Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Ναι δεύτερη αποτυχημένη,με ανεξήγητο το αποτέλεσμα,δηλαδη έναν γιατρό που μου είπε έπρεπε να είχες μείνει δεν ξέρω γιατί δεν μένεις κ είμαι στο 0 ξανά.

Λυπάμαι από εξωσωματικές και η απάντηση του γιατρού δεν ξέρω;και ποιος ξέρει γιατρέ,;και ο λόγος που πάτε έτσι ποιος είναι,;, Φεύγεις από κει χωρίς δεύτερη σκέψη έχουμε  δει απογοητευτεί από πολλούς  γιατρούς που δεν θα πρέπε να ασκούν ιατρική ...Ότι καλύτερο γλυκιά μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η karen είπε:

Δεύτερη παλινδρόμη είναι έχω μπερδευτεί με άλλη; Δεν είχες κατάψυξη τελείωσαν και πάλι διέγερση δε θυμάμαι ,το καλό είναι ότι έχεις εμφύτευση

5η προσπάθεια δεύτερη παλυνδρομη έχω αλλά 6 ευτυχώς υπάρχει εμφύτευση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η karen είπε:

Κορίτσια μου εγώ άνοιξα την εκκλησία του Αγίου Φανουρίου κάναμε λειτουργία  και προσευχήθηκα για όλες τις γυναίκες που προσπαθούν να γίνουν μανουλες.Εγω έχω τάξει όταν μείνω έγκυος και γέννησε με το καλό θα δέσω τις βέρες μας και θα της άφησω στην Παναγία Τήνου... Τελευταία φορά που πήγα στη Παναγια Προυσιωτισσα άφησα ένα βραχιόλι.Την Αγία ζώνη την πήρε και εγώ δεν τη φόρεσα και το φυτίλι μου φέραν.Πιστη επιμονή αισιοδοξία το έχω Ξαναπεί πει ο Θεός δεν μας έχει ξεχάσει απλά μας καθυστερεί λίγο.

Bravo σου και εγώ άνοιξα την εκκλησία του Αγίου Ραφαήλ στο χωριό των γονιών μου  δύο τρεις φορές και το φυτίλι και τη ζώνη και το μήλο ολα.....αλλα bravo και για τις βέρες.... Με πίστη όλα θα γίνουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η karen είπε:

Λυπάμαι από εξωσωματικές και η απάντηση του γιατρού δεν ξέρω;και ποιος ξέρει γιατρέ,;και ο λόγος που πάτε έτσι ποιος είναι,;, Φεύγεις από κει χωρίς δεύτερη σκέψη έχουμε  δει απογοητευτεί από πολλούς  γιατρούς που δεν θα πρέπε να ασκούν ιατρική ...Ότι καλύτερο γλυκιά μου

Ο λόγος είναι το σπέρμα όμως έχουμε καλά εμβρυα βλαστοκύστες κ δεν εμφυτευονται καν κ δε ξέρει το λόγο που συμβαίνει αυτό.τωρα τελειώσαμε από εκει μα κ ο ίδιος μου είπε δεν ξέρει τι άλλο μόνο να κάνω προσπάθειες κ οπότε γίνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι γνωρίζετε για την εξέταση του νίκα ή era πως λέγεται που βλέπεις αν υπάρχουν μικρόβια ή φλεγμονή στη μήτρα κ εμποδίζει τη σύλληψη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Κορίτσια τι γνωρίζετε για την εξέταση του νίκα ή era πως λέγεται που βλέπεις αν υπάρχουν μικρόβια ή φλεγμονή στη μήτρα κ εμποδίζει τη σύλληψη.

Καλησπέρα.Εγώ έχω κάνει την εξέταση του Νίκα.Βρίσκει με ηλεκτρονικό μικροσκόπιο αν υπάρχει φλεγμονή,όπως επίσης αν δώσεις και δεύτερο δείγμα μπορείς να βρεις το παράθυρο εμφυτευσης.Όταν κάποια κοπέλα έχει πολλές αποτυχίες,καλό είναι να την κάνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπαρχουν κοριτσια εδω που τις εχουν κανει.

Του Νικα γινεται Αθηνα.

Η αλλη Ισπανια νομοζω στελνουν δειγμα.

Πολλοι γιατροι δεν τις δεχονται. 

Εμενα μου ειπε δεν χρειαζεται. Προφανως δεν συμφωνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona @sansa γιατί δε συμφωνούν;κι αν αυτός είναι ο λόγος που αποτυχαινουμε κάποιες γυναίκες;αν έχω κάποιο μικρόβιο στη μήτρα πως θα το δω;αυτή ή εξέταση που γίνεται κ πόσο κοστίζει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Bloublou85 είπε:

@nikona @sansa γιατί δε συμφωνούν;κι αν αυτός είναι ο λόγος που αποτυχαινουμε κάποιες γυναίκες;αν έχω κάποιο μικρόβιο στη μήτρα πως θα το δω;αυτή ή εξέταση που γίνεται κ πόσο κοστίζει;

Οι περισσότεροι γιατροί δεν την δέχονται από ότι έχω ακούσει και διαβάσει!!!σχεδόν σε όλες βρίσκει λέει φλεγμονή!!!Τώρα είμαι σε σκέψεις και εγω γι'αυτήν!!!την Τρίτη θα πάω στον γιατρό μου θα τον ρωτησω γι'αυτήν και θα σου πω και δική του αντιδραση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

@nikona @sansa γιατί δε συμφωνούν;κι αν αυτός είναι ο λόγος που αποτυχαινουμε κάποιες γυναίκες;αν έχω κάποιο μικρόβιο στη μήτρα πως θα το δω;αυτή ή εξέταση που γίνεται κ πόσο κοστίζει;

Για το κοστος κ την διαδικασια θα σου πουν τα κοριτσια που τις εχουν κανει. Ξερω καποια πραγματα αλλά μπορει να μην σου τα πω σωστα.

Δεν τις δεχονται διοτι ισως δεν ειναι ακομη πολυ διαδεδομενες μαλλον. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Κορίτσια επειδή απ αυτά δεν ξέρω,ναι πάω εκκλησία προσεύχομαι αλλά τάμα δεν έχω κάνει ποτέ,πως γίνεται πρέπει να πας κάπου;εντάξει θα με πείτε χαζή τώρα αλλά δε πειράζει.

Μπορείς να επισκεφτείς μια Εκκλησία και απλά να κάνεις το Τάμα σου.

Αν θες ΚάΠΟΙΑ ΑΓΙΑ η κάποιον Αγιο πηγαινε στην συγκεκριμένη Εκκλησία ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Για το κοστος κ την διαδικασια θα σου πουν τα κοριτσια που τις εχουν κανει. Ξερω καποια πραγματα αλλά μπορει να μην σου τα πω σωστα.

Δεν τις δεχονται διοτι ισως δεν ειναι ακομη πολυ διαδεδομενες μαλλον. 

 

Αφού δεν τη δέχονται αν έχουμε μικρόβιο στη μήτρα πως θα το βρούμε; @elviraice να ρωτήσεις μήπως κ βρούμε μόνες μας τη λύση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Αφού δεν τη δέχονται αν έχουμε μικρόβιο στη μήτρα πως θα το βρούμε; @elviraice να ρωτήσεις μήπως κ βρούμε μόνες μας τη λύση.

Ειμαι σιγουρη ότι θα φάω άκυρο για την εξέταση του Νικα όπως έφαγα και με τα Νκ που την έκανα από μόνη μου και δεν την κοίταξε καν!!!Τώρα για το era test ψήνομαι να το κάνω!!!φαντάζομαι ότι θα συμφωνήσει!!!και την επόμενη φορά θα κάνω scratching!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Ο λόγος είναι το σπέρμα όμως έχουμε καλά εμβρυα βλαστοκύστες κ δεν εμφυτευονται καν κ δε ξέρει το λόγο που συμβαίνει αυτό.τωρα τελειώσαμε από εκει μα κ ο ίδιος μου είπε δεν ξέρει τι άλλο μόνο να κάνω προσπάθειες κ οπότε γίνει.

Εχεις αλλα σε καταψυξη? Αν ναι αν αλλαξεις γιατρο πως γινεται με τα κατεψυγμενα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν δεχονται αλλα αν βρουν κατι μετα μηνπουνε γιατι τους βριζουμε ελεος πια αντι να κανουν τα παντα οχι αυτο οχι το αλλο ειναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@love30 αν υπαρχουν κατεψυγμεναεμβρυα κ θελει ενα ζευγαρι να αλλαξει κεντρο γινεται μεταφορα τους στο νεο κεντρο. Φυσικα επι πληρωμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Εχεις αλλα σε καταψυξη? Αν ναι αν αλλαξεις γιατρο πως γινεται με τα κατεψυγμενα?

Όχι δυστυχώς δεν έχω άλλα,ομως με απογοήτευσε γιατί μου είπε ότι αν ήταν θα εμενα μου είπε υπάρχει πρόβλημα αλλά δε ξέρει τι φταίει δε βρίσκει την αιτία δε ξέρω τι άλλο ψαχνομαι μόνη μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε μα δεν δεχονται !!!!!!την αποτυχια την αποδιδουν σε τυχαιο γεγονος !!!!! Εξετασεις δε χρειαζεται αυτο δε χρειαζεται το αλλο αντε μωρε πια!!!!! Σημερα βγηκα για καφε σαν τα μανιταρια να νεογενητα!!!!!!ουφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nikona είπε:

@love30 αν υπαρχουν κατεψυγμεναεμβρυα κ θελει ενα ζευγαρι να αλλαξει κεντρο γινεται μεταφορα τους στο νεο κεντρο. Φυσικα επι πληρωμη.

Δεν το ηξερα αυτο αλλα προς θεου επι πληρωμη παντααααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η elviraice είπε:

Ειμαι σιγουρη ότι θα φάω άκυρο για την εξέταση του Νικα όπως έφαγα και με τα Νκ που την έκανα από μόνη μου και δεν την κοίταξε καν!!!Τώρα για το era test ψήνομαι να το κάνω!!!φαντάζομαι ότι θα συμφωνήσει!!!και την επόμενη φορά θα κάνω scratching!!!

Τιποτα παιδί μου,το μόνο που δέχομαι είπε είναι τα αντιφωσφολιπιδικα αλλά έκανα ενεσεις οπότε ούτε αυτό ήταν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οσο για τις εξετασεις κοριτσια τι να πω. Προφανως υπαρχουν πολλες ερευνες στην ιατρικη. Για να γινει ομως αποδεκτη μια εξεταση-ερευνα απο την επιστημονικη κοινοτητα χρειαζεται ισως να γινουν πολλες εφαρμογες τους. Ισως δεν ειναι τοσο διαδεδομενες ακομη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Όχι δυστυχώς δεν έχω άλλα,ομως με απογοήτευσε γιατί μου είπε ότι αν ήταν θα εμενα μου είπε υπάρχει πρόβλημα αλλά δε ξέρει τι φταίει δε βρίσκει την αιτία δε ξέρω τι άλλο ψαχνομαι μόνη μου.

Μονο δυο φτασανε βλαστοκυστες ε! Αρα πρεπει να δουνε γιατι δεν προχορησανε ! Ετσι επαθα στις πρωτες φορες 3ης μερας και μονο αυτα τα δυο που μου βαζανε και παντα αρνυτικο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Μονο δυο φτασανε βλαστοκυστες ε! Αρα πρεπει να δουνε γιατι δεν προχορησανε ! Ετσι επαθα στις πρωτες φορες 3ης μερας και μονο αυτα τα δυο που μου βαζανε και παντα αρνυτικο!!!!!

Είχα βάλει κ 2 τριών ημερών τη προηγούμενη φορα όλα τέλεια έλεγε ή εμβρυολογος,εχω αρχίσει κ νομίζω πως κάτι υπάρχει στη μήτρα που τα εμποδίζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ναι είναι κουραστικό και αυτό μωρέ τοση ώρα εκεί δεν σε αφηνουν να πας βόλτα για να μην επηρεάσει το αποτέλεσμα  Εσενα σου ειπα ποτε να την κανείς; Εμένα μου είπε μετά το Πάσχα 
    • Καλώς ήρθες αργούν να εμφανιστούν όπως είπες και katiana 1987 γιατί είσαι νέο μέλος οσο  σου επιτρέπει να γράφεις ώστε να φταστείς τα 20 μνμ για να εμφανίζονται αμέσως 😊
    • Καλημέρα και καλώς ήρθες στην παρέα με το καλό το μωρακι σας 😊 επειδη εισαι καινούργιο μέλος αργούν λίγο τα μνμ σου αλλά μόλις τα βλέπουμε θα σας απαντάμε  εμενα είναι το δεύτερο παιδάκι θα σου πω εγω τι έκανα γιατί κάθε κοπέλα θέλει και χρειάζεται διαφορετικά πράγματα  Στο ιδιωτικό που γέννησα εγω στο Ιασώ στο μαιευτήριο θα πάρεις ένα φορμάκι με το οποίο θα φύγει το μωρο από εκεί.. εγω την είχα βάλει κοντομάνικο φορμάκι και γέννησα τέλη Αυγούστου έχει πολύ ζεστη αλλά είχα μαζί μου άλλο ένα μακρυμάνικο καβάτζα το οποίο δεν χρειάστηκε..  εγω είχα πάρει νούμερο 1 το 0 είναι πολύ μικρό και γέννησα 3280γρ 49cm ήταν φαρδύ το ηθελα να είναι άνετο όλα τα είχα πάρει κοντομάνικα τα μωρά   θέλουν ελαφρυ ντύσιμο ειδικά το καλοκαίρι άσε που μεγαλωνουν πολύ γρήγορα.. από orchestra είχα πάρει  ήταν καλά γενικα τα πιο πολλά ρούχα ακόμα και τώρα που είναι 1,5 χρόνων ψωνίζω από εκεί  εγω είχα ένα μπιμπερό και μια πιπιλα κανονικά λένε η πιπιλα μπαίνει μετά που σαραντίσει το μωρο όχι νωρίτερα όποτε μάλλον η πιπιλα είναι άχρηστη στην αρχή αφού δεν επιτρέπεται αν θηλαζεις το παιδί για να μην πάθει σύγχυση θηλων.. εδώ να πω ότι εμένα πιπιλα το παιδί δεν πήρε ποτε..  τωρα ότι άλλο θες και μπορω να βοηθησω πες μου 😊
    • Καλημέρα και καλώς ήρθες κορίτσι μου. Κι εγώ τα σκέφτομαι αυτά. Αλλά όλες οι ήδη μανούλες μου είπαν να μην πάρω πολλά για αρχή και να το δω στην πορεία! Δηλαδή... 5-6 ζιπουνάκια, 5-6 φορμάκια κ.ο.κ. Το νούμερο θα το δούμε ανάλογα με τα κιλά του μωρού που θα έχει περίπου στο τέλος του 7ου φαντάζομαι! Δεν ξέρω αν λέω κάτι λάθος. Απλά κι εμένα ως πρώτο μωράκι, πάω ψάχνοντας!
    • Καλημέρα κορίτσι μου. Όχι, δεν πρέπει να πατήσεις κάτι. Είσαι δοκιμαστικό μέλος και καθυστερούν να φανούν τα μηνύματα σου! Πρέπει να φτάσεις τις 20 δημοσιεύσεις για να εμφανίζονται αμέσως...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...