Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια Ιανουαριου/ Φεβρουαριου 2019!!!


Recommended Posts

στις On 28/7/2018 at 3:01 ΜΜ, ο/η Μελούλα είπε:

παρε ενα τηλ το γιατρο καλυτερα..αφου εκανε στην πρωτη θα κανει βεβαια..ποσο εισαι;

Είμαι 9η εβδομάδα. Ναι έβαλα λίγο Βολταρεν. 

Συγνώμη που δεν απάντησα νωρίτερα είμαι χάλια ρε συ με εμετούς. Έκλαιγα πριν... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/7/2018 at 1:24 ΜΜ, ο/η Μελούλα είπε:

Χαχαχαχαχα τι να κάνουμε αυτές είμαστε ?

Τρελομαμαδεεεεςςςςς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Κοριτσια να σας ξεμπερδεψω; καποιοι γιατροι θεωρουν οτι η εγκυμοσυνη ειναι 42 βδομαδες! οποτε τα μαθηματικα τους ειναι αλλιως ομως το σχεδον καθολικα σωστο ειναι αυτο που αναρτησατε και αν και το εχω ξανα αναρτησει θα το ξανα γραψω ολο εδω γιατι με ενοχλει απιστευτα οτι ολοκληροι γιατροι δεν ξερουν να κανουν τα σωστα μαθηματικα.

1ος μηνας 4 βδ
2ος μηνας 8βδ
3ος μηνας 13βδ (13 +3 ουσιαστικα κλεινουμε το 1ο τριμηνο)
4ος μηνας 17βδ
5ος μηνας 21βδ
6ος μηνας 26βδ(οποτε στο τριτο τριμηνο μπαινουμε στην 27η εβδομαδα)
7ος μηνας 30βδ
8ος μηνας 35βδ
9ος μηνας 40βδ
Επισης μια αλλη διαφορα ειναι οτι οι παλιες πχ η μαμα μου λεει "εκλεισες τον 7ο" ενω εγω θα πω "ειμαι στον 8ο" τεχνικη λεπτομερεια και αυτο και ειναι και τα δυο σωστα.
Αλλιως παιρνεις την ΠΗΤ σου και αφαιρεις απο εκει πχ. ΠΗΤ 30/9 αρα καθε τελος του μηνα περιπου αλλαζεις μηνα, τοσο απλα.

Α γεια σου..αλλά και πάλι, να είναι η άλλη 15+ και να λέει "είμαι 3ων μηνων", ε δεν το δέχεται η κοιλιά μου πώς να το κάνουμε; ?

Καλά πέρα από την πλάκα, αυτές να ήταν οι έννοιες μας όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Irene_D είπε:

Η εξέταση αυτή βγήκε μια χαρά .. δυστυχώς όμως η τιμή της προθρομβινης δεν ήταν το ίδιο καλή.. δεν τις γλύτωσα τις ενεσουλες.. ξεκινάω από αύριο κι έχω αγχωθεί.. πφφφφ

Κανάτα τον πλήρη έλεγχο ; Η

μονο την df508?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Irene_D είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες και τα μωράκια τους!!! Τελικά το μωρό μας είναι κοριτσάκι ? πάλι μας δυσκόλεψε .. κοιμόταν του καλού καιρού.. τι την σκουνταγε η γιατρός , τι γλυκο που έφαγα.. Χαχαχα Ε με τα πολλά την ξυπνήσαμε τη σκατουλα.. κορίτσια είμαι πολύ συγκινημένη.. θα μπορώ να της απευθύνομαι πλέον γνωρίζοντας το γένος.. Χαχαχαχα 

οποτε στο σπίτι θα είμαστε 2-2 

ο άντρας μου και ο σκύλος μου είναι βεβαίως αγόρια και η μικρή μας θα φέρει ισορροπία.. Είμαι ευτυχισμένη και τώρα θέλω πιο πολυ να περάσει ο καιρός να την αγκαλιάσω... πολύ μελο Ε;;;

Τέλεια!! Με το καλό!! Πλάκα κάνεις;; Όσο μελό θες γίνε..δικαιωμα σου κορίτσι μου!! 

Πότε έχεις πητ; 

Πείτε μου κι άλλες, ωστε να φτιάξω τη λίστα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημεραα!!

να πω κι εγω κατι γιατι εψω μπερδευτει..

Δηλαδη εγω τωρα ειμαι 14+3 εχω μπει στο 2ο τριμηνο??

και καθε 24 αλλαζω μηνα.. Δηλαδη εχω μπει στο 4ο??  αχ εχω μπερδευτει πολυ..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Irene_D είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες και τα μωράκια τους!!! Τελικά το μωρό μας είναι κοριτσάκι ? πάλι μας δυσκόλεψε .. κοιμόταν του καλού καιρού.. τι την σκουνταγε η γιατρός , τι γλυκο που έφαγα.. Χαχαχα Ε με τα πολλά την ξυπνήσαμε τη σκατουλα.. κορίτσια είμαι πολύ συγκινημένη.. θα μπορώ να της απευθύνομαι πλέον γνωρίζοντας το γένος.. Χαχαχαχα 

οποτε στο σπίτι θα είμαστε 2-2 

ο άντρας μου και ο σκύλος μου είναι βεβαίως αγόρια και η μικρή μας θα φέρει ισορροπία.. Είμαι ευτυχισμένη και τώρα θέλω πιο πολυ να περάσει ο καιρός να την αγκαλιάσω... πολύ μελο Ε;;;

ααα να το χαιρεστε το κοριτσάκι σας! μπραβο που καταφερατε και ειδατε! μακαρι να μπορέσουμε να μαθουμε και εμεις τη πεμπτη!!τι γλυκο εφαγες και δεν ξυπναγε η υπναρου, ηταν σοκολατενιο? ?? και εγω με τον αντρα μου αυτο λεμε και γελαμε, εκείνος αντρας, ο σκυλακος μας αντρας, ο γατουλης μας αντρας ? εχουμε γεμισει @@ακια χαχαχαχα αν κανουμε κοριτσακι θα ερθει μια μικρη ισορροπία ? ποσο ησουν εχθες που καταφερατε και ειδατε?? εγω τη πεμπτη θα ειμαι 15w1d

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

κοριτσια καλημεραα!!

να πω κι εγω κατι γιατι εψω μπερδευτει..

Δηλαδη εγω τωρα ειμαι 14+3 εχω μπει στο 2ο τριμηνο??

και καθε 24 αλλαζω μηνα.. Δηλαδη εχω μπει στο 4ο??  αχ εχω μπερδευτει πολυ..!!

καλα ασε εμεις θα μπουμε στον μηνα και δεν θα το ξερουμε ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Μελούλα είπε:

Τέλεια!! Με το καλό!! Πλάκα κάνεις;; Όσο μελό θες γίνε..δικαιωμα σου κορίτσι μου!! 

Πότε έχεις πητ; 

Πείτε μου κι άλλες, ωστε να φτιάξω τη λίστα..

12/01 ΠΗΤ ΚΟΡΙΤΣΑΡΟΣ!!

Καλημερα σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

ααα να το χαιρεστε το κοριτσάκι σας! μπραβο που καταφερατε και ειδατε! μακαρι να μπορέσουμε να μαθουμε και εμεις τη πεμπτη!!τι γλυκο εφαγες και δεν ξυπναγε η υπναρου, ηταν σοκολατενιο? ?? και εγω με τον αντρα μου αυτο λεμε και γελαμε, εκείνος αντρας, ο σκυλακος μας αντρας, ο γατουλης μας αντρας ? εχουμε γεμισει @@ακια χαχαχαχα αν κανουμε κοριτσακι θα ερθει μια μικρη ισορροπία ? ποσο ησουν εχθες που καταφερατε και ειδατε?? εγω τη πεμπτη θα ειμαι 15w1d

Σε ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου!! Κι εσυ να χαίρεσαι το μωράκι σου! 16w 2d εχθες.. έφαγα λουκουμά.. μετά μου έδωσε η γιατρός μια μπάρα σοκολατένια κι έτσι ξύπνησε.. όποτε φάε κάτι σοκολατένιο κι εσυ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Souko είπε:

Κανάτα τον πλήρη έλεγχο ; Η

μονο την df508?

Ναι κοπέλα μου, αυτή κάναμε .. τη df508.. δεν είναι ο πλήρης έλεγχος Ε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, σήμερα θα ξεκινήσω τις αντιπηκτικές κι έχω αγχωθεί.. φανταστείτε όταν μου παίρνουν αίμα κοιτάω από την άλλη.. πως θα τα καταφέρω;; Ο άντρας μου θέλει να μου τις κάνει αλλά εγώ λεω για αρχή να απευθυνθώ στον φαρμακοποιό μας.. τι λέτε;; Και σε ποιο σημείο πιστεύετε ποναει λιγότερο; Όπου έχει λίπος είπε η γιατρός.. μπρατσακι, κοιλιά κάτω απο τον αφαλό η γλουτο;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου!! Κι εσυ να χαίρεσαι το μωράκι σου! 16w 2d εχθες.. έφαγα λουκουμά.. μετά μου έδωσε η γιατρός μια μπάρα σοκολατένια κι έτσι ξύπνησε.. όποτε φάε κάτι σοκολατένιο κι εσυ ?

λουκουμά εφαγε λεει ? εμ για αυτο δεν ξυπνούσε το κοριτσι! σοκολατενιο πρεπει να ειναι αυτο που θα φας!!! η σοκολατα τα ξυπναει . ευχαριστω για τις ευχες!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Irene_D είπε:

Κορίτσια, σήμερα θα ξεκινήσω τις αντιπηκτικές κι έχω αγχωθεί.. φανταστείτε όταν μου παίρνουν αίμα κοιτάω από την άλλη.. πως θα τα καταφέρω;; Ο άντρας μου θέλει να μου τις κάνει αλλά εγώ λεω για αρχή να απευθυνθώ στον φαρμακοποιό μας.. τι λέτε;; Και σε ποιο σημείο πιστεύετε ποναει λιγότερο; Όπου έχει λίπος είπε η γιατρός.. μπρατσακι, κοιλιά κάτω απο τον αφαλό η γλουτο;;;

ασε παιδι μου τον αντρα σου να στις κανει δεν ειναι τιποτα. γιατι να παιδευεσαι να πηγαινεις συνεχεια φαρμακειο? στο μπουτακι καντες. εγω στη κοιλια δεν θα μπορούσα, ειναι ψυχολογικο επειδη εκει ειναι το μωρακι. στα μπουτάκια μια χαρα θα ειναι ουτε θα πονεσεις ουτε τίποτα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Χαχαχα κι εμείς έχουμε θηλυκό σκυλάκι και αγόρι στην κοιλιά! Ετσι, για τις ισορροπίες!

αα μια χαρα τα τακτοποιήσατε και εσεις ? εμας αν ειναι αγορακι θα πηξω στην τεστοστερόνη  με 4 αντρες ?χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Irene_D Κοριτσάρα με τον κορίτσαρο! Κι εγώ κάνω τις innohep, από την αρχή. Όσο περνάει ο καιρός αποφεύγω την κοιλιά γιατί έχει τσιτώσει και δεν μπορώ να διπλώσω το δέρμα για υποδόρια χορήγηση. Άσε που μου κάνει και μελανιές. Το πιο εύκολο είναι στο μπούτι αν τις κάνεις μόνη σου. Αν μου τις κάνει ο άντρας μου εμένα το καλύτερό μου είναι στην μέση στα πλαινά και πίσω, πάνω από τη λεκάνη, εκεί που νόμιζα ότι δεν είχα λίπος αλλά τελικά έχω ? και δεν πονάει καθόλου!

Μπορείς να πας την πρώτη φορά στο φαρμακείο να σου δείξουν και μετά δεν είναι τίποτα. Καλέ καμία σχέση με αιμοληψία, τι το συζητάς;

Και δεν κατάλαβα γιατί σου τις έδωσαν. Έκανες εξατάσεις για θρομβοφιλία; Καπνίζεις καθόλου στην εγκυμοσύνη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση... βοήθησες πολύ!!! Έκανα εξέταση θρομβοφιλιας και η τιμή της προθρομβινης , νομίζω, δε βγήκε καλή..  όσο για το κάπνισμα κάνω 2-3 την ημέρα.. δεν κατάφερα να το κόψω τελείως.. λες να παίζει ρόλο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α μαλιστα! Γενικά το κάπνισμα θεωρειται επιβαρυντικος παραγοντας για θρομβωσεις αλλα νομίζω 2-3 την ημερα δεν θεωρειται κάπνισμα

Οπότε κάνε τις ενεσουλες σου να είσαι καλυμμενη

Εγώ είδα στο ύπνο μου ότι κάπνιζα και ότι με έπιασε στα πράσα η αιματολογος και μου είπε α έτσι εισαι; θα σου αυξησω τη δοση! Οπως καταλαβαινεται αρχισαν τα σουρεάλ όνειρα! Εσείς βλέπετε πιο έντονα όνειρα στην εγκυμοσυνη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Α μαλιστα! Γενικά το κάπνισμα θεωρειται επιβαρυντικος παραγοντας για θρομβωσεις αλλα νομίζω 2-3 την ημερα δεν θεωρειται κάπνισμα

Οπότε κάνε τις ενεσουλες σου να είσαι καλυμμενη

Εγώ είδα στο ύπνο μου ότι κάπνιζα και ότι με έπιασε στα πράσα η αιματολογος και μου είπε α έτσι εισαι; θα σου αυξησω τη δοση! Οπως καταλαβαινεται αρχισαν τα σουρεάλ όνειρα! Εσείς βλέπετε πιο έντονα όνειρα στην εγκυμοσυνη;

α καλα είσαι...τα ονειρα που βλεπω εγω τωρα που ειμαι εγκυος μπορει να τα παρει ο ταραντίνο και να μεγαλουργήσει! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

α καλα είσαι...τα ονειρα που βλεπω εγω τωρα που ειμαι εγκυος μπορει να τα παρει ο ταραντίνο και να μεγαλουργήσει! ?

Άντε! Για πες, για πες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Irene_D είπε:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση... βοήθησες πολύ!!! Έκανα εξέταση θρομβοφιλιας και η τιμή της προθρομβινης , νομίζω, δε βγήκε καλή..  όσο για το κάπνισμα κάνω 2-3 την ημέρα.. δεν κατάφερα να το κόψω τελείως.. λες να παίζει ρόλο;;

Εγώ δεν καπνίζω εδώ και 4 χρόνια αλλά είχα ρωτήσει τον γιατρό μου και μου είπε πως αν καπνίζεις 2-3 τη μέρα όπως είπες το παιδί μέχρι να γεννηθεί είναι σαν να έχει καπνίσει 800 τσιγάρα περίπου γιατί δεν μπορεί να εισπνευσει και να εκπνεύσει όπως εμείς και έτσι απορροφά όλη την νικοτίνη χωρίς να μπορεί να την αποβάλλει..Επίσης κάπου είχα δει ένα βιντεάκι πως το παιδάκι στην μητρα όταν καπνίζει η γυναίκα προσπαθεί να κρυφτεί σαν να φοβάται βάζει τα χεράκια του μπροστά..είναι κρίμα λοιπόν για μια κακιά συνήθεια να κάνουμε τόσο κακό στο παιδάκι μας .Εκτός του ότι μπορεί να έχεις πρόωρο τοκετό.. αν το κόψεις θα δεις και εσύ η ίδια πόσο πιο ωραία θα αισθάνεσαι μετά από λίγο καιρό.. εγώ πάντως μετά από 4 χρόνια μπορώ να σου πω πως μου βρωμάει απίστευτα και απορώ γιατί κάπνιζα..στα λέω αυτά για το καλό σου και του παιδιού σου..τίποτα δεν είναι ακατόρθωτο αν το θες..♡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Είμαι 9η εβδομάδα. Ναι έβαλα λίγο Βολταρεν. 

Συγνώμη που δεν απάντησα νωρίτερα είμαι χάλια ρε συ με εμετούς. Έκλαιγα πριν... 

Ωχ βρε κορίτσι μου... περαστικά..κάνε υπομονή, σχεδόν όλες το περάσαμε σε αυτή τη φάση..ρωτα το γιατρό σου για αντιεμετικο που δίνουν στην εγκυμοσύνη, μην παιδευεσαι τόσο πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η γωγω γωγω είπε:

κοριτσια καλημεραα!!

να πω κι εγω κατι γιατι εψω μπερδευτει..

Δηλαδη εγω τωρα ειμαι 14+3 εχω μπει στο 2ο τριμηνο??

και καθε 24 αλλαζω μηνα.. Δηλαδη εχω μπει στο 4ο??  αχ εχω μπερδευτει πολυ..!!

Μόλις έφυγες από το επικίνδυνο πρώτο τρίμηνο, ναι!!! Και είσαι μόλις στην αρχή του τέταρτου μήνα!! Congrats!!!

Γράψε μου πητ γιατί δεν τη βρίσκω ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...