Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πότε θα ερθει το δικο μας μωράκι?!!


Recommended Posts

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Μερεβη είπε:

Ηρθε η σιχαμενη παλι τιποτα...... ειχα και καθυστερηση ..... αλλα τελικα τιποτα!!!!  απογοητευτικα γιατι ειχα θετικα σημαδια. ειχα κ ροζ κηλιδες!!!!! τι να πω..... αχχχχχ

Μην απογοητευεσαι !!!!!Θα ρθει το νινι οταν θελει αυτο?Μωρε σημαδια τοσο νωρις δεν υπαρχουν απλα επειδη το χεις στο μυαλο τα βλεπεις.Προσπαθησε να μη το σκεφτεσαι για να μην απογοητευεσαι.Και επισης να ξες οτι τα συμπτωματα της εγκυμοσυνης μεχρι και την 6η-7η βδομ ειναι τα ιδια με της περιοδου.Οποτε και το μηνα που θα μεινεις εγκυος μη περιμενεις να καταλαβεις κατι εκτος απο θετικο τεστ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να πω.....!!!! εκτος απο αυτο σημερα εμαθα οτι μια γνωστη μας ειναι 2,5 μηνων στο τριτο της ...... πηρε ο αντρας της τον δικο μου μες στη χαρα και του το ειπε.... και εμεις δε μπορουμε ουτε ενα!!!! Χαιρομαι για τους φιλους μας αλλα ταυτοχρονα αισθανομαι και κάπως .... για τη κατασταση μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Μερεβη είπε:

Τι να πω.....!!!! εκτος απο αυτο σημερα εμαθα οτι μια γνωστη μας ειναι 2,5 μηνων στο τριτο της ...... πηρε ο αντρας της τον δικο μου μες στη χαρα και του το ειπε.... και εμεις δε μπορουμε ουτε ενα!!!! Χαιρομαι για τους φιλους μας αλλα ταυτοχρονα αισθανομαι και κάπως .... για τη κατασταση μου!!

Αχ @Μερεβη μου μην απογοητευεσαι!Σκέψου οτι είσαι καλά πλέον κ ο αντρας σου επίσης.Είναι θέμα λιγου χρονου να πιάσετε!Όσο για τις γνωστές που μένουν έγκυες τοσο γρήγορα, ασ'τες!Λες κ το  σύμπαν συνωμοτεί να μας υπενθυμίζει το αδύνατο μας σημείο!Κ σε μένα ξεπετάγονται έγκυες συνέχεια! Τέλος πάντων, θέλει υπομονή κ σκέψη θετική!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/9/2018 at 1:43 ΠΜ, ο/η Soulful είπε:

Αχ @Μερεβη μου μην απογοητευεσαι!Σκέψου οτι είσαι καλά πλέον κ ο αντρας σου επίσης.Είναι θέμα λιγου χρονου να πιάσετε!Όσο για τις γνωστές που μένουν έγκυες τοσο γρήγορα, ασ'τες!Λες κ το  σύμπαν συνωμοτεί να μας υπενθυμίζει το αδύνατο μας σημείο!Κ σε μένα ξεπετάγονται έγκυες συνέχεια! Τέλος πάντων, θέλει υπομονή κ σκέψη θετική!

Αχ ρε κοριτσια μη συγκινεται τον εαυτο σας με αλλες .Ο καθε ανθρωπος εχει τα προβληματα του.Ειναι ψυχοφθορο αυτο.Οκ και γω εμεινα εγκυος δυο φορες τη πρωτη το δευτερο μηνα τη δευτερη τον πρωτο αλλα μωρακι δεν επιασα στα χερια μου.Μη το κανετε αυτο.Θα ρθει οταν ειναι η ωρα του.Ξερω οτι καθε φορα πιυ ακους για εγκυμοσυνη υπαρχει ενα αγκαθακι αλλα η ζωη δεν ειναι δικαιη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παμε για σπερματεγχυση σε φυσικο κυκλο κοριτσια. Ο γιατρος μου στεναχωρεθηκε που δεν ειχαμε εγκυμοσυνη. Αν δεν εχω αποτελεσμα και τωρα θα του πω να μου κανει τις ενεσεις για διακοπη περιοδου και μετα βλεπουμε. Θα παω την πεμπτη να δουμε τι και πως!. Ξερω οτι δε πρεπει να βαζω τον εαυτο μου να σκεφτεται γιατι εγω οχι και ολες οι αλλες ναι.... και δεν το θελω αλλα γινεται.....!!!! ??? Χθες στο ιατρειο του γινοταν χαμος ειχε δυο γεννες( η μια ηταν η γυναικα του) και ολες οι αλλες που περιμεναν ειχαν φαει 4ο καρπουζι ολοκληρο ??? μακαρι να πιασει η σπερματεγχυση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Μερεβη είπε:

Παμε για σπερματεγχυση σε φυσικο κυκλο κοριτσια. Ο γιατρος μου στεναχωρεθηκε που δεν ειχαμε εγκυμοσυνη. Αν δεν εχω αποτελεσμα και τωρα θα του πω να μου κανει τις ενεσεις για διακοπη περιοδου και μετα βλεπουμε. Θα παω την πεμπτη να δουμε τι και πως!. Ξερω οτι δε πρεπει να βαζω τον εαυτο μου να σκεφτεται γιατι εγω οχι και ολες οι αλλες ναι.... και δεν το θελω αλλα γινεται.....!!!! ??? Χθες στο ιατρειο του γινοταν χαμος ειχε δυο γεννες( η μια ηταν η γυναικα του) και ολες οι αλλες που περιμεναν ειχαν φαει 4ο καρπουζι ολοκληρο ??? μακαρι να πιασει η σπερματεγχυση.

Καλή σου επιτυχία !!! Εύχομαι αυτή τη φορά να είναι η τυχερή σας ❤️ Κι εμένα με πιάνει το παράπονο κάποιες φορές όμως πρέπει να σκεφτόμαστε θετικά γιατί οι αρνητικές σκέψεις επηρεάζουν όλα μας την ψυχοσύνθεση .!!! Εύχομαι σύντομα χαρμόσυνα νέα :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/9/2018 at 8:20 ΜΜ, ο/η Μερεβη είπε:

Σας ευχαριστω ολες !!!! θα δουμε την Πεμπτη τη θα γινει!!!!!

 

Ολα καλα θα πανε!!!!θετικη σκεψη για να  ρθει το σπορακι σε χαρουμενη μητρα βρε.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Cecilaki είπε:

Ολα καλα θα πανε!!!!θετικη σκεψη για να  ρθει το σπορακι σε χαρουμενη μητρα βρε.?

Χαρουμενη μητρα...... πω πω λετε να ισχυει?? Οκ για το αγχος ξερω οτι αυξανει προλακτινη !!! Προσπαθω να ειμαι αισιοδοξη δεν το ειπαμε και σε κανεναν στο σοι για να μην αρχισουν να λενε παλι....!!! Κοριτσια ξερω οτι ο γιατρος μ κανει και στο γραφειο του σπερματεγχυσεις, δε χρειαζεται επεξεργασια στο σπερμα για πιο μεγαλες πιθανοτητες? Που το επεξεργαζεται?? απορια εχω .....!!!! Θα το ρωτησω αυριο γιατι εχω ακουσει κ απο αλλες οτι κανουν οι γιατροι τους στο ιατρειο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εκανα τη σπερματεγχυση τελος τωρα ξαπλα και αναμονη!!! Μας ειπαν οτι εχουμε καλες πιθανοτητες το σπερμα ειχε μετα τον εμπλουτισμο 71% κινητικοτητα !!! Πονεσα λιγακι με τον διαστολεα αλλα μονο αυτο !!! Τωρα αναμονη και χαρουμενη μητρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Μερεβη είπε:

Εκανα τη σπερματεγχυση τελος τωρα ξαπλα και αναμονη!!! Μας ειπαν οτι εχουμε καλες πιθανοτητες το σπερμα ειχε μετα τον εμπλουτισμο 71% κινητικοτητα !!! Πονεσα λιγακι με τον διαστολεα αλλα μονο αυτο !!! Τωρα αναμονη και χαρουμενη μητρα!!!

αχ τελεια, ευχομαι καλα αποτελεσματα!!!! Να σε ρωτησω κατι κανατε εξετασεις πριν πατε σε σπερματεγχυση, και ποιες? Τη σκεφτομουν ως μεθοδο αν και δεν ξερω αν ταιριαζει σε ολους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

αχ τελεια, ευχομαι καλα αποτελεσματα!!!! Να σε ρωτησω κατι κανατε εξετασεις πριν πατε σε σπερματεγχυση, και ποιες? Τη σκεφτομουν ως μεθοδο αν και δεν ξερω αν ταιριαζει σε ολους.

Εγω εκανα ορμονικες. Οιστραδιολη δυο φορες παρακολουθηση με υπερηχο για να δουμε αν το μεγεθος ανταποκρινεται στην οιστραδιολη. Ο αντρας μου ειχε κανει πριν κανα εναμιση χρονο σπερμοδιαγραμμα και ξεραμε οτι ολα ειναι καλα οποτε τωρα δεν εκανε κατι αλλο. Αν δεν το ειχε κανει θα επρεπε να κανει μαζι με καλλιεργεια αυτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Soulful είπε:

Καλή επιτυχία! Θέλω κ εγώ λεπτομέρειες για την διαδικασία! Γιατί είδα οτι την έκανες στο τσακ μπαμ!Εύχομαι τα καλύτερα!

Ειδαμε οτι μεγαλωσε το ωαριο καλα και ειχα καλη οιστραδιολη. Δε πηρα φαρμακα τιποτα. Πηγαμε να δωσει ο αντρας μου σπερμα κ σε μια ωρα το πηραμε ετοιμο το πηγα στο ιατρειο και κατευθειαν μπηκα κ μου την εκανε δε πονεσε. Καθησα στη γυν.καρεκλα 15 λεπτα αυτο ηταν. Οιστραδιολη εκανα σημερα το πρωι κ μετα εκλεισα κεντρο για τον αντρα μου. Αν δεν ειχα καλη τιμη δε θα προχωρουσα. Γενικα γρηγορη διαδικασια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολύ τσακ μπαμ διαδικασία!!! Μακάρι να χεις αποτέλεσμα. Θα περιμένουμε νέα. Αρα και απο εξετάσεις δεν έχει κάτι φοβερό. Ειχα ακουσει και για σαλπιγγογραφία οτι βάζουν. Οπως και να χει αν το οργανωσεις σωστά το κανεις στον επομενο κύκλο αφότου το αποφασίσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

πολύ τσακ μπαμ διαδικασία!!! Μακάρι να χεις αποτέλεσμα. Θα περιμένουμε νέα. Αρα και απο εξετάσεις δεν έχει κάτι φοβερό. Ειχα ακουσει και για σαλπιγγογραφία οτι βάζουν. Οπως και να χει αν το οργανωσεις σωστά το κανεις στον επομενο κύκλο αφότου το αποφασίσεις!

Ο αντρας μου μια χαρα ειναι , εγω εχω το θεμα με τη  ενδομητριωση.επειδη εκανα τη λαπαροσκοπηση ξεραμε οτι οι σαλπιγγες ειναι ανοιχτες. Αλλιως θελει ναι. Πολυ γρηγορα οι αιματολογικες και ολα εγιναν την ιδια μερα ακομα και το ραντεβου με το ανδρολογικο. Να σκεφτεις οτι το αποφασισαμε κ μεσα σε μια βδομαδα το καναμε! Στο γιατρο σε παιρνουν γρηγορα γιατι δε κανει το σπερμα να κατσει πολυ ωρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Μερεβη είπε:

Ο αντρας μου μια χαρα ειναι , εγω εχω το θεμα με τη  ενδομητριωση.επειδη εκανα τη λαπαροσκοπηση ξεραμε οτι οι σαλπιγγες ειναι ανοιχτες. Αλλιως θελει ναι. Πολυ γρηγορα οι αιματολογικες και ολα εγιναν την ιδια μερα ακομα και το ραντεβου με το ανδρολογικο. Να σκεφτεις οτι το αποφασισαμε κ μεσα σε μια βδομαδα το καναμε! Στο γιατρο σε παιρνουν γρηγορα γιατι δε κανει το σπερμα να κατσει πολυ ωρα.

ευχαριστωωωωωω, εμεις τα χουμε κανει ολα αυτα πλην σαλπιγγο. Βεβαια εχω μεινει εγκυος προσφατα ασχετως καταληξης. Αλλα οκ αν χρειαστει και παω σε τετοια μεθοδο θα την κανω. Εκει προς το χειμωνα το σκεφτομαι να εξετασω εναλλακτικες, να δω τι και πως μαζι με το γιατρο. Αντε καλα αποτελεσματα και παλι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Μερεβη είπε:

Ειδαμε οτι μεγαλωσε το ωαριο καλα και ειχα καλη οιστραδιολη. Δε πηρα φαρμακα τιποτα. Πηγαμε να δωσει ο αντρας μου σπερμα κ σε μια ωρα το πηραμε ετοιμο το πηγα στο ιατρειο και κατευθειαν μπηκα κ μου την εκανε δε πονεσε. Καθησα στη γυν.καρεκλα 15 λεπτα αυτο ηταν. Οιστραδιολη εκανα σημερα το πρωι κ μετα εκλεισα κεντρο για τον αντρα μου. Αν δεν ειχα καλη τιμη δε θα προχωρουσα. Γενικα γρηγορη διαδικασια!!!!

Οταν λες σε κέντρο έδωσε ο άντρας σου σπέρμα τι εννοείς;Γιατί ανεφερες οτι το εμπλούτισαν κιόλας. Δε χρειάζεται να μου πεις όνομα, άλλωστε δεν είμαι ουτε Αθήνα ουτε Θεσ/νίκη. Εννοώ, παλι σε κλινική πήγε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/10/2018 at 11:02 ΜΜ, ο/η Soulful είπε:

Οταν λες σε κέντρο έδωσε ο άντρας σου σπέρμα τι εννοείς;Γιατί ανεφερες οτι το εμπλούτισαν κιόλας. Δε χρειάζεται να μου πεις όνομα, άλλωστε δεν είμαι ουτε Αθήνα ουτε Θεσ/νίκη. Εννοώ, παλι σε κλινική πήγε;

Πηγαμε σε ανδρολογικο κεντρο για να δωσει σπερμα ο αντρας μου εκει το εμπλουτιζουν κιολας μεσα σε μια ωρα!!! εμενα μου εδωσε δυο μπουκαλακια πολυ μικρα και μου ειπε να τα βαλω στη μασχαλη για να ειναι θερμ. σωματος. το ενα ηταν ροζ και εγραφε πανω υγρο ενεργοποιησης, το άλλο δεν το ειδα ουτε ξερω αν εγραφε  κατι. τα πηρα και πηγα μετα στο γιατρο μου και εκει καναμε τη διαδικασια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Μερεβη είπε:

Πηγαμε σε ανδρολογικο κεντρο για να δωσει σπερμα ο αντρας μου εκει το εμπλουτιζουν κιολας μεσα σε μια ωρα!!! εμενα μου εδωσε δυο μπουκαλακια πολυ μικρα και μου ειπε να τα βαλω στη μασχαλη για να ειναι θερμ. σωματος. το ενα ηταν ροζ και εγραφε πανω υγρο ενεργοποιησης, το άλλο δεν το ειδα ουτε ξερω αν εγραφε  κατι. τα πηρα και πηγα μετα στο γιατρο μου και εκει καναμε τη διαδικασια.

Oκ,σ'ευχαριστω πολύ! Σου εύχομαι καλη επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

Καλησπερουδια..... Αχχχχχ εχω να γραψω πολυ καιρο και αυτο γιατι εφαγα μια φολα που δεν πετυχε η σπερματεγχυση και τουτο το μηνα ηταν να ξανακανω.... πηρα κλομιφαινη εκανα ενα ωραιο μεγαλο αυγο και ενα ακομα πιο μικρο... και ετυχε ωορρηξια ΚΥΡΙΑΚΗ 28η ! Αν ειναι δυνατον... στις 27/10  που εκανα υπερηχο ηταν νωρις οποτε δεν καναμε σπερματεγχυση και τζαμπα η κλομιφαινη ο γιατρος μ ειπε βεβαια επαφη φυσικη να μη παει χαμενο το αυγο αλλα εγω το ξερω πως δεν προκειται να δω χαιρι!! Παμε παλι κλομιφαινη για τον αλλο μηνα ελπιζω να μας κατσει η σπερματεγχυση!. Δε μπορω να καταλαβω αφου εχω ελαφρια ενδωμητριωση γιατι δε μπορω να εχω ενα νινακι τι πρεπει να κανω πια!!?? Ο αντρας μου ο καημενος  επειδη ηξερε οτι θα καναμε παλι σπερματεγχυση για να εχει ακομα πιο ψηλα τα ποσοστα του πηρε γυρη και τρωει, δοκιμασα και εγω γιατι κανει καλο στα γυναικολογικα και πραγματικα απορω πως το εφαγε μια αηδια σαν να τρως μπεταντιν! Τον λυπαμαι τον καημενο που πρεπει παλι να το ξαναφαει  και τον αλλο μηνα! Απο εσας κανενα νεο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

Καλημέρα πέρα για πέρα. έχω πολύ καιρό να σας γράψω γιατί στη ζωή μου ήρθαν πολλές αλλαγές .... όχι δεν είμαι έγκυος η πρώτη μας σπερματέγχυση απέτυχε.... !!  Όσο για τις αλλαγές που λέγαμε .... ξεκίνησα δουλειά σε άλλη πόλη και τις γόνιμες μέρες πηγαινοερχομαι φωτιά στα λεωφορεία κορίτσια εκτός από αυτό αναγκαστικά παίρνω το αμάξι για να πηγαίνω στη δουλειά και μένω με τα πεθερικά μου. Την Πέμπτη κάνουμε τη δεύτερη σπερματέγχυση μετά από λήψη κλομιφαίνης. άντε να δούμε τι θα γίνει. πάντως αν αποτύχει κορίτσια τέλος για μένα θα κάνω τις ενέσεις για την ενδομητρίωση και μετά από τη θεραπεία αποφάσισα να πάω κατευθείαν για εξωσωματική

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Μερεβη είπε:

Καλημέρα πέρα για πέρα. έχω πολύ καιρό να σας γράψω γιατί στη ζωή μου ήρθαν πολλές αλλαγές .... όχι δεν είμαι έγκυος η πρώτη μας σπερματέγχυση απέτυχε.... !!  Όσο για τις αλλαγές που λέγαμε .... ξεκίνησα δουλειά σε άλλη πόλη και τις γόνιμες μέρες πηγαινοερχομαι φωτιά στα λεωφορεία κορίτσια εκτός από αυτό αναγκαστικά παίρνω το αμάξι για να πηγαίνω στη δουλειά και μένω με τα πεθερικά μου. Την Πέμπτη κάνουμε τη δεύτερη σπερματέγχυση μετά από λήψη κλομιφαίνης. άντε να δούμε τι θα γίνει. πάντως αν αποτύχει κορίτσια τέλος για μένα θα κάνω τις ενέσεις για την ενδομητρίωση και μετά από τη θεραπεία αποφάσισα να πάω κατευθείαν για εξωσωματική

Καλή επιτυχία ! Όλα να πάνε τέλεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...