Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματικη και αναμονή χοριακης!!


Recommended Posts

στις πριν 6 ώρες, ο/η nikona είπε:

Προφανως ειναι κ αναλογα τον γιατρο.

Εγω ως χαρακτηρας ειμαι πιο χαλαρη σε τετοια. Τις πρωτες τρεις μερες δεν κανω τιποτα απο δουλειες κ ειμαι στο σπιτι. Οχι ξςπλωμενη ολη μερα. Μια στο κρεβατι μια στον καναπε μια στο μπσλκονι. Απο δουλειες αντε να πλυνω τα πιατα. 

Τις επομενες μερες θα βγω κ εξω προσεκτικα κ καμια ελαφρια δουλιτσα θα κανω. Οχι υπερβολες.

Αυτην την περιοδο δεν εργαζομαι. Τις πρωτες δυο φορες εργαζομουν αλλα δεν πηγα δουλεια για 5 ημερες. 

 

@nikona ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ...ΑΥΡΙΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ Κ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΟΙΣΤΡΑΔΙΟΛΗ ΚΑΙ ΠΡΟΓΕΣΤΕΡΟΝΗ.. ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ...ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΕΙΞΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ ΚΑΙ ΑΓΧΩΘΕΙ ΛΙΓΑΚΙ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Valia... είπε:

Έχω τις 4 βλαστοκυστούλες μου στην κρυοσυντήρηση ευτηχώς... μου ο είπε ο γυναικολόγος μου οτι σταματάω τα χάπια, θα μου έρθει άμεσα περίοδος, θα ερθει κ του Αυγούστου κ με του Σεπτεμβρίου ξεκινάμε πάλι... Δηλαδή αν πάνε όλα καλά εμβρυοεμεταφορά τον Οκτώβρη... από κλάμα καλά πάω, αλλά δεν θα το βάλω κάτω... πρέπει να είμαστε δυνατές, ώστε να φέρουμε τα μπεμπάκια μας στον κόσμο...

ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΟΠΕΛΑ Μ ΚΑΙ ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ...ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΕΡΑΣΑ ΤΟΝ ΔΕΚΕΜΒΡΗ ΜΕ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΝΣΗ...ΤΗΝ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΗΡΘΕ Η ΧΑΡΑ...Η ΤΟΣΗ ΧΑΡΑ...ΚΑΙ ΜΕΤΑ Ο ΠΟΝΟΣ...!!! ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΔΕΝ ΤΟ ΒΑΖΟΥΜΕ ΚΑΤΩ...ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΚΑΙ ΕΡΧΟΝΤΑΙ...ΙΣΩΣ ΑΡΓΟΥΝ ΛΙΓΟ ΓΙΑ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ..ΑΛΛΑ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ !!!!!!!! ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΨΥΞΗ ΚΑΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΚΑΙ ΔΕ ΘΑ ΜΠΕΙΣ Σ ΑΥΤΗ ΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΞΑΝΑ !!! ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΤΑ ΚΑΤΕΨΥΓΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΙΟ ΑΝΘΕΚΤΙΚΑ !!!! ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ !!! ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΚΑΝΕ ΤΑ ΜΠΑΝΙΑ Σ ΚΑΙ ΤΟΝ ΟΚΤΩΜΒΡΗ ΕΤΟΙΜΑΣΟΥ !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η mary nick είπε:

@nikona ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ...ΑΥΡΙΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ Κ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΟΙΣΤΡΑΔΙΟΛΗ ΚΑΙ ΠΡΟΓΕΣΤΕΡΟΝΗ.. ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ...ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΕΙΞΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ ΚΑΙ ΑΓΧΩΘΕΙ ΛΙΓΑΚΙ..

Ποιο πρωτοκολλο ακολουθεις;

Ακριβεις τιμεςδεν υπαρχουν στανταρ. 

Ομως, η οιστραδιολη αυξανεται οσο προχωραει η διεγερση κ αναλογα με το ποσα ωοθηλακια υπατχουν κ το μεγεθος τους. Εγω δηλαδη στην τελευταια μετρηση δυο μερες πριν την ωοληψια ειχα οιστραδιολη 2000. 

Η προγεσυερονη πρεπει να ειναι χαμηλα σε αυτη τη φαση. 

Μην ψαχνεις ομως τιμες. Γιατι ο καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Ποιο πρωτοκολλο ακολουθεις;

Ακριβεις τιμεςδεν υπαρχουν στανταρ. 

Ομως, η οιστραδιολη αυξανεται οσο προχωραει η διεγερση κ αναλογα με το ποσα ωοθηλακια υπατχουν κ το μεγεθος τους. Εγω δηλαδη στην τελευταια μετρηση δυο μερες πριν την ωοληψια ειχα οιστραδιολη 2000. 

Η προγεσυερονη πρεπει να ειναι χαμηλα σε αυτη τη φαση. 

Μην ψαχνεις ομως τιμες. Γιατι ο καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος. 

Ακολουθώ το μακρύ πρωτόκολλο ... Ναι το ξέρω ότι κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός απλά να ξέρω περίπου τι να περιμένω !!! Όταν λες δλδ χαμηλή η προγεστερόνη για τι τιμή μιλάμε ...??? Πρέπει να είναι κάτω από ένα συγκεκριμένο νούμερο ?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η nikona είπε:

Τιμες ακριβως δεν ξερω να σου πω. Σε

Εγω ειχα απ οτι θυμαμαι κατω του 0,5 

Καλησπέρα ! Πως παει η αναμονη ?? Λοιπόν έκανα εξετάσεις κ υπέρηχο ! Οιστραδιολη 189 κ προστερονη 0.38 ... ο υπέρηχος έδειξε 6 ωοθηλακια  γυρω στο 10 μεγεθος από την μία ωοθήκη κα αλλά 2-3 ωοθηλακια  με μικρότερο μέγεθος κάτω του 8.. 

Και η άλλη 3 ωοθηλακια πάλι με μέσο όρο 10 σε μεγεθος και 2-3 μικρότερα κ από κει κάτω του 8 σε μέγεθος .. ενδ ομητΡίο 6.5 .. γενικά μ είπε οτι ξεκίνησα πολύ καλά .. 

Αλλά σκέφτομαι οτι τι δε θα επρεπε η οιστραδιολη να είναι λίγο πιο μεγάλη ?? Με τόσα ωοθηλακια..

Δεν έχω μιλησει ακόμα με το κέντρο .. περιμένω να με πάρουν πίσω !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η mary nick είπε:

Καλησπέρα ! Πως παει η αναμονη ?? Λοιπόν έκανα εξετάσεις κ υπέρηχο ! Οιστραδιολη 189 κ προστερονη 0.38 ... ο υπέρηχος έδειξε 6 ωοθηλακια  γυρω στο 10 μεγεθος από την μία ωοθήκη κα αλλά 2-3 ωοθηλακια  με μικρότερο μέγεθος κάτω του 8.. 

Και η άλλη 3 ωοθηλακια πάλι με μέσο όρο 10 σε μεγεθος και 2-3 μικρότερα κ από κει κάτω του 8 σε μέγεθος .. ενδ ομητΡίο 6.5 .. γενικά μ είπε οτι ξεκίνησα πολύ καλά .. 

Αλλά σκέφτομαι οτι τι δε θα επρεπε η οιστραδιολη να είναι λίγο πιο μεγάλη ?? Με τόσα ωοθηλακια..

Δεν έχω μιλησει ακόμα με το κέντρο .. περιμένω να με πάρουν πίσω !! 

Μπραβο!!! Πολυ καλα οντως! Δεν νομιζω να επρεπε να ειναι πιο υψηλη γιατι ειναι μικρα ακομη τα ωοθηλακια.

Ευχομαι ολα να συνεχισουν ετσι καλα!!! 

Εγω καλα! Σπιτι ξεκουραση κ καμια χαλαρη βολτουλα εξω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nikona είπε:

Μπραβο!!! Πολυ καλα οντως! Δεν νομιζω να επρεπε να ειναι πιο υψηλη γιατι ειναι μικρα ακομη τα ωοθηλακια.

Ευχομαι ολα να συνεχισουν ετσι καλα!!! 

Εγω καλα! Σπιτι ξεκουραση κ καμια χαλαρη βολτουλα εξω. 

Καθως μεγαλωνουν θα ανεβαινει κ η οιστραδιολη.. Ακομα ειναι μικρουλια! ?

Με το καλο και η ωοληψια! 

Νικονα μου σου στελνω θετικη ενεργεια! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα,έκανα εμβρυομεταφορα δυο  καταψυγμενων βλαστοκυστεων αλλά δεν έχω κανένα σύμπτωμα!ποσες μέρες πριν την χοριακη έχεις συμπτώματα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/7/2018 at 5:18 ΜΜ, ο/η Snoop είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια πολύ χαίρομαι που δεν ειμαι μόνη....την πέμπτη ια πάω για χοριακη Αλλά είναι πολύ πρησμένο η κοιλ ια μου χαμηλά και ιδιαίτερα προς τα αριστερά. Την πρώτη φορά που έκανα εξωσωματικη (αποτυχημενη) δεν είχα τίποτα Αλλά και τώρα δεν μπορώ να κουνηθώ. Πέφτουμε σε λακκούβες με το αυτοκίνητο πονάω,Ακουμπάει το παντελόνι ποναω, δεν ξερω τι είναι. Έχουμε βάλει μια βλαστοκυηστη με βαθμό αριστο 4αααπό κρυοψηξη και σκέφτομαι να παρω  τεστ θα φανει τιποτα λετε??

Καλησπέρα τα συμπτώματα τα είχες πολύ νωρίς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/7/2018 at 7:19 ΜΜ, ο/η nikona είπε:

Μπραβο!!! Πολυ καλα οντως! Δεν νομιζω να επρεπε να ειναι πιο υψηλη γιατι ειναι μικρα ακομη τα ωοθηλακια.

Ευχομαι ολα να συνεχισουν ετσι καλα!!! 

Εγω καλα! Σπιτι ξεκουραση κ καμια χαλαρη βολτουλα εξω. 

Καλησπέρα! ! Την Δευτέρα θα ξανακάνω εξέταση κ υπέρηχο !! Λογικά θα μ πει να κάνω την ovitrelle!  Θα είναι η δέκατη μέρα ! Ελπίζω να μη χρειαστουν κ άλλες μέρες διεγερση ! Αντέ έχω αγωνία κ για σένα !! Κ περιμένω τα νέα σ !! ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η mary nick είπε:

Καλησπέρα! ! Την Δευτέρα θα ξανακάνω εξέταση κ υπέρηχο !! Λογικά θα μ πει να κάνω την ovitrelle!  Θα είναι η δέκατη μέρα ! Ελπίζω να μη χρειαστουν κ άλλες μέρες διεγερση ! Αντέ έχω αγωνία κ για σένα !! Κ περιμένω τα νέα σ !! ? 

Άντε με το κα καλο ο υπερηχος. Εγω οταν εκανα το μακρυ πρωτοκολλο νομιζω η διεγερση κρατησε 13-14 μερες. Υπολογισε οτι τα ωοθηλακια μεγαλωνουν περιπου δυο χιλιοστα την ημερα. Η οβιτρελ γινεται οταν φτασουν τα 18-20 χιλιοστα. Να μας πεις τα νεα της Δευτερας. 

Εγω δεν εχω παντως τιποτα απο συμπτωματα. Οπως τις αλλες φορες. Θα δειξει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/7/2018 at 7:50 ΠΜ, ο/η nikona είπε:

Άντε με το κα καλο ο υπερηχος. Εγω οταν εκανα το μακρυ πρωτοκολλο νομιζω η διεγερση κρατησε 13-14 μερες. Υπολογισε οτι τα ωοθηλακια μεγαλωνουν περιπου δυο χιλιοστα την ημερα. Η οβιτρελ γινεται οταν φτασουν τα 18-20 χιλιοστα. Να μας πεις τα νεα της Δευτερας. 

Εγω δεν εχω παντως τιποτα απο συμπτωματα. Οπως τις αλλες φορες. Θα δειξει. 

Καλησπερα! ! Έκανα κ εξέταση κ υπέρηχο ! Μεγαλώνουν !! Η οιστραδιολη 460 .. την Τετάρτη πάλι οιστραδιολη προγεστερόνη κ υπέρηχο ! Κ ελπίζω να είμαι έτοιμη !! Εσύ τι κάνεις ?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η mary nick είπε:

Καλησπερα! ! Έκανα κ εξέταση κ υπέρηχο ! Μεγαλώνουν !! Η οιστραδιολη 460 .. την Τετάρτη πάλι οιστραδιολη προγεστερόνη κ υπέρηχο ! Κ ελπίζω να είμαι έτοιμη !! Εσύ τι κάνεις ?? 

Μπραβο!!! Ολα να πανε καλα!!!

Εγω καλα. Στην αναμονη. 

Θα περιμενουμε την Τεταρτη τα νεα σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/7/2018 at 1:52 ΠΜ, ο/η Ν_S είπε:

Καλησπερα και εγώ μετά από μεταφορά βλαστοκυστων....- Θα κάνω χοριακή αυτην την Δευτερα. Απλά έχω  από χθες κάτι καφέ...Και τώρα ροζ υγρά. Ο γιατρός λέει να περιμένουμε την μοριακή...Αλλά που μυαλό _στα κάγκελα- Τι να Ναι άραγε αυτά τα σημαδια???

Παίρνεις χάπια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.  Σήμερα είμαι 5η μέρα από την ετ με έμβρυα 3 ημερών.  Έκανα τεστ γτ δεν κρατιέμαι αυτό που δείχνει από 10 μονάδες. Βγήκε αρνητικό και έχω στεναχωρηθεί πολύ. Απλά σκέφτηκα ότι αν και νωρίς αν  ήταν όλα καλά θα εδειχνε από τώρα.  Χοριακη θα κάνω στις 31.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η marylouchrys είπε:

Καλημέρα κορίτσια.  Σήμερα είμαι 5η μέρα από την ετ με έμβρυα 3 ημερών.  Έκανα τεστ γτ δεν κρατιέμαι αυτό που δείχνει από 10 μονάδες. Βγήκε αρνητικό και έχω στεναχωρηθεί πολύ. Απλά σκέφτηκα ότι αν και νωρίς αν  ήταν όλα καλά θα εδειχνε από τώρα.  Χοριακη θα κάνω στις 31.

Καλημέρα ! Νομίζω είναι πολύ νωρίς βρε κορίτσι.... Μην αγχώνεσαι και στεναχωριέσαι τζάμπα... κάνε υπομονή και κάνε την χοριακή σου κανονικά όπως σε συμβούλεψε ο γιατρός σου .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/7/2018 at 6:51 ΜΜ, ο/η Flowergirl είπε:

Καλησπέρα,έκανα εμβρυομεταφορα δυο  καταψυγμενων βλαστοκυστεων αλλά δεν έχω κανένα σύμπτωμα!ποσες μέρες πριν την χοριακη έχεις συμπτώματα;

Καλημερα. Τωρα ειδα το μηνυμα σου. 

Δεν υπαρχει στανταρ ημερα που θα παρουσιαστουν συμπτωματα γιατι δεν ειναι σιγουρο οτι υπαρχουν κ συμπτωματα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η marylouchrys είπε:

Καλημέρα κορίτσια.  Σήμερα είμαι 5η μέρα από την ετ με έμβρυα 3 ημερών.  Έκανα τεστ γτ δεν κρατιέμαι αυτό που δείχνει από 10 μονάδες. Βγήκε αρνητικό και έχω στεναχωρηθεί πολύ. Απλά σκέφτηκα ότι αν και νωρίς αν  ήταν όλα καλά θα εδειχνε από τώρα.  Χοριακη θα κάνω στις 31.

Καλημερα. Ειναι παρα πολυ νωρις για τεστ. Εχεις ακομη ημερες μπροστα σου. Αν γινοταν τοσο γρηγορα ολες θα ημασταν ευτυχισμενες να το ξερουμε τοσο νωρις..!!

Καλη επιτυχια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η marylouchrys είπε:

Καλημέρα κορίτσια.  Σήμερα είμαι 5η μέρα από την ετ με έμβρυα 3 ημερών.  Έκανα τεστ γτ δεν κρατιέμαι αυτό που δείχνει από 10 μονάδες. Βγήκε αρνητικό και έχω στεναχωρηθεί πολύ. Απλά σκέφτηκα ότι αν και νωρίς αν  ήταν όλα καλά θα εδειχνε από τώρα.  Χοριακη θα κάνω στις 31.

Βρε κοριτσακι μου εδω με βλαστοκυστες και η χοριακη γινεται τουλαχιστον 9-10 μερες μετα... Το εκανες πολυ νωρις κοριτσακι μου...σκουπισε ματακια κσι κανε υπομονη λιιιιγο ακομα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marylouchrys είπε:

Καλημέρα κορίτσια.  Σήμερα είμαι 5η μέρα από την ετ με έμβρυα 3 ημερών.  Έκανα τεστ γτ δεν κρατιέμαι αυτό που δείχνει από 10 μονάδες. Βγήκε αρνητικό και έχω στεναχωρηθεί πολύ. Απλά σκέφτηκα ότι αν και νωρίς αν  ήταν όλα καλά θα εδειχνε από τώρα.  Χοριακη θα κάνω στις 31.

Καλημέρα!!! Κι εγώ συμφωνώ με τα κορίτσια παραπάνω..πολύ νωρίς είναι και με τεστ....μη στεναχωριέσαι και επιβαρύνεις τον οργανισμό σου...η χοριακη θέλει μέρες να ανεβει  δεν ανεβαίνει  κατευθείαν..προσπαθησε να ηρεμήσεις και στις 31 κάνεις τη χοριακη σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η peacock είπε:

Βρε κοριτσακι μου εδω με βλαστοκυστες και η χοριακη γινεται τουλαχιστον 9-10 μερες μετα... Το εκανες πολυ νωρις κοριτσακι μου...σκουπισε ματακια κσι κανε υπομονη λιιιιγο ακομα! 

Έχεις δίκαιο, αλλά οι μέρες της αναμονής δεν περνάν με τπτ. Επίσης δεν έχω κανένα σύμπτωμα. Αντίθετα το στήθος μου πονάει λιγότερο από πριν και η κοιλιά μου έχει ξεπρηστεί από τη διέγερση που είχε φτάσει απέναντι.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@mary nick εκανες σημερα υπερηχο; 

Ναι πήγα πρωί πρωί... μ είπαν Σάββατο πρωί πάω για ωοληψια ... Έχω αρκετά ευτυχώς ! Το θέμα είναι ότι λόγω του οτι είναι ανεβασμένη η προγεστερόνη μ προωρα δε θα κάνουμε εμβρομεταφορά .. θα γίνει το Σεπτέμβρη.. χαλάστηκα αλλά τι να κάνω.. κάθε εμπόδιο για καλό π λένε .. εσύ σήμερα δεν είναι να κάνεις χοριακη ???????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...