Μετάβαση σε περιεχόμενο

προσπάθεια για παιδί


Recommended Posts

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Zafran είπε:

Αν δεν παρακολουθείς τον κύκλο υπερηχογραφικά δεν μπορείς να ξέρεις καν αν κανεις  ωορρηξία αυτό είναι αληθεια. Σύμφωνα ομως με το γενικό κανόνα σε ενα κυκλο 28 ημερών οπως τον δικό μου η ωορρηξία γίνεται συνήθως την 14η μερα του κυκλου. Αν λοιπον αυτό ισχύει τοτε ολες αυτες τις  μέρες πριν και μετα τη 14η εμεις ειχαμε επαφές. Οπως και την ιδια μέρα της θεωρητικης ωορρηξίας. Αρα λογικά πρεπει να εχουμε πεσει μέσα. 

 

Το καταλαβαίνεις από πόνο και υγρά?? Γιατί δεν παίρνεις και τεστ ωορρηξιας... Γιατί κάποιες γυναίκες έχουν πιο αργά ωορρηξια σε τέτοιο κύκλο... Εγώ το παρακολουθώ με τεστακια. Βέβαια εγώ δνε έχω σίγουρο τον κύκλο. Γιατί αλλάζει κάθε μήνα... Και τα Glucophage κάπου εκεί είχα περίοδο. Μετά που τα σταμάτησα έρχεται οπότε θέλει.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Starrr Κάποια στιγμή πολύ παλαιότερα είχα πάρει τα τεστάκια αλλά δεν έβγαλα άκρη καθώς δεν βγήκε ποτέ η γραμμή τόσο έντονη όσο η πρώτη. Επίσης με τα τεστάκια δεν μπορούμε να ξέρουμε αν τελικά η ωορρηξία που κάνουμε είναι και καλής ποιότητας οπότε πάλι βρισκόμαστε στο σκοτάδι. Στην ουσία δηλαδή εμένα δεν με βοήθησαν αφού αυτό που μου πρόσφεραν ήταν να υπολογίσω στο περίπου την ωορρηξία μου κάτι που μπορώ να κάνω και μετρώντας τον κύκλο μου.

Τώρα όσο αναφορά εγώ πως καταλαβαίνω την ωορρηξία μου συνήθως μόνο από τον πόνο στις σάλπιγγες και ένα πρήξιμο στην κοιλιά ίδιο με αυτό της περιόδου περίπου που όμως υποχωρεί μετά την ωορρηξία. 

Με τα υγρά της ωορρηξίας συνήθως μπερδεύομαι αφού πολλές φορές μπορεί να μην τα δω. Συνήθως τα υγρά της ωορρηξίας μου είναι διαφανή και ελλάστικά θα μπορούσα να πω σαν το ασπράδι του αυγού (πριν ψηστεί χαχα). Μετά την ωορρηξία συνήθως γίνονται λευκά.

Πάντως πραγματικά πιστεύω ότι όλα είναι κατα προσέγγιση αφού κάθε γυναίκα είναι πολύ διαφορετική.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Μικράκι είπε:

Καλημέρα! Κορίτσι μου μακάρι να είστε 2 εσείς ? Εγώ δυστυχώς μόλις αδιαθετησα ?? Τι να πω δεν ξέρω....

κοιτα κοπελα μου κανονικα λενε αυτο οτι βαζεις την ημερα που ειχες ωορρηξια βαζεις 15 μερες εγω ομως ειδα τη 16η οποτε καλυτερα να δινετε δυο μερες περιθωριο και μετα

δηλαδη εγω ειχα ωορρηξια στις 14 /8 και εβγαινε περιοδος στις 28/8 και τελικα ειδα στις 29 γιαυτο οντως σου εδωσε μεχρι τη δευτερα

 

δεν πειραζει κοριτσακι μου μαζι τον επομενο κυκλο:) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Zafran είπε:

Καλημέρα κι απο μένα κορίτσια!

Είμαι κι εγώ στην προσπάθεια για 2ο παιδί πολλά χρόνια. Λογω πολυκιστικών ομως και ενος προβλήματος στο σπέρμα (δεν αποκλειει την φυσιολογική συλληψη) δυστυχώς δεν εχουμε αποτέλεσμα!

Τον τελευταίο 1μιση χρονο εχω  ρυθμίσει το κυκλο μου (με συμβουλη του γιατρου μου) με τα Glucophage.

Ετσι εχω κυκλο 28-29 ημερών. 

Με τον αντρα μου εχουμε συχνά επαφές χωρίς ομως σχεδόν ποτέ να κοιταμε γονιμες. 

Αυτό το μήνα ομως κοιταξα γονιμες και ειχαμε αρκετές επαφές τις επιμαχες ημέρες. Περιμένω περίοδο Δευτέρα κανονικά και καταλαβαίνετε την αγωνία μου!;

Επίσης την 21 μερα του κυκλου με επιασαν πονοι περιοδου και ειχα αρκετα λευκα υγρα τα οποια ομως σταματησαν την επόμενη οπως και οι πονοι. Το στηθος δεν εχει πριστεί ακομα ουτε πονά οπως οταν περιμένω περίοδο. Το μονο που έχω είναι ενας ελαφρύς πονος στη μέση όπως καθε φορά που περιμένω περίοδο.

Οπως καταλαβαίνετε ειμαι σε φαση αναμονης και παλι.

Παρολα αυτά δεν αγχωνομαι ιδιαίτερα γιατί εκτός του οτι εχω περάσει πολλές φορές απο αυτή την αναμονή, σε 2 εβδομαδες απο τωρα εχω κλεισει ραντεβου με τον εξωσωματικο για να προχωρήσουμε το θέμα αφου δεν με παίρνει αλλο  ηλικιακά.

Πραγματικά δεν ξέρω αν εχω λόγο να ελπίζω. Ξερω οτι πάντα απογοητεύομαι και οτι και αυτός ο μήνας θα είναι παλι μια απογοήτευση!

Ουφ ανακουφιστικό να τα λες κάπου!!!!

κοριτσι μου ευχομαι τωρα που σου εφυγε το αγχος γιατι πηγατε στην αλλη λυση να σου ερθει το πεμπε

και να μη χρειαστει

αλλα αληθεια αστε τα συπτωματα στην ακρη αυτα θα μας φανε:) 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η egw είπε:

κοριτσι μου ευχομαι τωρα που σου εφυγε το αγχος γιατι πηγατε στην αλλη λυση να σου ερθει το πεμπε

και να μη χρειαστει

αλλα αληθεια αστε τα συπτωματα στην ακρη αυτα θα μας φανε:) 

 

Ποια κοπέλα που προσπαθεί για παιδί, δεν αναζητάει αυτό το κατι διαφορετικό που θα της μαρτυρίσει μια πιθανή εγκυμοσυνη. Δυστυχώς οσο και να το λέμε το μυαλό παει μονο του και καθε φορά λες "μηπως;"

Ακόμα και αν μπορέσεις να κουμαντάρεις το μυαλο υπάρχει και το συναίσθημα. Ολα ανθρώπινα είναι και μαρτυρούν την επιθυμία μας για το καθε τι. Ποσο μαλλον οταν προκειται για τη δημιουργία ενος παιδιού!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Zafran είπε:

Ποια κοπέλα που προσπαθεί για παιδί, δεν αναζητάει αυτό το κατι διαφορετικό που θα της μαρτυρίσει μια πιθανή εγκυμοσυνη. Δυστυχώς οσο και να το λέμε το μυαλό παει μονο του και καθε φορά λες "μηπως;"

Ακόμα και αν μπορέσεις να κουμαντάρεις το μυαλο υπάρχει και το συναίσθημα. Ολα ανθρώπινα είναι και μαρτυρούν την επιθυμία μας για το καθε τι. Ποσο μαλλον οταν προκειται για τη δημιουργία ενος παιδιού!

αχ ομορφα τα εγραψες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Zafran είπε:

Ποια κοπέλα που προσπαθεί για παιδί, δεν αναζητάει αυτό το κατι διαφορετικό που θα της μαρτυρίσει μια πιθανή εγκυμοσυνη. Δυστυχώς οσο και να το λέμε το μυαλό παει μονο του και καθε φορά λες "μηπως;"

Ακόμα και αν μπορέσεις να κουμαντάρεις το μυαλο υπάρχει και το συναίσθημα. Ολα ανθρώπινα είναι και μαρτυρούν την επιθυμία μας για το καθε τι. Ποσο μαλλον οταν προκειται για τη δημιουργία ενος παιδιού!

εννοειται κοριτσακι μου απλα πως να στο πω ηθελα να πω οτι μη ψαχνουμε συνεχεια ειναι κριμα η στεναχωρια μετα οσο γινεται καλυτερα να μας εκπληξει η κυρια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η egw είπε:

εννοειται κοριτσακι μου απλα πως να στο πω ηθελα να πω οτι μη ψαχνουμε συνεχεια ειναι κριμα η στεναχωρια μετα οσο γινεται καλυτερα να μας εκπληξει η κυρια

Το ξέρω οτι το λες καλοπροαίρετα για να μη στεναχωριέται κανένα κορίτσι και μακάρι να ήταν εφικτό, απλως θελω να πω οτι ολα τα συναισθήματα είναι αποδεκτά και φυσιολογικά οταν προκειται για ενα τοσο σημαντικό γεγονός στη ζωή μιας γυναίκας.

Κι οτιδήποτε αισθάνεται μια κοπέλα πριν η μετά την περίοδο είναι απολύτως κατανοήτα και δεν θα πρεπει να αισθάνεται ντροπή ή απογοήτευση επειδή σκέφτηκε οτι μπορεί να είναι εγκυος ενω δεν είναι ή γιατί εψαξε να διαβάσει το σωμα της για συμτώματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Zafran είπε:

Το ξέρω οτι το λες καλοπροαίρετα για να μη στεναχωριέται κανένα κορίτσι και μακάρι να ήταν εφικτό, απλως θελω να πω οτι ολα τα συναισθήματα είναι αποδεκτά και φυσιολογικά οταν προκειται για ενα τοσο σημαντικό γεγονός στη ζωή μιας γυναίκας.

Κι οτιδήποτε αισθάνεται μια κοπέλα πριν η μετά την περίοδο είναι απολύτως κατανοήτα και δεν θα πρεπει να αισθάνεται ντροπή ή απογοήτευση επειδή σκέφτηκε οτι μπορεί να είναι εγκυος ενω δεν είναι ή γιατί εψαξε να διαβάσει το σωμα της για συμτώματα.

Έτσι ακριβώς είναι... Όλες μας ψάχνουμε ένα σημάδι που θα προδίδει εγκυμοσύνη... Έστω κ αν ξέρουμε ότι το πιο πιθανόν είναι να μην είμαστε.... Αλλά. Η ελπίδα παθαίνει τελευταία λένε... Εύχομαι σε όλες μας αργά ή γρήγορα να έρθει ένα θετικό τεστακι... ??????❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Zafran είπε:

Το ξέρω οτι το λες καλοπροαίρετα για να μη στεναχωριέται κανένα κορίτσι και μακάρι να ήταν εφικτό, απλως θελω να πω οτι ολα τα συναισθήματα είναι αποδεκτά και φυσιολογικά οταν προκειται για ενα τοσο σημαντικό γεγονός στη ζωή μιας γυναίκας.

Κι οτιδήποτε αισθάνεται μια κοπέλα πριν η μετά την περίοδο είναι απολύτως κατανοήτα και δεν θα πρεπει να αισθάνεται ντροπή ή απογοήτευση επειδή σκέφτηκε οτι μπορεί να είναι εγκυος ενω δεν είναι ή γιατί εψαξε να διαβάσει το σωμα της για συμτώματα.

εννοειται καλε αυτο σιγα μη νιωθουμε και ντροπη επειδη θελουμε να φερουμε το θαυμα στο κοσμο και ψαχνουμε συμπωματα 

και εννοειται πως οτι και να δουμε μπορουμε ανετα να το γραφουμε εδω για να φευγει και αποο μεσα μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η egw είπε:

εννοειται καλε αυτο σιγα μη νιωθουμε και ντροπη επειδη θελουμε να φερουμε το θαυμα στο κοσμο και ψαχνουμε συμπωματα 

και εννοειται πως οτι και να δουμε μπορουμε ανετα να το γραφουμε εδω για να φευγει και αποο μεσα μας

Ακριβώς!!!! Πολύ σωστα!!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα.. τα δέκατα είναι σύμπτωμα εγκυμοσύνης?

Από Εχθές το απόγευμα έχω δέκατα 37,2 και περιπου 5μερες πονακια χαμηλά  μια δεηια κ μια αριστερα. περιοδο περιμενω στις 10/9 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η egw είπε:

χμ ισως ειναι εμφυτευση ισως και οχι ποτε θεωρητικα ειχες οωρηξια ;

25με26/8 με παρακολούθηση απο τον γιατρό.  Μια έρχονται μια φευγουν τα δέκατα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Anatoli123 είπε:

25με26/8 με παρακολούθηση απο τον γιατρό.  Μια έρχονται μια φευγουν τα δέκατα. 

Μήπως κρυώσες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/8/2018 at 4:08 ΜΜ, ο/η Zafran είπε:

Το ξέρω οτι το λες καλοπροαίρετα για να μη στεναχωριέται κανένα κορίτσι και μακάρι να ήταν εφικτό, απλως θελω να πω οτι ολα τα συναισθήματα είναι αποδεκτά και φυσιολογικά οταν προκειται για ενα τοσο σημαντικό γεγονός στη ζωή μιας γυναίκας.

Κι οτιδήποτε αισθάνεται μια κοπέλα πριν η μετά την περίοδο είναι απολύτως κατανοήτα και δεν θα πρεπει να αισθάνεται ντροπή ή απογοήτευση επειδή σκέφτηκε οτι μπορεί να είναι εγκυος ενω δεν είναι ή γιατί εψαξε να διαβάσει το σωμα της για συμτώματα.

Προσωπικά και συμφωνώ και διαφωνώ. Είναι απόλυτη κατανοητή και η λαχτάρα, και η στενοχώρια, και η απογοήτευση κάθε φορά που έρχεται η περίοδος, και η λύπη θα έλεγα, και το να σκεφτείς ότι μπορεί να έχεις κάποιο σύμπτωμα, ακόμα και τα κλαματα μερικές φορές, όμως όχι δε θεωρώ ότι όλα τα συναισθήματα ειναι αποδεκτά. Γιατί όπως και σε πολλούς άλλους τομείς της ζωής μας (γκομενικά, επαγγελματικα, προσωπικά κλπ), πρέπει κάπου να υπάρχει ένα μέτρο στη διαχείριση των συναισθημάτων. Αν εγώ πάθω εμμονή με κάτι όπως είναι τα συμπτώματα και γίνω κατά φαντασίαν έγκυος, πρέπει κάποιος να με ταρακουνήσει για το καλό μου, αν πάθω ψύχωση με κάτι άλλο επίσης. Το λέω αυτό γιατί συνήθως δε βλέπω κοπέλες που προσπαθουν 2 χρόνια να παθαίνουν εμμονή αλλά κοπέλες με 2-3-4-5 μήνες προσπαθειών. Παλεύω πολύ και εγώ προσωπικά να μην πάθω εμμονή. Το καταφέρνω και δεν το καταφέρνω, αλλά όταν παθαίνω υστερία προσπαθώ τουλάχιστον να μη θεωρώ φυσιολογικό αυτό που νιώθω. Αλλιώς αφήνεσαι στην τρέλα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Προσωπικά και συμφωνώ και διαφωνώ. Είναι απόλυτη κατανοητή και η λαχτάρα, και η στενοχώρια, και η απογοήτευση κάθε φορά που έρχεται η περίοδος, και η λύπη θα έλεγα, και το να σκεφτείς ότι μπορεί να έχεις κάποιο σύμπτωμα, ακόμα και τα κλαματα μερικές φορές, όμως όχι δε θεωρώ ότι όλα τα συναισθήματα ειναι αποδεκτά. Γιατί όπως και σε πολλούς άλλους τομείς της ζωής μας (γκομενικά, επαγγελματικα, προσωπικά κλπ), πρέπει κάπου να υπάρχει ένα μέτρο στη διαχείριση των συναισθημάτων. Αν εγώ πάθω εμμονή με κάτι όπως είναι τα συμπτώματα και γίνω κατά φαντασίαν έγκυος, πρέπει κάποιος να με ταρακουνήσει για το καλό μου, αν πάθω ψύχωση με κάτι άλλο επίσης. Το λέω αυτό γιατί συνήθως δε βλέπω κοπέλες που προσπαθουν 2 χρόνια να παθαίνουν εμμονή αλλά κοπέλες με 2-3-4-5 μήνες προσπαθειών. Παλεύω πολύ και εγώ προσωπικά να μην πάθω εμμονή. Το καταφέρνω και δεν το καταφέρνω, αλλά όταν παθαίνω υστερία προσπαθώ τουλάχιστον να μη θεωρώ φυσιολογικό αυτό που νιώθω. Αλλιώς αφήνεσαι στην τρέλα σου.

Καταλαβαίνω απολυτα τι λες. Παρολα αυτά δεν ξερω ποιος μπορει να ορισει πιο είναι το μέτρο για την καθε μια που βιωνει μια κατάσταση.

 Νομίζω οτι ο μόνος που μπορεί να μας βοηθησει στο να διαχειριστούμε τα συναισθηματα μας είναι ο ιδιος μας ο εαυτός. Φυσικά και αν θεωρω οτι μια φιλη μου  ας πουμε ξεφεύγει απο τα ορια, θα της το πω αλλά πιστεψε με αν η ιδια δεν το αντιληφθει για να το διαχειριστεί εγω δεν θα μπορεσω να κανω τιποτα, παρα μονο να είμαι διπλα της να την ακουω και ισως καποιες φορες να της υπενθυμίζω τι θεωρω εγω σωστό χωρίς ποτέ να την κρινω για αυτο που αισθάνεται  οσο εντονα κι αν το βιωνει.

Αυτό εννοώ οτι ολα τα συναισθηματα είναι αποδεκτά καθως δεν υπαρχει συγκεκριμενο μέτρο για το τι αισθανεται η καθε μια μας. 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Zafran είπε:

Καταλαβαίνω απολυτα τι λες. Παρολα αυτά δεν ξερω ποιος μπορει να ορισει πιο είναι το μέτρο για την καθε μια που βιωνει μια κατάσταση.

 Νομίζω οτι ο μόνος που μπορεί να μας βοηθησει στο να διαχειριστούμε τα συναισθηματα μας είναι ο ιδιος μας ο εαυτός. Φυσικά και αν θεωρω οτι μια φιλη μου  ας πουμε ξεφεύγει απο τα ορια, θα της το πω αλλά πιστεψε με αν η ιδια δεν το αντιληφθει για να το διαχειριστεί εγω δεν θα μπορεσω να κανω τιποτα, παρα μονο να είμαι διπλα της να την ακουω και ισως καποιες φορες να της υπενθυμίζω τι θεωρω εγω σωστό χωρίς ποτέ να την κρινω για αυτο που αισθάνεται  οσο εντονα κι αν το βιωνει.

Αυτό εννοώ οτι ολα τα συναισθηματα είναι αποδεκτά καθως δεν υπαρχει συγκεκριμενο μέτρο για το τι αισθανεται η καθε μια μας. 

 

 

ναι, εκει παιζει ρολο αφενος το να κανουμε και αυτοκριτικη και αφετερου οι δικοι μας ανθρωποι. Εσυ δηλαδη ως καλη της φιλη καλα θα κανεις να το πεις αυτο που λες εννοειται. Αν της πεις ομως ελα μωρε και φυσιολογικο ειναι αυτο που νιωθεις (και ας εχει ξεφυγει) και σε καταλαβαινω και το κανεις για παρα πολυ καιρο ε, δε θα τη βοηθας σιγουρα. Ειναι δυσκολο να δεις ποιο ειναι το μετρο συμφωνω, αλλα μερικα πραγματα βγαζουν ματι ενιοτε!! Απο κει και περα ειναι σιγουρα θεμα χαρακτηρα, τροπου ζωης, στασης ζωης κλπκλπ και συμφωνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εγω θα πω μην κοιτάτε πως ήταν η περίοδο πριν την γεννά και πως τώρα όλα αλλάζουν εκεί μέσα δεν είναι τίποτα πλέον ίδιο μετά από μια γεννά.. ειδικά στις πρωτες περιόδου μας καμία σχέση.. θέλει χρόνο να στρώσει πάλι το πράγμα ☺️ εγω παράδειγμα είχα πάντα καφέ υγρά πριν έρθει η περιοδος.. μετά την γεννά αυτό σταμάτησε είχα αμέσως αίμα 
    • Είχα θέμα και εγω με προλακτινη άλλοι λένε εμποδιζει στην σύλληψη άλλοι λένε όχι από την δικιά μου εμπειρία θα πω εμποδίζει… η αγωγή που σου έδωσε 2 χάπια την εβδομάδα ήταν μεγάλη έπρεπε με πιο μικρή δόση κάνετε επανέλεγχο και αν δεν είχε αποτελέσματα τότε αυξάνουν την δόση σιγά σιγά.. αυτά ξέρω εγω από την δίκη μου εμπειρία  τωρα όσο για τους γιατρους αυτό γινόταν και θα γίνετε πάντα,υπάρχουν πολλοί που δεν ξέρουν τι τους γίνετε και κοιτάνε να αρπάξουν και κάποιοι καλοί γιατροί μου προσπαθούν να βοηθήσουν πρέπει να έχουμε και μια άλφα αντίληψη μην καταπίνουμε αμάσητο ότι μας πασάρουν  Καλά εκανες και πήρες δεύτερη γνωμη και αν χρειαστεί και τριτη να πας ☺️
    • Ελπίζω να μην φτάσετε μέχρι την ρήξη κορίτσι μου θα είναι δύσκολο για όλους σας κάτι τέτοιο 
    • Από τιμές πάνω κάτω ο Ενδοκρινολογος τα ίδια μας έδωσε 120 μετά το φαγητό και το νηστείας κάτω από 95 εμένα τώρα τα είπε ο γυναικολογος αυτά γιατί στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν πήρε θέση για το ζαχαρο αλλά επειδή είχα θεματάκι και στη πρώτη και το μωρο γεννήθηκε με καλά κιλά το αμνιακό ήταν φυσιολογικό και εγω δεν πήρα πολύ βαρος 12,5 κιλά ούτε είχα παραπανίσια κιλά όταν άρχισε η εγκυμοσύνη τώρα σε αυτήν είπε και λίγο πιο πανω πηγαίνεις μια στο τόσο δεν πειράζει μόνο να μην τρώω κάθε μέρα γλυκά μου λέει πες πχ κάθε Σάββατο θα τρώω ένα παγωτο και τέλος  εμενα το Μηχανάκι μου με τις μετρησεις από την μικροβιολογικό είναι ότι να ναι είχε 16 μονάδες διαφορά πάνω το μηχανάκι από το μικροβιολογικό εχτές πήγα έκανα πάλι εξετάσεις να δω τι θα με στείλουν σήμερα  Αλλά τώρα αλλαξα γυναικολόγο όποτε ο καινούργιος δεν ξέρω τι γνωμη έχει για το ζαχαρο περιμενει την καμπύλη μου 😬
    • Καλημέρα κορίτσια! Ήθελα λίγο την γνώμη σας, σε όσες έχετε γεννήσει. Πριν μείνω έγκυος είχα θετικό τεστ ωορρηξίας 14-15η μέρα. Είχα βέβαια κ πολύ έντονα συμπτώματα, πονάκια και αίμα την ημέρα της ωορρηξίας, οπότε την καταλάβαινα. Τώρα είναι ο πρώτος κύκλος μετά την γεννά κ είμαι 16η μέρα κ δεν έχω νιώσει τίποτα. Έκανα κ τεστ ψηφιακό που έχω κ η γραμμή είναι τρομερά άχνη. Δεν το ρωτάω για να προσπαθήσουμε, αλλά κυρίως για να δω αν υπάρχει περίπτωση να «χάλασε» ο κύκλος μου. Επίσης, ενώ είχα έντονη ροή για 5-6 μέρες, αυτήν την φορά ήταν 4 μέρες. Αλλάζει δλδ ο κύκλος μετά από γέννα;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...