Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια Ιανουαριου/ Φεβρουαριου 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η γωγω γωγω είπε:

αχ ποσο χαρηκααα!! Μπραβο κουκλα μ..!! ολα να πανε καλαα...!! εγω την εχω αυριο και εχω αγχωθει μεχρι να παω..!!

Σε καταλαβαίνω κορίτσι μου.. Κι εγω σημερα που ελεγε ένα ένα ότι τα βρίσκει φυσιολογικα, μου έφευγε λίγο λίγο το άγχος.. Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Μελούλα είπε:

Κορίτσιαααααα.. Ειμαι τόσο χαρούμενη σήμερα!! Είχαμε τη β επιπέδου το πρωί.. Ολα είναι τέλεια!! Και τα μου σταμάτησε και τα utrogestan ευτυχώς, μονο 3 μέρες τα πήρα. Και η διατροφή που έκανα, επειδη είχαμε βρει αυξημένο αμνιακό την προηγούμενη φορά, απέδωσε, ηταν τώρα στα φυσιολογικα όρια.. Απλα θα παω τώρα για την καμπύλη σακχάρου, θα την κάνω νωρίτερα δηλαδή, για να αποκλείσουμε το ενδεχόμενο να είχε αυξηθεί λόγω μη μεταβολισμου της ζάχαρης, εφοσον το σάκχαρό μου είναι μόλις 75. Με την καμπύλη θα τα δούμε καλυτερα αυτά... 

Εν ολίγοις, ο μπεμπακος μας είναι μια χαρά, παρά πολύ ζωηρός, δεν σταματάει να κουνιέται, και πήραμε και κάτι τρισδιάστατες φώτο.. Τέλειες!! Κάθε φορά μας δίνει 3d, αλλα οι σημερινές με ξετρέλαναν ένα παραπάνω!! ?

Εσείς; τα νεα σας... 

μπραβοοοο!!!! μπραβο βρε μελουλα μακαρι να εχουμε όλες ευχαριστα νεα! οσο περνανε οι μερες το αγχος χτυπαει κοκκινο... να χαιρεστε το μπεμπακι σας το ζωηρουλι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nala_89 είπε:

Αχ κ εγω μόλις γύρισα!!! Είμαι τόσο χαρούμενη!!! Ηταν όλα πολυ καλα! Καμία ένδειξη που να απασχολεί τον γιατρό!!! Τον είδαμε τον μικρούλη μας απο όλες τις πλευρές και σε 3d!! Τρομερές εικόνες!! Ανυπομονώ να τον πάρω αγκαλίτσα!! Άντε κορίτσια όλες να έχουμε καλα αποτελέσματα!!!

απ το στομα σου και στου θεου το αυτί, μακαρι να εχουμε ολες καλα αποτελεσματα! τι ωραια που ακουσαμε 2 ευχαριστα νεα σημερα και απο εσενα και απ τη μελουλα! ειναι πολυ αγχωτικες αυτες οι εξετασεις και εγω οσο περνανε οι μερες αγχωνομαι πολυ περισσοτερο. στις 24 εχω ραντεβου, αργει ακομα... τωρα χαλαρωσε να το χαρεις ?να χαιρεσαι το αντρακι σου??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η xara1 είπε:

απ το στομα σου και στου θεου το αυτί, μακαρι να εχουμε ολες καλα αποτελεσματα! τι ωραια που ακουσαμε 2 ευχαριστα νεα σημερα και απο εσενα και απ τη μελουλα! ειναι πολυ αγχωτικες αυτες οι εξετασεις και εγω οσο περνανε οι μερες αγχωνομαι πολυ περισσοτερο. στις 24 εχω ραντεβου, αργει ακομα... τωρα χαλαρωσε να το χαρεις ?να χαιρεσαι το αντρακι σου??

Εμείς αργούμε ακόμη. Αντε σιγά σιγά... Να παίρνουμε σειρά. Έχω τεράστια κοιλιά από την αρχή κ έχω δυσφορία απίστευτη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η xara1 είπε:

μπραβοοοο!!!! μπραβο βρε μελουλα μακαρι να εχουμε όλες ευχαριστα νεα! οσο περνανε οι μερες το αγχος χτυπαει κοκκινο... να χαιρεστε το μπεμπακι σας το ζωηρουλι ?

Ευχαριστώ!! Αντε να ακούσετε όλες καλα νέα, το εύχομαι ολόψυχα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η xara1 είπε:

απ το στομα σου και στου θεου το αυτί, μακαρι να εχουμε ολες καλα αποτελεσματα! τι ωραια που ακουσαμε 2 ευχαριστα νεα σημερα και απο εσενα και απ τη μελουλα! ειναι πολυ αγχωτικες αυτες οι εξετασεις και εγω οσο περνανε οι μερες αγχωνομαι πολυ περισσοτερο. στις 24 εχω ραντεβου, αργει ακομα... τωρα χαλαρωσε να το χαρεις ?να χαιρεσαι το αντρακι σου??

Ευχαριστώ πολυυυυ!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσια το ασβεστιο ποσο πρεπει να απεχει απο τα γαλακτοκομικά? περναω φαση και ολο θελω να τσιμπολογαω λιγη γραβιερα ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακιααα❤❤

Καναμε κι εμεις σημερα τη β επιπεδου!! 20+3 ολα καλαααα!!! η μπουμπου μας ειναι 400γραμμαρια!!. αναπτυσεται καλα!! ο πλακουντας μ ανεβηκε αρκετα ( οπισθιος ψηλος grade 1). Δοξασι ο ΘΕΟΣ ολα καλα!!εχω αρχισει και το νιωθω πολυ!! ??❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η γωγω γωγω είπε:

γεια σας κοριτσακιααα❤❤

Καναμε κι εμεις σημερα τη β επιπεδου!! 20+3 ολα καλαααα!!! η μπουμπου μας ειναι 400γραμμαρια!!. αναπτυσεται καλα!! ο πλακουντας μ ανεβηκε αρκετα ( οπισθιος ψηλος grade 1). Δοξασι ο ΘΕΟΣ ολα καλα!!εχω αρχισει και το νιωθω πολυ!! ??❤❤

αντε και στα δικα μας εμεις που δεν εχουμε κανει ακομα την εξεταση και αργουμε! μπραβο γωγω!!!! ζηστο τωρα ξεκινα τα ψωνια ?χαλαρωσε και απολαυσε το!!! να την χαιρεστε τη μπεμπουλα σας ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο χειμωνα να εχουμε!! Τι κανετε??

θελω λιγο τα φωτα σας!!

το μηκος τραχηλου σας ποσο ειναι?? Κοιτουσα τα χαρτια μου και ειδα οτι ο τραχηλος μου ηταν 3.2 κ εχει παει 2.8 . εχω ανησυχησει λιγο..!! απο οτι βλεπω εχει μικρυνει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η γωγω γωγω είπε:

καλο χειμωνα να εχουμε!! Τι κανετε??

θελω λιγο τα φωτα σας!!

το μηκος τραχηλου σας ποσο ειναι?? Κοιτουσα τα χαρτια μου και ειδα οτι ο τραχηλος μου ηταν 3.2 κ εχει παει 2.8 . εχω ανησυχησει λιγο..!! απο οτι βλεπω εχει μικρυνει!!

Γιατί βρε γλυκιά Γωγούλα καλό Χειμωνα από τωρα;;; Αν και ο φετινός χειμώνας θα είναι τόσο ιδιαίτερος που η ευχή είναι πάνω από καλοδεχούμενη! 

Εμένα ο τραχηλος είναι 3. Μου φάνηκε μικρός αλλά ο doc είπε ότι απλά τον θελουμε πανω από 2,5. 

 Σου είπε γιατί μπορεί να μειωθηκε η να προσέξεις κάτι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Γιατί βρε γλυκιά Γωγούλα καλό Χειμωνα από τωρα;;; Αν και ο φετινός χειμώνας θα είναι τόσο ιδιαίτερος που η ευχή είναι πάνω από καλοδεχούμενη! 

Εμένα ο τραχηλος είναι 3. Μου φάνηκε μικρός αλλά ο doc είπε ότι απλά τον θελουμε πανω από 2,5. 

 Σου είπε γιατί μπορεί να μειωθηκε η να προσέξεις κάτι;

γειαα σου γλυκια μου❤❤

εμας εδω κρητη ξεκινησε να βρεχει σημερα!! κ ειναι τοσο ωραιααα!!!

δεν μου ειπε κατι ανησυχητικο για τον τραχηλο.. Μου ειπε απλα οτι ειναι ολα καλα!! και οτι η μπεμπα αναπτυσεται πολυ καλα!! Τον τραχηλο δεν τον μετρησαμε κολπικα,αλλα απο την κοιλια!! Αχ τωρα τι να πωωω?? εγω απλα κοιτουσα την Αυχενικη (που ηταν 3,2) και τη Β' Επιπεδου (που ηταν 2,8).. ???  Τη Δευτερα που εχω ραντεβου με το γιατρο μου θα τον βαλω να μου τον μετρησει!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η γωγω γωγω είπε:

γειαα σου γλυκια μου❤❤

εμας εδω κρητη ξεκινησε να βρεχει σημερα!! κ ειναι τοσο ωραιααα!!!

δεν μου ειπε κατι ανησυχητικο για τον τραχηλο.. Μου ειπε απλα οτι ειναι ολα καλα!! και οτι η μπεμπα αναπτυσεται πολυ καλα!! Τον τραχηλο δεν τον μετρησαμε κολπικα,αλλα απο την κοιλια!! Αχ τωρα τι να πωωω?? εγω απλα κοιτουσα την Αυχενικη (που ηταν 3,2) και τη Β' Επιπεδου (που ηταν 2,8).. ???  Τη Δευτερα που εχω ραντεβου με το γιατρο μου θα τον βαλω να μου τον μετρησει!!?

γωγω εσυ που εκανες β επιπεδου για πες μας να ξερουμε, ειναι μονο υπερηχος ή και αιμα οπως ηταν στην Αυχενική που ειχε και papp a? και επισης ποση ωρα διήρκησε και αν θυμασαι περιπου κοστος. αυτα τα ολίγα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

γωγω εσυ που εκανες β επιπεδου για πες μας να ξερουμε, ειναι μονο υπερηχος ή και αιμα οπως ηταν στην Αυχενική που ειχε και papp a? και επισης ποση ωρα διήρκησε και αν θυμασαι περιπου κοστος. αυτα τα ολίγα ?

Υπέρηχος ηταν μόνο ... κοιλιακος κατα βάση αλλα μου έκανε και κολπίκο ... κανένα μισάωρο κράτησε όλη η εξέταση και πλήρωσα 130€!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nala_89 είπε:

Υπέρηχος ηταν μόνο ... κοιλιακος κατα βάση αλλα μου έκανε και κολπίκο ... κανένα μισάωρο κράτησε όλη η εξέταση και πλήρωσα 130€!!

Κολπικο γτ??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Κολπικο γτ??? 

για τον τράχηλο λογικα. αν εχεις ουρησει δεν γινεται σωστη μετρηση του τραχηλου υπερηχογραφικα οποτε κανεις την εξεταση κολπικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

για τον τράχηλο λογικα. αν εχεις ουρησει δεν γινεται σωστη μετρηση του τραχηλου υπερηχογραφικα οποτε κανεις την εξεταση κολπικα

Για τον τράχηλο μου είπε... μη φανταστεις κατι ιδιαίτερο... ούτε 5 λεπτά δε κράτησε αυτή γ διαδικασία ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Nala_89 είπε:

Για τον τράχηλο μου είπε... μη φανταστεις κατι ιδιαίτερο... ούτε 5 λεπτά δε κράτησε αυτή γ διαδικασία ... 

Μπλιαχ. Δεν μου έκανε στο πρώτο μου παιδί ευτυχώς. Ελπίζω ούτε τώρα. ???

Αντε με το καλό κορίτσι μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@γωγω γωγω μου μην ψάχνεις με αριθμούς ακριβώς, γιατι η πορεία της κάθε μιας μας διαφέρει.. Πάντως κι εμένα είναι πάνω από 3..υπερηχογραφικα μου τον κοίταξε.. Η προηγούμενη γιατρος μου τον κοιτούσε κολπικα θυμάμαι.. Καλα που άλλαξα γιατρο δηλαδή..

Όσο για τη Β επιπέδου, αυτή τη φορά την ευχαριστήθηκα.. 100 ευρω μόνο, απο πιστοποιημενο γιατρο (τους βρίσκετε και στο ίντερνετ στην επίσημη σελίδα που λέει τους πιστοποιημενους γιατρούς παγκοσμίως) και πάνω από μισή ώρα, λεπτομερεστατη εξέταση.. Αυτά τα λέω γιατί την προηγούμενή μου φορά, η Β επιπέδου είχε γίνει σε ιδιωτική κλινική, από γιατρό που τελικά είναι πιστοποιημενος μόνο για αυχενική διαφάνεια και ζητάει 250 ευρώ με απόδειξη, 150 χωρις.. Και 10 λεπτά με το στανιο είχε κρατήσει μόνο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

@γωγω γωγω μου μην ψάχνεις με αριθμούς ακριβώς, γιατι η πορεία της κάθε μιας μας διαφέρει.. Πάντως κι εμένα είναι πάνω από 3..υπερηχογραφικα μου τον κοίταξε.. Η προηγούμενη γιατρος μου τον κοιτούσε κολπικα θυμάμαι.. Καλα που άλλαξα γιατρο δηλαδή..

Όσο για τη Β επιπέδου, αυτή τη φορά την ευχαριστήθηκα.. 100 ευρω μόνο, απο πιστοποιημενο γιατρο (τους βρίσκετε και στο ίντερνετ στην επίσημη σελίδα που λέει τους πιστοποιημενους γιατρούς παγκοσμίως) και πάνω από μισή ώρα, λεπτομερεστατη εξέταση.. Αυτά τα λέω γιατί την προηγούμενή μου φορά, η Β επιπέδου είχε γίνει σε ιδιωτική κλινική, από γιατρό που τελικά είναι πιστοποιημενος μόνο για αυχενική διαφάνεια και ζητάει 250 ευρώ με απόδειξη, 150 χωρις.. Και 10 λεπτά με το στανιο είχε κρατήσει μόνο.. 

250????????ντροπή. Εδώ 150 παίρνουν. Κρατάει αρκετή ώρα. Με απόδειξη κανονικά. Έχουν ιατρεία οι γιατροί που κάνουν β επιπέδου. Στα ιατρεία τους. Ειδικά φτιαγμένα γι αυτό το θέμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

250????????ντροπή. Εδώ 150 παίρνουν. Κρατάει αρκετή ώρα. Με απόδειξη κανονικά. Έχουν ιατρεία οι γιατροί που κάνουν β επιπέδου. Στα ιατρεία τους. Ειδικά φτιαγμένα γι αυτό το θέμα. 

Άσε άσε... Και ξέρεις τι δουλειά έχει ο κερατάς; με ειχε στείλει εκεί η προηγούμενη γιατρος μου.. Ηταν φιλαράκια.. Αυτός που έχω τώρα είναι αστέρι.. Κάνει και αυχενική, β επιπέδου και ντοπλερ.. Και έχει λογικές τιμές.. 100 ευρω τώρα μου πήρε στη Β επιπέδου και με απόδειξη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η xara1 είπε:

γωγω εσυ που εκανες β επιπεδου για πες μας να ξερουμε, ειναι μονο υπερηχος ή και αιμα οπως ηταν στην Αυχενική που ειχε και papp a? και επισης ποση ωρα διήρκησε και αν θυμασαι περιπου κοστος. αυτα τα ολίγα ?

130 ευρω.. κανα μισαωρο γιατι ηταν σε καταλληλη θεση!! οχι μονο υπερηχος!! αντεε με το καλο και σε σενα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε  ρε κορίτσια??? Εγώ σε δύο βδομάδες έχω να κάνω β  επιπέδου... ?? Να ρωτήσω  κάτι άσχετο..  Καπνίζει καμία  από εσάς?????? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Μαριζακι είπε:

Τι κάνετε  ρε κορίτσια??? Εγώ σε δύο βδομάδες έχω να κάνω β  επιπέδου... ?? Να ρωτήσω  κάτι άσχετο..  Καπνίζει καμία  από εσάς?????? 

Εγω δεν καπνίζω.. Κάπνιζα πριν την εγκυμοσύνη, το έκοψα χωρίς δεύτερη σκέψη.. Αν καπνίζεις κοπέλα μου, προσπάθησε να το κόψεις.. Θες να μας πεις τι σε απασχολεί; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...