Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μεγάλος τράχηλος!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 210
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 8 λεπτά, ο/η egw είπε:

δεν νομιζ ω να εχει σχεση αυτο απλα ετυχε

Τι να πω:( 

Λες ν είναι χαλασμένα ρα τεστακια;;;

Όχι τ κρέας ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η mommy96 είπε:

Τι να πω:( 

Λες ν είναι χαλασμένα ρα τεστακια;;;

Όχι τ κρέας ??

Σήμερα θα στείλω μήνυμα σε ένα από τους δύο μου γυναικολόγους που είναι στενός συγγενής να ρωτήσω τη γνώμη του 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η egw είπε:

Σήμερα θα στείλω μήνυμα σε ένα από τους δύο μου γυναικολόγους που είναι στενός συγγενής να ρωτήσω τη γνώμη του 

Για να δούμε..... ? τ παίζει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παντως και σημερα ανρνητικο ειναι η κατι λαθος κανω με τα τεστ η κατι δεν παει καλα αλλα ρε πληρως τα τηρω μαλιστα ειχα την απορια αν πρεπει να τα κρατω περισσοτερο ορθιο αλλα η φιλη μου δεν τα εβαζε καν σε δοχειο και της εδειξε

 

νομιζω εχει γεννα ο γυναικολογος οποτε θα αργησουμε να μαθουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η egw είπε:

παντως και σημερα ανρνητικο ειναι η κατι λαθος κανω με τα τεστ η κατι δεν παει καλα αλλα ρε πληρως τα τηρω μαλιστα ειχα την απορια αν πρεπει να τα κρατω περισσοτερο ορθιο αλλα η φιλη μου δεν τα εβαζε καν σε δοχειο και της εδειξε

 

νομιζω εχει γεννα ο γυναικολογος οποτε θα αργησουμε να μαθουμε

Δεν γνωρίζω καθόλου:=%/// δε μπορώ να βοηθήσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπερδευτηκα κι αλλο μου ειπε να μη χρησιμοποιησω αλλα τεστ γιατι θα τα σπαταησω και να τα κανω τον αλλο μηνα που θα εχω υγρα αλλα δε μου διευρκρινησε αν εκανα ωορρηξια η οχι καλα κρασια θα τα αφησω χαλαρα μεχρι να ερθει η περιοδος και βλεπουμε

αλλα βρε κοριτσια εχω την αισθηση οτι ηταν τη 13η μερα θα το δουμε με τη περιοδο αν ερθει 23-24 του μηνα νομιζω τ πετυχα

Επεξεργάστηκε από egw
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον σχολασε ο αντρας μου και το συζητησαμε θα σταματησω να κανω τα τεστ και να μετραμε και τις μερες θα κανουμε απλα ερωτα οταν εμεις θελουμε και αν ειναι να ερθει θα ερθει:) απλα θα σημειωνω την περιοδο

η γυναικολογος μου ειπε η κατι δε λειτουργησε σωστα η δεν εκανα ωορρηξια αυτο το κυκλο και αν θελω να κανω τα δυο που μου εμειναν το επομενο κυκλο καπου στη 13η μερα οταν αισθανθω οτι εχω υγρα 

απλα τωρα θελω να μου πει ποτε να περιμενω περιοδο 

θα σας ενημερωνω:) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και η περιοδος θα ερθει λεει κανονικα οποτε αν υπολογισα σωστα τις μερες μου θα ερθει οταν το περιμενω :) ενημερωνεστε και εσεις ετσι :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/8/2018 at 9:06 ΠΜ, ο/η xr. είπε:

εμενα ο γιατρος μου μου ειπε να κανουμε αμεσως μετα το τελος της περιοδου ( για να ξυπνησει το ωαριο ) να μην κανουμε καθολου για δυο μερες και μετα να κανουμε 3 μερες συνεχομενα ! μου ειχε δωσει και τις βιταμινες pregnacare conceptios . Bεβαια τις σταματησα τωρα γτ τις επερνα απο τον ιανουαριο .. ακομα ελπιζω μετα τς 20 θα κανει ο ανδρας μου σπερμοδιαγραμμα για να δουμε 

πραγματικα εχω ακουσει διαφορα νομιζω ειναι το τυχερο μαλλον

εχω ακουσει να μενει κοοπελα πριν δει περιοδο και να βλεπει περιοδο κανονικα και μετα να μανθαινει οτι ειναι

εχω ακουσει κοπελα να μενει ακριβως τη πρωτη μερα της περιοδου 

τελικα τι ισχυει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η egw είπε:

πραγματικα εχω ακουσει διαφορα νομιζω ειναι το τυχερο μαλλον

εχω ακουσει να μενει κοοπελα πριν δει περιοδο και να βλεπει περιοδο κανονικα και μετα να μανθαινει οτι ειναι

εχω ακουσει κοπελα να μενει ακριβως τη πρωτη μερα της περιοδου 

τελικα τι ισχυει

Καλησπέραααα!!Είναι σπάνιο να μείνεις έγκυος αμέσως μετά την περίοδο!!Ηξέρα μια κοπέλα που έκανε ωορρηξία 6-7 μέρα του κύκλου!!Με περίοδο σίγουρα δν μένεις έγκυος ούτε 1-2 μέρες πριν μας έρθει περίοδος!!Η ωορρηξία γίνεται περίπου 14 μέρες πριν την περίοδο!!Πχ μια γυναίκα αν έχει κύκλο 25 μέρες η ωορρηξία θα γίνει 11 μέρα του κύκλου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Καλησπέραααα!!Είναι σπάνιο να μείνεις έγκυος αμέσως μετά την περίοδο!!Ηξέρα μια κοπέλα που έκανε ωορρηξία 6-7 μέρα του κύκλου!!Με περίοδο σίγουρα δν μένεις έγκυος ούτε 1-2 μέρες πριν μας έρθει περίοδος!!Η ωορρηξία γίνεται περίπου 14 μέρες πριν την περίοδο!!Πχ μια γυναίκα αν έχει κύκλο 25 μέρες η ωορρηξία θα γίνει 11 μέρα του κύκλου!!

Εμένα έγκυος 2 μέρες πριν την περίοδο ;)

Οπότε όλα είναι πιθανά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η mommy96 είπε:

Εμένα έγκυος 2 μέρες πριν την περίοδο ;)

Οπότε όλα είναι πιθανά....

2 μέρες πριν την περίοδο δν παίζει να γίνεται ωορρηξία!!Ισως είχες καθυστερημένη σύλληψη!!Δηλαδή θα αδιαθετούσες πιο μετά απ αυτό που πίστευες!!Η ωορρηξία κυμαίνεται 12-16 μέρες πριν απ την περιοδο μας!!Αν δν σκάσει το αυγό δν μένουμε έγκυες!!Αλλά πάντα δν ξέρουμε πότε γίνεται η ωορηηξία!!Αυτά τα ξέρω γτ προσπαθώ 3 χρόνια για παιδάκικ το έχω ψάξει πολύ γτ ήλπιζα μήπως δν βρίσκω την ωορρηξία!!Να χαίρεσαι την οικογενιά σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marillia είπε:

2 μέρες πριν την περίοδο δν παίζει να γίνεται ωορρηξία!!Ισως είχες καθυστερημένη σύλληψη!!Δηλαδή θα αδιαθετούσες πιο μετά απ αυτό που πίστευες!!Η ωορρηξία κυμαίνεται 12-16 μέρες πριν απ την περιοδο μας!!Αν δν σκάσει το αυγό δν μένουμε έγκυες!!Αλλά πάντα δν ξέρουμε πότε γίνεται η ωορηηξία!!Αυτά τα ξέρω γτ προσπαθώ 3 χρόνια για παιδάκικ το έχω ψάξει πολύ γτ ήλπιζα μήπως δν βρίσκω την ωορρηξία!!Να χαίρεσαι την οικογενιά σου

Σε ευχαριστώ πολύ.. Κ εσύ με το καλό να μείνεις έγκυος...!!! 

Πάντως και τα 2 μου παιδιά έτσι τα έπιασα... ήμουν έγκυος μετά από 2 μέρες ήρθε περίοδος.. 

Έτσι μ.ειπε ο εμβρυολογος στις αυχενικες.. Κ εγώ τ έλεγα δε γίνεται είχα περίοδο...

Τι να πω... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η mommy96 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ.. Κ εσύ με το καλό να μείνεις έγκυος...!!! 

Πάντως και τα 2 μου παιδιά έτσι τα έπιασα... 

Έτσι μ.ειπε ο εμβρυολογος στις αυχενικες.. Κ εγώ τ έλεγα δε γίνεται είχα περίοδο...

Τι να πω... 

 

Ευχαριστώ πολύ να τα χαίρεσαι τα κουτσουνάκια σου!!Οταν μια γυναίκα έχει σταθερό κύκλο τα πράγματα γίνονται λίγο πιο εύκολα!!Εγω λόγω πολυκυστικών αναγκάστηκα να το ψάχνω κ με υπερήχους!!Επίσης κάποια κοπέλα μπορεί να δει αίμα κ να νομίζει ότι είναι περίοδος αλλά να είναι εμφύτευση,αποκόλληση ή να ήταν έγκυος απ τον προηγούμενο κύκλο!!Καλά είναι όταν μια κοπέλα προσπαθεί καιρό είτε με τεστ ωορρηξιας είτε υπέρηχο να διαπιστώνει πότε έχει ωορρηξία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι ειννοεις να ηταν απο το προηγουμνο κυκλο; και καλα να ηταν και να το εχασε;

ευχομαι συντομα να ερθει το μωρακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marillia είπε:

Ευχαριστώ πολύ να τα χαίρεσαι τα κουτσουνάκια σου!!Οταν μια γυναίκα έχει σταθερό κύκλο τα πράγματα γίνονται λίγο πιο εύκολα!!Εγω λόγω πολυκυστικών αναγκάστηκα να το ψάχνω κ με υπερήχους!!Επίσης κάποια κοπέλα μπορεί να δει αίμα κ να νομίζει ότι είναι περίοδος αλλά να είναι εμφύτευση,αποκόλληση ή να ήταν έγκυος απ τον προηγούμενο κύκλο!!Καλά είναι όταν μια κοπέλα προσπαθεί καιρό είτε με τεστ ωορρηξιας είτε υπέρηχο να διαπιστώνει πότε έχει ωορρηξία!!

Τι να πω δε ξέρω αλήθεια... είχα κανονική περίοδο..! 

Και μ είπαν την η μέρα της σύλληψης τότε...!!! 

Σε ευχαριστώ πολύ.. Ο ένας είναι 2χρ ο άλλος ακόμα μέσα στη κοιλιά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η mommy96 είπε:

Τι να πω δε ξέρω αλήθεια... είχα κανονική περίοδο..! 

Και μ είπαν την η μέρα της σύλληψης τότε...!!! 

Σε ευχαριστώ πολύ.. Ο ένας είναι 2χρ ο άλλος ακόμα μέσα στη κοιλιά... 

Με το καλό και ο δεύτερος μπεμπούλης!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια να σας κουφανω;;; 

παω τουαλετα ειχα υγρα και ειχα και καποια πονακια σημερα λεω δεν παω να κανω ενα τεστ και σημερα δεν χανω τιποτα  και μαλιστα με πολυ λιγα τσισα και πολυ νερο και ειχα παει και πριν δεκα λεπτα τουαλετα δεν ειχα τηρησει τιποτα

και βγηεκ η χαμογελαστη φατσουλα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η egw είπε:

κοριτσια να σας κουφανω;;; 

παω τουαλετα ειχα υγρα και ειχα και καποια πονακια σημερα λεω δεν παω να κανω ενα τεστ και σημερα δεν χανω τιποτα  και μαλιστα με πολυ λιγα τσισα και πολυ νερο και ειχα παει και πριν δεκα λεπτα τουαλετα δεν ειχα τηρησει τιποτα

και βγηεκ η χαμογελαστη φατσουλα :)

Τεστ ωορρηξίας;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η egw είπε:

Ναι ωοηρξιας γι'αυτό δεν θα σας έχω πρήξει τόσο καιρό;

Όντος!? Τρέχαα και σήμερα και αύριο όπως δειποτε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...