Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια Ιανουαριου/ Φεβρουαριου 2019!!!


Recommended Posts

@Erka καλώς ξανάρθες και με το καλό η μπουμπού σου! Εύχομαι και τα άλλα κορίτσια να ακολουθήσουν το παράδειγμα σου και να γυρίσουν κάποτε..  Μας περιμενουν μεγαλειωδεις στιγμές, θέλουμε την υποστήριξη η μια της άλλης. Θεωρώ ότι παρολο που μπορει να μην ταιριάζουμε όλες μεταξύ μας, όλα τα κορίτσια σε αυτό το φόρουμ έχουν υψηλό επίπεδο ώστε να μην αφηνουμε να αναπαράγονται τα στερεότυπα που μας θέλουν κακιασμενες κότες σε κοτέτσι. Έχουμε τεράστια δύναμη κορίτσια, καταλάβετε το!

Πιστευω ακράδαντα ότι οι γυναίκες πρέπει να είμαστε ενωμένες και μαζί μπορούμε να πετύχουμε θαύματα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Μπράβο κορίτσι! Τώρα χαλάρωση και απόλαυση! Γιατί να την κάνεις τώρα αυτή την εξεταση; Τι νόημα εχει; 11-17 εβδομάδα δεν την κανουν; Αφού είναι μια χαρά το μπεμπακι σου και είναι και ωραίο μαγκακι! Η απάντηση πάντως είναι αρνητική/θετική για συγκεκριμενα συνδρομα (τα πιο συχνά) με αξιοπιστία 99,5%. 

μωρε ξερεις τι?αν θυμαμαι καλα μπορεις να τη κανεις μεχρι και την 24 εβδομαδα ,εγω ειμαι 22w και επειδη ειμαι 35 χρονων και ειναι το πρωτο μας παιδακι τα άγχη μου βαρανε κοκκινο...ισως επειδη δεν μας ηρθε και ευκολα ο μπεμπουλης και δυσκολευτηκαμε λιγο, θα ηθελα να ξερω σιγουρα οτι ολα πανε καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η konstantinou&elenis είπε:

@Erka συμφωνω με ολα οσα ανεφερες..αλλα για πες μου..απο ρουχα;;;εννοω για τον πρώτο καιρο ...αυτα που πρεπει να χεις για να το υποδεχτεις;;ζιπουνακια ,φορμακια κλπ;;;;ποσα;;;εννοω για να μην παρει καποια παρα πολλα και δεν προλαβει να τα φορέσει καν..ποσα πρεπει να παρουμε για να μαστε safe?και τι

Ακου Τωρα τι εγινε μου έδωσε μια φιλη εχθεςυπαρα πολλα πραγματα οποτε αυτο το κομματι δεν το χω πολυ δουλεψει στο μυαλο μου. Παντως σελτεδακια, λαβετες θελουμε αρκετα, σαλιαρες. Κουβερτα αγκαλιες, πετσετοουλες να μην εχει τρια σετ και δυο μπουρνουζακια. Φορμακια απο μεσα και απο εξω αρκετουτσικα ια παρεις και συ και οι γυρω σοθ, εγω θα λεγα εως εξι μηνων να παρουμε δηλαδη 0-3, 3-6. Ειναι αναλογα σε πολλα νινακια μπαίνουν απευθείας τα 3-6. Αμα θα το δουλεψω κι αλλο αυτο το κομματι ευχαρίστως να πω. Αν θες σου λεω για τα υπολοιπα. 

στις πριν 9 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

ευχαριστω πολυ!! ? ναι ναι αυτη ειναι!

Εχω ακουσει οτι ειναι πολυ αξιοπιστη. 

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

@Erka καλώς ξανάρθες και με το καλό η μπουμπού σου! Εύχομαι και τα άλλα κορίτσια να ακολουθήσουν το παράδειγμα σου και να γυρίσουν κάποτε..  Μας περιμενουν μεγαλειωδεις στιγμές, θέλουμε την υποστήριξη η μια της άλλης. Θεωρώ ότι παρολο που μπορει να μην ταιριάζουμε όλες μεταξύ μας, όλα τα κορίτσια σε αυτό το φόρουμ έχουν υψηλό επίπεδο ώστε να μην αφηνουμε να αναπαράγονται τα στερεότυπα που μας θέλουν κακιασμενες κότες σε κοτέτσι. Έχουμε τεράστια δύναμη κορίτσια, καταλάβετε το!

Πιστευω ακράδαντα ότι οι γυναίκες πρέπει να είμαστε ενωμένες και μαζί μπορούμε να πετύχουμε θαύματα! 

Κοιτα εννοείται πως η μια δεν γινεται να ταιριαζει με ολες τις αλλες, προς θεού. Εδω λεγονται αποψεις και δυνονται συμβουλες με προσοχη χωρις να γινομαστε γιατροι. Θεωρω οτι η μια θα πρεπει να σεβεται την αλλη, να μην το παιζουμε ξερολες και να μην μιλαμε επιθετικα εκτος πια κι αν θιχτουμε τοσο. 

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Εντάξει, εγώ για τη λίστα ήθελα να μιλήσω, πώς παρασύρθηκα και μου βγήκε φεμινιστικό μανιφέστο;

Χαχαχα Χαχαχα καλα εκανες δεν πειραζει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η konstantinou&elenis είπε:

@Erka συμφωνω με ολα οσα ανεφερες..αλλα για πες μου..απο ρουχα;;;εννοω για τον πρώτο καιρο ...αυτα που πρεπει να χεις για να το υποδεχτεις;;ζιπουνακια ,φορμακια κλπ;;;;ποσα;;;εννοω για να μην παρει καποια παρα πολλα και δεν προλαβει να τα φορέσει καν..ποσα πρεπει να παρουμε για να μαστε safe?και τι

Το βιβλίο που σας έλεγα ?20180924_171516.thumb.jpg.d5fb56216a441f96adddd7330113287a.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

ευχαριστω πολυ!! ? ναι ναι αυτη ειναι!

Όντως από την στιγμή που στη Β επιπέδου είναι όλα καλά δεν νομίζω πως υπάρχει λόγος να την κάνεις.. αν υπήρχε κάποιο πρόβλημα θα ανιχνεύονταν τώρα σε αυτήν..Η γνώμη μου είναι πάντως αυτή.. Δεν είμαι και γιατρός να ξέρω..καλύτερα θα σε συμβουλέψει ο γιατρός σου και κανένας άλλος.. ♡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Hope25 είπε:

Όντως από την στιγμή που στη Β επιπέδου είναι όλα καλά δεν νομίζω πως υπάρχει λόγος να την κάνεις.. αν υπήρχε κάποιο πρόβλημα θα ανιχνεύονταν τώρα σε αυτήν..Η γνώμη μου είναι πάντως αυτή.. Δεν είμαι και γιατρός να ξέρω..καλύτερα θα σε συμβουλέψει ο γιατρός σου και κανένας άλλος.. ♡

ναι κοριτσακι μου και εγω ετσι πιστευω οτι ειναι ολα καλα αλλα ειναι αυτη η ατιμη η ηλικια μου που την εχω στο πισω μερος του μυαλου μου συνεχεια, οποτε λεω να κανω την εξεταση να μπορέσω να ηρεμήσω να το ευχαριστηθω επιτελους γιατι αλλιως μεχρι να γεννησω θα λεω γιατι δεν την εκανα και θα με τρωει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

ναι κοριτσακι μου και εγω ετσι πιστευω οτι ειναι ολα καλα αλλα ειναι αυτη η ατιμη η ηλικια μου που την εχω στο πισω μερος του μυαλου μου συνεχεια, οποτε λεω να κανω την εξεταση να μπορέσω να ηρεμήσω να το ευχαριστηθω επιτελους γιατι αλλιως μεχρι να γεννησω θα λεω γιατι δεν την εκανα και θα με τρωει!

Το ξέρω αυτό το άγχος.. Εγώ την έκανα γιατί ήταν χάλια η Αυχενική μου και μόλις βγήκαν τα αποτελέσματα ότι όλα είναι καλά τότε ηρέμησα και χαίρομαι την εγκυμοσύνη μου..οπότε η επιλογή είναι καθαρά δική σου και του άντρα σου..σίγουρα θα σου φύγει αυτή η σκέψη μόλις δεις ότι όλα είναι καλά.. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Hope25 είπε:

Το ξέρω αυτό το άγχος.. Εγώ την έκανα γιατί ήταν χάλια η Αυχενική μου και μόλις βγήκαν τα αποτελέσματα ότι όλα είναι καλά τότε ηρέμησα και χαίρομαι την εγκυμοσύνη μου..οπότε η επιλογή είναι καθαρά δική σου και του άντρα σου..σίγουρα θα σου φύγει αυτή η σκέψη μόλις δεις ότι όλα είναι καλά.. ??

ναι θα παω αυριο να τη κανω να ξεμπερδευω να μπορεσω να χαλαρωσω γιατί η ηλικια μου ειναι ακριβως στο οριο και ολο το γυροφερνω στο μυαλο μου.θα εχω μια εννοια λιγοτερη! να ηρεμήσω να χαρω τον μπεμπουλη ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η γωγω γωγω είπε:

εγω την νιωθω τελευταια χαμηλα στο κολπο, που ολο θελω να κανω πιπι

Κι εγώ έχω καναδυο βδομάδες τώρα που τον νιώθω και χαμηλά σαν να με χτυπάει με σφυρακι από μέσα. Είναι καπως ενοχλητικό αλλά ευτυχώς τα περισσότερα κλωτσίδια είναι πιο ψηλά, δεξιά &αριστερά από αφαλό.

Με τις εκκρίσεις τι έγινε γωγάκι; Έκανες καμία καλλιεργεια; Πάντως κι εγώ έχω συνέχεια βλενωδεις μερικές φορές μεγάλη ποσότητα. Φυσιολογικό μου φαίνεται αλλά θα ρωτήσω την άλλη βδομάδα που έχω γιατρό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Erka είπε:

Ρε κοριτσια δεν μου ερχεται ειδοποιηση οτι ποσταρετε. 

Τα έχει παίξει λίγο το forum έχει πολλά κολλήματα..!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Κι εγώ έχω καναδυο βδομάδες τώρα που τον νιώθω και χαμηλά σαν να με χτυπάει με σφυρακι από μέσα. Είναι καπως ενοχλητικό αλλά ευτυχώς τα περισσότερα κλωτσίδια είναι πιο ψηλά, δεξιά &αριστερά από αφαλό.

Με τις εκκρίσεις τι έγινε γωγάκι; Έκανες καμία καλλιεργεια; Πάντως κι εγώ έχω συνέχεια βλενωδεις μερικές φορές μεγάλη ποσότητα. Φυσιολογικό μου φαίνεται αλλά θα ρωτήσω την άλλη βδομάδα που έχω γιατρό

ναι καλλιεργεια ειχα κανει και ειναι καθαρη..!! μ ειπε ο γιατρος οτι δεν ειναι κατι ανησυχητικο μονο να μην εχω πονους υγρα και αιμα.. τα υγρα που ειναι σαν νερο φοβαται πιο πολυ.. ας πανε ολα καλα.. Τουλαχιστον το καφε σταματησε.. Τωρα προσπαθω να καταλαβω αν τα πετρωματα που εχω ειναι η μπεμπα ή συσπασεις!! 

εγω απο τις κλωτσιες της ολο τουαλετα θελωωω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η γωγω γωγω είπε:

ναι καλλιεργεια ειχα κανει και ειναι καθαρη..!! μ ειπε ο γιατρος οτι δεν ειναι κατι ανησυχητικο μονο να μην εχω πονους υγρα και αιμα.. τα υγρα που ειναι σαν νερο φοβαται πιο πολυ.. ας πανε ολα καλα.. Τουλαχιστον το καφε σταματησε.. Τωρα προσπαθω να καταλαβω αν τα πετρωματα που εχω ειναι η μπεμπα ή συσπασεις!! 

εγω απο τις κλωτσιες της ολο τουαλετα θελωωω..

Κο εγω ρε συ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Erka είπε:

Κο εγω ρε συ!!! 

αχαχα... σημερα βεβαια ειξαι καπως ηρεμη η μικρη μ και ανησυχωω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η γωγω γωγω είπε:

αχαχα... σημερα βεβαια ειξαι καπως ηρεμη η μικρη μ και ανησυχωω..

α ετσι και εγω! αν ειναι ηρεμος ανησυχώ. λεω γιατι δεν κλωτσαει σημερα, τι κανει ??  χαχαχαχαχα εντωμεταξύ φανταζομαι εχουν και αυτα τις μερες τους. καποιες μερες θα ειναι πιο δραστήρια και καποιες θα ειναι φρονιμα και θα το ριχνουν στον υπνο... αλλα ελα που αν ειναι φρονιμος ανησυχώ ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, πετιέμαι και εγω γιατι μπορω να βοηθήσω στη λίστα σας καθώς την πρώτη μου κόρη την γέννησα Μάρτιο. Λοιπόν: 

 

Ρουχα:

  1. 10 κοντομάνικα φανελακια
  2. 5 μακρυμανικα φανελακια
  3. 15 ολόσωμα φορμάκια (πάρτε μπουρνουζε ύφασμα)
  4. 2-3 σετακια ανάλογα το φύλλο (πχ εγω είχα 2 σετ φόρεμα-μπλούζα-μπερεδακι-καλσόν-ζακέτα, για αγοράκια πάρτε το αντίστοιχο) 
  5. καλτσες
  6. 2-3 τερλικια πλεκτά (θα σας βοηθήσουν απίστευτα πάνω απο τις κάλτσες)
  7. γαντακια και σκουφάκια (κάποια φορμάκια τα εχουν σαν σετ ενώ άλλα οχι οποτε πρεπει να έχετε και αλλα)
  8. Φορμα εξόδου 
  9. 2-3 παπούτσια αγκαλιάς να ταιριάζουν με τα σετακια (μην το παρακάνετε )

 

Επειτα:

  1. σαλιαρες 
  2. πανακια πολυ μικρά τετράγωνα για γουλιτσες 
  3. πανακια ποιο μεγάλα σε περίπτωση που κάποιος το πάρει αγκαλιά 
  4. Πανες για να το τυλίγετε 
  5. πετσετες μπάνιου μπουρνούζια 
  6. σεντονια 
  7. μια κουβερτούλα 
  8. παντα για το κρεβάτι που εχει και πάπλωμα και κουνουπιέρα

 

Φαγητο:

  1. 1 μεγάλο και 1 μικρό πλαστικά μπιμπερό 
  2. κρεμα για θηλές purelan Medela ή οτι λανολινη σας δώσει ο γιατρός
  3. επιθεματα στήθους οπωσδήποτε 
  4.  1 αποστειρωτη 
  5. 3 πιπίλες (τις οποίες ΔΕΝ θα χρησιμοποιήσετε τουλαχιστον τις πρώτες 40 ημέρες αν θηλαζετε. )

*τα μπιμπερό ειναι λίγα  με την προοπτική οτι θα θηλασετε. Αν δεν θηλασετε, θα έχετε αυτά τα δυο για αρχή αποστειρωμένα και στέλνετε τον άντρα σας να πάρει και αλλα. 

απο επιπλα:

  1. κρεβατακι
  2. συρταριερα
  3. αλλαξιερα 
  4. Ή ντουλάπα κατευθείαν (βολεύει ποιο πολυ αντί να πάρετε αλλαξιερες κλπ και μετα να πάρετε και ντουλάπα που στα 2-3 χρονια θα χρειαστεί) 
  5. Καλαθουνα ή λίκνο για τους πρώτους 6 μήνες που θα ειναι δίπλα σας
  6. στρωμα αλλαξιερας

 

για μπάνιο: 

  1. Μπανιέρα 
  2. βαση για μεσα στη μπανιέρα (εμας μας βόλεψε η πλαστική του τζάμπο)

 *τους πρώτους μήνες μη χρησιμοποιητε σφουγγάρι  δεν χρειαζεται

 

 Είδη βολτας:

  1. Κάθισμα αυτοκινήτου 
  2. καροτσι 
  3. μαρσιπο (ειδικά σε αυτούς τους μήνες που θα γεννησετε, οταν θα μπαίνει η άνοιξη θα ειναι 2-3 μηνών τα μωρά σας και θα ειναι τελεια να τα βιάζεται με μαρσιπο) 

 

διαφορα παιδικα

  1. ριλαξ
  2. καθισμα φαγητού 
  3. χαλι δραστηριοτήτων 
  4. Στράτα 

* ολα αυτά τα παιδικά είδη δεν χρειάζονται τους πρώτους δυο μήνες, εκτός απο το ριλαξ που ειδικά αν δεν έχετε βοήθεια στο σπίτι, ειναι σωτήριο!! 

Αλλα θέλει προσοχή γιατι τα περισσότερα ειναι κουνιστα με δόνηση και ήχους και εχουν πολυ ΚΑΘΙΣΤΗ θέση.. εκει που κάνει το κάθισμα μπορείτε να βάλετε μια πάνα διπλωμένη για να ισιώσει και να μην κάθεται το νεογέννητο καθιστό (κατι που απαγορεύεται)

Το χαλί δραστηριοτήτων απο τον δεύτερο μηνα ειναι οτι πρεπει, το καρεκλάκι φαγητου μπαίνει απο τον 4ο-6ο μηνα συνήθως και η στράτα περίπου σαν το καρεκλάκι! 

 

Έξτρα που θα χρειαστούν: 

  1. πλαστικο κάλυμμα βροχής για το καροτσι
  2. θηκη για πιπιλες
  3. 2-3 σελτεδακια για να το αλλάζετε οταν θα είστε έξω 

 

ειδη περιποίησης:

  1. σαπουαν αφρολουτρο
  2. ενυδατικη (θα το κρατά ζεστό)
  3. λαδι για μασάζ με αμύγδαλο (θα βοηθήσει και αν θα εχει πονάκια) 
  4. κρεμα συγκαματος (την βάζετε μόνο αν δείτε κοκκινίλα, αλλιώς με απλό νερό πλένετε μετα το άλλαγμα)
  5. μπατονετες βρεφικες
  6. σετ ψαλιδάκι χτένα νυχοκόπτη κλπ
  7. θερμομετρο βρεφικό λίγων δευτερολέπτων 
  8. φυσιολογικο ορο
  9. αποστειτωμενες γάζες 
  10. οινοπνευμα 95 βαθμών ή βαμα cetavlon για τον αφαλο

 

Αυτααα τα λίγα!!!! Με το καλο τα νινακια σας!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mama2015 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, πετιέμαι και εγω γιατι μπορω να βοηθήσω στη λίστα σας καθώς την πρώτη μου κόρη την γέννησα Μάρτιο. Λοιπόν: 

 

Ρουχα:

  1. 10 κοντομάνικα φανελακια
  2. 5 μακρυμανικα φανελακια
  3. 15 ολόσωμα φορμάκια (πάρτε μπουρνουζε ύφασμα)
  4. 2-3 σετακια ανάλογα το φύλλο (πχ εγω είχα 2 σετ φόρεμα-μπλούζα-μπερεδακι-καλσόν-ζακέτα, για αγοράκια πάρτε το αντίστοιχο) 
  5. καλτσες
  6. 2-3 τερλικια πλεκτά (θα σας βοηθήσουν απίστευτα πάνω απο τις κάλτσες)
  7. γαντακια και σκουφάκια (κάποια φορμάκια τα εχουν σαν σετ ενώ άλλα οχι οποτε πρεπει να έχετε και αλλα)
  8. Φορμα εξόδου 
  9. 2-3 παπούτσια αγκαλιάς να ταιριάζουν με τα σετακια (μην το παρακάνετε )

 

Επειτα:

  1. σαλιαρες 
  2. πανακια πολυ μικρά τετράγωνα για γουλιτσες 
  3. πανακια ποιο μεγάλα σε περίπτωση που κάποιος το πάρει αγκαλιά 
  4. Πανες για να το τυλίγετε 
  5. πετσετες μπάνιου μπουρνούζια 
  6. σεντονια 
  7. μια κουβερτούλα 
  8. παντα για το κρεβάτι που εχει και πάπλωμα 

 

Φαγητο:

  1. 1 μεγάλο και 1 μικρό πλαστικά μπιμπερό 
  2. κρεμα για θηλές purelan Medela ή οτι λανολινη σας δώσει ο γιατρός
  3. επιθεματα στήθους οπωσδήποτε 
  4.  1 αποστειρωτη 
  5. 3 πιπίλες (τις οποίες ΔΕΝ θα χρησιμοποιήσετε τουλαχιστον τις πρώτες 40 ημέρες αν θηλαζετε. )

*τα μπιμπερό ειναι λίγα  με την προοπτική οτι θα θηλασετε. Αν δεν θηλασετε, θα έχετε αυτά τα δυο για αρχή αποστειρωμένα και στέλνετε τον άντρα σας να πάρει και αλλα. 

απο επιπλα:

  1. κρεβατακι
  2. συρταριερα
  3. αλλαξιερα 
  4. Ή ντουλάπα κατευθείαν (βολεύει ποιο πολυ αντί να πάρετε αλλαξιερες κλπ και μετα να πάρετε και ντουλάπα που στα 2-3 χρονια θα χρειαστεί) 
  5. Καλαθουνα ή λίκνο για τους πρώτους 6 μήνες που θα ειναι δίπλα σας

 

 Είδη βολτας:

  1. Κάθισμα αυτοκινήτου 
  2. καροτσι 
  3. μαρσιπο (ειδικά σε αυτούς τους μήνες που θα γεννησετε, οταν θα μπαίνει η άνοιξη θα ειναι 2-3 μηνών τα μωρά σας και θα ειναι τελεια να τα βιάζεται με μαρσιπο) 

 

διαφορα παιδικα

  1. ριλαξ
  2. καθισμα φαγητού 
  3. χαλι δραστηριοτήτων 
  4. Στράτα 

* ολα αυτά τα παιδικά είδη δεν χρειάζονται τους πρώτους δυο μήνες, εκτός απο το ριλαξ που ειδικά αν δεν έχετε βοήθεια στο σπίτι, ειναι σωτήριο!! 

Αλλα θέλει προσοχή γιατι τα περισσότερα ειναι κουνιστα με δόνηση και ήχους και εχουν πολυ ΚΑΘΙΣΤΗ θέση.. εκει που κάνει το κάθισμα μπορείτε να βάλετε μια πάνα διπλωμένη για να ισιώσει και να μην κάθεται το νεογέννητο καθιστό (κατι που απαγορεύεται)

Το χαλί δραστηριοτήτων απο τον δεύτερο μηνα ειναι οτι πρεπει, το καρεκλάκι φαγητου μπαίνει απο τον 4ο-6ο μηνα συνήθως και η στράτα περίπου σαν το καρεκλάκι! 

 

Αυτααα τα λίγα!!!! Με το καλο τα νινακια σας!!! 

Ευχαριστούμε παααααρα πολυ! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια . Χθες έκαναν β επιπέδου και όλα καλά . Εσείς ; Πως ήταν τα μωράκια σας ; Ποσό ζύγιζαν ; Εμένα 566 γρ. Αρκετά μεγάλος για 22 & 1.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Souko είπε:

Καλησπέρα κορίτσια . Χθες έκαναν β επιπέδου και όλα καλά . Εσείς ; Πως ήταν τα μωράκια σας ; Ποσό ζύγιζαν ; Εμένα 566 γρ. Αρκετά μεγάλος για 22 & 1.

Μπράβο κορίτσι! Όλα πάνε καλά για όλες λοιπόν! 

Εμένα 21+5 ήταν 405gr

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Souko είπε:

Καλησπέρα κορίτσια . Χθες έκαναν β επιπέδου και όλα καλά . Εσείς ; Πως ήταν τα μωράκια σας ; Ποσό ζύγιζαν ; Εμένα 566 γρ. Αρκετά μεγάλος για 22 & 1.

Συγχαρητήρια, εμένα 23+2 ηταν 634γρ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια ❤️ 

Τελειώσαμε εμείς με την καμπύλη πάλι καλά...ήπιαμε κι αυτό το πετιμέζι με γεύση λεμόνι..βγήκαν και τα αποτελέσματα και νομίζω πως είμαστε καλα :)

προ γλυκόζης: 80

30 λεπτά μετά: 130

60 λεπτά μετά: 135

120 λεπτά μετά: 122

θα τα δει 10.10 η γιατρός αλλά πιστεύω δεν νομίζω να χουμε θέμα αφού είμαστε εντός ορίων :)

καλα αποτελεσματα σε όλες ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Souko είπε:

Καλησπέρα κορίτσια . Χθες έκαναν β επιπέδου και όλα καλά . Εσείς ; Πως ήταν τα μωράκια σας ; Ποσό ζύγιζαν ; Εμένα 566 γρ. Αρκετά μεγάλος για 22 & 1.

Μπράβο πολύ ωραία.. εμένα ο μπέμπης στην 23,1 ήταν 580..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...