Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια Ιανουαριου/ Φεβρουαριου 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

Σας έχουν εξηγήσει τι ακριβώς είναι αυτο; ? και που γίνονται οι ενέσεις; ακούγεται λίγο τρομακτικό ?

ο γιατρος θα μου τις κανει γιατι φοβομαστε για προωρο.. και ειναι για τα πνευμονακια του μωρου!!  Τη Παρασκευη θα μας πει που θα με δει παλι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η γωγω γωγω είπε:

ο γιατρος θα μου τις κανει γιατι φοβομαστε για προωρο.. και ειναι για τα πνευμονακια του μωρου!!  Τη Παρασκευη θα μας πει που θα με δει παλι!!

Πρόωρο γιατι; έχεις κάποιες ενδείξεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Hope25 είπε:

@xara1 Η κρέμα αλλαγής είναι τελείως αοσμη..το αφρόλουτρο-σαμπουάν και το νεράκι καθαρισμού αν είσαι έξω μυρίζουν απαλά σαν νυχτολουλουδο..Όχι έντονο..Ναι προφέρεται Μουστέλα..Και από εδώ και πέρα να προσέχεις πιο πολύ να μην κουράζεσαι κ κάνεις παλικαριές...αστα να τα κάνουν άλλοι..Εσύ ξεκούραση..

20181114_131832.jpg

αντε με το καλο να τα χρησιμοποιήσουμε ολες στα μωρακια μας!!! δεν πηρες για ευαισθητη επιδερμιδα ε? πηρες την κλασσικη. σκεφτομαι να παρω τη σειρα για ευαισθητη επιδερμιδα αλλα δεν ξερω αν θα κανω καλα ή οχι. το νερακι καθαρισμου τι ειναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η PanB είπε:

Πρόωρο γιατι; έχεις κάποιες ενδείξεις; 

με τον τραχηλο εχουμε καποια θεματακια... αυριο εχω γιατρο και θα δουμε τι θα μου πει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η γωγω γωγω είπε:

με τον τραχηλο εχουμε καποια θεματακια... αυριο εχω γιατρο και θα δουμε τι θα μου πει?

κοριτσια φοβάμαι παρα πολυ. πηγα τουαλετα πριν και στο χαρτι οταν σκουπιστηκα η βλεννη ηταν λιγο ροζ ... παρολο που ειμαι κρεβατωμενη και δεν κανω απολυτως τιποτα οι συσπασεις καλα κρατουν. το νιωθω, γινεται και η κοιλια μου πετρα παρα πολλες φορες τη μερα.πηρα τον γιατρο μου και μου ειπε να στειλω καποιον να παρει τις ενεσεις κορτιζονης που ειναι για τα πνευμονακια του. εκανα δυο και αν θυμαμαι καλα μου ειπε σε μια εβδομαδα θα κανω αλλες δυο. ειμαι 30w1d εχω στεναχωρηθει παρα πολυ φοβαμαι για τον μπεμπη. ολο κλαιω ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

κοριτσια φοβάμαι παρα πολυ. πηγα τουαλετα πριν και στο χαρτι οταν σκουπιστηκα η βλεννη ηταν λιγο ροζ ... παρολο που ειμαι κρεβατωμενη και δεν κανω απολυτως τιποτα οι συσπασεις καλα κρατουν. το νιωθω, γινεται και η κοιλια μου πετρα παρα πολλες φορες τη μερα.πηρα τον γιατρο μου και μου ειπε να στειλω καποιον να παρει τις ενεσεις κορτιζονης που ειναι για τα πνευμονακια του. εκανα δυο και αν θυμαμαι καλα μου ειπε σε μια εβδομαδα θα κανω αλλες δυο. ειμαι 30w1d εχω στεναχωρηθει παρα πολυ φοβαμαι για τον μπεμπη. ολο κλαιω ?

μην αγχωνεσαι γλυκια μου...!! κι εγω κρεβατωμενη ειμαι.. και εχω αυριο γιατρο..

ο τραχηλος σου ειναι καλος?? δεν πηγες να σε δει ο γιατρος για να ηρεμησεις εστω εσυ λιγακι?? φοβαστε για προωρο?? 

αχχ μονο ηρεμησε γλυκια μ γιατι ο μπεμπης σου το καταλαβαινει!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

μην αγχωνεσαι γλυκια μου...!! κι εγω κρεβατωμενη ειμαι.. και εχω αυριο γιατρο..

ο τραχηλος σου ειναι καλος?? δεν πηγες να σε δει ο γιατρος για να ηρεμησεις εστω εσυ λιγακι?? φοβαστε για προωρο?? 

αχχ μονο ηρεμησε γλυκια μ γιατι ο μπεμπης σου το καταλαβαινει!! 

ειχα παει τη Δευτέρα στο νοσοκομειο και με είδε γιατι φοβηθηκε μην εχω διαστολή απο τις πολλες συσπασεις.ηταν ενταξει ο τραχηλος οταν τον ειχαμε δει. ναι φοβαται για προωρο γιατι οι συσπασεις ειναι παρα πολλες για αυτο και με εβαλε κρεβατι και μου εδωσε και φαρμακευτικη αγωγη. πως να ηρεμήσω που τρεμω μην παθει κατι ο μπεμπης. πατησα και διαβασα για τις ενεσεις οτι βοηθανε παρα πολυ τα προωρα μωρακια αλλα ελεγε και για παρενεργειες τις οποιες δεν διαβασα γιατι θα τρελαθω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

ειχα παει τη Δευτέρα στο νοσοκομειο και με είδε γιατι φοβηθηκε μην εχω διαστολή απο τις πολλες συσπασεις.ηταν ενταξει ο τραχηλος οταν τον ειχαμε δει. ναι φοβαται για προωρο γιατι οι συσπασεις ειναι παρα πολλες για αυτο και με εβαλε κρεβατι και μου εδωσε και φαρμακευτικη αγωγη. πως να ηρεμήσω που τρεμω μην παθει κατι ο μπεμπης. πατησα και διαβασα για τις ενεσεις οτι βοηθανε παρα πολυ τα προωρα μωρακια αλλα ελεγε και για παρενεργειες τις οποιες δεν διαβασα γιατι θα τρελαθω

μην τα διαβαζεις αυτα!! κι εγω ειναι να κανω τις ενεσεις ..αυριο εχω ραντεβου και οτι μας πει ο γιατρος..απλα προσπαθει να μας το καθυστερησει και να τις κανω στην 32η.. θα δειξει αυριο!! 

εσυ πονας γενικας με τις συσπασεις?? τι φαρμακα πινεις??νιωθεις πονο?ή μονο πετρωνει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

ειχα παει τη Δευτέρα στο νοσοκομειο και με είδε γιατι φοβηθηκε μην εχω διαστολή απο τις πολλες συσπασεις.ηταν ενταξει ο τραχηλος οταν τον ειχαμε δει. ναι φοβαται για προωρο γιατι οι συσπασεις ειναι παρα πολλες για αυτο και με εβαλε κρεβατι και μου εδωσε και φαρμακευτικη αγωγη. πως να ηρεμήσω που τρεμω μην παθει κατι ο μπεμπης. πατησα και διαβασα για τις ενεσεις οτι βοηθανε παρα πολυ τα προωρα μωρακια αλλα ελεγε και για παρενεργειες τις οποιες δεν διαβασα γιατι θα τρελαθω

Παρενέργειες έχουν όλα τα φάρμακα, μην τρελαίνεσαι! 

Αφού το παρακολουθείτε μην αγχώνεσαι! Μείνε όσο γίνεται ήρεμη και κανε ο,τι σου λέει ο γιατρός σου!! 

Κ γω στη θέση σου όπως εσυ θα ήμουν, έχω κ δίδυμα, αλλά αυτό δε βοηθάει ούτε εσενα ούτε το μωρο! Όλα θα πάνε καλά!! Στην τελική, και τώρα να γεννηθει, δεν υπάρχει ο φόβος της επιβίωσης! Εγώ τουλ αυτό σκέφτομαι να παρηγοριέμαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

μην τα διαβαζεις αυτα!! κι εγω ειναι να κανω τις ενεσεις ..αυριο εχω ραντεβου και οτι μας πει ο γιατρος..απλα προσπαθει να μας το καθυστερησει και να τις κανω στην 32η.. θα δειξει αυριο!! 

εσυ πονας γενικας με τις συσπασεις?? τι φαρμακα πινεις??νιωθεις πονο?ή μονο πετρωνει?

καποιες φορες ειναι ανώδυνες οι συσπασεις ενω καποιες αλλες φορες ειναι επώδυνες. εχω την εντυπωση οτι σημερα ειναι λιγο πιο επωδυνες απ οτι εχθες. μου εδωσε ενα χαπι για 4 μερες (σημερα ειναι η τεταρτη μερα) και ουτροτζεσταν 6 την ημερα. επαιρνα 5 και μου τα έκανε 6.  πρωι, μεσημερι, βραδυ απο 2. πολυ αγχος εχω για τον μπεμπη. διαβασα που καποιες κοπελες ελεγαν οτι οταν κανεις την ενεση για 3-4 μερες δεν το πολυνιωθεις το μωρο, κοιμαται πολυ. δεν ξερω αν ισχυει κατι τετοιο αλλα αν οντως συμβει θα τρελαθω σας το λεω. εγω μονο απο αυτο παιρνω κουραγιο, απο τις κλωτσιτσες του 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η rosemaryf είπε:

Παρενέργειες έχουν όλα τα φάρμακα, μην τρελαίνεσαι! 

Αφού το παρακολουθείτε μην αγχώνεσαι! Μείνε όσο γίνεται ήρεμη και κανε ο,τι σου λέει ο γιατρός σου!! 

Κ γω στη θέση σου όπως εσυ θα ήμουν, έχω κ δίδυμα, αλλά αυτό δε βοηθάει ούτε εσενα ούτε το μωρο! Όλα θα πάνε καλά!! Στην τελική, και τώρα να γεννηθει, δεν υπάρχει ο φόβος της επιβίωσης! Εγώ τουλ αυτό σκέφτομαι να παρηγοριέμαι!

πως δεν υπαρχει φοβος? την προηγουμενη πεμπτη ηταν 1320. αντε να χει παει 1400. σωστα? μια σταλιτσα μπεμπακος πως θα επιβιωσει? παει θα τρελαθω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η xara1 είπε:

καποιες φορες ειναι ανώδυνες οι συσπασεις ενω καποιες αλλες φορες ειναι επώδυνες. εχω την εντυπωση οτι σημερα ειναι λιγο πιο επωδυνες απ οτι εχθες. μου εδωσε ενα χαπι για 4 μερες (σημερα ειναι η τεταρτη μερα) και ουτροτζεσταν 6 την ημερα. επαιρνα 5 και μου τα έκανε 6.  πρωι, μεσημερι, βραδυ απο 2. πολυ αγχος εχω για τον μπεμπη. διαβασα που καποιες κοπελες ελεγαν οτι οταν κανεις την ενεση για 3-4 μερες δεν το πολυνιωθεις το μωρο, κοιμαται πολυ. δεν ξερω αν ισχυει κατι τετοιο αλλα αν οντως συμβει θα τρελαθω σας το λεω. εγω μονο απο αυτο παιρνω κουραγιο, απο τις κλωτσιτσες του 

κοριτσακι μου μην σε παιρνει απο κατω .. σε καταλαβαινω..εγω σε ολη την εγκυμοσυνη περναω διαφορα δεν εχω ηρεμησει καθολου..και τωρα εχω και θεμα με τον τραχηλο..ειμαι συνεχεια με φοβο και κλαμματα..προσπαθω να ηρεμησω κι εγω για την μπεμπα μας.. αλλιως θα ειχα τρελαθει.. εγω μεχρι τον 6ο ειχα αιμα και τωρα εχουμε θεμα με τον τραχηλο.. αυτο που μπορω να σου πω ειναι μην αγχωνεσαι κα να πας στο γιατρο να δεις το μωρο σου...και θα ειναι ολα καλα!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η xara1 είπε:

πως δεν υπαρχει φοβος? την προηγουμενη πεμπτη ηταν 1320. αντε να χει παει 1400. σωστα? μια σταλιτσα μπεμπακος πως θα επιβιωσει? παει θα τρελαθω

Μην πηγαίνει το μυαλό σου στο χειρότερο, κ μην διαβάζεις τίποτα στο Ίντερνετ, ούτε σε φόρουμ!! 

Κ εννοείται πως επιβιώνουν τα μωρά σ αυτό το βάρος! Λόγω διδυμων ρωτάω διαφορες μαμάδες που έχουν γεννησει προωρα, κ μου λένε για παιδιά που γεννήθηκαν 900γρ κ 15 χρόνια πριν! Μην τρελαίνεσαι γιατί μόνο κακό κανεις! Προσπάθησε να είσαι ήρεμη, είναι το καλύτερο που μπορείς να κανεις για το μωρό σου! Κ αφού ο γιατρός σου σε παρακολουθεί, μη φοβάσαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/11/2018 at 1:22 ΜΜ, ο/η Hope25 είπε:

@xara1 Η κρέμα αλλαγής είναι τελείως αοσμη..το αφρόλουτρο-σαμπουάν και το νεράκι καθαρισμού αν είσαι έξω μυρίζουν απαλά σαν νυχτολουλουδο..Όχι έντονο..Ναι προφέρεται Μουστέλα..Και από εδώ και πέρα να προσέχεις πιο πολύ να μην κουράζεσαι κ κάνεις παλικαριές...αστα να τα κάνουν άλλοι..Εσύ ξεκούραση..

20181114_131832.jpg

Τα εχω τα αγαπω δεν τα αλλαζω με τίποτα! Κ τα μωρομαντηλα ειναι καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

καποιες φορες ειναι ανώδυνες οι συσπασεις ενω καποιες αλλες φορες ειναι επώδυνες. εχω την εντυπωση οτι σημερα ειναι λιγο πιο επωδυνες απ οτι εχθες. μου εδωσε ενα χαπι για 4 μερες (σημερα ειναι η τεταρτη μερα) και ουτροτζεσταν 6 την ημερα. επαιρνα 5 και μου τα έκανε 6.  πρωι, μεσημερι, βραδυ απο 2. πολυ αγχος εχω για τον μπεμπη. διαβασα που καποιες κοπελες ελεγαν οτι οταν κανεις την ενεση για 3-4 μερες δεν το πολυνιωθεις το μωρο, κοιμαται πολυ. δεν ξερω αν ισχυει κατι τετοιο αλλα αν οντως συμβει θα τρελαθω σας το λεω. εγω μονο απο αυτο παιρνω κουραγιο, απο τις κλωτσιτσες του 

Για τι ενέσεις μιλάμε; κορτιζόνη ; γτ ούτε παρενέργειες εχουν ουτε τπτ. Κ στο μωρό δεν κανουν τπτ απλα ενισχύουν την παραγωγή ενος υγρου που δυναμώνει τους πνεύμονες του μωρού. Προσωπικά δεν είχα τπτ κ μια χαρα το ένοιωθα τα μωρό. Μην φοβάσαι ξεκουράσου κ κανε τις ενέσεις μονο καλο θα σου κανουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μπλε είπε:

Για τι ενέσεις μιλάμε; κορτιζόνη ; γτ ούτε παρενέργειες εχουν ουτε τπτ. Κ στο μωρό δεν κανουν τπτ απλα ενισχύουν την παραγωγή ενος υγρου που δυναμώνει τους πνεύμονες του μωρού. Προσωπικά δεν είχα τπτ κ μια χαρα το ένοιωθα τα μωρό. Μην φοβάσαι ξεκουράσου κ κανε τις ενέσεις μονο καλο θα σου κανουν. 

αληθεια? εχεις κανει και εσυ? ναι αυτες τις ενεσεις κορτιζονης εννοω που ειναι για τα πνευμονακια τους. αυτα που εγραψα τα διαβασα σε ενα φορουμ του 2008. πανε 10 χρονια βεβαια αλλα το διαβασα για να δω τι λενε οι κοπέλες. τι να κανω, το διαβασα μπας και παρω κουραγιο...σε ποια εβδομαδα τις εκανες? το ενιωθες κανονικα το μπεμπακι δηλαδη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

αληθεια? εχεις κανει και εσυ? ναι αυτες τις ενεσεις κορτιζονης εννοω που ειναι για τα πνευμονακια τους. αυτα που εγραψα τα διαβασα σε ενα φορουμ του 2008. πανε 10 χρονια βεβαια αλλα το διαβασα για να δω τι λενε οι κοπέλες. τι να κανω, το διαβασα μπας και παρω κουραγιο...σε ποια εβδομαδα τις εκανες? το ενιωθες κανονικα το μπεμπακι δηλαδη?

Διαβαζεις βλακειεεεεες . Κ εγω αυτήν την χαζομαρα κάνω βέβαια αλλα σταματα το κ ακου μονο τον γιατρό σου. Επειδη εχω σοβαρό πρόβλημα με τα φαρμακα ψυχολογικό ε ηταν το χειρότερο μου. Στην εγκυμοσύνη επειδή ο μπεμπης ηταν μικρός εκανα κ ενέσεις ηπαρινης οπου το εψαξα παααρα πολυ κ πηγα και σε αιματολογο να μου δωσει το οκ . Με τις ενεσεις κορτιζόνης ομως δεν βρηκα κανενα σοβαρο ιατρικό αρθρο να λεει κατι για παρενέργειες για 2-3 ενεσεις π θα κάνεις. Η κορτιζόνη εχει παρενέργειες σε μακρόχρονη χρήση. Εγω της εκανα επειδη ηταν μικρος 2 μερες πριν μπω για καισαρική 38η βδομάδα. Οντως το μωρακι μου βγηκε υγιεστατο δεν χρειάστηκε ουτε οξυγονο ουτε τπτ. Δεν προλαβαν να τον βγαλουν απο την κοιλια κ γκαριξε αχαχαχα. Κακο δεν θα σου κάνουν εκτος τι να πω αν εχεις αλλεργία στην κορτιζόνη αχαχα αλλα θα το ήξερες. Παντως εφοσον ο τραχηλος δεν επηρεάζεται μην σε φοβίζουν οι συσπάσεις. Εχεις ακομα εβδομάδες πριν συναντήσεις τον μπεμπη σου. Χαλαρωσε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μπλε είπε:

Διαβαζεις βλακειεεεεες . Κ εγω αυτήν την χαζομαρα κάνω βέβαια αλλα σταματα το κ ακου μονο τον γιατρό σου. Επειδη εχω σοβαρό πρόβλημα με τα φαρμακα ψυχολογικό ε ηταν το χειρότερο μου. Στην εγκυμοσύνη επειδή ο μπεμπης ηταν μικρός εκανα κ ενέσεις ηπαρινης οπου το εψαξα παααρα πολυ κ πηγα και σε αιματολογο να μου δωσει το οκ . Με τις ενεσεις κορτιζόνης ομως δεν βρηκα κανενα σοβαρο ιατρικό αρθρο να λεει κατι για παρενέργειες για 2-3 ενεσεις π θα κάνεις. Η κορτιζόνη εχει παρενέργειες σε μακρόχρονη χρήση. Εγω της εκανα επειδη ηταν μικρος 2 μερες πριν μπω για καισαρική 38η βδομάδα. Οντως το μωρακι μου βγηκε υγιεστατο δεν χρειάστηκε ουτε οξυγονο ουτε τπτ. Δεν προλαβαν να τον βγαλουν απο την κοιλια κ γκαριξε αχαχαχα. Κακο δεν θα σου κάνουν εκτος τι να πω αν εχεις αλλεργία στην κορτιζόνη αχαχα αλλα θα το ήξερες. Παντως εφοσον ο τραχηλος δεν επηρεάζεται μην σε φοβίζουν οι συσπάσεις. Εχεις ακομα εβδομάδες πριν συναντήσεις τον μπεμπη σου. Χαλαρωσε!

ευχαριστω παρα πολυ! ειλικρινα το ποσο κουραγιο μου δωσατε και εσυ και τα κοριτσια δεν φαντάζεσαι. ποσο βαρος ειχε ο μπεμπης οταν γεννηθηκε? ημουν πολυ πελαγωμενη και χαλια ψυχολογικα. τα εβλεπα ολα μαύρα σημερα, πλανταξα απ το κλαμα. με βοηθατε πολυ.ολα τελεια να πανε σε ολες μας και να κρατησουμε αγκαλιτσα τα μωρακια μας και να εχουν υγεια. να τον χαιρεσαι τον μπεμπακο σου, να μου τον φιλησεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η xara1 είπε:

ευχαριστω παρα πολυ! ειλικρινα το ποσο κουραγιο μου δωσατε και εσυ και τα κοριτσια δεν φαντάζεσαι. ημουν πολυ πελαγωμενη και χαλια ψυχολογικα. τα εβλεπα ολα μαύρα σημερα, πλανταξα απ το κλαμα. ολα τελεια να πανε σε ολες μας και να κρατησουμε αγκαλιτσα τα μωρακια μας και να εχουν υγεια. να τον χαιρεσαι τον μπεμπακο σου, να μου τον φιλησεις

χαρα μου❤❤❤ ολα καλα θα πανε θα το δεις!! και στο λεω εγω που ειμαι πολυ απαισιοδοξη!! ποτε εχεις ξανα ραντεβου??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η γωγω γωγω είπε:

χαρα μου❤❤❤ ολα καλα θα πανε θα το δεις!! και στο λεω εγω που ειμαι πολυ απαισιοδοξη!! ποτε εχεις ξανα ραντεβου??

ειχα παει τη δευτερα γιατι φοβηθηκε μην εχω διαστολη λογω των συσπασεων. τελικα δεν ειχα...με εβαλε κρεβατι και μου ειπε οτι δεν θελει να με σηκωσει να παω να με δει παλι γιατι θα διακινδυνευσω να με πιασουν πιο εντονες συσπασεις, πραγμα αρκετα παρακινδυνευμένο... οποτε μου ειπε οτι προς το παρον θα μου δίνει οδηγιες απ το τηλεφωνο και αν χρειαστει να παω θα παω. με παιρνει και τον παιρνω για να υπαρχει ενημερωση φφφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@xara1 καταλαβαίνουμε την αγωνία σου και σου στέλνουμε αγωνιστικούς χαιρετισμούς. Το μωρακι σου πλέον είναι σε μια εβδομάδα που μπορεί ανετα να ζήσει εκτος μήτρας και να εξελιχτεί σε υγιέστατο παιδάκι. Σε πολιτισμένο δυτικό κόσμο ζούμε, η επιστήμη είναι πολύ εξελιγμένη στον τομέα και οι νεογνολογικες μονάδες της χώρας πλήρως εξοπλισμένες. Ωστόσο κάθε μέρα που περνά είναι προς όφελος του να μένει στην κοιλίτσα σου. Έτσι να το βλέπεις! Ότι είναι καλά και κάθε μέρα καλύτερα! Τις ενέσεις κορτιζόνης τις σκεφτόμουν κι εγώ πάντως για παν ενδεχόμενο! Ξεκουρασου μανουλιτσα και να μας ενημερώνεις κι εμάς για τις εξελίξεις μαζί με το γιατρό σου! Όλα θα πάνε καλά, δεν χωρά αμφιβολία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

@xara1 καταλαβαίνουμε την αγωνία σου και σου στέλνουμε αγωνιστικούς χαιρετισμούς. Το μωρακι σου πλέον είναι σε μια εβδομάδα που μπορεί ανετα να ζήσει εκτος μήτρας και να εξελιχτεί σε υγιέστατο παιδάκι. Σε πολιτισμένο δυτικό κόσμο ζούμε, η επιστήμη είναι πολύ εξελιγμένη στον τομέα και οι νεογνολογικες μονάδες της χώρας πλήρως εξοπλισμένες. Ωστόσο κάθε μέρα που περνά είναι προς όφελος του να μένει στην κοιλίτσα σου. Έτσι να το βλέπεις! Ότι είναι καλά και κάθε μέρα καλύτερα! Τις ενέσεις κορτιζόνης τις σκεφτόμουν κι εγώ πάντως για παν ενδεχόμενο! Ξεκουρασου μανουλιτσα και να μας ενημερώνεις κι εμάς για τις εξελίξεις μαζί με το γιατρό σου! Όλα θα πάνε καλά, δεν χωρά αμφιβολία

ευχαριστω παρα μα παρα πολυ, αν δεν είσασταν και εσεις να παιρνω κουραγιο θα ειχα τρελαθει. ευχαριστω για τα ομορφα λογια σας. να πανε σε ολες μας ολα υπεροχα με τα μωρακια μας. ολο αυτο παρακαλαω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@γωγω γωγω τι θεμα έχεις με τον τράχηλο; οι αιμορραγίες από αυτό ήταν; Τώρα είσαι καλύτερα φαντάζομαι. Άντε να δούμε τι θα σου πει κι ο γιατρός σημερα

@xara1 πώς εισαι σημερα; πόσο συχνές είναι οι συσπασεις;  μαγνήσιο παιρνεις;

Αχ κορίτσια μου είδατε την διαφήμιση της Pampers με τα προωρακια; μια σταλιτσα μωρε, μου ήρθαν δάκρυα με τα μικρούλια. Πρέπει να είναι κάτω των 30 εβδομάδων τα συγκεκριμένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

@γωγω γωγω τι θεμα έχεις με τον τράχηλο; οι αιμορραγίες από αυτό ήταν; Τώρα είσαι καλύτερα φαντάζομαι. Άντε να δούμε τι θα σου πει κι ο γιατρός σημερα

@xara1 πώς εισαι σημερα; πόσο συχνές είναι οι συσπασεις;  μαγνήσιο παιρνεις;

Αχ κορίτσια μου είδατε την διαφήμιση της Pampers με τα προωρακια; μια σταλιτσα μωρε, μου ήρθαν δάκρυα με τα μικρούλια. Πρέπει να είναι κάτω των 30 εβδομάδων τα συγκεκριμένα.

μου εχει κοντυνει λιγακι αλλα τουλαχιστον ειναι κλειστος..απλα τελευταια εχω αρκετα υγρα και εχω αγχωθει πολυ!! εχω 9 η ωρα ραντεβου και ανυπομονω να παω να δω οτι ειναι ολα καλα..και θα δουμε αν θα κανουμε τωρα τις ενεσεις ή την αλλη εβδομαδα!! Παιρνω βεβαια utrigestan 2φ τη μερα×200mg και 3 μαγνησιο τη μερα

Μακαρι να πανε ολα καλα.. ειμαι κι εγω συνεχεια μεσ'το αγχος..

εσυ πως εισαι ολα καλαα??

 

@xara1 εσυ κοριτσι μουυ??ολα καλα σημερα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Antelope @γωγω γωγω δεν ειμαι πολυ καλα... παρολο ππυ οι συσπασεις εχουν μειωθει (ελαχιστα) το πρωι εβγαλα παλι ροζ απαλο οταν σκουπιστηκα και πηρα τηλ τον γιατρο.  μου ειπε πως δεν ειναι κατι ανησυχητικό και πως προκαλειται απο τις συσπασεις. μου ειπε να συνεχισω τα ουτροτζεσταν 6 χαπια τη μερα ,να παιρνω το μαγνησιο και ξεκουραση. πριν μια ωρα ομως πηγα για τσισα, ειδα λιγο ροζ ανεπαισθητο στο σερβιετακι και σκουπιστηκα και εβγαλα ροζ βλεννη (οχι ανεπαισθητη) και ξανα σκουπιστηκα και εβγαλα καφε βλεννη. τι γινεται? εχω αγχωθει πολυ γαμωτο, δεν καταλαβαινω τι δεν παει καλα. περιμενω να παει η ωρα 5:30 να τον παρω τηλεφωνο επειδη ειναι μεσημερι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...