Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 53 λεπτά, ο/η sansa είπε:

Κοριτσάκια καλησπέρα.Σήμερα πήγα στο κέντρο την 7η μέρα του κύκλου για υπέρηχο να δούμε τί γίνεται,γιατί ακυρώσαμε τον κύκλο αυτό και είδαμε δύο ωοθυλάκια ένα 15 και ένα 17χιλ και τρία πιο μικρά.Μου είπε να κάνουμε φυσικό κύκλο αν θέλω,αφού τα δικά μου ωοθυλάκια μεγάλωσαν από μόνα τους και συμφώνησα.Θα πάρω σήμερα και αύριο 150 μονάδες φάρμακο και orgalutran και το Σάββατο έχω υπέρηχο.Τα πιο μικρά δε θα προλάβουν να μεγαλώσουν,θα πάμε για τα 2.Είπα να μην αφήσω το μήνα να πάει χαμένος,φυσικός και ότι να¨ναι.Ποιος ξέρει πώς θα είναι οι ορμόνες τον άλλο μήνα.Ο Θεός βοηθός.

Καλή επιτυχία!!!!!! 17 χιλιοστά την 7η μέρα;δηλαδή κανείς ωορρηξία τόσο νωρις;αυτό σε κάνα δυο μέρες θα είναι έτοιμο να βγει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκια.Το Σάββατο υπέρηχο και τη Δευτέρα ωοληψια.Οι ε2 και η lh πρέπει να ήταν καλές,γιατί θα με έπαιρναν τηλέφωνο.Συνήθως κάνω ωορρηξία τη 10η ή την 11η μέρα,έχω μικρό κύκλο.Μακάρι να πάρουμε ωάρια ή έστω ένα και να προχωρήσει,και τα δύο θα είναι θαυμα αν προχωρήσουν.Θα δούμε κορίτσια πώς θα πάει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η sansa είπε:

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκια.Το Σάββατο υπέρηχο και τη Δευτέρα ωοληψια.Οι ε2 και η lh πρέπει να ήταν καλές,γιατί θα με έπαιρναν τηλέφωνο.Συνήθως κάνω ωορρηξία τη 10η ή την 11η μέρα,έχω μικρό κύκλο.Μακάρι να πάρουμε ωάρια ή έστω ένα και να προχωρήσει,και τα δύο θα είναι θαυμα αν προχωρήσουν.Θα δούμε κορίτσια πώς θα πάει.

Άντε κορίτσι μου τότε με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η sansa είπε:

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκια.Το Σάββατο υπέρηχο και τη Δευτέρα ωοληψια.Οι ε2 και η lh πρέπει να ήταν καλές,γιατί θα με έπαιρναν τηλέφωνο.Συνήθως κάνω ωορρηξία τη 10η ή την 11η μέρα,έχω μικρό κύκλο.Μακάρι να πάρουμε ωάρια ή έστω ένα και να προχωρήσει,και τα δύο θα είναι θαυμα αν προχωρήσουν.Θα δούμε κορίτσια πώς θα πάει.

Με το καλό @sansa μου όλα να πάνε κατ ευχήν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η sansa είπε:

Κοριτσάκια καλησπέρα.Σήμερα πήγα στο κέντρο την 7η μέρα του κύκλου για υπέρηχο να δούμε τί γίνεται,γιατί ακυρώσαμε τον κύκλο αυτό και είδαμε δύο ωοθυλάκια ένα 15 και ένα 17χιλ και τρία πιο μικρά.Μου είπε να κάνουμε φυσικό κύκλο αν θέλω,αφού τα δικά μου ωοθυλάκια μεγάλωσαν από μόνα τους και συμφώνησα.Θα πάρω σήμερα και αύριο 150 μονάδες φάρμακο και orgalutran και το Σάββατο έχω υπέρηχο.Τα πιο μικρά δε θα προλάβουν να μεγαλώσουν,θα πάμε για τα 2.Είπα να μην αφήσω το μήνα να πάει χαμένος,φυσικός και ότι να¨ναι.Ποιος ξέρει πώς θα είναι οι ορμόνες τον άλλο μήνα.Ο Θεός βοηθός.

Καλή επιτυχία !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΜΑΡΑΚΙ είπε:

@sansa Καλή επιτυχία!!!! Δυο ωάρια είναι σούπερ για φυσικό Φτου φτου φτου!!!

Ευχαριστώ κορίτσια για τα καλά σας λόγια.Να δούμε αύριο στον υπέρηχο αν πηγαίνουν όλα καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλή επιτυχία να έχετε όλες σας.εγω σήμερα είμαι χάλια,εχουν πρηστεί τα χέρια μου κ τα πόδια μου τόσο που ή βέρα δε βγαίνει απ το δάχτυλο,δε μπορώ να ξυπνησω με τίποτα με ξανάρχισε το στήθος από χτες κ πονάει κ ή κοιλιά μου είναι λες κ έχω περίοδο ενώ δεν έχω.τη νύχτα σηκώθηκα έντρομη γιατι στο κεφάλι μου πάνω έχω έναν συνεχόμενο νευροπονο το ακουμπαω με το χέρι μου κ πονάει.το ξέρω σας έχω πρηξει με αυτό το θέμα όμως φοβάμαι πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Κορίτσια μου καλή επιτυχία να έχετε όλες σας.εγω σήμερα είμαι χάλια,εχουν πρηστεί τα χέρια μου κ τα πόδια μου τόσο που ή βέρα δε βγαίνει απ το δάχτυλο,δε μπορώ να ξυπνησω με τίποτα με ξανάρχισε το στήθος από χτες κ πονάει κ ή κοιλιά μου είναι λες κ έχω περίοδο ενώ δεν έχω.τη νύχτα σηκώθηκα έντρομη γιατι στο κεφάλι μου πάνω έχω έναν συνεχόμενο νευροπονο το ακουμπαω με το χέρι μου κ πονάει.το ξέρω σας έχω πρηξει με αυτό το θέμα όμως φοβάμαι πολυ

Το πρώτο τρίμηνο είναι ζόρικο από όλες τις απόψεις (και ψυχολογικά και σωματικά).

Με τόσο στρες πως να μην σε πιάσει νευρόπονος;;;

Πάρε βαθιές ανάσες και προσπάθησε να χαλαρώσεις και να σκεφτείς οτι όλα πάνε καλά. Δεν έχεις κανένα σημάδι που να δείχνει το αντίθετο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bloublou85 είπε:

Κορίτσια μου καλή επιτυχία να έχετε όλες σας.εγω σήμερα είμαι χάλια,εχουν πρηστεί τα χέρια μου κ τα πόδια μου τόσο που ή βέρα δε βγαίνει απ το δάχτυλο,δε μπορώ να ξυπνησω με τίποτα με ξανάρχισε το στήθος από χτες κ πονάει κ ή κοιλιά μου είναι λες κ έχω περίοδο ενώ δεν έχω.τη νύχτα σηκώθηκα έντρομη γιατι στο κεφάλι μου πάνω έχω έναν συνεχόμενο νευροπονο το ακουμπαω με το χέρι μου κ πονάει.το ξέρω σας έχω πρηξει με αυτό το θέμα όμως φοβάμαι πολυ

τη Δευτερα θα πας στη γιατρό κορίτσι. Δε μας πρήζεις. Σε καταλαβαινω γιατι ειναι ασχημη η αίσθηση. Καποια μικρη διαταραχη ορμονικη υπαρχει τωρα που οταν ερθει η περιοδος θα ανακουφιστει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

τη Δευτερα θα πας στη γιατρό κορίτσι. Δε μας πρήζεις. Σε καταλαβαινω γιατι ειναι ασχημη η αίσθηση. Καποια μικρη διαταραχη ορμονικη υπαρχει τωρα που οταν ερθει η περιοδος θα ανακουφιστει

Μακάρι κορίτσια αλλά δεν το βλέπω να έρθει μόνη της πάλι με φάρμακο με βλέπω. @ΜΑΡΑΚΙ κι όμως έχω γιατί ούτε το προηγούμενο μου ήρθε όταν διεκοψα τα φάρμακα κ με φοβίζει ότι σε καμία κοπέλα δεν έχει συμβεί αυτό μετά τη διακοπή φαρμάκων,να της καθυστερήσει μέρες ναι αλλά να μη της έρθει καθόλου ούτε τον ένα ούτε τον άλλο μήνα δεν το έχω ξανακουσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Μακάρι κορίτσια αλλά δεν το βλέπω να έρθει μόνη της πάλι με φάρμακο με βλέπω. @ΜΑΡΑΚΙ κι όμως έχω γιατί ούτε το προηγούμενο μου ήρθε όταν διεκοψα τα φάρμακα κ με φοβίζει ότι σε καμία κοπέλα δεν έχει συμβεί αυτό μετά τη διακοπή φαρμάκων,να της καθυστερήσει μέρες ναι αλλά να μη της έρθει καθόλου ούτε τον ένα ούτε τον άλλο μήνα δεν το έχω ξανακουσει.

Θα σου ερθει!!!δε γινεται να μην ερθει!!!διαταραχη ειναι αλλα με καποιο τροπο θα ερθει εοτε φυσικα ειτε με φαρμακο. Ετσι δε μενεις παντως θα τη ξαναδεις!!!

Εκει φτασαμε και εγω και εσυ και ισως ολες. Αμα τη βλεπουμε να ειμαστε χαλια και αμα δε τη βλεπουμε παλι χαλια για αλλους λογους καθε φορα!

Εμενα τωρα που μου ηρθε με βαρεσε ψυχολογικα πολυ. Σηκωθηκα πρωι και ημουν νευριασμενη με ολους.

Εγω κοριτσια σημερα πηγα για ορμονες κτλ. Δευτερα θα μου πουν και τεταρτη εχω γυναικολογο για 2η εξωσωματικη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η melisanthi drakou είπε:

Θα σου ερθει!!!δε γινεται να μην ερθει!!!διαταραχη ειναι αλλα με καποιο τροπο θα ερθει εοτε φυσικα ειτε με φαρμακο. Ετσι δε μενεις παντως θα τη ξαναδεις!!!

Εκει φτασαμε και εγω και εσυ και ισως ολες. Αμα τη βλεπουμε να ειμαστε χαλια και αμα δε τη βλεπουμε παλι χαλια για αλλους λογους καθε φορα!

Εμενα τωρα που μου ηρθε με βαρεσε ψυχολογικα πολυ. Σηκωθηκα πρωι και ημουν νευριασμενη με ολους.

Εγω κοριτσια σημερα πηγα για ορμονες κτλ. Δευτερα θα μου πουν και τεταρτη εχω γυναικολογο για 2η εξωσωματικη!

Καλά αποτελέσματα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η melisanthi drakou είπε:

Θα σου ερθει!!!δε γινεται να μην ερθει!!!διαταραχη ειναι αλλα με καποιο τροπο θα ερθει εοτε φυσικα ειτε με φαρμακο. Ετσι δε μενεις παντως θα τη ξαναδεις!!!

Εκει φτασαμε και εγω και εσυ και ισως ολες. Αμα τη βλεπουμε να ειμαστε χαλια και αμα δε τη βλεπουμε παλι χαλια για αλλους λογους καθε φορα!

Εμενα τωρα που μου ηρθε με βαρεσε ψυχολογικα πολυ. Σηκωθηκα πρωι και ημουν νευριασμενη με ολους.

Εγω κοριτσια σημερα πηγα για ορμονες κτλ. Δευτερα θα μου πουν και τεταρτη εχω γυναικολογο για 2η εξωσωματικη!

Αντε με το καλο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Eleni73 είπε:

Καρπερή προσπάθεια ευχομαι @melisanthi drakou

@nikona εσυ πως είσαι;

 

Καλημερα Ελενη!

Καλα ειμαι. Δεν εχω κανενα συμπτωμα. Τιποτα. Μονο ελπιζω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Καλημέρα κορίτσια !!!

@melisanthi drakou με το καλό !

@Bloublou85 λίγο υπομονή ακόμα

@nikona :x

@sansa έχουμε νέα από τον υπέρηχο ???

Καλημέρα κορίτσι.Έχουμε νέα,αλλά δυστυχώς όχι καλά.Το ένα από τα δύο ωοθυλακια άρχισε να υποχωρεί,μόνο ένα προχωρούσε.Είπαμε να μη συνεχίσουμε γιατί ποιός ξέρει πώς θα πάει και αυτό.Δεν είμαι για να δίνω ένα σωρό λεφτά και να μη προχωρήσει και αυτό.Την άλλη Δευτέρα έχω υπέρηχο τη 18η μέρα του κύκλου να δούμε πώς πάει,μήπως υπάρχει κανένα κυστικο και χρειαστεί να μου δώσουν προγεστερόνη.Αρχές Αυγούστου στην επόμενη περίοδο ελπίζω οι ορμόνες να είναι καλές για να ξεκινήσω.Τί βάσανο είναι αυτές οι αναβολές.Δε θα βρω κανένα καλό κύκλο βρε κορίτσια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου @ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ!! Εσυ τι κανεις;

@sansa δηλαδη ακυρωθηκε αυτος ο κυκλος ε; Λυπαμαι. Θα ερθουν ομως κ καλοι κυκλοι. Μην απογοητευεσαι. Ξερω πως ειναι δυσκολο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Γεια σου @ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ!! Εσυ τι κανεις;

@sansa δηλαδη ακυρωθηκε αυτος ο κυκλος ε; Λυπαμαι. Θα ερθουν ομως κ καλοι κυκλοι. Μην απογοητευεσαι. Ξερω πως ειναι δυσκολο. 

Ναι κορίτσι ακυρώθηκε.Τί να πήγαινα με ένα ωοθυλακιο;Και αν δεν είχε ωάριο;Άσε καλύτερα.Ας ελπίσουμε μόνο ο  επόμενος κύκλος να είναι καλός.οι ορμόνες μου πάντως από την αρχή του χρόνου άρχισαν να μην είναι καλές.Απογοήτευση μεγάλη.Παίρνω και ένα σωρό βιταμίνες,τί άλλο να πάρω πια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλη επιτυχια σε ολες μα σας πανε καλα δυστηχως καποιες φορες παρακαλαμε να ερθει η περιοδος και αλλες οταν ερθει πεφτουμε στα πατωματα!!! Να σκεφτομαστε θετικα και ολα καλα θα πανε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η nikona είπε:

Καλημερα Ελενη!

Καλα ειμαι. Δεν εχω κανενα συμπτωμα. Τιποτα. Μονο ελπιζω. 

Μακάρι να είναι αυτή η φορά σου τυχερή!!!! Θα προσευχηθώ κι εγώ για σένα!!! Το φαντάστηκα πως εισαι χωρις σύμπτωμα γιατι δεν είχες μιλήσει καθόλου! Αναμονή για τα καλύτερα λοιπόν!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Eleni73 είπε:

Μακάρι να είναι αυτή η φορά σου τυχερή!!!! Θα προσευχηθώ κι εγώ για σένα!!! Το φαντάστηκα πως εισαι χωρις σύμπτωμα γιατι δεν είχες μιλήσει καθόλου! Αναμονή για τα καλύτερα λοιπόν!!!!! 

Καμια απο τις δυο προηγουμενες φορες δεν ειχα κατι. Ετσι κ τωρα. Θα φανει. Λιγες μερες εμειναν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
    • Καλησπέρα, ο γιατρός σε προετοιμάζει για το χειρότερο και καλά κάνει αππ τη μια αλλα εμεις ελπίζουμε για το καλύτερο, οπότε με πίστη προχώρα!! Ο γυναικολόγος μου οταν ξεκίνησα για πρώτη φορά την εξωσωματικη πριν τρια χρόνια μου είπε τη σήμερον ημέρα αν θες να κανεις παιδί θα κανεις! Αυτο συνεπάγεται βέβαια να έχεις και καποια χρήματα θα συμπληρώσω εγω! Εύχομαι οτι καλύτερο μεσα απο την καρδιά μου 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...