου πω σε λίγες μέρες!!!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια. τελειωσα τον πρωτο κυκλο serpafar ovitrelle επαφες,στο υπερηχο ειχα καλη ανταποκριση, αλλα δεν τα καταφεραμε. ξεκινησα κ δευτερο κυκλο, εκανα υπερηχο οπου τωρα δεν ειχα καλη ανταποκριση, θα κανω τελος της εβδομαδας την ενεση κ επαφες αλλα δεν βλεπω να γινεται κατι ουτε αυτο το μηνα. μου ειπε μηπως κανουμε αλλο ενα κυκλο με 4 χαπια κ  μετα πια  θα παμε σε εξωσωματικη κ εκλεισα ραντεβου για επιτροπη. εχω πολυ απαγοητευτει.πολυ αγχος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η fra18 είπε:

καλησπερα κοριτσια. τελειωσα τον πρωτο κυκλο serpafar ovitrelle επαφες,στο υπερηχο ειχα καλη ανταποκριση, αλλα δεν τα καταφεραμε. ξεκινησα κ δευτερο κυκλο, εκανα υπερηχο οπου τωρα δεν ειχα καλη ανταποκριση, θα κανω τελος της εβδομαδας την ενεση κ επαφες αλλα δεν βλεπω να γινεται κατι ουτε αυτο το μηνα. μου ειπε μηπως κανουμε αλλο ενα κυκλο με 4 χαπια κ  μετα πια  θα παμε σε εξωσωματικη κ εκλεισα ραντεβου για επιτροπη. εχω πολυ απαγοητευτει.πολυ αγχος...

Kαλημέρα κορίτσι κ σε όλα τα κορίτσια!!!Κ γω πήγα 2 μήνες κλομιφαίνη κ δν τα καταφέραμε, μπόρω να σε καταλάβω!!Αλλά δν θέλει άγχος!!!Οσα χάπια κ να πάρουμε θέλει κ καλή ψυχολογία!!!Να σκέφτεσαι θετικά κ ότι θα τα καταφέρετε!!!Εγώ σε κανένα 2μηνο θα ξαναπάρω κλομιφαίνη κ θα κάνουμε σπερματέγχυση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστω πολυ @marillia εχεις απολυτο δικιο! το αγχος δυστυχως μονο ζημια κανει. πολυ αγχος.. προσπαθω να το αποβαλω αλλα δυσκολο. κοντευω να φτασω 40 κ ακομα τιποτα. μου ειπε οτι οι εξετασεις μας ειναι καλες, καθαρο ιστορικο κ οτι θα τα καταφερουμε! μονο η ΑΜΗ ειναι χαμηλη. εγω ομως φοβαμαι. τωρα ελπιζω στην εξωσωματικη αλλα οπως λες,θελει καλη ψυχολογια. προκειται να αδιαθετησω πριν το ραντεβου για επιτροπη, οποτε θα ρωτησω μηπως παρω κ αλλη μια φορα serpafar, γιατι μου μιλησε για 4 χαπια ή αλλιως  παμε για εξωσωμ . σου ευχομαι καλη επιτυχια οπως κ σε ολα τα κοριτσια που προσπαθουν, να τα καταφερουμε συντομα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η fra18 είπε:

καλησπερα κοριτσια. τελειωσα τον πρωτο κυκλο serpafar ovitrelle επαφες,στο υπερηχο ειχα καλη ανταποκριση, αλλα δεν τα καταφεραμε. ξεκινησα κ δευτερο κυκλο, εκανα υπερηχο οπου τωρα δεν ειχα καλη ανταποκριση, θα κανω τελος της εβδομαδας την ενεση κ επαφες αλλα δεν βλεπω να γινεται κατι ουτε αυτο το μηνα. μου ειπε μηπως κανουμε αλλο ενα κυκλο με 4 χαπια κ  μετα πια  θα παμε σε εξωσωματικη κ εκλεισα ραντεβου για επιτροπη. εχω πολυ απαγοητευτει.πολυ αγχος...

Κορίτσι μ κ εγώ είμαι στην αναμονή από πρώτο κύκλο με serpafar ovitrelle! Ανχος πολύ σε 2 εβδομάδες θα ξέρω! Κ εμένα μ είπε ότι ανταποκριθηκα καλά οπότε θα δείξει! Υπομονή μην απογοητεύσαι μερικές φορές εκεί π λέμε δεν πήγε καλά αυτός ο μήνας εκείνος είναι ο τυχερός εύχομαι να πάνε όλα καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω πολυ @Scooby! κ ευχομαι να πανε ολα καλα!!! πρεπει να μην εχουμε αγχος, αχ το λεω για να το ακουω κ εγω! σ'αυτο το κυκλο εφοσον δεν ειχα καλη ανταποκριση ,θα κανω ενεση κ επαφες οπως μου ειπε, αλλα δεν νομιζω να γινει κατι. ελπιζω  ομως  ο επομενος μηνας να ειναι πιο τυχερος!! θα δειξει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...