Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια Ιανουαριου/ Φεβρουαριου 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Μαριζακι είπε:

Τι κάνετε  ρε κορίτσια??? Εγώ σε δύο βδομάδες έχω να κάνω β  επιπέδου... ?? Να ρωτήσω  κάτι άσχετο..  Καπνίζει καμία  από εσάς?????? 

Εγώ το σταμάτησα πριν την εμβρυομεταφορα. Δεν μπορώ να πω ότι δεν μου έρχεται η επιθυμία αλλά ευτυχώς πολύ σπάνια. Παρόλο που ο γιατρός μου ήταν αρκετά ελαστικός από την αρχή (για 2-3 τσιγάρα την ημερα μιλάμε) δεν έχω καπνίσει καθόλου. Είχα πει αν φτάσω στο αμήν θα στρίψω κανένα, αλλά τώρα που έχει μείνει λιγότερο από το μισό εγκυμοσύνης νιώθω πολύ ωραία που αντιστέκομαι!

Εσυ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Μαριζακι είπε:

Τι κάνετε  ρε κορίτσια??? Εγώ σε δύο βδομάδες έχω να κάνω β  επιπέδου... ?? Να ρωτήσω  κάτι άσχετο..  Καπνίζει καμία  από εσάς?????? 

Καλημέρα κορίτσι μου, δυστυχώς κάπνιζα πριν μείνω έγκυος και δεν έχω καταφέρει να το κόψω εντελώς... κάνω μέχρι 3 την ημέρα αλλά και πάλι έχω τύψεις... όμως μου είναι αδύνατον ... το προσπάθησα δηλαδή ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Μαριζακι είπε:

Τι κάνετε  ρε κορίτσια??? Εγώ σε δύο βδομάδες έχω να κάνω β  επιπέδου... ?? Να ρωτήσω  κάτι άσχετο..  Καπνίζει καμία  από εσάς?????? 

Με το καλό και η β’επιπεδου.. εύχομαι να είναι όλα καλά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

εβγαλα ερπη κατω απο τη μυτη... ?? ολα τα χα αυτο με μαρανε

Υπομονή. Στη πρώτη εγκυμοσύνη δαγκωνα τη γλώσσα μου τη νύχτα από στρες κ ένα μήνα πριν γεννήσω έπαθα αυθωδη στοματιτιδα... Γέμισα αυθες από το λαιμό πίσω έως έξω τα χείλια..... Πολύ κλάμα. Έκλαψα πολύ... 

Υπομονή Χαρούλα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/9/2018 at 11:04 ΜΜ, ο/η Μελούλα είπε:

Εγω δεν καπνίζω.. Κάπνιζα πριν την εγκυμοσύνη, το έκοψα χωρίς δεύτερη σκέψη.. Αν καπνίζεις κοπέλα μου, προσπάθησε να το κόψεις.. Θες να μας πεις τι σε απασχολεί; 

Γειά σουυυυυυ Μελούλα..  Βασικά κάνω ένα τη μέρα...  Αλλά Κ αυτό μου δημιουργεί  τυψεις!!!!!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/9/2018 at 7:53 ΠΜ, ο/η Irene_D είπε:

Με το καλό και η β’επιπεδου.. εύχομαι να είναι όλα καλά!! 

Ευχαριστώ ρε κορίτσι!!!! Κ Εγώ κάνω 1-2το πολύ...  Αλλά πολλές τυψεις ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/9/2018 at 11:06 ΜΜ, ο/η Antelope είπε:

Εγώ το σταμάτησα πριν την εμβρυομεταφορα. Δεν μπορώ να πω ότι δεν μου έρχεται η επιθυμία αλλά ευτυχώς πολύ σπάνια. Παρόλο που ο γιατρός μου ήταν αρκετά ελαστικός από την αρχή (για 2-3 τσιγάρα την ημερα μιλάμε) δεν έχω καπνίσει καθόλου. Είχα πει αν φτάσω στο αμήν θα στρίψω κανένα, αλλά τώρα που έχει μείνει λιγότερο από το μισό εγκυμοσύνης νιώθω πολύ ωραία που αντιστέκομαι!

Εσυ;

Εγώ κάνω 1_2 το πολύ δυστυχώς..  Δύσκολο πράγμα να το κόψεις μαχαίρι... 

??? τι να πω..  Ελπίζω να το κόψω  τελείως...  Είσαι τυχερηη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Υπομονή. Στη πρώτη εγκυμοσύνη δαγκωνα τη γλώσσα μου τη νύχτα από στρες κ ένα μήνα πριν γεννήσω έπαθα αυθωδη στοματιτιδα... Γέμισα αυθες από το λαιμό πίσω έως έξω τα χείλια..... Πολύ κλάμα. Έκλαψα πολύ... 

Υπομονή Χαρούλα μου

πωπω... αχ αυτο το άγχος τι μας κανει. εχω αρχισει και εχω πολυ στρες γιατι περιμενω να κάνω τη β επιπεδου σε 10 μερες να δω οτι ειναι ολα καλα παναγια μου γιατι δεν αντέχεται αυτο το πραγμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Μαριζακι είπε:

Ευχαριστώ ρε κορίτσι!!!! Κ Εγώ κάνω 1-2το πολύ...  Αλλά πολλές τυψεις ????

μπες να δεις βιντεακια πως αντιδρα το μπεμπακι οταν καπνίζει η μαμα μηπως σκεπτόμενη αυτο σταματησεις να εχεις επιθυμία για τσιγαρο ή μπορει να σου ελαχιστοποιηθεί. ξερω... καπνιζα και εγω παλαιοτερα και σε καταλαβαινω. δες βιντεακια και φωτος θα σε ταρακουνησουν πιστευω και μπορει να σου κοπει η εντονη ορεξη για τσιγαρο ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η xara1 είπε:

εβγαλα ερπη κατω απο τη μυτη... ?? ολα τα χα αυτο με μαρανε

τι ειναι αυτο ρε κοριτσι; στα χειλη ξερω μονο τον ερπη..περαστικα.. σε αφηνει ο γιατρος τουλαχιστον να βαλεις τιποτα πανω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Μαριζακι είπε:

Γειά σουυυυυυ Μελούλα..  Βασικά κάνω ένα τη μέρα...  Αλλά Κ αυτό μου δημιουργεί  τυψεις!!!!!!!!!!! 

κοριτσι μου το ξερεις κι εσυ πως το κανενα ειναι το καλυτερο, αλλα για ενα τη μερα μη σκας τοσο..εχεις προσπαθησει να κανεις ενα καθε δυο μερες; ισως ειναι μια αρχη να το κοψεις ετσι.. τουλαχιστον παιρνεις καποιο ελαφρυ φανταζομαι ετσι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

❤️❤️? ΠΗΤ ???

ChristineK 04/01- αγόρι ?

Akrivoul 02/01- κοριτσι ❤️

Antelope 05/01- αγόρι ?

Rena88 10/01- κορίτσι ❤️

Irene_D 12/01- κορίτσι ❤️

Μελούλα 13/01- αγόρι ?

zwoulini 14/01- αγόρι ?

Hope25 15/01- αγόρι ?

Nala_89 16/01- αγόρι ?

gwgaki 17/01

Tral & Maraki TK 19/01

xara1 20/01

γωγώ γωγω 24/01- κορίτσι ❤️

Souko 28/01 αγόρι ?

konstantinou&elenis 28/01 αγόρι ? & κορίτσι ❤️

@eirini@ 12/02

Niki co 17/02- κορίτσι ❤️

Dimaki83 18/02- αγόρι ?

Δήμητρα Λιγκαρου 19/02- κορίτσι ❤️

Anitta 23/02

PanB 28/02- κορίτσι ❤️

 

αλλος για τη λιστα μας;;; ΠΗΤ, φυλο;

 

@Μαριζακι  @ManosM @xara1 @rosemaryf (καποιες εχω ξεχασει μην παρεξηγειτε, κι εγω τις σελιδες κοιταω για να σας βρω ? )

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

τι ειναι αυτο ρε κοριτσι; στα χειλη ξερω μονο τον ερπη..περαστικα.. σε αφηνει ο γιατρος τουλαχιστον να βαλεις τιποτα πανω;

αυτος είναι που βγαζουμε στα χειλη!εμενα μου βγηκε ψηλα στο πανω χειλος οριακα κατω απ τη μυτη. αι στο καλο! μου ειπε οτι ειναι συχνο στην εγκυμοσυνη λογω αγχους και να βαζω οινόπνευμα με μπατονετα 4-5 φορες τη μερα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

❤️❤️? ΠΗΤ ???

ChristineK 04/01- αγόρι ?

Akrivoul 02/01- κοριτσι ❤️

Antelope 05/01- αγόρι ?

Rena88 10/01- κορίτσι ❤️

Irene_D 12/01- κορίτσι ❤️

Μελούλα 13/01- αγόρι ?

zwoulini 14/01- αγόρι ?

Hope25 15/01- αγόρι ?

Nala_89 16/01- αγόρι ?

gwgaki 17/01

Tral & Maraki TK 19/01

xara1 20/01

γωγώ γωγω 24/01- κορίτσι ❤️

Souko 28/01 αγόρι ?

konstantinou&elenis 28/01 αγόρι ? & κορίτσι ❤️

@eirini@ 12/02

Niki co 17/02- κορίτσι ❤️

Dimaki83 18/02- αγόρι ?

Δήμητρα Λιγκαρου 19/02- κορίτσι ❤️

Anitta 23/02

PanB 28/02- κορίτσι ❤️

 

αλλος για τη λιστα μας;;; ΠΗΤ, φυλο;

 

@Μαριζακι  @ManosM @xara1 @rosemaryf (καποιες εχω ξεχασει μην παρεξηγειτε, κι εγω τις σελιδες κοιταω για να σας βρω ? )

 

 

καλε το αντρακι μου ξεχασες @Μελούλα ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

αυτος είναι που βγαζουμε στα χειλη!εμενα μου βγηκε ψηλα στο πανω χειλος οριακα κατω απ τη μυτη. αι στο καλο! μου ειπε οτι ειναι συχνο στην εγκυμοσυνη λογω αγχους και να βαζω οινόπνευμα με μπατονετα 4-5 φορες τη μερα... 

οντως σχετιζεται και με αγχος..υπομονη..και μην το πειραζεις καθολου, εννοειται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

καλε το αντρακι μου ξεχασες @Μελούλα ????

το ειχα γραψει, αλλα επειδη δεν εβρισκα σχολιο τωρα κοντα να το επιβεβαιωσω, λεω κατσε να ρωτησω..δεν το ξεχασα !! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

❤️❤️? ΠΗΤ ???

ChristineK 04/01- αγόρι ?

Akrivoul 02/01- κοριτσι ❤️

Antelope 05/01- αγόρι ?

Rena88 10/01- κορίτσι ❤️

Hope25 11/01- αγόρι ?

Irene_D 12/01- κορίτσι ❤️

Μελούλα 13/01- αγόρι ?

zwoulini 14/01- αγόρι ?

Nala_89 16/01- αγόρι ?

gwgaki 17/01

Tral & Maraki TK 19/01

xara1 20/01- αγόρι ?

γωγώ γωγω 24/01- κορίτσι ❤️

Souko 28/01 αγόρι ?

konstantinou&elenis 28/01- 2 αγόρια ??

@eirini@ 12/02

Niki co 17/02- κορίτσι ❤️

Dimaki83 18/02- αγόρι ?

Δήμητρα Λιγκαρου 19/02- κορίτσι ❤️

Anitta 23/02- κορίτσι ❤️

PanB 28/02- κορίτσι ❤️

 

αλλος για τη λιστα μας;;; ΠΗΤ, φυλο;

 

@Μαριζακι  @ManosM  @rosemaryf (καποιες εχω ξεχασει μην παρεξηγειτε, κι εγω τις σελιδες κοιταω για να σας βρω ? )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

❤️❤️? ΠΗΤ ???

ChristineK 04/01- αγόρι ?

Akrivoul 02/01- κοριτσι ❤️

Antelope 05/01- αγόρι ?

Rena88 10/01- κορίτσι ❤️

Irene_D 12/01- κορίτσι ❤️

Μελούλα 13/01- αγόρι ?

zwoulini 14/01- αγόρι ?

Hope25 15/01- αγόρι ?

Nala_89 16/01- αγόρι ?

gwgaki 17/01

Tral & Maraki TK 19/01

xara1 20/01- αγόρι ?

γωγώ γωγω 24/01- κορίτσι ❤️

Souko 28/01 αγόρι ?

konstantinou&elenis 28/01 αγόρι ? & κορίτσι ❤️

@eirini@ 12/02

Niki co 17/02- κορίτσι ❤️

Dimaki83 18/02- αγόρι ?

Δήμητρα Λιγκαρου 19/02- κορίτσι ❤️

Anitta 23/02

PanB 28/02- κορίτσι ❤️

 

αλλος για τη λιστα μας;;; ΠΗΤ, φυλο;

 

@Μαριζακι  @ManosM  @rosemaryf (καποιες εχω ξεχασει μην παρεξηγειτε, κι εγω τις σελιδες κοιταω για να σας βρω ? )

Ένα κοριτσάκι παρακαλώ και για μένα ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μελούλα είπε:

❤️❤️? ΠΗΤ ???

ChristineK 04/01- αγόρι ?

Akrivoul 02/01- κοριτσι ❤️

Antelope 05/01- αγόρι ?

Rena88 10/01- κορίτσι ❤️

Irene_D 12/01- κορίτσι ❤️

Μελούλα 13/01- αγόρι ?

zwoulini 14/01- αγόρι ?

Hope25 15/01- αγόρι ?

Nala_89 16/01- αγόρι ?

gwgaki 17/01

Tral & Maraki TK 19/01

xara1 20/01

γωγώ γωγω 24/01- κορίτσι ❤️

Souko 28/01 αγόρι ?

konstantinou&elenis 28/01 αγόρι ? & κορίτσι ❤️

@eirini@ 12/02

Niki co 17/02- κορίτσι ❤️

Dimaki83 18/02- αγόρι ?

Δήμητρα Λιγκαρου 19/02- κορίτσι ❤️

Anitta 23/02

PanB 28/02- κορίτσι ❤️

 

αλλος για τη λιστα μας;;; ΠΗΤ, φυλο;

 

@Μαριζακι  @ManosM @xara1 @rosemaryf (καποιες εχω ξεχασει μην παρεξηγειτε, κι εγω τις σελιδες κοιταω για να σας βρω ? )

 

 

@Μελούλα μου άλλαξε την ΠΗΤ για 11/1 αν μπορείς άλλαξε το..♡♡♡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσακια! Κάναμε και εμείς τη β’ επιπέδου σήμερα.. όλα καλά Παναγία μου! Εμένα μόνο κοιλιακό υπέρηχο μου έκανε κι έτσι μέτρησε τον τράχηλο πάνω από 3mm κι ο δικός μου.. μόνο που αυξήσαμε τις αντιπηκτικες από 3500σε 4500.. βγήκε χαμηλή η τιμή της Αντί-Χα  . Η μπεμπα μας είναι μια χαρά , μας έδωσαν και 3D φωτογραφίες .. μπήκαμε 9:45 και βγήκαμε 10:45 αν και είχε καλή θέση και δεν μας δυσκόλεψε καθόλου.. την κάναμε στο Ρεα και πληρώσαμε 90€ 

Κοριτσακι και με τη βούλα λοιπόν και ΠΗΤ 12/01 ως είχε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Hope25 είπε:

@Μελούλα μου άλλαξε την ΠΗΤ για 11/1 αν μπορείς άλλαξε το..♡♡♡

στο αλλαξα..απλα να πω κατι. αυτο με την πητ που αλλαζουν δεν το καταλαβαινω..κι εμας βγαινει 3 μερες μεγαλυτερος ο μπεμπης, αλλα πητ δεν πειραξε ο γιατρο μου, γιατι δεν εχει να κανει μονο με την αναπτυξη του μωρου (η οποια στον υπερηχο ειναι και με περιθωριο λαθους, αλλα και με την ωριμανση του πακουντα, του τραχηλου προς το τελος που θα μειωνεται και θα μαλακωνει και πολλα αλλα..απλα ως δευτεροτοκη κοριτσια, να σας πω προσεχετε, γιατι στο τελος ο καθε γιατρος μπορει να σας πει "α εισαι 40+2 και ακομα τιποτα, ελα για προκληση", ενω να εισαι 39+4 πχ..λιγο προσοχη..φιλικα μιλαω παντα, να βοηθησω απ'οσα εμαθα κι εγω απο την πρωτη μου εγκυμοσυνη..

εγω σας αλλαζω την πητ στη λιστα, αυτο ειναι το λιγοτερο..απλα μην μπερδευεστε..και κατι ακομα..η πητ ειναι ακριβως στις 40 εβδομαδες απο την τερ..φυσικα αυτο εχει περιθωριο λαθους, αλλα υπαρχει λογος που το μετρουν ετσι..σκεφτειτε μονο οτι και τις εξετασεις σας τις κανετε με βαση το ποσο ειστε απο την τερ, οχι αν το κεφαλακι του μωρου πχ ειναι 3 μερες μεγαλυτερο στον υπερηχο.

μην παρεξηγηθει καμια..δεν εθιξα εσας, ουτε το γιατρο σας..απλη συμβουλη..οποια θελει την κραταει :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα ρθει ο χειμωνας δεν θα ρθει? σαν αρκούδα θα μεινω με τοση ταλαιπωρία που τραβηξα σημερα για να ξυριστω. ζαλαδα με επιασε, κραμπα με επιασε, πετρωμα με επιασε

(λεω να φαω λιγη πιτσα σημερα να ξεχασω τον καημο μου ?) τα φτυσα ρε σεις. εχει μεγαλωσει και η κοιλιτσα πολυ? και δεν βλεπω...εσεις βλεπετε το μπουμπούκι σας? ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η xara1 είπε:

θα ρθει ο χειμωνας δεν θα ρθει? σαν αρκούδα θα μεινω με τοση ταλαιπωρία που τραβηξα σημερα για να ξυριστω. ζαλαδα με επιασε, κραμπα με επιασε, πετρωμα με επιασε

(λεω να φαω λιγη πιτσα σημερα να ξεχασω τον καημο μου ?) τα φτυσα ρε σεις. εχει μεγαλωσει και η κοιλιτσα πολυ? και δεν βλεπω...εσεις βλεπετε το μπουμπούκι σας? ?

Μπα εμένα έχει μεγαλώσει πολύ κ ας είμαι 4.5.... Κ δε βλέπω. Τυραννία είναι. Ζορίζομαι πολύ. Όσο για φαΐ μη μιλάς ζηλεύω ??????

Όλο τα ίδια τρώω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Irene_D είπε:

Καλησπέρα κοριτσακια! Κάναμε και εμείς τη β’ επιπέδου σήμερα.. όλα καλά Παναγία μου! Εμένα μόνο κοιλιακό υπέρηχο μου έκανε κι έτσι μέτρησε τον τράχηλο πάνω από 3mm κι ο δικός μου.. μόνο που αυξήσαμε τις αντιπηκτικες από 3500σε 4500.. βγήκε χαμηλή η τιμή της Αντί-Χα  . Η μπεμπα μας είναι μια χαρά , μας έδωσαν και 3D φωτογραφίες .. μπήκαμε 9:45 και βγήκαμε 10:45 αν και είχε καλή θέση και δεν μας δυσκόλεψε καθόλου.. την κάναμε στο Ρεα και πληρώσαμε 90€ 

Κοριτσακι και με τη βούλα λοιπόν και ΠΗΤ 12/01 ως είχε 

μπραβοοοο!!!! να τη χαίρεστε!!!φανταζομαι κουκλα η μπεμπουλα στις 3d ?? μπραβο βρε κοριτσια. ευχομαι μεσα απ τη καρδια μου ολες μας να εχουμε τα πιο ευχάριστα νεα στη β επιπεδου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...