Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Τότε μετά τη γιατρό θα κλείσω ραντεβού κ για εκει έχεις δίκιο πρέπει να το κάνω νωρίτερα,ευχαριστω.

Τι ευχαριστεις. Απλα επειδη κι εγω μετα την δευτερη αποτυχια ειχα στο νου μου καποιες εξετασεις οταν πηγαμε στην νεα γιατρο για την εξωσωματικη την ρωτησα για ολα αυτα. Κ μου εξηγησε οτι δεν θελει να τις κανω. Οπότε δεν υπαρχει λογος να ψαχνεις τωρα τα παντα κ να αγχωνεσαι χωρις πρωτα να μιλησεις με τον εξωσωματικο. Αυτος θα σας βαλει σε μια σειρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Τι ευχαριστεις. Απλα επειδη κι εγω μετα την δευτερη αποτυχια ειχα στο νου μου καποιες εξετασεις οταν πηγαμε στην νεα γιατρο για την εξωσωματικη την ρωτησα για ολα αυτα. Κ μου εξηγησε οτι δεν θελει να τις κανω. Οπότε δεν υπαρχει λογος να ψαχνεις τωρα τα παντα κ να αγχωνεσαι χωρις πρωτα να μιλησεις με τον εξωσωματικο. Αυτος θα σας βαλει σε μια σειρα. 

Απλά επειδή είναι δημόσιο κ απλά θα κάνει τη διαδικασία λέω μπορεί να μην ασχοληθεί πολύ αλλά λένε ότι είναι καλός,θα δούμε τώρα.πηρα την έκθεση από το κέντρο τώρα πάω οπότε θέλω να πάρω τα φάρμακα της δεύτερης προσπάθειας;πως γίνεται;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Απλά επειδή είναι δημόσιο κ απλά θα κάνει τη διαδικασία λέω μπορεί να μην ασχοληθεί πολύ αλλά λένε ότι είναι καλός,θα δούμε τώρα.πηρα την έκθεση από το κέντρο τώρα πάω οπότε θέλω να πάρω τα φάρμακα της δεύτερης προσπάθειας;πως γίνεται;

Ο εξωσωματικος πρεπει να σου γραψει με παραπεμπτικο ποια κ ποσα φαρμακα θα παρεις. 

Επομενως χρειαζεται αυτο το παραπεμπτικο, η προηγουμενη εκθεση απο το κεντρο, το βιβλιάριο σου, μία εξέταση χοριακης μεχρι δεκα μερες πριν πας στο φαρμακειο για να τα λαβεις και η αποφαση της επιτροπης για την δευτερη προσπάθεια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bloublou85 είπε:

Απλά επειδή είναι δημόσιο κ απλά θα κάνει τη διαδικασία λέω μπορεί να μην ασχοληθεί πολύ αλλά λένε ότι είναι καλός,θα δούμε τώρα.πηρα την έκθεση από το κέντρο τώρα πάω οπότε θέλω να πάρω τα φάρμακα της δεύτερης προσπάθειας;πως γίνεται;

Μη σε προβληματίζει καθόλου το δημόσιο έχει εξαιρετικούς γιατρούς!! Έχω καει από ιδιωτικό μεγάλο νοσοκομείο και άκρη βρήκα στο δημόσιο!! Όλα θα πάνε καλά αυτό να σκεφτεσαι☺️!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikona είπε:

Ο εξωσωματικος πρεπει να σου γραψει με παραπεμπτικο ποια κ ποσα φαρμακα θα παρεις. 

Επομενως χρειαζεται αυτο το παραπεμπτικο, η προηγουμενη εκθεση απο το κεντρο, το βιβλιάριο σου, μία εξέταση χοριακης μεχρι δεκα μερες πριν πας στο φαρμακειο για να τα λαβεις και η αποφαση της επιτροπης για την δευτερη προσπάθεια. 

Τι εννοείέχεις ή απόφαση για τη δεύτερη προσπάθεια;εγώ μία απόφαση πήρα το φεβρουαριο δεν ισχύει για δύο προσπάθειες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikona είπε:

@Bloublou85 τα χαρτια σας για να παρετε το επιδομα μετα την πρωτη αποτυχια τα κανατε;;; 

Ναι ναι τα πήραμε αυτά κ ξαναφυγανε φυσικά στην εμβρυομεταφορα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

Μη σε προβληματίζει καθόλου το δημόσιο έχει εξαιρετικούς γιατρούς!! Έχω καει από ιδιωτικό μεγάλο νοσοκομείο και άκρη βρήκα στο δημόσιο!! Όλα θα πάνε καλά αυτό να σκεφτεσαι☺️!!!

Ναι κι εγώ για το συγκεκριμένο έχω ακούσει τα καλύτερα,τωρα με καίει ή υστεροσκοπηση θέλω να ρωτησω αν κάνουν εκεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Τι εννοείέχεις ή απόφαση για τη δεύτερη προσπάθεια;εγώ μία απόφαση πήρα το φεβρουαριο δεν ισχύει για δύο προσπάθειες;

Εμενα η επιτροπη μου εδωσε δυο χαρτια. Το ενα εγραφε πρωτη προσπαθεια κ το αλλο δευτερη. Οπότε καθε φορα χρησιμοποιουσα αυτο που χρειαζομουν. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Εμενα η επιτροπη μου εδωσε δυο χαρτια. Το ενα εγραφε πρωτη προσπαθεια κ το αλλο δευτερη. Οπότε καθε φορα χρησιμοποιουσα αυτο που χρειαζομουν. 

 

Σοβαρά;;τώρα κοίταξα το χαρτί κ πάνω δεξιά έχουν τικαρισμενο το πρώτη προσπάθεια κ από κάτω γράφει 1η κ 2η προσπάθεια νόμιζα ότι ισχύει για 2 φορές μέσα σε ένα χρόνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Σοβαρά;;τώρα κοίταξα το χαρτί κ πάνω δεξιά έχουν τικαρισμενο το πρώτη προσπάθεια κ από κάτω γράφει 1η κ 2η προσπάθεια νόμιζα ότι ισχύει για 2 φορές μέσα σε ένα χρόνο.

Δεν καταλαβα τι εννοεις. 

Τελικα δηλαδη το εχεις το χαρτι της δευτερης; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η nikona είπε:

Δεν καταλαβα τι εννοεις. 

Τελικα δηλαδη το εχεις το χαρτι της δευτερης; 

Όχι ένα χαρτί μου δώσανε αλλά πάνω δεξιά γράφει 1η και 2η προσπάθεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 στο site του νοσοκομειου ιωαννινων γραφει οτι κανουν υστεροδκοπήσεις. 

Δες το κ παρε κανενα τηλ να μαθεις πληροφοριες για να εχεις μια εικονα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Bloublou85 στο site του νοσοκομειου ιωαννινων γραφει οτι κανουν υστεροδκοπήσεις. 

Δες το κ παρε κανενα τηλ να μαθεις πληροφοριες για να εχεις μια εικονα. 

Το είδα αλλά φοβηθηκα από τα κορίτσια που είπαν να παω σε κάποιον εξειδικευμένο σε αυτό.γιατι την σαλπιγγογραφια μου την έκανε ειδικευόμενος φαντασου που του έδιναν οδηγίες από μέσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona @Bloublou85 κι εμένα αυτό το ενα χαρτι ειναι και για τις 2 προσπάθειες... η 2η 4 μηνες μετα την πρωτη πρεπει να ειναι... οπότε κι εγω για Σεπτέμβρη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Eleni73 είπε:

@nikona @Bloublou85 κι εμένα αυτό το ενα χαρτι ειναι και για τις 2 προσπάθειες... η 2η 4 μηνες μετα την πρωτη πρεπει να ειναι... οπότε κι εγω για Σεπτέμβρη!

Α ωραία,ειμαστε πολλές βλέπω για το σεπτεμβρη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια βοηθείστε με λίγο,

Εμείς στην πρώτη μας προσπάθεια δεν επιχειρήσαμε καθόλου να ασχολειθούμε με τυχόν επιτροπές κτλ μιας και ο γιατρός μας μας είπε ότι είναι πολύ δύσκολα τα κριτήρια για να εγκριθεί κανείς (Είχαμε σαλπιγγογραφία καθαρή και σπερμοδιάγραμμα καλό). Ωστόσο η 1η μας προσπάθεια απέτυχε. Τώρα ετοιμαζόμαστε για την 2η εμβρυομεταφορά. Ποια είναι η εμπειρία σας ? Είναι πράγματι τόσο αυστηρά τα κριτήρια ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Κοριτσια βοηθείστε με λίγο,

Εμείς στην πρώτη μας προσπάθεια δεν επιχειρήσαμε καθόλου να ασχολειθούμε με τυχόν επιτροπές κτλ μιας και ο γιατρός μας μας είπε ότι είναι πολύ δύσκολα τα κριτήρια για να εγκριθεί κανείς (Είχαμε σαλπιγγογραφία καθαρή και σπερμοδιάγραμμα καλό). Ωστόσο η 1η μας προσπάθεια απέτυχε. Τώρα ετοιμαζόμαστε για την 2η εμβρυομεταφορά. Ποια είναι η εμπειρία σας ? Είναι πράγματι τόσο αυστηρά τα κριτήρια ?

Έννοιες δεύτερη εμβρυομεταφορα με κατεψυγμενα;ή δεύτερη διέγερση;δεν είναι κάτι δύσκολο με την επιτροπή αλλά για να καταλάβω ποιος ήταν ο λόγος που κάνατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ καλημερα. 

Δεν νομιζω να ειναι τοσο δυσκολο όπως στο ειπε ο γιατρος. Δεν ξερω βεβαια τι γινεται σε περιπτωσεις πχ ανεξηγητης υπογονιμοτητας που δεν υπαρχει καποιος παραγοντας γνωστος. Αλλα νομιζω οτι κι αυτα τα ζευγαρια δικαιουνται δωρεαν τα φαρμακα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παντως @ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ να το ψαξεις γιατι ειναι κριμα να πληρωνεις κ τα φαρμακα ενώ τα δικαιουσαι. 

Και τα δικ;ιολογητικα που χρειάζονται δεν ειναι κατι τρελό. Αφου εχεις κ σαλπιγγογραφία που ειναι η πιο δυσκολη τα υπολοιπα ειναι ευκολα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια .... τα νεύρα μου.... μας το περιέγραψε τόσο δραματικά το θέμα της επιτροπής που σχεδόν μας το απέκλεισε.... έτσι δεν το προσπαθήσαμε καθόλου...

 

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Έννοιες δεύτερη εμβρυομεταφορα με κατεψυγμενα;ή δεύτερη διέγερση;δεν είναι κάτι δύσκολο με την επιτροπή αλλά για να καταλάβω ποιος ήταν ο λόγος που κάνατε;

 

Ναι τώρα θα κάνουμε την 2η μας προσπάθεια με κατεψυγμένα. Ανεξήγητη υπογονιμότητα.. αν και όταν έδωσε ο σύζυγος μου σπέρμα στην πρώτη προσπάθεια μας είπαν ότι δεν ήταν όσο καλό έδειχνε στο σπερμοδιάγραμμα και προχωρήσαμε σε μικρογονιμοποίηση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ @ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ κρίμα βρε παιδί μου. Τοκαλύτερο που εχεις να κανεις ειναι να ρωτησεις εδω κοριτσια που πηγαν με ανεξηγητη τι εκαναν.

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Παντως @ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ να το ψαξεις γιατι ειναι κριμα να πληρωνεις κ τα φαρμακα ενώ τα δικαιουσαι. 

Και τα δικ;ιολογητικα που χρειάζονται δεν ειναι κατι τρελό. Αφου εχεις κ σαλπιγγογραφία που ειναι η πιο δυσκολη τα υπολοιπα ειναι ευκολα.

Θα το κοιτάξω οπωσδήποτε ! Μήπως και ο παράγοντας ηλικία παίζει τον ρόλο του...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Αχ κορίτσια .... τα νεύρα μου.... μας το περιέγραψε τόσο δραματικά το θέμα της επιτροπής που σχεδόν μας το απέκλεισε.... έτσι δεν το προσπαθήσαμε καθόλου...

 

 

Ναι τώρα θα κάνουμε την 2η μας προσπάθεια με κατεψυγμένα. Ανεξήγητη υπογονιμότητα.. αν και όταν έδωσε ο σύζυγος μου σπέρμα στην πρώτη προσπάθεια μας είπαν ότι δεν ήταν όσο καλό έδειχνε στο σπερμοδιάγραμμα και προχωρήσαμε σε μικρογονιμοποίηση..

Αφού θα κάνεις με κατεψυγμενα τι τη χρειάζεσαι την επιτροπή;επιτροπή περνάς για να πάρεις τα φάρμακα διεγερσης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...