Μετάβαση σε περιεχόμενο

Έχουμε μελλουσες μανούλες Οκτωβρίου 2018


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Αφού αντέχεις και κοιμάσαι σε ζηλεύω!!! Δε βολευωμαι πουθενά καλά άστο για την τουαλέτα δεν θα πω!!! 

Για το περπάτημα μη φανταστείς και εγώ σα πάπια πάω χαχαχα αλλά τι να κάνω έβαλα στόχο να γεννήσω πριν τις 40 χαχααχ!! 

Χαχαχ πεφτω σε ενα σημειο αλλα για να γυρισω κανω προσευχη ;ρ 

Εγω καθομαι στα αυγα μου δεν θελω να τυχει κατι και να ειμαι μονη μου, προτιμω προγραμματισμενα;ρ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα και απο μενα. Κι εγω ξυπνησα αχαραγα, εβαλα πλυντηριο, χαζεψα στο ιντερνετ, και βαρεθηκα ηδη! Χθες ειχα ραντεβου στον γιατρο, και επειδή πιθανον θα καταληξουμε σε καισαρικη λογω καποιων προβληματων υγειας δικων μου (το ηξερα απο πριν την εγκυμοσυνη, αλλα ειχα μια ελπιδα μπας και κατι αλλαξει) μαλλον ειναι πιο κοντα η ημερομηνια απο οσο νομιζα. Μου ειπε οτι θα το κανονισουμε - αναλογα και με το πως πανε οι εξετάσεις μου - 38η με 39η εβδομαδα. Σημερα ειμαι 34+6. Οποτε θα αρχισω κι εγω σιγα σιγα να φτιαχνω τσαντουλα και πραγματα, γιατι να απολαυσω ύπνο δεν με βλεπω! Τι φαση ομως με τον υπνο? Το αγχος μας φταιει?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ονουςμαςειναιαληταριο είπε:

Χαχαχ πεφτω σε ενα σημειο αλλα για να γυρισω κανω προσευχη ;ρ 

Εγω καθομαι στα αυγα μου δεν θελω να τυχει κατι και να ειμαι μονη μου, προτιμω προγραμματισμενα;ρ 

Ε καλά ναι και εγώ για να γυρησω πλευρό κάνω 10 λεπτά χαχα!! 

ΜΜ ναι πρόβλημα αυτό το έχω και εγώ δεν ξέρω αν τύχει κάτι ποιος θα με πάει αλλα τι στο καλό δεν θα βρεθεί κάποιος χαχα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Πω πω τι χαλι είναι αυτό με τον υπνο!!! Εσύ ξεκίνησες ήδη και τις δουλειές χαχα! Εγώ δεν κάνω τίποτα μόνο πεινάω!! 

Αντε ωραία 2 βαλιτσουλες? Σε δημόσιο γέννας ε?? 

2 ναι, ετσι το σκεφτηκα! Με το καλο θα γεννησω στο Ολυμπιον στην Πατρα, ειναι ιδιωτικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααα...

Ένα μαρτυρικό ταξίδι..  γύρισα κ απλά δε είχα δυνάμεις γ τίποτα!!! Πολλές ώρες..  πολύ περπάτημα.   Κ αλλαγή πολλών μέσα μαζικής μεταφοράς.. 

@Ονουςμαςειναιαληταριο η κορακλα*** σου θ είναι τ αφράτο ψωμάκι του γκρουπ.. με το καλό ??

@atha_g πατρινια είσαι βρε;;; θέλουν τόσα πολλά στο Ολύμπιον.; ζήτησες τη λίστα τους;;

 

Εγώ αναγκαστικά έχω πολλές δπυλειες τόσες βαλίτσες φέραμε.. θέλουν πλύσιμο... 

 

Ο μπέμπης χθες μόνο συσπάσεις (με το δίκιο του ) ήταν μεγάλο ταξίδι γ τις εβδ μου ? αλλα ήθελα ν πάω... Όταν πήγα δεν ήμουν τόσο λιώμα Αλλά ήμουν κ 2 βδ λιγότερο..  

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η atha_g είπε:

2 ναι, ετσι το σκεφτηκα! Με το καλο θα γεννησω στο Ολυμπιον στην Πατρα, ειναι ιδιωτικο

Γιατι στα ιδιωτικά λέει δεν χρειάζεται τίποτα να πάρεις μαζί για το μωρό μόνο αυτό που θα φύγει!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η mommy96 είπε:

Καλημερααααα...

Ένα μαρτυρικό ταξίδι..  γύρισα κ απλά δε είχα δυνάμεις γ τίποτα!!! Πολλές ώρες..  πολύ περπάτημα.   Κ αλλαγή πολλών μέσα μαζικής μεταφοράς.. 

@Ονουςμαςειναιαληταριο η καρέκλα σου θ είναι τ αφράτο ψωμάκι του γκρουπ.. με το καλό ??

@atha_g πατρινια είσαι βρε;;; θέλουν τόσα πολλά στο Ολύμπιον.; ζήτησες τη λίστα τους;;

 

Εγώ αναγκαστικά έχω πολλές δπυλειες τόσες βαλίτσες φέραμε.. θέλουν πλύσιμο... 

 

Ο μπέμπης χθες μόνο συσπάσεις (με το δίκιο του ) ήταν μεγάλο ταξίδι γ τις εβδ μου ? αλλα ήθελα ν πάω... Όταν πήγα δεν ήμουν τόσο λιώμα Αλλά ήμουν κ 2 βδ λιγότερο..  

 

Αφου εφτασες ολα καλα! Θα μειωθουν τωρα κ οι συσπασεις! Δεν ειμαι απο Πατρα, εχω παντρευτει στην Πρεβεζα αλλα ο γιατρος μου ξεγενναει εκει... δεν μου φτανει ο φοβος μου για τη γεννα εχω κ το αγχος των 2 ωρων αποστασης!!!!αστα!

Ναι πηρα την λιστα, κ για ιδιωτικο θεωρω οτι ζητανε αρκετα πραγματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η atha_g είπε:

Αφου εφτασες ολα καλα! Θα μειωθουν τωρα κ οι συσπασεις! Δεν ειμαι απο Πατρα, εχω παντρευτει στην Πρεβεζα αλλα ο γιατρος μου ξεγενναει εκει... δεν μου φτανει ο φοβος μου για τη γεννα εχω κ το αγχος των 2 ωρων αποστασης!!!!αστα!

Ναι πηρα την λιστα, κ για ιδιωτικο θεωρω οτι ζητανε αρκετα πραγματα!

Κ λέω ήσουν Πάτρα ν σε έβλεπα.....

(Δε θ μειωθούν χαχα)

 

Μόλις νιώσεις Συχνές κ τακτικές συσπάσεις έφυγες γρήγορα (λογικά θ σ πει κ ο γιατρός στη πορεία αν έχεις διαστολή κτλ κτλ να δεις πως σε παίρνει) 

 

Ε ναι 2 βαλίτσες γ ιδιωτικό...

Εγώ μια είχα κ για τους 2 μας.. (δημόσιο) κ πάλι μου έμειναν πολλά αφορετα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η mommy96 είπε:

Κ λέω ήσουν Πάτρα ν σε έβλεπα.....

(Δε θ μειωθούν χαχα)

 

Μόλις νιώσεις Συχνές κ τακτικές συσπάσεις έφυγες γρήγορα (λογικά θ σ πει κ ο γιατρός στη πορεία αν έχεις διαστολή κτλ κτλ να δεις πως σε παίρνει) 

 

Ε ναι 2 βαλίτσες γ ιδιωτικό...

Εγώ μια είχα κ για τους 2 μας.. (δημόσιο) κ πάλι μου έμειναν πολλά αφορετα.. 

Το μονο που με παρηγορει ειναι οτι απο την Τριτη που μας ερχεται ξεκιναω καθε εβδομαδα τα νον στρες στο ιατρειο του, οποτε αν με βλεπει να πλησιαζω φανταζομαι θα με στειλει Πατρα νωριτερα! Βεβαια εχω τρελογιατρο με την καλη εννοια κ μου ειπε να μη χαλιεμαι γιατι αν γεννησω στο δρομο θα παρω 1000€ επιδομα! Χριστε μουυυ ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η atha_g είπε:

Το μονο που με παρηγορει ειναι οτι απο την Τριτη που μας ερχεται ξεκιναω καθε εβδομαδα τα νον στρες στο ιατρειο του, οποτε αν με βλεπει να πλησιαζω φανταζομαι θα με στειλει Πατρα νωριτερα! Βεβαια εχω τρελογιατρο με την καλη εννοια κ μου ειπε να μη χαλιεμαι γιατι αν γεννησω στο δρομο θα παρω 1000€ επιδομα! Χριστε μουυυ ???

Χαχα από ποιον;;;

Κ γω αν γένναγα συ αεροπλάνο κάτι θ επαιρνα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχαχαχα τρελοκόριτσα καλημέρα!! Να πως να βγάλεις το κατιτίς σου! Γεννάς στο δρόμο! χαχαχαχ

@mommy96 τουλάχιστον τώρα είσαι στη βάση σου, θα βρεις πάλι τους ρυθμούς σου!

και γω για τον μπέμπη θα πάρω ξεχωριστό βαλιτσάκι, πώς να τα βάλω στη δική μου αφού λένε δεν κάνει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Soto είπε:

αχαχαχα τρελοκόριτσα καλημέρα!! Να πως να βγάλεις το κατιτίς σου! Γεννάς στο δρόμο! χαχαχαχ

@mommy96 τουλάχιστον τώρα είσαι στη βάση σου, θα βρεις πάλι τους ρυθμούς σου!

και γω για τον μπέμπη θα πάρω ξεχωριστό βαλιτσάκι, πώς να τα βάλω στη δική μου αφού λένε δεν κάνει; 

Γιατι δε κάνει καλέ?? Εγώ ένα φορμακι έβαλα μέσα σε μια σακουλιτσα του jumbo! Τώρα άμα έχετε ποιο Πόλλα πράγματα ναι ξέρω γω εγώ δεν έχω πάρει πολλά πράγματα μαζί!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mamounitsa είπε:

Γιατι δε κάνει καλέ?? Εγώ ένα φορμακι έβαλα μέσα σε μια σακουλιτσα του jumbo! Τώρα άμα έχετε ποιο Πόλλα πράγματα ναι ξέρω γω εγώ δεν έχω πάρει πολλά πράγματα μαζί!! 

α γι' αυτό μωρέ, επειδή τα πλένουμε με άλλο απορρυπαντικό του μωρού κ με άλλο τα δικα μας. Είναι ασφαλής η σακούλα από μικρόβια κ τέτοια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Soto είπε:

αχαχαχα τρελοκόριτσα καλημέρα!! Να πως να βγάλεις το κατιτίς σου! Γεννάς στο δρόμο! χαχαχαχ

@mommy96 τουλάχιστον τώρα είσαι στη βάση σου, θα βρεις πάλι τους ρυθμούς σου!

και γω για τον μπέμπη θα πάρω ξεχωριστό βαλιτσάκι, πώς να τα βάλω στη δική μου αφού λένε δεν κάνει; 

Τι δεν κάνει;;:///

Ναι τώρα απλά θέλω να είναι καλά.στα κιλά και οπότε θέλει ας έρθει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια μην τ κάνετε αυτό..  τ δηλ θα κυκλοφορείτε μόνιμα με πετσετακι πάνω σας ;;

Δε παθαίνει κάτι το.μωρο Μόνο μαλακτικό μη βάλλεται γτ έχει έντονη μυρωδιά στα ρούχα σας ..

Εμένα κοιμάται απ 40.ημερών στη μέση σε δικά μας σεντονια πάπλωμα..  

Αν δείτε ότι τ ενοχλεί ναι . Αλλά είναι κάπως "υπερβολή " ξεχωριστά  Αφού μαζί θα είστε όλη την.ωρα... 

(Ελπίζω να μην παρεξηγηθώ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η mommy96 είπε:

Αχ κορίτσια μην τ κάνετε αυτό..  τ δηλ θα κυκλοφορείτε μόνιμα με πετσετακι πάνω σας ;;

Δε παθαίνει κάτι το.μωρο Μόνο μαλακτικό μη βάλλεται γτ έχει έντονη μυρωδιά στα ρούχα σας ..

Εμένα κοιμάται απ 40.ημερών στη μέση σε δικά μας σεντονια πάπλωμα..  

Αν δείτε ότι τ ενοχλεί ναι . Αλλά είναι κάπως "υπερβολή " ξεχωριστά  Αφού μαζί θα είστε όλη την.ωρα... 

(Ελπίζω να μην παρεξηγηθώ)

καλέ γιατί να παρεξηγηθείς, ίσα ίσα που έχεις εμπειρία κ πρέπει να μας δώσεις τα φώτα σου! οκ τοτε θα τα βάλω μαζί με τα δικά μου :P 

@Mamounitsa μόνο φορμάκι θα πάρεις; θα έχουμε κ ταξίδι μετά εμείς, αν θέλει να θηλάσει δε θα θέλει κ άλλαγμα μετά; ή μια κουβερτίτσα - σεντονάκι μήπως κάνει κρύο; μήπως έχω χάσει το μπούσουλα;; χαχα δε ξερωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Soto είπε:

καλέ γιατί να παρεξηγηθείς, ίσα ίσα που έχεις εμπειρία κ πρέπει να μας δώσεις τα φώτα σου! οκ τοτε θα τα βάλω μαζί με τα δικά μου :P 

@Mamounitsa μόνο φορμάκι θα πάρεις; θα έχουμε κ ταξίδι μετά εμείς, αν θέλει να θηλάσει δε θα θέλει κ άλλαγμα μετά; ή μια κουβερτίτσα - σεντονάκι μήπως κάνει κρύο; μήπως έχω χάσει το μπούσουλα;; χαχα δε ξερωω

Αν δεις ότι κάτι το ενοχλεί όταν υ ακουμπάς σε μέρος π δε έχει πλυθεί με.δικο του απορρυπαντικό  ναι ..

Εγώ στην αρχή ήμουν η μιςς αποστείρωση.. Μετά ηρέμησα λίγο..  

Κάναμε κτλ με τη πα να αγκαλιάς του και κομπλέ...

 

Ου πάρε πάνες ρουχαλάκια γ τ δρομο.. σίγουρα μια πικε κουβέρτα.. 

Έχω έχω χάσει εγώ π δε ξέρω τι έχω πάρει τι άλλο να πάρω ??????? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mamounitsa είπε:

Ε καλά ναι και εγώ για να γυρησω πλευρό κάνω 10 λεπτά χαχα!! 

ΜΜ ναι πρόβλημα αυτό το έχω και εγώ δεν ξέρω αν τύχει κάτι ποιος θα με πάει αλλα τι στο καλό δεν θα βρεθεί κάποιος χαχα!! 

Αχχαχ εχετε αυτοκινητο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κοριτσια τι να βαλω στη βαλιτσα για το μωρο;;ζιπουνακι κοντομανικο και μακρυμανικο φορμακι;; ειναι υπερβολη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ονουςμαςειναιαληταριο είπε:

Ρε κοριτσια τι να βαλω στη βαλιτσα για το μωρο;;ζιπουνακι κοντομανικο και μακρυμανικο φορμακι;; ειναι υπερβολη; 

μπαα έχει αλλάξει ο καιρός κ κάνει ψύχρα, εγώ τουλαχιστον ετσι θα το κανω, κοντομανικο κ μακρυμάνικο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Soto είπε:

μπαα έχει αλλάξει ο καιρός κ κάνει ψύχρα, εγώ τουλαχιστον ετσι θα το κανω, κοντομανικο κ μακρυμάνικο 

Για να του ριξω απο πανω εχω παρει απλη πανα..δεν νομιζω να χρειαζεται κουβερταα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η mommy96 είπε:

Εγώ δε ξέρω ν σας βοηθήσω.. 

Εδώ ήρθα κ πάγωσα ?. Οπότε μάλλον όσα λέτε +ζακέτα 

Κρυωνες εδω ;; ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...