Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 19 ώρες, ο/η sansa είπε:

Κορίτσι τις πρώτες δύο τις έκανα για να δω αν υπάρχει φλεγμονή,η μία ήταν μέσω διαγνωστικής υστεροσκόπησης.Βγήκαν καθαρές.Τις άλλες δύο τις έκανα για την εξέταση του Νίκα.Το δεύτερο δείγμα το έδωσα για να βρω ποιό είναι το παράθυρο εμφύτευσης.Αυτή η εξέταση γίνεται με ηλεκτρονικό μικροσκόπιο,όχι όπως οι άλλες και έδειξε χρόνια φλεγμονή.Το ενδομήτριο φαινόταν πολύ καλό στους υπερήχους και τριζωνικό έλεγαν ότι είναι,δε ξέρω τί είναι αυτό,ανέβαινε κανονικά,αλλά υπήρχε πρόβλημα.Τώρα οι περισσότεροι γιατροί δε τη δέχονται αυτή την εξέταση,αλλά εγώ πιστεύω πως έπρεπε να γίνει.

Αχ αυτό το ενδομήτριο..... Νομίζω ότι κι εγώ έχω μέλλον με το θέμα αυτό....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα! Όσες έχετε βάλει κολπικά υπόθετα βγαζατε κ μετά απο μέρες λευκό σαν κρέμα από το κόλπο;εγώ σταμάτησα από προχτες αλλά στο σκούπισμα βγάζω λευκό παχύρευστο είναι από τα υπόθετα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα! Όσες έχετε βάλει κολπικά υπόθετα βγαζατε κ μετά απο μέρες λευκό σαν κρέμα από το κόλπο;εγώ σταμάτησα από προχτες αλλά στο σκούπισμα βγάζω λευκό παχύρευστο είναι από τα υπόθετα;

Εγώ μια φορα που χρησιμοποιηση υποθετο εβγαινε μεχρι 4-5 μερες μετα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα! Όσες έχετε βάλει κολπικά υπόθετα βγαζατε κ μετά απο μέρες λευκό σαν κρέμα από το κόλπο;εγώ σταμάτησα από προχτες αλλά στο σκούπισμα βγάζω λευκό παχύρευστο είναι από τα υπόθετα;

Ναι κι εγώ για αρκετές μέρες μετά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοροτσια καλημεραα!!! Εύχομαι καλή επιτυχία σε όλες μας μακαρι να έχουμε οολες θετικές χοριακες αυτό το μηναα!! Εγώ έχω σκάσει από την αγωνία μου με πήρε τηλ η εμβρυολογος τη Παρασκευή μ είπε πως και τα 6 έμβρυα διαιρέθηκαν κ πως τα 5 είναι αρίστης ποιότητας ενώ το ένα προχωράει λίγο πιο αργά αλλά προχωραει!! Κ μ είπε θα τα πούμε τη Δευτέρα στην έτ δν θα έχετε ξανά ένημερωση για τη πορεία των εμβρύων εκτός  κ αν συμβεί κάτι απρόοπτο. Εγώ τώρα έχω σκάσει που δν μ λένε τι γίνεται!!!! Μακαρι να φτάσουν έστω δυο αύριο !!! Το πρωί αύριο θα τους πάρω να τους ρωτήσω δν γίνεται!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Crystaleniaa είπε:

Κοροτσια καλημεραα!!! Εύχομαι καλή επιτυχία σε όλες μας μακαρι να έχουμε οολες θετικές χοριακες αυτό το μηναα!! Εγώ έχω σκάσει από την αγωνία μου με πήρε τηλ η εμβρυολογος τη Παρασκευή μ είπε πως και τα 6 έμβρυα διαιρέθηκαν κ πως τα 5 είναι αρίστης ποιότητας ενώ το ένα προχωράει λίγο πιο αργά αλλά προχωραει!! Κ μ είπε θα τα πούμε τη Δευτέρα στην έτ δν θα έχετε ξανά ένημερωση για τη πορεία των εμβρύων εκτός  κ αν συμβεί κάτι απρόοπτο. Εγώ τώρα έχω σκάσει που δν μ λένε τι γίνεται!!!! Μακαρι να φτάσουν έστω δυο αύριο !!! Το πρωί αύριο θα τους πάρω να τους ρωτήσω δν γίνεται!!!

Άρα αύριο η ετ;;;;με το καλό!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Crystaleniaa είπε:

Κοροτσια καλημεραα!!! Εύχομαι καλή επιτυχία σε όλες μας μακαρι να έχουμε οολες θετικές χοριακες αυτό το μηναα!! Εγώ έχω σκάσει από την αγωνία μου με πήρε τηλ η εμβρυολογος τη Παρασκευή μ είπε πως και τα 6 έμβρυα διαιρέθηκαν κ πως τα 5 είναι αρίστης ποιότητας ενώ το ένα προχωράει λίγο πιο αργά αλλά προχωραει!! Κ μ είπε θα τα πούμε τη Δευτέρα στην έτ δν θα έχετε ξανά ένημερωση για τη πορεία των εμβρύων εκτός  κ αν συμβεί κάτι απρόοπτο. Εγώ τώρα έχω σκάσει που δν μ λένε τι γίνεται!!!! Μακαρι να φτάσουν έστω δυο αύριο !!! Το πρωί αύριο θα τους πάρω να τους ρωτήσω δν γίνεται!!!

Καλημέρα κ συγχαρητήρια για τα εμβρυακια σου.μην αγχωνεσαι όμως γιατί έχεις έναν πολύ καλό αριθμό εμβρύων που προχωράνε κ είναι λίγο δυσκολο μέχρι αύριο τα άριστα να πάθουν κάτι.να είσαι ήρεμη για την εμβρυομεταφορα σου κ να την απολαύσεις,καλη επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ παρά πολυ κορίτσια μουυ έχω σκοπό να κάτσω σπιτι μέχρι να ακούσω καρδια πρώτα ο θεός φοβάμαι οτι κατι θα κανω κ θα μ φύγει! Ειναι η πρώτη φορά κ έχω πάθει φόβο !! Πρώτη φορά μετα απο 2 χρονια θα έχω κατι στη κοιλιτσα μ .. ξέρετε μετα απο πόσες. Μερες κανουμε χοριακη;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Crystaleniaa είπε:

Ευχαριστώ παρά πολυ κορίτσια μουυ έχω σκοπό να κάτσω σπιτι μέχρι να ακούσω καρδια πρώτα ο θεός φοβάμαι οτι κατι θα κανω κ θα μ φύγει! Ειναι η πρώτη φορά κ έχω πάθει φόβο !! Πρώτη φορά μετα απο 2 χρονια θα έχω κατι στη κοιλιτσα μ .. ξέρετε μετα απο πόσες. Μερες κανουμε χοριακη;;

Καλή επιτυχία και από εμένα!!! Να είναι η τυχερή σας! Συνήθως μετά από 12 μέρες κάνεις την β χοριακη εάν είναι έμβρυα 2-3 ημερων ενώ για βλαστοκυστες γίνεται πιο νωρίς στις 9 μέρες περίπου. Θα σου πει και ο γιατρός αύριο που θα κάνεις την εμβρυομεταφορα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Magaiver Αχ σe ευχαριστώ παρά πολυ θα τη χρειαστώ πιστευω!! Ο γιατρός ειναι πολυ αισιόδοξος επειδή είμαι 24 κ είχαμε θέμα με το σπερμα όποτε λεει ειναι πλέον θέμα τύχης.. εγω πάλι Δν μπορώ να το πιστέψω εδώ που φτάσαμε Γτ κυριολεκτικά όλα γίνανε στο Τσακ!! 15 κινητά σπερματοζωάρια είχαμε την ημέρα της οωληψιας!! 15!!!! Μέχρι τελευταία ωρα φοβόμασταν πως Δν θα είχε κ τπτ!! Δόξα το θεό όμως!!! Με βλαστοκυστες θα παμε άρα μάλλον 9 μερες!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/8/2018 at 12:23 ΜΜ, ο/η Bloublou85 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα! Όσες έχετε βάλει κολπικά υπόθετα βγαζατε κ μετά απο μέρες λευκό σαν κρέμα από το κόλπο;εγώ σταμάτησα από προχτες αλλά στο σκούπισμα βγάζω λευκό παχύρευστο είναι από τα υπόθετα;

Ναι ναι είναι φυσιολογικό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ανοιξα ενα νεο θεμα για την εργοδοσια και την εγκυμοσυνη. Αν μπορειτε δειτε το με ενδιαφερει η γνωμη σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sofia35 είπε:

Crystaleniaa καλή επιτυχία!!!!

Ευχαριστωωω !! Είμαι τοσο αισιόδοξη που φοβάμαι μη μου βγει σε κακό στο τελος !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Crystaleniaa είπε:

Ευχαριστωωω !! Είμαι τοσο αισιόδοξη που φοβάμαι μη μου βγει σε κακό στο τελος !!

Θετική σκέψη!!!!!!όλα καλά θα πάνε!!!!περιμένουμε νέα σου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πήγαμε ήρθαμε όλα τέλεια πολύ καλής ποιότητας βλαστοκυστες 4 παρακαλώ! Οι δυο είναι στη κοιλιτσα μου ας ευχηθούμε να κρατηθούν εκεί!! Νιωθω ήδη έγκυος !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Crystaleniaa είπε:

Κορίτσια πήγαμε ήρθαμε όλα τέλεια πολύ καλής ποιότητας βλαστοκυστες 4 παρακαλώ! Οι δυο είναι στη κοιλιτσα μου ας ευχηθούμε να κρατηθούν εκεί!! Νιωθω ήδη έγκυος !! 

Με το καλο μια θετικη χοριακη σου ευχομαι! Να γαντζωθουν γερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Με το καλο μια θετικη χοριακη σου ευχομαι! Να γαντζωθουν γερα!!

Ευχαριστώ @nikona μουυυ φοβάμαι να κουνηθώ να σκύψω να παω προς νερού μου..φοβάμαι Θά μου φύγουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Crystaleniaa είπε:

Ευχαριστώ @nikona μουυυ φοβάμαι να κουνηθώ να σκύψω να παω προς νερού μου..φοβάμαι Θά μου φύγουν

Ααα μην το κανεις αυτο. Δεν ειναι καλο. Εννοειται πως δεν φευγουν τα εμβρυα. Αν εφευγαν ετσι ευκολα καμία μας δεν θα επιανε ποτέ παιδι ουτε δια της φυσιολογικης οδού. Πρεπει να εισαι χαλαρη κ οχι να σφιγκεσαι. 

Τι οδηγιες σου εδωσε ο γιατρος σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Ααα μην το κανεις αυτο. Δεν ειναι καλο. Εννοειται πως δεν φευγουν τα εμβρυα. Αν εφευγαν ετσι ευκολα καμία μας δεν θα επιανε ποτέ παιδι ουτε δια της φυσιολογικης οδού. Πρεπει να εισαι χαλαρη κ οχι να σφιγκεσαι. 

Τι οδηγιες σου εδωσε ο γιατρος σου?

Ο γιατρός μου είπε χαλαρά απλά να ξεκουράζομαι όχι βάρη όχι δουλειές αυτά .. κατά τα αλλά κανονικά ότι έκανα .. δν θέλω να έχω τύψεις ότι αν κάτι πάει στραβά έφταιγα εγώ βασικά δν θέλω να πάει τπτ στραβά!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Crystaleniaa είπε:

Ο γιατρός μου είπε χαλαρά απλά να ξεκουράζομαι όχι βάρη όχι δουλειές αυτά .. κατά τα αλλά κανονικά ότι έκανα .. δν θέλω να έχω τύψεις ότι αν κάτι πάει στραβά έφταιγα εγώ βασικά δν θέλω να πάει τπτ στραβά!! :P

Καλή επιτυχία Crystaleniaa!

Έχεις πάρα πολύ καλές πιθανότητες! Είχες μια πολύ καλή πορεία με τα έμβρυα και είσαι πολύ νέα χωρίς κανένα πρόβλημα υγείας! Όλα θα πάνε σούπερ! Μην υπερβάλλεις και μην παιδεύεις τον εαυτό σου με τέτοιες παράλογες σκέψεις. Δεν πέφτουν τα έμβρυα επειδή κουνιέσαι ή περπατάς.. 

Σας εύχομαι σύντομα να δείτε ένα θετικό τεστακι! Και κάνε κάτι να χαλαρώσεις λιγάκι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Crystaleniaa είπε:

Κορίτσια πήγαμε ήρθαμε όλα τέλεια πολύ καλής ποιότητας βλαστοκυστες 4 παρακαλώ! Οι δυο είναι στη κοιλιτσα μου ας ευχηθούμε να κρατηθούν εκεί!! Νιωθω ήδη έγκυος !! 

Ολα θα πάνε κατ ευχήν ,,, χαλαρωσε και απολαυσε το  κοριτσάκι μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Crystaleniaa είπε:

Κορίτσια πήγαμε ήρθαμε όλα τέλεια πολύ καλής ποιότητας βλαστοκυστες 4 παρακαλώ! Οι δυο είναι στη κοιλιτσα μου ας ευχηθούμε να κρατηθούν εκεί!! Νιωθω ήδη έγκυος !! 

Καλή επιτυχία κορίτσι,εύχομαι να πάρεις μια θετική χοριακη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...