Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τεστ Εγκυμοσύνη


Guest

Recommended Posts

@misofeggaro συμφωνω με την @Dim83. Επισης αν το καλοσκεφτεις μια πιθανοτητα στις 145 παρολο που καταλαβαινω οτι ειναι κατω απο το οριο ασφαλειας και παλι εξακολουθει να ειναι ΜΙΑ πιθανοτητα στις 145, ελαχιστα πιθανο δηλαδη. Ισα ισα αν συνδυασεις και την καλη αυχενικη μαζι, ε ρε παιδι μου ξερω γω....αν στο αλεξανδρα ειναι δωρεαν σε συμφερει να κανεις το ταξιδακι απο το να δωσεις 600 ευρω. Ειναι και πανεπιστημιακο. Δες και στο Ελενα τι θα σου πουν. Ειναι μεγαλο το κοστος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η misofeggaro είπε:

Ειμαι στον 4ο, σε δεκα μερες περιπου μπαινω στον 5ο... 
Ειχα λιγη αδιαθεσια και αναγουλες, περασα και αιμοραγία με αποκοληση, τωρα ειμαι αρκετα  καλα. 
Η αυχενικη βγηκε καλη , οι ορμονολογικες οχι τοσο, έδειξε 1/145 για τρισωμια 21 οποτε παω για αμνιο. 
τωρα ψαχνω που να την κανω, εδω επαρχια που ειμαι θελει 600 ευρω, στην Αθηνα στο Αλεξανδρας δωρεαν, ψαχνω και αλλου. Δεν εχω καλο προαισθημα και απο το Σαββατο με εχει παρει απο κατω, ολο κλαιω.... 
Τα δικα σου νέα εύχομαι από καρδιάς να είναι τέλεια! 

@misofeggaro, μην αγχώνεσαι καθόλου,κορίτσι μου!!Εμένα μια φίλη μου είχε πολύ χειρότερες ορμονικες εξετάσεις και οχι τόσο καλή αυχενικη!!Έκανε όμως μια ειδική εξέταση που τα αποτελέσματα πήγαν στην Αμερική και όταν τα πήρε όλα ήταν τέλεια!!Την είχε πάρει πολύ από κάτω αλλά όλα τελικά ειναι τέλεια και η εγκυμοσύνη της προχωράει περίφημα..Ειμαι σίγουρη ότι και οι δικές σου εξετάσεις θα είναι τέλειες!!Μην στεναχωριέσαι..Θα δεις..Ολα καλά θα πανε!!!???

@Athena D.,περιμένουμε τα νέα σου τη Παρασκευή!!Και εύχομαι να είναι τε καλύτερα...???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Athena D. μου καλη επιτυχια την Παρασκευη!!! 

Δεν θυμόμουν οτι εχεις ενδομητριωση. Έχω κι εγω δυστυχώς. 

@misofeggaro καλη επιτυχια με την αμνιο. Προσπάθησε να σκεφτεσαι αισιόδοξα, καταλαβαινω την αγωνία σου. Ευχομαι να ειναι ολα καλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η nikona είπε:

@Athena D. μου καλη επιτυχια την Παρασκευη!!! 

Δεν θυμόμουν οτι εχεις ενδομητριωση. Έχω κι εγω δυστυχώς. 

@misofeggaro καλη επιτυχια με την αμνιο. Προσπάθησε να σκεφτεσαι αισιόδοξα, καταλαβαινω την αγωνία σου. Ευχομαι να ειναι ολα καλα. 

Καλημερα!!!Εχεις κι εσυ ενδομητριωση;Μπορεις να μου μιλησεις γ αυτο;;Πως το ανακαλυψες καιαν εκανες κατι σχετικα.Ποσο δυσκολευει εγκυμοσυνη και τι σ εχει πει ο γιατρος;;

Εγω το ανακαλυψα σε μια εγχείριση ινομυώματος.Συμπτωματα και πονους δεν ειχα.Η γιατρος δεν εκανε τιποτα για να τα αφαιρεσει σε εκεινη την εγχείριση και δεν μου εξηγησε τιποτα.Εκτοτε δεν μου εχει πει κανεις κατι γ αυτο και το ξεχναω.. Πως φαινεται σε μια εξεταση η σε ενα υπερηχο;;;Κανενας δεν μ εχει πει κατι..Ξερω οτι δυσκολευει εγκυμοσυνη ,ωστοσο ,εγκυος εμεινα στο παρελθον..Οτι γνωριζεις γραψε μου σε παρακαλω!Φιλιαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κοριτσια, απορια παλι μια και λετε για ενδοητριωση (και τοσα αλλα που χω μαθει εδω μεσα που δεν ηξερα οτι υπαρχουν και τωρα νομιζω οτι τα εχω ολα :P ) Η ενδομητριωση δε φαινεται με υπερηχο? Δηλαδη οταν παμε και μας λεει για το ενδομητριο και το παχος, δεν μπορει να δει οτι υπαρχει αυτο το προβλημα? Δε συνδεεται επισης με καποιο αλλο συμπτωμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα@Kat-Cat! Τωρα αν σου πω οτι δεν ξερω αν φαινεται με υπερηχο;;;Απο οτι θυμαμαι ,οπως μ ειχε πει η τοτε γιατρος ,δεν φαινεται σε υπερηχο....Δεν το πολυ εψαξα γιατι ηταν τοσα αλλα να ψαξω ,που το εκανε delete το μυαλο μου..Σαν να μην ηθελα να το πιστεψω οτι υπαρχει κατι τετοιο.Ωστοσο κανενας αλλος γιατρος δεν μου το εχει αναφερει ,ουτε με εχει ρωτησει γ αυτο...Αν το θυμηθω και το αναφερω...εχει καλα..

Ας μας διαφωτισουν τα κοριτσια που ξερουν.Την επομενη φορα που θα παω στο γιατρο μου θα κανω νιξη.Αν και το εχω πει και το προσπερναει...Τι στα κομματια....Μαλλον καλυβει την γιατρο που δεν μου εκανε την αφαιρεση.

Κοριτσια τα φωτα σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Athena D. είπε:

Καλημερα@Kat-Cat! Τωρα αν σου πω οτι δεν ξερω αν φαινεται με υπερηχο;;;Απο οτι θυμαμαι ,οπως μ ειχε πει η τοτε γιατρος ,δεν φαινεται σε υπερηχο....Δεν το πολυ εψαξα γιατι ηταν τοσα αλλα να ψαξω ,που το εκανε delete το μυαλο μου..Σαν να μην ηθελα να το πιστεψω οτι υπαρχει κατι τετοιο.Ωστοσο κανενας αλλος γιατρος δεν μου το εχει αναφερει ,ουτε με εχει ρωτησει γ αυτο...Αν το θυμηθω και το αναφερω...εχει καλα..

Ας μας διαφωτισουν τα κοριτσια που ξερουν.Την επομενη φορα που θα παω στο γιατρο μου θα κανω νιξη.Αν και το εχω πει και το προσπερναει...Τι στα κομματια....Μαλλον καλυβει την γιατρο που δεν μου εκανε την αφαιρεση.

Κοριτσια τα φωτα σας!!!

χμμμμμμ, ουτε στην αποξεση μπορει να το δει ε? Τι να πω, αμα αρχισουμε να ψαχνομαστε εγω ξερω οτι θα βρουμε χιλια δυο στο τελος. Ααχαχαχχαχα. Καλυτερα να μην αρχισω :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kat-Cat είπε:

Εδώ βρήκα μερικές χρήσιμες πληροφορίες http://www.vita.gr/ygeia/article/33303/endomhtriwsh-o-ypoylos-exthros-ths-gonimothtas/

Οπότε η διακοπή περίοδου η εγχείρηση;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Athena D. είπε:

Οπότε η διακοπή περίοδου η εγχείρηση;;;

καλα προφανως εξαρτάται με την περίπτωση, μην ανησυχείς. Κυριως για τους τροπους διαγνωσης στο έστειλα και για τα συμπτώματα. Θα υπάρχουν περιπτώσεις που δε θα χρήζουν θεραπειας απαραιτήτως. Εμενα πχ στην αποξεση μου βρήκαν ενα πολυ μικρο διαφραγμα στη μητρα, το οποίο δεν φαινοταν σε κανεναν υπερηχο απο κανεναν γυναικολογο (αν δεν την ειχα κανει δε θα το χαμε δει ποτε), ε στη δικη μου  περιπτωση επειδη ειναι πολυ μικρο μου ειπε ο γιατρος δε χρειαζεται να κανω κατι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@misofeggaro προσπάθησε όσο μπορείς να είσαι ψύχραιμη, η κολλητή μου η μια είχε καλή αυχενική σαν κι εσένα και μόλος βγήκαν οι αιματολογικές της βγήκε 1/40, τρελάθηκε, έκανε όχι αμνιο, αλλά την άλλη του αίματος, της βγήκε πολύ καλή και τώρα έχει γεννήσει εδώ και 1.5 χρόνο ο δεύτερο κοριτσάκι της και είναι μια χαρά :) αν λίγο πειραγμένα είναι τα ορμονολογικα σου τότε μπορεί να βγάλει ότι να ναι.... 

@Athena D. εγώ είχα ενδομητριωση στα 20 μου, το ανακαλύψαμε επειδη πονούσα παααααρα πολύ στην περίοδο. Έκανα υπέρηχο και φάνηκε μια μεγαλουτσικη κύστη στην ωοθηκη και όταν το έκανα λαπαροσκοπικα βρέθηκαν και εστίες κι άλλου... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Athena D. είπε:

@Kat-CatΩραια λοιπον κοριτσακι!Μετα απο ποσο καιρο μπαινεις παλι στη δραση;;;

Απο το Μαιο.....Σε λιγότερο από μηνα ξανα προς τη δοξα τραβω. χιιιχχιχι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Λευτέρης Εμενα με υπερηχο δεν εχει φανει κατι.Στην λαπαροσκοπηση ειδε η γιατρος τις εστιες πριν 5 χρονια.Απο εκει και περα δεν καναμε τιποτα γ αυτο ..Ομως δεν εχω και συμπτωματα .Δεν ποναω ουτε στην περιοδο ιδιαιτερα ,ουτε στην επαφη...Θα μπορουσαν να εξαφανιστούν;;

Και τι εκανες κοριτσι μου γ αυτο;; Πως το αντιμετωπισες;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Απο το Μαιο.....Σε λιγότερο από μηνα ξανα προς τη δοξα τραβω. χιιιχχιχι.

Μια χαρα ,τελεια!!!!!Ανοιξιατικα να το πιασεις το σπορακι!Λενε οτι μετα απο μια κυηση ,πιανει κανεις πιο ευκολα!Μακαρι να αληθευει !!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Athena D. είπε:

Μια χαρα ,τελεια!!!!!Ανοιξιατικα να το πιασεις το σπορακι!Λενε οτι μετα απο μια κυηση ,πιανει κανεις πιο ευκολα!Μακαρι να αληθευει !!!!!!

ελπιζω να ισχυει αυτο γιατι ειμαστε πολλες που προερχομαστε απο ατυχιες, οποτε η επομενη φορα να ειναι τυχερη και μεσα στην ανοιξη ή το καλοκαιρακι να γινουν οι συλληψεις και να εχουμε ομαλες εκβασεις. Θελω τοσο πολυ να ανοιξουμε ενα τοπικ να μιλαμε και ολες εμεις πλεον για τα αγχη μας για τη γεννα, ή για τα αγχη μας για τους θηλασμους. Να αλλαξουμε τροπαριο ρε αδερφε. Νισαφι :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat  Ελα μωρε και δεν εχω γελακια να σου στειλω!:):)χαχαχχαχ!Φυσικα να ανοιξει η παρεα αλλο τροπαρι.Κατευθειαν στις ανακοινωσεις εγκυμοσυνης!! Νισαφι πια οπως τα λες.Μα τοσο λιγα ποσοστα γεννησεων σε ολο το ζωικο βασιλειο ο ανθρωπος...Μονο 25 στις 100 ;;;Τι στο καλο κανουμε ολο το χρονο;;;;χαχαχχαχααχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Athena D. είπε:

@Λευτέρης Εμενα με υπερηχο δεν εχει φανει κατι.Στην λαπαροσκοπηση ειδε η γιατρος τις εστιες πριν 5 χρονια.Απο εκει και περα δεν καναμε τιποτα γ αυτο ..Ομως δεν εχω και συμπτωματα .Δεν ποναω ουτε στην περιοδο ιδιαιτερα ,ουτε στην επαφη...Θα μπορουσαν να εξαφανιστούν;;

Και τι εκανες κοριτσι μου γ αυτο;; Πως το αντιμετωπισες;;;

Λογικά στις καυτηρίασε τις εστίες, και πιθανότατα αφού δεν βρέθηκε κύστη ήταν στην πολύ αρχή της και το προλάβατε... 

εγω τότε έκανα λαπαροσκοπικο χειρουργείο (με καυτηριασμό στις εστίες και αφαίρεση της κύστης που με άφησε με κάτι μικρότερο από μισή σε μέγεθος ωοθηκη, και μετά μου έκοψαν και την περίοδο με ενέσεις για 6 μήνες. Αλλά όλα αυτά όταν ήμουν 20 χρόνων... δηλαδή 16 χρόνια πριν πλέον ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Λευτέρης είπε:

Λογικά στις καυτηρίασε τις εστίες, και πιθανότατα αφού δεν βρέθηκε κύστη ήταν στην πολύ αρχή της και το προλάβατε... 

εγω τότε έκανα λαπαροσκοπικο χειρουργείο (με καυτηριασμό στις εστίες και αφαίρεση της κύστης που με άφησε με κάτι μικρότερο από μισή σε μέγεθος ωοθηκη, και μετά μου έκοψαν και την περίοδο με ενέσεις για 6 μήνες. Αλλά όλα αυτά όταν ήμουν 20 χρόνων... δηλαδή 16 χρόνια πριν πλέον ???

πωπω κοριτσι....τουλαχιστον καποια πραγματα ειναι πολυυυυυ καλυτερο να τα κανεις τοσο μικρη γιατι εχεις και απλετο περιθωριο χρονου για αποκατασταση. Δηλαδη μιση ωοθηκη οταν λες? Δεν ειχες προβλημα ομως ποτε με την ωορρηξια σου και μια χαρα εμεινες εγκυος. (Καλη λευτερια κιολας κοριτσάκι.....Να μπαινεις να γραφεις για θηλασμους πολυ μου αρεσει να τα διαβαζω)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Λευτέρης είπε:

Λογικά στις καυτηρίασε τις εστίες, και πιθανότατα αφού δεν βρέθηκε κύστη ήταν στην πολύ αρχή της και το προλάβατε... 

εγω τότε έκανα λαπαροσκοπικο χειρουργείο (με καυτηριασμό στις εστίες και αφαίρεση της κύστης που με άφησε με κάτι μικρότερο από μισή σε μέγεθος ωοθηκη, και μετά μου έκοψαν και την περίοδο με ενέσεις για 6 μήνες. Αλλά όλα αυτά όταν ήμουν 20 χρόνων... δηλαδή 16 χρόνια πριν πλέον ???

Οχι κοπελα μου !Δεν μου τις καυτηριασε.Ειχα κανει για  ινομύωμα την λαπαροσκοπηση και τις ειδαν καπου εκει...στην διαδικασια.Δεν ανεφερε ποτε η γιατρος οτι τις πειραξαν η οτι εκαναν κατι και οταν ρωτουσα ΓΙΑΤΙ δεν αφαιρεθηκαν ,αλλαζε θεμα...Αλλαξα κι εγω γιατρο αλλα στη συνεχεια δεν ξανααχοληθηκα.Εεεε στην ηλικια των 41 τι να εκανα;;;Ενταξει μεσολαβησαν διαφορα και το παρατησα το θεμα.Ωστοσο ,ακομα αναρωτιεμαι αν μπορω να μαθω με υπερηχο και τι να συμβαινει...

Παντως ,σε εσενα πηγαν ολα καλα ετσι;;;Μια τελειομηνη εγκυμοσυνη σ ευχομαι και ενα υγιεστατο μωρακι~!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

πωπω κοριτσι....τουλαχιστον καποια πραγματα ειναι πολυυυυυ καλυτερο να τα κανεις τοσο μικρη γιατι εχεις και απλετο περιθωριο χρονου για αποκατασταση. Δηλαδη μιση ωοθηκη οταν λες? Δεν ειχες προβλημα ομως ποτε με την ωορρηξια σου και μια χαρα εμεινες εγκυος. (Καλη λευτερια κιολας κοριτσάκι.....Να μπαινεις να γραφεις για θηλασμους πολυ μου αρεσει να τα διαβαζω)

@Athena D. ψιλοαπαραδεκτη η γιατρός σου... εγώ το μόνο που μετανιώνω είναι που δεν αφαίρεσα τα 2 ινομυωματα που εχω, τα οποία βγήκαν 1 χρόνο πριν μείνω έγκυος περίπου, και μου είπε ο γιατρός να μην το σκαλίσουμε τώρα αλλά μετά τη γεννά... αλλά το ενα έφτασε 9 εκατοστά... 

 

Έχω μια ολόκληρη και μια ακόμα που την ψάχνουμε πάντα στον υπέρηχο ???. 

Η αλήθεια είναι Ότι ο γιατρός με είχε πανικοβάλει τότε, μου είπε κάνε παιδί όσο πιο γρήγορα μπορείς όταν βγήκα από το χειρουργείο αλλά εγώ εμπλεκα όλο με κάτι μαλ@@κες και ούτε καν... μόλις τον βρήκα, την συλλαβαμε την μικρή χωρίς ιδιαίτερα θέματα, προηγήθηκε μια βιοχημική και ο άντρας μου στο στρατο(φαντάρος) όποτε ο αφήσαμε 3-4 μήνες, και μετά όταν ξανάπροσπαθησαμε ήρθε αρκετά υλικά... 

τωρα μπήκα στο μήνα μου... και τώρα που σας γράφω προσπαθώ να αποτριχωσω γάμπα αλλά με μεγάλη δυσκολία φτάνω όταν τελικά φτάσω τρώω κλωτσιές και οι δυο μου οι γάτες παίζουν κυνηγητό μέσα το σπίτι σαν παλαβες γιατί χαίρονται που έχω ανοιχτά στο μπαλκόνι ??? οοοοτι να ναι είμαστε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Λευτέρης είπε:

@Athena D. ψιλοαπαραδεκτη η γιατρός σου... εγώ το μόνο που μετανιώνω είναι που δεν αφαίρεσα τα 2 ινομυωματα που εχω, τα οποία βγήκαν 1 χρόνο πριν μείνω έγκυος περίπου, και μου είπε ο γιατρός να μην το σκαλίσουμε τώρα αλλά μετά τη γεννά... αλλά το ενα έφτασε 9 εκατοστά... 

 

Έχω μια ολόκληρη και μια ακόμα που την ψάχνουμε πάντα στον υπέρηχο ???. 

Η αλήθεια είναι Ότι ο γιατρός με είχε πανικοβάλει τότε, μου είπε κάνε παιδί όσο πιο γρήγορα μπορείς όταν βγήκα από το χειρουργείο αλλά εγώ εμπλεκα όλο με κάτι μαλ@@κες και ούτε καν... μόλις τον βρήκα, την συλλαβαμε την μικρή χωρίς ιδιαίτερα θέματα, προηγήθηκε μια βιοχημική και ο άντρας μου στο στρατο(φαντάρος) όποτε ο αφήσαμε 3-4 μήνες, και μετά όταν ξανάπροσπαθησαμε ήρθε αρκετά υλικά... 

τωρα μπήκα στο μήνα μου... και τώρα που σας γράφω προσπαθώ να αποτριχωσω γάμπα αλλά με μεγάλη δυσκολία φτάνω όταν τελικά φτάσω τρώω κλωτσιές και οι δυο μου οι γάτες παίζουν κυνηγητό μέσα το σπίτι σαν παλαβες γιατί χαίρονται που έχω ανοιχτά στο μπαλκόνι ??? οοοοτι να ναι είμαστε 

καλε πανευκολα εμεινες. Η βιοχημικη εξαλλου δεν εχει καμια απολυτως σχεση. Τελεια....Αναφορικα με τα ινομυωματα και μια φιλη μου τωρα ειναι εγκυος και της μεγαλωνει και αυτηνης αλλα της ειχε πει ο γιατρος να μην το πειραξουν. Πολλες κοπελες εχουν. Τελος εχω και γω γατουλεεεεες, τις λατρευω (ειμαι θετικη και στο τοξοπλασμα γιατι εχω απο μικρουλα γατες και με εχουν περιποιηθει καταλληλα στο παρελθον. Αρα ειμαι φουλ θωρακισμενη :P )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα οι χαζές δεν με κόλλησαν :( εντάξει οι δικές μου δεν είχαν ποτέ αλλα έχω περιθάλψει , ταΐσει κτλ πίστευα θα βγω θετική... τώρα με την κοιλουμπα όπου βρω αδέσποτη λεπτή γατούλα το βάζω σκοπό να την παχυνω ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat & @Athena D. για την ενδομητριωση που λετε. 2 δικες μου περιπτωσεις, πριν πολλα χρονια απιστευτος πονος στην περιοδο που δεν περναγε με χαπι, μην πω γινοταν και περισσοτερος. Βρηκε κυστες ο γιατρος στον υπερηχο, παρακολουθουσαμε οτι σιγα σιγα μεγαλωνε (σε 2 περιοδους εννοω τωρα), καναμε λαπαροσκοπηση και μετα 6μηνη διακοπη περιοδου. 

Περυσι ιανουαριο χωρις πονους τιποτα καμια ενδειξη, γνωριζοντας ομως ο γιατρος την παλια ενδομητριωση με πηγε λαπαροσκοπικα για ελεγχο, ειχα αρχισει να εχω εστιες που τις καυτηριασε (δεν φαινοντουσαν στον υπερηχο). Ουτε διακοπη περιοδου, ουτε καποια αγωγη τπτ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Λευτέρης είπε:

Εμένα οι χαζές δεν με κόλλησαν :( εντάξει οι δικές μου δεν είχαν ποτέ αλλα έχω περιθάλψει , ταΐσει κτλ πίστευα θα βγω θετική... τώρα με την κοιλουμπα όπου βρω αδέσποτη λεπτή γατούλα το βάζω σκοπό να την παχυνω ???

καλα και μενα οι αδεσποτες με κολλησαν προφανως που περιεθαλπτα απο μικρη, γιατι επαιζα τρελα μαζι τους και με γρατζουνουσαν. Ειμαι θετικη δλδ σε παλιο ιο με καλα αντισωματα. Ετυχε εσυ να μην κολλήσεις, εξαλλου ειναι ασυμπτωματικο για οποιονδήποτε ενηλικα (εκτος των εμβρυων σε πρωτα σταδια κυησης). Αχ τα γατσουρινια μωρε, αξιολατρευτα πλασματακια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...