Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανουλες Νοεμβριου -Δεκεμβριου 2018


Recommended Posts

Κορίτσια μου τι κανετε; Έχω ένα ευχάριστο κι ένα δυσάρεστο νέο. Το δυσάρεστο είναι ότι το ένα εμβρυακι μου έχει μείνει πίσω. Φαίνεται ότι ενώ ξεκίνησε η καρδιακή λειτουργία διακόπηκε πριν λίγες μέρες.. ο γιατρος θεωρει ότι σε 2 εβδομάδες θα εχει απορροφηθει. Το άλλο όμως προχωράει πολύ καλά και φαίνεται γερό και δυνατό. Στενοχωρηθηκα πολυ για το πρωτο αλλα προσπαθω να παραμενω αισιοδοξη για το δεύτερο. Αυτό όμως που κατάλαβα σήμερα είναι το πόσο εύκολα ανατρεπονται όλα από τη μια στιγμή στην άλλη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Κορίτσια μου τι κανετε; Έχω ένα ευχάριστο κι ένα δυσάρεστο νέο. Το δυσάρεστο είναι ότι το ένα εμβρυακι μου έχει μείνει πίσω. Φαίνεται ότι ενώ ξεκίνησε η καρδιακή λειτουργία διακόπηκε πριν λίγες μέρες.. ο γιατρος θεωρει ότι σε 2 εβδομάδες θα εχει απορροφηθει. Το άλλο όμως προχωράει πολύ καλά και φαίνεται γερό και δυνατό. Στενοχωρηθηκα πολυ για το πρωτο αλλα προσπαθω να παραμενω αισιοδοξη για το δεύτερο. Αυτό όμως που κατάλαβα σήμερα είναι το πόσο εύκολα ανατρεπονται όλα από τη μια στιγμή στην άλλη

κοριτσάκι στις διδυμες κυησεις και ειδικα σε εξωσωματικη συμβαινει αυτο και για το λογο αυτο βαζουν και περισσοτερα εμβρυα για να μεινει εστω το ενα και να ειναι γερο. Το αλλο συνεχιζει ακαθεκτο την πορεια του ως φαινεται και θα το παλεψει μεχρι τελους. Κατανοητη φυσικα η οποια στενοχωρια γιατι ειναι ενα εστω και τοσο δα κομματι σου, αλλα παλευουμε για το ευχαριστο νεο και τα δυσαρεστα που δεν αλλαζουν τα αφηνουμε πισω μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Κορίτσια μου τι κανετε; Έχω ένα ευχάριστο κι ένα δυσάρεστο νέο. Το δυσάρεστο είναι ότι το ένα εμβρυακι μου έχει μείνει πίσω. Φαίνεται ότι ενώ ξεκίνησε η καρδιακή λειτουργία διακόπηκε πριν λίγες μέρες.. ο γιατρος θεωρει ότι σε 2 εβδομάδες θα εχει απορροφηθει. Το άλλο όμως προχωράει πολύ καλά και φαίνεται γερό και δυνατό. Στενοχωρηθηκα πολυ για το πρωτο αλλα προσπαθω να παραμενω αισιοδοξη για το δεύτερο. Αυτό όμως που κατάλαβα σήμερα είναι το πόσο εύκολα ανατρεπονται όλα από τη μια στιγμή στην άλλη

@Antelope μου καλημέρα! Εύχομαι να πάνε όλα καλά,είναι σύνηθες αυτό με τα δίδυμα δεν πρέπει να κολλάς πάντως σημασία έχει να είναι γερό το παιδάκι σου. Είμαι σίγουρη πως όλα θα προχωρήσουν καλά! Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/5/2018 at 11:09 ΠΜ, ο/η OLY10 είπε:

XAXAAXAXA! Ευχαριστώ πολύ! Κορίτσια μου δε μου ήρθαν όλα δεξιά με το θέμα παιδί,ούτε χρονικά ούτε ιατρικά,όμως δεν έπαψα στιγμή να πιστεύω ότι αργά ή γρήγορα κάτι θα γίνει. Κιόταν λύγιζα κι απογοητευόμουν στο τέλος της μέρας το μόνο που έλεγα ήταν: αφού είμαστε καλά στην υγεία μας(πλέον-μετά από διάφορες περιπέτειες και δικές μου και του συζύγου) και αγαπημένοι δε με νοιάζει τίποτα άλλο. Επίσης με βοηθάει πάντα να σκέφτομαι ότι στη ζωή υπάρχουν παράγοντες που δε μπορούμε να ελέγξουμε δυστυχώς οπότε ας μη σκάμε όσο μπορούμε!

Και εμείς τα ίδια και ακόμα χειρότερα!!!Και πραγματικά δε θέλω να αναφερθώ γιατί ήταν πολύ δύσκολα αυτά που έζησα!!!!Αλλά μόνο με θετική σκέψη ψυχραιμία και ηρεμία πας μπροστά!!!Και εγώ έχω απόλυτη ηρεμία και το σπορί μας μεγαλώνει τέλεια!!!!Είχα λίγη ναυτία αλλά τίποτα πια σαν να μην είμαι έγκυος!!!!Έχω αυχενική 6 Ιουνίου!!!Με το καλό κορίτσια μου σε όλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η PENY 17 είπε:

Και εμείς τα ίδια και ακόμα χειρότερα!!!Και πραγματικά δε θέλω να αναφερθώ γιατί ήταν πολύ δύσκολα αυτά που έζησα!!!!Αλλά μόνο με θετική σκέψη ψυχραιμία και ηρεμία πας μπροστά!!!Και εγώ έχω απόλυτη ηρεμία και το σπορί μας μεγαλώνει τέλεια!!!!Είχα λίγη ναυτία αλλά τίποτα πια σαν να μην είμαι έγκυος!!!!Έχω αυχενική 6 Ιουνίου!!!Με το καλό κορίτσια μου σε όλες!!!! Είχα προσπαθήσει και πριν μέρες να γράψω αλλά κάτι πήγε στραβά και δε φάνηκε η δημοσίευσή μου!Με λένε Πένυ και είμαι 11 εβδομάδων.

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η PENY 17 είπε:

Και εμείς τα ίδια και ακόμα χειρότερα!!!Και πραγματικά δε θέλω να αναφερθώ γιατί ήταν πολύ δύσκολα αυτά που έζησα!!!!Αλλά μόνο με θετική σκέψη ψυχραιμία και ηρεμία πας μπροστά!!!Και εγώ έχω απόλυτη ηρεμία και το σπορί μας μεγαλώνει τέλεια!!!!Είχα λίγη ναυτία αλλά τίποτα πια σαν να μην είμαι έγκυος!!!!Έχω αυχενική 6 Ιουνίου!!!Με το καλό κορίτσια μου σε όλες!!!!

Συγχαρητήρια κοπέλα μου και καλως ηρθες! Εύχομαι μια υπέροχη εγκυμοσύνη και με το καλό η αυχενική σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας μανούλες!Εχω ξαναγράψει στο φόρουμ,αλλά δυστυχώς δεν διαβάζονται τα ποστ μου!Ελπιζω αυτή την φορά να το εγκρίνουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η OLY10 είπε:

@Antelope ξαναπήγες για υπέρηχο? Όλα καλά?

Γεια σου @OLY10 και κορίτσια του Νοεμβριου-Δεκεμβριου! Υπέρηχο έχω τη Δευτέρα που μας έρχεται και έχω μια αγωνία... Βάζω κάθε μέρα τον άντρα μου να πιάνει την κοιλιά μου και να μου λέει ότι προχωραει καλά! Χαχα γραφική έχω γίνει αλλά ηρεμώ με τη σιγουρια του!

Εσύ είχες σε εκκρεμότητα κάτι αποτελέσματα; Όλα καλα; τωρα ανά μήνα θα πηγαινεις;

Και ερωτηση προς όλες: Μπάνια στη θάλασσα θα κανετε;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Γεια σου @OLY10 και κορίτσια του Νοεμβριου-Δεκεμβριου! Υπέρηχο έχω τη Δευτέρα που μας έρχεται και έχω μια αγωνία... Βάζω κάθε μέρα τον άντρα μου να πιάνει την κοιλιά μου και να μου λέει ότι προχωραει καλά! Χαχα γραφική έχω γίνει αλλά ηρεμώ με τη σιγουρια του!

Εσύ είχες σε εκκρεμότητα κάτι αποτελέσματα; Όλα καλα; τωρα ανά μήνα θα πηγαινεις;

Και ερωτηση προς όλες: Μπάνια στη θάλασσα θα κανετε;

 

Καλημέρα! Όλα καλά! Στις 14/6 έχω πάλι ραντεβού! Λίγο πιο σύντομα από μήνα φαντάσου,κάθε 20μέρες περίπου.

Εγώ έκανα το πρώτο μου μπάνιο το Σάββατο! Ρώτα το γυναικολόγο σου κι ό,τι σου πει! Αν προσέχεις να είναι καθαρά τα νερά και όχι πολύ κρύα για μένα δεν υπάρχει πρόβλημα! Αλλά δεν είμαι γιατρός! χιχι

Δεν ξέρω μήπως δεν επιτρέπεται το πρώτο τρίμηνο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...