Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις Just now, ο/η nikona είπε:

Καλη επιτυχια @sansa!!! Ευχομαι ολα να πανε καλα αυτη τη φορα! 

Σ¨ευχαριστώ πολύ κορίτσι,εύχομαι και εσύ τη Δευτέρα να έχεις ευχάριστα νέα να μας πεις.Καλή επιτυχία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η sansa είπε:

Καλημέρα κορίτσια.Σήμερα και εγώ πρώτα ο Θεός ξεκινάω την επόμενη προσπάθεια,θα κάνω 3 κύκλους για συλλογή εμβρύων.Πήγα και έδωσα αίμα για ορμόνες και μόλις βγουν τα αποτελέσματα θα ενημερώσω το γιατρό μου.Αν  είναι καλές θα ξεκινήσω τα femara και 150 μονάδες φάρμακα.Άρχισε το άγχος πάλι.Ελπίζω αυτή τη φορά να πετύχω το καλό έμβρυο.Κορίτσια και εγώ για φυσικό κύκλο είχα πει στην αρχή,αλλά είναι πολύ χρονοβόρο και θέλει αρκετά χρήματα,ιδίως αν δε βρεις ωάριο ή αν δε γονιμοποιηθεί ή διαιρεθεί και χάνεις και τα χρήματα.Γι¨αυτό αποφάσισα πάλι να κάνω ήπιες διεγέρσεις και βλέπουμε.Βλέπετε εγώ δεν έχω την πολυτέλεια με την ηλικία να χάνω πολλούς μήνες.Για να δούμε με τις ορμόνες τί θα κάνω,αγχώθηκα λιγάκι.

Καλή αρχή!!!εύχομαι να πάνε όλα καλά.τι έννοιες τρεις κύκλους με ήπια διέγερση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Bloublou85 είπε:

Καλή αρχή!!!εύχομαι να πάνε όλα καλά.τι έννοιες τρεις κύκλους με ήπια διέγερση;

Σ¨ευχαριστώ πολύ.Τρεις διεγέρσεις εννοώ.Μήνα παρά μήνα,για να μαζέψω έμβρυα,τριών ημερών αυτή τη φορά.3 ωοληψίες δηλαδή,γιατί κάθε φορά παίρνουμε λίγα σε αριθμό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η sansa είπε:

Σ¨ευχαριστώ πολύ.Τρεις διεγέρσεις εννοώ.Μήνα παρά μήνα,για να μαζέψω έμβρυα,τριών ημερών αυτή τη φορά.3 ωοληψίες δηλαδή,γιατί κάθε φορά παίρνουμε λίγα σε αριθμό.

Κατάλαβα κορίτσι μου υπομονη φαντάζομαι πόσο δύσκολη είναι αυτή ή διαδικασία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Bloublou85 είπε:

Κατάλαβα κορίτσι μου υπομονη φαντάζομαι πόσο δύσκολη είναι αυτή ή διαδικασία.

Αχ βρε κορίτσι όντως είναι πολύ δύσκολη.Έχω πολύ δρόμο μπροστά μου.Θα πρέπει το μήνα που δε θα κάνω διέγερση να κάνω θεραπεία για τη φλεγμονή και από Σεπτέμβριο επανάληψη την εξέταση του Νίκα για να δούμε αν έχει υποχωρήσει.Διαφορετικά δε πρόκειται αυτή τη φορά να πάω σε ετ.Οπότε καταλαβαίνεις,αντιβιώσεις και πλύσεις ταυτόχρονα συν και τη βιοψία ενδομητρίου.Να σου πω για μένα καλύτερα είναι η διαδικασία της ωοληψίας,παιχνιδάκι είναι,αυτή θα είναι η 10η που θα κάνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η sansa είπε:

Αχ βρε κορίτσι όντως είναι πολύ δύσκολη.Έχω πολύ δρόμο μπροστά μου.Θα πρέπει το μήνα που δε θα κάνω διέγερση να κάνω θεραπεία για τη φλεγμονή και από Σεπτέμβριο επανάληψη την εξέταση του Νίκα για να δούμε αν έχει υποχωρήσει.Διαφορετικά δε πρόκειται αυτή τη φορά να πάω σε ετ.Οπότε καταλαβαίνεις,αντιβιώσεις και πλύσεις ταυτόχρονα συν και τη βιοψία ενδομητρίου.Να σου πω για μένα καλύτερα είναι η διαδικασία της ωοληψίας,παιχνιδάκι είναι,αυτή θα είναι η 10η που θα κάνω.

Τι να πω βρε κορίτσι μου περνάς μεγάλο ζόρι.εχεις κάνει του νίκα ε;τη δέχτηκε ο γιατρός σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Bloublou85 είπε:

Τι να πω βρε κορίτσι μου περνάς μεγάλο ζόρι.εχεις κάνει του νίκα ε;τη δέχτηκε ο γιατρός σου;

Όχι βέβαια,αλλά ούτε που με νοιάζει.Ευτυχώς έχω το συνεργάτη του Νίκα εδώ στη Θεσσαλονίκη,πολύ καλός γιατρός και με βοηθάει αρκετά.Θα τον κρατούσα και για τις εξωσωματικές,συνεργάζεται με το κέντρο που είμαι,αλλά η τιμή ανεβαίνει αρκετά και από λεφτά είμαστε άστα να πάνε.Αλλά του λέω ακριβώς τί κάνω κάθε φορά και μου λέει τη γνώμη του.Με βοηθάει πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η sansa είπε:

Όχι βέβαια,αλλά ούτε που με νοιάζει.Ευτυχώς έχω το συνεργάτη του Νίκα εδώ στη Θεσσαλονίκη,πολύ καλός γιατρός και με βοηθάει αρκετά.Θα τον κρατούσα και για τις εξωσωματικές,συνεργάζεται με το κέντρο που είμαι,αλλά η τιμή ανεβαίνει αρκετά και από λεφτά είμαστε άστα να πάνε.Αλλά του λέω ακριβώς τί κάνω κάθε φορά και μου λέει τη γνώμη του.Με βοηθάει πολύ.

Α ωραία καλό είναι να έχεις κ κάποιον αλλο να σε βοηθάει.κ όταν βγήκε ή φλεγμονή απ το νίκα τι είπε τοτε ο γιατρός;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Bloublou85 είπε:

Α ωραία καλό είναι να έχεις κ κάποιον αλλο να σε βοηθάει.κ όταν βγήκε ή φλεγμονή απ το νίκα τι είπε τοτε ο γιατρός;

Ο δικός μου στο κέντρο έλεγε διάφορα,ότι δεν έχει αποδειχθεί κάτι με την εξέταση αυτή,ότι η φλεγμονή μπορεί να φεύγει τον ένα μήνα μόνη της και κάτι πράγματα που σε κάνουν να γελάς.Ακόμα και για το παράθυρο εμφύτευσης είχε να πει ότι δεν ισχύει και τέτοια.Εγώ όμως ούτε που τον ακούω,γιατί πιστεύω ότι όντως η φλεγμονή φταίει.Εύχομαι μόνο να μην έχασα όλα τα καλά και υγιή έμβρυα αυτά τα τελευταία δύο χρόνια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η sansa είπε:

Ο δικός μου στο κέντρο έλεγε διάφορα,ότι δεν έχει αποδειχθεί κάτι με την εξέταση αυτή,ότι η φλεγμονή μπορεί να φεύγει τον ένα μήνα μόνη της και κάτι πράγματα που σε κάνουν να γελάς.Ακόμα και για το παράθυρο εμφύτευσης είχε να πει ότι δεν ισχύει και τέτοια.Εγώ όμως ούτε που τον ακούω,γιατί πιστεύω ότι όντως η φλεγμονή φταίει.Εύχομαι μόνο να μην έχασα όλα τα καλά και υγιή έμβρυα αυτά τα τελευταία δύο χρόνια.

Έκανες κ υστεροσκοπηση;τι να πω έτσι κ μένα αυτός που είχα τίποτα δε δεχόταν.καλα όλα τα άλλα εμενα δεν ήθελε ούτε υστεροσκοπηση να κάνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Έκανες κ υστεροσκοπηση;τι να πω έτσι κ μένα αυτός που είχα τίποτα δε δεχόταν.καλα όλα τα άλλα εμενα δεν ήθελε ούτε υστεροσκοπηση να κάνω.

Ναι κορίτσι έχω κάνει.Τώρα εντωμεταξύ πήρα τις ορμόνες,περιμένω οδηγίες,δε τις βλέπω πολύ καλές.Ε2 76.01 και FSH 13,12,τί τιμές είναι αυτές;Στεναχωρέθηκα πολύ.Αν ακυρωθεί ο κύκλος με πάει ένα μήνα πίσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η sansa είπε:

Ναι κορίτσι έχω κάνει.Τώρα εντωμεταξύ πήρα τις ορμόνες,περιμένω οδηγίες,δε τις βλέπω πολύ καλές.Ε2 76.01 και FSH 13,12,τί τιμές είναι αυτές;Στεναχωρέθηκα πολύ.Αν ακυρωθεί ο κύκλος με πάει ένα μήνα πίσω.

Για την οιστραδιολη ξέρω ότι για να ξεκινήσεις διεγερση πρέπει να είναι κάτω από 60 τώρα για την fsh δε γνωρίζω.για ρώτα τι γιατρό να δούμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Bloublou85 είπε:

Για την οιστραδιολη ξέρω ότι για να ξεκινήσεις διεγερση πρέπει να είναι κάτω από 60 τώρα για την fsh δε γνωρίζω.για ρώτα τι γιατρό να δούμε.

Περιμένω να με πάρουν τηλέφωνο,τί να πω,έχω στεναχωρεθεί πολύ.Τώρα και οι ορμόνες άρχισαν να μην είναι καλές,θα μου πεις όσο περνάνε οι μήνες εις βάρος μου είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η sansa είπε:

Περιμένω να με πάρουν τηλέφωνο,τί να πω,έχω στεναχωρεθεί πολύ.Τώρα και οι ορμόνες άρχισαν να μην είναι καλές,θα μου πεις όσο περνάνε οι μήνες εις βάρος μου είναι.

Μη στεναχωριεμαι περίμενε να δεις τι θα σου πουν.ποσο σου είχαν πει πρέπει να είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Μη στεναχωριεμαι περίμενε να δεις τι θα σου πουν.ποσο σου είχαν πει πρέπει να είναι.

Δε ξέρω,αλλά η fsh δεν είναι πολύ καλή.Θα δούμε μόλις με πάρουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Αλλες φορες ποσο ηταν η fsh σου?

Διαφέρει από κύκλο σε κύκλο Στο κέντρο που την έκανα μεταξύ 7 με 7.7, τώρα την έκανα σε ένα άλλο μικροβιολογικο.Ακόμα να πάρουν θα με σκάσουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η sansa είπε:

Διαφέρει από κύκλο σε κύκλο Στο κέντρο που την έκανα μεταξύ 7 με 7.7, τώρα την έκανα σε ένα άλλο μικροβιολογικο.Ακόμα να πάρουν θα με σκάσουν.

Ουφ. Αντε θα περιμενουμε να μας πεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Εγώ κορίτσια πάλι περιμένω δεν αδιαθετησα χτες.ξανα τα ίδια δεν άντεχω άλλο με πάει πίσω σε ότι θέλω να προχωρησω.

Εσύ μην αγχώνεσαι τόσο για να κυλήσουν ομαλότερα όλα.... δώσε λίγο χρόνο στον εαυτό σου να συνέλθει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Eleni73 είπε:

Εσύ μην αγχώνεσαι τόσο για να κυλήσουν ομαλότερα όλα.... δώσε λίγο χρόνο στον εαυτό σου να συνέλθει

Αγχωνομαι γιατί έχω κάνει προσπάθεια φυσικά αφου παιρνουμε ήδη ένα μήνα προφερτιλ κ όπως κ να χει έχουμε ακούσει πολλές φορές να έρχεται φυσικά κ δεν είναι να το αφηνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikona είπε:

Ουφ. Αντε θα περιμενουμε να μας πεις. 

Τελικά μου ακύρωσαν το κύκλο.Θα πάω την Πέμπτη να μου κάνει υπέρηχο και να τα πούμε από κοντά.Πάει άλλος ένας μήνας.Δεν αντέχω άλλο αυτή την αναμονή.Έλεος πια.Είπε οι ορμόνες δεν ήταν καλές.Τον άλλο μήνα θα είναι;Από τον Ιανουάριο έχω παρατηρήσει μια απότομη πτώση,αυτή η ηλικία φταίει.Έχω απογοητευτεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η sansa είπε:

Τελικά μου ακύρωσαν το κύκλο.Θα πάω την Πέμπτη να μου κάνει υπέρηχο και να τα πούμε από κοντά.Πάει άλλος ένας μήνας.Δεν αντέχω άλλο αυτή την αναμονή.Έλεος πια.Είπε οι ορμόνες δεν ήταν καλές.Τον άλλο μήνα θα είναι;Από τον Ιανουάριο έχω παρατηρήσει μια απότομη πτώση,αυτή η ηλικία φταίει.Έχω απογοητευτεί.

Κριμα. Σε καταλαβαινω απολυτα. Αλλα ειναι καλυτερα ενας μηνας αργοτερα παρα να τραβουσες την ταλσιπωρια χωρις αποτελεσμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια με πηρε η γιατρος και ειπε οτι τα δυο εμβρυακια που ηταν χθες λιγο πισω προχωρανε καλα τωρα. Οπότε αν δεν αλλαξει κατι την Δευτερα λεει θα παμε για την εμβρυονεταφορα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...