Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια Ιανουαριου/ Φεβρουαριου 2019!!!


Recommended Posts

στις On 12/1/2019 at 9:07 ΠΜ, ο/η ΕΛΛΗ Γ είπε:

Κορίτσια μου εύχομαι τα καλύτερα σε όσες γέννησαν ήδη τα μωράκια τους..να είναι γερά, με την υγεια τους κ με πολύ πολύ αγάπη στ ζωή τους!!!

Συγκινήθηκα πολύ με κάθε ένα  ξεχωριστό "γεννησαμε " που διάβασα..δε μπορώ να πιστέψω οτι φτάσαμε επιτέλους στο τέρμα (εγω οχι ακομα) αυτού του απιθανου ταξιδιού κ δε βλέπω την ώρα να χαϊδέψω και γω τον πριγκιπα μου..να τον δω..να τον γνωρίσω!!

Έλλη Πότε έχεις πητ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/1/2019 at 12:31 ΠΜ, ο/η Hope25 είπε:

Εγώ εκτός απροόπτου κορίτσια μπαίνω για καισαρική την Δευτέρα το πρωί..θα σας γράψω 

Καισαρική τελικά ε; Λόγω θέσης ή μεγέθους; Πέρασες ήδη την ΠΗΤ σου; Με το καλο να τον δεχτείς κοπέλα μου! Περιμένουμε εντυπώσεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημερα!!

Θελω μια βοηθεια!!

Πριν λιγο που πηγα στη τουαλετα εβγαλα κομματια βλεννας σαν ζελε κιτρινομπεζ + εχω λιγα ποναλακια στη μεση! Αυτη η βλεννα ειναι το Τραχηλικο Πωμα που λενε?? γιατι αγχωθηκα!! 

Οποιες απο εσας την εβγαλαν τι χρωμα ειχε?? Και ποτε ξεκινησε ο ΤΟΚΕΤΟΣ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η γωγω γωγω είπε:

Κοριτσια καλημερα!!

Θελω μια βοηθεια!!

Πριν λιγο που πηγα στη τουαλετα εβγαλα κομματια βλεννας σαν ζελε κιτρινομπεζ + εχω λιγα ποναλακια στη μεση! Αυτη η βλεννα ειναι το Τραχηλικο Πωμα που λενε?? γιατι αγχωθηκα!! 

Οποιες απο εσας την εβγαλαν τι χρωμα ειχε?? Και ποτε ξεκινησε ο ΤΟΚΕΤΟΣ??

Κορίτσι μου καλημέρα! Για αρχή μην αγχώνεσαι και κάνε ένα τηλέφωνο στο γιατρό σου να τον ενημερώσεις .. εκείνος σίγουρα θα ξέρει καλύτερα.. κι εγώ το πρώτο παιδάκι περιμένω οπότε δε γνωρίζω να σου πω.. τώρα πως είσαι; Πονάς ακόμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

Κορίτσι μου καλημέρα! Για αρχή μην αγχώνεσαι και κάνε ένα τηλέφωνο στο γιατρό σου να τον ενημερώσεις .. εκείνος σίγουρα θα ξέρει καλύτερα.. κι εγώ το πρώτο παιδάκι περιμένω οπότε δε γνωρίζω να σου πω.. τώρα πως είσαι; Πονάς ακόμα;

Να το παρακολουθησω λιγο και αν αρχισω να ποναω να παω απο εκει!! 

Με ρωτησε μονο αν ηταν ροζ ή κοκκινο.. αλλα εμενα ηταν κιτρικοκαφε!

ειμαι καλυτερα απλα ποναει πολυ η μεση μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

Να το παρακολουθησω λιγο και αν αρχισω να ποναω να παω απο εκει!! 

Με ρωτησε μονο αν ηταν ροζ ή κοκκινο.. αλλα εμενα ηταν κιτρικοκαφε!

ειμαι καλυτερα απλα ποναει πολυ η μεση μου..

Ο πόνος στη μέση είναι αυτός που αντανακλά από μπροστά ... σαν να ανοίγει η μέση  δηλαδή ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Μαριζακι είπε:

Έλλη Πότε έχεις πητ? 

Στις 25/01.. προς το παρόν όμως νομίζω δεν εχω κάποιο σημάδι ότι πλησιάζει η ώρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η γωγω γωγω είπε:

Κοριτσια καλημερα!!

Θελω μια βοηθεια!!

Πριν λιγο που πηγα στη τουαλετα εβγαλα κομματια βλεννας σαν ζελε κιτρινομπεζ + εχω λιγα ποναλακια στη μεση! Αυτη η βλεννα ειναι το Τραχηλικο Πωμα που λενε?? γιατι αγχωθηκα!! 

Οποιες απο εσας την εβγαλαν τι χρωμα ειχε?? Και ποτε ξεκινησε ο ΤΟΚΕΤΟΣ??

Καλημέρα γωγω..σε αισθανομαι πανικόβλητη ? να είσαι ήρεμη χρειάζεται.. ακομα κ τοκετός να έρχεται(επιτέλους!!).. αφου ενημέρωσες κ τον γιατρό ολα καλά θα πάνε..?

Τι σου είπε για το χρώμα;; εκείνος απ οτι κατάλαβα περίμενε κάτι σε κοκκινο ή ροζ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Irene_D είπε:

Ο πόνος στη μέση είναι αυτός που αντανακλά από μπροστά ... σαν να ανοίγει η μέση  δηλαδή ; 

οχι δεν με ποναει απο μπροστα!!

απλα εχθες το βραδυ ηταν αφορητος ο πονος!! 

Τι να κανουμε περιμενουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΕΛΛΗ Γ είπε:

Καλημέρα γωγω..σε αισθανομαι πανικόβλητη ? να είσαι ήρεμη χρειάζεται.. ακομα κ τοκετός να έρχεται(επιτέλους!!).. αφου ενημέρωσες κ τον γιατρό ολα καλά θα πάνε..?

Τι σου είπε για το χρώμα;; εκείνος απ οτι κατάλαβα περίμενε κάτι σε κοκκινο ή ροζ..

Δςν εχω ξαναβγαλει!! Ναι περιμενε να ειναι αλλο χρωμα αλλα μου ειπε να παω στο Μαιευτηριο αν δεν νιωθω καλα να με βαλουν στον Καρδιοτοκογραφο! 

Πανικοβληθηκα αρκετα ειναι η αληθεια!! Αλλα λεω αν ειναι να ερθει πιο νωρις ας ερθει!! Απλα εχουμε προγραμματισει Καισαρικη τη Παρασκευη και δεν περιμενα οτι θα εχω συμπτωματα πιο νωρις!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κοριτσιααα :)) να μας ζησουν τα μωρουλια μας οσες γεννησαμε και με το καλο να ερθουν και τα επόμενα χειμωνιάτικα μωρουλια της ομαδας :)).

Εμεις γιναμε σημερα 14 ημερων και ειμαστε γενικά πολυ ηρεμοι... εκτος απο 1-2 βραδια που ειχαμε ανησυχία και δε πολυκοιμηθηκαμε. αλλα σε γενικες γραμμες... ΚΥΡΙΟΣ ???

Θα σας γραψω κι εγώ την εμπειρία μου απο εκεινη τη μερα... εμεις ειχαμε ΠΗΤ 15.01 και με ειδε η γιατρος μου 31.12  με καρδιοτοκογραφημα οπου ειδαμε 3-4 συσπασεις τις οποιες δεν ένιωσα καθόλου και στον υπερηχο δεν ειχε εμπεδωθει ο μπεμπης παρολο που ηταν με τ κεφαλι κατω σε καλη θεση. της ειπα οτι ενιωθα καποιες ενοχλησεις και για να ναι σίγουρη οτι δε γενναμε άμεσα μου εκανε κολπικη εξεταση αλλα οχι κανονικα γτ ποναγα πολυ και ουσιαστικα δεν την εκανε οπως επρεπε. Ειπαμε αν νιωσω πονους κλπ πριν τις 5.01 που ειχαμε το επομενο ραντεβού να μιλάγαμε κ να πηγαινα να με δει. Μου συστησε ξεκούραση και buscopan. ωστοσο εκείνη τη μερα κουράστηκα αρκετα λογω καποιων υποχρεώσεων και μεχρι το βραδυ δεν ενιωθα κ πολυ καλα. Μπαινει ο νεος χρόνος... ολα καλα... κοιμομαστε... φεύγει ο αντρας μου για δουλεια στις 5 το πρωι και στις 7 νιωθω κατι υγρο σαν να τρεχει στο κρεβατι την ωρα π ειχα ψιλοξυπνησει... σηκωνομαι και ετρεχαν νερα.... πολλα νερα... τα οποια δε σταμάτησαν μεχρι και που ξεκινησε η καισαρικη. πολυ νερο... πηγα αμεσως στο νοσοκομειο... δεν ενιωθα καθολου πονους... ο μπεμπης κλωτσαγε... ε με ειδε η γιατρος κολπικα και με υπερηχο.. οντως είχαν σπάσει τα νερα... αλλα ο μπεμπης ψηλα και με καμια εμπεδωση. μου ρωτησε αν θελω να παμε για καισαρικη εκεινη τη στιγμη η αν θελω ν α περιμένω αν και ποτε θα κατέβει ο μικρος, και πιθανόν παλι να καταληγαμε σε καισαρικη. επελεξα το 1ο. πηγαμε χειρουργείο... εγινε η επισκλειριδιος... το μονο που ενιωσα ηταν οταν μου τραβηξαν τον μπεμπη και τπτ αλλο. σε 10 λεπτα ειδα τον μπεμπακο μου... έρωτας μεγάλος.. πολυ μεγαλος!!! το πρωτοχρονιατικο μας δωρο... και το 1ο μωρο του 2019 στο Ελενα ?

θήλασε απευθείας στο χειρουργείο και μετα ξανα στο δωματιο οπου τον ειχα ολη μερα διπλα μου. 

οι πονοι του χειρουργειου αρχισαν απο το 1ο  βραδυ και νομιζω πως μετα απο 14 μερες νιωθω πως δε ποναω η εστω ελαχιστα μονο... αρκετος πονος τις πρώτες μερες... αλλα οταν έχεις το μωρακι σου τα ξεχνας ολα :) απο κιλα, απο τα 12 που πηρα σύνολο, βγηκα με μειον 8 απο το νοσοκομείο και σε μια εβδομαδα εφυγαν αλλα 3 οποτε μας εμεινε ενα κιλο :). ο θηλασμός κανει θαυματα ?

αυτα απο εμάς.... σας κουρασε το μεγαλο κειμενο το ξερω αλλα ειπα να τα αναλυσω χαχα... φιλακια σε ολα τα μπεμπακια που ηρθαν και σε οσα προκειται να έρθουν με το καλο. 

??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/12/2018 at 1:51 ΠΜ, ο/η Antelope είπε:

Αγαπημένες μουουουουου........... γέννησααααααα!!!!!!

Έναν υπέροχο μικρουλη μπεμπάκο 2650 με έναν πολύ γρήγορο και εύκολο φυσιολογικό τοκετό χωρίς επισκληρίδιο. 

Θα αφιερωσω ξεχωριστό ποστ με όλες τις λεπτομέρειες αργότερα. Τώρα είμαι σε κατάσταση νιρβάνα από την αϋπνία και την ευτυχία

Ετοιμαστείτε για απογείωση συναισθημάτων!

Μπραβο κοπελα μου!Να σου ζησει και να τον χαιρεστε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η zwoulini είπε:

καλησπέρα κοριτσιααα :)) να μας ζησουν τα μωρουλια μας οσες γεννησαμε και με το καλο να ερθουν και τα επόμενα χειμωνιάτικα μωρουλια της ομαδας :)).

Εμεις γιναμε σημερα 14 ημερων και ειμαστε γενικά πολυ ηρεμοι... εκτος απο 1-2 βραδια που ειχαμε ανησυχία και δε πολυκοιμηθηκαμε. αλλα σε γενικες γραμμες... ΚΥΡΙΟΣ ???

Θα σας γραψω κι εγώ την εμπειρία μου απο εκεινη τη μερα... εμεις ειχαμε ΠΗΤ 15.01 και με ειδε η γιατρος μου 31.12  με καρδιοτοκογραφημα οπου ειδαμε 3-4 συσπασεις τις οποιες δεν ένιωσα καθόλου και στον υπερηχο δεν ειχε εμπεδωθει ο μπεμπης παρολο που ηταν με τ κεφαλι κατω σε καλη θεση. της ειπα οτι ενιωθα καποιες ενοχλησεις και για να ναι σίγουρη οτι δε γενναμε άμεσα μου εκανε κολπικη εξεταση αλλα οχι κανονικα γτ ποναγα πολυ και ουσιαστικα δεν την εκανε οπως επρεπε. Ειπαμε αν νιωσω πονους κλπ πριν τις 5.01 που ειχαμε το επομενο ραντεβού να μιλάγαμε κ να πηγαινα να με δει. Μου συστησε ξεκούραση και buscopan. ωστοσο εκείνη τη μερα κουράστηκα αρκετα λογω καποιων υποχρεώσεων και μεχρι το βραδυ δεν ενιωθα κ πολυ καλα. Μπαινει ο νεος χρόνος... ολα καλα... κοιμομαστε... φεύγει ο αντρας μου για δουλεια στις 5 το πρωι και στις 7 νιωθω κατι υγρο σαν να τρεχει στο κρεβατι την ωρα π ειχα ψιλοξυπνησει... σηκωνομαι και ετρεχαν νερα.... πολλα νερα... τα οποια δε σταμάτησαν μεχρι και που ξεκινησε η καισαρικη. πολυ νερο... πηγα αμεσως στο νοσοκομειο... δεν ενιωθα καθολου πονους... ο μπεμπης κλωτσαγε... ε με ειδε η γιατρος κολπικα και με υπερηχο.. οντως είχαν σπάσει τα νερα... αλλα ο μπεμπης ψηλα και με καμια εμπεδωση. μου ρωτησε αν θελω να παμε για καισαρικη εκεινη τη στιγμη η αν θελω ν α περιμένω αν και ποτε θα κατέβει ο μικρος, και πιθανόν παλι να καταληγαμε σε καισαρικη. επελεξα το 1ο. πηγαμε χειρουργείο... εγινε η επισκλειριδιος... το μονο που ενιωσα ηταν οταν μου τραβηξαν τον μπεμπη και τπτ αλλο. σε 10 λεπτα ειδα τον μπεμπακο μου... έρωτας μεγάλος.. πολυ μεγαλος!!! το πρωτοχρονιατικο μας δωρο... και το 1ο μωρο του 2019 στο Ελενα ?

θήλασε απευθείας στο χειρουργείο και μετα ξανα στο δωματιο οπου τον ειχα ολη μερα διπλα μου. 

οι πονοι του χειρουργειου αρχισαν απο το 1ο  βραδυ και νομιζω πως μετα απο 14 μερες νιωθω πως δε ποναω η εστω ελαχιστα μονο... αρκετος πονος τις πρώτες μερες... αλλα οταν έχεις το μωρακι σου τα ξεχνας ολα :) απο κιλα, απο τα 12 που πηρα σύνολο, βγηκα με μειον 8 απο το νοσοκομείο και σε μια εβδομαδα εφυγαν αλλα 3 οποτε μας εμεινε ενα κιλο :). ο θηλασμός κανει θαυματα ?

αυτα απο εμάς.... σας κουρασε το μεγαλο κειμενο το ξερω αλλα ειπα να τα αναλυσω χαχα... φιλακια σε ολα τα μπεμπακια που ηρθαν και σε οσα προκειται να έρθουν με το καλο. 

??????

Κορίτσι μου καλημέρα! Να σου ζήσει ο μπέμπης σου! Γερός και καλοτυχος στη ζωούλα του 

Εγω κοριτσακια εκτός απροόπτου μπαίνω το Σάββατο για πρόκληση .. αν και η ΠΗΤ μου είναι 20/01 

Περιμένουμε βέβαια έως τότε γίνονται και θαύματα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/1/2019 at 12:54 ΜΜ, ο/η γωγω γωγω είπε:

Δςν εχω ξαναβγαλει!! Ναι περιμενε να ειναι αλλο χρωμα αλλα μου ειπε να παω στο Μαιευτηριο αν δεν νιωθω καλα να με βαλουν στον Καρδιοτοκογραφο! 

Πανικοβληθηκα αρκετα ειναι η αληθεια!! Αλλα λεω αν ειναι να ερθει πιο νωρις ας ερθει!! Απλα εχουμε προγραμματισει Καισαρικη τη Παρασκευη και δεν περιμενα οτι θα εχω συμπτωματα πιο νωρις!!??

πώς είσαι σήμερα @γωγω γωγω ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η PanB είπε:

πώς είσαι σήμερα @γωγω γωγω ;

καλυτερα ειμαι δεν εχω ξαναβγαλει βλεννα αλλα εχω λιγα ποναλακια στη μεση!! 

ποναλακια για καποιο σημαδι γεννας δεν εχουμε ακομα!! 

περιμενουμε μεχρι παρασκευη που θα μπω μεσα με προγραμματιαμενη Καισαρικη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

καλυτερα ειμαι δεν εχω ξαναβγαλει βλεννα αλλα εχω λιγα ποναλακια στη μεση!! 

ποναλακια για καποιο σημαδι γεννας δεν εχουμε ακομα!! 

περιμενουμε μεχρι παρασκευη που θα μπω μεσα με προγραμματιαμενη Καισαρικη!

Άντε μην αγχώνεσαι! Περιμένουμε όλοι μαζί το μωράκι σου την Παρασκευή ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@γωγω γωγω εμένα το τραχηλικο πωμα ήταν με αίμα και ήρθε λίγο μετά την κολπική εξέταση του γιατρού. Ξέρω ότι μπορεί να ειναι και σκέτη βλεννη και ναι, υποδεικνύει επερχόμενο τοκετό, οχι όμως απαραίτητα άμεσα, μπορεί και μετά από πολλές μέρες. Τα ποναλακια να ελέγχεις αν έχουν περιοδικότητα, αυτό είναι ο πιο αξιόπιστος δείκτης τοκετου. Στη φαση που βρισκεσαι εισαι προετοιμασμενη και για το απροβλεπτο. Ακου το σωμα σου μεχρι την Παρασκευή που μπαινεις και πανω απο ολα ψυχραιμία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσακια,τι κάνετε;?

Γεννησαμε κι εμείς..Μια υγιέστατο μπέμπα,3230 γραμμάρια και 51 εκατοστά..

Στις 06-01 είχα πάει για καρδιοτοκογραφημα..Εκει είδαμε ότι πέφτουν οι παλμοί της μικρής και από τον υπέρηχο φάνηκε ότι υπάρχει περιδεση με τον ομφάλιο λώρο...Η γιατρός μου είπε ότι πάμε απευθείας για καισαρική..Εγώ τη ρώτησα αν μπορούμε να προσπαθήσουμε για φυσιολογικό τοκετό και μου απάντησε ότι μπορούμε αλλά από την εμπειρία της θεωρεί ότι θα πάρω τους πόνους αλλά στο τέλος πάλι στη καισαρική όμως καταλήξουμε...

Μπήκαμε λοιπόν στο χειρουργείο στο 4 το απόγευμα και 5 πάρα τέταρτο είδα να βγάζουν το κεφαλάκι της μπεμπουλα μου!!Η διαδικασία της καισαρικής είναι πολύ απλά..Η επισκληριδιος ένα θαύμα της ιατρικής!!Δεν ένιωσα κανένα πόνο,μόνο είδα να βγαίνει το κεφαλάκι της μπέμπας..Συζητούσα με τους γιατρούς τα πάντα και κοιτούσα και το μωρό μου που το ζύγιζε και το εντυνε η νεογνολογος!!Εντελει όντως το παιδάκι μου ήταν λουροδεμενο σε δυο σημεια και δεν θα τα καταφέρναμε να γεννηθεί με φυσιολογικό τοκετό..Παλι σε καισαρικη θα καταληγαμε..Οπότε ευτυχώς δεν επέμενα και δεν πήρα τους πόνους της πρόκλησης,χωρίς λόγο..

Οι επόμενες μέρες ήταν λίγο δύσκολες από άποψη πόνου αλλά τώρα,10 μέρες μετά,νιώθω πολύ καλύτερα...Οι ορμόνες μου κάνουν πάρτυ βέβαια και η ψυχολογία σε συνδυασμό με τη κούραση ανεβοκατεβαίνει,αλλά σιγά σιγά όλα φτιάχνουν..

Η μικρή μου θηλάζει πλέον..Τις 2 πρώτες μέρες αναγκαστήκαμε να της δώσουμε λιγο ξένο γαλα γιατι δεν θηλάζε..Έπιανε το στήθος αλλά δεν έτρωγε..Εγώ είχα πεισμωσει και δεν ήθελα να της δώσω ξένο γαλα,γιατι νομιζα οτι αν πιει το παιδι ξενο μετα δεν θα θέλει το στήθος..Η νεογνολογος όμως ήταν κάθετη..Δεν θα υποσιτιστει το παιδί γιατί εσύ έχεις κολλήσει με το θηλασμο,μου είπε..Και συμπλήρωσε:γυναίκα που θέλει να θηλάσει,θα θηλάσει όσο ξένο γάλα και αν πιει το παιδί στην αρχή..

Είχαν δίκιο λοιπόν..Η μπέμπα μου από τη τριτη μέρα και μετα μόνο θηλάζει!!Οπότε σαν συμβουλή,αν χρειαστεί,μην διστάσετε να δωσετε στα παιδακια σας ξένο γάλα...Οποία μανουλα θέλει να θηλάσει,θα θηλασει και το ξένο γαλα δεν θα την εμποδίσει!!Άλλωστε σημασία έχει να είναι καλά τα μωράκια μας!!!

Σε όσα κορίτσια έχουν γεννήσει εύχομαι να τους ζήσουν τα παιδάκια τους!!Να είναι πάντα υγιεστατα και καλοτυχα..Όπως επιθυμούν να τα καμαρώσουν...

Και στα κορίτσια που περιμένουν με το καλό να έρθουν τα μωράκια τους!!

Μια νέα ζωή ξεκινάει για όλες μας,η οποία είναι λίγο δύσκολη αλλά είναι και πολύ πολύ όμορφη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια @Rena88 τι όμορφα κι αβίαστα που την έφερες στον κόσμο! Να ναι γερή και καλοτυχη!

Έτσι όπως λες με το ξενο γαλα, κι εγώ δεν ήθελα να του δώσω τις πρώτες μέρες, έλεγα , πάει δεν θα θηλάσει ποτέ. Τον βλέπω τώρα πως αρπάζει το στήθος και λέω αν το ήξερα θα γλιτωνα μερικούς έντονους διαλόγους με το προσωπικό του νοσοκομείου και μερικά δικά μου κλάματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/1/2019 at 11:14 ΠΜ, ο/η ΕΛΛΗ Γ είπε:

Στις 25/01.. προς το παρόν όμως νομίζω δεν εχω κάποιο σημάδι ότι πλησιάζει η ώρα 

Εγώ τέλος του μήνα.  Κ εγώ δεν έχω σημαδι!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου❤❤❤ τι κανετε??

ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ  κι εμεις μια υγιεστατη ΜΠΕΜΠΑ 3600γραμ και 51 εκατ.

Ειναι μια κουκλα και την εχουμε ερωτευτει!! Ενα ΘΑΥΜΑ..!!

Τελικα η βλεννη που ειχα δει ηταν το Τραχηλικο πωμα και εχθες 1.00 τα μεσανυχτα επαθα μικρη ρηξη και ειχα και λιγο ΡΟΖ αιματακι!!

Τελικα πηγαμε με καισαρικη δεν μπορουσαμε Φ.Τ. κ η μπεμπα δεμ κατεβαινε... 

Γεννησαμε 16/1/19 και ωρα 9.00. Πηγαν ολα τελεια!! Με επισκληριδειο!!

Η μπεμπα ειναι μια κουκλα❤❤ Θελω πως κ πως να βγουμε και να παμε σπιτακι μας ☺☺☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

Κοριτσακια μου❤❤❤ τι κανετε??

ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ  κι εμεις μια υγιεστατη ΜΠΕΜΠΑ 3600γραμ και 51 εκατ.

Ειναι μια κουκλα και την εχουμε ερωτευτει!! Ενα ΘΑΥΜΑ..!!

Τελικα η βλεννη που ειχα δει ηταν το Τραχηλικο πωμα και εχθες 1.00 τα μεσανυχτα επαθα μικρη ρηξη και ειχα και λιγο ΡΟΖ αιματακι!!

Τελικα πηγαμε με καισαρικη δεν μπορουσαμε Φ.Τ. κ η μπεμπα δεμ κατεβαινε... 

Γεννησαμε 16/1/19 και ωρα 9.00. Πηγαν ολα τελεια!! Με επισκληριδειο!!

Η μπεμπα ειναι μια κουκλα❤❤ Θελω πως κ πως να βγουμε και να παμε σπιτακι μας ☺☺☺

Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου ❤❤ να τη χαίρεστε και με το καλο να πάτε σπίτι σας! ??? μεγάλο μωράκι ε; ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια @γωγω γωγω τέλεια η κουκλάρα σας! Γερή και καλοτυχη! Πω πω 1 κιλό μεγαλύτερη από τον δικό μου βγήκε!

Καλή λοχεία να έχεις κοπέλα μου (ευχη που μου δώσανε μεγαλύτερες κυρίες και τώρα καταλαβαίνω πόσο σημαντική είναι!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/1/2019 at 10:35 ΜΜ, ο/η Antelope είπε:

Καισαρική τελικά ε; Λόγω θέσης ή μεγέθους; Πέρασες ήδη την ΠΗΤ σου; Με το καλο να τον δεχτείς κοπέλα μου! Περιμένουμε εντυπώσεις

Ναι καισαρική.. γέννησα την Δευτέρα.. Ο μπεμπακος ήταν 3665 και πολύ ψηλά δεν χώραγε να κατέβει στη λεκάνη μου..είναι γλύκας..Δεν χορταίνω να τον κοιτάζω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Hope25 είπε:

Ναι καισαρική.. γέννησα την Δευτέρα.. Ο μπεμπακος ήταν 3665 και πολύ ψηλά δεν χώραγε να κατέβει στη λεκάνη μου..είναι γλύκας..Δεν χορταίνω να τον κοιτάζω..

Συγχαρητήριαααααα!!!! Να σου ζησει ο γλύκας σου! Ολα τα καλα του κόσμου να χει! Το ξερω αυτο το αισθημα του "δεν χορταινω". Κοίτα τον συνέχεια τωρα γιατί αλλάζει κάθε μέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...