Μετάβαση σε περιεχόμενο

Έχουμε μελλουσες μανούλες Οκτωβρίου 2018


Recommended Posts

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

χααχα! λες? μπα δε νομιζωωωω ειμαι μαλλον και η μοναδικη καπνηστρια τις παρεας και ο θηλασμος εχει περιορισμους! αλλα ποτε δε ξερεις μπορει!!!

Μπορείς να κάνεις μέχρι 5 τ μέρα..  απλα όταν κάνεις κρατάς 2ωρο αποχης...

Ο θηλασμός δεν έχει μόνο αυτό... Κ τ φαγητό πρέπει να προσέχεις μήπως πειράξει  τ μώρό... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 λεπτό, ο/η mommy96 είπε:

Μπορείς να κάνεις μέχρι 5 τ μέρα..  απλα όταν κάνεις κρατάς 2ωρο αποχης...

Ο θηλασμός δεν έχει μόνο αυτό... Κ τ φαγητό πρέπει να προσέχεις μήπως πειράξει  τ μώρό... 

ναι εχω ακουσει και για το φαγειτο! ειναι πολλα και γι αυτο δεν πιστευω πως θα τα καταφερω! γι αυτο ειπα μπραβο σου θελει δυναμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mamounitsa είπε:

ναι εχω ακουσει και για το φαγειτο! ειναι πολλα και γι αυτο δεν πιστευω πως θα τα καταφερω! γι αυτο ειπα μπραβο σου θελει δυναμη!

Στην αρχή... Μετά υποχωρούν όλα....!!!!!!! Όπως νιώσεις θα πράξεις...!!:*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η mommy96 είπε:

Στην αρχή... Μετά υποχωρούν όλα....!!!!!!! Όπως νιώσεις θα πράξεις...!!:*

σε ευχαριστω! θα τα λεμε εδω παρεουλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Xrysma είπε:

Η παραγωγή του γάλακτος αυξάνεται ανάλογα με τη ζήτηση. Θα κάνεις σταδιακά την αλλαγή και δε θα έχεις πρόβλημα. Δεν πετρωνει τόσο γρήγορα το στήθος. Αν νιώθεις ότι βαραίνει πολύ βγάλε λίγο γάλα με το χέρι σου όσο για να ανακουφιστεις. Μ' αυτή τη διαδικασία θα ρυθμιστεί η παραγωγή σου όπως την θες. 

Μην αγχώνεσαι! Προς το παρόν μπορείς να απολαύσεις αυτήν την περίοδο και μετά θα απολαύσεις κι εκείνη! 

σε ευχαριστω ναι σιγα σιγα απλα ειναι καποιες απο τις ανυσιχειες! πιστευω πως δε θα τα καταφερω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Xrysma είπε:

Ευχαριστώ! 

Είχα πολύ καλή αντιμετώπιση και στα 2 νοσοκομεία. Είμαι ευχαριστημένη. Μόνο που δεν έκαναν επισκληρίδιο. Στην πρώτη γέννα ήταν κάπου 12 ακόμα που γέννησαν φυσιολογικά και μόνο στη μία έκαναν επισκληρίδιο γιατί της έκαναν 2 φορές πρόκληση (επειδή ήταν τελευταία μέρα της παράτασης και δεν είχε πόνους ή διαστολή) κ ήταν πάρα πολλές ώρες εκεί εντελώς εξαντλημένη... Υποθέτω ότι αν ο γιατρός σου συνεργάζεται με το νοσοκομείο θα σου κάνει επισκληρίδιο. Εγώ πήγα στην εφημερία χωρίς τη γιατρό μου. 

Και για τους πόνους γι' αυτό έγραψα ότι μάλλον το λένε για το σημείο που πονάς κι όχι για την ένταση. Σε καμιά περίπτωση δεν πονούσα έτσι στην περίοδο. Δεν μπορούσα να περπατήσω ούτε να σταθώ όρθια ούτε να καθίσω.. Στη δεύτερη γέννα νόμιζα κατά διαστήματα ότι θα μου κοπεί η μέση.

Πιο πολύ με δυσκόλεψε το τέλος να σου πω. Γιατί βγήκε το μωρό και φυσικά αμέσως χαλάρωσα και μου λένε "πρέπει να σπρωξεις κι άλλο για να βγει ο πλακούντας..!". Εγώ ήθελα απλά το μωρό! :D

Το καλό είναι ότι όλοι αυτοί οι πόνοι περνάνε αμέσως και το μόνο που ενοχλεί (όχι όλες) είναι τα ράμματα 

πω πω απλα χαρας το κουραγιο σου! ο γιατρος μου συνεργαζεται με ιδιωτικη κληνικη ευχομαι να μου κανει! οσο για το μετα μπορει ετσι να ειναι και να τους ξεχνας τους πονους και να αξιζουν το θεμα ειναι τι γινεται εκεινη την ωρα χαχαχα! ο Θεος βοηθος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Soto είπε:

@Mamounitsa χαχαχα καλησπέρα! Άστα ούτε εγώ πήγα, έβρεξε κ έχει βάλει κ δροσιά! Όλα καλά;;

καλησπερα! καλα και εγω δεν πηγα γιατι χαλασε ο καιρος! κατα τα αλλα τα ιδια ισυχεια και ερχεται ενα ωραιο σκ! δεν δουλευεις να φανταστω σκ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

καλησπερα! καλα και εγω δεν πηγα γιατι χαλασε ο καιρος! κατα τα αλλα τα ιδια ισυχεια και ερχεται ενα ωραιο σκ! δεν δουλευεις να φανταστω σκ?

Όχι, έχω πει στον άντρα τα Σάββατα ρεπό χαχααα. Αύριο θα ανέβουμε Αθήνα έτσι κι αλλιώς για την β επιπέδου. Ελπίζω να είναι ωραίο το Σκ γιατί με έχει πιάσει μια διάθεση κ είμαι μες την τσίτα, τρώγομαι για καβγά! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Soto είπε:

Όχι, έχω πει στον άντρα τα Σάββατα ρεπό χαχααα. Αύριο θα ανέβουμε Αθήνα έτσι κι αλλιώς για την β επιπέδου. Ελπίζω να είναι ωραίο το Σκ γιατί με έχει πιάσει μια διάθεση κ είμαι μες την τσίτα, τρώγομαι για καβγά! ?

τρωγεσε για κατι συγκεκριμενο για καβγα? γιατι εγω απο την αρχη της εγκυμοσηνης τα νευρα μου ειναι τσιτα! χωρις λογο! αυριο εχεις β επιπεδου? που μενεις>?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

τρωγεσε για κατι συγκεκριμενο για καβγα? γιατι εγω απο την αρχη της εγκυμοσηνης τα νευρα μου ειναι τσιτα! χωρις λογο! αυριο εχεις β επιπεδου? που μενεις>?

χαχαχα ετσι κ γω χωρίς λόγο, αφού κάτι φορές του λέω το πρωί σου είχα νεύρα αλλά τώρα δε θυμάμαι γιατί κ γελάμε!! άσε οι ορμόνες μας παίζουν στα δάχτυλα! μένω Κιάτο κ αύριο για την β, όπως κ για το papp A ανεβαίνω Αθήνα να τις κάνω στο μαιευτήριο. Εσύ Αθήνα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Soto είπε:

χαχαχα ετσι κ γω χωρίς λόγο, αφού κάτι φορές του λέω το πρωί σου είχα νεύρα αλλά τώρα δε θυμάμαι γιατί κ γελάμε!! άσε οι ορμόνες μας παίζουν στα δάχτυλα! μένω Κιάτο κ αύριο για την β, όπως κ για το papp A ανεβαίνω Αθήνα να τις κάνω στο μαιευτήριο. Εσύ Αθήνα;

Χαχαχα και.εμεις εστί αστα να.πανε φωνάζω γενικα πολυ εχω νευρα πολλα κ ολοι.μου λενε πως οταν γεννηθεί το μωρο επειδή το ταραζα με τα νεύρα μου μόλις γεννηθεί δεν θα με αφησει σε ησυχία χαχχα!! Ααχχ τι καλα με το καλο να πας και να μας πεις και σε ποιον μοιάζει!!!!! Ευβοια μενω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα.....

Με το καλό η β επιπέδου!!!!!!!!! 

Π λένε κορίτσια;;;

Εμείς δω δεν έχουμε καλοκαιρι χαχα...

Μια βρέχει μια κρύο μια ζεστή... ξέρετε υ καιρό της Αγγλίας αχχαχα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mamounitsa είπε:

Χαχαχα και.εμεις εστί αστα να.πανε φωνάζω γενικα πολυ εχω νευρα πολλα κ ολοι.μου λενε πως οταν γεννηθεί το μωρο επειδή το ταραζα με τα νεύρα μου μόλις γεννηθεί δεν θα με αφησει σε ησυχία χαχχα!! Ααχχ τι καλα με το καλο να πας και να μας πεις και σε ποιον μοιάζει!!!!! Ευβοια μενω!!

χαχαχα!! Ευχαριστώ!! Αχ αγαπώ Εύβοια, έχω γυρίσει το βόρειο κομμάτι, πράσινο, ωραία νερά.. τώρα ψάχνω προορισμό για 3ημερο, μήπως χαλαρώσω κ βρω τον εαυτό μου! :-p 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Soto είπε:

χαχαχα!! Ευχαριστώ!! Αχ αγαπώ Εύβοια, έχω γυρίσει το βόρειο κομμάτι, πράσινο, ωραία νερά.. τώρα ψάχνω προορισμό για 3ημερο, μήπως χαλαρώσω κ βρω τον εαυτό μου! :-p 

Ναι βορεια ειναι υπεροχα!!! Μμ ωραια και εγω ηθελα να.παω αλλα τα οικονομικα.μας ειναι χαλια! Για που λετε!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Ολα καλά με την β επιπεδου! Έχουμε φτάσει τα 550 γρ. κ χασμουριοταν κιόλας! Ήταν όμορφα κ νιώθω ήρεμη τωρα! Άντε με το καλό κ στις υπόλοιπες που περιμένουν να την κάνουν!                                      @mamounitsa ακόμα δε ξέρουμε προορισμό, το ψαχνουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Soto είπε:

Γεια σας κορίτσια! Ολα καλά με την β επιπεδου! Έχουμε φτάσει τα 550 γρ. κ χασμουριοταν κιόλας! Ήταν όμορφα κ νιώθω ήρεμη τωρα! Άντε με το καλό κ στις υπόλοιπες που περιμένουν να την κάνουν!                                      @mamounitsa ακόμα δε ξέρουμε προορισμό, το ψαχνουμε!

καλησπερα!!!! μπραβο ρε κοριτι μου ολα καλα λοιπων μπραβο!!!!!! μαλλον για β επιπεδου μονο εγω εμεινα τελευταια σε μια εβδομαδα μακαρι να ειναι ολα καλα!!! γιατι ακομα δεν εχω καταλαβει να υπαρχει κατι μες την κοιλια μου! μακαρι να ειναι καλααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/6/2018 at 6:56 ΜΜ, ο/η mommy96 είπε:

Καλησπέρα.....

Με το καλό η β επιπέδου!!!!!!!!! 

Π λένε κορίτσια;;;

Εμείς δω δεν έχουμε καλοκαιρι χαχα...

Μια βρέχει μια κρύο μια ζεστή... ξέρετε υ καιρό της Αγγλίας αχχαχα.. 

καλησπερααααα μια χαρα ο καιρος σας εκει μακαρι να ηταν και εδω ετσι λατρευω τον χειμωνα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mamounitsa είπε:

καλησπερααααα μια χαρα ο καιρος σας εκει μακαρι να ηταν και εδω ετσι λατρευω τον χειμωνα!!!!!!

Μπα μη το λες.. Δεν είναι ούτε χειμώνας ούτε καλοκαίρι.. ειδικά νε παιδί π βρέχει συνέχεια..  δύσκολα πας σε πάρκα κτλ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Soto είπε:

Γεια σας κορίτσια! Ολα καλά με την β επιπεδου! Έχουμε φτάσει τα 550 γρ. κ χασμουριοταν κιόλας! Ήταν όμορφα κ νιώθω ήρεμη τωρα! Άντε με το καλό κ στις υπόλοιπες που περιμένουν να την κάνουν!                                      @mamounitsa ακόμα δε ξέρουμε προορισμό, το ψαχνουμε!

Μπράβο!!!!!!!! Με το καλό..!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η mommy96 είπε:

Μπα μη το λες.. Δεν είναι ούτε χειμώνας ούτε καλοκαίρι.. ειδικά νε παιδί π βρέχει συνέχεια..  δύσκολα πας σε πάρκα κτλ...

ναι νταξη με παιδι θα ειναι πιο δυσκολα! αλλα δε ξερω το καλοκαιρι δεν μυ αρεσει για πανω απο ενα μηνα! μαρεσει η μουνταδα το ψιλοβροχο το τζακι τα κρασια τα πα 'ιδακια χααχαχαχα! ναι το ξερω με τον καιρο εκει ειναι ο αδερφος μου στη σκωτια λιγο πιο ψιλα απο εκει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mamounitsa είπε:

ναι νταξη με παιδι θα ειναι πιο δυσκολα! αλλα δε ξερω το καλοκαιρι δεν μυ αρεσει για πανω απο ενα μηνα! μαρεσει η μουνταδα το ψιλοβροχο το τζακι τα κρασια τα πα 'ιδακια χααχαχαχα! ναι το ξερω με τον καιρο εκει ειναι ο αδερφος μου στη σκωτια λιγο πιο ψιλα απο εκει!

Έλα μείνε εδώ... Έτσι είναι..  Μόνο π δεν έχω παιδάκια δεν έχω ούτε τζάκι ούτε κήπο αχαχχα.....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η mommy96 είπε:

Έλα μείνε εδώ... Έτσι είναι..  Μόνο π δεν έχω παιδάκια δεν έχω ούτε τζάκι ούτε κήπο αχαχχα.....

 

Χαχαχαχα ένταξη αφου δεν έχει προτιμώ διακοπές κριες χαχχα!! Παντός και αυτη η ζέστη του.καλοκαιριού δεν.παλεύεται ολοι λένε πως ο Οκτώβριος που γενναμε ειναι πολυ καλος μηνας!! Εσυ εμαθες αν μπορεις να ταξιδέψεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...