Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια Ιανουαριου/ Φεβρουαριου 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 38 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

μαζι την περιμενουμε την Αυχενική μας, την ιδια μερα!εχω αγχος φουλ αλλα προσπαθω να σκεφτομαι θετικα. προχθες εκανα αρκετες δουλειες και εχω πονους που αυξομειωνονται. σημερα εχω ραντεβου στον γιατρο και περιμενω να περασει η ωρα να παω να δω οτι ολα ειναι καλα και οτι ειναι ενταξει το μωρακι μας για να ηρεμησω

μα χαρα θα ειναι το φασολακι σου..!!

μην αγχωνεσαι.. εχω εχω τρομερες αναγουλες και εμετους..!! κ αφορητους πονους στο στομαχι.. ασταα να πανε..περιμενω κ εγω να παω πως κ πως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η γωγω γωγω είπε:

μα χαρα θα ειναι το φασολακι σου..!!

μην αγχωνεσαι.. εχω εχω τρομερες αναγουλες και εμετους..!! κ αφορητους πονους στο στομαχι.. ασταα να πανε..περιμενω κ εγω να παω πως κ πως.

εγω τη βγαζω με τοστ και μακαρονια. τα περισσοτερα φαγητα με αηδιαζουν και που τα σκεφτομαι σκεψου ?? εσυ ποτε θα πας για υπερηχο να δεις το μωρακι? την Αυχενική που θα την κανεις αληθεια??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η xara1 είπε:

εγω τη βγαζω με τοστ και μακαρονια. τα περισσοτερα φαγητα με αηδιαζουν και που τα σκεφτομαι σκεψου ?? εσυ ποτε θα πας για υπερηχο να δεις το μωρακι? την Αυχενική που θα την κανεις αληθεια??

στης 19/07..

θελω κι εγω να το δω το μικρουλι μ.!!

σε εξειδικευμενο γιατρο θα παω που ασχολειται μονο με αυχενικες κ β' επιπεδου..

τι ωρα εχεις ραντεβου με το γιατρο σ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

04/01 ChristineK

05/01 Antelope & Akrivoul

10/01 Rena88 

12/01 Irene_D

13/01  Μελούλα 

14/01 zwoulini

15/01 Nala89 & Hope25

17/01 gwgaki

18/01 Erka 

19/01 Tral & Maraki_Tk 

23/01 xara1 

28/01 Souko & γωγω γωγω 

31/01 asda 

11/02 @eirini@ 

17/02 Niki co

Μια πρόχειρη λίστα από τις αναμενόμενες ημερομηνίες.. αν έχω ξεχάσει κάποια ας ξαναστειλει Πητ γιατί σε μερικές δεν βρήκα.. και σιγά σιγά θα συμπληρώνουμε και το φύλο.. 

Επεξεργάστηκε από asda
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η γωγω γωγω είπε:

στης 19/07..

θελω κι εγω να το δω το μικρουλι μ.!!

σε εξειδικευμενο γιατρο θα παω που ασχολειται μονο με αυχενικες κ β' επιπεδου..

τι ωρα εχεις ραντεβου με το γιατρο σ?

ενταξει πηγα και ειναι ολα καλα! ειχα τρελαθεί απο το αγχος. ρε συ τι αγχος ειναι αυτο που εχουμε? κατα τα αλλα η εγκυμοσυνη λενε ειναι η ωραιοτερη περιοδος για τη μητερα. μας δουλεύουν ? τωρα θα ξανα παω στις 16 Ιουλίου στο μητερα. ευχομαι να πανε ολα καλα σε ολες μας ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η asda είπε:

04/01 ChristineK

05/01 Antelope & Akrivoul

13/01  Μελούλα 

14/01 Rena88 & zwoulini

15/01 Nala89 & Hope25

17/01 gwgaki

18/01 Erka 

19/01 Tral & Maraki_Tk 

28/01 Souko & γωγω γωγω 

31/01 asda 

11/02 @eirini@ 

17/02 Niki co

Μια πρόχειρη λίστα από τις αναμενόμενες ημερομηνίες.. αν έχω ξεχάσει κάποια ας ξαναστειλει Πητ γιατί σε μερικές δεν βρήκα.. και σιγά σιγά θα συμπληρώνουμε και το φύλο.. 

εγω 23/01  ? ευχομαι να πανε ολα τελεια σε ολες μας!! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας, εγώ βάσει περιόδου έχω ΠΗΤ 20/01 αλλά βάσει τελευταίου υπερήχου 12/01..

Το Σάββατο που θα κάνουμε αυχενική θα οριστικοποιηθεί η ημερομηνία..

Βάλε με κι εμένα @asda  μου ❤️❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/7/2018 at 5:05 ΜΜ, ο/η Antelope είπε:

Καλώς ήρθες @Akrivoul! Μας φέρνεις και μια πρωτια: η μπέμπα σου είναι το πρώτο μωράκι της παρέας για το οποίο ξέρουμε επισημα φύλο! Να σε ρωτήσω, τι είδους πόνους είχες και πήγες κλινικη; Σαν περιόδου συνεχόμενα ή σουβλιες; Όλα καλα να σου πάνε μέχρι τέλους! Έχουμε ίδια ΠΗΤ

 

Ελπίζω να σας φέρω γούρι....Οι πόνοι μου μοιάζουν με αυτούς που ειχα στην περίοδο. Είναι έντονοι σε σημείο που έχω τάση για εμετό και διπλωνομαι στα δυο. Κρατάνε κάνα τέταρτο και φεύγουν. Ελπίζω σύντομα να περάσουν γιατί και κρεβάτι και πόνοι δεν αντέχεται.

Πάντως κορίτσια στην περίπτωση μου, ήμουν τυχερή που δεν άκουσα και πήγα στη κλινική. Αν περίμενα να δω αίμα δεν ξέρω τι κατάληξη θα είχαμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/7/2018 at 4:12 ΜΜ, ο/η Μελούλα είπε:

Επειδή είδα ότι ψάχνεστε με την ημερομηνία της αυχενικής 11-13 εβδομάδα λένε και απλά χρειάζεται να είναι το μωρό πάνω από 6 εκ. Αυτό..αν υπάρχει αυτή η προϋπόθεση γίνεται κανονικά.

Εγώ πήγα για την Αυχενική όταν ήμουν 11+5 και η μπέμπα ήταν 5.1 εκ.

Μου είχε πει ο γυναικολόγος κάποιες ημερομηνίες που θεωρούνταν οι καλύτερες.

Μια χαρά φάνηκε η μπέμπα και μπόρεσε η εμβρυολογος να πάρει όλες τις μετρήσεις που χρειαζόταν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Akrivoul είπε:

Εγώ πήγα για την Αυχενική όταν ήμουν 11+5 και η μπέμπα ήταν 5.1 εκ. 

Μου είχε πει ο γυναικολόγος κάποιες ημερομηνίες που θεωρούνταν οι καλύτερες. 

Μια χαρά φάνηκε η μπέμπα και μπόρεσε η εμβρυολογος να πάρει όλες τις μετρήσεις που χρειαζόταν.

Άντε βρε! Και στο βρήκε και το φύλο τόσο μικρούλι; Κι εγώ 11+5 έκανα και ήταν 5,5εκ. Όλες τις μετρήσεις τις έκανε χωρίς δυσκολία, αλλά δεν μπορούσε να δει φύλο. Είπε μάλλον κορίτσι κι εμένα αλλά με πολύ μεγάλη επιφύλαξη. Εγώ του μιλάω σαν κοριτσάκι ήδη, ελπίζω να μην αλλάξει στην πορεία χαχαχαχα

Άσε που αν έχουμε κορίτσια επιβεβαιώνουμε και τη μαντάμ Ζαίρα, δηλαδή τη  @Μελούλα μας!

Πρώτο σου παιδάκι είναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antelope είπε:

Άντε βρε! Και στο βρήκε και το φύλο τόσο μικρούλι; Κι εγώ 11+5 έκανα και ήταν 5,5εκ. Όλες τις μετρήσεις τις έκανε χωρίς δυσκολία, αλλά δεν μπορούσε να δει φύλο. Είπε μάλλον κορίτσι κι εμένα αλλά με πολύ μεγάλη επιφύλαξη. Εγώ του μιλάω σαν κοριτσάκι ήδη, ελπίζω να μην αλλάξει στην πορεία χαχαχαχα

Άσε που αν έχουμε κορίτσια επιβεβαιώνουμε και τη μαντάμ Ζαίρα, δηλαδή τη  @Μελούλα μας!

Πρώτο σου παιδάκι είναι;

Το πρώτο μας είναι....δεν ήταν 100% σίγουρη αλλά χτες που πήγαμε στην κλινική μας το είπαν σίγουρα.

Να σου πω την αλήθεια εγώ πίστευα οτι θα είναι κορίτσι από την αρχή, ενώ οι γύρω μου όλοι έλεγαν αγόρι.Ηταν και σίγουροι φαντάσου και όταν τους είπαμε κορίτσι σαν να απογοητεύτηκαν....χαχα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Άντε βρε! Και στο βρήκε και το φύλο τόσο μικρούλι; Κι εγώ 11+5 έκανα και ήταν 5,5εκ. Όλες τις μετρήσεις τις έκανε χωρίς δυσκολία, αλλά δεν μπορούσε να δει φύλο. Είπε μάλλον κορίτσι κι εμένα αλλά με πολύ μεγάλη επιφύλαξη. Εγώ του μιλάω σαν κοριτσάκι ήδη, ελπίζω να μην αλλάξει στην πορεία χαχαχαχα

Άσε που αν έχουμε κορίτσια επιβεβαιώνουμε και τη μαντάμ Ζαίρα, δηλαδή τη  @Μελούλα μας!

Πρώτο σου παιδάκι είναι;

εγω του μιλαω μια σαν να ειναι αγορακι μια σαν να ειναι κοριτσακι ?? τρελαααα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

εγω του μιλαω μια σαν να ειναι αγορακι μια σαν να ειναι κοριτσακι ?? τρελαααα ?

Εμείς πριν μάθουμε το φύλο το φωνάζαμε μιτσουλακι, δλδ μικρό.....ο άντρας μου χαϊδευτικά με φωνάζει μιτσό,επομένως ήταν λογικό το μωρό να είναι μιτσουλακι....χαχαχα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Akrivoul είπε:

Εμείς πριν μάθουμε το φύλο το φωνάζαμε μιτσουλακι, δλδ μικρό.....ο άντρας μου χαϊδευτικά με φωνάζει μιτσό,επομένως ήταν λογικό το μωρό να είναι μιτσουλακι....χαχαχα

 

Καλοοοο χεχε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια ξέρει καμία σας τι αντηλιακό μπορούμε να βάλουμε που να ενδείκνυται για εγκυους; πρόσωπο και σώμα...θα ρωτήσω και τον γιατρό την Τετάρτη αλλά να πάρω καμία γνώμη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Hope25 είπε:

Βρε κορίτσια ξέρει καμία σας τι αντηλιακό μπορούμε να βάλουμε που να ενδείκνυται για εγκυους; πρόσωπο και σώμα...θα ρωτήσω και τον γιατρό την Τετάρτη αλλά να πάρω καμία γνώμη.. 

Καλημέραααααα!!! Οχι, δεν ξέρω δυστυχώς. Απο οτι εχω ακουσει τα μωρουδιστικα χεχε πρεπει να ρωτησω κι εγώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Hope25 είπε:

Βρε κορίτσια ξέρει καμία σας τι αντηλιακό μπορούμε να βάλουμε που να ενδείκνυται για εγκυους; πρόσωπο και σώμα...θα ρωτήσω και τον γιατρό την Τετάρτη αλλά να πάρω καμία γνώμη.. 

Γενικότερα ξέρω ότι καλό είναι να μην σε βλέπει ο ήλιος και πόσο μάλλον την κοιλίτσα. Θεωρώ όμως ότι ένα φαρμακευτικό αντηλιακό μπορεί να κάνει μια χαρά την δουλειά του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Hope25 είπε:

Βρε κορίτσια ξέρει καμία σας τι αντηλιακό μπορούμε να βάλουμε που να ενδείκνυται για εγκυους; πρόσωπο και σώμα...θα ρωτήσω και τον γιατρό την Τετάρτη αλλά να πάρω καμία γνώμη.. 

Τσέκαρε αν θες το Sun screen της  frezyderm. Το είχα πρωτοδοκιμασει στην προηγούμενη εγκυμοσύνη και δεν το αλλάζω πλέον. Κυρίως λόγω της υφής του. Δες όμως και τι θα σου πει ο γιατρός. Εμενα αυτό που το είχε προτείνει η φαρμακοποιός μου. Αλήθεια από σαμπουάν, ενυδατθκες κλπ τα έχετε αλλαξει; εγώ για να είμαι ειλικρινής την προηγούμενη φορά ήμουν πολύ προσεκτική σε αυτά. Τώρα όχι και τόσο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!! Μόλις ήρθα απο το γιατρό κάναμε την αυχενική..όλα τέλεια, 1,5 mm αυχενική, όλα τα όργανα μια χαρά! Μου έφυγαν 100 τόνοι από πάνω μου.. φύλο δεν μας είπε, κάτι είδε όμως, γιατί μας είπε ότι καλύτερα να μας πει με σιγουριά την επόμενη.. κι εγώ φυσικά θα σκάσω, γιατί η επόμενη φορά είναι σε τρεις εβδομάδες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Akrivoul είπε:

Εγώ πήγα για την Αυχενική όταν ήμουν 11+5 και η μπέμπα ήταν 5.1 εκ.

Μου είχε πει ο γυναικολόγος κάποιες ημερομηνίες που θεωρούνταν οι καλύτερες.

Μια χαρά φάνηκε η μπέμπα και μπόρεσε η εμβρυολογος να πάρει όλες τις μετρήσεις που χρειαζόταν.

Καλά εγώ εμβρυολογος δεν είμαι, είπα απλά αυτό που έχω διαβάσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

´Εχει ξεκινήσει κάποια κοπέλα ενυδάτωση στη κοιλιά; έχει ξεκινήσει ήδη μια φαγούρα επειδή αρχίζει και τεντώνει το δέρμα. Ήθελα να πάρω το bio oil αλλά προς το παρών βάζω κάθε βράδυ bepanthol. Εσείς βάζετε κάτι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...