Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η elviraice είπε:

Εμένα η γνώμη μου είναι να πας από εκεί με τσαμπουκά!!!Όσο για την θερμοκρασία σκέφτομαι ότι επειδή περνάμε αντιπηκτικες και τις κόψαμε λογικά η ροή του αίματος αυξήθηκε άρα και η θερμοκρασία!!!!

Αα λες ε;δεν το ήξερα αυτό,εκανες κ εσύ innohep προληπτικα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Bloublou85 είπε:

Αα λες ε;δεν το ήξερα αυτό,εκανες κ εσύ innohep προληπτικα;

Ναι και ασπιρίνη!!!υποθέσεις κάνω χωρίς να είμαι γιατρός!!!Εσύ τον πήρες??ρωτα τον και για την αυξημένη θερμοκρασία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η elviraice είπε:

Ναι και ασπιρίνη!!!υποθέσεις κάνω χωρίς να είμαι γιατρός!!!Εσύ τον πήρες??ρωτα τον και για την αυξημένη θερμοκρασία 

Κατά τις 12 θα πάρω γιατί συνήθως πριν έχει γέννες κ διαφορα.εγω έπαιρνα κ medrol δε ξέρω γιατί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Bloublou85 είπε:

Κατά τις 12 θα πάρω γιατί συνήθως πριν έχει γέννες κ διαφορα.εγω έπαιρνα κ medrol δε ξέρω γιατί.

Δε ξέρω τι ειναι αυτο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Κοριτσια καλημερα ουτε εμενα ηρθε ακομα ποσες μερες κοψατε τα φαρμακα?

Εγώ απ τη προηγούμενη πέμπτη το πρωί έχω εφτα μέρες τώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξερω εγω απο τη Δευτερα αλλα γενικα αργει ο οργανισμος μου θα του πω να μου δωσει λιγες μερες ακομα!!!!!! 

Τι θα κανεις τωρα θα τον παρεις τηλ.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ουτε εγω ειμαι γιατρος αλλα δεν νομιζω να σχετιζεται η αντιπηκτικη αγωγη μετην ελευση της περιοδου κ την θερμοκρασια.

Οι περισσοτερες παιρνουμε κ αντιπηκτικη κ κορτιζονη. Εγω κ τις δυο φορες αδιαθετησα 3 μερεςαφου εκοψα τα φαρμακα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η love30 είπε:

Δεν ξερω εγω απο τη Δευτερα αλλα γενικα αργει ο οργανισμος μου θα του πω να μου δωσει λιγες μερες ακομα!!!!!! 

Τι θα κανεις τωρα θα τον παρεις τηλ.?

Ναι και δε θελωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Bloublou85 είπε:

Ναι και δε θελωωω

@Bloublou85 μου αν δεν θες μεαυτον τον γιατρο γιατι δεν πας στον γυναικολογο σου;;; Ή ειναι ο ιδιος;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω να σας πω δεν μετρησα καν θερμοκρασια επρεπε ? Τι στο καλο θελω να πιστευω πως θα ερθει σε ολες μας που την περιμενουμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Bloublou85 μου αν δεν θες μεαυτον τον γιατρο γιατι δεν πας στον γυναικολογο σου;;; Ή ειναι ο ιδιος;;;

Κοίτα εγώ πριν απ όλα πήγαινα σε μία γυναικολόγο στη πόλη μου,ειναι πολύ καλή εκεί πρωτοπηγα που δεν εμενα έγκυος,ομως όταν βρέθηκε το πρόβλημα δεν ήθελα να περιμένω κ πηγα σε κέντρο εξωσωματικής χωρίς να της πω κάτι,κ τώρα αν πάω μπορεί να μου πει ότι ξέρεις τι ο γιατρός που έκανε την εξωσωματική είναι υπεύθυνος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν εχεις αδικο και να σου πω υπευθηνος ειναι αυτος της εξωσωματικης ακομα πως ειναι χαλαρος ενω ξερει πως δεν αδιαθετησες ακομα δεν επρεπε να ξερει αν καθαρισες και αν αδιαθετησες ακομα ακομα δεν επρεπε να σε δει με ενα υπερηχο μετα?συγνωμη αν σε αγχωνω εχεις τα δικα σου εχεις και εμενα απλα λεω αυτα που νομιζω εγω λογικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

@nikona @sansa γιατί δε συμφωνούν;κι αν αυτός είναι ο λόγος που αποτυχαινουμε κάποιες γυναίκες;αν έχω κάποιο μικρόβιο στη μήτρα πως θα το δω;αυτή ή εξέταση που γίνεται κ πόσο κοστίζει;

Καλημέρα.Ούτε ο δικός μου γιατρός τη δέχεται την εξέταση του Νίκα αλλά να σου πω ούτε που με νοιάζει.Μετά από τόσες αποτυχίες κατέληξα στο συμπέρασμα ότι έπρεπε οπωσδήποτε να την κάνω και βρέθηκε χρόνια φλεγμονή και μάλιστα πολύ χάλια.Ο Νικας δε βρίσκει σε όλες τις κοπέλες φλεγμονές,υπάρχουν και άλλες που ήταν καθαρές.Η τιμή είναι συζητήσιμη,για δύο δείγματα,αν θέλεις να βρεις και το παράθυρο εμφυτευσης είναι 500€,αλλά μπορεί να σου κάνει και καλύτερη τιμή.Το era test απ ότι ξέρω δε βρίσκει φλεγμονή,αλλά μόνο το παράθυρο εμφυτευσης.Εμενα ο Νικας μου είπε ότι σίγουρα δεν έφυγε η λοίμωξη με μία μόνο θεραπεία που έκανα,γιατί είχα πάλι αρνητική χοριακη.Δεν έκανα επανεξέταση να δω αν έφυγε.Τώρα θέλει πάλι θεραπεία και επανέλεγχο,δυστυχώς πρέπει να ξαναδωσω δείγμα.Τα αποτελέσματα κάνουν ένα μήνα.Έχει συνεργάτες γιατρούς που σου παίρνουν το δείγμα.Εγώ να φανταστείς είχα κάνει υστεροσκοπηση,μου πήραν δείγμα και δεν έδειξε κάτι.Ήμουν σίγουρη ότι το εξωμητριο που είχα δεν ήταν τυχαίο γεγονός,αλλά από μικρόβιο.Τώρα κορίτσι είναι στην κρίση σου αν την κάνεις την εξέταση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η love30 είπε:

@sansaδεν την εκανες στο γιατρο σου? Τι να πεις τωρα οριστε σου βρηκε φλεγμνη τωρα πρεπει να την ξανακανεις?

Όχι κορίτσι την έκανα σε άλλο γιατρό,συνεργάτη του Νίκα,στη Θεσσαλονίκη μπορεί να είναι και μόνο ένας που την κάνει.Είναι πολύ καλός και τον κράτησα και για γιατρό.Πρέπει να την ξανακάνω για να δω αν έφυγε,αλλιώς δεν έχει νόημα να κάνω ετ.Μόνο αν έχει φύγει θα καταλάβω ότι φταίνε τα έμβρυα.Πολύ φοβάμαι ότι αυτά τα δύο χρόνια που έκανα τις εξωσωματικες και δεν ήξερα για τη φλεγμονή,ότι μπορεί να έχασα τα καλά και υγιή έμβρυα.Αλλά ποτέ δε ξέρεις.Θέλω τύχη και δε ξέρω αν θα έχω ποτέ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η sansa είπε:

Όχι κορίτσι την έκανα σε άλλο γιατρό,συνεργάτη του Νίκα,στη Θεσσαλονίκη μπορεί να είναι και μόνο ένας που την κάνει.Είναι πολύ καλός και τον κράτησα και για γιατρό.Πρέπει να την ξανακάνω για να δω αν έφυγε,αλλιώς δεν έχει νόημα να κάνω ετ.Μόνο αν έχει φύγει θα καταλάβω ότι φταίνε τα έμβρυα.Πολύ φοβάμαι ότι αυτά τα δύο χρόνια που έκανα τις εξωσωματικες και δεν ήξερα για τη φλεγμονή,ότι μπορεί να έχασα τα καλά και υγιή έμβρυα.Αλλά ποτέ δε ξέρεις.Θέλω τύχη και δε ξέρω αν θα έχω ποτέ.

Θα την εχεις κοριτσι μου μην αγχονεσε ασε τα πριν και κοιτα το αυριο ολα καλα θα πανε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η love30 είπε:

Θα την εχεις κοριτσι μου μην αγχονεσε ασε τα πριν και κοιτα το αυριο ολα καλα θα πανε!

Μακάρι κορίτσι,γιατί έχω δρόμο μπροστά μου.Θα ξεκινήσω με τρεις ήπιες διεγερσεις και βλέπουμε πώς θα πάμε,οπότε καταλαβαίνεις.Θα φτάσω τις 12 ωοληψιες και ποιός ξέρει αν χρειαστούν και άλλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Ωχ τοσες πολλες? Γιατι συνηθως ποσα ωαρια σου περνουν?

Από 2 έως 4,πολύ λίγα,οπότε καταλαβαίνεις.Ποτέ δε μένει τίποτα για κατάψυξη,γι αυτό τώρα πρέπει να κάνω συλλογή εμβρύων,να μαζέψω όσο πιο πολλά μπορώ,αφού παίζω με τις πιθανότητες και την τύχη .Αλλά και πάλι δε περιμένω τρελό αριθμό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη επιτυχια και μην απογοητευεσαι ολα καλκα θα πανε  δυστηχως πρεπει να κανουμε υπομονη μονο αυτο μπορουμε να κανουμε !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω δεν σας προλαβαίνω τις τελευταίες μέρες... Κοριτσάκια μου απο όσο ξέρω το οτι δεν έρχεται η περιοδος μετά απο αρνητική χοριακή είναι λόγω των πολύ αυξημένων ορμονών, και αν δεν κάνω λάθος τον οιστρογόνων!! Σε μια μου προσπάθεια είχε κάνει γύρω στις 6 μέρες να έρθει & είναι αρκετά εκνευριστικό, τελικά όταν μου ήρθε ούτε συμπτωματα είχα ούτε τίποτα & για κάποιους κύκλους είχα πολύ λίγη ροη, μετά όμως επανήλθε στα φυσιολογικά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν κορίτσια πήρα τηλέφωνο μου είπε να κάνω χοριακη το πρωί ξανά γιατί τόση πολύ καθυστέρηση μόνο εγκυμοσύνη λέει συμβαίνει δε βρίσκει άλλο λόγο,του έχει ξανατυχει είπε σε γυναίκα,τωρα δε θέλω να ελπίζω άδικα ρε κορίτσια,αν βγει αρνητική να παρω ή dufaston ή prezolon είπε για να μου έρθει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...