Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια Ιανουαριου/ Φεβρουαριου 2019!!!


Recommended Posts

κοριτσια εχετε σκεφτει τι κρεμουλες, σαμπουαν, καλλυντικά κλπ θα παρετε για τα μπεμπακια σας? ??? επίσης ηθελα να ρωτήσω... τη κρεμουλα που ειναι για το συγκαμα την βαζουμε σε καθε αλλαγη πανας προληπτικά ή μονο αν συγκαει το μωρακι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

κοριτσια εχετε σκεφτει τι κρεμουλες, σαμπουαν, καλλυντικά κλπ θα παρετε για τα μπεμπακια σας? ??? επίσης ηθελα να ρωτήσω... τη κρεμουλα που ειναι για το συγκαμα την βαζουμε σε καθε αλλαγη πανας προληπτικά ή μονο αν συγκαει το μωρακι?

Έχω την εντύπωση πως την βάζεις σε περίπτωση που δεις ότι είναι λίγο ερεθισμενο η αν έχει ευαίσθητο δερματακι..Δεν ξέρω κιόλας ας μας διαφωτίσει κάποια που ξέρει..Εγώ θα πάρω της mustela..μου έχουν πει κ οι μαιες ότι είναι τα καλύτερα..?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

κοριτσια εχετε σκεφτει τι κρεμουλες, σαμπουαν, καλλυντικά κλπ θα παρετε για τα μπεμπακια σας? ??? επίσης ηθελα να ρωτήσω... τη κρεμουλα που ειναι για το συγκαμα την βαζουμε σε καθε αλλαγη πανας προληπτικά ή μονο αν συγκαει το μωρακι?

Εμεις θα πάρουμε της pharmasept..σαμπουάν-αφρολουτρο ..κρεμουλα συγκαματος...λαδακι για μασαζακι κλπ. Πολύ καλά, φαρμακευτικά και οικονομικά παράλληλα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά  σας κορίτσια... χάνομαι εγώ για λίγο καιρό αλλά πάλι εδώ γυρνάω...Σας βρίσκω μια χαρά κ χαίρομαι πολύ... 

Εγώ έκανα την β' επιπέδου  κ ήταν όλα πολύ σωστά.. το αγοράκι μ είναι κουκλάκι... Μόνο ο τράχηλος μ είναι λιγο μικρός κ σήμερα θα με δει κ ο δικός μ γιατρός..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@zwoulini @Hope25 εχω ακουσει και για τις δυο μαρκες οτι ειναι πολυ καλές. αν ξέρει καποια ας μας πει τι καλλυντικά πρέπει να παρουμε. σαμπουαν, αφρολουτρο, κρεμουλα για συγκαμα, οινόπνευμα 95 για τον αφαλο, τι αλλο? η κρεμουλα ή το λαδακι είναι πιο καλο για το μωρακι για μασαζ? ποσο ανυπομονώ να τον δω να τον πάρω αγκαλια και να τον μυρίσω  ? τις τελευταίες μερες σκέφτομαι αραγε αν θα εχει ή οχι μαλλακια ?? σκέφτεστε και εσείς τέτοιες μπουρδιτσες? ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΕΛΛΗ Γ είπε:

Γειά  σας κορίτσια... χάνομαι εγώ για λίγο καιρό αλλά πάλι εδώ γυρνάω...Σας βρίσκω μια χαρά κ χαίρομαι πολύ... 

Εγώ έκανα την β' επιπέδου  κ ήταν όλα πολύ σωστά.. το αγοράκι μ είναι κουκλάκι... Μόνο ο τράχηλος μ είναι λιγο μικρός κ σήμερα θα με δει κ ο δικός μ γιατρός..

μπραβο που πήγαν ολα καλα στην εξέταση! να το χαιρεσαι το αντρακι  σου ?? αντε να σε δει και ο δικός σου γιατρος να σου πει για τον τράχηλο. μην ανησυχείς ολα θα πανε τέλεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η xara1 είπε:

μπραβο που πήγαν ολα καλα στην εξέταση! να το χαιρεσαι το αντρακι  σου ?? αντε να σε δει και ο δικός σου γιατρος να σου πει για τον τράχηλο. μην ανησυχείς ολα θα πανε τέλεια!!!

Όντως όλα οκ.. Προσοχή θέλει όμως με τη δουλειά...

Να ρωτήσω βρε αγάπες μ, έχετε ξεκινήσει τα ψώνια;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@xara1 @Hope25 ξανά πετιέμαι λοιπόν ?

σε κάθε αλλαγή πάνας με λιγο νεράκι να το καθαρίζετε ειναι αρκετό.. αν δείτε κοκκινίλα τοτε βαζεται κρεμα... 

απο μάρκα εγω έμεινα ευχαριστημένη απο weleda μολοχα όλη τη σειρά εκτός απο ενυδατική που πήρα την Anne geddes bio. Δεν εχουν τις μυρωδιές που φαντάζεστε (ώρες ώρες μπαίνω στον πειρασμό να χρησιμοποιήσω κατι δείγματα απο το νοσοκομείο χαχα) αλλα δεν μου έβγαλε σπυριά κοκκ8νιλες κλπ.. 

ααα να ξέρετε απο εχθές χρησιμοποιώ στην μπεμπα το λάδι αμύγδαλο για την κοιλιά του μωρού της weleda γιατι μου έκανε δυσκοιλιότητα και δουλεύει όντως σταματήσαμε την γκρίνια πριν τα κακά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η ΕΛΛΗ Γ είπε:

Όντως όλα οκ.. Προσοχή θέλει όμως με τη δουλειά...

Να ρωτήσω βρε αγάπες μ, έχετε ξεκινήσει τα ψώνια;;;

α εγω δεν άντεξα, και του πηρα κατι φορμακια ?? επισης εχουμε βρει κουνια, συρταριερα και καροτσάκι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

α εγω δεν άντεξα, και του πηρα κατι φορμακια ?? επισης εχουμε βρει κουνια, συρταριερα και καροτσάκι 

Καλημέραάαα ? τι καροτσάκι θα πάρετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Mama2015 είπε:

@xara1 @Hope25 ξανά πετιέμαι λοιπόν ?

σε κάθε αλλαγή πάνας με λιγο νεράκι να το καθαρίζετε ειναι αρκετό.. αν δείτε κοκκινίλα τοτε βαζεται κρεμα... 

απο μάρκα εγω έμεινα ευχαριστημένη απο weleda μολοχα όλη τη σειρά εκτός απο ενυδατική που πήρα την Anne geddes bio. Δεν εχουν τις μυρωδιές που φαντάζεστε (ώρες ώρες μπαίνω στον πειρασμό να χρησιμοποιήσω κατι δείγματα απο το νοσοκομείο χαχα) αλλα δεν μου έβγαλε σπυριά κοκκ8νιλες κλπ.. 

ααα να ξέρετε απο εχθές χρησιμοποιώ στην μπεμπα το λάδι αμύγδαλο για την κοιλιά του μωρού της weleda γιατι μου έκανε δυσκοιλιότητα και δουλεύει όντως σταματήσαμε την γκρίνια πριν τα κακά! 

ευχαριστουμε παρα πολυ που μας βοηθας! προσωπικα εγω θα γινω πρωτη φορα μανουλα και δεν εχω τετοιες γνωσεις οποτε οι συμβουλές σου μου ειναι πολυ χρησιμες.ποσο ειναι η μπεμπουλα σου? να τη χαιρεσαι!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Καλημέραάαα ? τι καροτσάκι θα πάρετε;

καλημερα! το hauk soul plus trio set σε γκρι  χρωμα που είναι πιο ουδέτερο.  προσωπικα το βρηκα παρα πολυ ελαφρύ, ειναι 3 σε ενα, μου αρεσε εμφανισιακα και στριβει με το μικρό σου δαχτυλακι.  το θεωρησα πολυ εύχρηστο. ελπιζω να πέσουμε μεσα στην επιλογη μας!αα και ανοιγοκλεινει με ενα κουμπι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

καλημερα! το hauk soul plus trio set σε γκρι  χρωμα που είναι πιο ουδέτερο.  προσωπικα το βρηκα παρα πολυ ελαφρύ, ειναι 3 σε ενα, μου αρεσε εμφανισιακα και στριβει με το μικρό σου δαχτυλακι.  το θεωρησα πολυ εύχρηστο. ελπιζω να πέσουμε μεσα στην επιλογη μας!αα και ανοιγοκλεινει με ενα κουμπι!

Και από καθισματακι αυτοκινήτου; ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η PanB είπε:

Και από καθισματακι αυτοκινήτου; ?

ελα ντε! δεν εχουμε βρει! παντως για τους πρώτους μηνες επειδη το καροτσακι ειναι 3 σε ενα το μωρακι μπαινει στο "αυγο" και κλειδωνει κανονικα στις ζωνες του αυτοκινητου. οποτε καθισματακι μαλλον θα πάρουμε αργότερα. ετσι κ αλλιως θα ειναι μια σταλιτσα το μπεμπακι. στο αυγο το βαζεις το μωρακι και οταν βγαινεις απ το μαιευτήριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

ελα ντε! δεν εχουμε βρει! παντως για τους πρώτους μηνες επειδη το καροτσακι ειναι 3 σε ενα το μωρακι μπαινει στο "αυγο" και κλειδωνει κανονικα στις ζωνες του αυτοκινητου. οποτε καθισματακι μαλλον θα πάρουμε αργότερα. ετσι κ αλλιως θα ειναι μια σταλιτσα το μπεμπακι. στο αυγο το βαζεις το μωρακι και οταν βγαινεις απ το μαιευτήριο!

Το φοβάμαι λίγο το 3 σε 1.. Έχω διαβάσει ότι δεν βολεύει ιδιαίτερα ? και κάποιοι φίλοι μας που το έχουν πάλι δεν τους βόλεψε γτ ήταν πολύ μεγάλο και πήραν και το άλλο το μπαστούνι.. κορίτσια με προηγούμενη εμπειρία πείτε και σε μας τις άσχετες ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η xara1 είπε:

καλημερα! το hauk soul plus trio set σε γκρι  χρωμα που είναι πιο ουδέτερο.  προσωπικα το βρηκα παρα πολυ ελαφρύ, ειναι 3 σε ενα, μου αρεσε εμφανισιακα και στριβει με το μικρό σου δαχτυλακι.  το θεωρησα πολυ εύχρηστο. ελπιζω να πέσουμε μεσα στην επιλογη μας!αα και ανοιγοκλεινει με ενα κουμπι!

Πολύ ακριβό δεν είναι; εγώ πήρα στην κουνιαδα μου δώρο το lorelli bertoni σε μπεζ έχει δώρο κ τσάντα κ αυτό με το δάχτυλο το στρίβεις κ ελαφρύ..Μόνο με 120 στο Λητώ..Στο ίντερνετ το βρίσκω τώρα 190 αλλά θα κοιτάξω στο Λητώ να πάρω κ εγώ για τον μπέμπη μου το ίδιο σε γκρι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Hope25 @PanB τι να σας πω βρε κοριτσια, θα μας το πάρουν οι θειοι. μας φερανε ενα φυλλάδιο απο ενα μαγαζί και μας είπανε διαλέξτε ποιο θελετε. πήγαμε στο μαγαζί τα είδαμε από κοντα και αυτο μας αρεσε. ελπίζω να κάναμε καλη επιλογη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια θα πάρω το kiddo Jazz η το graco evo που το έχει -40% στο kiddo. Το Jazz θα το πάω σε 2 σε 1 γιατί την καλαθουνα θα μπυ την δώσει καινούργια μια φίλη . 255 ευρώ και είναι ελαφρύ και χωράει στο πορτ μπαγκαζ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/9/2018 at 8:35 ΠΜ, ο/η xara1 είπε:

ευχαριστουμε παρα πολυ που μας βοηθας! προσωπικα εγω θα γινω πρωτη φορα μανουλα και δεν εχω τετοιες γνωσεις οποτε οι συμβουλές σου μου ειναι πολυ χρησιμες.ποσο ειναι η μπεμπουλα σου? να τη χαιρεσαι!!! ?

Σε ευχαριστω παρα πολυ κοριτσι μου και με το καλο!!! Εγω εχω μια κόρη 3,5 ετών και μια 46 ημερών!!! ???

 

Μου δώσατε και έμπνευση με την λίστα και την έκανα άρθρο(με λιγο ψάξιμο παραπάνω): 

http://www.mamakaipaidi.com/2018/09/blog-post_29.html

μπορειτε να την εκτυπώσετε κιόλας ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πόσο μ αρέσει να ακούω τέτοιες συζητήσεις..  Εγώ δουλεύω πολύ κ δεν έχω προλάβει καθόλου να κοιτάξω για λίστες, ψώνια κ έπιπλα..Δεν έχω κάνει τίποτα αν κ είμαι γενικά πολύ  οργανωτική... Νομίζω απο Νοέμβριο που θα σταματήσω τη δουλειά θα τα κάνω όλα..  λέτε να είναι αργά;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Mama2015 είπε:

Σε ευχαριστω παρα πολυ κοριτσι μου και με το καλο!!! Εγω εχω μια κόρη 3,5 ετών και μια 46 ημερών!!! ???

 

Μου δώσατε και έμπνευση με την λίστα και την έκανα άρθρο(με λιγο ψάξιμο παραπάνω): 

http://www.mamakaipaidi.com/2018/09/blog-post_29.html

μπορειτε να την εκτυπώσετε κιόλας ??

πολυ ωραιο το άρθρο! το αποθηκευσα ? να χαιρεσαι τα κοριτσακια σου τα ομορφα! να εχουν υγεία οι πριγκιπισσουλες σου  ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η ΕΛΛΗ Γ είπε:

Πόσο μ αρέσει να ακούω τέτοιες συζητήσεις..  Εγώ δουλεύω πολύ κ δεν έχω προλάβει καθόλου να κοιτάξω για λίστες, ψώνια κ έπιπλα..Δεν έχω κάνει τίποτα αν κ είμαι γενικά πολύ  οργανωτική... Νομίζω απο Νοέμβριο που θα σταματήσω τη δουλειά θα τα κάνω όλα..  λέτε να είναι αργά;;

και εγω ετσι ελεγα, οτι ειναι νωρίς να αρχισω απο τωρα αλλα ...μια φιλη μου μου ειπε ξεκινα απο τωρα μετα θα δυσκολεύεσαι! μου ειπε οτι θα ειναι η κοιλιτσα τεραστια οτι θα με δυσκολευει , οτι τα βραδια δεν θα ξεκουραζομαι καλα και τα κουραγια θα λιγοστεψουν. ετσι οπως το ειπε σκεφτηκα οτι δεν εχει και άδικο. βεβαια φανταζομαι δεν ειναι σε ολες τις γυναικες το ίδιο.εγω νομιζω καλο θα ηταν να ξεκινήσεις  εστω με απλα πραγματακια οπως μπιμπερο, πιπιλες,αποστειρωτη, φορμακια ωστε αφου δεν προλαβαίνεις να αφησεις τα "χοντρα" για αργοτερα. ολα θα γινουν ?? τα μωρακια μας να ειναι γερα! αυτο μονο εχει σημασια ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η xara1 είπε:

και εγω ετσι ελεγα, οτι ειναι νωρίς να αρχισω απο τωρα αλλα ...μια φιλη μου μου ειπε ξεκινα απο τωρα μετα θα δυσκολεύεσαι! μου ειπε οτι θα ειναι η κοιλιτσα τεραστια οτι θα με δυσκολευει , οτι τα βραδια δεν θα ξεκουραζομαι καλα και τα κουραγια θα λιγοστεψουν. ετσι οπως το ειπε σκεφτηκα οτι δεν εχει και άδικο. βεβαια φανταζομαι δεν ειναι σε ολες τις γυναικες το ίδιο.εγω νομιζω καλο θα ηταν να ξεκινήσεις  εστω με απλα πραγματακια οπως μπιμπερο, πιπιλες,αποστειρωτη, φορμακια ωστε αφου δεν προλαβαίνεις να αφησεις τα "χοντρα" για αργοτερα. ολα θα γινουν ?? τα μωρακια μας να ειναι γερα! αυτο μονο εχει σημασια ??

Αυτό είναι αλήθεια.. με τον ένα ή με τον άλλο τρόπο θα γίνουν οι δουλειές αρκεί να είναι καλά τα ζουζούνια..

Να ξεκινήσω δηλαδή σιγά σιγά.. να δω κ τι θα μου δώσουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η ΕΛΛΗ Γ είπε:

Αυτό είναι αλήθεια.. με τον ένα ή με τον άλλο τρόπο θα γίνουν οι δουλειές αρκεί να είναι καλά τα ζουζούνια..

Να ξεκινήσω δηλαδή σιγά σιγά.. να δω κ τι θα μου δώσουν..

ναι μωρε ξεκινα σιγα σιγα μην αγχωνεσαι.εστω να κάνεις μια οργάνωση στο μυαλο σου να ξερεις τι χρειαζεσαι. ποτε εχεις ΠΗΤ με το καλο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Θα τους ξαναδοκιμασω σιγουρα μαζι , μολις περασουν τα ζορια με τα δοντια... Να μου πεις εχει ακομα αλματα και διαφορα αλλα θα το τολμισω !!! Γενικα εμενα το πανε πολυ χορωδια . Δεν προλαβαινει να κλαψει ο ενας αρχιζει και ο αλλος .. μου το καναν και απο βρεφακια αυτο... Και αν παω να μαλωσω, με "ορμανε" μαζι και οι δυο... Απο ζηλια πως πατε? Εμενα η μικρη ζηλευει , παιρνω αγκαλια τον μικρο και ολο χωνεται αναμεσα και τον διωχνει.. προσπαθω της μιλαω αλλα εκει το χαβα της... Γενικα με γνωστες που μιλαω ,οσες εχουμε 1 και 1 λενε τα κοριτσια ειναι πιο ξεπεταγμενα και τους κανουν οτι θελουν ..  Αυτη τη συνδεση με Κάιρο που αναφερει παραπανω η @annie την ξαναδιαβασα καπου, και περιμενω να δω πως θα ναι... Αυτο μας ελειπε...🤣🤣🤣🤣
    • Όλα καλά κορίτσι μου,έφαγα μια απονεύρωση και ελπίζω να έγινε δουλειά για να σταματήσω να ποναω...Όλα τα υπόλοιπα θα τα δω αφότου γεννήσω με το καλό!!!Τώρα ετοιμαζόμαστε για Πάσχα και μόλις γυρίσουμε ξεκινάμε ετοιμασίες...
    • Χαχαχαχα όντως μόνο για φαγητα λέμε 😂 δεν ξέρω καθόλου κορίτσι μου εμένα που την έδωσαν την κουνια αλλά τώρα από τι ξύλο είναι φτιαγμένη δεν έχω ιδέα.. επισης δεν πολύ κοιμήθηκε στην κουνια της, έτσι έχει μείνει 
    • Τι ωραιααααααααααα🥳🥳🥳🥳μπραβο κοριτσάκι μου πολύ ομορφα νεαααα❤️ απόλαυσε το σκ σου πιες και τα τελευταία κρασακια σου και την Δευτέρα θα γίνει χαμουλης με τα αυγουλακια σου🙏
    • Κορίτσια μου γλυκά! Σας ευχαριστώ τοοοοοσο πολύ για τα θετικά σας μνμ..δε μπορεί μέρα από όλα αυτά σίγουρα θα πιάσω!!!!!Μετά από μια μεγααααλη μέρα επιτέλους ήρθε η ώρα της χαλάρωσης κ να σας πω και τι είδαμε σήμερα στον γιατρό! Είδαμε λοιπόν πως το ένα ωοθηλακιο που είχα την 7η μέρα στα 15 χιλιοστά,σήμερα είναι 25 κ είναι κυστικό...αλλά έχω αλλά 3!!! 17-18-19 χιλιοστά!! Οπότε με το καλό πάμε την Μ.Δευτερα για σπερματεγχυση!!! Χάρηκα και ανακουφιστηκα είναι η αλήθεια!    
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...