Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Καταπληκτικά νέα!!! Όλα να συνεχίσουν έτσι ομαλά και ευχάριστα! Παίρνω πολύ κουράγιο από την δική σου την επιτυχία! Αντε να ακούσετε και καρδουλα!!!

Εγώ πήγα και σε ένα κέντρο στην Αθήνα μήπως το δούμε να κάνουμε εδώ την επόμενη προσπάθεια.. Το μόνο κακό είναι ότι έχουμε κλείσει την ασφάλεια μας και εγώ και ο άντρας μου και εάν δεν τα ξαναανοιξουμε πρέπει να πληρώσουμε τα φάρμακα..

Έχω ακόμα αίμα (από την προηγούμενη Κυριακή) και σχετικά παχύ ενδομητριο και αυτός ο γιατρός μου προτείνε υστεροσκοπηση. Μήπως έχω πολυποδα ή συμφυσεις στο ενδομητριο φοβάται.. Και σε εσας πρότειναν κάτι τέτοιο στα κέντρα? Είδα σε σχόλια στο ίντερνετ ότι σε πολλές γυναίκες σε αυτό το κέντρο προτείνουν υστεροσκοπηση..

Ευχαριστω μαγκαιβερ μου!

Κοιτα το παχυ ενδομητριο ισως ειναι κ συχνο φαινομενο μετα απο εξωσωματικες λογω των φαρμακων που το παχαινουν. Βεβαια προφανως θα εορεπε να εχει αποβληθει με την περιοδο. 

Εγω εκανα υστεροσκοπηση μετα την πρωτη αποτυχια. Εβλεπαν ενα σημειο στο ενδομητριο με μια σκια. Κ τελικα ηταν πολυποδακι. Η υστεροσκοπηση γενικα να ξερεις μονο καλο μπορει να κανει. (Αρκει να γινει απο γιατρο εμπειρο). 

Αυτο με την ασφαλεια κριμα. Εμενα τα φαρμακα της διεγερσης καθε φορα εκαναν γυρω στα 1200€. Τα υπολοιπα γυρω στα 100€ με συμμετοχη ομως. Χωρις την συμμετοχη ειναι ακρβουτσικα. 

Με το καλο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

@nikona μπράβο κοριτσάκι μου!!! Αντε να ακουσετε και καρδουλα συντομα και να χεις τον πιο ομορφο χειμωνα μπροστα σου!!

Ευχαριστω @Kat-Cat μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Συγχαρητήρια @nikona εύχομαι μία υπέροχη εγκυμοσυνη!

Ευχαριστω πολυ @Bloublou85. Εσυ εισαι καλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η nikona είπε:

Ευχαριστω πολυ @Bloublou85. Εσυ εισαι καλα?

Το προσπαθω,εχω πάλι στη μέση του κύκλου ροζ αιμα συνέχεια κ έχω κλείσει αύριο ραντεβού με μία γιατρό εξειδικευμένη στην υπόγονιμότητα ελπίζω να βρούμε μία άκρη,γνωριζει κάποια αν ο 3d υπέρηχος δείχνει παραπάνω πράγματα από τον απλό;βασικά δεν ξέρω αν το λέω κ σωστά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bloublou85 είπε:

Το προσπαθω,εχω πάλι στη μέση του κύκλου ροζ αιμα συνέχεια κ έχω κλείσει αύριο ραντεβού με μία γιατρό εξειδικευμένη στην υπόγονιμότητα ελπίζω να βρούμε μία άκρη,γνωριζει κάποια αν ο 3d υπέρηχος δείχνει παραπάνω πράγματα από τον απλό;βασικά δεν ξέρω αν το λέω κ σωστά.

σου ηρθε η περιοδος που περιμενες? Τωρα ξαναεισαι στη μεσητου κυκλου? Να πας, σιγουρα θα δειχνει πιο καθαρα καποια πραγματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

σου ηρθε η περιοδος που περιμενες? Τωρα ξαναεισαι στη μεσητου κυκλου? Να πας, σιγουρα θα δειχνει πιο καθαρα καποια πραγματα

Μου ήρθε στις 40 μέρες χωρίς ροή όμως κράτησε 5 μέρες κανονικά κ σταμάτησε.την 9η μέρα όμως είχα καφέ αίμα τη δέκατη σταματάει κ πάλι χτες κ σήμερα ροζ αίμα απαλό.τα τεστ ωορρηξιας μία βγήκε θετικό,την επόμενη αρνητικό χτες πάλι θετικό κ εγω να έχω αίμα.ναι είμαι στη 12η μέρα κ έρχομαι σε επαφή συνέχεια αλλά δεν ξέρω αν επιβιώνει με το αίμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bloublou85 είπε:

Μου ήρθε στις 40 μέρες χωρίς ροή όμως κράτησε 5 μέρες κανονικά κ σταμάτησε.την 9η μέρα όμως είχα καφέ αίμα τη δέκατη σταματάει κ πάλι χτες κ σήμερα ροζ αίμα απαλό.τα τεστ ωορρηξιας μία βγήκε θετικό,την επόμενη αρνητικό χτες πάλι θετικό κ εγω να έχω αίμα.ναι είμαι στη 12η μέρα κ έρχομαι σε επαφή συνέχεια αλλά δεν ξέρω αν επιβιώνει με το αίμα.

καλα κανεις και ερχεσαι σε επαφη, απλα ειναι λιγο κουλο το θετικο, αρνητικο, θετικο. Εχεις κανει ορμονικες προσφατα? Να δεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

καλα κανεις και ερχεσαι σε επαφη, απλα ειναι λιγο κουλο το θετικο, αρνητικο, θετικο. Εχεις κανει ορμονικες προσφατα? Να δεις?

Όχι ρωτησα να κάνω μου είπε όχι γιατί θα βγουν ψευδείς ότι κ να δείξουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Όχι ρωτησα να κάνω μου είπε όχι γιατί θα βγουν ψευδείς ότι κ να δείξουν.

ναι επειδη αυτο ολο δειχνει μια ορμονικη διαταραχη. Δικιο εχει εν μερει. Εμενα με ειχε στειλει μια για ορμονικες μετα απο παλινδρομη και αποξεση και ο γιατρος μου τραβαγε τα μαλλια του, ακριβως για τον ιδιο λογο. Γιατι δε θα δειχνανε τιποτα, και ουτε και επρεπε να γινουν. Φυσικα και το θεμα με το αιμα και το ανεβοκατεβασμα της Lh δειχνουν μια διαταραχουλα. Θα στρωσει σε ενα δυο κυκλους οταν θα σου ρθει κανονικα περιοδος χωρις ενδιαμεσα. Ας δει βεβαια με υπερηχο αν εχει δημιουργηθει καμια κυστουλα πχ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

ναι επειδη αυτο ολο δειχνει μια ορμονικη διαταραχη. Δικιο εχει εν μερει. Εμενα με ειχε στειλει μια για ορμονικες μετα απο παλινδρομη και αποξεση και ο γιατρος μου τραβαγε τα μαλλια του, ακριβως για τον ιδιο λογο. Γιατι δε θα δειχνανε τιποτα, και ουτε και επρεπε να γινουν. Φυσικα και το θεμα με το αιμα και το ανεβοκατεβασμα της Lh δειχνουν μια διαταραχουλα. Θα στρωσει σε ενα δυο κυκλους οταν θα σου ρθει κανονικα περιοδος χωρις ενδιαμεσα. Ας δει βεβαια με υπερηχο αν εχει δημιουργηθει καμια κυστουλα πχ.

Μακαρι να επανέλθει απλά πολλές φορές δίνουν αντισυλληπτικά νομιζω για να ρυθμίσουν το κύκλο γιατί κάποιες φορές δεν επανέρχεται μόνος του,κ αυτά που κάνει είναι να τραβάει τα μαλλιά σου,λεπτο ενδομητριο μόλις είχα κάνει ωορρηξία μου λέει δεν θα έρθει τώρα περίοδος κ την επόμενη μέρα τσουπ ήρθε.κ με λεπτό ενδομητριο κ με ωορρηξία εντάξει οι ορμόνες μου κάνουν πάρτυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Μακαρι να επανέλθει απλά πολλές φορές δίνουν αντισυλληπτικά νομιζω για να ρυθμίσουν το κύκλο γιατί κάποιες φορές δεν επανέρχεται μόνος του,κ αυτά που κάνει είναι να τραβάει τα μαλλιά σου,λεπτο ενδομητριο μόλις είχα κάνει ωορρηξία μου λέει δεν θα έρθει τώρα περίοδος κ την επόμενη μέρα τσουπ ήρθε.κ με λεπτό ενδομητριο κ με ωορρηξία εντάξει οι ορμόνες μου κάνουν πάρτυ.

θελει κανα δυο κυκλους να στρωσει. Η ορμονικη διαταραχη επανερχεται απλα θελει λιγο χρονο. Ή θα τη στρωσεις με αντισυλληπτικα 2-3 μηνες ή θα κανεις υπομονη. Εγω στη θεση σου θα κανα φυσικα ο,τι πει ο γιατρος αλλα αν μου το προτεινε επειδη θα κανεις τον τελειο κυκλο με τα αντισυλληπτικα και ειναι μικρο το διαστημα ισως θα το εκανα. Δες κιολας τι θα γινει με υπερηχο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

θελει κανα δυο κυκλους να στρωσει. Η ορμονικη διαταραχη επανερχεται απλα θελει λιγο χρονο. Ή θα τη στρωσεις με αντισυλληπτικα 2-3 μηνες ή θα κανεις υπομονη. Εγω στη θεση σου θα κανα φυσικα ο,τι πει ο γιατρος αλλα αν μου το προτεινε επειδη θα κανεις τον τελειο κυκλο με τα αντισυλληπτικα και ειναι μικρο το διαστημα ισως θα το εκανα. Δες κιολας τι θα γινει με υπερηχο.

Είχα πάρει παλιά ένα μήνα αντισυλληπτικά κ είχα σπασμούς έντονους στη μήτρα αφού εβαζα τα πόδια κόντρα στο τοίχο απ τον πονο γι αυτό δεν μου ξαναδωσανε.τωρα να δούμε τι θα μας πει γιατί αυτή κάνει κ εξωσωματική κ πιστεύω κάποια άκρη να βρεθεί.εσυ πως είσαι εντάξει με τη περίοδο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bloublou85 είπε:

Είχα πάρει παλιά ένα μήνα αντισυλληπτικά κ είχα σπασμούς έντονους στη μήτρα αφού εβαζα τα πόδια κόντρα στο τοίχο απ τον πονο γι αυτό δεν μου ξαναδωσανε.τωρα να δούμε τι θα μας πει γιατί αυτή κάνει κ εξωσωματική κ πιστεύω κάποια άκρη να βρεθεί.εσυ πως είσαι εντάξει με τη περίοδο;

ναι δες ο,τι σου πει. Τωρα ειναι και πολυ εελαφρια πλεον και δεν πειραζουν. Εγω καλα ναι ειχα την καθυστερηση μου αλλα ειχα κανει την εξεταση προγεστερονης και εδειξε οτι εκανα πιο αργα ωορρηξια και οντως ηρθε μια βδομαδα μετα το πικ της προγεστερονης. Κανονικη ροη κανονικες μερες κρατησε οποτε τωρα περιμενω την επομενη σε καμια βδομαδα περιπου και βλεπουμε. Στην προσπαθεια που λενε οπως ολες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

ναι δες ο,τι σου πει. Τωρα ειναι και πολυ εελαφρια πλεον και δεν πειραζουν. Εγω καλα ναι ειχα την καθυστερηση μου αλλα ειχα κανει την εξεταση προγεστερονης και εδειξε οτι εκανα πιο αργα ωορρηξια και οντως ηρθε μια βδομαδα μετα το πικ της προγεστερονης. Κανονικη ροη κανονικες μερες κρατησε οποτε τωρα περιμενω την επομενη σε καμια βδομαδα περιπου και βλεπουμε. Στην προσπαθεια που λενε οπως ολες μας!

Ωραία μακάρι να ξεκινήσεις σύντομα τις προσπαθειες,ξεχασα να πω ότι μου είπαν κ το ενδεχόμενο να έχω κάποια τραχηλιτιδα από τραυματισμό κ να έχει δημιουργηθεί φλεγμονή στο τράχηλο ή απο κάποιο μικρόβιο.σημερα ηταν να κάνω παπ αλλά λόγω του αίματος το αναβαλλαμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bloublou85 είπε:

Ωραία μακάρι να ξεκινήσεις σύντομα τις προσπαθειες,ξεχασα να πω ότι μου είπαν κ το ενδεχόμενο να έχω κάποια τραχηλιτιδα από τραυματισμό κ να έχει δημιουργηθεί φλεγμονή στο τράχηλο ή απο κάποιο μικρόβιο.σημερα ηταν να κάνω παπ αλλά λόγω του αίματος το αναβαλλαμε.

Δες με τον υπερηχο και οταν σταματησει το αιμα κανε και το παπ σου. Τουλαχιστον ηρθε εστω και ετσι και λιγο εκτονωθηκε ολη αυτη η ορμονικη πιεση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Δες με τον υπερηχο και οταν σταματησει το αιμα κανε και το παπ σου. Τουλαχιστον ηρθε εστω και ετσι και λιγο εκτονωθηκε ολη αυτη η ορμονικη πιεση

Θα δούμε αύριο θα σας πω ότι γίνει,ευχαριστω για το ενδιαφέρον σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona τελεια!!με το καλο να ακουσεις καρδουλα!!!!

Εγω τεταρτη ξεκιναω καταστολη...

Εχω χαθει λιγο γιατι εχω μπλεξει με το σπιτι. Περιμενω πως και πως τις διακοπες. Ειπαμε να παμε 5 μερες σε νησακι!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 καλη επιτυχια σημερα στον γιατρο.

@melisanthi drakou καλη αρχη! Ευχομαι ολα να πανε καλα αυτη τη φορα! Καλα να περασετε κ στις διακοπες σας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η nikona είπε:

Μολις μπηκαμε σπιτι elviraice μου!!!

Ειδαμε σακο κ μια μικρη κουκιδιτσα στη μεση.

27 Αυγουστου παλι ραντεβου. 

Εσυ εισαι καλα? Ευχαριστω που με νοιαζεσαι.

 

Τα υπολοιπα κοριτσια πώς είστε?

Μπράβο κοπέλα μου! Όλα τέλεια πάνε και να πηγαίνουν πάντα εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona εννοείται κορίτσι πως σε νοιάζομαι!!!άντε τώρα και καρδούλα!!!!!

@Magaiver εγώ προσωπικά είμαι υπέρ της υστεροσκοπησης καλό θα ήταν να την κάνεις να αποκλείσει κάθε ενδεχόμενο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@OLY10 μου σε ευχαριστω! Εσυ πώς εισαι? Κοντευεις?

@elviraice μου ναι θα μετραμε τωρα τις μερες για την καρδουλα,πρωτα ο Θεός. 

Σας φιλω ολες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikona είπε:

@OLY10 μου σε ευχαριστω! Εσυ πώς εισαι? Κοντευεις?

@elviraice μου ναι θα μετραμε τωρα τις μερες για την καρδουλα,πρωτα ο Θεός. 

Σας φιλω ολες! 

Μια χαρά είμαι και χαίρομαι να ακούω ευχάριστα νέα από όλες σας! Έχω μέλλον ακόμα! Στον 6ο μήνα είμαι ακόμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...