Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η nikona είπε:

Αντε @elviraice θα ηρεμησεις τωρα λιγο. Να ηρεμησει κ ο οργανισμος σου.

Ποτε θα πας στον γιατρο σου;

@Bloublou85 εσυ τι κανεις; Ξεκινησες το χαπι;

Ναι έχω πάρει δύο  κ ακόμα τίποτα,δεν ξέρω ανησυχω πολύ γιατί διάβασα ότι αυτά τα παίρνεις όταν υπάρχει έλλειψη προγεστερόνης όμως εγώ έπαιρνα πόση προγεστερόνη τι έλλειψη,δε ξέρω καθόλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η elviraice είπε:

Ναι κορίτσι μου αδιαθετησα!!!τουλάχιστον ξεπρηστικα λίγο!!!Δε σου κρύβω ότι έπεσα σε κατάθλιψη!!Τώρα το μόνο που θέλω ειναι να πάω στο γιατρό να δω τι έχει να μου πει να δω τι άλλο έχει μείνει από εξετάσεις να κάνω!!!

Ευτυχώς κορίτσι μου που αδιαθετησες να πας και στο γιατρό να δεις πως θα πάτε παρακάτω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η elviraice είπε:

Ναι κορίτσι μου αδιαθετησα!!!τουλάχιστον ξεπρηστικα λίγο!!!Δε σου κρύβω ότι έπεσα σε κατάθλιψη!!Τώρα το μόνο που θέλω ειναι να πάω στο γιατρό να δω τι έχει να μου πει να δω τι άλλο έχει μείνει από εξετάσεις να κάνω!!!

Κι εγώ το ίδιο,μαλλον επαθα ορμονική διαταραχή κ τώρα δε ξέρω πως θα επανέλθει το σώμα μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Ναι έχω πάρει δύο  κ ακόμα τίποτα,δεν ξέρω ανησυχω πολύ γιατί διάβασα ότι αυτά τα παίρνεις όταν υπάρχει έλλειψη προγεστερόνης όμως εγώ έπαιρνα πόση προγεστερόνη τι έλλειψη,δε ξέρω καθόλου.

Σήμερα τα ξεκίνησες? Τι να πω ελπίζω να σου έρθει αμέσως.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Σήμερα τα ξεκίνησες? Τι να πω ελπίζω να σου έρθει αμέσως.....

Χτες το ξεκίνησα παίρνω ένα τη μέρα δε ξέρω αν πρεπει να παίρνω δυο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Χτες το ξεκίνησα παίρνω ένα τη μέρα δε ξέρω αν πρεπει να παίρνω δυο.

Δεν το ξέρω αυτό μη σου πω καμία βλακεία πάρε όσα σου είπε ο γιατρός... Μακάρι να σου έρθει βρε κοριτσάκι μου να ηρεμήσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Δεν το ξέρω αυτό μη σου πω καμία βλακεία πάρε όσα σου είπε ο γιατρός... Μακάρι να σου έρθει βρε κοριτσάκι μου να ηρεμήσεις 

Τι να πω περιμένω να περάσει το σκ μα πάω σε άλλο γιατρο να μου κάνει υπέρηχο είμαι πολυ αναζτατωμενη έχουν περάσει 41 μέρες από τη τελευταία μου περίοδο εγώ έχω σταθερό κύκλο 26 ημερών κ τη προηγούμενη φορά μου ήρθε αμέσως την επόμενη μέρα που εκοψα τα φάρμακα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/6/2018 at 3:03 ΜΜ, ο/η Bloublou85 είπε:

Τώρα πρέπει να βρω έναν άλλο γυναικολόγο ούτως ή άλλως γιατί έφυγα από αυτό το κέντρο.αλλα πως να τον βρω που δεν μπορώ να ρωτησω κανέναν γιατί δεν έχω πει πουθενά το πρόβλημα μας κ έτσι πηγαίνω από άγνωστο σε αγνωστο.να υπάρχει καμία κοπέλα που να έχει πάρει αυτό το χάπι να μας πει αν ήταν εντάξει π κύκλος;

duphaston εχω παρει εγω πριν παρα πολλα χρονια όταν μου χε κοπει η περιοδος λογω απωλειας πολλων μαζεμενων κιλων. Κανενα προβλημα. Μην ανησυχεις. Σκεψου 11 χρονια μετα εχω κυκλο ρολοι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

duphaston εχω παρει εγω πριν παρα πολλα χρονια όταν μου χε κοπει η περιοδος λογω απωλειας πολλων μαζεμενων κιλων. Κανενα προβλημα. Μην ανησυχεις. Σκεψου 11 χρονια μετα εχω κυκλο ρολοι

Σ ευχαριστώ που μου απαντησες.απλα ξέρεις περίπου σε πόσες μέρες έρχεται με ένα χάπι τη μέρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bloublou85 είπε:

Σ ευχαριστώ που μου απαντησες.απλα ξέρεις περίπου σε πόσες μέρες έρχεται με ένα χάπι τη μέρα;

αν θυμαμαι καλα επαιρνα 2 τη μερα για 5 μερες και ερχοταν μετα απο 2-3 μερες αφου τελειωνα τον κυκλο του χαπιου. Δε σου ειπε ποσα και ποσες μερες να παιρνεις? Εχουν περασει και πολλα χρονια απο τοτε που τα πηρα εγω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

αν θυμαμαι καλα επαιρνα 2 τη μερα για 5 μερες και ερχοταν μετα απο 2-3 μερες αφου τελειωνα τον κυκλο του χαπιου. Δε σου ειπε ποσα και ποσες μερες να παιρνεις? Εχουν περασει και πολλα χρονια απο τοτε που τα πηρα εγω.

Για πέντε μέρες μου είπε αλλά δε μου είπε πόσα κ ή φαρμακοποιός μου είπε 2.δηλ πρέπει να τα κόψω για να μου έρθει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Για πέντε μέρες μου είπε αλλά δε μου είπε πόσα κ ή φαρμακοποιός μου είπε 2.δηλ πρέπει να τα κόψω για να μου έρθει.

ναι ναι δε θα σου ερθει οσο τα παιρνεις. Πρεπει να ολοκληρωσεις τον κυκλο. Εσυ παιρνεις ομως μονο ενα απο οσο διαβασα. Αν θυμαμαι καλα επαιρνες ή 1 για 10 μερες ή 2 για 5. Θα σου προτεινα να του κανεις ενα τηλ, ειναι κριμα να μην τα παρ3εις σωστα. αμα σου ερθει η περιοδος θα ανακουφιστεις παρα πολυ και φυσικα δε θα σου χαλασουν αυτα τα χαπακια τον κυκλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Τι να πω περιμένω να περάσει το σκ μα πάω σε άλλο γιατρο να μου κάνει υπέρηχο είμαι πολυ αναζτατωμενη έχουν περάσει 41 μέρες από τη τελευταία μου περίοδο εγώ έχω σταθερό κύκλο 26 ημερών κ τη προηγούμενη φορά μου ήρθε αμέσως την επόμενη μέρα που εκοψα τα φάρμακα.

Παρε οπως σου ειπε η @Kat-Cat τηλεφωνο μηπως πρεπει να παρεις δυο και να ξεμπερδευεις σε 5 μερες  εγω δεν γνωριζω καθολου πως λειτουργει αυτο το χαπι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 κοριτσάκι μου δε καταλαβαίνω γιατί δεν τον παίρνεις με τσαμπουκά να σου εξηγήσει τι ακριβώς πρέπει να κάνεις!!!!σου χρωστάει δε του χρωστάς!!!!και επειδή πιστεύω ότι τον έχεις σιχαθεί και δε θες ούτε να τον ακούς πάρε ή πήγαινε σε κάποιον άλλον!!!Μη παίζεις με την υγεία σου!!!

@love30 πιο πολυ είμαι περίεργη τι θα μου πει!!!έχω απορίες πολλές!!!για την συνέχεια την ξέρω!!!!Σεπτέμβρη βουρ για ωοληψια πάλι!!!σήμερα απολαμβάνω το πρώτο και το τελευταίο παγωτό του καλοκαιριού!!!και από Δευτέρα διατροφή!!!!και φυσικά διακοπές και ψάρεμα!!!!

@nikona ηρεμία δε πρόκειται να βρω είναι πολλά τα ερωτηματικά και τα γιατί που με βασανίζουν αλλά ελπίζω να βρω σωματική ηρεμία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η elviraice είπε:

@Bloublou85 κοριτσάκι μου δε καταλαβαίνω γιατί δεν τον παίρνεις με τσαμπουκά να σου εξηγήσει τι ακριβώς πρέπει να κάνεις!!!!σου χρωστάει δε του χρωστάς!!!!και επειδή πιστεύω ότι τον έχεις σιχαθεί και δε θες ούτε να τον ακούς πάρε ή πήγαινε σε κάποιον άλλον!!!Μη παίζεις με την υγεία σου!!!

@love30 πιο πολυ είμαι περίεργη τι θα μου πει!!!έχω απορίες πολλές!!!για την συνέχεια την ξέρω!!!!Σεπτέμβρη βουρ για ωοληψια πάλι!!!σήμερα απολαμβάνω το πρώτο και το τελευταίο παγωτό του καλοκαιριού!!!και από Δευτέρα διατροφή!!!!και φυσικά διακοπές και ψάρεμα!!!!

@nikona ηρεμία δε πρόκειται να βρω είναι πολλά τα ερωτηματικά και τα γιατί που με βασανίζουν αλλά ελπίζω να βρω σωματική ηρεμία!!!

Και καλα θα κανεις !!!μια απο τα ιδια και εγω να τελειωσει η περιοδο και θα αρχισω τρεξιμο και οργανα τωρα για διακοπες χμ αναλογα με το ποτε θα κανονισω για το ινωμιομα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

ναι ναι δε θα σου ερθει οσο τα παιρνεις. Πρεπει να ολοκληρωσεις τον κυκλο. Εσυ παιρνεις ομως μονο ενα απο οσο διαβασα. Αν θυμαμαι καλα επαιρνες ή 1 για 10 μερες ή 2 για 5. Θα σου προτεινα να του κανεις ενα τηλ, ειναι κριμα να μην τα παρ3εις σωστα. αμα σου ερθει η περιοδος θα ανακουφιστεις παρα πολυ και φυσικα δε θα σου χαλασουν αυτα τα χαπακια τον κυκλο.

Ξέρεις τι είμαι από εμβρυομεταφορα κ έπαιρνα προγεστερονη και κάτι έγινε κ δεν μου ήρθε όταν εκοψα τα φάρμακα κ μου είπε να πάρω αυτό.κ θα έχω κανονικά ωορρηξία μόλις μου έρθει ή θα πρέπει να μου ξαναέρθει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η elviraice είπε:

@Bloublou85 κοριτσάκι μου δε καταλαβαίνω γιατί δεν τον παίρνεις με τσαμπουκά να σου εξηγήσει τι ακριβώς πρέπει να κάνεις!!!!σου χρωστάει δε του χρωστάς!!!!και επειδή πιστεύω ότι τον έχεις σιχαθεί και δε θες ούτε να τον ακούς πάρε ή πήγαινε σε κάποιον άλλον!!!Μη παίζεις με την υγεία σου!!!

@love30 πιο πολυ είμαι περίεργη τι θα μου πει!!!έχω απορίες πολλές!!!για την συνέχεια την ξέρω!!!!Σεπτέμβρη βουρ για ωοληψια πάλι!!!σήμερα απολαμβάνω το πρώτο και το τελευταίο παγωτό του καλοκαιριού!!!και από Δευτέρα διατροφή!!!!και φυσικά διακοπές και ψάρεμα!!!!

@nikona ηρεμία δε πρόκειται να βρω είναι πολλά τα ερωτηματικά και τα γιατί που με βασανίζουν αλλά ελπίζω να βρω σωματική ηρεμία!!!

Στο τηλ μου είπε ένα για 4-5 μέρες.ναι αυτό περιμένω να έρθει ή δευτέρα για να κλείσω για υπέρηχο σε άλλο γιατρο.εσυ όλα καλά;ποτέ έχεις ραντεβού;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Ξέρεις τι είμαι από εμβρυομεταφορα κ έπαιρνα προγεστερονη και κάτι έγινε κ δεν μου ήρθε όταν εκοψα τα φάρμακα κ μου είπε να πάρω αυτό.κ θα έχω κανονικά ωορρηξία μόλις μου έρθει ή θα πρέπει να μου ξαναέρθει;

αυτο δεν αφορα παντως το συγκεκριμενο χαπι. Προφανως εχεις παθει καποια ορμονικη διαταραχη που ειναι φυσιολογικη πιστευω μερικές φορές μετα απο τα φάρμακα, το άγχος και την εμβρυομεταφορά. Χωρις να σημαινει οτι δε θα μπορεις να έρθεις σε επαφες αυτο το μήνα ή οτι αποκλείεται να κάνεις ωορρηξία, για μένα μην πιέσεις τον εαυτό σου. Περιμενε να σου ρθει αυτός ο κύκλος και μολις έρθει ο επόμενος πιστευω θα ισιώσει αρκετα και το σύστημα. Ωστόσο για να το βοηθήσεις αυτον το μηνα, παρε σωστά τα χάπια όπως πρέπει. Πάρε ενα τηλεφωνο το γιατρο σου και πες του, δε θυμαμαι ποσα και για ποσες μερες μου ειπατε και πες του τι εχεις παρει ως τωρα για να ξερει να σου αλλαξει κατι αν ειναι. Αν δε νιώθεις άνετα με το γιατρό ίσως να σκεφτείς να πας κάπου αλλού. Κοπέλες εδώ μεσα μπορουν να σου συστήσουν παρα πολλους και ανάλογα τοστυλ σου να σου ταιριάξει. Θες καποιον να νιώθεις άνετα και να μη σε αγχώνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Στο τηλ μου είπε ένα για 4-5 μέρες.ναι αυτό περιμένω να έρθει ή δευτέρα για να κλείσω για υπέρηχο σε άλλο γιατρο.εσυ όλα καλά;ποτέ έχεις ραντεβού;

Καλά είμαι κοπέλα μου!!!βέβαια δεν έχω αρκετή ροή για δεύτερη μερα αλλά τουλάχιστον έχω!!!την Τρίτη το απόγευμα έχω ραντεβού με τον Ενδοκρινολογο μου.σκεφτομαι πάλι πόσες εξετάσεις θα μου πει να κάνω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η elviraice είπε:

Καλά είμαι κοπέλα μου!!!βέβαια δεν έχω αρκετή ροή για δεύτερη μερα αλλά τουλάχιστον έχω!!!την Τρίτη το απόγευμα έχω ραντεβού με τον Ενδοκρινολογο μου.σκεφτομαι πάλι πόσες εξετάσεις θα μου πει να κάνω!!!!

Εκτός από ορμονικές κανείς κ άλλες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Εκτός από ορμονικές κανείς κ άλλες;

Δε ξέρω τι θα μου πει!!!την Τρίτη θα ξέρω!!!σίγουρα θα κάνω ορμονικές,υπέρηχο,υπέρηχο στο στήθος δε θυμαμαι τι άλλες είχα κάνει μετά την σπερματεχυνση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/6/2018 at 5:22 ΜΜ, ο/η Bloublou85 είπε:

Έχεις πάρει;ένα τη μέρα δεν παίρνουν;και ή ωορρηξία θα γίνει κανονικα.

Εχω παρει αρκετες φορες...ναι ενα την ημερα. 

Δεν επιρρεαζει σε κατι το κυκλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπερα σε ολες μετα απο πολυ καιρο ! Διαβασα τα νεα σας και ξαναμπηκα στο κλιμα ! Θελω να σας κανω ερωτηση : Εχω ακουσει οτι οι εξωσωματικες Ιουλιου και Αυγουστου δεν εχουν καλα ποσοστα επιτυχιας... Ισχυει ? Το εχετε ακουσει και εσεις ? Εχει να κανει με την ποιοτητα του σπερματος λογω ζεστης ? Ισχυει και για εμβρυομεταφορα με κατεψυγμενα ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Με το καλό να μεταφέρεις! Κι εγώ με 4ΑΑ έχω τον μπεμπουλη μου🥰 είμαι σίγουρη για την επιτυχία❤️
    • Καλησπέρα κορίτσια!! Τι κάνετε;;; Πώς είναι τα μπεμπέκια σας;; Εγώ έχω φουσκώσει αρκετά με αποτέλεσμα να μη κλείνουν παντελόνια και μπουφάν και ο μπόμπιρας μου εδώ κ δύο εβδομάδες είναι δραστήριος μέσα στην κοιλιά μου! Ξεκίνησα να τον νιώθω στις 16 εβδομάδες αρκετά νωρίς για πρώτη κύηση κ σήμερα που είμαι 18+1 τον νιώθω πλέον κ σε όρθια θέση. Πήγαμε στον γιατρό κ είναι μεγάλο μωρό με βάση τις μέρες της εξωσωματικής...στην ανάπτυξή του ήταν μπροστά 4 μέρες και τώρα φαίνεται 7 μέρες μπροστά. Επιβεβαιώνει την εμβρυολογο που 5 ημερών βλαστοκύστη μας είπε ότι εξελίσσεται δυναμικά κ μπορεί να έχει φτάσει και 6ης ημέρας τη μέρα της εμβρυομεταφοράς. Πάντως βρε κορίτσια τι όμορφα ανθρωπακια κουβαλάμε μέσα μας!!! Μου φαίνεται απίστευτο που τον νιώθω...🤰 Επίσης, έκλεισα για ραντεβού για τη β-επιπεδου σε ένα μήνα! Εσείς σε τι φάση είστε;;;
    • Γενικα βλέπω πως οι παιδίατροι έχουν τελείως άλλη τακτική με τις τροφες 🤷‍♀️ πχ εμένα στην αρχή μου είπε ότι έχει σπόρια μέσα δεν το δίνουμε όπως φράουλα ακτινίδιο ντομάτα μελιτζάνα τέτοια τα αποφεύγουμε όταν είναι πολύ μικρά  το αχλάδι βοηθάει στο έντερο από φρούτα  Κοιτα αυτά θα έχεις με την επιθυμία του φαγητού σήμερα μπορεί να τρώει κάτι και να στο κόψει απότομα να μην το θέλει καθόλου και μετά από 2-3 μήνες να αρχίσει πάλι να το τρώει δεν είναι στάνταρ αυτό ή επειδή ξεκίνησε με όρεξη να τρώει πως θα τρώει κάθε φορά με την ίδια όρεξη είναι φάσεις που παίρνανε εμενα ακόμα και τώρα είναι μερες που τρώει καλά και άλλες πάλι όχι  Με τα κακα περάσαμε μια μικρή φάση που έκλεγε όταν έκανε αλλά όχι τόσο πολύ όπως το περιγράφεις εσυ είχε τυχει να βγάλει λίγο αίμα μια φορά αλλά ήταν από το σφίξιμο ερεθίστηκε (είχα στείλει φωτο στην γιατρό και τα είδε ) επειδη με τα κιλά της δεν έχει θέμα να πεις ωχ αμάν να φαει σιγά σιγά θα στρώσει τώρα για την δυσκηλιοτητα δεν ξέρω να βοηθησω αλλά μου είχαν πει πως μια  μπατονέτα με λίγο ελαιόλαδο να την κανείς στο πωπω βοηθάει να ενεργηθεί βέβαια δεν ξέρω αν δουλεύει δεν το έχω δοκιμάσει εγω
    • Ευχαριστω κατ μου!!!!! ❤️😊 ελπιζω να μας πεις κι εσυ πολυ ευχαριστα νεα!!!!!! 🙏 εχε πιστη στα εμβρυακια σου!!!
    • Θα μιλήσεις με γιατρό οδοντίατρο για αρχή και με τον γυναικολόγο σου κλείσε ραντεβού να πας να σε δει ο οδοντίατρος και να δείτε τι μπορεί να κάνετε 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...