Μετάβαση σε περιεχόμενο

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση?


feniagm

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια... :)

Μόλις έκανα εγγραφή για να μπω και εγώ στην παρέα σας και θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας σε αυτό που με απασχολεί!!!

Για να μην μακρηγορώ.... ο κύκλος μου δεν είναι σταθερός και η διάρκεια του είναι  περίπου 34 ημερών. Η ακατονόμαστη διαρκεί πέντε με έξι ημέρες και τελευταία φορά αδιαθέτησα στις 10.08. Κατά την διάρκεια της αδιαθεσίας είχαμε ολοκληρωμένες επαφές με τον άντρα μου και εδώ και τρεις ημέρες δηλαδή μετά από δέκα - δώδεκα ημέρες από τις επαφές μας έχω κάποια περίεργα συμπτώματα που δεν μου έχουν ξανασυμβεί. Έχω πόνους περιόδου αρκετά έντονους ανά διαστήματα και αρκετά  λεπτόρρευστα υγρά σαν  νερό. Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποια από εσάς είχε κάποια αντίστοιχη εμπειρία. Αν έμεινε έγκυος κατά την διάρκεια της περιόδου ή αν είχε παρόμοια συμπτώματα από τόσο νωρίς..... Σας ευχαριστώ!!!!  

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η feniagm είπε:

Γεια σας κορίτσια... :)

Μόλις έκανα εγγραφή για να μπω και εγώ στην παρέα σας και θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας σε αυτό που με απασχολεί!!!

Για να μην μακρηγορώ.... ο κύκλος μου δεν είναι σταθερός και η διάρκεια του είναι  περίπου 34 ημερών. Η ακατονόμαστη διαρκεί πέντε με έξι ημέρες και τελευταία φορά αδιαθέτησα στις 10.08. Κατά την διάρκεια της αδιαθεσίας είχαμε ολοκληρωμένες επαφές με τον άντρα μου και εδώ και τρεις ημέρες δηλαδή μετά από δέκα - δώδεκα ημέρες από τις επαφές μας έχω κάποια περίεργα συμπτώματα που δεν μου έχουν ξανασυμβεί. Έχω πόνους περιόδου αρκετά έντονους ανά διαστήματα και αρκετά  λεπτόρρευστα υγρά σαν  νερό. Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποια από εσάς είχε κάποια αντίστοιχη εμπειρία. Αν έμεινε έγκυος κατά την διάρκεια της περιόδου ή αν είχε παρόμοια συμπτώματα από τόσο νωρίς..... Σας ευχαριστώ!!!!  

 

Δηλαδή λες ότι ενώ έχεις αιμορραγία περιόδου έχεις επαφές χωρίς προφυλακτικό;;; Δεν έχω λόγια... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η feniagm είπε:

Γεια σας κορίτσια... :)

Μόλις έκανα εγγραφή για να μπω και εγώ στην παρέα σας και θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας σε αυτό που με απασχολεί!!!

Για να μην μακρηγορώ.... ο κύκλος μου δεν είναι σταθερός και η διάρκεια του είναι  περίπου 34 ημερών. Η ακατονόμαστη διαρκεί πέντε με έξι ημέρες και τελευταία φορά αδιαθέτησα στις 10.08. Κατά την διάρκεια της αδιαθεσίας είχαμε ολοκληρωμένες επαφές με τον άντρα μου και εδώ και τρεις ημέρες δηλαδή μετά από δέκα - δώδεκα ημέρες από τις επαφές μας έχω κάποια περίεργα συμπτώματα που δεν μου έχουν ξανασυμβεί. Έχω πόνους περιόδου αρκετά έντονους ανά διαστήματα και αρκετά  λεπτόρρευστα υγρά σαν  νερό. Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποια από εσάς είχε κάποια αντίστοιχη εμπειρία. Αν έμεινε έγκυος κατά την διάρκεια της περιόδου ή αν είχε παρόμοια συμπτώματα από τόσο νωρίς..... Σας ευχαριστώ!!!!  

 

Κοριτσι μου το να πιάσουμε νινί κατά τη διάρκεια τις περιόδου είναι απίθανο! Πιθανότητες μόνο ένα θαύμα! Αν θες μωράκι καλό είναι να έχετε επαφές τις μέρες που πρέπει που υπάρχουν πιθανότητες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν καταλαβαίνω το σοκ που εκανε η κοπελα σεξ με περίοδο. Καλα έκανε στην τελική...

Οσο για το αν μπορεί να εισαι εγκυος βρε κοπελα μου αν θες να κανεις παιδι καλο ειναι να μιλησεις με τον γιατρο σου να σου εξηγήσει πως λειτουργεί ο κυκλος της γυναίκας γιατι ειναι απιθανο να πιασεις παιδι με επαφες τοσο ακυρες μέρες. Δεν υπάρχει περίπτωση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η xeniak είπε:

Όσο απίθανο κ αν ακουστεί κ εμένα κ την αδερφή μου η μάνα μας με περίοδο μας έπιασε...

Το μεινεις έγκυος με περίοδο προϋποθέτει να εχεις καποια ανωμαλία στον κυκλο ωστε να γινει ωορρηξία εξαιρετικά νωρίς. Οι περισσότερες που ισχυρίζονται οτι μεινανε με περιοδο στην πραγματικότητα ειχαν πολλες μερες ροή δλδ αν εχεις 10 μερες ροη εισαι στην 10η μερα του κύκλου που πλεον ειναι πιθανό να ειναι γόνιμη ημέρα. Ο λογος που δεν μενουμε στην περιοδο δεν ειναι οτι η περίοδος ειναι ενα μαγικό δίχτυ αντισύλληψης καμία σχεση απλα τις μερες που εχεις περίοδο κατα 99,9% ΔΕΝ υπαρχει ωορρηξία. Οπως κ τις τελευταίες μερες του κυκλου κλπ κλπ.Οποτε ας μην μιλαμε για εξαιρέσεις κ δράκους. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η feniagm είπε:

Γεια σας κορίτσια... :)

Μόλις έκανα εγγραφή για να μπω και εγώ στην παρέα σας και θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας σε αυτό που με απασχολεί!!!

Για να μην μακρηγορώ.... ο κύκλος μου δεν είναι σταθερός και η διάρκεια του είναι  περίπου 34 ημερών. Η ακατονόμαστη διαρκεί πέντε με έξι ημέρες και τελευταία φορά αδιαθέτησα στις 10.08. Κατά την διάρκεια της αδιαθεσίας είχαμε ολοκληρωμένες επαφές με τον άντρα μου και εδώ και τρεις ημέρες δηλαδή μετά από δέκα - δώδεκα ημέρες από τις επαφές μας έχω κάποια περίεργα συμπτώματα που δεν μου έχουν ξανασυμβεί. Έχω πόνους περιόδου αρκετά έντονους ανά διαστήματα και αρκετά  λεπτόρρευστα υγρά σαν  νερό. Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποια από εσάς είχε κάποια αντίστοιχη εμπειρία. Αν έμεινε έγκυος κατά την διάρκεια της περιόδου ή αν είχε παρόμοια συμπτώματα από τόσο νωρίς..... Σας ευχαριστώ!!!!  

 

Α επισης 10-15 μερες μετα που λες αυτα που ενοιωθες πιθανοτατα ηταν η ωορρηξία σου. Τοτε επρεπε να εχεις επαφες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα συμφωνήσω με την @Μπλε! Ακόμη κ έγκυος να έμεινες με περίοδο είναι πολύ νωρις για να έχεις οποιοδήποτε σύμπτωμα. Περίμενε την καθυστέρηση κ Κάνε ένα τεστ την ημέρα π περιμένεις κανονικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάνα ε κορίτσια δε γίνετε να μηνεις έγκυος κατά την περίοδο εφόσον το αίμα στην ουσία είναι το ωάριο το οποίο δεν γονημοποιηθηκε και κατά αυτόν τον τρόπο απόβαλετε λίγο δράκος μοιάζει το έγκυος με επαφές στην περίοδο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περιοδος ειναι η αποπτωση του ενδομητριου οταν δεν υπαρχει γονιμοποιημενο ωαριο να εμφυτευτει. Οποτε περιοδος και εγκυμοσυνη δεν υπαρχει. Το αιμα ορισμενες φορες μπορει να ειναι αλλο πραγμα και οχι περιοδος. Επισης τις τελευταιες μερες τις περιοδου, αν πχ σε καποια κοπελα κραταει 6-7 μερες και εχει κυκλο 25 ημερων και εχει επαφες στο πολυ τελειωμα παιζει να μεινει στην επομενη ωορρηξια της επειδη φυσικα αυτη θα γινει νωρις. Ολα τα αλλα δεν υπαρχουν, ειναι αστικοι μυθοι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...