Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια Ιανουαριου/ Φεβρουαριου 2019!!!


Recommended Posts

Κορίτσια μου μια βδομάδα έκανα να μπω κ τόσα γεννητούρια... να σας ζήσουν τα παιδάκια σας, γερά κ τυχερά στη ζωή τους κ σεις σιδερένιες κ δυνατές! 

Εμενα έμεινε ο μικρούλης μου για μια μέρα στη θερμοκοιτιδα κ μετά τον είχα κ αυτόν στο δωματιο με την αδερφούλα του! Γενικά επανήλθα πολύ γρήγορα απ την καισαρική κ βγηκαμε απ το μαιευτήριο μια μέρα νωρίτερα! Αντί να βγούμε Δευτέρα, βγηκαμε Κυριακή, κ ταξιδέψαμε κατευθείαν για το σπίτι μας!

η μικρή μας έκανε λίγο ικτερο, χθες το μετρήσαμε, κ από χθες κ για 2 24ωρα θα της δίνω ξενο. Ο μικρούλης δεν έχει πολλη δύναμη για το στήθος, κ το βγάζω κ του δίνω με το μπιμπερό.. 

πολλη αϋπνία, έχω να κοιμηθώ απ την περασμένη Τετάρτη, πολλη κούραση, αλλα μόνο που τα κοιτάς, δε θες κάτι άλλο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η rosemaryf είπε:

Κορίτσια μου μια βδομάδα έκανα να μπω κ τόσα γεννητούρια... να σας ζήσουν τα παιδάκια σας, γερά κ τυχερά στη ζωή τους κ σεις σιδερένιες κ δυνατές! 

Εμενα έμεινε ο μικρούλης μου για μια μέρα στη θερμοκοιτιδα κ μετά τον είχα κ αυτόν στο δωματιο με την αδερφούλα του! Γενικά επανήλθα πολύ γρήγορα απ την καισαρική κ βγηκαμε απ το μαιευτήριο μια μέρα νωρίτερα! Αντί να βγούμε Δευτέρα, βγηκαμε Κυριακή, κ ταξιδέψαμε κατευθείαν για το σπίτι μας!

η μικρή μας έκανε λίγο ικτερο, χθες το μετρήσαμε, κ από χθες κ για 2 24ωρα θα της δίνω ξενο. Ο μικρούλης δεν έχει πολλη δύναμη για το στήθος, κ το βγάζω κ του δίνω με το μπιμπερό.. 

πολλη αϋπνία, έχω να κοιμηθώ απ την περασμένη Τετάρτη, πολλη κούραση, αλλα μόνο που τα κοιτάς, δε θες κάτι άλλο..

Υπεροχα!!!

Σιγουρα ειναι πολυ δυσκολα τον πρωτο καιρο γιατι ειχες τις αυπνιες της εγκυμοσυνης και την εξαντληση της γεννας,αλλα σε λιγο καιρο ολα θα ειναι πιο ευκολα.

Να σου ζησουν και παλι.Με το καλο οι υπολοιπες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/1/2019 at 10:22 ΠΜ, ο/η γωγω γωγω είπε:

@gwgaki το αμνιακο σου ειναι καλο??

κι εγω με προκληση παω 18/1 

καισαρικη θα κανεις??

η μπεμπα μας ειναι 3500γραμ στην 37η εβδομαδα!!

αλλα με τρομαζει το αμνιακο 

Ναι,το αμνιακο ειναι ενταξει και η γιατρος μου ειπε οτι η εξαλειψη του τραχηλου ειναι πανω απο 50%.Παρολα αυτα,θα κανω προκληση γιατι δεν ειχα καλη καμπυλη ζαχαρου.Το ιδιο εγινε και στην πρωτη γεννα οπου γεννησα φυσιολογικα με προκληση.

Οτι καλυτερο σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Πως τα πάτε;;;;

εγω έχω κατι πονακια περιόδου απο χθες το βράδυ αλλα δεν βλέπω να ειναι με συγκεκριμένη συχνότητα όποτε μαλλον ακομα έχω καιρό.... έβγαλα και ροζ βλέννη αλλα μου ειχε πει ο γιατρός ότι ειναι φυσιολογικό ... Αν δω αίμα βα τον ειδοποιήσω! Έχετε εσείς κατι παρόμοιο;;;; Βλέπω σημάδια και προσπαθω να τα ξεκαθαρίσω αλλα μαλλον μόνο αν σπάσουν νερά θα καταλάβω ότι γεννάω μου φαίνεται! Αχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Nala_89 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Πως τα πάτε;;;;

εγω έχω κατι πονακια περιόδου απο χθες το βράδυ αλλα δεν βλέπω να ειναι με συγκεκριμένη συχνότητα όποτε μαλλον ακομα έχω καιρό.... έβγαλα και ροζ βλέννη αλλα μου ειχε πει ο γιατρός ότι ειναι φυσιολογικό ... Αν δω αίμα βα τον ειδοποιήσω! Έχετε εσείς κατι παρόμοιο;;;; Βλέπω σημάδια και προσπαθω να τα ξεκαθαρίσω αλλα μαλλον μόνο αν σπάσουν νερά θα καταλάβω ότι γεννάω μου φαίνεται! Αχαχαχαχα

Κοριτσι μου εγω ξερω οτι η ροζ βλεννα δειχνει τοκετο τις επομενες ωρες και μαλιστα μου το ειπε στο προηγουμενο ραντεβου η γιατρος μου.Το σιγουρο ειναι οτι εισαι σε πολυ καλο δρομο.Σε ποια εβδομαδα εισαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η gwgaki είπε:

Κοριτσι μου εγω ξερω οτι η ροζ βλεννα δειχνει τοκετο τις επομενες ωρες και μαλιστα μου το ειπε στο προηγουμενο ραντεβου η γιατρος μου.Το σιγουρο ειναι οτι εισαι σε πολυ καλο δρομο.Σε ποια εβδομαδα εισαι?

38 & 5!!! Λες;;;; Αχ δε μπορώ να κοιμηθώ όλο το βράδυ.... μια με τα ροζ υγρά μια τα πονακια που έχω που κι που είμαι σε αναμμένα κάρβουνα!! Μακάρι να έρχεται το μικρακι μου!!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Nala_89 είπε:

38 & 5!!! Λες;;;; Αχ δε μπορώ να κοιμηθώ όλο το βράδυ.... μια με τα ροζ υγρά μια τα πονακια που έχω που κι που είμαι σε αναμμένα κάρβουνα!! Μακάρι να έρχεται το μικρακι μου!!! ???

Εγώ είχα λίγα καφέ στο σερβιετακι 1,5 βδομάδα πριν γεννήσω (με ραντεβού βεβαια) κ μου πε ο γιατρός ότι είναι φυσιολογικό για τη φάση που μαι κ ότι είναι απ τον τράχηλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Πείτε μας βρε κορίτσια πως είναι τα μωράκια σας ?? εμπειρίες από τον τοκετό και Ο,τι έχετε ευχαρίστηση να μοιραστείτε ??

Τα μωράκια είναι μια τρέλα, κ ας μας κρατάνε άυπνους!! Εχω άγχη για το θηλασμό, η μικρή έκανε κ λίγο ικτερο, αλλα το παλεύουμε! 

Οσον αφορά τη γεννα, εγώ που έκανα καισαρική, ήταν πιο εύκολα απ όσο περίμενα! Γενικά πολύ γρήγορη διαδικασία κ σήμερα, 10 μέρες μετά, σα να μη γέννησα ποτε, νιώθω μια χαρά! Από χθες δεν έχω κ αίμα! 

Όσον αφορά τα κιλά, είμαι -10, κ έχω ακόμα 4 για να φτασω το βάρος που είχα πριν τη γεννα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια καλησπέρα να σας ζήσουν τα παιδάκια σας!!! Να είναι γερά και να τα χαίρεστε 

εγω κορίτσια έχω πονάκια και συσπάσεις.. το βράδυ μες στον ύπνο μου έχω και πονάκια περιόδου αλλά τίποτα που να δηλώνει τοκετό.. σήμερα έχω και γιατρό να δω τι θα μας πει .. αίμα η ροζ υγρά δεν έχω δει ... για να δούμε... δε θέλω να μπω με τεχνητους!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

Κοριτσακια καλησπέρα να σας ζήσουν τα παιδάκια σας!!! Να είναι γερά και να τα χαίρεστε 

εγω κορίτσια έχω πονάκια και συσπάσεις.. το βράδυ μες στον ύπνο μου έχω και πονάκια περιόδου αλλά τίποτα που να δηλώνει τοκετό.. σήμερα έχω και γιατρό να δω τι θα μας πει .. αίμα η ροζ υγρά δεν έχω δει ... για να δούμε... δε θέλω να μπω με τεχνητους!!!! 

Σε ποια εβδομάδα είσαι; Κ εγω χθες είχα αρκετά πονακια περιόδου αλλα με καμία συχνότητα που να δηλώνει τοκετό .... το μόνο που λιγο με προβλημάτισε ειναι τα ροζ υγρά αλλα απο ότι μου είπαν μπορεί να γίνει κι σε καμία βδομάδα ο τοκετός άρα ακομα περιμένω..... να μας πεις τα νεοτερα και απο το γιατρό σήμερα!!! ☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου ομορφα εχω να μπω καιρο γιατι εχουμε παρει τον μπεμπακο σπιτακι του επιτελους! τον πηραμε 21 Δεκεμβρίου  και τα πηγαινει μια χαρα! ηταν τα πιο ομορφα Χριστούγεννα ❤ περασαμε παρα πολυ δυσκολα οσο ηταν εντατικη και θερμοκοιτιδα αλλα τωρα σας γραφω με το πιο πλατύ χαμογελο γιατι  τον εχω αγκαλιτσα !!!  γενικοτερα που λετε...πινουμε red bull και καφεδες για να καταπολεμαμε την αυπνια χαχαχαχα ειμαι σιγουρη οτι καποιες εχετε γεννησει!!! το ρημάδι ομως δεν με πηγαινει πισω στις προηγούμενες σελιδες για να διαβασω τις ιστοριούλες σας!!!!θελω πολυ να διαβασω τις εμπειρίες σαςμιας και εγω ημουν η πρωτη που γεννησα. καντε μου βρε κοριτσακιαμου ενα copy paste σαν σχολιο να τις διαβασω! να μας ζησουν τα αγαπακια μας! να εχουν υγεια και να ειναι καλοτυχα ?? τωρα που μπηκα κοιταζα τον τιτλο της ομαδας μας εδω και ειδα το "μωρακια Ιανουαρίου Φεβρουαρίου" και χαμογελασα μιας και τελικά  ποιος να μου το λεγε ο δικος μου μπεμπουλης ηρθε  17 Νοέμβρη. όου μαϊ γκαντ...! ποσο νωρις!?! γερα να ειναι τα μωρακια μας, αυτο εχει σημασια. οσες δεν εχετε γεννησει ακομη, πως ειστε???? ???❤ πως νιωθετε?? ποτε γεννατε??? ???❤❤❤?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

κοριτσακια μου ομορφα εχω να μπω καιρο γιατι εχουμε παρει τον μπεμπακο σπιτακι του επιτελους! τον πηραμε 21 Δεκεμβρίου  και τα πηγαινει μια χαρα! ηταν τα πιο ομορφα Χριστούγεννα ❤ περασαμε παρα πολυ δυσκολα οσο ηταν εντατικη και θερμοκοιτιδα αλλα τωρα σας γραφω με το πιο πλατύ χαμογελο γιατι  τον εχω αγκαλιτσα !!!  γενικοτερα που λετε...πινουμε red bull και καφεδες για να καταπολεμαμε την αυπνια χαχαχαχα ειμαι σιγουρη οτι καποιες εχετε γεννησει!!! το ρημάδι ομως δεν με πηγαινει πισω στις προηγούμενες σελιδες για να διαβασω τις ιστοριούλες σας!!!!θελω πολυ να διαβασω τις εμπειρίες σαςμιας και εγω ημουν η πρωτη που γεννησα. καντε μου βρε κοριτσακιαμου ενα copy paste σαν σχολιο να τις διαβασω! να μας ζησουν τα αγαπακια μας! να εχουν υγεια και να ειναι καλοτυχα ?? τωρα που μπηκα κοιταζα τον τιτλο της ομαδας μας εδω και ειδα το "μωρακια Ιανουαρίου Φεβρουαρίου" και χαμογελασα μιας και τελικά  ποιος να μου το λεγε ο δικος μου μπεμπουλης ηρθε  17 Νοέμβρη. όου μαϊ γκαντ...! ποσο νωρις!?! γερα να ειναι τα μωρακια μας, αυτο εχει σημασια. οσες δεν εχετε γεννησει ακομη, πως ειστε???? ???❤ πως νιωθετε?? ποτε γεννατε??? ???❤❤❤?

Μπραβο,τελεια νεα!ο πρωτος καιρος εχει πολυ εξαντληση,λογω αυπνιας αλλα ο καιρος περναει γρηγορα!!

Να σου ζησει και παλι ο μπεμπακος σου να ειναι γερος και δυνατος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η xara1 είπε:

κοριτσακια μου ομορφα εχω να μπω καιρο γιατι εχουμε παρει τον μπεμπακο σπιτακι του επιτελους! τον πηραμε 21 Δεκεμβρίου  και τα πηγαινει μια χαρα! ηταν τα πιο ομορφα Χριστούγεννα ❤ περασαμε παρα πολυ δυσκολα οσο ηταν εντατικη και θερμοκοιτιδα αλλα τωρα σας γραφω με το πιο πλατύ χαμογελο γιατι  τον εχω αγκαλιτσα !!!  γενικοτερα που λετε...πινουμε red bull και καφεδες για να καταπολεμαμε την αυπνια χαχαχαχα ειμαι σιγουρη οτι καποιες εχετε γεννησει!!! το ρημάδι ομως δεν με πηγαινει πισω στις προηγούμενες σελιδες για να διαβασω τις ιστοριούλες σας!!!!θελω πολυ να διαβασω τις εμπειρίες σαςμιας και εγω ημουν η πρωτη που γεννησα. καντε μου βρε κοριτσακιαμου ενα copy paste σαν σχολιο να τις διαβασω! να μας ζησουν τα αγαπακια μας! να εχουν υγεια και να ειναι καλοτυχα ?? τωρα που μπηκα κοιταζα τον τιτλο της ομαδας μας εδω και ειδα το "μωρακια Ιανουαρίου Φεβρουαρίου" και χαμογελασα μιας και τελικά  ποιος να μου το λεγε ο δικος μου μπεμπουλης ηρθε  17 Νοέμβρη. όου μαϊ γκαντ...! ποσο νωρις!?! γερα να ειναι τα μωρακια μας, αυτο εχει σημασια. οσες δεν εχετε γεννησει ακομη, πως ειστε???? ???❤ πως νιωθετε?? ποτε γεννατε??? ???❤❤❤?

Τι όμορφα νέα είναι αυτά.. Και εγώ περιμένω πως και πως να γεννηθεί να τον έχω αγκαλίτσα..σε 4 μέρες έχω ΠΗΤ άντε να δούμε γιατί μου φαίνεται πως έχει βολευτεί για τα καλά εκεί μέσα ο μικρούλης μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Nala_89 είπε:

Σε ποια εβδομάδα είσαι; Κ εγω χθες είχα αρκετά πονακια περιόδου αλλα με καμία συχνότητα που να δηλώνει τοκετό .... το μόνο που λιγο με προβλημάτισε ειναι τα ροζ υγρά αλλα απο ότι μου είπαν μπορεί να γίνει κι σε καμία βδομάδα ο τοκετός άρα ακομα περιμένω..... να μας πεις τα νεοτερα και απο το γιατρό σήμερα!!! ☺️☺️

Καλημέρα!!!! Βάσει ΤΕΡ είμαι 38+2

Μια χαρά είναι το μωρό μας 3 κιλά πλέον από 2700 πριν 2 βδομαδες.. έχει πάρει καλή θέση και μου είπε να κάνω κάποια καθίσματα και περπάτημα για να κατέβει .. παντως έλεγξε τράχηλο ( με δάχτυλο , άσχημη εμπειρία ) και είπε πως δεν γεννάμε ακόμα ! Θα προσπαθήσω να ακολουθήσω τις συμβουλές της γιατρού ώστε να γεννήσω φυσιολογικά .. τα πονάκια και οι συσπάσεις καλά κρατούν παντως 

Άντε να δούμε βρε κορίτσια! 

Τα ευχάριστα είναι πως και η @Rena88 έκανε μια πανέμορφη κόρη την Κυριακή.. λογικά θα μπει να ενημερώσει μόλις επιστρέψει σπίτι... όποτε κορίτσια μου πάει καλά η ομάδα μας

Με το καλό σε όλες μας να κρατήσουμε γερά παιδάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εγω μπαινω την πεμπτη το πρωι,(θα ειμαι ακριβως 39 εβδομαδων)για προκληση.Με ταλαιπωρει απο την πρωτοχρονια ενα ασχημο κρυωμα,αλλα σημερα ειμαι καλυτερα.Με το καλο για ολες μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου τι κανετε??

εγω μπαινω με προκληση στης 18/1

Απλα απο εχθες ξεκινησανε οι συσπασεις και κιγα ποναλακια στη μεση!! Πηγα εχθες στο μαιευτηριο και μου εβαλαν καρδιοτοκογραφο και κανω αρκετες συσπασεις που πριν 4 μερες που οηγα στο γιατρο φεν εκανα καθολου!!.

Με ειδε και ο γιατρος μου χθες η μπεμπα μας ειναι 3500.. 

Δεν με εξετασε κολπικα αλλα την πεμπτη που εχω ραντεβου δεν το γλιτωνω ομως!!

Μου ειπε να ετοιμαζομαι γιατι μπορει να σπασουν και τα νερα.. και να μην φοβηθω..!! Η μπεμπα κατεβηκε τελικα που φοβομασταν!!

Αυτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή χρόνια κορίτσια ελπίζω να είστε όλες καλα. Εγώ 37 ακριβώς χθες Ευτυχως ξαναπήρε θέση γιατί ενώ ήταν από τον Δεκέμβρη με το κεφάλι κάτω ξαναγύρισε . Χθες ήταν 3800 και έχουμε ακόμη ?. Έχω την Δευτέρα καρδιοτοκογραφο και μετά εκτός ν απροόπτου 21/1 όπου θα με δει και κολπικά ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η xara1 είπε:

κοριτσακια μου ομορφα εχω να μπω καιρο γιατι εχουμε παρει τον μπεμπακο σπιτακι του επιτελους! τον πηραμε 21 Δεκεμβρίου  και τα πηγαινει μια χαρα! ηταν τα πιο ομορφα Χριστούγεννα ❤ περασαμε παρα πολυ δυσκολα οσο ηταν εντατικη και θερμοκοιτιδα αλλα τωρα σας γραφω με το πιο πλατύ χαμογελο γιατι  τον εχω αγκαλιτσα !!!  γενικοτερα που λετε...πινουμε red bull και καφεδες για να καταπολεμαμε την αυπνια χαχαχαχα ειμαι σιγουρη οτι καποιες εχετε γεννησει!!! το ρημάδι ομως δεν με πηγαινει πισω στις προηγούμενες σελιδες για να διαβασω τις ιστοριούλες σας!!!!θελω πολυ να διαβασω τις εμπειρίες σαςμιας και εγω ημουν η πρωτη που γεννησα. καντε μου βρε κοριτσακιαμου ενα copy paste σαν σχολιο να τις διαβασω! να μας ζησουν τα αγαπακια μας! να εχουν υγεια και να ειναι καλοτυχα ?? τωρα που μπηκα κοιταζα τον τιτλο της ομαδας μας εδω και ειδα το "μωρακια Ιανουαρίου Φεβρουαρίου" και χαμογελασα μιας και τελικά  ποιος να μου το λεγε ο δικος μου μπεμπουλης ηρθε  17 Νοέμβρη. όου μαϊ γκαντ...! ποσο νωρις!?! γερα να ειναι τα μωρακια μας, αυτο εχει σημασια. οσες δεν εχετε γεννησει ακομη, πως ειστε???? ???❤ πως νιωθετε?? ποτε γεννατε??? ???❤❤❤?

Τι καλά!!!τον πήρατε σπίτι επιτέλους!!!Φυσικά κ θα ήταν τα καλύτερα Χριστούγεννα!! Χαίρομαι πολύ γ σας!!

Εγώ είμαι  στις 38 εβδομάδες κ δε νοιώθω να πλησιάζει η ώρα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να ρωτήσω..  κολπικα σε ποιά εβδομάδα σας εξέτασε ο γιατρός σας.;;εμένα ακόμα δε με εχει εξετάσει κ είμαι στις 38 εβδομάδες.. Ίσως την Πέμπτη που θ πάω...

Κ κάτι άλλο, οι άντρες μας σε αυτη την εξέταση φαντάζομαι αισθάνονται λίγο άβολα ?.. Όσο κουλ κ να δείχνουν σίγουρα είναι κάπως περίεργο γ αυτούς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεννήσαμε κ εμείς!!!!! Ενώ δεν είχα τίποτα απο συμπτώματα και ηταν ακομα ψηλά , χθες το πρωί άρχισαν κάποια πονακια περιόδου.... το βράδυ έγιναν ανα 10λεπτα κι στις 3 τι ωραδυ ανα 5λεπτα... αναχωρήσαμε κατευθείαν για μαιευτήριο χωρίς σπάσιμο νερών ... τα πονακια μέχρι να γίνει η επισκληριδιος ηταν ανεκτά αλλα οταν άρχισα διαστολή γύρω στο 5-6 έγιναν δυνατά... έκανα επισκληρίδειο και ούτε που καταλαβα για ποτέ έφτασα διαστολή 10 εκατοστά..... το ζόρι ηταν απο κει και πέρα γιατί ειχε στουμπωσει ο μικρός και άρχισε να περνα η επίδραση και ο πόνος ηταν μεγάλος !!! Τελικα κατα τις 11 το πρωί έσκασε μύτη ο μπόμπιρας κι ξεχάστηκαν κ πόνοι και τα πάντα!!! Μόλις τα δείτε τα ζουζούνια σας αιναι σαν να σας τα έφεραν δώρο! Χωρίς πονο χωρίς τίποτα!!! Ερωτας!!! 3500 κιλά βγήκαμε εμείς !!! Με το καλό σε όλες τις υπόλοιπες!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Nala_89 είπε:

Γεννήσαμε κ εμείς!!!!! Ενώ δεν είχα τίποτα απο συμπτώματα και ηταν ακομα ψηλά , χθες το πρωί άρχισαν κάποια πονακια περιόδου.... το βράδυ έγιναν ανα 10λεπτα κι στις 3 τι ωραδυ ανα 5λεπτα... αναχωρήσαμε κατευθείαν για μαιευτήριο χωρίς σπάσιμο νερών ... τα πονακια μέχρι να γίνει η επισκληριδιος ηταν ανεκτά αλλα οταν άρχισα διαστολή γύρω στο 5-6 έγιναν δυνατά... έκανα επισκληρίδειο και ούτε που καταλαβα για ποτέ έφτασα διαστολή 10 εκατοστά..... το ζόρι ηταν απο κει και πέρα γιατί ειχε στουμπωσει ο μικρός και άρχισε να περνα η επίδραση και ο πόνος ηταν μεγάλος !!! Τελικα κατα τις 11 το πρωί έσκασε μύτη ο μπόμπιρας κι ξεχάστηκαν κ πόνοι και τα πάντα!!! Μόλις τα δείτε τα ζουζούνια σας αιναι σαν να σας τα έφεραν δώρο! Χωρίς πονο χωρίς τίποτα!!! Ερωτας!!! 3500 κιλά βγήκαμε εμείς !!! Με το καλό σε όλες τις υπόλοιπες!! 

Να σου ζησει ο μπεμπακος σου!!

Τι ωραια νεααα♥️♥️♥️

Να τον καμαρωσετε οπως ποθειτε!!

??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nala_89 είδα το πρώτο ποστ σου που έλεγες για πονακια περιόδου κ βλεννη και ήθελα να σου πω.... Ναλα γεννάααας!! Μετά είδα το επόμενο και αναφωνησα... Νάλα  γεννησες!!!!!! Να σου ζήσει κοπελάρα μου να είναι γερός και καλοτυχος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@rosemaryf πραγματικά σε θαυμάζω πως τα βγάζεις πέρα και με τα δύο και απ ότι κατάλαβα θηλάζεις κι ολας! Τα ραματα κι εμένα τώρα, στις 10 μερες σταμάτησαν να με ενοχλούν, δηλ να μπορώ να κάτσω άνετα, άρα μια ή άλλη είναι. Μανούλες δεχτείτε βοήθεια από όποιον προσφέρεται, είναι σημαντικό να ξεκουράζεστε όσο γίνεται

Βρε κορίτσια τον κοιτάω και λιώνω.. βλέπω τις φωτογραφίες από τις βλαστοκύστες, μετά τους υπέρηχους και τώρα αυτόν τον μικροσκοπικο ανθρωπο στο στήθος μου και τα δάκρυά μου βρεχουν το τρυφερο μαγουλακι του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και κατι ασχετο, μιας και η @ΕΛΛΗ Γ ρωταει για την κολπική εξέταση (εμένα στην 38+5 με κοίταξε και την αλλη μέρα γέννησα!!) και πώς είναι για τους άντρες.. Λοιπόν στον δικό μου τοκετό, μέσα στη φούρια μάλλον δεν τηρήθηκαν οι κανονισμοί ότι ο πατέρας πρέπει να είναι πίσω από την πλάτη της γυναικας. Ο άντρας μου που ήταν μέσα τα είδε όλα από κάτω, το αιδοίο να ανοίγει, το κεφάλι να προβάλει, το ψαλίδι να κόβει(!), το χέρι του γιατρού να πιάνει τον ώμο του μωρού και να τραβάει κλπ. Το δεος μπροστά στο μωρό ήταν τέτοιο που δεν του έμειναν αυτές οι εικόνες σαν κάτι σοκαριστικό. Αντίθετα, όταν με είδε με θήλαστρο που χρειάστηκε να βγάλω γάλα δεν μπορούσε να αντέξει την εικόνα να μου τραβάει μια μηχανή το στήθος!

Ελπίζω μόνο μετά από όλα αυτά να μπορέσουμε να ξανακάνουμε σεξ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...