Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια Ιανουαριου/ Φεβρουαριου 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 53 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Σε ποια περιοχή έχει ρούχα εγκυμοσύνης στα h&m? Δεν έχω βρει πουθενά ?

Hm ναι ναι ναι ;) Κι εγώ απο εκεί ψωνισα κάποια κολανακια εγκυμοσύνης πολύ άνετα και σουτιέν θηλασμού για αργοτερα.   Μέσω ίντερνετ και στα φέρνουν σπίτι ή τα παίρνεις από acs (1 ευρώ λιγότερο τα μεταφορικά). Επίσης ως τις 7.11 έχει δωρεάν μεταφορικά όποιον τρόπο παράδοσης διαλεξεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!

εγω είμαι 29εβδομαδων και 3 ημερών κ έχω αγοράσει ρούχα εγκυμοσύνης απ το Σεπτέμβρη! Παντελόνια δηλαδή! Έχω πάρει ένα τζιν, ένα κολάν κ ένα μαύρο παντελόνι, κ ένα πουκάμισο με 2 μπλούζες! Όλα απ τα h&m. Τα ψώνισα σε δυο δόσεις! Δεν έχουν όλα τα καταστήματα h&m εγκυμοσύνης. Αν είστε Αθηνα έχει το h&m Ερμού κ στο Avenue. Αλλιώς απ το Ίντερνετ! 

Εγω όσο περνάει ο καιρός αγχώνομαι! Φοβαμαι μην συμβεί κάτι στο ένα απ τα δυο... γενικά είμαι καλά μπορω να πω, παρα τα δίδυμα! Πέραν της εύκολης κούρασης κ του λαχανιασματος ακόμα κ όταν μιλάω καμια φορά, δεν έχω κάτι άλλο! Κ την προσοχή κ τις μετρήσεις στο ζαχαρο, που προέκυψε τωρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας συνεγκυουλες! Τα δικά μου νέα από την προηγούμενη εβδομάδα είναι ότι μπαίνουμε στην τελική ευθεία! Ο μπέμπης 1,5kg και έχει πάρει θέση με το κεφαλάκι κάτω. Ο γιατρός είπε ότι τώρα δύσκολο να ξαναγυρίσει ? Έφτιαξαν και οι τιμές του αιματοκρίτη και της D που είχα θεματάκι. Το μόνο που με χάλασε είναι ότι δεν του άρεσε που πήρα ήδη 13κιλα. Θέλει να μην πάρω άλλα :( αλλά εχω μπροστα μου τους 2 τελευταιους μήνες που συνηθως βαζουν τα περισσοτερα και πρέπει να προσέξω ιδιαίτερα.

Το κολάν του h&m το έχω καταλατρέψει! Το τζιν δεν με βόλεψε πολύ, μου φαίνεται με σφίγγει χαμηλά (τα 13kg που λέγαμε!) Επισης φοραω ενα καλσον εγκυμοσύνης από το calzedonia (14€, αλλα μπορεί να μην είναι απαραιτητο) με φορεματάκια που βολεύουν.

Για μπουφάν μάλλον θα το φοραμε ανοιχτό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antelope είπε:

Γεια σας συνεγκυουλες! Τα δικά μου νέα από την προηγούμενη εβδομάδα είναι ότι μπαίνουμε στην τελική ευθεία! Ο μπέμπης 1,5kg και έχει πάρει θέση με το κεφαλάκι κάτω. Ο γιατρός είπε ότι τώρα δύσκολο να ξαναγυρίσει ? Έφτιαξαν και οι τιμές του αιματοκρίτη και της D που είχα θεματάκι. Το μόνο που με χάλασε είναι ότι δεν του άρεσε που πήρα ήδη 13κιλα. Θέλει να μην πάρω άλλα :( αλλά εχω μπροστα μου τους 2 τελευταιους μήνες που συνηθως βαζουν τα περισσοτερα και πρέπει να προσέξω ιδιαίτερα.

Το κολάν του h&m το έχω καταλατρέψει! Το τζιν δεν με βόλεψε πολύ, μου φαίνεται με σφίγγει χαμηλά (τα 13kg που λέγαμε!) Επισης φοραω ενα καλσον εγκυμοσύνης από το calzedonia (14€, αλλα μπορεί να μην είναι απαραιτητο) με φορεματάκια που βολεύουν.

Για μπουφάν μάλλον θα το φοραμε ανοιχτό!

Σε ποια εβδομάδα είσαι;

ναι, τα μπουφάν θα ναι ανοιχτά φέτος.

θελω κ γω ένα καλσόν, έχω 1-2 φαρδιά φορέματα που ίσως φορεθούν από δω κ πέρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η rosemaryf είπε:

Σε ποια εβδομάδα είσαι;

ναι, τα μπουφάν θα ναι ανοιχτά φέτος.

θελω κ γω ένα καλσόν, έχω 1-2 φαρδιά φορέματα που ίσως φορεθούν από δω κ πέρα..

Είμαι 31&2! Καλσόν ίσως να πάρεις απλα κανένα νούμερο μεγαλύτερο που να φτάνει μεχρι ψηλά γιατί τα εγκυμοσύνης είναι αναίτια πιο ακριβά. Βέβαια εσύ θα έχεις μεγάλη κοιλίτσα οπότε ίσως χρειαστείς πιο εξειδικευμένο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η γωγω γωγω είπε:

Κοριτσιααααα❤❤❤τι κανετε??

Ενα SOS θεμα!!!

Με τον υπνο πως τα πατε?? Πως κοιμαστε??

Εγώ κοιμάμαι καλά για την ώρα! Κοιμάμαι εύκολα, στο πλάι πάντα, κ σπάνια ξυπναω ενδιάμεσα! Αν ξυπνήσω, θα ναι νωρίς το πρωί, και  θα ξανακοιμηθω! Καμια φορά όταν προσπαθώ να κοιμηθώ κ είναι τα μωρά ξύπνια, όταν γυρίζω πλευρό γίνεται χαμουλης απ τις κλωτσιες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η rosemaryf είπε:

Εγώ κοιμάμαι καλά για την ώρα! Κοιμάμαι εύκολα, στο πλάι πάντα, κ σπάνια ξυπναω ενδιάμεσα! Αν ξυπνήσω, θα ναι νωρίς το πρωί, και  θα ξανακοιμηθω! Καμια φορά όταν προσπαθώ να κοιμηθώ κ είναι τα μωρά ξύπνια, όταν γυρίζω πλευρό γίνεται χαμουλης απ τις κλωτσιες!

εγω ειτε δεξια ειτε αριστερα οποτε παω να κοιμηθω με κλωτσαει η μικρη μου.. αλλα γενικα ξυπναω καθε 2 ωρες απο τον πονο στη μεση και την πλατη.. και γενικα κανω ανησυχο υπνο τελευταια..και πανω και πως χαμηλα τελευταια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Γεια σας συνεγκυουλες! Τα δικά μου νέα από την προηγούμενη εβδομάδα είναι ότι μπαίνουμε στην τελική ευθεία! Ο μπέμπης 1,5kg και έχει πάρει θέση με το κεφαλάκι κάτω. Ο γιατρός είπε ότι τώρα δύσκολο να ξαναγυρίσει ? Έφτιαξαν και οι τιμές του αιματοκρίτη και της D που είχα θεματάκι. Το μόνο που με χάλασε είναι ότι δεν του άρεσε που πήρα ήδη 13κιλα. Θέλει να μην πάρω άλλα :( αλλά εχω μπροστα μου τους 2 τελευταιους μήνες που συνηθως βαζουν τα περισσοτερα και πρέπει να προσέξω ιδιαίτερα.

Το κολάν του h&m το έχω καταλατρέψει! Το τζιν δεν με βόλεψε πολύ, μου φαίνεται με σφίγγει χαμηλά (τα 13kg που λέγαμε!) Επισης φοραω ενα καλσον εγκυμοσύνης από το calzedonia (14€, αλλα μπορεί να μην είναι απαραιτητο) με φορεματάκια που βολεύουν.

Για μπουφάν μάλλον θα το φοραμε ανοιχτό!

Με το καλό ο μικρούλης σας ❤️❤️ εμένα η δικιά μου η γιατρός σήμερα π με είδε (30 εβδομάδων) και ήταν κ ο δικός μας με το κεφάλι προς τα κάτω, μας είπε ότι θα αλλάζει θέση μέχρι κ την 35-36η και να μη χαίρομαι από τώρα που πήρε θέση... Εμάς ήταν 2kg σήμερα και μας είπε ότι πάμε για μεγάλο μπέμπη...❤️ Υγιής να ναι και ας βγει όσο θέλει  βέβαια:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η zwoulini είπε:

Με το καλό ο μικρούλης σας ❤️❤️ εμένα η δικιά μου η γιατρός σήμερα π με είδε (30 εβδομάδων) και ήταν κ ο δικός μας με το κεφάλι προς τα κάτω, μας είπε ότι θα αλλάζει θέση μέχρι κ την 35-36η και να μη χαίρομαι από τώρα που πήρε θέση... Εμάς ήταν 2kg σήμερα και μας είπε ότι πάμε για μεγάλο μπέμπη...❤️ Υγιής να ναι και ας βγει όσο θέλει  βέβαια:)

Αχου μωρέ 2kg ήδη! Έτοιμα μωράκια?

Άντε σου ειπε οτι στριφογυρνανε ακόμα; Εμένα αντίθετα μου είπε ότι αν έχει κεφάλι κάτω μετα την 30 σε πρωτότοκη σπανια ξαναλλάζει. Εγώ βέβαια τον νιώθω παντού! Θα δείξει στις 36 που θα παω.

@γωγω γωγω με πολλά μαξιλάρια και συχνές αφυπνίσεις για τουαλέτα τη βγάζω

Κορίτσια μου εσείς πόσα κιλά έχετε παρει; Εγώ από την προηγούμενη εβδομάδα που μου είπε ότι πήρα πολλά προσπαθώ να κάνω κράτει αλλα όλο σοκολάτες και μπέργκερ ονειρεύομαι....

Θα τρελαθωωωω ?????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antelope είπε:

Αχου μωρέ 2kg ήδη! Έτοιμα μωράκια?

Άντε σου ειπε οτι στριφογυρνανε ακόμα; Εμένα αντίθετα μου είπε ότι αν έχει κεφάλι κάτω μετα την 30 σε πρωτότοκη σπανια ξαναλλάζει. Εγώ βέβαια τον νιώθω παντού! Θα δείξει στις 36 που θα παω.

@γωγω γωγω με πολλά μαξιλάρια και συχνές αφυπνίσεις για τουαλέτα τη βγάζω

Κορίτσια μου εσείς πόσα κιλά έχετε παρει; Εγώ από την προηγούμενη εβδομάδα που μου είπε ότι πήρα πολλά προσπαθώ να κάνω κράτει αλλα όλο σοκολάτες και μπέργκερ ονειρεύομαι....

Θα τρελαθωωωω ?????????????

Εγώ έχω πάρει 7 και κάτι στην 25η ? και μένα μου είπε να προσέχω αλλά έχω αρχίσει και πεινάω ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Εγώ έχω πάρει 7 και κάτι στην 25η ? και μένα μου είπε να προσέχω αλλά έχω αρχίσει και πεινάω ?

Μια χαρά είσαι! Προλαβαίνεις άνετα να το σώσεις. Εγω στον 7ο καπου το 'χασα χωρις να το καταλαβω και τα πηρα μαζεμένα.

Τι να πω! Μπρόκολο για να ξεγελάμε την πεινα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Μια χαρά είσαι! Προλαβαίνεις άνετα να το σώσεις. Εγω στον 7ο καπου το 'χασα χωρις να το καταλαβω και τα πηρα μαζεμένα.

Τι να πω! Μπρόκολο για να ξεγελάμε την πεινα. 

Δεν θα πεθάνουμε κιόλας ? και οι παχουλες έχουν ψυχή ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η γωγω γωγω είπε:

εγω ειτε δεξια ειτε αριστερα οποτε παω να κοιμηθω με κλωτσαει η μικρη μου.. αλλα γενικα ξυπναω καθε 2 ωρες απο τον πονο στη μεση και την πλατη.. και γενικα κανω ανησυχο υπνο τελευταια..και πανω και πως χαμηλα τελευταια!!

αχουυυυ εγω ζω ενα δραμα με τον υπνο. ολο κατουριεμαι! αλλα μιλαμε συνεχεια! ολη τη νυχτα σηκωνομαι για τσισα.εχω μαξιλαρια απο δω ,μαξιλαρια απο κει, αλλαζω πλευρο και τα ψαχνω, πονανε τα ισχιαμου και καμια φορα ελάχιστα η μεση μου. και επισης ποναει το κοκκαλο στο μπουμπουκι μου το οποιο ειναι φυσιολογικο γιατι ανοιγουν τα κοκκαλα ... προετοιμαζονται για τον τοκετο. ωρες ωρες απορω αν θα κοιμαμαι καθολου στον όγδοο μηνα. παρολα αυτα το μονο που με νοιάζει ειναι να ειναι καλα ο μπεμπης και ουτε που με ενδιαφερει ο πονος και οι δυσκολιες που αντιμετωπίζω. να ειναι καλα τα μωρακια μας να τα κρατησουμε αγκαλιτσα και να εχουν υγεια τα αγαπακια μας ??αα και καμια φορα με ξυπναει και ο μπεμπουλης με κλωτσιτσες. εγω κοιμαμαι ορθια και εκεινος κανει τουμπες χαχαχαχ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ είμαι στην 30η εβδομάδα κ έχω πάρει 10 κιλά!! Κ μένα ο γιατρός μου μου πε να προσέχω! 

Μπραβο, μεγάλα μπεμπακια έχετε, φτου φτου!

εγω έχω να δω τα δικα μου απ τις 16/10, κ θα τα δω την άλλη βδομάδα που θα κάνουμε την ντοπλερ! Στον τελευταίο υπέρηχο μόνο το ένα είχε το κεφάλι προς τα κάτω! βέβαια εγώ θα παω για καισαρική, όπως κ να χει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η rosemaryf είπε:

Εγώ είμαι στην 30η εβδομάδα κ έχω πάρει 10 κιλά!! Κ μένα ο γιατρός μου μου πε να προσέχω! 

Μπραβο, μεγάλα μπεμπακια έχετε, φτου φτου!

εγω έχω να δω τα δικα μου απ τις 16/10, κ θα τα δω την άλλη βδομάδα που θα κάνουμε την ντοπλερ! Στον τελευταίο υπέρηχο μόνο το ένα είχε το κεφάλι προς τα κάτω! βέβαια εγώ θα παω για καισαρική, όπως κ να χει!

10 κιλά με διδυμα στην 30η και σου ειπε να προσεχεις;;;; ΟΚ καμία σωτηρία! Πάω να πνίξω τον πόνο μου σε εκείνο το προφιτερόλ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια γεια σας κ απο μενα εγω ειμαι 28εβδ +2 και χθες που πηγα στην γιατρο μου πε οτι το ενα ειναι 1200 γρ και το αλλο 1080 γρ..παρολο που κουνιουνται συνεχεια δεν τα ακουω τοσο εντονα οσο πριν αλλα μου πε ειναι φυσιολογικο λογω χωρου .

Εγω @rosemaryf εχω παρει ηδη 12 κιλα.. τι να πω εσυ στην 30η με 10 εισαι υποδειγμα ..

Στο τελος της επομενης βδομαδας εχω το ντοπλερ γτ εδω ο γιατρος για την συγκεκριμένη εξέταση ερχεται στο ιατρείο του καθε δευτερο σκ απο Αθήνα και η γιατρος μου προτιμάει να με δει νωριτερα παρα αργοτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Αχου μωρέ 2kg ήδη! Έτοιμα μωράκια?

Άντε σου ειπε οτι στριφογυρνανε ακόμα; Εμένα αντίθετα μου είπε ότι αν έχει κεφάλι κάτω μετα την 30 σε πρωτότοκη σπανια ξαναλλάζει. Εγώ βέβαια τον νιώθω παντού! Θα δείξει στις 36 που θα παω.

@γωγω γωγω με πολλά μαξιλάρια και συχνές αφυπνίσεις για τουαλέτα τη βγάζω

Κορίτσια μου εσείς πόσα κιλά έχετε παρει; Εγώ από την προηγούμενη εβδομάδα που μου είπε ότι πήρα πολλά προσπαθώ να κάνω κράτει αλλα όλο σοκολάτες και μπέργκερ ονειρεύομαι....

Θα τρελαθωωωω ?????????????

Ναι μεγάλος μπεμπουλης κ άτιμος χιχι :) μου πε πως θα γυρνάει ναι τι ν πω...θα κάνουμε κ τις ασκήσεις με την μπάλα να βοηθήσουμε λίγο για την εμπέδωση. Εγώ είμαι στα +5 στην 30η και Μ πε να προσέχω από δω κ πέρα πιο πολύ γτ μπορώ να πάρω πολύ εύκολα.. αλλά πολλές οι λιγούρες...αχ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα, είχα κ γω παραπανίσια κιλά, δεν έμεινα έγκυος 50 κιλά! 

Ανυπομονώ να έρθει η επόμενη βδομάδα να δούμε πόσο είναι, γιατί κ γω δεν τα νιώθω τόσο έντονα τελευταία..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η zwoulini είπε:

Ναι μεγάλος μπεμπουλης κ άτιμος χιχι :) μου πε πως θα γυρνάει ναι τι ν πω...θα κάνουμε κ τις ασκήσεις με την μπάλα να βοηθήσουμε λίγο για την εμπέδωση. Εγώ είμαι στα +5 στην 30η και Μ πε να προσέχω από δω κ πέρα πιο πολύ γτ μπορώ να πάρω πολύ εύκολα.. αλλά πολλές οι λιγούρες...αχ!!!

5 λέει θα μας τρελάνει τελείως ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η PanB είπε:

5 λέει θα μας τρελάνει τελείως ?

Είχα ήδη 3-4 παραπάνω και είχα το φόβο μη πάρω πολλά :( και παίρνω και εύκολα η άτιμη δυστυχώς.  

Ρε κορίτσια να σας ρωτήσω αν θα το πάρετε εσείς για τα μικρά σας..πήγα χθες στο motherbaby για να παραγγείλουμε τα πράγματα του μωρού να μας έρθουν Δεκέμβρη και μας πρότειναν στην κούνια να βάλουμε το μαξιλάρι ασφαλείας (νομίζω μπαίνει κάτω απτ κατωσεντονο. Αυτή μας είπε ότι το θεωρούν απαραίτητο. Τι λέτε εσείς; Το έχετε ξαναακουσει? Εμείς δεν το πήραμε και λέμε να το σκεφτούμε (δεν είναι ακριβό..9 ευρώ το έχει.) Απλά μας είπε ότι κρατάει το κεφαλάκι του μωρού πιο ψηλά αντί να ναι επίπεδο τελείως ξαπλωμένο. Δε ξέρω :$

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η zwoulini είπε:

Είχα ήδη 3-4 παραπάνω και είχα το φόβο μη πάρω πολλά :( και παίρνω και εύκολα η άτιμη δυστυχώς.  

Ρε κορίτσια να σας ρωτήσω αν θα το πάρετε εσείς για τα μικρά σας..πήγα χθες στο motherbaby για να παραγγείλουμε τα πράγματα του μωρού να μας έρθουν Δεκέμβρη και μας πρότειναν στην κούνια να βάλουμε το μαξιλάρι ασφαλείας (νομίζω μπαίνει κάτω απτ κατωσεντονο. Αυτή μας είπε ότι το θεωρούν απαραίτητο. Τι λέτε εσείς; Το έχετε ξαναακουσει? Εμείς δεν το πήραμε και λέμε να το σκεφτούμε (δεν είναι ακριβό..9 ευρώ το έχει.) Απλά μας είπε ότι κρατάει το κεφαλάκι του μωρού πιο ψηλά αντί να ναι επίπεδο τελείως ξαπλωμένο. Δε ξέρω :$

Αυτό με την κλίση το έχω ακούσει ξανά από φίλη που γέννησε πρόσφατα και έχει λίκνο με κλίση. Απ την άλλη τα μαξιλάρια στα νεογέννητα στην αρχή δεν επιτρέπονται έχω ακούσει.. αυτό μόνο ο παιδίατρος μπορεί να το πει σίγουρα φαντάζομαι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Με τη δουλειά τι κάνετε; μέχρι πότε θα συνεχίσετε;

Eγώ κανονικά καλώς εχόντων των πραγμάτων, όσο λέει ο νόμος. Μετά άντε γεια.. αν θέλετε δείτε στο θέμα ''αδεια εγκυμοσύνης εργοδότης'' το πρόβλημα μου!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
    • Με το καλό κορίτσι μου η μπεμπουλα σας 😊
    • Στο τέλος έχει σημασία κορίτσι μου ποσα θα πάρουμε τώρα στην αρχή είναι νωρίς ακόμα δεν πειράζει 😊
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...