Μετάβαση σε περιεχόμενο

Έχουμε μελλουσες μανούλες Οκτωβρίου 2018


Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

@Ονουςμαςειναιαληταριο@Mamounitsa όχι δεν έχω λόγο να φοβάμαι για πρόωρο. Κι ο τράχηλος στη β επιπέδου ήταν μια χαρά. Απλά φοβάμαι, μου έχουν τύχει τόσα σε αυτή την εγκυμοσύνη κ ακόμα δεν έχω ετοιμάσει δωμάτιο και ρούχα και λέω αυτό μας έλειπε τώρα να το κάνω 7μηνίτικο. Την παρασκευή 3/8 πάω για ντόπλερ. Θα προσπαθήσω να ξεκουραστώ και αν δεν δω βελτίωση θα μιλήσω μαζί του νωρίτερα. 

Να μη φοβάσαι ακόμα και οι συσπάσεις νομίζω γίνονται και από την κούραση ξεκούραση σου όσο μπορείς και ξεκινά να ετοιμάζεις ήδη έχεις αργήσει χε χε! Και εγώ πιστεύω δεν θα φτάσω τις 40 εβδομάδες αλλά όχι και 7 μηνητικο!! Εγω θέλω να φτιάξω τη βαλίτσα για παν ενδεχόμενο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ονουςμαςειναιαληταριο είπε:

Λογικα ναι εκτος αν εχει και αυτος γνωσεις και σου δωσει.. Επεσε στο 0.747 και μετα ανεβηκε στο 1 γιατι κανα δυο μερες που πηγαινα για γενικες αιματος μετα δεν το επαιρνα

Μία χαρά έπεσε οπωτε οκ εμένα σε κάθε εξέταση μέχρι τώρα ανεβενει πριν την εγκυμοσύνη δεν ειχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mamounitsa είπε:

Μία χαρά έπεσε οπωτε οκ εμένα σε κάθε εξέταση μέχρι τώρα ανεβενει πριν την εγκυμοσύνη δεν ειχα

Μακαριι να ειναι μονο της εγκυμοσυνης!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Καλησπέρα.
Να σας ρωτήσω, εσείς νιώθετε συσπάσεις και την κοιλιά σας να πετρώνει σε μια μεριά σαν να μαζεύεται το παιδί; 

Εγώ εδώ αχχα... Από νωρίς νωρίς...!!! Πόσες φορές τε έπαθες;; πόση διάρκεια;

Αν άρχισαν τώρα είναι οι συσπάσεις π προετοιμάζουν το σώμα για τ τοκετό... μιλά με τ γιατρό σου...!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Χαχαχ Αντε βρε μια χαρά! Λένε πως τα αγόρια μοιάζουν στη μαμά τους!! Δεν έχω δει ακόμα καθαρή εικόνα από τη φατσουλα του γιου μου!!!!! 

Να σου 0ω ότι ο.γιος μ είναι ίδιος ο πατέρας του αχαχχα..

Μπράβο κ για τα νέα σου πολύ καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

@Mamounitsa @Ονουςμαςειναιαληταριο Εγώ αυτό το νιώθω από τον 5ο. Του το είχα περιγράψει ότι νιώθω λες και το παιδί έρχεται και κουλουριάζεται κατω απο την κοιλιά μου και τρίβεται με την πλατούλα του. Δεν μου είχε πει ότι είναι κάτι ανησυχητικό. Αυτές τις μέρες έχω δυσκοιλιότητα και έχω πόνο χαμηλά στην κοιλιά και ψηλά κάτω από το στομάχι και θεωρώ ότι είναι το έντερο γιατί μόλις ενεργούμε περνάει. Αυτό όμως το σκλήρημα παραμένει να έρχεται και να φεύγει και είναι ελαφρώς ενοχλητικό. Βασικά αν κάτσω να σκεφτώ, γύρω στις 1-2 μέρες την εβδομάδα είναι πιο έντονο και είχα συνδυάσει ότι μπορεί εκτός από την κίνηση του εμβρύου να είναι και φυσιολογικές κινήσεις της μήτρας που μεγαλώνει. Αν ήταν κανονικές συσπάσεις δεν θα είχε τύχει 2 μήνες τώρα που πάω κάθε 15 μέρες για υπέρηχο να έχω εκείνη τη στιγμή; Ουφ όσο πλησιάζει ο τοκετός η φοβία μου για πρόωρο μεγαλώνει... 

Όταν νιώθεις να πςτρωνει και τ έμβρυο να μην κουνιέται είναι σύσπαση..  Δεν χρειάζεται να έχεις κ πόνο...!!! 

Νιώθεις μια δυσφορία στο στήθος σ να πνίγεσαι κιόλας;

2 δ

Φορές την εβδ μόνο έχεις;; σούπερ είσαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η mommy96 είπε:

Εγώ εδώ αχχα... Από νωρίς νωρίς...!!! Πόσες φορές τε έπαθες;; πόση διάρκεια;

Αν άρχισαν τώρα είναι οι συσπάσεις π προετοιμάζουν το σώμα για τ τοκετό... μιλά με τ γιατρό σου...!!!!!! 

Ρε συ αν και δευτερο παιδι δεν εχω καταλαβει, η συσπαση ειναι ολη η κοιλια ;η ενα σημειο να πετρωνει;; γιατι πχ ολη η κοιλια μου δεν εχει πετρωσει ποτε..πετρωνει ενα σημειο που ειναι σαν να κανω εξογκωμα και η υπολοιπη ειναι μαλακη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η mommy96 είπε:

Να σου 0ω ότι ο.γιος μ είναι ίδιος ο πατέρας του αχαχχα..

Μπράβο κ για τα νέα σου πολύ καλά!!!

Ευχαριστώ!! Χαχαχα αλήθεια!? Πω και εγώ ήμουν σίγουρη πως θα μου μοιάζει ελατωνονται οι πιθανότητες χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ονουςμαςειναιαληταριο είπε:

Ρε συ αν και δευτερο παιδι δεν εχω καταλαβει, η συσπαση ειναι ολη η κοιλια ;η ενα σημειο να πετρωνει;; γιατι πχ ολη η κοιλια μου δεν εχει πετρωσει ποτε..πετρωνει ενα σημειο που ειναι σαν να κανω εξογκωμα και η υπολοιπη ειναι μαλακη

Όταν κάνεις συσπάσει δεν έχει ένα συγκεκριμένο μέρος τη μια πάει δεξιά την άλλη αριστερά.. Μπορεί και απλά να χαθεί η μέση κ να φουσκώσει πάνω..  Δε μπορώ να σας βάλω κ φωτο να δείτε πως είναι...

Όταν έρχεται η σύσπαση νιώθεις πολύ πίεση στη κοιλιά σαν να σε κρατάνε με χέρια δυνατά (ίσως κ πόνο στ μέση και στη κοιλιά) κ δυσφορία.... Είναι πλ άσχημο:(

Πολλές δεν έχουν συσπάσεις κ δε θα τα νιώσουν παρα μονο στη γεννά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Ευχαριστώ!! Χαχαχα αλήθεια!? Πω και εγώ ήμουν σίγουρη πως θα μου μοιάζει ελατωνονται οι πιθανότητες χαχαχα

Χαχαχαχχα... γερα να είναι κ ας τους μοιάσουν χαχαχαχαχχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η mommy96 είπε:

Όταν κάνεις συσπάσει δεν έχει ένα συγκεκριμένο μέρος τη μια πάει δεξιά την άλλη αριστερά.. Μπορεί και απλά να χαθεί η μέση κ να φουσκώσει πάνω..  Δε μπορώ να σας βάλω κ φωτο να δείτε πως είναι...

Όταν έρχεται η σύσπαση νιώθεις πολύ πίεση στη κοιλιά σαν να σε κρατάνε με χέρια δυνατά (ίσως κ πόνο στ μέση και στη κοιλιά) κ δυσφορία.... Είναι πλ άσχημο:(

Πολλές δεν έχουν συσπάσεις κ δε θα τα νιώσουν παρα μονο στη γεννά...

Αμμ καταλααβα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Ευχαριστώ!! Χαχαχα αλήθεια!? Πω και εγώ ήμουν σίγουρη πως θα μου μοιάζει ελατωνονται οι πιθανότητες χαχαχα

Και μενα ο γιος μου ειναι ιδιος ο πατερας του ? ολοιδιος ομως 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εγώ δε έχω πλύνει τπτ.. λίγα ρούχα έχω πάρει... Και τπτ άλλο ούτε λίκνο τπτ... :///// πρέπει σιγά σιγά..  Σήμερα θα ομυβω αυτά τα λίγα π έχω για αρχή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ονουςμαςειναιαληταριο είπε:

Και μενα ο γιος μου ειναι ιδιος ο πατερας του ? ολοιδιος ομως 

Για να δούμε.τα δεύτερα που θα μοιάσουν... εσένα τ έχει καταλάβει ότι θα έχει αδερφάκι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η mommy96 είπε:

Για να δούμε.τα δεύτερα που θα μοιάσουν... εσένα τ έχει καταλάβει ότι θα έχει αδερφάκι;

Νομιζω πως ναιι!! Τωρα τι θα το κανει μολις το δει;ρ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χάχα βρε γερά να ναι και χαλάλι τους! Απλά αν βγενανε σαν τις μαμάδες τους θα ήταν όμορφα χε χε! Πρέπει και εγώ να πάω να πάρω ρουχαλάκια δεν έχω τίποτα αν όπως λέμε γίνει κάτι ποιο Νόρις ξεβρακοτο θα το φέρω σπίτι χαχα! Αντε να δούμε κοριτσια δεν κρατιέμαι για τη μεγάλη μέρα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Χάχα βρε γερά να ναι και χαλάλι τους! Απλά αν βγενανε σαν τις μαμάδες τους θα ήταν όμορφα χε χε! Πρέπει και εγώ να πάω να πάρω ρουχαλάκια δεν έχω τίποτα αν όπως λέμε γίνει κάτι ποιο Νόρις ξεβρακοτο θα το φέρω σπίτι χαχα! Αντε να δούμε κοριτσια δεν κρατιέμαι για τη μεγάλη μέρα!! 

Χαχαχαχ... Εγώ πήρα και 2 γορμακια για μωράκια μικρά πρόωρα γτ έχω λιγοναγχος  μη βγει νωρίς..  Κ στα άλλα θα είναι πολύ μεγάλα...

 

Χαχχα Ε ναι αν έμοιαζαν σε εμας θα ήταν ακόμα πιο κουκλάκια αχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Ονουςμαςειναιαληταριο είπε:

Νομιζω πως ναιι!! Τωρα τι θα το κανει μολις το δει;ρ 

Δεν έχει σημασία ζήλιας;; πχ να χτυπήσει τ κοιλιά κτλ  ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mommy96 είπε:

Δεν έχει σημασία ζήλιας;; πχ να χτυπήσει τ κοιλιά κτλ  ;;;

Οχιι προσεχει μη με χτυπησει και την κανει καλο καλο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ονουςμαςειναιαληταριο είπε:

Οχιι προσεχει μη με χτυπησει και την κανει καλο καλο ?

Μακάρι να του μεινει αυτό αχαχχα.. Εμείς περνάμε όλα τα στάδια αχχαχα.. Δεν βαράει κοιλιά απλά δείχνει λίγο νευρο  αν τον "μαλώσω " και ξεσπαει εκεί.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η mommy96 είπε:

Μακάρι να του μεινει αυτό αχαχχα.. Εμείς περνάμε όλα τα στάδια αχχαχα.. Δεν βαράει κοιλιά απλά δείχνει λίγο νευρο  αν τον "μαλώσω " και ξεσπαει εκεί.. 

Τωρα τον κουμανταρω το μετα φοβαμαι οταν γεννηθει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mommy96 είπε:

Χαχαχαχ... Εγώ πήρα και 2 γορμακια για μωράκια μικρά πρόωρα γτ έχω λιγοναγχος  μη βγει νωρίς..  Κ στα άλλα θα είναι πολύ μεγάλα...

 

Χαχχα Ε ναι αν έμοιαζαν σε εμας θα ήταν ακόμα πιο κουκλάκια αχαχαχ

Αντε βρε με το προωρακια μια χαρά στην ώρα τους θα βγουνε τα μικρά και μας πρέπει να ετοιμαστώ και εγώ σιγά σιγά! Όταν θα μπούμε στο μήνα μας να είμαστε πανέτοιμες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mamounitsa είπε:

Αντε βρε με το προωρακια μια χαρά στην ώρα τους θα βγουνε τα μικρά και μας πρέπει να ετοιμαστώ και εγώ σιγά σιγά! Όταν θα μπούμε στο μήνα μας να είμαστε πανέτοιμες! 

Μακαριιιιιιιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...