Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πότε θα ερθει το δικο μας μωράκι?!!


Recommended Posts

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Cecilaki είπε:

Ααα δε πας τουαλετα ακομα? Εγω δεν ειχα θεμα με τουαλετα.αυτο που απεκτησα ειναι συνδρομο ευερεθ εντερου ειπαν μετα τη λαπαροσκ.Περπατα περπατα!!!Ποσες μερες αδεια απο δουλεια πηρες??εγω ειχα παρει 2 βδομ αλλα στις 2 ακομα δεν ενιωθα εντελως καλα.Μετα τις 3 συνηλθα.

Ευτυχως με αυτο δεν εχω προβλημα. Δεν δουλευω. Εκανα τη χαζομαρα μολις παντρευτηκα και αφησα τη δουλεια. Ειχαμε και προβληματα δε μας πληρωναν μας χρωστουσαν λεφτα. Σκεψου οτι μου ειχαν πει μειωση μισθου μετα το γαμο. Τοτε ειχαμε συμφωνησει σε αυτο με τον αντρα μου ( ελεγα οτι θα μεινω κ εγκυος κ θα ξεπεταξω τα μικρα) τωρα ομως κ παιδακι δεν ηρθε ,μου λειπει η δουλεια μου.... αλλα απ οτι ξερω δε παιρνουν ατομα κοιτανε να διωχνουν !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Μερεβη είπε:

Ευτυχως με αυτο δεν εχω προβλημα. Δεν δουλευω. Εκανα τη χαζομαρα μολις παντρευτηκα και αφησα τη δουλεια. Ειχαμε και προβληματα δε μας πληρωναν μας χρωστουσαν λεφτα. Σκεψου οτι μου ειχαν πει μειωση μισθου μετα το γαμο. Τοτε ειχαμε συμφωνησει σε αυτο με τον αντρα μου ( ελεγα οτι θα μεινω κ εγκυος κ θα ξεπεταξω τα μικρα) τωρα ομως κ παιδακι δεν ηρθε ,μου λειπει η δουλεια μου.... αλλα απ οτι ξερω δε παιρνουν ατομα κοιτανε να διωχνουν !!!

Καταλαβα...Λογικο να σου λειπει η δουλεια.Εγω με τη δουλεια ξεχνιεμαι και δε σκεφτομαι πολυ πολυ.Τωρα που εχω αδεια δε ξερω τι να κανω σπιτι.?Διακοπες θα φυγουμε τελος του μηνα αλλα εγω εχω αδεια ολο τον Αυγουστο!!!Τωρα που θα ρθει το μωρακι σας ομως εσυ δε θα χεις το αγχος που θα το αφησεις ενω εγω θα τρεχω να βρω λυση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτα ειναι ευχαριστα τρεξιματα !!! Μακαρι να ερθει γρηγορα να πιασει τοπο το μαχαιρι. Ασε που απο τωρα ρωταει ο αντρας μου για σεξ !!! Ποτε ειναι οι μερες λεει??!!!! Καλομαθε !!!! Χα χα χα χα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι οταν ερθει το μωρακι ειναι καλοο ου θα εισαι σπιτι μετα ομως που θα μεγαλωσει θα σου λειπει διπλα σαν εμενα χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μερεβη είπε:

Αυτα ειναι ευχαριστα τρεξιματα !!! Μακαρι να ερθει γρηγορα να πιασει τοπο το μαχαιρι. Ασε που απο τωρα ρωταει ο αντρας μου για σεξ !!! Ποτε ειναι οι μερες λεει??!!!! Καλομαθε !!!! Χα χα χα χα

Αυτο λεω και γω .Ελπιζω να μην εφαγα αδικα το μαχαιρι!!!!Εμενα για 3βδομ μου χε πει αποχη ο γιατρος αν θυμαμαι καλα.και οχι πισινα θαλασσα κτλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Κοριτσια μου ,

Επανερχομαι μετα απο καιρο .... για να δω τι κανετε?! και να σας πω οτι επιτελους αδιαθετησα μετα τη λαπαροσκοπηση!! το περιμενα πως και πως, πρωτον για να δω πως ειναι η περιοδος χωρις πονο ( παντα πονουσα ισως λογω ενδομητρίωσης) και δευτερον γιατι ξερω οτι με το που θα μου τελειωσει βαζουμε μπροστα για παιδακι με νεα δεδομενα , καθαρη κοιλίτσα και πολλες πολλες πιθανοτητες για ενα μπεμπε!!!! Μετα απο δυο χρονια είμαι αισιοδοξη και μπορω να πω οτι τωρα το πιστευω.... πιστευω οτι μπορει να μου συμβει !!!! Φοβομουν τοσο πολυ πριν το χειρουργειο εκλαιγα και πιστευα οτι δε θα συνεβαινε σε μενα. Ολες σας μου δωσατε κουραγιο εμαθα απο τις δικες σας εμπειριες (πηγα ετοιμη δεν εκανα κλισμα χε χε χε χε !!!!! )  πηρα δυναμη και είμαι ετοιμη για το επομενο σταδιο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο κοριτσακι μου ευχομαι λοιπον μετα απο τη τωρινη περιοδο να ξανα ερθει μετα απο εννεα μηνες παλι 

αντε καλη νεα αρχη κοπελα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω τέλεια νέα!!Μπραβο @Μερεβη!Βουρ στο ψητό αυτόν το μήνα κ σου εύχομαι να αργησεις να την ξαναδεις την κόκκινη κυρία,την αντιπαθητική! Να σε ρωτησω κάτι;Πως σου είχαν μπει υποψίες ενδομητριωσης;Θέλω να πω,αισθανοσουν κατι κ το ψαξατε μετά με τον γιατρό σου;Κάποιον πόνο ύποπτο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Soulful είπε:

Πω πω τέλεια νέα!!Μπραβο @Μερεβη!Βουρ στο ψητό αυτόν το μήνα κ σου εύχομαι να αργησεις να την ξαναδεις την κόκκινη κυρία,την αντιπαθητική! Να σε ρωτησω κάτι;Πως σου είχαν μπει υποψίες ενδομητριωσης;Θέλω να πω,αισθανοσουν κατι κ το ψαξατε μετά με τον γιατρό σου;Κάποιον πόνο ύποπτο;;

Εγω απο εδω ακουσα για ενδομητριωση και το ειπα και στο γιατρο μου ο οποιος το υποπτευοταν αλλα δε μου ειπε τιποτα για να μη μας αγχωσει παραπανω. Μετα που τα εβαλα κατω και το εψαξα ειχα σημαδια..... !! Πονος περιοδου, παντα απο τα 14 πονουσα αρκετα οταν μου ερχοταν αλλα πιστευα οτι ετσι επρεπε να είναι οτι εγω σαν οργανισμος το είχα, Ανωμαλιες κυκλου αιμα η καφε μεταξυ περιοδων.  στον υπερηχο ειχα κυστη στην αρχη 1,5 εκ με αιμοραγικο περιεχομενο ( σημαδι καρα μπαμ) η οποια δεν εφυγε και το δευτερο χρονο μεγαλωσε στα 3 εκ. και κανα 2-3 μηνες πριν το χειρουργειο ενοιωθα πονο-εντονη ενοχληση στον υπερηχο και σε συγκεκριμενες στασεις κατα την επαφη ( επειδη ειχε μεγαλωσει και ενοχλουσε). Σε ολα αυτα προσθετουμε οτι δυο χρονια μπεμπε γιοκ ακομα και με κλομιφαινη..... οποτε  να την η ενδομητριωση. Αλλα μπορει να εχεις και να μην το καταλαβεις, δεν μπορεις να το δεις μονο με υπερηχο αλλα ουτε και στη μαγνητικη φαινεται μονο με υστεροσκοπηση - λαπαροσκοπιση. Αλλα αν εχεις κυστη με αιμα ( αιμοραγικη) θα πρεπει να σου παει το μυαλο. Εμενα μου βρηκε 2 εστίες πισω απο την ωοθηκη κ στη σαλπιγγα κοντα, αλλα μπορει να παει παντου!!! Οταν ειδα τον γιατρο μου τρεις μερες μετα μου ειπε οτι αυτο ειναι κατι με το οποιο γεννηθηκα και με το οποιο θα πεθανω και εκδηλωνεται απλα καποια στιγμη στη ζωη μας. !! Υποψιαζεσαι και εσυ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Μερεβη είπε:

Εγω απο εδω ακουσα για ενδομητριωση και το ειπα και στο γιατρο μου ο οποιος το υποπτευοταν αλλα δε μου ειπε τιποτα για να μη μας αγχωσει παραπανω. Μετα που τα εβαλα κατω και το εψαξα ειχα σημαδια..... !! Πονος περιοδου, παντα απο τα 14 πονουσα αρκετα οταν μου ερχοταν αλλα πιστευα οτι ετσι επρεπε να είναι οτι εγω σαν οργανισμος το είχα, Ανωμαλιες κυκλου αιμα η καφε μεταξυ περιοδων.  στον υπερηχο ειχα κυστη στην αρχη 1,5 εκ με αιμοραγικο περιεχομενο ( σημαδι καρα μπαμ) η οποια δεν εφυγε και το δευτερο χρονο μεγαλωσε στα 3 εκ. και κανα 2-3 μηνες πριν το χειρουργειο ενοιωθα πονο-εντονη ενοχληση στον υπερηχο και σε συγκεκριμενες στασεις κατα την επαφη ( επειδη ειχε μεγαλωσει και ενοχλουσε). Σε ολα αυτα προσθετουμε οτι δυο χρονια μπεμπε γιοκ ακομα και με κλομιφαινη..... οποτε  να την η ενδομητριωση. Αλλα μπορει να εχεις και να μην το καταλαβεις, δεν μπορεις να το δεις μονο με υπερηχο αλλα ουτε και στη μαγνητικη φαινεται μονο με υστεροσκοπηση - λαπαροσκοπιση. Αλλα αν εχεις κυστη με αιμα ( αιμοραγικη) θα πρεπει να σου παει το μυαλο. Εμενα μου βρηκε 2 εστίες πισω απο την ωοθηκη κ στη σαλπιγγα κοντα, αλλα μπορει να παει παντου!!! Οταν ειδα τον γιατρο μου τρεις μερες μετα μου ειπε οτι αυτο ειναι κατι με το οποιο γεννηθηκα και με το οποιο θα πεθανω και εκδηλωνεται απλα καποια στιγμη στη ζωη μας. !! Υποψιαζεσαι και εσυ??

Σου ξαναγραφω την απάντηση μου,για κάποιο λογο κόλλησε η αποστολή, δεν ξέρω αν εμφανιστεί δυο φορές το μνμ!Λοιπον,όπως μου τα περιγραφεις δεν έχω κάτι αντίστοιχο.Το μονο που θα πω οτι με προβληματιζει ειναι οτι μετα την ωορρηξια για καποιες μερες εχω μια περιεργη ενοχληση,σαν κατι προς τα πισω,προς το έντερο!Έχω βγάλει δυο κύστες στη ζωή μου ως τώρα αλλά είχαν υγρό,η μια εξαφανίστηκε στον επόμενο κύκλο. Την δεύτερη φορά που ηταν πριν αρκετά χρόνια,έσπασε με την επαφη!Δεν υπήρχε ο πόνος,δε μπορουσα να κουνηθω!Πήγα στη γιατρό μου μετα απο μέρες γιατί φοβόμουν. Εξακολουθουσα να ποναω,βασικά είχα μια ενόχληση, προς τα πίσω, προς το έντερο. Στον υπέρηχο φανηκε όντως το υγρό κ μια φλεγμονή στο έντερο.Μου είχε δώσει αντιβιωση.Εγώ να πω την αληθεια σκέφτομαι μήπως έχει βουλωσει κ καμιά σάλπιγγα απο αυτό. Θα πάω τον άλλο μήνα για σαλπιγγογραφια να το δω.Η γιατρός μου μου λέει οτι κύστες δημιουργούνται κ σπάνε συνέχεια, δε σημαίνει κιόλας οτι θα βουλωσουν οι σάλπιγγες. Τέλος πάντων, θα δούμε. Όπως βλέπεις ενα σωρό σκέφτομαι!!Έχουμε κ θέμα με το σπέρμα, αν σκέφτομαι κ την ενδομητριωση τώρα, θα τρελαθω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασικα αφου υπαρχει θεμα και με το σπερμα μη παει το μυαλο σου στην ενδομητριωση. Πρωτα κοιτα να κανεις εσυ οτι πρεπει για να εισαι υγιης απο μεσα και μετα αν δεις οτι παλι δεν.... τοτε προχωρατε και σε αλλα πραγματα. Και εμεις ειχαμε θεμα με το σπερμα αλλα ηταν μικρος ο αντρας μου κ καναμε χειρουργειο τωρα ολα καλα. Ειναι πιο δυσκολο αν εχει ο αντρας προβλημα γιατι δε μπορουν να γινουν και πολλα πολλα.... συνηθως τοτε σκεφτονται για σπερματεγχυσεις κτλ  Μη τρομαζεις ομως ενα ενα τα προβληματα και θα λυθουν ολα !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Μερεβη είπε:

Βασικα αφου υπαρχει θεμα και με το σπερμα μη παει το μυαλο σου στην ενδομητριωση. Πρωτα κοιτα να κανεις εσυ οτι πρεπει για να εισαι υγιης απο μεσα και μετα αν δεις οτι παλι δεν.... τοτε προχωρατε και σε αλλα πραγματα. Και εμεις ειχαμε θεμα με το σπερμα αλλα ηταν μικρος ο αντρας μου κ καναμε χειρουργειο τωρα ολα καλα. Ειναι πιο δυσκολο αν εχει ο αντρας προβλημα γιατι δε μπορουν να γινουν και πολλα πολλα.... συνηθως τοτε σκεφτονται για σπερματεγχυσεις κτλ  Μη τρομαζεις ομως ενα ενα τα προβληματα και θα λυθουν ολα !!

Βασικά κ εμας μας είπε ο γιατρός για χειρουργείο αν δεν αλλάξει κάτι με την αγωγη αυτή που παίρνει αλλά εμένα ο άντρας μου είναι 34σχεδον κ δεν ξέρω αν έχει νόημα το χειρουργείο σ'αυτη την ηλικία. Το σκέφτομαι ηδη για σπερματεγχυση ή εξωσωματική,δεν τρομαζω,έχω ηδη συμφιλιωθεί με αυτά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα ηταν 28 οταν το εκανε και τοτε δεν θελαμε ακομα παιδι, ειμασταν αρραβωνιασμενοι και φτιαχναμε το σπιτι..... ακομα και τωρα παντως ο γυναικολογος επειδη ξερει για την κιρσοκηλη μας δινει βιταμινες και στους 2 προληπτικα για τον αντρα μου. Η κουμπαρα της αδερφης μου ηταν στα 40 οταν ειδαν κιρσοκηλη και δεν εκαναν χειρουργειο κανανε σπερματεγχυση με μικρογονιμοποιηση πιασαν με τη πρωτη και εχουν ενα παιδακι 4 ετων τωρα!!! Νομιζω οτι ειναι και θεμα πρακτικο-οικονομικο εμας το χειρουργειο μας βγηκε δυο χιλιαρικα...... με αυτα τα λεφτα θα καναμε τρεις σπερματεγχυσεις αλλα ο αντρας μου ειχε πολυ πονο οποτε δε γινοταν να μη το κανουμε! εξαρταται και απο το ποσο επιρρεαζει στο σπερμα ομως σε μας ηταν στην αρχη οποτε οι δεικτες ηταν ελαφρως κατω στην κουμπαρα της αδερφης μου ηταν ψιλο χαλια γιαυτο και κανανε μικρογονιμοποιηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Μερεβη είπε:

Εμενα ηταν 28 οταν το εκανε και τοτε δεν θελαμε ακομα παιδι, ειμασταν αρραβωνιασμενοι και φτιαχναμε το σπιτι..... ακομα και τωρα παντως ο γυναικολογος επειδη ξερει για την κιρσοκηλη μας δινει βιταμινες και στους 2 προληπτικα για τον αντρα μου. Η κουμπαρα της αδερφης μου ηταν στα 40 οταν ειδαν κιρσοκηλη και δεν εκαναν χειρουργειο κανανε σπερματεγχυση με μικρογονιμοποιηση πιασαν με τη πρωτη και εχουν ενα παιδακι 4 ετων τωρα!!! Νομιζω οτι ειναι και θεμα πρακτικο-οικονομικο εμας το χειρουργειο μας βγηκε δυο χιλιαρικα...... με αυτα τα λεφτα θα καναμε τρεις σπερματεγχυσεις αλλα ο αντρας μου ειχε πολυ πονο οποτε δε γινοταν να μη το κανουμε! εξαρταται και απο το ποσο επιρρεαζει στο σπερμα ομως σε μας ηταν στην αρχη οποτε οι δεικτες ηταν ελαφρως κατω στην κουμπαρα της αδερφης μου ηταν ψιλο χαλια γιαυτο και κανανε μικρογονιμοποιηση.

Αυτό ακριβως που λες.Ξέρω οτι είναι ακριβο το χειρουργείο αυτό κ σκέφτομαι οτι δεν έχει κ πολύ νόημα. Η αλήθεια είναι οτι ο άντρας μου δεν έχει καμία ενόχληση, δεν πονάει κ λεω μήπως τα κάνουμε ανάποδα. Πρώτα μια εξωσωματική ίσως κ μετα χειρουργείο, γιατί σκέφτομαι ποτε δεν ξέρεις, μπορεί αργότερα να πονάει. Τώρα πως είναι το σπέρμα του άντρα σου;Είδατε διαφορά μετα το χειρουργείο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι εχει μεγαλη διαφορα !!! Μεσα σε ενα χρονο οι τιμες ανεβηκαν. Τωρα εχει πανω απο το μεσο ορο κανουμε μια φορα το χρονο εξεταση προληπτικα ε παιρνει και βιταμινες.Αν ποναει εννοειται γιατι δεν αντεχεται ο πονος αυτος, ο δικος μου τη μια μερα πηγε στο γιατρο εκανε το σπερμοδιαγραμμα και σε τρεις μερες χειρουργηθηκε μπαμ μπαμ !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Μερεβη είπε:

Ναι εχει μεγαλη διαφορα !!! Μεσα σε ενα χρονο οι τιμες ανεβηκαν. Τωρα εχει πανω απο το μεσο ορο κανουμε μια φορα το χρονο εξεταση προληπτικα ε παιρνει και βιταμινες.Αν ποναει εννοειται γιατι δεν αντεχεται ο πονος αυτος, ο δικος μου τη μια μερα πηγε στο γιατρο εκανε το σπερμοδιαγραμμα και σε τρεις μερες χειρουργηθηκε μπαμ μπαμ !! 

Πολύ ευχάριστο αυτό! Συνέχεια διαβάζω για αποτυχημένες εγχειρήσεις κιρσοκήλης που δεν αλλάζει σχεδόν τίποτα στο σπέρμα! Χαίρομαι πολύ στ'αληθεια!Σου εύχομαι πραγματικά αν όχι τον επόμενο,τον μεθεπόμενο μήνα να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Κοριτσαρες μου, γραφω με μπολντ ετσι για να ξεχωρίζει και επανερχομαι μετα απο καιρο.... λοιπον τα νεα μου

Στις 30-8 δηλ την προηγουμενη βδομαδα ο γιατρος μου  επιτελους είδε φως στο τουνελ...ενα πανεμορφο ωαριο 20εκατοστων, μια οιστραδιολη 480 και ολα αυτα τη 14 μερα του κυκλου μου ..... πρωτη φορα στα χρονικα εγω δεν ειχα ποτε 14 μερα ωορηξία και φυσικα ποτε οιστραδιολη πανω απο 70!! Θαυμα Θαυμα... η επεμβαση επιασε τόπο!!! Αφου λοιπον με το συζυγο ολοκληρώσαμε και τα σχετικα τελετουργικά ζευγαρωματος ...σημερα παρατηρω το εξης ποναει η κοιλια μου χαμηλα σαν να αδιαθετω, φυσικα ειναι πολυ νωρις για κατι τετοιο. Το πρωι εβαλα θερμομετρο αλλα είχα 36,5 φυσιολογικα τωρα το βραδυ που ξαναεβαλα είχα 37 και αισθανομαι οτι καιγομαι. Μηπως εχω τρελαθει??? Είναι πολυ νωρις για να εχω ελπιδες και να βαζω τον εαυτο μου σε τετοιες σκεψεις? μηπως φταιει η λαχταρα μου ?? Θα μετρηθω και αυριο και μεθαυριο το πρωι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Μερεβη είπε:

Κοριτσαρες μου, γραφω με μπολντ ετσι για να ξεχωρίζει και επανερχομαι μετα απο καιρο.... λοιπον τα νεα μου

Στις 30-8 δηλ την προηγουμενη βδομαδα ο γιατρος μου  επιτελους είδε φως στο τουνελ...ενα πανεμορφο ωαριο 20εκατοστων, μια οιστραδιολη 480 και ολα αυτα τη 14 μερα του κυκλου μου ..... πρωτη φορα στα χρονικα εγω δεν ειχα ποτε 14 μερα ωορηξία και φυσικα ποτε οιστραδιολη πανω απο 70!! Θαυμα Θαυμα... η επεμβαση επιασε τόπο!!! Αφου λοιπον με το συζυγο ολοκληρώσαμε και τα σχετικα τελετουργικά ζευγαρωματος ...σημερα παρατηρω το εξης ποναει η κοιλια μου χαμηλα σαν να αδιαθετω, φυσικα ειναι πολυ νωρις για κατι τετοιο. Το πρωι εβαλα θερμομετρο αλλα είχα 36,5 φυσιολογικα τωρα το βραδυ που ξαναεβαλα είχα 37 και αισθανομαι οτι καιγομαι. Μηπως εχω τρελαθει??? Είναι πολυ νωρις για να εχω ελπιδες και να βαζω τον εαυτο μου σε τετοιες σκεψεις? μηπως φταιει η λαχταρα μου ?? Θα μετρηθω και αυριο και μεθαυριο το πρωι.

Γεια σου κορίτσι! Σου εύχομαι να εχει γίνει το θαυματακι κιόλας! Μπορεί να φταιει κ η λαχτάρα σου αλλά εχεις κ όλες τις κατάλληλες συνθήκες να επιτευχθεί εγκυμοσυνη!Σε ποια μέρα του κύκλου είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Soulful είπε:

Γεια σου κορίτσι! Σου εύχομαι να εχει γίνει το θαυματακι κιόλας! Μπορεί να φταιει κ η λαχτάρα σου αλλά εχεις κ όλες τις κατάλληλες συνθήκες να επιτευχθεί εγκυμοσυνη!Σε ποια μέρα του κύκλου είσαι;

Στην 19. Το ξερω οτι είναι πολύ νωρίς αλλα ευχομαι να ειναι αυτο και να μη τα χω χασει από τωρα!!!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Μερεβη είπε:

Στην 19. Το ξερω οτι είναι πολύ νωρίς αλλα ευχομαι να ειναι αυτο και να μη τα χω χασει από τωρα!!!!!!

 

Εύχομαι να μην έρθει!! Ενημέρωσε μας για ο,τι νεότερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/9/2018 at 2:49 ΜΜ, ο/η Soulful είπε:

Εύχομαι να μην έρθει!! Ενημέρωσε μας για ο,τι νεότερο!

Σημερα ειδα ροζ στο σκουπιμα ελπιζω να ειναι αυτο που νομιζω κ οχι αντιδραση κυκλου απο την επεμβαση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Μερεβη είπε:

Σημερα ειδα ροζ στο σκουπιμα ελπιζω να ειναι αυτο που νομιζω κ οχι αντιδραση κυκλου απο την επεμβαση!!

Αχ λες;;!!Τι τέλεια!! Σου στέλνω όλη μου την θετική σκέψη! Νομιζω ταιριάζουν εν τω μεταξύ κ οι μέρες για εμφύτευση ακριβώς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Soulful είπε:

Αχ λες;;!!Τι τέλεια!! Σου στέλνω όλη μου την θετική σκέψη! Νομιζω ταιριάζουν εν τω μεταξύ κ οι μέρες για εμφύτευση ακριβώς!

Ευχαριστω πολυ μακαρι να πιασει η θετικη σου ενεργεια. Ειμαι συνεχεια με ενα θερμομετρο!!! χαχαχα μετραω ξαναμετραω.... προσπαθω να καταλαβω τι παιζει χθες ειχα 37 μισο ολο το βραδυ σημερα το πρωι 36.9 τωρα 36,5 δε θα επρεπε να εχω σταθερα απο 37 και πανω?!!!! αχ αντε να περασουν οι μερες να παω για τεστακι να ηρεμισω μια βδομαδα ακριβως μενει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μερεβη είπε:

Ευχαριστω πολυ μακαρι να πιασει η θετικη σου ενεργεια. Ειμαι συνεχεια με ενα θερμομετρο!!! χαχαχα μετραω ξαναμετραω.... προσπαθω να καταλαβω τι παιζει χθες ειχα 37 μισο ολο το βραδυ σημερα το πρωι 36.9 τωρα 36,5 δε θα επρεπε να εχω σταθερα απο 37 και πανω?!!!! αχ αντε να περασουν οι μερες να παω για τεστακι να ηρεμισω μια βδομαδα ακριβως μενει!!!!

Ωχ δυσκολη η αναμονή!Ασε καλέ το θερμόμετρο!Θέλει τόση συνέπεια στην ωρα που θα κάνεις θερμομετρηση,που είναι αδύνατον να την έχεις!Θελει πρωι πριν σηκωθεις απ'το κρεβάτι.Καθε μέρα την ίδια ώρα.Όχι κατα τη διάρκεια της ημέρας γιατί ουτως η άλλως η θερμοκρασια σωματος έχει διακυμανσεις.Κ πως μετράς; Έχω διαβάσει οτι πρέπει να γίνεται κολπικά. Κ να σου πω κ το τελευταίο να σε ξεαγχωσω,οτι όπως κ να έχει, η θερμοκρασία στο σωμα μας,είμαστε δεν είμαστε έγκυες μετα την ωορρηξία ανεβαίνει! Οποτε χαλάρωσε!Το πιο ενθαρρυντικό ειναι οτι είχες ροζ υγρά, καλό σημάδι,κ απο κει κ πέρα περιμένουμε μια καθυστέρηση! Τώρα ποτε περιμένεις κανονικά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Ηρθε η σιχαμενη παλι τιποτα...... ειχα και καθυστερηση ..... αλλα τελικα τιποτα!!!!  απογοητευτικα γιατι ειχα θετικα σημαδια. ειχα κ ροζ κηλιδες!!!!! τι να πω..... αχχχχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...