Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια Ιανουαριου/ Φεβρουαριου 2019!!!


Recommended Posts

Πάντως μιας και ρωτά το @banesaki16 εγώ είδα μεγάλη διαφορά από την 20εβδ και μετά. Πιο πριν μπορούσες να πεις ότι είναι και μπυροκοιλιά. Τώρα είναι ξεκάθαρα εγκυμοσυνη!

Ειμαι 24+2, είμαι όμως και ψηλή (1,75) και έχω πάρει ήδη 7 κιλα. Τα 4 τον τελευταίο μήνα. Δεν νιώθω να έχω βαρύνει ή να πονάει η μέση αλλά φοβάμαι ότι αν συνεχίσω με τους ρυθμούς του τελευταίου μήνα θα γίνω τεράστια!

Ραντεβού σε 2 εβδομάδες που θα κάνω και την καμπυλη ζαχάρου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Δεν πειραζει κοριτσια ας ειναι μονο αυτα τα προβληματα μας..

Εννοείται χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antelope είπε:

Χαχαχα ούτε εγώ το βλέπω πια αλλά το προχώρησα ακόμα πιο πολύ... Από τότε που είχα την αιμορραγια δεν το βλέπει ούτε ο άντρας μου. Τώρα το "μπουμπουκι" μου ανήκει στους γιατρούς! Μόνο αυτοί το βλέπουν!

Εγώ όλη μέρα αναγούλα κ σέρνομαι εδώ και εκεί με το μικρό μου όλο κάτι να ζητάει... Εννοεί έπαψε να το βλέπει ο άντρας μου... Χαχαχα ο γλυκούλης μου!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια εγώ είμαι 23+1..εχω μπει στον 6ο..εχω πάρει 2,8 κιλά ακριβώς.. Ο μπέμπης είναι μισό κιλό πια..αρα είμαι κομπλέ.. Και η κοιλιά.. Τεράστια χαχαχα..βέβαια όλοι λένε ότι είναι που είμαι αδύνατη και φαίνεται έτσι, γιατί η αλήθεια είναι ότι αν με δεις από πίσω δεν φαίνεται κάτι εννοείται, ουτε κιλά έχω βάλει οπότε λογικό.. Αλλα είναι μεγάλη.. Και είναι και χαμηλά λες και γενναω, ενώ στην κορη μου ήταν ψηλά και ολοστρογγυλη.. Τωρα χαμηλά και μυτερη που λενε.. Πλάκα έχει.. 

Όσο για το "μπουμπούκι" που λέτε, ουτε εγω το βλέπω πια χαχα.. Πήγαμε θάλασσα σημερα και στα τυφλα το έφτιαξα λίγο να είναι κομπλέ για το μαγιό.. Έβγαλα και κάτι φώτο με την κοιλίτσα εκεί στο ηλιοβασίλεμα τέλειες.. Καλά άσχετο.. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

εχω μπει στον 6ο..εχω πάρει 2,8 κιλά

Τέλεια είσαι! Στην πρώτη πόσα είχες πάρει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Το "μπουμπουκι" παντως πολυ πετυχημενο! Δεν το είχα ξανακούσει  @xara1 εσύ το σκεφτηκε ς ή το λενε;

Χαχαχαχαχαχα χα χα χα χα χα χα χα χα 

Εμείς εδώ πάνω.. Το λέμε κ σύκο κ κουτί... Χαχαχα χαχαχαχαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Το "μπουμπουκι" παντως πολυ πετυχημενο! Δεν το είχα ξανακούσει  @xara1 εσύ το σκεφτηκε ς ή το λενε;

χαχαχαχαχαχα οχι δεν το λενε ετσι! το λεω ετσι γιατι ετσι μου το ελεγε η μαμα μου οταν ημουν μικρουλα! εντωμεταξύ ειμαι 35 και ακομα ετσι το λεω, στο δικο μου μυαλο εχει κλειδωσει σαν μπουμπουκι χαχαχαχα??? παντως πλακα πλακα τωρα που το λες ειναι οντως πετυχημένο, ειναι cute ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η xara1 είπε:

χαχαχαχαχαχα οχι δεν το λενε ετσι! το λεω ετσι γιατι ετσι μου το ελεγε η μαμα μου οταν ημουν μικρουλα! εντωμεταξύ ειμαι 35 και ακομα ετσι το λεω, στο δικο μου μυαλο εχει κλειδωσει σαν μπουμπουκι χαχαχαχα??? παντως πλακα πλακα τωρα που το λες ειναι οντως πετυχημένο, ειναι cute ??

Χαχαχα χαχαχαχαχαχα ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Χαχαχαχαχαχα χα χα χα χα χα χα χα χα 

Εμείς εδώ πάνω.. Το λέμε κ σύκο κ κουτί... Χαχαχα χαχαχαχαχαχα 

ααχαχαχαχαχαχαχα που το λενε ετσι?? μα συκαλακι κοτζαμ μπουμπουκι? ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η xara1 είπε:

ααχαχαχαχαχαχαχα που το λενε ετσι?? μα συκαλακι κοτζαμ μπουμπουκι? ????

Ειναι γλυκό σα σύκο ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Μελούλα είπε:

Βρε κορίτσια εγώ είμαι 23+1..εχω μπει στον 6ο..εχω πάρει 2,8 κιλά ακριβώς.. Ο μπέμπης είναι μισό κιλό πια..αρα είμαι κομπλέ.. Και η κοιλιά.. Τεράστια χαχαχα..βέβαια όλοι λένε ότι είναι που είμαι αδύνατη και φαίνεται έτσι, γιατί η αλήθεια είναι ότι αν με δεις από πίσω δεν φαίνεται κάτι εννοείται, ουτε κιλά έχω βάλει οπότε λογικό.. Αλλα είναι μεγάλη.. Και είναι και χαμηλά λες και γενναω, ενώ στην κορη μου ήταν ψηλά και ολοστρογγυλη.. Τωρα χαμηλά και μυτερη που λενε.. Πλάκα έχει.. 

Όσο για το "μπουμπούκι" που λέτε, ουτε εγω το βλέπω πια χαχα.. Πήγαμε θάλασσα σημερα και στα τυφλα το έφτιαξα λίγο να είναι κομπλέ για το μαγιό.. Έβγαλα και κάτι φώτο με την κοιλίτσα εκεί στο ηλιοβασίλεμα τέλειες.. Καλά άσχετο.. ?

2.8 λεει ?? Πως το έχεις κάνει κι αυτοοοοοο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η γωγω γωγω είπε:

Καλως ηρθες λοιπον γλυκια μου!! 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ !! Έχω ερώτηση .. υπάρχει καμία που θα γεννήσει στο Έλενα και αν ναι με ποιον γιατρό ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Hope25 είπε:

Καλώς ήρθες γλυκιά μου..έχεις κάνει β επιπέδου ή ακόμα; τι εννοείς ψάχνεις γιατρό άλλαξες αυτόν που ειχες;

Έκανα Β επιπέδου την Παρασκευή που μας πέρασε όλα φυσιολογικά μας είπε η γιατρός που το έκανε και περιμένω τώρα να το δει και ο γιατρός του Έλενα να μου πει. Είχα ιδιώτη γιατρό αλλά δεν τα βρήκαμε γιατί είχε αρχίσει να μου λέει πολύ για το ότι δεν αποκλείουμε την καισαρική και θα το δούμε, πιο εύκολο είναι με ραντεβού και τσαντιστηκα και αποφάσισα να αλλάξω. Ενημερωτικά ήταν ιδιώτης γιατρός που ξεγεννα στο Μητέρα . Και έτσι αποφάσισα να πάω στο Έλενα και τώρα ψάχνω γιατρό που να είναι υπέρ του φυσιολογικού. Είμαι 27 και υγιείς δεν πιστεύω ότι έχω λόγο να μην γεννήσω φυσιολογικά . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η xara1 είπε:

αααα μαζι ειμαστε εμεις! καλωσηρθες! εχεις κανει β επιπεδου?και εγω εχω ΠΗΤ 20/1οπως εσυ. σημερα ειμαστε 21w και 5d. εσυ? και εγω αγορακι περιμενω ? να τον χαιρεσαι τον μπεμπουλη

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου γλυκό !! Είμαι 22w 3d , έκανα β επιπέδου την Παρασκευή που μας πέρασε !! Όλα καλά ο μικρούλης μου !! Πολύ χαίρομαι που θα εχουν παρέα τα δύο αγοράκια μας ! Σε πιο νοσοκομείο θα γεννήσεις ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η KristinaL είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου γλυκό !! Είμαι 22w 3d , έκανα β επιπέδου την Παρασκευή που μας πέρασε !! Όλα καλά ο μικρούλης μου !! Πολύ χαίρομαι που θα εχουν παρέα τα δύο αγοράκια μας ! Σε πιο νοσοκομείο θα γεννήσεις ? 

αρα εσυ τωρα εχεις μπει στον εκτο! τι ωραια! εγω μπαινω αυριο. πρωτα ο θεος θα γεννησω στο μητερα. μονο εκει ειναι ο γιατρος μου οποτε αναγκαστικά θα παω εκει γιατί τον εμπιστευομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η γωγω γωγω είπε:

κοριτσια μου μουδιαζουν τα ποδια σας??

Το βράδυ εμένα με πιάνουν κράμπες και ξυπνάω ?‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Πάντως μιας και ρωτά το @banesaki16 εγώ είδα μεγάλη διαφορά από την 20εβδ και μετά. Πιο πριν μπορούσες να πεις ότι είναι και μπυροκοιλιά. Τώρα είναι ξεκάθαρα εγκυμοσυνη!

Ειμαι 24+2, είμαι όμως και ψηλή (1,75) και έχω πάρει ήδη 7 κιλα. Τα 4 τον τελευταίο μήνα. Δεν νιώθω να έχω βαρύνει ή να πονάει η μέση αλλά φοβάμαι ότι αν συνεχίσω με τους ρυθμούς του τελευταίου μήνα θα γίνω τεράστια!

Ραντεβού σε 2 εβδομάδες που θα κάνω και την καμπυλη ζαχάρου

Ωραία απ ότι καταλαβαίνω τα κιλά τα παίρνουμε μαζεμένα..  χαχαχαχααα για τι ακόμα δεν έχω πάρει. @Antelope να σε ρωτήσω πήρες μαζεμένα κιλά σε ένα μήνα.. έτρωγες έχεις όρεξη παραπάνω απ ότι χωρίς το μωράκι? Γιατί λέω πο τε θα μου ανοίξει λίγο ή όρεξη να φάω το στομάχι μου ακόμα δεν έχει συνέλθει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η banesaki16 είπε:

Ωραία απ ότι καταλαβαίνω τα κιλά τα παίρνουμε μαζεμένα..  χαχαχαχααα για τι ακόμα δεν έχω πάρει. @Antelope να σε ρωτήσω πήρες μαζεμένα κιλά σε ένα μήνα.. έτρωγες έχεις όρεξη παραπάνω απ ότι χωρίς το μωράκι? Γιατί λέω πο τε θα μου ανοίξει λίγο ή όρεξη να φάω το στομάχι μου ακόμα δεν έχει συνέλθει.. 

Καλέ θα πάρεις μην βιάζεσαι! Άλλο και τούτο πάλι! Έχεις αναγούλες, ναυτιες κλπ και δεν μπορείς να φας; Εγώ νορμάλ όρεξη, ούτε αυξημένη ούτε μειωμένη. Μόνο στην αρχή 3 βδομάδες ταλαιπωρήθηκα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η KristinaL είπε:

Έκανα Β επιπέδου την Παρασκευή που μας πέρασε όλα φυσιολογικά μας είπε η γιατρός που το έκανε και περιμένω τώρα να το δει και ο γιατρός του Έλενα να μου πει. Είχα ιδιώτη γιατρό αλλά δεν τα βρήκαμε γιατί είχε αρχίσει να μου λέει πολύ για το ότι δεν αποκλείουμε την καισαρική και θα το δούμε, πιο εύκολο είναι με ραντεβού και τσαντιστηκα και αποφάσισα να αλλάξω. Ενημερωτικά ήταν ιδιώτης γιατρός που ξεγεννα στο Μητέρα . Και έτσι αποφάσισα να πάω στο Έλενα και τώρα ψάχνω γιατρό που να είναι υπέρ του φυσιολογικού. Είμαι 27 και υγιείς δεν πιστεύω ότι έχω λόγο να μην γεννήσω φυσιολογικά . 

Και εγώ έχω ένα μήνα που αλλξα σχεδόν είχα ιδιοτη με δική του κλινική και τώρα πήγα στο νοσοκομείο γιατί ο άλλος κοιτούσε να μου πιει το αίμα και όχι αν είμαι καλά εγώ και το παιδί..Τώρα είμαι πολύ ευχαριστημένη με τον γιατρό μου..συγχαρητήρια για τη Β επιπέδου σου εύχομαι τα καλύτερα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η γωγω γωγω είπε:

κοριτσια μου μουδιαζουν τα ποδια σας??

τα χερια μου μουδιαζουν το βράδυ που και που και επισης πονανε τα ισχια μου. παω να αλλαξω πλευρο και ποναω. τα ισχια σας πονανε ρε κοριτσια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

της μιας μουδιαζουν τα ποδια, της αλλης πονανε τα ισχια, η αλλη παθαινει κραμπες , η παραλλη κανει εμετους σαν ΚΑΠΗ καταντησαμε ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Τέλεια είσαι! Στην πρώτη πόσα είχες πάρει; 

συνολικα...17-18!!! αλλα τα πηρα τους τελευταίους 2 μηνες, καθε βδομαδα και κιλο! και πανω μου δε φαινοταν τιποτα, μονο κοιλια..οταν βγηκα απο το νοσοκομειο ζυγιστηκα και ημουν μονο 9 κιλα επανω απο οσα ξεκινησα την εγκυμοσυνη και την ημερα που σαραντισαμε ζυγιστικα ξανα και ημουν στα κιλα μου προ εγκυμοσυνης..αρα ηταν το παιδι (4 κιλα), ο πλακουντας και υγρα (αμνιακο, αιμα κλπ) δεν βαζω κιλα ευτυχως..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η xara1 είπε:

τα χερια μου μουδιαζουν το βράδυ που και που και επισης πονανε τα ισχια μου. παω να αλλαξω πλευρο και ποναω. τα ισχια σας πονανε ρε κοριτσια?

οχι ρε γιαγιακα, εμενα η μεση μου με τσιμπαει πού και πού ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...