Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Magaiver είπε:

@sansaΓιατί δεν βάζετε αυτά τα 2? Και εάν είναι τα τυχερά σας και κάνετε δυο παιδάκια με την μία? 

Η Σανσα κοριτσια θελει πρωτα να κανει επανελεγχο στον Νικα να δει σν εφυγε η φλεγμονη. Ωστοσο ενδιαμεσα κανει ωοληψιες για να μαζεψειντα εμβρυακια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Η Σανσα κοριτσια θελει πρωτα να κανει επανελεγχο στον Νικα να δει σν εφυγε η φλεγμονη. Ωστοσο ενδιαμεσα κανει ωοληψιες για να μαζεψειντα εμβρυακια. 

Οκ!καταλαβα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια! Σημερα περασα απο επιτροπη επιτελους! Μου εγκρινανε 3,600 μοναδες. Δεν ξερω τι ειναι αυτο ειμαι ανιδεη αλλα για να με περασανε κατι καλο θα ειναι. Περιμενω να ερθει η Τεταρτη να κανω και την υστεροσκοπηση! Ειναι αρκετες οι μοναδες? Ξερετε? Η θα λειφτω φαρμακα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Πλατανακη Δεσποινα είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Σημερα περασα απο επιτροπη επιτελους! Μου εγκρινανε 3,600 μοναδες. Δεν ξερω τι ειναι αυτο ειμαι ανιδεη αλλα για να με περασανε κατι καλο θα ειναι. Περιμενω να ερθει η Τεταρτη να κανω και την υστεροσκοπηση! Ειναι αρκετες οι μοναδες? Ξερετε? Η θα λειφτω φαρμακα?

Γεια σου! Είναι οι μονάδες από τις ενεσεις διεγερσης που θα κάνεις.τοσες δίνουν θα σου φτασουν μην ανησυχεις.τωρα ποιες ενεσεις συγκεκριμένα θα πάρεις θα σου γράψει ο γιατρός σου ανάλογα με το πρωτόκολλο που θα ακολουθησετε.καλη επιτυχία στην εξεταση σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

@Bloublou85  πώς είσαι ?? Ξεκουράζεσαι ?

Αχ bebe μου παραξεκουραζομαι κι έχω βαρεθεί,σηκωνομαι αλλά τι να κάνω μέσα στο σπίτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Αχ bebe μου παραξεκουραζομαι κι έχω βαρεθεί,σηκωνομαι αλλά τι να κάνω μέσα στο σπίτι.

Εγώ έχω προμηθευτεί βιβλία για την επόμενη εβδομάδα που θα κάτσω και δουλειά για το σπίτι ! Δεν πειράζει ξεκουράσου δες καμία ταινία ! Πότε θα πας δουλειά ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

Εγώ έχω προμηθευτεί βιβλία για την επόμενη εβδομάδα που θα κάτσω και δουλειά για το σπίτι ! Δεν πειράζει ξεκουράσου δες καμία ταινία ! Πότε θα πας δουλειά ?

Ξέρεις κανένα καλό να πάρω κι εγώ;κανένα ανάλαφρο σαν τα μυαλά μου.δεν δουλεύω εγω έχω σταματήσει από το φεβρουαριο που ξεκίνησα τις εξωσωματικές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Ξέρεις κανένα καλό να πάρω κι εγώ;κανένα ανάλαφρο σαν τα μυαλά μου.δεν δουλεύω εγω έχω σταματήσει από το φεβρουαριο που ξεκίνησα τις εξωσωματικές.

Εγώ έχω πάρει διάφορα σχετικά με την εγκυμοσύνη και το παιδί θα στα στείλω αύριο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

Εγώ έχω πάρει διάφορα σχετικά με την εγκυμοσύνη και το παιδί θα στα στείλω αύριο 

Εγώ προσπαθώ να δω τι περιοδικά έχουν βγει αυτο το μήνα αλλά δε βλέπω απ το ίντερνετ κι ο αντρας μου δε θέλει να πάει στο περίπτερο να δει τα περιοδικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να κανω μια χαζη ερώτηση; Την ακινησία για ποιο λόγο τη λένε οι γιατροι; Εστω και αυτη τη σχετική ακινησία και παραμονή εντός του σπιτιού. Εχει όντως υπόσταση ή την λένε στο πλαίσιο των γενικών υπερβολών από τους εξωσωματικούς; Εγώ κορίτσια γράφτηκα και γυμναστηριο. Ξεκινησα ηδη τη βδομαδα αυτη και χτυπιεμαι σαν το κατσικι. (Τα κανω και εγώ ολα ετεροχρονισμενα :P ). bloublou να παρεις ολα τα κουτσομπολιστικα περιοδικα. Εγω την καταβρισκω με δαυτα. Παω κομμωτηριο ισα να διαβαζω νεα :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Να κανω μια χαζη ερώτηση; Την ακινησία για ποιο λόγο τη λένε οι γιατροι; Εστω και αυτη τη σχετική ακινησία και παραμονή εντός του σπιτιού. Εχει όντως υπόσταση ή την λένε στο πλαίσιο των γενικών υπερβολών από τους εξωσωματικούς; Εγώ κορίτσια γράφτηκα και γυμναστηριο. Ξεκινησα ηδη τη βδομαδα αυτη και χτυπιεμαι σαν το κατσικι. (Τα κανω και εγώ ολα ετεροχρονισμενα :P ). bloublou να παρεις ολα τα κουτσομπολιστικα περιοδικα. Εγω την καταβρισκω με δαυτα. Παω κομμωτηριο ισα να διαβαζω νεα :P

Κι εγώ δεν έχω καταλάβει καλά ίσως για να μη κάνει συσπάσεις ή μήτρα τις μέρες της εμφυτευσης τι να πω δε ξέρω.ποιο έχει βγει τώρα να έχει και καλό δωράκι θέλω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Bloublou85 είπε:

Κι εγώ δεν έχω καταλάβει καλά ίσως για να μη κάνει συσπάσεις ή μήτρα τις μέρες της εμφυτευσης τι να πω δε ξέρω.ποιο έχει βγει τώρα να έχει και καλό δωράκι θέλω.

ναι, απλα σκεφτομαι πως στη φυσιολογικη συλληψη μεχρι να μαθεις οτι εισαι εγκυος οχι απλα περπατας, αλλα μπορει να γυμναζεσαι, να σηκωνεις βαρη, να κανεις πολλα. Τελοσπαντων. Καλα εσυ μια χαρα κανεις και ακους οδηγιες το ιδιο θα επραττα, απλα το σκεφτομαι τελειως απλοικα ισως εγω. Ξεκινησα και το γυμναστηριο και λεω, για δες καιρο που διαλεξες :P Αλλα με βοηθαει παρα πολυ ψυχολογικα. Τρελη εκτονωση. Λοιπον παρε κανα hello, ok δεν εχουν δωρα βεβαια, και αν θες δωρο παρε κανενα αμιγως γυναικειο, που ομως τα βαριεμαι εγω μεσα, ισα για το δωρο αν τα παρω αυτα. Ενω τα αλλα εχουν ζουμι ρε παιδι μου, να μας πεις αυριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

ναι, απλα σκεφτομαι πως στη φυσιολογικη συλληψη μεχρι να μαθεις οτι εισαι εγκυος οχι απλα περπατας, αλλα μπορει να γυμναζεσαι, να σηκωνεις βαρη, να κανεις πολλα. Τελοσπαντων. Καλα εσυ μια χαρα κανεις και ακους οδηγιες το ιδιο θα επραττα, απλα το σκεφτομαι τελειως απλοικα ισως εγω. Ξεκινησα και το γυμναστηριο και λεω, για δες καιρο που διαλεξες :P Αλλα με βοηθαει παρα πολυ ψυχολογικα. Τρελη εκτονωση. Λοιπον παρε κανα hello, ok δεν εχουν δωρα βεβαια, και αν θες δωρο παρε κανενα αμιγως γυναικειο, που ομως τα βαριεμαι εγω μεσα, ισα για το δωρο αν τα παρω αυτα. Ενω τα αλλα εχουν ζουμι ρε παιδι μου, να μας πεις αυριο

Καλά έκανες με το γυμναστήριο,να είμαστε κ σέξυ μανουλες.δε πάει ο άντρας μου να μου πάρει τσαντιζεται δηλ τόση ντροπή ειναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Bloublou85 είπε:

Καλά έκανες με το γυμναστήριο,να είμαστε κ σέξυ μανουλες.δε πάει ο άντρας μου να μου πάρει τσαντιζεται δηλ τόση ντροπή ειναι.

αχαχχαχα, κοιτα δεν ειναι και το καλυτερο του να ζητησει madame figaro Και Hello. Αν μενεις και σε επαρχια θα του κρεμασουν κουδουνια. Αλλα να βαλει καπελο, γυαλια ηλιου και καπαρντινα να μη δωσει στοχο πες του :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

αχαχχαχα, κοιτα δεν ειναι και το καλυτερο του να ζητησει madame figaro Και Hello. Αν μενεις και σε επαρχια θα του κρεμασουν κουδουνια. Αλλα να βαλει καπελο, γυαλια ηλιου και καπαρντινα να μη δωσει στοχο πες του :P

? Του είπα κ μου είπε θα πάρει.λες να με δουλευει για να μη γκρινιαξω;σιγά αυτοί που πάνε κ παίρνουν σερβιετες στις γυναίκες τους δηλ είναι καλύτεροι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα...Είμαι σχετικά καινούργια....Δεν γνωρίζω καλά την χρήση του chat! Την Δευτέρα έκανα την δεύτερη προσπάθεια εξωσωματικής.... με 2 βλαστοκυστες  5 ημερων.! Είναι ωραίο να ξέρεις ότι δεν είσαι μόνη σου σε όλο αυτό....Είναι ωραία η ομάδα Σας! Λαμβάνω 2 utrogestane και crinone....το θέμα είναι ότι σήμερα πρηστηκε το ένα στήθος...Και πολύ φοβάμαι ότι έρχεται η περίοδος......

?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η France είπε:

Καλημέρα.

Πριν λίγο γυρίσαμε από την ωοληψια και δυστυχώς δεν υπήρχε ωάριο.

Απογοητεύτηκα πάρα πολύ.

Τόση ταλαιπωρία, τόση προσδοκία και μηδενικό το αποτέλεσμα.

Κοριτσάκι μου λυπάμαι πολύ έχεις δίκιο μεγάλη απογοήτευση προχωράμε μπροστά όμως για το επόμενο!!!!! Συμβαίνουν κι εμένα σε αυτό τον κύκλο το πήραμε αλλα δεν προχώρησε καθόλου!!!! Δύναμη κι επιμονή πάμε για το καλό!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kat-Cat είπε:

Να κανω μια χαζη ερώτηση; Την ακινησία για ποιο λόγο τη λένε οι γιατροι; Εστω και αυτη τη σχετική ακινησία και παραμονή εντός του σπιτιού. Εχει όντως υπόσταση ή την λένε στο πλαίσιο των γενικών υπερβολών από τους εξωσωματικούς; Εγώ κορίτσια γράφτηκα και γυμναστηριο. Ξεκινησα ηδη τη βδομαδα αυτη και χτυπιεμαι σαν το κατσικι. (Τα κανω και εγώ ολα ετεροχρονισμενα :P ). bloublou να παρεις ολα τα κουτσομπολιστικα περιοδικα. Εγω την καταβρισκω με δαυτα. Παω κομμωτηριο ισα να διαβαζω νεα :P

Ακινησία όχι μωρέ εμένα μου είχε πει απλά να προσέχω να μην κουράζομαι να μη σηκώνω βάρη ! Εγώ την προηγούμενη φορά από την επόμενη πήγα δουλειά  σούπερ απ'ολα ! Αυτή τη φορά δεν θα κουνηθώ από τον καναπέ ! Μια βδομάδα άδεια και ο θεός βοηθός 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Ν_S είπε:

Καλησπέρα...Είμαι σχετικά καινούργια....Δεν γνωρίζω καλά την χρήση του chat! Την Δευτέρα έκανα την δεύτερη προσπάθεια εξωσωματικής.... με 2 βλαστοκυστες  5 ημερων.! Είναι ωραίο να ξέρεις ότι δεν είσαι μόνη σου σε όλο αυτό....Είναι ωραία η ομάδα Σας! Λαμβάνω 2 utrogestane και crinone....το θέμα είναι ότι σήμερα πρηστηκε το ένα στήθος...Και πολύ φοβάμαι ότι έρχεται η περίοδος......

?

Καλώς ηρθες,ευχομαι καλή επιτυχία.μην ανησυχεις όλα αυτά είναι από τα φαρμακα λογικό είναι με τόση προγεστερόνη.κι εγώ έκανα εμβρυομεταφορα τη πέμπτη κ είμαι στην αναμονή αλλά επειδή τις δύο προηγούμενες πήγα να τρελαθω κοιτάζοντας το ένα ή το άλλο σύμπτωμα δεν ασχολούμαι καθόλου τώρα,οτι γίνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Ν_S είπε:

Καλησπέρα...Είμαι σχετικά καινούργια....Δεν γνωρίζω καλά την χρήση του chat! Την Δευτέρα έκανα την δεύτερη προσπάθεια εξωσωματικής.... με 2 βλαστοκυστες  5 ημερων.! Είναι ωραίο να ξέρεις ότι δεν είσαι μόνη σου σε όλο αυτό....Είναι ωραία η ομάδα Σας! Λαμβάνω 2 utrogestane και crinone....το θέμα είναι ότι σήμερα πρηστηκε το ένα στήθος...Και πολύ φοβάμαι ότι έρχεται η περίοδος......

?

Καλημέρα !λογικό είναι και στην εγκυμοσύνη πρήζεται το στήθος και από τα φάρμακα ! Μην αγχώνεσαι ! Πότε έχεις χοριακη ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat και εγώ την ίδια απορία με εσένα έχω σχετικά με την ακινησία. Δεν το θεωρώ λογικό να μην κουνιέσαι λες και θα φύγουν τα εμβρυα.. Επίσης δεν το συνιστούν όλοι οι γιατροί. Ίσως να είναι μια γενική υπερβολή ώστε να σε κάνουν να καταλάβεις ότι δεν πρέπει να κουράζεσαι όπως όταν μείνεις έγκυος. Εγώ στην προηγούμενη εμβρυομεταφορα πήγα την ίδια κιόλας μέρα δουλεια. Δεν μου είχαν δώσει οδηγία να μείνω σπίτι. Ίσως επειδή είναι Γερμανια?! Μόνο για το νερό μου είχαν πει και για το ποδήλατο. Ουτε οι Έλληνες γιατροί πάντως το πολυπιστευουν ότι χρειάζεται να μείνεις κλινήρης. Εδώ τώρα που πήγα Ελλάδα τους ρώτησα πόσες μέρες να παρω άδεια και μου λένε μέχρι την εμβρυομεταφορα αντε και μια μέρα και την επόμενη μπορείς να τα ταξιδεψεις...? με αεροπλάνο που μπορεί να έχει φουλ αναταράξεις πάνω από τις Άλπεις ειδικά... Μούφα είναι αυτό πιστεύω το να μείνεις στον καναπέ. Κανείς δε το ασπάζεται. Αλλά στην Ελλάδα του 2018 μια γυναίκα μπορεί και να χτυπάει 12ωρα όρθια στην δουλειά της οπότε σου λέει κάτσε καλύτερα σπίτι μην το ρισκάρουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Ν_S είπε:

Καλησπέρα...Είμαι σχετικά καινούργια....Δεν γνωρίζω καλά την χρήση του chat! Την Δευτέρα έκανα την δεύτερη προσπάθεια εξωσωματικής.... με 2 βλαστοκυστες  5 ημερων.! Είναι ωραίο να ξέρεις ότι δεν είσαι μόνη σου σε όλο αυτό....Είναι ωραία η ομάδα Σας! Λαμβάνω 2 utrogestane και crinone....το θέμα είναι ότι σήμερα πρηστηκε το ένα στήθος...Και πολύ φοβάμαι ότι έρχεται η περίοδος......

?

Καλωσήρθες! Μην φοβάσαι! Να χαίρεσαι που έχεις τα σποράκια μέσα σου!!!  Σε λίγες μέρες χοριακη και σου εύχομαι οπωσδήποτε θετική!? Την Τετάρτη θα κάνεις το τεστ εγκυμοσύνης?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...