Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια Ιανουαριου/ Φεβρουαριου 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 26 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

ααα δηλαδη εγω που ειμαι 27w5d ειμαι στην 28? και οταν θα παω 28w1d θα ειμαι στην 29?

Ναι έτσι είναι, καλά τα λέει η @Hope25 Κι εγώ σήμερα που είμαι 30+2 ειμαι στην 31η.

@marizaki Εγω το έκανα το εμβολιο όπως και ο συντροφος μου, αλλά είμαστε στον υγειονομικο χώρο οπότε το κάνουμε κάθε χρόνο. Τώρα θα κάνουμε και στους παππούδες!

Κορίτσια που θα κοιμούνται τα μωράκια σας τον πρώτο καιρο; Λικνο, καλαθουνα, κούνια, άλλο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Ναι έτσι είναι, καλά τα λέει η @Hope25 Κι εγώ σήμερα που είμαι 30+2 ειμαι στην 31η.

@marizaki Εγω το έκανα το εμβολιο όπως και ο συντροφος μου, αλλά είμαστε στον υγειονομικο χώρο οπότε το κάνουμε κάθε χρόνο. Τώρα θα κάνουμε και στους παππούδες!

Κορίτσια που θα κοιμούνται τα μωράκια σας τον πρώτο καιρο; Λικνο, καλαθουνα, κούνια, άλλο; 

Εγω αρχικα θα τα βαλω σε παρκοκρεβατο διπλα μου κ μετα υποθετω στην κουνια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Ναι έτσι είναι, καλά τα λέει η @Hope25 Κι εγώ σήμερα που είμαι 30+2 ειμαι στην 31η.

@marizaki Εγω το έκανα το εμβολιο όπως και ο συντροφος μου, αλλά είμαστε στον υγειονομικο χώρο οπότε το κάνουμε κάθε χρόνο. Τώρα θα κάνουμε και στους παππούδες!

Κορίτσια που θα κοιμούνται τα μωράκια σας τον πρώτο καιρο; Λικνο, καλαθουνα, κούνια, άλλο; 

Εμείς θα τον έχουμε στο δωμάτιο μας με την κούνια του ? και αργότερα θα πάει στο δικό του δωμάτιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Ναι έτσι είναι, καλά τα λέει η @Hope25 Κι εγώ σήμερα που είμαι 30+2 ειμαι στην 31η.

@marizaki Εγω το έκανα το εμβολιο όπως και ο συντροφος μου, αλλά είμαστε στον υγειονομικο χώρο οπότε το κάνουμε κάθε χρόνο. Τώρα θα κάνουμε και στους παππούδες!

Κορίτσια που θα κοιμούνται τα μωράκια σας τον πρώτο καιρο; Λικνο, καλαθουνα, κούνια, άλλο; 

Εγώ πήρα το λίκνο kiddo by my side πολύ ωραίο ελαφρύ κ ελπίζω να με βολέψει..οι προδιαγραφές του είναι για να έχω το μωράκι μέχρι τον 6ο μήνα εκεί.. Μετά θα τον βάλω στο δωμάτιο του στην κούνια του..Εγώ ρούχα δεν χρειάστηκε να πάρω μου δώσανε περισσότερα κ από όσα χρειάζομαι πιστεύω δεν θα προλάβει να τα φορέσει όλα.. Όλα τα άλλα τα έχω πάρει τελείωσα με την λίστα..Μόνο η κουνουπιέρα μου έμεινε και το καρότσι που θα τα πάρω όταν θα πάω για την Doppler..?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγωω παντως κοριτσακια δεν εχω παρει απολυτως τιποτα..αφηστε..ολοι μου λενε οτι πρεπει να βιαστω γιατι μεχρι να κλεισω τον 7ο πρεπει να ειναι λεει ετοιμα!! αλλα ειμαι μεσ'τη μελαγχολια με τοσα που μου συμβαινουν τελευταια και φοβαμαι για ολα..!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Hope25 κι εγώ προς τέτοιου τύπου λικνο κλινω. Είχα δει της chicco next to me Και το bebe stars side to side. Αλλά αυτό της kiddo είναι ακόμη πιο οικονομικό και φαίνεται ότι έχει και μια αυτόματη λειτουργία δόνησης, ή είναι ξεχωριστό εξάρτημα; Επίσης το στρωματακι το αγοράζεις ξεχωριστα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

εγωω παντως κοριτσακια δεν εχω παρει απολυτως τιποτα..αφηστε..ολοι μου λενε οτι πρεπει να βιαστω γιατι μεχρι να κλεισω τον 7ο πρεπει να ειναι λεει ετοιμα!! αλλα ειμαι μεσ'τη μελαγχολια με τοσα που μου συμβαινουν τελευταια και φοβαμαι για ολα..!!??

Κοριτσάκι μου τι κανεις; Πώς πήγε η λοιμωξη; πήρες αντιβιωση; οι πονοι; η δυσκοιλιοτητα; Ελα μην μελαγχολείς, η μπουμπουκα σου είναι καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Κοριτσάκι μου τι κανεις; Πώς πήγε η λοιμωξη; πήρες αντιβιωση; οι πονοι; η δυσκοιλιοτητα; Ελα μην μελαγχολείς, η μπουμπουκα σου είναι καλά!

ολα καλα ειναι!! αδικα πηρα αντιβιωση τελικα δεν ειχα τιποτα..αλλαξα και 3ο γιατρο πριν 2 εβδομαδες!! 6 μηνων και πηγα αλλου!! παλι καλα ξ ανθρωπος ηταν ανθρωπος και με ανελαβε μεσω γνωστης!! εγω λεει ηθελα δημοσιο για καλυτερα αλλα τελικα ηταν χειροτερα... ειχα 10 μερες αιμα και μου ελεγαν οτι δεν ειναι τιποτα και οτι ειμαι υπερβολικη και νε εδιωχναν κι ολας..ωσπου μια μερα πονουσα παρα πολυ και ειχα κανονικο αιμα και τρελαθηκα και παλι με εδιωξαν μεχρι που πηγα απεξω και μου βρηκαν οτι ειχα αποκολληση εξου και το αιμα..τρελαθηκα!! και ειπα αυτο ηταν φευγω!! και καπως εχω ηρεμησει!! αλλα ειμαι μεσ'τον φοβο πλεον!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

ολα καλα ειναι!! αδικα πηρα αντιβιωση τελικα δεν ειχα τιποτα..αλλαξα και 3ο γιατρο πριν 2 εβδομαδες!! 6 μηνων και πηγα αλλου!! παλι καλα ξ ανθρωπος ηταν ανθρωπος και με ανελαβε μεσω γνωστης!! εγω λεει ηθελα δημοσιο για καλυτερα αλλα τελικα ηταν χειροτερα... ειχα 10 μερες αιμα και μου ελεγαν οτι δεν ειναι τιποτα και οτι ειμαι υπερβολικη και νε εδιωχναν κι ολας..ωσπου μια μερα πονουσα παρα πολυ και ειχα κανονικο αιμα και τρελαθηκα και παλι με εδιωξαν μεχρι που πηγα απεξω και μου βρηκαν οτι ειχα αποκολληση εξου και το αιμα..τρελαθηκα!! και ειπα αυτο ηταν φευγω!! και καπως εχω ηρεμησει!! αλλα ειμαι μεσ'τον φοβο πλεον!!

Μα καλά τι λες τωρα!? Αν είναι δυνατόν! Αιμορραγια και πόνος και σε εδιωχναν; Τελικά θα γεννήσεις σε ιδιωτικό με τον νέο γιατρο; 

Εντάξει μωρέ αφού δεν βιάζεται η μπέμπα σου έχεις χρόνο να τα ετοιμάσεις. Θα σου έλεγα να φτιάξεις τη λίστα σου και να ξεκινήσεις από τα πολύ βασικά για να μην αγχωθείς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Μα καλά τι λες τωρα!? Αν είναι δυνατόν! Αιμορραγια και πόνος και σε εδιωχναν; Τελικά θα γεννήσεις σε ιδιωτικό με τον νέο γιατρο; 

Εντάξει μωρέ αφού δεν βιάζεται η μπέμπα σου έχεις χρόνο να τα ετοιμάσεις. Θα σου έλεγα να φτιάξεις τη λίστα σου και να ξεκινήσεις από τα πολύ βασικά για να μην αγχωθείς

ναι ασε τρελαθηκα!! εκλαιγα, απελπιστικα!! ναι σε ιδιωτικο θα γεννησω!! Τελειωσε...!! Ας πανε ολα καλα μονο..αφου απο το φοβο και το αγχος ψηλομικρυνε ο τραχηλος μου!! απο 3,9 πηγε 3,3 σε λιγες μερες!! αλλα ας μην ειναι τιποτα και βα πανε ολα καλα!! θα κανω και την αλλη εβδομαδα τηβ ενεση για τα πνευμονια της μπεμπας για να μην βγει πιο νωρις!! Ας πανε ολα καλααα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

@Antelope εσυ ολα καλα??? 

Εγώ όλα καλά ευτυχώς! Νομιζω δηλαδη! Έχω μεθαύριο γιατρό, θα μάθω τότε! Τελειος ο τραχηλος σου παρά τα οσα εχει τραβηξει τον τελευταιο καιρο! Χεχε! Σε ποια εβδομαδα θα εισαι οταν θα κανεις την κορτιζονη για τα πνευμονακια; Αντε βρε κοπελα μου να ηρεμησεις κι εσυ. Τώρα όλα πήραν το δρόμο τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Εγώ όλα καλά ευτυχώς! Νομιζω δηλαδη! Έχω μεθαύριο γιατρό, θα μάθω τότε! Τελειος ο τραχηλος σου παρά τα οσα εχει τραβηξει τον τελευταιο καιρο! Χεχε! Σε ποια εβδομαδα θα εισαι οταν θα κανεις την κορτιζονη για τα πνευμονακια; Αντε βρε κοπελα μου να ηρεμησεις κι εσυ. Τώρα όλα πήραν το δρόμο τους

Μπραβοοο..χαιρομαι για σενα..τωρα ειμαι στην 28η ! εχω τη πεμπτη ραντεβου και μαλλον μου ειπε την αλλη!! Ας πανε ολα καλα μονο θελω!! πινω μαγνησιο και utrogestan 3φ τη μερα!! απλα το κακο ειναι οτι μεσα σε 2 εβδομαδες μικρυνε λιγακι!! ας ειναι ολα καλα τη πεμπτη!! εσυ σε ποια εβδομαδα εισαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Antelope είπε:

@Hope25 κι εγώ προς τέτοιου τύπου λικνο κλινω. Είχα δει της chicco next to me Και το bebe stars side to side. Αλλά αυτό της kiddo είναι ακόμη πιο οικονομικό και φαίνεται ότι έχει και μια αυτόματη λειτουργία δόνησης, ή είναι ξεχωριστό εξάρτημα; Επίσης το στρωματακι το αγοράζεις ξεχωριστα;

Έχει στρώμα δικό του και από κάτω τα ποδαράκια του ανοίγουν για να το κουνάς..Δεν έχει δόνηση όχι κουνιέται σαν τα κλασικά λικνα με το πόδι η με το χέρι όπως βολεύεσαι..μπορείς να το δεσεις στο κρεβάτι κατεβαίνει η μια πλευρά του με φερμουάρ..και μπορείς να το βάλεις σε όποιο επίπεδο θέλεις..Ακόμα και να το σηκώσεις μόνο από τη μια πλευρά αν δεν έχει ρευτει το μωράκι.. Εμένα μου άρεσε πολύ κ ήταν κ το πιο οικονομικό με τα μεταφορικά ήταν 100€.. το έστησα κ είναι πολύ ωραίο κ ευρύχωρο..Τώρα έχω παραγγείλει κ τα σεντονακια...??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μια ερωτηση για τα φορμακια. θα παρετε νουμερο 0 μηδεν* ή θα παρετε 0-3 ή 1? εννοω για τα πρωτα του φορμακια. πχ αυτο που θα βάλετε στο μαιευτήριο. σαν να εχω μπερδευτει λιγακι... 

@Antelope και εγω λικνο πηρα για τους πρωτους 6 μηνες να ειναι διπλα στο κρεβατι μας ο μπεμπης ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Hope25 είπε:

Έχει στρώμα δικό του και από κάτω τα ποδαράκια του ανοίγουν για να το κουνάς..Δεν έχει δόνηση όχι κουνιέται σαν τα κλασικά λικνα με το πόδι η με το χέρι όπως βολεύεσαι..μπορείς να το δεσεις στο κρεβάτι κατεβαίνει η μια πλευρά του με φερμουάρ..και μπορείς να το βάλεις σε όποιο επίπεδο θέλεις..Ακόμα και να το σηκώσεις μόνο από τη μια πλευρά αν δεν έχει ρευτει το μωράκι.. Εμένα μου άρεσε πολύ κ ήταν κ το πιο οικονομικό με τα μεταφορικά ήταν 100€.. το έστησα κ είναι πολύ ωραίο κ ευρύχωρο..Τώρα έχω παραγγείλει κ τα σεντονακια...??

Γεια σου κορίτσι!

Αυτό σκεφτομαι να πάρω και γω. Υποστρωμα θα βάλεις? Σεντονκαι τι μεγεθος παρηγειλες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η xara1 είπε:

θα παρετε νουμερο 0 μηδεν* ή θα παρετε 0-3 ή 1? εννοω για τα πρωτα του φορμακια

Εγω ειχα σκοπο για 0. Ρώτησα τη μαία και μου είπε για το μαιευτηριο θέλει 0-3 ή 52cm για μωρό 3-3,5kg. Αν ομως ξέρεις ότι θα είναι μικρούλι ή αν έρθει πρόωρα τότε 0 για να μην επιπλέει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η @eirini@ είπε:

Γεια σου κορίτσι!

Αυτό σκεφτομαι να πάρω και γω. Υποστρωμα θα βάλεις? Σεντονκαι τι μεγεθος παρηγειλες?

Α θα το παραγγειλω κι εγω αυριο! χρυσές δουλειές θα κάνουν! Είδα και το έξτρα γκατζετακι μόνο με 20€ που κάνει δόνηση και βγαζει φυσικούς ηχους και βάζεις και μουσική και αλλά τέτοια και μάλιστα λέει ότι ταιριάζει στα περισσότερα λικνα, κούνιες  παρκοκρέβατα. Ξετρελαθηκε ο μπαμπας! 

Αλήθεια τι σεντονακια βάζουμε σε αυτα; Με λαστιχο; και απο κάτω θα βάζετε και το προστατευτικό στρώματος για τυχόν διαρροές; Ή εμποδίζει να "αναπνέει" το στρωμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Α θα το παραγγειλω κι εγω αυριο! χρυσές δουλειές θα κάνουν! Είδα και το έξτρα γκατζετακι μόνο με 20€ που κάνει δόνηση και βγαζει φυσικούς ηχους και βάζεις και μουσική και αλλά τέτοια και μάλιστα λέει ότι ταιριάζει στα περισσότερα λικνα, κούνιες  παρκοκρέβατα. Ξετρελαθηκε ο μπαμπας! 

Αλήθεια τι σεντονακια βάζουμε σε αυτα; Με λαστιχο; και απο κάτω θα βάζετε και το προστατευτικό στρώματος για τυχόν διαρροές; Ή εμποδίζει να "αναπνέει" το στρωμα;

Στειλτε καλέ το λινκ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια. Λοιπόν σεντόνια μην παρετε για λίκνο. Παρτε κατευθείαν για κούνια δεν υπαρχει λογος να χαλατε λεφτα για σεντονια για ενα 6μηνο. Παρτε τα κανονικά και τα στρωνετε διπλωμένα.Η δονηση κλπ στα λικνα δεν θα σας χρειαστεί απαραίτητα καθώς σε μερικά μωρά δεν αρεσει καθόλου. Το λεω απλα για οσες θελουν να κάνουν οικονομία. Όσο για τα νούμερα να σας πω τα εξης το ιδιο νουμερο απο μαγαζι σε μαγαζί θα δειτε οτι μπορει να έχει διαφορά. Καλο θα ήταν να υπολογίσετε βασει του ντοπλερ. Πάντως επειδή εγω είχα μικρο μωρο να σας πω οτι γεννηθηκαμε 2790 περίπου και μας κανανε μονο τα 0 αλλα και τωρα π εχουμε περασει τα 3μιση κιλα πάλι έχουμε μεση δαχτυλίδι και μας κάνουν ακομα απλα δεν μας κανουν στο ύψος και φοραμε πια 1 ή 0-3 . Οπότε εχει σημασια και το ύψος του μωρου σας. Επίσης ακόμα φοραμε πάνες 0 που τις προτείνω να τις βρειτε και να τις προμηθευτείτε οσες περιμενετε μωρακια γυρω στα 3 κιλα καθώς θα εχετε πολυ καλύτερη εφαρμογή και λιγότερα ατυχήματα. Ελπιζω καπως να βοηθησα οσο για τα μεγαλα μωρά δεν εχω εμπειρια να βοηθήσω χαχαχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μπλε να σου ζήσει ο μπεμπουλης σου! Πώς ειστε οικογενειακώς;

Μιας κι είσαι πολύ φρέσκια για πες μας κι άλλα τώρα που είμαστε στα ψωνια. Τι σε βόλεψε και τι τελικά βγήκε άχρηστο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα ειμαστε στην προσαρμογη ακομα αλλα σε σχέση με αλλους, κοιμόμαστε αχαχα. Βεβαιως εδω ο,τι θέλετε. Για εμενα η πιο άχρηστη αγορα μου ηταν το λίκνο αλλα αυτο γιατι πηρα της chicco το 4 σε 1 το οποίο γινεται κ ριλαξ και οκ σαν ριλαξ το χρησιμοποιώ αλλα ως λίκνο ειναι κακο για εμας. Πρωτον ο μικρος δεν καθησε καθολου κ δευτερον το οτι δεν μπορω να τον δω οταν ειμαι ξαπλωμένη ηταν πολυ εκνευριστικό καθώς δεν εχει διαφάνεια ή κατι τετοιο. Φυσικά δεν ειχα φανταστεί οτι θα με πιανει παράνοια αν δεν τον βλέπω (ορμονες..χαχα) Οποτε χιλιες φορές ενα απλο λικνο με 100€. Επισης κατι που δεν ειχα φανταστεί οτι θα χρειαστώ ηταν ο αποστειρωτης καθως έλεγα αφου θα θηλαζω αχρηστος θα ειναι κ ομως μου χρειάστηκε πολυ σύντομα για τις πιπιλες καθώς ο μικρος πιπιλουσε τα χερια του. Ή αν χρειαστεί να δωσεις ενα χαμομηλακι κλπ. Η καλύτερη αγορα παντως ήταν το μονιτορ. Ενα πολυ απλο μην φανταστείτε. Ενω ήμουν κατά της καμερας τελικα στην πραξη μου χάρισε απίστευτη ηρεμία. Ολα αυτα βεβαια βολεύουν ή δεν βολεύουν εμας. Καθε μωρο και μαμα έχουν αλλες ανάγκες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μπλε είπε:

Καλα ειμαστε στην προσαρμογη ακομα αλλα σε σχέση με αλλους, κοιμόμαστε αχαχα. Βεβαιως εδω ο,τι θέλετε. Για εμενα η πιο άχρηστη αγορα μου ηταν το λίκνο αλλα αυτο γιατι πηρα της chicco το 4 σε 1 το οποίο γινεται κ ριλαξ και οκ σαν ριλαξ το χρησιμοποιώ αλλα ως λίκνο ειναι κακο για εμας. Πρωτον ο μικρος δεν καθησε καθολου κ δευτερον το οτι δεν μπορω να τον δω οταν ειμαι ξαπλωμένη ηταν πολυ εκνευριστικό καθώς δεν εχει διαφάνεια ή κατι τετοιο. Φυσικά δεν ειχα φανταστεί οτι θα με πιανει παράνοια αν δεν τον βλέπω (ορμονες..χαχα) Οποτε χιλιες φορές ενα απλο λικνο με 100€. Επισης κατι που δεν ειχα φανταστεί οτι θα χρειαστώ ηταν ο αποστειρωτης καθως έλεγα αφου θα θηλαζω αχρηστος θα ειναι κ ομως μου χρειάστηκε πολυ σύντομα για τις πιπιλες καθώς ο μικρος πιπιλουσε τα χερια του. Ή αν χρειαστεί να δωσεις ενα χαμομηλακι κλπ. Η καλύτερη αγορα παντως ήταν το μονιτορ. Ενα πολυ απλο μην φανταστείτε. Ενω ήμουν κατά της καμερας τελικα στην πραξη μου χάρισε απίστευτη ηρεμία. Ολα αυτα βεβαια βολεύουν ή δεν βολεύουν εμας. Καθε μωρο και μαμα έχουν αλλες ανάγκες.

να τον χαιρεστε τον μπεμπουλη σας! ποσο μηνων ειναι το αντρακι σου? ααααχ και εγω αγορακι περιμενω ??ευχαριστουμε παρα πολυ για τις συμβουλες, ειμαστε αρχαριες οι περισσοτερες και η βοηθεια σου μας ειναι πολύτιμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

να τον χαιρεστε τον μπεμπουλη σας! ποσο μηνων ειναι το αντρακι σου? ααααχ και εγω αγορακι περιμενω ??ευχαριστουμε παρα πολυ για τις συμβουλες, ειμαστε αρχαριες οι περισσοτερες και η βοηθεια σου μας ειναι πολύτιμη!

Μολις εχουμε σαραντισει το Σάββατο! Αιωνας μου εχει φανει! Αχ θα τον ερωτευτείς να ξέρεις. Και εγω αρχαρια είμαι αγάπη βλέποντας κ κάνοντας βασικά αυτο ειναι το όλο νόημα το καθε μωρο σου μαθαινει δεν του μαθαίνεις. Εχουν κ αυτα τις προτιμήσεις τους σε ολα!

Ξεχασα να πω το πιο σημαντικά υπάρχουν κ πράγματα π καλο ειναι να ρωτήσετε παιδίατρο πχ εγω ήμουν στο τσακ να πάρω σφήνα για το κρεβάτι του αλλα η παιδιατρος μου απαγόρευσε! Θα ειχα πεταξει κυριολεκτικά λεφτα! Οπως κ κουβέρτα δεν θελει να του βαζω, μονο υπνοσακο. Οποτε αυτα θέλουν μια ερώτηση στον παιδιατρο σας πριν τα αγοράσετε. Ο,τι αλλο θυμηθώ θα σας πω. 

Τι πητ έχεις εσυ; εχετε κάπου σαν ομαδα τις πητ σας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...