Μετάβαση σε περιεχόμενο

Έχουμε μελλουσες μανούλες Οκτωβρίου 2018


Recommended Posts

στις πριν 22 λεπτά, ο/η atha_g είπε:

Γεια σας συντροφισσες!!!???

Ηθελα να ρωτησω αν καμια γνωριζει κατι η αν εχει συμβουλευτει καποια ηδη μανουλα, αν πρεπει να προετοιμασουμε τις θηλες μας για θηλασμο, κ αν ναι, με ποιον τροπο;

Καλησπέρα! Εγώ ρώτησα και μου είπαν καθαρό οινόπνευμα αλλά έπρεπε λέει από Νόρις να το είχαμε αρχίσει από τον 4ο μου είπε αυτή! 

Έχω παρατηρήσει εδώ και δύο τρις μέρες πως οι θυλες μου είναι εβεσθητες.ψιλο πονάνε και αναρωτιέμαι αν θα παραμένει έτσι πως θα καταφέρω να θήλασω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mamounitsa είπε:

Καλησπέρα! Εγώ ρώτησα και μου είπαν καθαρό οινόπνευμα αλλά έπρεπε λέει από Νόρις να το είχαμε αρχίσει από τον 4ο μου είπε αυτή! 

Έχω παρατηρήσει εδώ και δύο τρις μέρες πως οι θυλες μου είναι εβεσθητες.ψιλο πονάνε και αναρωτιέμαι αν θα παραμένει έτσι πως θα καταφέρω να θήλασω

Κ μενα για καθαρο οινοπνευμα μου ειπαν αλλα υπαρχει κ η αντιθετη αποψη οτι το οινοπνευμα τις ξηραινει κ δεν πρεπει. Τι να πω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/9/2018 at 4:48 ΜΜ, ο/η Μυρτώ87 είπε:

Καλησπερα κι απο μενα! Εγω Πεμπτη εχω το πρωτο μαθημα, ενα διωρο για ανωδυνο τοκετο / καισαρικη και αμεσως μετα ραντεβου με τον γιατρο. Μου ειπε οτι απο δω και περα θα βλεπομαστε σιγουρα καθε δυο βδομαδες, ισως καθε 9-10 μερες (το Σαββατο μπαινω στον 9ο). Αυτο που ειπες, @mommy96, δεν το ξερω, το μονο που εχω υπόψιν απο συγγενη μου, ειναι οτι λογω διαβητη κυησης ειχε αυξημένο αμνιακο υγρο, αλλα το γνωριζε ως πιθανότητα λογω του διαβητη. Δεν εχεις κανει καμπυλη ζαχάρου ή εκανες και σου ζήτησε επαναληψη? 

Τώρα τ ειδα το μνμ. Σου... ζω αγγλια και δε μ.σιπαν καν .. κ λέω Αφού δεν είχα στο 1ο μου παιδί δε θ έχω κ τώρα αλλά μεγα λάθος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε ξέρω κορίτσια αλλά πολύ φοβάμαι τις πληγές φοβάμαι ότι θα πονάω και θα τα παρατήσω και δε θέλω έχω ακούσει τόσα κακά περί θηλασμού που είμαι λίγο αρνητική θέλω να τα καταφέρω αλλά δεν ξέρω αν μπορώ! Έπλυνα τα ρούχα του μικρου τα σιδερωσα τα βόλεψα έφτιαξα και βαλίτσα και είμαι ετοιμη από αύριο ξεκινάω γενική χαχαχ! Ήταν να μη πάρω φορά! @Soto  δεν ξέρω τι ώρα έχεις ραντεβού αλλά περιμένουμε νεαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Mamounitsa είπε:

Δε ξέρω κορίτσια αλλά πολύ φοβάμαι τις πληγές φοβάμαι ότι θα πονάω και θα τα παρατήσω και δε θέλω έχω ακούσει τόσα κακά περί θηλασμού που είμαι λίγο αρνητική θέλω να τα καταφέρω αλλά δεν ξέρω αν μπορώ! Έπλυνα τα ρούχα του μικρου τα σιδερωσα τα βόλεψα έφτιαξα και βαλίτσα και είμαι ετοιμη από αύριο ξεκινάω γενική χαχαχ! Ήταν να μη πάρω φορά! @Soto  δεν ξέρω τι ώρα έχεις ραντεβού αλλά περιμένουμε νεαααα

Kαλημέρα κορίτσια! Το απόγευμα έχω ραντεβού εννοειταί θα σας πω νέα! Δεν είμαι πολύ καλά από χθες, πήγα 3 φορές τουαλέτα με πόνους στο στομάχι κ γενικά η ψυχολογία στα πατώματα. Σήμερα ζαλίζομαι κ έχω αστάθεια. Για να δούμε. Για προετοιμασία των θηλών δε ξέρω, μια άλλη μαμα μου είπε ότι το καλύτερο αντισηπτικό όταν θηλάζουμε είναι αφού τελειώσουμε, να περάσουμε τη θηλή με μια σταγονα απο το γάλα μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Soto είπε:

Kαλημέρα κορίτσια! Το απόγευμα έχω ραντεβού εννοειταί θα σας πω νέα! Δεν είμαι πολύ καλά από χθες, πήγα 3 φορές τουαλέτα με πόνους στο στομάχι κ γενικά η ψυχολογία στα πατώματα. Σήμερα ζαλίζομαι κ έχω αστάθεια. Για να δούμε. Για προετοιμασία των θηλών δε ξέρω, μια άλλη μαμα μου είπε ότι το καλύτερο αντισηπτικό όταν θηλάζουμε είναι αφού τελειώσουμε, να περάσουμε τη θηλή με μια σταγονα απο το γάλα μας.

Καλημέρα γιατί έτσι όλα μαζί???? Και γιατί κακη ψυχολογία?? Θα μου πεις άμα έχεις όλα αυτά που προανέφερες τι να κάνεις να πετάς από τη χαρά σου! 

Αντε να πας να μας πεις νεακια όμορφα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Καλημέρα γιατί έτσι όλα μαζί???? Και γιατί κακη ψυχολογία?? Θα μου πεις άμα έχεις όλα αυτά που προανέφερες τι να κάνεις να πετάς από τη χαρά σου! 

Αντε να πας να μας πεις νεακια όμορφα!!! 

κ οι επισκέψεις στη τουαλετα συνεχίζονται! μα να έχεις δυσκοιλιοτητα όλους τους μηνες κ τωρα 3 φορες τη μερα; για να δούμε. ελα ντε, η ψυχολογια πολύ κάτω, δεν είχα όρεξη για τιποτα. Τώρα θα πάω σπίτι μάλλον, για ύπνο! έχει κ συννεφια ό,τι πρέπει είναι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ρωτήσω και κατι άσχετο με τις εξετάσεις μας : έχετε ασχοληθεί καθόλου με το θέμα «βρεφικό-παιδικό στρώμα»? Διαπιστώνω οτι οι απόψεις διίστανται. Κοκοφοινικας ή λατέξ? Ή και τα δυο και αλλάζουμε πλευρά ανάλογα την ηλικία? Ή foam? Προσπαθώ να επιλέξω στρώμα για το λίκνο και δεν μπορώ να καταλήξω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας.... σοτο  περιμένουμε νεα...!Μήπως κολλήσες τίποτα;;μια βδ έτσι ήμουν πριν λίγες μέρες ηρέμησε τ έντερο.. 

 

Εγώ του είχα κοκολατεξ  και τα δύο δηλ... είναι λίγο ακριβά...(δε κοιμήθηκε ποτέ κει αχχαχα)

 

Και φυσικά γάλα δικό σας γύρω γύρω Αλλά και μια κρέμα π.ειναι ειδική για τις θηλες....

 

Εγώ έκανα καμπύλη ?????? τ απόγευμα θα μάθω... μακάρι να βγει καλά και να μεγαλώνεισωστά τ μωρο :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γύρισα! 2850 είμαστε κ όλα προχωράνε καλα! Έχει μικρύνει κ ο τραχηλός μου από 4εκ είναι 3,2. Συνεχίζει να λέει ότι δε θα πάρω όλες τις μερες. Για τις ζαλάδες, τη τουαλέτα κ τα πρηξίματα μου λέει ε στον τελευταίο μήνα είσαι, τώρα θα βγάλεις όλα τα κουσούρια! :P Την άλλη βδομάδα πάλι ραντεβού. 

mommy βγηκε η καμπύλη;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Soto είπε:

Κορίτσια γύρισα! 2850 είμαστε κ όλα προχωράνε καλα! Έχει μικρύνει κ ο τραχηλός μου από 4εκ είναι 3,2. Συνεχίζει να λέει ότι δε θα πάρω όλες τις μερες. Για τις ζαλάδες, τη τουαλέτα κ τα πρηξίματα μου λέει ε στον τελευταίο μήνα είσαι, τώρα θα βγάλεις όλα τα κουσούρια! :P Την άλλη βδομάδα πάλι ραντεβού. 

mommy βγηκε η καμπύλη;;

Πω πω ένα αφράτο μωρό...!!!!!!! Καλέ εγώ είχα από 20 εβδ 3.2 ακριβώς.. (στον 1ο π το κοίταγε) κ γεννησα μ προκληση 39.6..

Οπότε έρθει γερό ν είναι κ με ένα πόνο σοτο ?????

 

 

Σε λίγοοοοο... έχω λιγο άγχος.. φοβάμαι γ τ νούμερο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η mommy96 είπε:

Πω πω ένα αφράτο μωρό...!!!!!!! Καλέ εγώ είχα από 20 εβδ 3.2 ακριβώς.. (στον 1ο π το κοίταγε) κ γεννησα μ προκληση 39.6..

Οπότε έρθει γερό ν είναι κ με ένα πόνο σοτο ?????

 

 

Σε λίγοοοοο... έχω λιγο άγχος.. φοβάμαι γ τ νούμερο.. 

Απ το στόμα σου κ στου Θεού τ' αφτί!! Εγώ περίμενα πώς κ πώς να έχει μικρύνει ο τράχηλος γιατί εκείνο το 4 εκ μου φαινόταν πολύ! Από βδομαδα θα αρχίσω κ σεξ δε πάει άλλο! 

Έλα μην αγχώνεσαι, κ αυξημένο να είναι θα το αντιμετωπίσεις! θα φτιάξεις τη διατροφή σου κ όλα θα προχωρήσουν ομαλα! Το θετικό είναι ότι το ανακάλυψες ;) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Soto είπε:

Απ το στόμα σου κ στου Θεού τ' αφτί!! Εγώ περίμενα πώς κ πώς να έχει μικρύνει ο τράχηλος γιατί εκείνο το 4 εκ μου φαινόταν πολύ! Από βδομαδα θα αρχίσω κ σεξ δε πάει άλλο! 

Έλα μην αγχώνεσαι, κ αυξημένο να είναι θα το αντιμετωπίσεις! θα φτιάξεις τη διατροφή σου κ όλα θα προχωρήσουν ομαλα! Το θετικό είναι ότι το ανακάλυψες ;) 

Σεξσεξ σεξ........

 

Ναι αλλά δεν έχω κάποιον γιατρό εδώ..  Αύριο γυρνάω και θα ρωτήσω τ μαία (αχχα βοήθεια μας )

 

Βγήκαν..

0.= 81

60'=175 

120'=105

 

Το 60λεπτο  βγήκε οριακό..://///

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η mommy96 είπε:

Σεξσεξ σεξ........

 

Ναι αλλά δεν έχω κάποιον γιατρό εδώ..  Αύριο γυρνάω και θα ρωτήσω τ μαία (αχχα βοήθεια μας )

 

Βγήκαν..

0.= 81

60'=175 

120'=105

 

Το 60λεπτο  βγήκε οριακό..://///

 

Ελα ρε συ μονο το εξηνταλεπτο ειναι λιγο κατω απο το οριο ολα τα αλλα ειναι μια χαρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ονουςμαςειναιαληταριο είπε:

Ελα ρε συ μονο το εξηνταλεπτο ειναι λιγο κατω απο το οριο ολα τα αλλα ειναι μια χαρα

Έτσι μ.ειπαν.. Αλλά θα κάνω όσο μπορώ διατροφή!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η mommy96 είπε:

Έτσι μ.ειπαν.. Αλλά θα κάνω όσο μπορώ διατροφή!!!!

όντως στις υπόλοιπες δυο μετρήσεις είσαι μια χαρά! Κάνε ότι θα σε ησυχάσει χωρίς υπερβολές όμως! Μια χαρά είσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσαρες τι κάνετε?? Μια χαρά τα βλεπω τα νέα σας!! @Soto μου μια χαρά το μωρουλι έτοιμο για έξοδο χαχαχα! Μεγάλος ο τράχηλος!? Τι έκανες και μίκρυνε?? Εμένα είναι 4,4 τι στο καλό να κάνω ω???? @mommy96 παιδί μου δεν είναι και τόσο άσχημη η καμπύλη σου εμένα η πρώτη στα 60 λεπτά είχε βγει 185 και η δεύτερη 152 τρώω τα πάντα!! @Ονουςμαςειναιαληταριομαναρακι αύριο σειρά σου!??? Τι ώρα έχεις ραντεβού εσύ!??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Καλησπέρα κοριτσαρες τι κάνετε?? Μια χαρά τα βλεπω τα νέα σας!! @Soto μου μια χαρά το μωρουλι έτοιμο για έξοδο χαχαχα! Μεγάλος ο τράχηλος!? Τι έκανες και μίκρυνε?? Εμένα είναι 4,4 τι στο καλό να κάνω ω???? @mommy96 παιδί μου δεν είναι και τόσο άσχημη η καμπύλη σου εμένα η πρώτη στα 60 λεπτά είχε βγει 185 και η δεύτερη 152 τρώω τα πάντα!! @Ονουςμαςειναιαληταριομαναρακι αύριο σειρά σου!??? Τι ώρα έχεις ραντεβού εσύ!??? 

Ναιιι εγω εχω πρωι στις 11 ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Ονουςμαςειναιαληταριο είπε:

Ναιιι εγω εχω πρωι στις 11 ?

Αντε να δούμε τι θα σου πει και εσένα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Αντε να δούμε τι θα σου πει και εσένα!!! 

Ελπιζω να ειναι ολα καλα.. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ονουςμαςειναιαληταριο είπε:

Ελπιζω να ειναι ολα καλα.. ?

Θα είναι να δούμε αν θα σου πει κ εσένα νωρίτερα!! Να δούμε πόσο έχει μεγαλώσει η μπεμπιτσα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mamounitsa είπε:

Θα είναι να δούμε αν θα σου πει κ εσένα νωρίτερα!! Να δούμε πόσο έχει μεγαλώσει η μπεμπιτσα!! 

Πιστευω θα κοντευει τα 3 κιλα αν δεν ειναι ηδη ;ρ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mamounitsa είπε:

Καλησπέρα κοριτσαρες τι κάνετε?? Μια χαρά τα βλεπω τα νέα σας!! @Soto μου μια χαρά το μωρουλι έτοιμο για έξοδο χαχαχα! Μεγάλος ο τράχηλος!? Τι έκανες και μίκρυνε?? Εμένα είναι 4,4 τι στο καλό να κάνω ω???? @mommy96 παιδί μου δεν είναι και τόσο άσχημη η καμπύλη σου εμένα η πρώτη στα 60 λεπτά είχε βγει 185 και η δεύτερη 152 τρώω τα πάντα!! @Ονουςμαςειναιαληταριομαναρακι αύριο σειρά σου!??? Τι ώρα έχεις ραντεβού εσύ!??? 

Χαχαχ ξέρω Κ γω τι έγινε κ μικρυνε?? Δουλειές κάνω κανονικά κ άρχισα περπάτημα. 

Καλό ταξίδι αύριο στη @mommy96

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Soto είπε:

Κορίτσια γύρισα! 2850 είμαστε κ όλα προχωράνε καλα! Έχει μικρύνει κ ο τραχηλός μου από 4εκ είναι 3,2. Συνεχίζει να λέει ότι δε θα πάρω όλες τις μερες. Για τις ζαλάδες, τη τουαλέτα κ τα πρηξίματα μου λέει ε στον τελευταίο μήνα είσαι, τώρα θα βγάλεις όλα τα κουσούρια! :P Την άλλη βδομάδα πάλι ραντεβού. 

mommy βγηκε η καμπύλη;;

Αν θυμαμαι καλα πρεπει να με περνας δυο εβδομαδες ακριβως, εισαι 36+2? Για να δω σε ποια εβδομαδα ειναι τοσο αφρατο το μπουμπουκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...