Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Crystaleniaa είπε:

Κορίτσια γειααα !! Έχω κ εγώ καλά νεαα!! Σμρ έγινε η οωληψια μας 10 ωάρια  πήραμε 10 από τα 14!! Αύριο θα ξέρουμε ποσά γονιμοποιηθηκαν!! Είμαι πολύ χαρούμενη ελπίζω να γονιμοποιηθουν έστω 4!!! Δν ξέρω ποτέ θα κάνουμε εμβρυομεταφορα! @sansa Καλή μας επιτυχιααα!! Πως πήγατε εσείς ποσά γονιμοποίηθηκαν;;;

Καλή επιτυχία εύχομαι.Από τα 4 που πήραμε γονιμοποιηθηκαν τα 3,απλά το ένα είναι λίγο πθο αργό θα το παρακολουθησουν.Αύριο τρίτη μέρα θα μου πουν πώς προχωράνε.Μακάρι και τα τρια να τα βάλουμε κατάψυξη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το είδαμε! μια χαρα ο σάκος!!! αιματωνεται καλά ,καλο μεγεθος , καλο σημειο εμφυτευσης!

Σε 2 εβδομάδες θα ακουσω καρδια!

Ακόμα να το πιστεψω αυτο που μου συμβαινει...κανεναν δεν αφηνει ο Θεός!

Όλες μας θα τα καταφέρουμε κορίτσια και μια μερα οι φοβοι και το αγχος μας θα ναι παρελθον!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Eleni73 είπε:

Μελισσάνθη μου χαλάλι σε  αυτά!!! Ολα καλά να πάνε σήμερα και να μας πεις καλά νεα!!!! 

ευχαριστω πολυ!!!! ολα πηγαν καλα, ειμαστε τελεια!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η melisanthi drakou είπε:

ευχαριστω πολυ!!!! ολα πηγαν καλα, ειμαστε τελεια!

 

Super!!!! Αντε να ακουσουμε και καρδουλα τωρα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα !!!

Εγώ έχω ξεκινήσει προετοιμασία για την εμβρυομεταφορά μας η οποία θα γίνει κάπου μεταξύ 10-15 Σεπτεμβρίου ! Ελπίζω το ενδομήτριο αυτή τη φορά να ανταποκριθεί.... Cyclacur και Dermestril λοιπόν.... Για να δούμε... !!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Καλημέρα και από μένα !!!

Εγώ έχω ξεκινήσει προετοιμασία για την εμβρυομεταφορά μας η οποία θα γίνει κάπου μεταξύ 10-15 Σεπτεμβρίου ! Ελπίζω το ενδομήτριο αυτή τη φορά να ανταποκριθεί.... Cyclacur και Dermestril λοιπόν.... Για να δούμε... !!!

 

Αχ Εμμανουήλ με το καλό!!!!! Ευχομαι ολα ναπανε καλα αυτη τη φορα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η nikona είπε:

Αχ Εμμανουήλ με το καλό!!!!! Ευχομαι ολα ναπανε καλα αυτη τη φορα!!!! 

Ευχαριστώ πολύ !!!!! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα? @ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ τέλεια εύχομαι να πάει καλα.Μπραβο κορίτσια έχει πάρει φωτιά το φόρουμ,παντα με τέτοια καλα νέα όλες ευχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Καλημέρα? @ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ τέλεια εύχομαι να πάει καλα.Μπραβο κορίτσια έχει πάρει φωτιά το φόρουμ,παντα με τέτοια καλα νέα όλες ευχομαι!

Ευχαριστώ πολύ @Bloublou85 μου ! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Καλημέρα και από μένα !!!

Εγώ έχω ξεκινήσει προετοιμασία για την εμβρυομεταφορά μας η οποία θα γίνει κάπου μεταξύ 10-15 Σεπτεμβρίου ! Ελπίζω το ενδομήτριο αυτή τη φορά να ανταποκριθεί.... Cyclacur και Dermestril λοιπόν.... Για να δούμε... !!!

 

Καλη επιτυχια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η melisanthi drakou είπε:

Καλη επιτυχια!!!!

Ευχαριστώ @melisanthi drakou μου ! :x Νομίζω τα δικά σου νέα ξεπερνούν και τα πιο τρελά όνειρα κάθε κοπέλας εδώ μέσα !!! Στείλε μας λίγη από τη θετική ενέργεια σου !!! Τη χρειαζόμαστε !!!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα.Τελικά το τρίτο εμβρυάκι δεν προχώρησε.Έχουμε μόνο δύο,το ένα είναι μέτριο 5 κυττάρων και το άλλο καλό 8 κυττάρων,τρίτης μέρας.Θα τα βάλουμε στη κατάψυξη.Από τον Ιανουάριο έχω παρατηρήσει ότι πέσαμε και σε έμβρυα μέτρια ενώ πριν όλα ήταν πολύ καλής ποιότητας.Η ηλικία μάλλον.Στεναχωρέθηκα λίγο με το μέτριο αλλά τί να κάνουμε,καλά που είναι και δύο.Τώρα μόλις αδιαθετήσω αν όλα πάνε καλά ορμόνες κτλ πάω για δεύτερο κύκλο συνεχόμενο.Προς το παρόν έχω το απόγευμα οδοντίατρο,απονεύρωση μάλλον,αχ τί τραβάω βρε κορίτσια όλα μαζί μου πέσανε.Θέλω να ευχηθώ στη melisanthi drakou συγχαρητήρια γιατί το ξέχασα και στην ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ καλή επιτυχία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η sansa είπε:

Κορίτσια καλημέρα.Τελικά το τρίτο εμβρυάκι δεν προχώρησε.Έχουμε μόνο δύο,το ένα είναι μέτριο 5 κυττάρων και το άλλο καλό 8 κυττάρων,τρίτης μέρας.Θα τα βάλουμε στη κατάψυξη.Από τον Ιανουάριο έχω παρατηρήσει ότι πέσαμε και σε έμβρυα μέτρια ενώ πριν όλα ήταν πολύ καλής ποιότητας.Η ηλικία μάλλον.Στεναχωρέθηκα λίγο με το μέτριο αλλά τί να κάνουμε,καλά που είναι και δύο.Τώρα μόλις αδιαθετήσω αν όλα πάνε καλά ορμόνες κτλ πάω για δεύτερο κύκλο συνεχόμενο.Προς το παρόν έχω το απόγευμα οδοντίατρο,απονεύρωση μάλλον,αχ τί τραβάω βρε κορίτσια όλα μαζί μου πέσανε.Θέλω να ευχηθώ στη melisanthi drakou συγχαρητήρια γιατί το ξέχασα και στην ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ καλή επιτυχία.

Sansa μου καταπαβαινω πώς αισθάνεσαι για το μετριο εμβρυακι αλλα νομιζω ολες πια ξερουμε οτι και τα μετρια εμβρια μια χαρα μπορει να εμφυτευθουν και μα δωσουν υγιη μωρακια! 

Να σε ρωτησω ομως κατι sansa που δεν το θυμαμαι? Για ποιο λογο μαζευετε εμβρυα στην καταψυξη και δεν κανετε εμβρυομεταφορα?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η sansa είπε:

Κορίτσια καλημέρα.Τελικά το τρίτο εμβρυάκι δεν προχώρησε.Έχουμε μόνο δύο,το ένα είναι μέτριο 5 κυττάρων και το άλλο καλό 8 κυττάρων,τρίτης μέρας.Θα τα βάλουμε στη κατάψυξη.Από τον Ιανουάριο έχω παρατηρήσει ότι πέσαμε και σε έμβρυα μέτρια ενώ πριν όλα ήταν πολύ καλής ποιότητας.Η ηλικία μάλλον.Στεναχωρέθηκα λίγο με το μέτριο αλλά τί να κάνουμε,καλά που είναι και δύο.Τώρα μόλις αδιαθετήσω αν όλα πάνε καλά ορμόνες κτλ πάω για δεύτερο κύκλο συνεχόμενο.Προς το παρόν έχω το απόγευμα οδοντίατρο,απονεύρωση μάλλον,αχ τί τραβάω βρε κορίτσια όλα μαζί μου πέσανε.Θέλω να ευχηθώ στη melisanthi drakou συγχαρητήρια γιατί το ξέχασα και στην ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ καλή επιτυχία.

Σε ευχαριστω πλ!!μη σε ριχνει η μετρια ποιοτητα μπορει να πιασει ακριβως οπως αυτα που ειναι καλης. Εγω ξερω ενα μπεμπη απο μετριας ποιοτητας ολα τα λεφτα!!!

Καλη επιτυχια!! Οσο για την απονευρωση...και εγω τραβιομουν με δοντι αλλα πηγαν ολα καλα.

Δες το απο αλλη πλευρα!κατεβα κανε μια βολτα παρε καφεδακι πηγαινε και γιατρο..

Με καλη ψυχολογια παμε μακρια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Sansa μου καταπαβαινω πώς αισθάνεσαι για το μετριο εμβρυακι αλλα νομιζω ολες πια ξερουμε οτι και τα μετρια εμβρια μια χαρα μπορει να εμφυτευθουν και μα δωσουν υγιη μωρακια! 

Να σε ρωτησω ομως κατι sansa που δεν το θυμαμαι? Για ποιο λογο μαζευετε εμβρυα στην καταψυξη και δεν κανετε εμβρυομεταφορα?

 

Κορίτσι μαζεύουμε έμβρυα γιατί πρώτον έχω λίγα κάθε φορά και δεύτερον θέλω να κάνω θεραπεία για την εξέταση του Νίκα και επανεξέταση,αν δε δείξει ότι έφυγε η φλεγμονή δεν κάνω ετ.Και επειδή μου λένε ότι φταίνε τα έμβρυα,έχουν χρωμοσωμικές ανωμαλίες γι¨αυτό δεν εμφυτεύονται,δεν έχουν βέβαια αποδείξεις,θέλω να μαζέψω όσα περισσότερα μπορώ.Βέβαια βλέπεις ποιος είναι ο αριθμός δε ξεφεύγουμε από τα 2 ή με το ζόρι 3.Μήπως βρούμε το τυχερό έμβρυο,δε ξέρω τί άλλο να κάνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η sansa είπε:

Κορίτσια καλημέρα.Τελικά το τρίτο εμβρυάκι δεν προχώρησε.Έχουμε μόνο δύο,το ένα είναι μέτριο 5 κυττάρων και το άλλο καλό 8 κυττάρων,τρίτης μέρας.Θα τα βάλουμε στη κατάψυξη.Από τον Ιανουάριο έχω παρατηρήσει ότι πέσαμε και σε έμβρυα μέτρια ενώ πριν όλα ήταν πολύ καλής ποιότητας.Η ηλικία μάλλον.Στεναχωρέθηκα λίγο με το μέτριο αλλά τί να κάνουμε,καλά που είναι και δύο.Τώρα μόλις αδιαθετήσω αν όλα πάνε καλά ορμόνες κτλ πάω για δεύτερο κύκλο συνεχόμενο.Προς το παρόν έχω το απόγευμα οδοντίατρο,απονεύρωση μάλλον,αχ τί τραβάω βρε κορίτσια όλα μαζί μου πέσανε.Θέλω να ευχηθώ στη melisanthi drakou συγχαρητήρια γιατί το ξέχασα και στην ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ καλή επιτυχία.

@sansa μου σ'ευχαριστώ πολύ ! Μην απογοητεύεσαι, είναι όπως τα λέει η @nikona με τα μέτρια έμβρυα ! Όλα θα πάνε καλά στο τέλος ! Fingers crossed !!! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@sansa καταλαβα. Μια χαρα. Πολυ καλα κανετε λοιπον μεχρι να ειστε σιγουροι για το ενδομητριο.

Κανεις κανονικη διεγερση καθε φορα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@sansa καταλαβα. Μια χαρα. Πολυ καλα κανετε λοιπον μεχρι να ειστε σιγουροι για το ενδομητριο.

Κανεις κανονικη διεγερση καθε φορα?

Κάνω ήπια διέγερση 150 μονάδες και 5 μέρες femara,όπως και να χει το αποτέλεσμα είναι το ίδιο.Δε μμπορώ να πάρω 3ή 4 έμβρυα από μία διέγερση.Καημό το έχω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η sansa είπε:

Κάνω ήπια διέγερση 150 μονάδες και 5 μέρες femara,όπως και να χει το αποτέλεσμα είναι το ίδιο.Δε μμπορώ να πάρω 3ή 4 έμβρυα από μία διέγερση.Καημό το έχω.

Sansa μου ειναι λιγες οι μοναδες που κανεις. Οπότε δεν ειναι αναμενόμενο οτι θα παιρνετε αυτον τον αριθμο ωαριων? Νομιζω ειναι πολυ καλος ο αριθμος. Εγω σκεψου την πρωτη φορα πηρα φουλ ορμονες 3800μοναδες συνολο κ καναμε μονο 5 ωριμα ωαρια. 

Και τωρα με 2500 μοναδες περιπου πηραμε μονο 3!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikona είπε:

Sansa μου ειναι λιγες οι μοναδες που κανεις. Οπότε δεν ειναι αναμενόμενο οτι θα παιρνετε αυτον τον αριθμο ωαριων? Νομιζω ειναι πολυ καλος ο αριθμος. Εγω σκεψου την πρωτη φορα πηρα φουλ ορμονες 3800μοναδες συνολο κ καναμε μονο 5 ωριμα ωαρια. 

Και τωρα με 2500 μοναδες περιπου πηραμε μονο 3!

 

Κορίτσι έχω πάρει και 300 μονάδες και 375 ο αριθμός ο ίδιος μέχρι 4 και βάζαμε 2,τα άλλα δεν ηταν ωριμα.,οπότε καταλήξαμε ότι δεν υπάρχει νόημα να παίρνω παραπάνω.Εμένα μου τη δίνει οταν πχ παίρνουμε 4 και τα δύο είναι ώριμα ή γονιμοποιουνται μόνο δύο.Αυτά που χάνω,αλλά θα μου πεις αν είναι λίγα τα ωαρια και όχι πολύ καλά τί να κάνουμε και παίρνω και ένα σωρό βιταμίνες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@sansa ολα καλα θα πανε. Ας ειναι λιγα και καλα. Για μενα δεν ξερω αλλα ειδικα μετα απο μια ηλικια καλυτερα να μην παιρνεις και παρα πολλα γιατι θεωρω οτι δε θα ειναι πολυ ποιοτικα. Μπακαλιστικα το λεω αλλα ετσι μου φαινεται. Να σε ρωτησω, τι βιταμινες παιρνεις? Ειναι για ποιοτητα ωορρηξιας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η sansa είπε:

Κορίτσι έχω πάρει και 300 μονάδες και 375 ο αριθμός ο ίδιος μέχρι 4 και βάζαμε 2,τα άλλα δεν ηταν ωριμα.,οπότε καταλήξαμε ότι δεν υπάρχει νόημα να παίρνω παραπάνω.Εμένα μου τη δίνει οταν πχ παίρνουμε 4 και τα δύο είναι ώριμα ή γονιμοποιουνται μόνο δύο.Αυτά που χάνω,αλλά θα μου πεις αν είναι λίγα τα ωαρια και όχι πολύ καλά τί να κάνουμε και παίρνω και ένα σωρό βιταμίνες.

Sansa νομιζω ολες χανουμε στη γονιμοποιηση. Κι αν δεν χαθουν στη γονιμοποιηση ισως δεν προχωρησουν όσο θελουμε. 

Νομιζω εχετε επιλεξει την καλυτερη λυση. Λιγα φαρμακα ισα ισα για μια ωθηση και ποιοτικα ωαρια.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kat-Cat είπε:

@sansa ολα καλα θα πανε. Ας ειναι λιγα και καλα. Για μενα δεν ξερω αλλα ειδικα μετα απο μια ηλικια καλυτερα να μην παιρνεις και παρα πολλα γιατι θεωρω οτι δε θα ειναι πολυ ποιοτικα. Μπακαλιστικα το λεω αλλα ετσι μου φαινεται. Να σε ρωτησω, τι βιταμινες παιρνεις? Ειναι για ποιοτητα ωορρηξιας?

Κορίτσι παίρνω dhea 3 χαπακια των 25 mg.  το καθένα και τα ovamax.Γενικά έχω πάρει πολλές βιταμίνες στο παρελθόν και έχω καταλήξει σ αυτές.Το dhea είναι ορμόνη όμως όχι βιταμίνη.Αφού σκεφτόμουν να πάρω και τα προφερτιλ,αλλά πολλά λεφτά βρε κορίτσια και πόσα θα πάρω τέλος πάντων;Ένα πολύ καλό κύκλο θέλουμε.Αν είχα λεφτά και φάρμακα,γιατί εδώ που τα λέμε χρειάζονται αρκετές μονάδες,θα έκανα περισσότερες διεγερσεις.Θα μου πεις πόσες θα κάνεις;Είμαι στη 10η,αλλά ψάχνω να βρώ το υγιές έμβρυο,βέβαια θέλει και τύχη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...